Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

жива полімеризація будова активного центра фактори що впливають на процес іонної полімеризації і основ

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.11.2024

Колоквіум №2

  1.  Схарактеризуйте особливості іонної полімеризації (типи мономерів, здатних до іонної полімеризації, основні стадії, «жива» полімеризація, будова активного центра), фактори, що впливають на процес іонної полімеризації, і основні відмінності радикальної та іонної полімеризації.
  2.  Проаналізуйте основні стадії та кінетичні особливості іонної полімеризації. Виведіть рівняння для розрахунку швидкості і ступеня полімеризації.
  3.  Дайте характеристику катіонної полімеризації (типи мономерів, здатних полімеризуватися за катіонним механізмом, ініціатори, коініціатори, основні стадії процесу).
  4.  Проаналізуйте стадії ініціювання, росту і обмеження росту полімерного ланцюга при катіонній полімеризації на прикладі системи «ізобутилен – трифторид бору – вода».
  5.  Оцініть вплив умов процесу на швидкість і ступінь катіонної полімеризації. Наведіть приклади полімерів, що одержують катіонною полімеризацією.
  6.  Дайте характеристику аніонної полімеризації (типи мономерів, здатних полімеризуватися за аніонним механізмом, ініціатори, основні стадії процесу, переваги аніонної полімеризації у порівнянні з радикальною).
  7.  Порівняйте основні механізми ініціювання аніонної полімеризації (приєднання вільного іона, переносу електрона, приєднання до мономера), доповнюючи відповідь прикладами.
  8.  Дайте характеристику стадіям росту і обмеження росту ланцюга при аніонній полімеризації. Укажіть, за яких умов на стадії росту можуть бути отримані стереорегулярні полімери.
  9.  Проаналізуйте аніонну полімеризацію як спосіб одержання блок-кополімерів з використанням «живих» ланцюгів (поняття «живої» полімеризації, швидкість і ступінь «живої» полімеризації, приклади блок-полімерів, що можуть бути одержані у цей спосіб).
  10.  Проаналізуйте основні типи стереоспецифічних каталізаторів. Наведіть приклад отримання стереорегулярного полімеру іонно-координаційною полімеризацією вінілового мономеру в присутності каталізаторів Циглера–Натта.
  11.  Дайте загальну характеристику процесу поліконденсації (мономери, здатні до поліконденсації, гомо- і гетерофункціональні мономери, гомо- і гетерополіконденсація, лінійна і тривимірна поліконденсація, приклади полімерів, що одержують у цей спосіб).
  12.  Порівняйте рівноважну і нерівноважну поліконденсацію (значення констант поліконденсаційної рівноваги, швидкість та енергія активації, молекулярні маси продуктів, наведіть приклади обох процесів).
  13.  Проаналізуйте рівняння Карозерса (зв’язок глибини поліконденсації зі ступенем полімеризації, графічна залежність, що ілюструє це рівняння, приклади розв’язку рівняння для моно- і біфункціональних мономерів).
  14.  Оцініть кінетичні особливості лінійної поліконденсації біфункціональних мономерів (принцип Флорі, рівняння швидкості процесу, зв’язок ступеня полімеризації з тривалістю поліконденсації).
  15.  Порівняйте лінійну і тривимірну поліконденсацію (гелеутворення як характерна ознака тривимірної поліконденсації, відмінності між гель- і золь-фракцією, термопласти і реактопласти). Одержання фенолоформальдегідних смол.
  16.  Порівняйте криві молекулярно-числового і молекулярно-масового розподілу для лінійної поліконденсації. Вкажіть основні фактори, що впливають на молекулярну масу полімерів.
  17.  Порівняйте способи проведення полімеризації у масі й у розчині (особливості, переваги й недоліки). Наведіть приклади полімерів, отримуваних кожним із цих способів.
  18.  Порівняйте способи проведення полімеризації в емульсії та суспензії (особливості, переваги й недоліки). Наведіть приклади полімерів, отримуваних кожним із цих способів.
  19.  Порівняйте технічні методи здійснення поліконденсації в розплаві, розчині, емульсії та на межі поділу фаз. Наведіть приклади полімерів, отримуваних кожним із цих способів.
  20.  Проаналізуйте внутрішнє обертання у макромолекулах на прикладі молекули етану (дайте визначення гнучкості ланцюга, потенційного бар’єра обертання, загальмованого внутрішнього обертання). Проаналізуйте графік залежності потенційної енергії молекули етану від кута повороту метальної групи.
  21.  Порівняйте модель вільноз’єднаного ланцюга і реальної макромолекули. Оцініть вплив внутрішньомолекулярної взаємодії на загальмованість обертання у реальних макромолекулах. Наведіть приклади гнучко- і жорстколанцюгових полімерів.
