У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і Розрізняють дві групи помилок статистичного спостереження- помилки реєстрації і помилки репрезентативн

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 5.4.2025

8.  Помилки спостереження і контроль вірогідності даних

Найважливіша задача статистичного спостереження полягає в забезпеченості точності та вірогідності первинної інформації. Але у процесі збирання статистичного матеріалу можуть виникнути неточності, які називають помилками спостереження. Кількісно вони визначаються розбіжністю між дійсними розмірами ознак явищ і їх величиною, встановленою при спостереженні.

Розрізняють дві групи помилок статистичного спостереження: помилки реєстрації і помилки репрезентативності. Кожна з цих груп помилок поділяється на випадкові та систематичні. Помилки реєстрації виникають внаслідок неправильного встановлення фактів у процесі спостереження або помилкового запису їх в формулярі. Помилки репрезентативності виникають при вибірковому спостереженні через несуцільність реєстрації даних і порушення принципу випадковості відбору. Випадкові помилки реєстрації пояснюються дією різних випадкових причин (описки, обмови, неточний підрахунок тощо). Ці помилки мають різну спрямованість і внаслідок закону великих чисел взаємно погашаються. Систематичні помилки реєстрації виникають через дію певних постійних причин (свідоме перекручування фактів у бік зменшення або перебільшення їх величин, неточність вимірювальних приладів тощо). Такі помилки спрямовані в один бік і тому змінюють значення реєструємих ознак.

Запобігти помилок спостереження можна за такими напрямами:

  1.  використання   наукового   підходу   до   визначення об'єкта спостереження;
  2.  ретельна   розробка   програми   та   організаційного плану спостереження;
  3.  використання єдиної методології організації обліку і звітності;
  4.  систематична перевірка органами статистики стану обліку і звітності на об'єктах;

•   ретельний інструктаж обліковців і реєстраторів при проведенні переписів населення.

Вірогідність даних статистичного спостереження встановлюється шляхом всебічної їх перевірки. З Цією метою весь статистичний матеріал, який надходить у статистичні органи, перевіряється з точки зору його повноти і правильності оформлення. Потім він підлягає контролю двох видів: логічного та арифметичного. Суть логічного контролю полягає в перевіренні добутих даних між собою або інших аналогічних даних за попередні періоди з плановими або нормативними показниками. Прикладом логічного контролю може бути порівняння відповідей респондентів про їх вік, сімейний стан, вид діяльності та джерела засобів існування. Арифметичний контроль полягає в арифметичній перевірці підсумкових та розрахункових показників, а також в арифметичній ув'язці пов'язаних між собою даних. Наприклад, розмір акціонерного капіталу товариства можна визначити, коли відомі кількість акціонерів і розмір їхнього середнього внеску.




1. Рождество для детей подготовительной группы Использованные технологии Коррекция речи и д
2. Вопрос 3 Технология проектирования ИС
3. Общие положения 1.3
4. Особенности признания, оценки и учета дебиторской задолженности за продукцию, товары, работы, услуги
5. ВВЕДЕНИЕ ВО ВСЕОБЩЕЕ УПРАВЛЕНИЕ КАЧЕСТВОМ ИТС 2128 ИНФОРМАЦИОННОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ ДИСЦИПЛИНЫ 1
6. Реферат на тему- Эпоха нового времени
7. На тему- ВлКачество и эффективность управленческих решенийВ СОДЕРЖАНИЕ ВВЕДЕНИЕ 1
8. БелорусскоРоссийский университет Бизнесплан Веломагазина расположенного в г
9. Тема 5. Функція контролю Зміст контролю як функції менеджменту
10. Лекции по истории философии А