Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Івано-Франківський базовий медичний коледж
Обоговорено і рекомендовано до затвердження на засіданні П(Ц)МК педіатрії, акушерства та гінекології Протокол № ________________________ «___» ________________ 20__ р. Голова П(Ц)МК _________Конькова О.М. підпис |
ЗАТВЕРДЖУЮ заступник директора з навчально-методичної роботи та післядипломної освіти «___» ________________ 20__ р. __________________ Воєвода О.Д |
Завдання для підсумкового контролю знань студентів
Дисципліна «Педіатрія»
Спеціальність 5.12010101 «Лікувальна справа»
Варіант № ____
Підготували викладачі:
Конькова О. М.
Чопик О.С.
м.Івано-Франківськ
1
Хлопчику 4-х років з відставанням у фізичному розвитку та встановленої залізо-дефіцитної анемії з рівнем гемоглобіну 90г/л призначено комплексне лікування, зокрема препаратами заліза . Протягом якого періоду фельдшер ФАПу буде спостерігати за лікуванням дитини?
A 2 роки
B 2 міс
C До нормалізації рівня гемоглобіну
D 1 рік
E * 6 міс
2
У дівчинки 12ти років через 2 тижні після перенесеної ангіни зявилися поліморфні елементи геморагічної висипки на розгинальних поверхнях нижніх кінцівок, навколо суглобів і на сідницях; характерне симетричне розташування висипань. Який імовірний діагноз припустить фельдшер швидкої допомоги, госпіталізуючи дитину?
A Гострий лейкоз
B Тромбоцитопенічна пурпура
C Гемофілія
D * Геморагічний васкуліт
E Гемолітична анемія
3
На шкільному іспиті у дівчинки 15 років спостерігається втрата свідомості на кілька хвилин, судоми. При огляді дихання поверхневе, шкіра бліда , волога, пульс ледь пальпується, зиниці звужені, АТ знижений. Визначити стан дитини.
A Ортостатичний колапс
B Непритомність легкого ступеня
C* Непритомність тяжкого ступеня
D Гіповолемічний шок
E Анафілактичний шок
4
У 6-місячного малюка при огляді спостерігається ціаноз губ, задишка під час годування і плачу. Додаткове обстеження в кардіологічному відділенні підтвердило діагноз вродженої вади серця. В бесіді з мамою фельдшер визначає, що критичний період формування вади серця протягом вагітності становить:
A Перші 2 тижні
B* 2-8 тиждень
C Після 12 тижнів
D 18-20 тижнів
E 30-32 тижні
5
Дитина 9 років хворіє на бронхіальну астму. Під час огляду симптоми вказують на астматичний стан . Які препарати підготує фельдшер для надання невідкладної
допомоги?
A Адреноміметики
B Антибіотики
C Антигістамінні препарати
D* Кортикостероїди
E Імуномодулятори
6
У дитини 3 років після гри з конструктором раптово виник кашель, стридорозне дихання,блювання, ціаноз. Що має запідозрити фельдшер швидкої допомоги в першу чергу?
A Гостра пневмонія
B *Аспірація стороннього тіла
C Гострий ларингіт
D Гострий ларинготрахеїт
E Кашлюк
7
У 5місячної дитини 3 доби тому зявилися нежить та кашель. Оглядаючи дитину,
фельдшер визначив сухий кашель, важке дихання,підвищення температури до 38,8*С. Аускультативно над легенями дихання ослаблене, багато вологих дрібноміхурцевих хрипів з обох боків. Який найбільш імовірний діагноз визначить фельдшер?
A Гострий бронхіоліт
B Гострий обструктивний бронхіт
C Гострий простий бронхіт
D Гострий ларинготрахеїт
E * Гостра пневмонія
8
Дитина 12 років скаржиться на тупий ниючий біль у правому підреберї, який зявляється після фізичного навантаження і після їжі, зрідка супроводжується нудотою. Фельдшер, оглянувши дитину, виявив болючість при пальпації правого підреберя , печінка + 1см. На користь якої патології свідчать клінічні ознаки?
