Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Економічні аспекти взаємодії суспільства і природи

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

Київський міжнародний університет

цівільної авіації

Кафедра екології

Реферат

Тема:  Економічні аспекти взаємодії суспільства і природи.

Виконав: студент гр.407 ФАО

Коцюба Костянтин Григорович

Прийняв: І. М. Науменко

Київ 1997

Економічна ефектівність нової технології, процесу, устаткування визначалася тим, наскільки сумарні витрати на додатково вироблену продукцію (ВД) менше витрат на таку продукцію, вироблену іншими засобами  (ВІ). Чим більше різниця (ВІ  - ВД) >0, тим ефективнішимивважалися обрані технології, процеси, засоби.

Яскравим прикладом зловживання економічним принципом природокористування може служити наша країна. В умовах планування в колишньому СРСР централізованої командно - адміністративної системи економіка України десятиріччами формувалась без урахування об`єктивних потреб та інтересів її народу, оцінки екологічних можливостей окремих регіонів. Панував принцип мінімум витрат, максімум прибутку. Фінансування природоохоронних заходів здійснювалось по залишковому принципу. В результаті склалась одна з екологічно «найбрудніших» економік - перенасичення хімічними, металургійними, гірнорудними виробництвами із застарілими технологіями. В процесі суспільного виробництва  щорічно залучається приблизно 1,5 млрд. тон природніх речовин. В розрахунку на душу населення це складає 30 т. Такі великі обсяги первинного ресурсовикористання зумовлені екстенсивним характером експлуатації природноресурсного потенціалу. Обсяг накопичених відходів добувної, енергетичної, металургійної та інших галузей промисловості досягає 15 млрд. т. і продовжує щорічно збільшуватись більш як на міл`ярд тон. Виснажуються невідновлювані мінеральносировинні ресурси, інтенсивно забруднюються грунти і водойми,  все більшою кількістю шкідливих хімічних речовин насичується повітряний басейн. Надмірне нарощування галузей з високою питомою вагою водоспоживання привело до того, що всі доступні водні ресурси опинилися на межі вичерпання.

Інтенсифікація  землеробства, збільшення техногенного навантаження на земельні ресурси, безконтрольне застосування засобів хімізації в умовах низької технологічної культури призводить до прискореної деградації грунтів, їх родючості.

На території України практично не залишилось водоносних підземних горизонтів питного призначення, де б не були виявлені пестециди, нітрати.

Ведучим принципом природокористування стає еколого - економічний принцип, який передбачає отримання максимального прибутку при мінімальних витратах і мінімальних порушеннях природного середовища.

При еколого - економічному підході головною умовою розрахунків є включення показника збитку, заподіяного забруднення навколишнього середовища W. Тепер нерівність прийме вигляд (ВІ  + W - ВД) > 0. В цьому випадку дуже дорога маловідкідна технологія може стати вигіднішою технології, що забруднює природу.

Висока якість навколишнього середовища визначає стан добробуту суспільства, як і матеріальні блага, отримані шляхом виробництва.  По шкалі цінностей природні блага по відношенню до матеріальних виходять на перший план. Тому суспільство повинне миритися із закономірним підвищенням вартості промислової продукції, зумовленої високими платежами за природні ресурси. Компенсацією за це має стати підвищення якості повітря, води, грунту та інших компонентів соціоекосистеми.

В геоекосистемах із антропогеним навантаженням, близьким до граничного, вводять коефіціенти геоекологічної небезпеки, якими регулюються в залежності від показника антропогенні впливи на довкілля. Збільшення коефіцієнта захищає геоекосистему від остаточного руйнування. Вводять коефіціенти і для захисту геоекосистем, які мають рекреаційне значення чи цінні в науковому відношенні.




1. 1 Основные положения [2
2. Пермский государственный национальный исследовательский университет Юридический факультет Кафед
3. Развитие английского парламентаризма с XII до конца XVII в
4. за стола и направился в сторону двери
5. Прогнозирование социальноэкономического роста в Российской Федерации
6. экономические отношения связанные с процессом формирования распределения и использования централизова
7. Контрольная работа- Перехід на Міжнародні стандарти фінансової звітності ’ міркування для вашого бізнесу.html
8. Антикризисное управление 1
9. Соборное послание Иоанна Глава 4 ст
10. к~сіпорынды ~~ру с~тінде оны~ ~алыпты ~ызметін ~амтамасыз ету ма~сатында ~~рылтайшыларды~ а~шалай ~лшемме
11. ВВЕДЕНИЕ Основной задачей всех правоохранительных органов России является борьба с преступностью
12. Расчет основных технико-экономических показателей предприятия
13. на тему- Организация работ и приготовление сложных пюреобразных супов.html
14. Сибирская язва
15. Монополизация экономики Антимонопольное регулирование экономики
16. Экологическое право России
17. Субъект и объект сущность и возможности познания
18. Introduction of the new words
19. РОССИЙСКАЯ ПРАВОВАЯ АКАДЕМИЯ МИНИСТЕРСТВА ЮСТИЦИИ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ
20. Методы физиологических исследований