Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
5 курс. Асфіксія. Задача 1. Доношена дитина від 1-ї вагітності, під час якої у матері була діагностовано анемія ІІ ступеню, 1-х пологів народилась з обкручування пуповини навколо шиї. Навколоплідні води чисті. Під час обсушування дитини теплими пелюшками у дитини з’явились одиничні дихальні рухи типу «гаспінг» , після чого її негайно перенесли на реанімаційний стіл, забезпечили правильне положення, прохідність дихальних шляхів (рефлекторна реакція відсутня) та оцінили стан. У новонародженого відмічається різка блідість шкіри, слабкі, неритмічні дихальні рухи, незначна флексія кінцівок, ЧСС – 60 за хвилину. Які причини асфіксії при народженні? Яка ступінь важкості асфіксії відповідно до оцінки за шкалою Апгар? Які повинні бути наступні дії?
Відповідь:Асфіксія важкого ступеня (По Апгар 3 бб) внаслідок антенатальної анемії 2 ст (зниження оксигенації крові матері) та інтранатальної (порушення кровообігу через пуповину вн обкручування пуповини навколо шиї) гіпоксії плода. Показана ШВЛ реанімаційним мішком і маскою 100% киснем протягом 30
5 курс. Асфіксія. Задача 2. Доношена дитина від 1-ї вагітності, яка була ускладнена пізнім гестозом, 1-х пологів народилась шляхом кесарського розтину у зв’язку з передчасним відшаруванням плаценти. Після обсушування дитини теплими пелюшками на реанімаційний стіл, забезпечення правильного положення, санації дихальних шляхів ( рефлекторна реакція у вигляді гримаси) оцінили стан. У новонародженого відмічається різка блідість шкіри, центральний ціаноз, тахіпное, незначна флексія кінцівок, ЧСС – 160 за хвилину.Які причини асфіксії при народженні? Яка ступінь важкості асфіксії відповідно до оцінки за шкалою Апгар? Які повинні бути наступні дії?
Відповідь: Асфіксія середнього ст., за Апгар 6 балів, внаслідок антенатальної (пізній гестоз у матері) та інтранатальної (передчасне відшарування плаценти) гіпоксії плода. Гіповолемія. Призн вільний потік кисню. В)в повільно фіз р-н 10мл)кг протягом 5-10 хв
5 курс. Асфіксія. Задача 3. Дитина від 1-ї вагітності 1-х пологів на 42-43 тижні народилась з обкручування пуповини навколо шиї. Навколоплодові води забруднені меконієм. Після народження відмічається блідість шкіри, відсутність самостійного дихання і активних рухів.
Визначити алгоритм подальших дій.
Відповідь:
5 курс. Асфіксія. Задача 4. Доношена дитина від 1-ї вагітності, під час якої у матері була діагностовано анемія ІІ ступеню та нейроциркуляторна дистонія за гіпотонічним типом, 1-х пологів народилась з обкручування пуповини навколо шиї. Навколоплодові води чисті. Під час обсушування дитини теплими пелюшками у дитини з’явились одиничні дихальні рухи типу «гаспінг» , після чого її негайно перенесли на реанімаційний стіл, забезпечили правильне положення, прохідність дихальних шляхів (рефлекторна реакція відсутня) та оцінили стан. У новонародженого відмічається блідість шкіри, слабкі, одиничні дихальні рухи, відсутність рухової активності та зависання кінцівок, ЧСС – 40 за хвилину. Проведена ШВЛ реанімаційним мішком та маскою протягом 30 секунд, після чого ЧСС – 50 за хвилину. Які причини асфіксії при народженні? Яка ступінь важкості асфіксії відповідно до оцінки за шкалою Апгар? Які повинні бути наступні дії?