A Хронічний гастрит
B Хронічний гепатит
C Хронічний панкреатит
D *Дискінезія жовчовивідних шляхів
E Хронічний гастродуоденіт
9
Після проведення антропометричних вимірювань у дівчинки 12 місяців на фоні
вродженої вади серця, фельдшер виз-начив затримку маси тіла (дефіцит складає 25\%) . Як називається такий стан?
A *Гіпотрофія ІІ ступеня
B Гіпотрофія І ступеня
C Гіпотрофія ІІІ ступеня
D Гіпостатура
E Паратрофія
10
Малюку 2 тижні. Протягом 7 діб має місце блювання “фонтаном” не після кожного годування; кількість молока, яке скипілося, більша, ніж дитина поїла на одне годування. Визначається затримка зростання маси тіла. Оглянувши дитину, фельдшер припускає імовірний діагноз:
A Пілороспазм
B *Пілоростеноз
C Кишкова непрохідність
D Дисбактеріоз
E Фізіологічна аерофагія
11
Дитина народилася з масою 3500г з оцінкою за шкалою Апгар 8-10 балів. На 5 добу життя була виписана додому. На 8 добу на шкірі зявився везикулопустульозний висип на місяцях природних складок. Загальний стан дитини не порушений. Який найбільш вірогідний діагноз визначить фельдшер ФАПу після огляду дитини?
A Токсична еритема
B Пухирчатка новонароджених, доброякісна форма
C Пухирчатка новонароджених, злоякісна форма
D * Везикулопустульоз
E Ексфоліативний дерматит Ріттера
12
При огляді фельдшером дитини 6 міс на волосистій частині голівки, бровах виявлені лусочки лимонно-жовтого кольору з масними кірочками. Як пояснює фельдшер цей симптом?
A Строфулюс
B Молочний струп
C Попрілості
D Пітниця
E *Гнейс
13
Дитина народилась недоношеною з масою тіла 1950 г. Плануючи диспан-серне постереження, фельдшер прово-дить профілактику рахіту призначен-ням відеїну. Визначити початок та добову дозу призначення вітаміну D3.
A *З 10-14-го дня по 500-1000 МО
B З 10-20-го дня по 1000-2000 МО
C З 10-го дня по 2000 МО
D На 2-му тижні по 4000 МО
E На 2-му місяці життя по 500 МО
14
Після лікування в кардіоревматоло-гічному стаціонарі виписаний 13- річний хлопчик , який переніс первинну ревматичну атаку з явищами поліартриту та малої хореї. Ознаки активності захворювання на даний час відсутні. Яку схему вторинної профілактики ревматизму визначить фельдшер ФАПу?
A Біцилін - 51раз на 4 тижні довічно
B Біцилін -5 1 раз на 2 тижні до 18-річного віку
C *Біцилін -5 1раз на 4 тижні до 18-річного віку
D Біцилін -5 1 раз на 4 тижні до 25-річного віку
E Біцилін -5 1 раз на 2 тижні до 25-річного віку
15
До фельдшера швидкої допомоги звернулась мати 3-річної дівчинки зі скаргами на
поганий апетит, блювання і біль в животі, підвищення температури до 38*С, нетримання сечі (тьмяна з осадом). При обстеженні живота фельдшер визначив помірну болючість, позитивний симптом Пастернацького. Який імовірний діагноз припустить фельдшер?
A Гострий гастрит
B Глистяна інвазія
C Гострий апендицит
D Ацетонемічне блювання
E *Гострий пієлонефрит
16
У хлопчика 13 років через 2 тижні після перенесеної ангіни зявилися набряки на
обличчі, головний біль, неодноразове блювання протягом доби. Обєктивно: АТ 180/ 100 мм.рт. ст., сеча кольору “мясних помиїв”. Який діагноз визначить фельдшер швидкої допомоги після огляду дитини?
