У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і УСТАНОВКА ЦО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ В ЛАБОРАТОРНІЙ РОБОТІ Для проведення лабораторної роботи використ

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024

                                             МЕТА РОБОТИ

Вивчити теоретичні та практичні  основи визначення степені контактування, продуктивності каталізатора, константи швидкості реакції та інші при гетерогенному каталізі.

  УСТАНОВКА, ЦО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ В ЛАБОРАТОРНІЙ РОБОТІ

Для проведення лабораторної роботи використовують установку /рис. 2/, яка складається з вузла приготування газової суміші заданого складу, вузпа контактного окислення діоксиду сірки і контрогьно-вимірюіїального вузла.

Вузол приготування газової суміші складається з компресора 20 з ресивером 19, батона з діоксидом сірки І, осушуючих склянок 3, реометрів для дозування газових компонентів б, зміщувача 7 і осушувача газової суміші 8.

Контактний вузол містить трубчату піч 9 з автоматичним регулятором температури 12, кварцовий реактор 10, заповнений ванадієвою контактною масою, і вставлену туди термопару II.

В контрольно-пимірпвальнйй вузол входять дрексельні склянки 15 з титрованим розчином йоду газометри 14 для вимірювання об"єму газів, що проходять через дрексетьні склянки, крани 15. В схемі також передбачені санітарні потинаочі склянки ІЗ і 5 для вловлювання оксидів сірки. Дія регулюпашія кількості повітря та ціоксиду сірки,-що подаються в систему, перецбрчені крани 2, 4,17, 18.

                           хімічні реактиви, прилади, посуд

В процесі виконання лабораторної роботи використовуються такі  хімічні реактиви, реагенти і агрегати: вода дистильована /ГОСТ С.700-82/; 0,1 н. розчин йоду /ТУ 6-09-2540-72/; сірчана кислота /ГОСТ 4204-77/; хлористий кальцій /ГОСТ 4460-77/; 20%-й розчин гідоксиду натрію /ГОСТ 4326-77/; 0,1 н. розчин тіосульфіту натрію; 1%-й розчин-крохмалю індикатора; діоксид сірки /ГОСТ 29[8-45/; електропіч СУОЛ - 0,251. І/І2 МР-ИЗ /ТУ 45-531-4)71-70/; платинородієва термопара ПП /ГОСТ 3044-75/; універсальний компресор УК-ІИ /ТУ 92-31-68/.

Крім цього, при виконанні роботи використовуються шланги, вимірювальні бюретки, піпетки, циліндри та інший хімічний посуд.

            ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ РОБОТИ

Температура ведення процесу та кількісний вміст S02 в газові й суміші задаються викладачем.

Для проведення досліду вмикають нагрів печі 9 і встановлюють на автоматичному регуляторі І2 задану температуру. Після досягнення в печі температури 623...673 К вмикають компресор 20 при повністю відкритому крані 18. Потім, плавно відкриваючи кран 17 і закриваючи кран 18, встановлюють по реометру 6 потрібний розхід повітря. Повітря з компресора 20 через ресивер 19 і осушуючі склянки 3 з концентрованою сірчаною кислотою поступає в змішувач 7.

При відкритому крані 4 плавко віцкривають балон І з діоксидом сірки. Потім, підкриваючи кран 2 І перекриваючи кран 4, домагаються необхідної витрати S02 по реометру 6, віцградуйованому по діоксиду сірки. Після осушуючих склянок 3 і реометра 6 S02 змішується з повітрям у змішувачі 7. Потім газова суміш остаточно висушується в осушувані 8, який заповнений хлоридом кальцію, і поступає в реактор 10, де на ванадієвому каталізаторі проходить окислення S02 в SО3.

Заданий склад коректують по вмісту S02 в газовій суміші, а вміст останнього визначають йодометричним методом. Для цього в дрексельну склянку 15 /до реактора/ наливають 10 см3 0,1 н. титрованого розчину йоду, 75 см3 дистильованої води і   І см3 1%-го розчину крохманю.  Відкривають кран 15 /до ректора/ і одночасно кран стікання запорної рідини з газометра 4. Рїдина стікаэ в мірний циліндр при незначному розрідженні /2... З мм вод. ст./ по блідо-блакитного забарвлення розчину йоду в склянці 6.

10 см3 0,1 н. розчину йоду відповідає об"ому ІО,95 см3 SO2, що знебарвив йод /при н.у./. По кіпькості води що витекла з газометра 4, визначають об"ем газової суміші, яка пройшла склянку Дрексетгя 14; розраховують концентрацію SO2 до | реактора  С, за формулою

Визначивши концентрацію SO2 збільшують або зменшують його подачу в систему і через 10-15 хв повторюють аналіз.

Досягнувши необхідного вмісту SO2 в суміші, пісcя встановлення -заданого температурного режиму в зоні каталізу анапогічно, як і до реактора, проводять аналіз газу на вміст SO2 після реактора, тільки в даному випадку береться 10 см3 0,ОІ н. /І см30,Ін./ розчину йоду, якому відповідає 1,095 см3 діоксuду сірки /при н.у./.

Концентрацію ді оксиду сірки  a2 піспя реактора розраховують за формулою                                                                                    

Визначивши концентрацію SO2 після реактора, можна розрахувати фактичну ступінь контактування Хф при даник умовах, використовуючи співвідношення

досліду

Температура каталізатора Т, К

Витрата повітря, cм3/хв

Витрата SO2, cм3/хв

Аналіз газів

Ступінь конт. Х

Обєм каталізатора, см3

Витрата газової суміші за н.у ,м3/с

Продуктивність кат. кг/3.год)

Константа швид. Рекції k, c-1

До конт.

Після конт

Обєм води, см3

Концентрація, %

Обєм води, см3

Концентрація, %

1

2

3

4




1. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня доктора географічних наук Київ 2001
2. Дядюшка Толик воспитатель СРЦг
3. Реферат- Айкидо
4. Контрольная работа- Личность консультанта в процессе психологического консультирования
5. Графические возможности языка программирования Visual Basic
6. На людей находящихся в зоне горения воздействуют как правило одновременно несколько факторов- открытый о
7. 2012г Зав
8. I Танцы с тенями Первоисток намерения 4 Закон невезения 7 Все будет назло 11 Правило м
9. келген бас~а мемлекетке ~ара~анда ~ызметтер мен тауарларды к~бірек ~ндіреді ж~не де негізгі шикізат м~най
10. Just moment Error- Bd pss phrse
11. Понятие главы государства
12. Смысл Петровских реформ в эпоху просвещения
13. Ученые Создайте и заполните три таблицы
14. показатель отражающий относительное изменение величины спроса под влиянием относительного изменения цены
15. і. Ж~кті 08 м биіктікке к~тергендек~ш т~сірілген н~кте 4 м биіктікке т~сті
16. на тему- Женщины в жизни и творчестве Генриха Гейне ученика 9В класса средней школы 119
17. длинная юбка не удобная для прогулок по чащобам вышитая белая рубашка и такой же вышитый жакет
18. 2 Не уступил дорогу создал помеху пешеходам имеющим преимущество 5
19. а. Признанные обществом ценности социальные нормы установки ритуалы которые заставляют вести чело
20. Аллергические риниты у детей. Симптомы, профилактика, лечение.html