Відповідь: Асфіксія важкого ст., за Апгар 2 бали, внасл антенатальної(зниження оксигенації крові матері внаслідок анемії 2 ст і нейроциркуляторної дистонії) та інтранатальної(внасл порушення кровоточу через обкручування пуповини навколо шиї) гіпоксії плода. Показано: непрямий масаж серця з частотою 90 компресій за хв. Та продовжувати ШВЛ реанімаційним мішком і маскою з частотою 30 за хвилину паралельно з НМС.
5 курс. Асфіксія. Задача 5. Доношена дитина від 1-ї вагітності, під час якої у матері була діагностовано анемія ІІ ступеню та нейроциркуляторна дистонія за гіпотонічним типом, 1-х пологів народилась з обкручування пуповини навколо шиї. Навколоплодові води чисті. Під час обсушування дитини теплими пелюшками у дитини з’явились одиничні дихальні рухи , після чого її негайно перенесли на реанімаційний стіл, забезпечили правильне положення, прохідність дихальних шляхів ( рефлекторна реакція відсутня) та оцінили стан. У новонародженого відмічається блідість шкіри, слабкі, одиничні дихальні рухи, відсутність рухової активності та зависання кінцівок, ЧСС – 40 за хвилину. Проведена ШВЛ реанімаційним мішком та маскою протягом 30 секунд, потім непрямий масаж серця паралельно з ШВЛ, але ЧСС не збільшилась. Які причини асфіксії при народженні? Яка ступінь важкості асфіксії відповідно до оцінки за шкалою Апгар? Які повинні бути наступні дії?
Відповідь:Асфіксія важкого ст., за Апгар 2 бали, внаслідок антенатальної і інтранатальної гіпоксії плода. Показано інкубацію трахеї і ввести 0,01% р-м адреналіну ендотрахеально, продовжувати непрямий масаж серця з частотою 90 компресій за хвилину та ШВЛ реанімаційним мішком і маскою з частотою 30 за хвилину паралельно з НМС
5 курс. Асфіксія. Задача 6. Доношена дитина від 1-ї вагітності 1-х пологів, ускладнених дуже активними переймами, у зв’язку з чим матері були призначені наркотичні анальгетики. Навколоплодові води чисті. Під час обсушування дитини теплими пелюшками у дитини дихальні рухи не з’явились , після чого її негайно перенесли на реанімаційний стіл, забезпечили правильне положення, прохідність дихальних шляхів (рефлекторна реакція відсутня) та оцінили стан. У новонародженого відмічається блідість шкіри, дихання відсутнє, визначається зависання кінцівок, ЧСС – 80 за хвилину. Проведена ШВЛ реанімаційним мішком та маскою протягом 30 секунд, після чого відновилась нормальна ЧСС і колір шкіри, але залишилось пригніченим дихання. Які причини асфіксії при народженні? Яка ступінь важкості асфіксії відповідно до оцінки за шкалою Апгар? Які повинні бути наступні дії?
Відповідь: Асфіксія важкого ст., за Апгар 1 бал, внаслідок інтранатальної(гіпоперфузія плаценти зумовлена дуже активними переймами). Медикаментозна депресія дихального центру.Показано введення налоксону гідро хлориду в-в в дозв 0,1 мг)кг.
5 курс. Асфіксія. Задача 7. Доношена дитина від 1-ї вагітності, яка була ускладнена неодноразовою загрозою переривання, 1-х пологів народилась з обкручуванням пуповини навколо шиї. Навколоплодові води чисті. Під час обсушування дитини теплими пелюшками у дитини з’явились одиничні дихальні рухи , після чого її негайно перенесли на реанімаційний стіл, забезпечили правильне положення, прохідність дихальних шляхів ( рефлекторна реакція у вигляді гримаси) та оцінили стан. У новонародженого відмічається блідість шкіри, брадипное, визначається незначна флексія кінцівок, ЧСС – 80 за хвилину. Проведена ШВЛ реанімаційним мішком та маскою протягом 30 секунд, після чого відновились нормальна ЧСС, дихання і колір шкіри, але відмічається центральний ціаноз, тахіпное.