A Цистит
B Гострий пієлонефрит
C * Гострий гломерулонефрит
D Вегетосудинна дистонія
E Уретрит
17
Фельдшер швидкої допомоги на виклику оглядає дитину в непритомному стані: різко виснажена, шкіра блідо-сіра, суха, щоки гіперемовані. Дихання глибоке, шумне. Запах ацетону з рота. Тони серця глухі, ритмічні. Пульс 90/хв., АТ 95/55 мм.рт.ст.. Живіт запалий, печінка + 3 см. Який діагноз визначить фельдшер у направленні дитини до стаціонару?
A Печінкова кома
B Гіпоглікемічна кома
C Ацетонемічний синдром
D *Гіперглікемічна кома
E Надниркова недостатність
18
Батьки 7 річного хлопчика звернулись до фельдшера ФАПу зі скаргами на кволість та млявість дитини, погану пам'ять. Обєктивно: шкіра бліда, суха, холодна на дотик, набрякла, збирається у товсту складку. Температура 36,4*С, пульс 58/хв., АТ 90/50мм.рт.ст.Який імовірний діагноз визначить фельдшер?
A Дифузний токсичний зоб
B * Гіпотиреоз
C Ендемічне воло
D Хвороба Аддісона
E Гіпофізарний нанізм
19
Дівчинка 2 років захворіла гостро з підвищенням температури до 39,7*С. Через 2 години зявилась плямисто-папульозна, а потім зірчаста геморагічна висипка на шкірі сідниць, нижніх кінцівок. Фельдшер швидкої допомоги, оглядаючи дитину, визначає блідість шкіри, тахікардію, тони серця послаблені. Який діагноз визначить фельдшер?
A Кір
B Скарлатина
C* Менінгококцемія
D Тромбоцитопенічна пурпура
E Вітряна віспа
20
Хвору на кір дівчинку віком 12 місяців було госпіталізовано у звязку з тяжким станом. Її брат, якому 8 років, на кір не хворів і проти цієї інфекції не щеплений у звязку з абсолютним протипоказанням. Які заходи буде вживати фельдшер ФАПу відносно хлопчика?
A Ізолювати на 10 днів
B Проведення щеплення за епідпоказаннями
C Застосування антибіотиків, ізоляція на 17 днів
D *Введення імуноглобуліну, ізоляція на 21 день
E Ізолювати на 5 днів
21
У дворічного хлопчика підвищилась температура до 37,2*С та зявився висип на шкірі. Фельдшер на виклику визначає задовільний стан дитини. На шкірі спини, розгинальних поверхнях кінцівок дрібно-плямистий висип рожевого кольору; помірна гіперемія піднебінних дужок, незначні виділення з носа, збільшення потиличних та задньошийних лімфатичних вузлів. Який імовірний діагноз визначить фельдшер?
A Вітряна віспа
B Кір
C Скарлатина
D* Краснуха
E Ентеровірусна екзантема
22
Ви прийшли на виклик до дитини 2-х років. Скарги матері на вялість дитини, підвищення температури тіла до 38?С, кашель, нежить. Хворіє 3-ій день. При огляді: шкіра бліда, періоральний ціаноз. ЧД 45 за 1 хв, в легенях дихання послаблене справа. ЧСС 130 за 1 хв. Про яке захворювання подумаєте в першу чергу?
A гострий ларинготрахеїт
B гострий бронхіт
C *гостра пневмонія
D бронхіальна астма
E назофарингіт
23
Новонароджену дитину перевели до дитячої лікарні з пологового будинку у важкому стані. Обєктивно: шкіра бліда, сіро-землиста, дихання поверхневе, часте, тони серця послаблені, тахікардія, печінка та селезінка збільшені. У дитини часті зригування, нестійкі випорожнення, гнійні виділення з пупкової ранки. Яке захворювання найбільш імовірне:
A внутрішньочерепна травма
B діарея
C асфіксія новонароджених
D *сепсис новонароджених
E вроджена вада серця
24
У дитини 3-х місяців ви встановили діагноз гіпотрофія І ст. До комплексного лікування з метою нормалізації кишкової мікрофлори слід додати препарати:
A фенобарбітал, седуксен
B супрастин, діазолін
C *симбітер, лактобактерин
D плазму, альбумін
E метіонін, аргінін
25
Ви здійснюєте патронаж до новонародженої дитини 2-х тижнів. Маса при народженні 3 300 г. годування грудне. При огляді ви виявили припухлість в ділянці правої тімяної кістки з чіткими краями, що балотує в центрі. Шкіра не змінена. Температура тіла нормальна. Такий стан відповідає:
A родовій пухлині
B *кефалогематомі
C внутрішньочерепній пологовій травмі
D субдуральній гематомі
E епідуральній гематомі
26
Ви фельдшер ФАПу. У вас на дільниці є 2-є доношених новонароджених дітей, які народилися у травні місяці. З якого віку їм доцільно починати специфічну профілактичну рахіту.