  22.  Порівняйте поняття конфігурації і конформації макромолекул. Наведіть приклади макромолекул з різними конфігураціями. Вкажіть основні конформації, що можуть мати макромолекули в залежності від гнучкості та внутрішньомолекулярної взаємодії.
  23.  Порівняйте термодинамічну і кінетичну гнучкості макромолекул. Вкажіть основні фактори, що впливають на термодинамічну і кінетичну гнучкості, доповнюючи відповідь прикладами.
  24.  Порівняйте розміри вільноз’єднаного ланцюга і реальної макромолекули. Вкажіть зв’язок між параметром жорсткості і середньоквадратичними відстанями між кінцями реального і вільноз’єднаного ланцюга. Дайте визначення поняттю статистичного сегмента макромолекули як міри оцінки термодинамічної гнучкості полімерного ланцюга. Наведіть залежність між розміром статистичного сегмента макромолекули (сегмента Куна) і розміром макромолекули.
  25.  Порівняйте структуру і властивості аморфних і кристалічних полімерів. Схарактеризуйте надмолекулярну організацію аморфних полімерів (доменна і кластерна моделі), доповнюючи відповідь прикладами.
  26.  Назвіть умови, необхідні для кристалізації полімерів. Дайте визначення ступеня кристалічності і факторів, що впливають на цю величину. Схарактеризуйте надмолекулярну організацію кристалічних полімерів (умови одержання і характерні відмінності монокристалів і сферолітів), доповнюючи відповідь прикладами.
  27.  Порівняйте фізичні стани аморфних полімерів (рухливість макромолекул, здатність до деформації, в’язкість полімерів у склоподібному, високоеластичному і в’язкоплинному станах).
  28.  Проаналізуйте термомеханічну криву аморфного лінійного полімеру. Дайте визначення температур склування й текучості. Оцініть вплив молекулярної маси полімер гомологів на величину плато високоеластичності. Вкажіть особливості термомеханічної кривої сітчастих і кристалічних полімерів.
  29.  Схарактеризуйте набрякання як стадію, що передує розчиненню полімерів (фактори, що впливають на набрякання полімерів). Порівняйте обмежене й необмежене набрякання полімерів, доповнюючи відповідь прикладами. Дайте визначення ступеня і швидкості набрякання і проаналізуйте графічну залежність ступеня набрякання від часу.
  30.  Проаналізуйте процес розчинення полімеру з термодинамічної точки зору (умови самочинного розчинення полімеру). Порівняйте фазові діаграми систем полімер – розчинник з верхніми та нижніми критичними температурами розчинення
  31.  Проаналізуйте термодинамічну поведінку макромолекул у розчинах та їх особливості в порівнянні з поведінкою молекул низькомолекулярних речовин. Наведіть вираз, що описує залежність осмотичного тиску розчину полімеру від концентрації. Порівняйте «добрі», «погані» й «ідеальні» розчинники.
  32.  Проаналізуйте зміну в’язкості розведених розчинів полімерів під дією різних факторів (приведена і характеристична в'язкості, рівняння Марка–Куна–Хаувінка, рівняння Хаггінса, залежність характеристичної в’язкості від термодинамічної якості розчинника і температури).
  33.  Схарактеризуйте основні типи хімічних перетворень полімерів. Порівняйте відмінності реакційної здатності макромолекул і їх низькомолекулярних аналогів, доповнюючи відповідь прикладами.
  34.  Оцініть хімічні перетворення макромолекул, що відбуваються без зміни ступеня полімеризації (внутрішньомолекулярні і полімераналогічні перетворення), доповнюючи відповідь прикладами.
  35.  Порівняйте хімічні реакції полімерів, що приводять до збільшення молекулярної маси макромолекул (реакції зшивання, тверднення), доповнюючи відповідь прикладами.
  36.  Порівняйте хімічні реакції полімерів, що приводять до зменшення молекулярної маси макромолекул (деполімеризація, хімічна, фізична, механічна деструкція, старіння і стабілізація полімерів), доповнюючи відповідь прикладами.




1. Наслідки Першої світової війни
2. Вильям Вильгельм Фридрих Гершель
3. Построение телекоммуникационной сети Кемеровского банка Сбербанка России
4. Очищення води за допомогою озонування
5. лекции по запискам
6. и выше принимаются в открытом виде
7. Тема Маржинализм Целью изучения данной темы является выяснение причин смены предмета экономической те
8. Критерии, стратегии и алгоритм выбора целевых рынков
9. Новгородский государственный университет имени Ярослава Мудрого
10. Політичні партії в Україні
11. Проблемы и особенности корректировки таможенной стоимости товаров
12. Национальная безопасность страны- морально-психологический фактор
13. экология от греч
14. с создания Европейского объединения угля и стали 1951 год
15. И Год рожд
16. Статья 1 Цели и сфера применения технического регламента 1
17. ЦентраПовторение космогонииСакральные модели ритуалаАрхетипы
18. любые расходы организации; 2
19. Искусство Древней Руси
20. Пословицы и афоризмы как особый тип текста