Які причини асфіксії при народженні? Яка ступінь важкості асфіксії відповідно до оцінки за шкалою Апгар? Які повинні бути наступні дії?
Відповідь:Асфіксія помірного ст.., за Апгар 4 бали, внаслідок антенатальної (гіпоперфузія плаценти внаслідок загрози переривання вагітності) та інтранатальної (зниження пуповидного кровоточу внаслідок обкручування пуповини навколо шиї). Показано проведення дитині вільного потоку кисню, переведення дитини в палату інтенсивної терапії
5 курс. Асфіксія. Задача 8. Доношена дитина від 1-ї вагітності, яка була ускладнена неодноразовою загрозою переривання, 1-х пологів народилась з обкручуванням пуповини навколо шиї. Навколоплодові води чисті. Під час обсушування дитини теплими пелюшками у дитини з’явились одиничні дихальні рухи , після чого її негайно перенесли на реанімаційний стіл, забезпечили правильне положення, прохідність дихальних шляхів ( рефлекторна реакція у вигляді гримаси) та оцінили стан. У новонародженого відмічається ціаноз кінцівок, брадипное, визначається незначна флексія кінцівок, ЧСС – 80 за хвилину. Проведена ШВЛ реанімаційним мішком та маскою протягом 30 секунд, після чого відновились нормальна ЧСС, дихання і колір шкіри, але відмічається центральний ціаноз, неадекватне дихання. Які причини асфіксії при народженні? Яка ступінь важкості асфіксії відповідно до оцінки за шкалою Апгар? Які повинні бути наступні дії?
Відповідь: Асффіксія помірного ст.., за Апгар 5 балів, внаслідок антенатальної та інтранатальної гіпоксії. Показано продовжити ШВЛ протягом наступних 30 секунд і передбачити потребу інкубувати трахею.
5 курс. Асфіксія. Задача 9. Дитина від 1-ї вагітності 1-х пологів на 42-43 тижні народилась з обкручування пуповини навколо шиї. Навколоплодові води забруднені меконієм. Після народження відмічається блідість шкіри, відсутність самостійного дихання і активних рухів, звисання кінцівок, ЧСС – 60 за хвилину. Після звільнення дихальних шляхів від меконію у новонародженого спостерігається неадекватне самостійне дихання, ЧСС – 80 за хвилину. Попередній діагноз. Визначити алгоритм подальших дій.
Відповідь: Асфіксія важкого ст..,внаслідок інтранатальної гіпоксії плода (порушення пуповидного кровоточу). Синдром аспірації меконію.Переношеність. Показано розпочати ШВЛ реанімаційним мішком через інтубаційну трубку.
5 курс. Асфіксія. Задача 10. Доношена дитина від 1-ї вагітності, під час якої у матері була діагностовано анемія ІІ ступеню та нейроциркуляторна дистонія за гіпотонічним типом, 1-х пологів народилась з обкручування пуповини навколо шиї. Навколоплодові води чисті. Під час обсушування дитини теплими пелюшками у дитини з’явились одиничні дихальні рухи , після чого її негайно перенесли на реанімаційний стіл, забезпечили правильне положення, прохідність дихальних шляхів ( рефлекторна реакція відсутня) та оцінили стан. У новонародженого відмічається блідість шкіри, слабкі, одиничні дихальні рухи, відсутність рухової активності та зависання кінцівок, ЧСС – 40 за хвилину. Проведена ШВЛ реанімаційним мішком та маскою протягом 30 секунд, потім непрямий масаж серця паралельно з ШВЛ. Після ендотрахеального введення адреналіну ЧСС нормалізувалась. Дитина була переведена у відділення інтенсивної терапії. Які причини асфіксії при народженні? Яка ступінь важкості асфіксії відповідно до оцінки за шкалою Апгар? Визначити алгоритм після реанімаційної допомоги.
Відповідь: Асфіксія важкого ст., за Апгар 2 бали. Внаслідок антенатальної та інтранатальної гіпоксії плода.