A 6 міс.
B 2 міс.
C 1 міс.
D 2 тиж.
E *4 міс.
27
Учениця 2-го класу звернулась до фельдшера школи зі скаргами на біль в ділянці шиї, який посилюється при жуванні та ковтанні. При огляді: температура тіла 37,7?С, спостерігається припухлість в ділянці завушної залози справа, дещо болюче при пальпації, шкіра над нею не змінена. Слизова ротової порожнини гіперемована,
сухувата. Дані симптоми дозволяють запідозрити:
A краснуху
B кір
C скарлатину
D * паротитну інфекцію
E афтозний стоматит
28
Фельдшер ФАПу прийшов на виклик до 5-ти річної дитини і встановив діагноз “кір”. У сімї є молодша дитина віком 11 міс, яку не вакциновано проти кору. Які заходи слід вжити для підвищення специфічного імунітету у контактної дитини в першу чергу?
A *ввести імуноглобулін
B провітрювати приміщення
C вологе прибирання
D раціональне харчування
E спостереження за характером випорожнень
29
Фельдшера ФАПу викликали до дитини 7 років. Скарги на підвищення температури тіла до 39?С, головний біль з переважного локалізацією в ділянці чола та очних яблук, ломоту по всьому тілу, біль у мязах, суглобах. Хворіє 2-й день. Спостерігається зерниста гіперемія зіву, закладання носа, покашлювання. Клінічні симптоми характерні для:
A гострого бронхіту
B * грипу
C гострої пневмонії
D ларинготрахеїту
E назофарингіту
30
Дитина народилась в терміні 38 тижнів вагітності, закричала зразу, крик голосистий. Шкіра рожева. Який елемент первинного туалету новонародженого згідно Наказу №152 не є обовязковим:
A профілактика офтальмії
B перевязування пуповини
C * відсмоктування слизу з верхніх дихальних шляхів
D зважування і вимірювання
E вимірювання температури тіла
31
На прийомі ви вимірюєте АТ дівчинці 15 років з вегетосудинною дистонією. Який
показник систолічного тиску буде нормальним для цього віку:
A 130-140 мм рт. ст.
B 60-80 мм рт. ст.
C 70-80 мм рт. ст.
D *110-120 мм рт. ст.
E 90-100 мм рт. ст.
32
Дитину 2 міс. привезли до бабусі. До цього часу годувалась грудним молоком. За
сімейними обставинами мати буде відсутня протягом 1 місяця. Які рекомендації щодо годування дитини може надати фельдшер:
A фруктове пюре
B коровяче молоко
C 5\% манна каша
D овочеве пюре
E *адаптовані суміші
33
На диспансерному обліку знаходиться дитина 10 р. з діагнозом хронічний тонзиліт. Після чергового загострення у дівчинки зявилось посіпування мязів обличчя, порушення письма, похитування при ходьбі, нечітка мова. Дитина стала плаксивою, дратівливою. На яке обстеження слід направити дитину?
A аналіз крові на загальний білірубін
B аналіз крові на рівень глюкози
C *біохімічний аналіз крові на ревмопроби
D аналіз крові на холестерин
E аналіз крові на АЛТ, АСТ
34
До фельдшера звернулась мати 5-ти річного хлопчика зі скаргами на поганий апетит, неспокійний сон, схуднення дитини. Зранку у дитини часто буває нудота, непостійні болі у животі переважно навколо пупка. Тиждень тому на шкірі зявилась кропивянка. Яке захворювання слід запідозрити у першу чергу?
