Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Гормони
Дослід№1
, РЕАКЦІЯ НА ГОРМОНИ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ (ВИЯВЛЕННЯ ЙОДУ)
Принцип методу. Гормони щитовидної залози є йодовмісними сполуками. Внаслідок руйнування утворюється йодистий калій, який окислюється КIOз у кислому середовищі з виділенням молекулярного йоду. Під час взаємодії з крохмалем виникає синє забарвлення:
5КІ + КIOз +6НС1 = ЗІ2 + 6КС1 4- ЗН20;
І2 + крохмаль - синє забарвлення.
Матеріали та реактиви. Таблетки (пилюлі) тиреоїдину або висушена тканина щитовидної залози, 10 %-й розчин NаОН, 10 %-й розчин Н2SО4, 1 %-й розчин крохмалю, 2 %-й розчин КIO3 лакмус.
Обладнання. Фарфорова ступка з пестиком, газова горілка, піпетки, колба, крапельниця. ,
Хід роботи. В фарфоровій ступці ретельно розтирають п `ять таблеток (пилюль) тиреоїдину або 100200 мг подрібненої й висушеної тканини щитовидної залози. Одержану масу переносять у колбу для гідролізу, додають 5 мл 10 %-го розчину NаОН, 5 мл води й кип'ятять на тазовій горілці протягом 1015 хв,
До 3 мл охолодженого гідролізату додають 10 %-й розчин сірчаної кислоти до появи кислої реакції на лакмус. Після підкислення вносять п'ять крапель 1 %-го розчину крохмалю та 1 мл 2 %-го розчину КIO3. Внаслідок взаємодії йоду, який виділився, з крохмалем розчин набуває синього кольору.
Спостереження:
Висновок:
Дослід №2
РЕАКЦІЇ НА ГОРМОНИ МОЗКОВОГО ШАРУ НАДНИРКОВИХ ЗАЛОЗ (АДРЕНАЛІН, НОРАДРЕНАЛІН)
Реакція з хлоридом заліза (III)
Принцип методу. Внаслідок додавання до розчину адреналіну хлориду заліза (III) рідина забарвлюється в смарагдово-зелений колір за рахунок утворення комплексної сполуки типу феноляту заліза:
Адреналін має слабколужну реакцію й легко окислюється на повітрі з утворенням адренохрому, що супроводжується забарвленням розчину в червоний колір.
Обладнання. Штатив із пробірками, піпетки, крапельниця.
Хід роботи. У пробірку вносять 1 мл розчину адреналіну, додають краплю розчину FеСІз і перемішують. З'являється смарагдово- зелене забарвлення. Потім до суміші додають краплю розчину лугу виникає вишнево-червоне забарвлення.
Спостереження:
Висновок:
Дослід№3
Реакція з діазореактивом
Принцип методу. Внаслідок взаємодії діазореактиву з адреналіном розчин забарвлюється в червоний колір за рахунок утворення складної сполуки типу азобарвника.
Матеріали та реактиви. Розчин адреналіну (1 : 1000) 1 %-й розчин сульфонілової кислоти, 5%-й розчин азотистокислого натрію, 10%-й розчинNa2CO3.
Обладнання. Штатив із пробірками, піпетки .
Хід роботи. До І. мл розчину сульфонілової кислоти додають 1мл 5%-го розчину азотистокислого натрію (суміш діазореактиву), 1,5 мл розчину адреналіну та 1 мл 10 %-го розчину NаСО3. Вміст пробірки перемішують і спостерігають забарвлення розчину в червоний колір.
Спостереження:
Висновок:
Дослід №4.
Реакція із йодатом калію
Принцип методу. Адреналін у кислому середовищі з йоднувато-кислим калієм утворює сполуку червоно-фіолетового кольору
Матеріали та реактиви. Розчин адреналіну (вміст ампули розчинюють у 100 мл води), 10 %-й розчин КIOз, 10 %-й розчин оцтової або ортофосфорної кислоти.
Обладнання .Штатив із пробірками, піпетки, крапельниця.
Хід роботи. До 0,5 мл розчину адреналіну додають 1 мл розчину KIOз, десять краплин розчину оцтової або ортофосфорної кислоти й підігрівають суміш до температури 6065 'С З'являється інтенсивне червоно-фіолетове забарвлення.
Спостереження:
Висновок:
Дослід№5
КІЛЬКІСНЕ ВИЗНАЧЕННЯ АДРЕНАЛІНУ
ЗА МЕТОДОМ ФОЛІНА
Принцип методу. В основу методу покладено колориметричне визначення інтенсивності забарвлення з реактивом Фоліна.
До складу реактиву Фоліна входять солі фосфорновольфрамової та фосфорномолібденової кислот. Ці солі під час взаємодії з адреналіном відновлюються з утворенням окислів металів з нижчими валентностями, комплекси яких забарвлюються в синій колір.
Матеріали та реактиви. Стандартний розчин адреналіну (в мірну колбу об'ємом 25 мл вливають 1 мл розчину ; адреналіну (1 : 1000) й додають води до позначки 1 мл такого розчину містить 0,04 мг адреналіну), 10% -й свіжовиготовлений розчин Nа2СОз, реактив Фоліна/
Обладнання. Фотоколориметр, штатив із пробірками, піпетки, мірні колби об'ємом 25 мл.