A гострий гастрит
B * аскаридоз
C ентеробіоз
D дискинезія жовчовивідних шляхів
E гастродуоденіт
35
На амбулаторному лікуванні знаходиться дитина 3-х років з діагнозом гострий бронхіт. Призначено уведення 400 тис. ОД цефазоліну внутрішньомязово. Яку кількість розчину треба ввести, якщо розведення антибіотика 1:2?
A 1 мл
B 4 мл
C 3 мл
D 2,5 мл
E *2 мл
36
Дитина 10-ти років три тижні тому перехворіла на ангіну. На даний час турбують головні болі, біль у поперековій ділянці. Сеча стала червоного кольору, кількість її зменшилась.
При огляді: шкіра бліда, обличчя пастозне, набряки нижніх повік. АТ 145/90 мм рт. ст., пульс 86 уд. за 1 хвилину. Ваш попередній діагноз.
A сечокислий діатез
B гострий пієлонефрит
C *гострий гломерулонефрит
D цукровий діабет
E вегетосудинна дистонія
37
На прийомі у фельдшера ФАПу дитина одного року, маса тіла її 10 200 г, ріст 74 см. Нервово-психічний розвиток відповідає вікові. Скарг у матері немає. Дитина
запланована на щеплення проти кору, краснухи, епідемічного паротиту. Яку вакцину використаєте для щеплення?
A АКДП
B енджерикс
C пентаксим
D *пріорикс
E вакцина БЦЖ
38
Мати 3-х річного хлопчика звернулась до фельдшера зі скаргами на неспокій, поганий сон, нічне нетримання сечі у дитини. У хлопчика поганий апетит, періодично спостерігається блювання із запахом ацетону. При огляді: шкіра бліда, підшкірна клітковина слабо розвинена, печінка збільшена. Дитина вміє читати, добре розмовляє, по дорослому пояснює життєві ситуації. Для якого стну характерні дані симптоми:
A атонічний діатез
B ексудативно-катаральний діатез
C лімфатико-гіпопластичний діатез
D алергічний діатез
E * нервово-артритичний діатез
39
На диспансерному обліку перебуває дитина 8 років з діагнозом бронхіальна астма.
Хворіє з 2-річного віку, напади хвороби спостерігаються часто. Які симптоми дають змогу фельдшеру діагностувати у дитини хронічну дихальну недостатність:
A деформація грудини за типом “курячі груди”
B “серцевий горб”
C * кінцеві фаланги у вигляді барабанних паличок і нігті у вигляді годинникових скелець
D геморагії на шкірі
E збільшенні периферійних лімфовузлів
40
На прийомі у фельдшера ФАП дівчинка 8 років. Скарги на періодичні болі в ділянці правого підреберя, що віддають у праве плече. Періодично зявляється: гіркота в роті, нудота, схильність до закрепів. Пальпаторно: живіт болючий у правому підреберї в точці Кера. Печінка не збільшена. На яке дослідження доцільно направити пацієнтку першочергово:
A холецистографія
B фіброгастродуоденоскопія
C рентгенографія органів черевної порожнини
D *УЗД органів черевної порожнини
E копрологічне дослідження
41. До дитини 6 місяців на патронаж прийшла дільнична медсестра. Дитина знаходиться на природному вигодовуванні, розвивається згідно віку. Яку страву порадить медсестра для першого прикорму?
42 Якщо в новонародженої дитини на 3-4 день життя підвищується t0 тіла до 390С без погіршення загального стану і тримається протягом 3-4 годин, а потім знижується без впливу медикаментів, чим це можна пояснити ?
43. Що сприяє появі жовтяниці в немовляти, що з'являється на 3 день життя після народження, тримається кілька днів, а потім зникає без усякого лікування?
44. На 6 добу життя на шкірі кінцівок, живота, спини зявились пухирці розміром до 2-х см ,які заповнені серозно-гнійною рідиною. Дитина млява, погано спить, t° 37,8°. Для якого захворювання характерні дані проблеми?
45. Дитині 4 роки. Фельдшер вимірює артеріальний тиск. Виберіть формулу для оцінки артеріального тиску?
46. Фельдшер визначає масу дитини 5 років. За якою формулою вона буде це робити?
47. Дитина 2 місяців переведена на змішане вигодовування. За якими правилами призначається докорм.
48. Новонародженим у пологовому будинку, згідно наказу МОЗ України № 276 проводиться протитуберкульозна профілактика. Коли і чим її проводять?
49. Яка тривалість вагітності є ознакою доношеної дитини:
50. Яке ураження шкіри новонародженої дитини є неінфекційним?
51. Ви фельдшер. Визначте приблизний вік покинутої дитини, оцінюючи її нервово-психічний розвиток: дитина бадьора, довго розглядає та слідкує за іграшками очима; тримає голову в горизонтальному та вертикальному положеннях, у відповідь на лагідну мову, звернену до неї, радісно усміхається та жваво рухає кінцівками:
52. Визначте, що характеризує функціональну зрілість новонародженого:
53. Яким повинен бути систолічний артеріальний тиск у дитини 5 років?
54. Мати 3-місячної дитини, що знаходиться на природному вигодовуванні, звернулася до дільничної медичної сестри з проблемою: дитина не витримує перерви між годуваннями, нічної перерви. Що необхідно зробити фельдшеру в першу чергу?
55. Ви медична сестра відділення новонароджених недоношених дітей. На другий етап виходжування поступила дитина десяти днів. Що, може бути показанням до вигодовування цієї дитини через зонд?
56. Дівчинка 14 років поступила в стаціонар дитячої лікарні із скаргами на біль в правому підреберї, нудоту, підвищення температура тіла до субфебрильних цифр. Симптоми зявилися після вживання смаженої їжі. Вкажіть, який симптом можна виявити при обєктивному обстеженні дитини?
57. Дівчинка 10 років лікується в гастроентерологічному відділенні з діагнозом загострення хронічного холецистохолангіту, що супроводжується вираженим больовим і диспепсичним синдромом. Одержує антибактеріальну терапію. Визначте який із лікарських препаратів слід призначити для профілактики дизбактеріозу?
58. До фельдшера звернулась мама з дитиною 4 міс. зі скаргами на часті перерви під час ссання, відмову від грудей, відставання у масі тіла. При огляді: задуха, тахікардія, розширення меж серця, грубий систолічний шум у IV-V міжреберному проміжку. Яке із перерахованих захворювань можна запідозрити у дитини?
59. Дитина 7 років захворіла гостро. Через 2 тижні після загострення хронічного тонзиліту у дитини виникли такі симптоми: підвищення температура тіла, біль у серці, задуха, порушення серцевого ритму, блідість, тахікардія, систолічний шум на верхівці, зниження артеріального тиску. Яке захворювання може запідозрити фельдшер.
60. В кардіологічне відділення поступила дівчинка 13 років із скаргами на головний біль, швидку втомлюваність, дратівливість, запаморочення, іноді непритомність. Шкіра бліда, волога китиці рук і стопи холодні. Артеріальний тиск не стійкий із тенденцією до зниження. Бувають гіпотонічні кризи. Визначте лікарський препарат для лікування такого стану.
61. У хлопчика 8 років, після перенесеного загострення хронічного тонзиліту підвищилась температура тіла до 38,20С. зявилася загальна слабкість, недомагання, біль в колінних суглобах. Через день біль зявився в гомілковоступневих суглобах. При огляді суглоби набряклі, болючі при пальпації. Хлопчик не може ходити. Яке захворювання може запідозрити фельдшер?
62. Фельдшер прийшов на виклик до дитини 11міс., яка хворіє 2 дні. Температура тіла 37,50С, виділення з носа, носове дихання утруднене. На 3-й день у дитини зявився сухий, грубий, “гавкаючий”кашель, голос захриплий, загальний стан погіршився. Звертає увагу ціаноз носогубного трикутника, шумний вдих, втягнення міжреберних проміжків. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз.
63. На виклику у дівчинки 4-х років фельдшер виявив що у дитини температура тіла 38,80С, відмовляється від їди. При огляді в ротогорлі гіперемія і набряк мигдаликів. Поверхня мигдаликів горбиста, в лакунах гнійний вміст. Визначте, для якого захворювання характерні такі ознаки.
64. До фельдшера ФАПу звернулась мама з хлопчиком 11 років із скаргами на підвищення температури тіла до 37,80С, набряк на обличчі, більше зранку, зменшення кількості сечі, та колір сечі “мясних помиїв”. Такі симптоми зявилися через два тижні після захворювання на ГРВІ. Про яке найбільш ймовірне захворювання повинен подумати фельдшер?
65. До фельдшера медпункту школи звернувся хлопчик 9 років із скаргами на слабість, нудоту, блювання, біль в епігастральній ділянці. Захворів вперше. Такі симптоми зявилися після того, як в буфеті школи зїв булочку і ½ склянки сметани. Сметана була холодна з холодильника. Яке захворювання у хлопчика найбільш ймовірне?
66. До фельдшера ФАПу звернувся хлопчик 12 років із скаргами на млявість, стомлюваність, зниження апетиту, схуднення тривалу температуру тіла 37,50-37,60С. Із анамнезу відомо, що дідусь хлопчика лікується від туберкульозу. Після проведення проби Манту - папула 10мм. Як повинен оцінити фельдшер такий результат проби?
67. Виклик фельдшера до дитини 8 років. Скарги на блювання, болі в епігастральній ділянці, слабкість. Дитина ранком їла салат, що зберігався не в холодильнику. Ваш діагноз:
68. До фельдшера ФАПу звернулась мама з дитиною 7 років із скаргами на нападоподібний біль навколо пупка, переважно вночі, блювання, закрепи. Попередній діагноз фельдшера?
69. У дитини 6 років спостерігаються болі в попереку, частий болючий сечопуск, підвищення температури тіла до 39оС, відмову від їди, пастозність повік. В заг.ан. сечі лейкоцитів 40-60 в п/з, білок 0,033о/оо. Про яке захворювання повинен подумати фельдшер?
70. У дитини 1-го року на виклику фельдшер виявив на слизовій оболонці рота: гіперемію, сухість, набряк Дитина відмовляється від їди, є слинотеча. Про яке захворювання повинен подумати фельдшер?
71. Під час прийому на ФАПі фельдшер виявив у дитини явища пітниці, облисіння потилиці, розмякшення країв великого тімячка. Про яке захворювання можна подумати?
72. У дитини 8 міс. відсутні зуби, деформована грудна клітка, кістки черепа, починає сідати, не стоїть при підтримці. Яке захворювання у дитини?
73. Дитина 3-х місяців хворіє 2-й день. Сьогодні зявилася задуха, акроціаноз, болісний кашель. При аускультації над усією поверхнею дрібноміхурцеві вологі хрипи. Який основний препарат необхідно призначити?
74. Дитині 1,5р. Часто хворіє ГРЗ, які мають затяжний перебіг, перенесла бронхопневмонію. Дитина бліда, пастозна, має надмірну вагу.Спостерігається збільшення регіональний лімфатичних вузлів, аденоїдні вегетації 2 ст. Для якого стану характерні такі проблеми?
75. Дитина 6 років захворіла гостро через 2 тижні після грипу. На шкірі обох гомілок і сідниць зявилися поліморфні, симетрично розташовані геморагічно-папульозні висипання. Визначте захворювання:
76. Визначте чинник, який найчастіше сприяє розвитку анемії у дітей1 року життя?
77. Скільки інсуліну потрібно ввести в крапельницю, якщо вводиться 200мл 5% розчину глюкози для нормалізації метаболізму:
78. Визначте за яким симптомом відрізняють обструктивний бронхіт
від гострого трахеобронхіту?
79. Визначте, які симптоми складають диспепсичий синдром у разі хронічного гастриту, дуоденіту, виразкової хвороби?
80. Вкажіть найбільш характерний симптом для приступу бронхіальної астми:
81. Дитині 4 міс. Годування штучне. Періодично неспокійна, зригування, зниження апетиту, рідкі випорожнення 5-6 разів на добу. Визначте головний чинник такого стану дитини:
82. У дитини 8 міс. тяжкий стан, є дефіцит маси тіла 32%. Шкіра з сіруватим відтінком, зморшкувата, толерантність до їжі різко знижена, виникають диспепсичні розлади. Симптоми вказують на,
83. При огляді дитини 4 міс. стан порушений, збудлива, поганий сон, шкіра бліда, підшкірна жирова клітковина зменшена на животі, дефіцит маси тіла становить 8%. Такий стан відповідає:
84. Дитина 4 роки захворіла раптово, з'явився кашель, свистячий видих, який чути на відстані, в акті дихання беруть участь допоміжні м'язи. Визначте діагноз:
85. Профілактика гострих ангін, хронічного тонзиліту, своєчасна санація вогнищ інфекції в організмі сприяє профілактиці захворювання:
86. У дітей раннього віку сальмонельоз протікає у вигляді септичної форми. Який із симптомів спостерігається в такому разі:
87. У дитини раннього віку спостерігається висока температура, випорожнення часті, рідкі, пінисті, з дуже неприємним запахом, темно-зеленого кольору. На яке захворювання можуть вказувати такі симптоми:
88. Яке із досліджень використовується з метою остаточного діагнозу дизентерії, колі-інфекції, сальмонельозу:
89. Для якого захворювання характерний такий вислів „жовтяниця проганяє прояви хвороби”:
90. Який із препаратів слід призначити у разі стійких симптомів інтоксикації у хворих на гепатит В, загрози розвитку гепатодистрофії:
91. На який термін необхідно накласти карантин в осередку інфекції за умови вірусного гепатиту А:
92. Дитина стала дратівлива, млява, швидко втомлюється, втрачає апетит, худне, температура субфебрильна, реакція Манту з 2 ТО 8мм. Для клініки якого захворювання характерні ці симптоми:
93. У дитини яка хворіє на туберкульоз легень, стан різко погіршується. Визначаються симптоми Керніга, Брудзінського. Який ще симптом буде спостерігатися у клініці:
94. У дітей раннього віку туберкульозний менінгіт діагностується шляхом спинно-мозкової пункції. Що в такому разі спостерігають:
95. У якій дозі дитині з метою профілактики вводиться вакцина БЦЖ:
96. Визначте ускладнення, яке може викликати токсична дія стрептоміцину та канаміцину у разі лікування дітей на туберкульоз:
97. Дитина 5років захворіла гостро. Температура підвищилася до 390С. Головний біль, біль в м'язах, суглобах. Катаральні явища незначні. З третього дня виникли нежить і сухий кашель. Для якого захворювання характерні такі симптоми:
98. На 5-тий день захворювання, у дитини посилився кашель, нежить, явища конюнктивіту. За вухами, на обличчі появився плямисто-папульозний висип. Визначте найбільш ймовірний діагноз:
99. На фоні кору у дитини посилився кашель, зявилася задуха, періоральний ціаноз. Яке ускладнення цього розвинулося у дитини:
100. Загальний стан дитини дуже важкий. Температура тіла 39,50С. повторне блювання, на шкірі тулуба з'явилися елементи геморагічного висипу, що мають зірчасту форму. Визначте захворювання.
Задача
Дівчинку, 5 років, привезли до клініки машиною швидкої медичної допомоги у важкому стані: шумнее дихання, експіраторна задишка, сухий кашель збудження. Хвороба розвинулася після повторних респіраторних захворювань. Під час огляду привертає увагу вимушене положення дівчинка сидить, фіксуючи плечовий пояс. Кашель болісний, закінчується виділенням незначної кількості вязкого харкотиння.
Практичний навичок. Техніка зіскобу з періанальних складок.
PAGE 13