Хід роботи. Готують дві сухі пробірки (мірні) об'ємом 10 мл. У першу вносять 1 мл стандартного розчину адреналіну, в другу 1 мл досліджуваного розчину, потім доливають по 4 мл розчину NaСО3, по 0,5 мл реактиву Фоліна та перемішують. Рідина поступово забарвлюється в синій колір. Через 5 хв об'єми рідини у пробірках доливають до позначки 10 %-м розчином Na2СОз. Вміст пробірок інтенсивно перемішують і порівнюють забарвлення досліджуваного розчину з стандартним розчином адреналіну в колориметрі.
Масову концентрацію адреналіну в досліджуваному розчині, мг/мл, розраховують за формулою
де С0 масова концентрація адреналіну в стандартному розчині (0,04 мг/мл) ; Еекстинкції досліджуваного та стандартного розчинів адреналіну.
Спостереження:
Висновок:
Дослід№6.
РЕАКЦІЯ НА ГОРМОН ПІДШЛУНКОВОЇ
ЗАЛОЗИ (ІНСУЛІН)
Принцип реакцій. Інсулін вступає в реакції, специфічні для білків; біуретову, Геллера, Фоля, Міллона. Ці реакції свідчать, що інсулін має білкову природу. Для якісних реакцій використовують розчин інсуліну в ампулах.
Матеріали та реактиви. Розчин інсуліну в ампулах, 0,1 %-й розчин гідроксиду натрію, 0,5 %-й розчин оцтової кислоти, 20 %-й розчин сульфосаліцилової кислоти.
Обладнання. Штатив із пробірками, піпетки, крапельниця.
Хід роботи. А. Реакція з розбавленим розчином гідроксиду натрію. До 11,5 мл розчину інсуліну по краплинах додають розчин гідроксиду натрію до появи осаду, який розчиняється внаслідок підкислення розчином оцтової кислоти (до рН 2,53,5).
Б. Реакція з сульфосаліциловою кислотою, у пробірку до 1 мл розчину інсуліну додають три п'ять краплин розчину сульфосаліцилової кислоти. Спостерігають утворення осаду.
Спостереження:
Висновок:
Дослід№7
Реакція з концентрованою сірчаною кислотою.
Принцип методу. Реакція фолікуліну з сірчаною кислотою призводить до утворення ефірної сполуки Соломяно- жовтого кольору з зеленуватою флуоресценцією, який під час нагрівання змінюється на оранжевий.
Матеріали та реактиви. Спиртовий розчин фолікуліну, масляний розчин фолікуліну, сірчана кислота.
Обладнання, Штатив із пробірками, піпетки, крапельниця, водяна баня, флуороскоп.
Хід роботи. В пробірку вливають 5 мл спиртового розчину фолікуліну, ставлять на 10 хв на водяну баню (100°С). Після звільнення від спирту до залишку фолікуліну додають 3 мл концентрованої сірчаної кислоти й знову ставлять пробірку в киплячу водяну баню на 10 хв. Рідина в пробірці поступово набуває солом'яно-жовтого забарвлення, яке внаслідок нагрівання змінюється на оранжеве. Розмістивши пробірку в флуороскопі, спостерігають зелену флуоресценцію.
3 масляним розчином фолікуліну реакцію проводять за кімнатної температури. До двох краплин масляного розчину фолікуліну доливають 3 мл концентрованої сірчаної кислоти поступово з'являється солом'яно-жовте забарвлення.
Спостереження:
Висновок:
Дослід №8
Утворення феноляту фолікуліну.
Принцип методу. В лужному середовищі утворюється розчинний у воді фенолят фолікуліну.
Матеріали та реактиви. Спиртовий розчин фолікуліну, ЗО %-й розчин NаОН.
Обладнання. Штатив із пробірками, піпетки.
Хід роботи. У дві сухі пробірки вливають по 0,5 мл спиртового розчину фолікуліну. В одну з них додають 1 мл води й спостерігають утворення емульсії фолікуліну (розчин каламутніє). У другу пробірку додають 1 мл ЗО %-го розчину NаОН каламуть не з'являється, оскільки в лужному середовищі утворюється розчинний фенолят фолікуліну.
Спостереження:
Висновок:
Дослід №9
Реакція на фенольну групу
Принцип методу. Наявність фенольної групи в молекулі фолікуліну можна виявити за допомогою реактиву Фоліна.
Матеріали та реактиви. Спиртовий розчин фолікуліну, ЗО %-й розчин NаОН, реактив Фоліна (
Обладнання. Штатив із пробірками, піпетки.
Хід роботи. В сухій пробірці до 2 мл спиртового розчину фолікуліну додають 1 мл ЗО %-го розчину NаОН і 1 мл реактиву Фоліна. З'являється характерне для фенольної групи синє забарвлення.
Спостереження:
Висновок:
Дослід №10
Якісна реакція на 11-дезоксикортикостерон
Принцип методу. Під час взаємодії 11-дезоксикортикостерону з сірчаною кислотою з'являється синє забарвлення з червоною флуоресценцією. '
Матеріали та реактиви. Масляний розчин дезоксикортикосте-рон-ацетату, 96 %-й етиловий Спирт, концентрована сірчана кислота.
Обладнання. Штатив із пробірками, піпетки, крапельниця.
Хід роботи. У суху пробірку вносять краплину масляного розчину дезоксикортикостеронацетату, додають три - чотири краплини етанолу й таку ж кількість концентрованої сірчаної кислоти. Суміш нагрівають до кипіння й після охолодження вливають 10 15 краплин концентрованої сірчаної кислоти. Після нагрівання розчин забарвлюється в синій колір.
Спостереження:
Висновок: