Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
До нерухомих речей належать земельні ділянки, а також обєкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Характеристики: обєкт, який не можна перемістити без завдання йлму шкоди; обєкт який має фундамент; обєкти визначені нерухомістю законодавцем
Систематизація нормативних актів це діяльність з їх впорядкування та вдосконалення, приведення до певної внутрішньої узгодженості через створення нових документів чи збірників. Розрізняють кодифікацію та інкорпорацію як основні види систематизації актів. Інкорпорація вид систематизації нормативних актів, який полягає у зібранні їх у збірниках у певному порядку без зміни змісту. Критерії систематизації: хронологічний або алфавітний порядок, напрям діяльності, сфера суспільних відносин, тематика наукового дослідження тощо. Можна також назвати кілька видів інкорпорації: за юридичним значенням вона буває офіційна чи неофіційна; за обсягом загальна, галузева, міжгалузева, спеціальна; за критерієм об'єднання предметна, хронологічна, суб'єктивна.
Кодифікація вид систематизації нормативних актів, що мають спільний предмет регулювання, який полягає у їх змістовній переробці (усунення розбіжностей і суперечностей, скасування застарілих норм) і створенні зведеного нормативного акта. Різновидами кодифікації є кодекс, статут, положення.
Кодекс кодифікований акт, який забезпечує детальне правове регулювання певної сфери суспільних відносин і має структурний розподіл на частини, розділи, підрозділи, статті, що певною мірою відображають зміст тієї чи іншої галузі права. У сучасному законодавстві України існують: Кримінальний кодекс, Кодекс про адміністративні правопорушення, Сімейний кодекс, Кримінально-процесуальний кодекс, Земельний кодекс, Водний кодекс тощо.
Статути, положення кодифіковані акти, в яких визначається статус певного виду державних організацій та органів.
Нормативний акт як джерело права має свої переваги і недоліки. Однак за допомогою писаного права досить зручно регулювати суспільні відносини. Тому в наш час[Коли?] офіційні документи, що видаються державою, є основним або одним з основних джерел права практично у всіх правових системах світу. У разі відсутності внутрішніх регулюючих норм права, правовідносини вирішується на підставі міжнародних угод.
Державний реєстр речових прав на нерухоме майно є єдиною державною інформаційною системою, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про обєкти та субєктів цих прав.
Державний реєстр речових прав на нерухоме майно містить відомості про зареєстровані права і обтяження, субєктів прав, обєкти нерухомого майна, документи, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, і картографічні (графічні) дані. Невідємною складовою частиною Державного реєстру речових прав на нерухоме майно є база даних про реєстрацію заяв і запитів та реєстраційні справи.
Мета реєстрації полягає в забезпеченні визнання та захисту прав власності на нерухоме майно в Україні, створенні умов для функціонування ринку нерухомого майна, активізації інвестиційної діяльності, а також у наданні в інтересах юридичних та фізичних осіб інформації про зареєстровані БТІ права власності на нерухоме майно або про відсутність зареєстрованих прав.
Державний реєстр прав містить відомості про :
у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження наземельні ділянки, а також на обєкти нерухомого майна, які розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме:
Законом визначені принципи державної реєстрації прав, основними з яких є:
Реєстраційний запис у Реєстрі прав (далі - запис) - сукупність даних про один об'єкт нерухомого майна або про одне право власності, які вносяться до Реєстру прав.
У Реєстрі прав на кожний об'єкт нерухомого майна, право власності на який заявлено вперше, відкривається новий розділ Реєстру прав. Розділ Реєстру прав складається з двох частин: перша частина включає запис про об'єкт нерухомого майна, друга частина містить записи про права власності на зазначений об'єкт. Кожному розділу Реєстру прав відповідає реєстраційна справа.
Реєстратору забороняється вимагати подання додаткової інформації, що не передбачена Порядком ведення Державного реєстру прав власності на нерухоме майно [3], а також вимагати нотаріального посвідчення заяви.
Реєстратор відмовляє у внесенні запису до Реєстру прав про подання заяви, якщо:
розгляд реєстратором заяви та доданих до неї документів. Реєстратор:
У своїх діях реєстратор керується виключно чинним законодавством України
Рішення реєстратора яро відмову в реєстрації прав власності на нерухоме майно потребує письмового оформлення.
Оператор (реєстратор) веде журнал реєстрації заяв, запитів та надання витягів, у якому реєструються заяви та офіційні запити щодо отримання витягів, а також факт надання витягів.
Порядок ведення та зміст журналу реєстрації заяв, запитів і надання витягів визначає адміністратор.
1 0)рініення судів, третейських судів про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна, про встановлення факту права власності на об'єкти нерухомого майна, про передачу безхазяйного нерухомого майна до комунальної власності;
І Зміщення товариського суду про розподіл майна колишнього колгоспного двору;
! 4)мирова угода, затверджена ухвалою суду;
Примітка. Реєстрація договорів (контрактів) купівлі-продажу споруд (приміщень) для розміщення дипломатичних представництв, консульських установ та міжнародних міжурядових організацій, видача свідоцтв про власність проводяться дніле за наявності відповідної ноти Міністерства закордонних справ України, а для розміщення міжнародних неурядових та іноземних організацій - листа Генеральної дирекції з обслуговування іноземних
Розгляд заяви і прийняття рішення щодо реєстрації права або відмови в реєстрації проводиться у строк, який з дня отримання заяви БТІ не повинен перевищувати тридцяти календарних днів без урахування терміну проведення інвентаризаційних робіт, а також строку прийняття рішення органами, визначеними пунктом б. І Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно [5].
Про відмову в реєстрації реєстратор письмово повідомляє заявника.
Рішення реєстратора яро відмову в реєстрації прав власності на нерухоме майно потребує письмового оформлення.
Після прийняття рішення реєстратором та внесення запису до Реєстру прав на правовстановлювальних документах робиться відмітка (штамп) про реєстрацію відповідних прав, видається витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно, який є невід'ємною частиною правовстановлювального документа
У реєстрації прав на нерухоме майно може бути відмовлено,якщо:
.Для формування витягу з Реєстру прав власності на нерухоме майно необхідно внести такі відомості:
• прізвище, ім'я, по батькові заявника (заявників);
Наповнення витягу з Реєстру прав власності ва нерухоме майно складають:
підпис реєстратора
Пошук Інформації в Реєстрі прав здійснюється у таких випадках:
Пошук обєкта нерухомого майна в Реєстрі прав здійснюється за реєстраційним номером нерухомого майна або за адресою та типом нерухомого майна.
Адреса нерухомого майна є ідентифікатором об'єкта нерухомого майна і складається з:
* назви району (для міст районного значення, селищ міського типу, сільських населених пунктів);
У Реєстрі прав використовуються три види адрес у межах населеного
пункту:
Пошук запвсу про право власності на нерухоме майно фізичної особи - громадянина України здійснюється за ідентифікаційним номером особи в Державному реєстрі прав фізичних осіб - платників податків їй інших обов'язкових платежів або за прізвищем, ім'ям, по батькові за даними документа, що посвідчує особу (крім осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи).
Пошук запису про право власності юридичної особи - резидента України здійснюється за кодом юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) або за назвою юридичної особи: спочатку до поля пошуку вноситься назва, зазначена в лапках, а потім уноситься назва виду юридичної особи.
Пошук запису про право власності юридичної особи нерезидента України здійснюється за його назвою в такому порядку: спочатку вноситься назва, зазначена в ланках, а потім уноситься назва виду юридичної особи.
Параметри запиту до Реєстру прав, за якими здійснюється пошук (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи, назва юридичної особи, адреса об'єкта нерухомого майна тощо), повинні вноситись виключно державною (українською) мовою. Реєстр не підгримує двомовних запитів.
Для здійснення реєстрації об'єкта нерухомого майна до Реєстру прав необхідно внести наступну інформацію:
■ реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна та відомості про його місцезнаходження;
До Реєстру прав може вноситися додаткова інформація про об'єкт нерухомого майна, а саме дані про;
Відомості про кожну складову частину обєкта нерухомого майна в Реєстрі прав повинні містити інформацію про;
Для реєстрації права власності на об'єкт нерухомого майна до Реєстру прав уноситься наступна інформація про кожного власника:
2 модуль:
19. Особливості ведення реєстру прав: внесення відомостей про обєкт, змін до запису або скасування записів.
У Реєстрі прав на кожний об'єкт нерухомого майна, право власності на який заявлено вперше, відкривається новий розділ Реєстру прав. Розділ Реєстру прав складається з двох частин: перша частина включає запис про об'єкт нерухомого майна, друга частина містить записи про права власності на зазначений об'єкт. Кожному розділу Реєстру прав відповідає реєстраційна справа.
Для здійснення реєстрації об'єкта нерухомого майна до Реєстру прав необхідно внести наступну інформацію:
■ реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна та відомості про його місцезнаходження;
До Реєстру прав може вноситися додаткова інформація про об'єкт нерухомого майна, а саме дані про;
Відомості про кожну складову частину обєкта нерухомого майна в Реєстрі прав повинні містити інформацію про;
При виявленні помилок у записі реєстратор зобов'язаний внести зміни до запису або скасувати помилково зроблений запис.
При внесенні змін до запису змінюються лише окремі значення запису.
Операція скасування полягає в анулюванні відповідного запису в цілому. Скасування запису виконується в такій послідовності: спочатку скасовуються записи про права власності на даний обєкт, а потім, у разі необхідності, - запне про об'єкт.
Скасований запис ие може бути поновлений. Після здійснення скасування запису реєстратор створює новий запис і проводить нове внесення реєстраційної інформації.
На нерухоме майно, ораво власності на яке підлягає реєстрації, відкривається Реєстраційна справа.
Реєстраційна справа містить такі документи:
• заяви про реєстрацію відповідних прав;
Документ в Реєстраційній справі розміщуються в порядку їх. надходження і мають послідовну нумерацію.
У разі накопичення в одній Реєстраційній справі великої кількості документів вона може бути розділена на два чи більше томів.
Розділ Реєстру прав та Реєстраційна справа можуть бути закриті на підставі рішення реєстратора прав у разі:
а) знищення об'єкта нерухомого майна за заявою власника майна.
б) поділу або об'єднання обєктів нерухомого майна.
Закриті реєстраційні справи зберігаються в архіві БТІ в установленому чинним законодавством України порядку.
У Реєстрі прав передбачено формування таких документів:
Витяг з Реєстру прав або інформаційна довідка видаються на підставі відомостей, які містяться в Реєстрі прав, після отримання оператором (реєстратором) відповідної заяви встановленої форми (додатки 5, 6) чи офіційного запиту від органів державної влади та копії документа про сплату послуг за надання витягу з бази даних.
Інформаційна довідка надається лише за письмовим запитом уповноважених органів державної влади (посадових осіб). Запит подається на бланку встановленої форми, із зазначенням законних підстав для такого запиту, за підписом керівника або особи, що Його заміщує, із зазначенням відповідних номерів справи, у зв'язку з якою виникла потреба в отриманні інформації.
Витяг з Реєстру прав видаються на підставі відомостей, які містяться в Реєстрі прав, після отримання оператором (реєстратором) відповідної заяви встановленої форми чи офіційного запиту від органів державної влади та копії документа про сплату послуг за надання витягу з бази даних.
Для отримання витягу з Реестру прав фізична особа разом із заявою повинна пред'явити документ, що посвідчує її особу, а в разі подання заяви представником фізичної чи юридичної особи - документ, що підтверджує повноваження діяти від імені цих осіб. При цьому особа, яка представляє особу - нерезидента України, пред'являє документи, які у разі необхідності легалізуються в установленому порядку.
.Для формування витягу з Реєстру прав власності на нерухоме майно необхідно внести такі відомості:
• прізвище, ім'я, по батькові заявника (заявників);
Наповнення витягу з Реєстру прав власності ва нерухоме майно складають:
накладення арешту, про перебування манна у податковій заставі тощо);
Інформаційна довідка з Реєстру прав власності на нерухоме майно містить:
* адресу (місцезнаходження) нерухомого майна;
Інформаційна довідка надається лише за письмовим запитом уповноважених органів державної влади (посадових осіб). Запит подається на бланку встановленої форми, із зазначенням законних підстав для такого запиту, за підписом керівника або особи, що Його заміщує, із зазначенням відповідних номерів справи, у зв'язку з якою виникла потреба в отриманні інформації.
Для формування свідоцтва про право власності до Реєстру прав необхідно внести такі відомості:
* місце видачі свідоцтва про право власності;
З метою забезпечення єдиного порядку внесення та пошуку Інформації в Реєстрі прав створені такі словники:
' адміністративнскгериторіального устрою;
* підприємств бюро технічної інвентаризації;
Словник адміністративно-територіального устрою базується на Класифікаторі обєктів адміністративно-територіального устрою України,
Словник вулиць населених пунктів створюється на базі офіційної інформації. Словник містить назви вулиць, у тому числі перейменованих, кожного населеного пункту України. Поповнення та внесення змін до цього словника здійснює адміністратор Реєстру прав.
Словник іменованих об'єктів створюється на базі відповідної інформації. Словник містить назви гаражних підприємств і садових товариств із зазначенням їх кодів за ЄДРПОУ та посиланням на територію, що зазначена в Класифікаторі об'єктів адміністративно-територіального устрою України. Користування словником здійснюється таким чином: спочатку вноситься або вибирається назва, що зазначена в лапках, а потім уноситься тип іменованого об'єкта. Поповнення та внесення змін до цього словника здійснює адміністратор Реєстру прав.
Словник підприємств бюро технічної інвентаризації створюється на основі офіційних повідомлень відповідних БП. Словник містить назви БТІ, їх адреси (місцезнаходження), прізвища, Ім'я, по батькові реєстраторів, прізвища, ім'я, по батькові керівників та зони обслуговування.
Словник типів та призначень нерухомого майна містить основні, найбільш розповсюджені типи об'єктів нерухомого майна. Словник призначений для уніфікації та систематизації відомостей про зареєстровані об'єкти і права на них.
Словник адміністративно-територіального устрою базується на Класифікаторі обєктів адміністративно-територіального устрою України, затвердженому наказом Державного комітету статистики України від 9 трудна 1997 року N 78. Словник містить назви областей, назви підпорядкованих ним міст і районів, міст районного значення, селищ міського типу, сіл. Поповнення та внесення змін до цього словника здійснює адміністратор Реєстру прав.
28. Особливості формування і ведення словника іменованих обєктів.
Словник іменованих об'єктів створюється на базі відповідної інформації. Словник містить назви гаражних підприємств і садових товариств із зазначенням їх кодів за ЄДРПОУ та посиланням на територію, що зазначена в Класифікаторі об'єктів адміністративно-територіального устрою України. Користування словником здійснюється таким чином: спочатку вноситься або вибирається назва, що зазначена в лапках, а потім уноситься тип іменованого об'єкта. Поповнення та внесення змін до цього словника здійснює адміністратор Реєстру прав.
Словник підприємств бюро технічної інвентаризації створюється на основі офіційних повідомлень відповідних БП. Словник містить назви БТІ, їх адреси (місцезнаходження), прізвища, Ім'я, по батькові реєстраторів, прізвища, ім'я, по батькові керівників та зони обслуговування. Поповнення та внесення змін до цього словника здійснює адміністратор Реєстру прав.
Словник типів та призначень нерухомого майна містить основні, найбільш розповсюджені типи об'єктів нерухомого майна. Словник призначений для уніфікації та систематизації відомостей про зареєстровані об'єкти і права на них.
складова частина державного земельного кадастру, який складається з книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок та Поземельної книги, яка містить відомості про земельну ділянку і формується за допомогою автоматизованої системи державного земельного кадастру.
Книга записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі (далі - книга реєстрації) - це документ суворого обліку, який є складовою частиною державного реєстру земель та містить відомості про зареєстровані державні акти на право власності на земельну ділянку, на право постійного користування земельною ділянкою та договори оренди (суборенди) землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок.
Оператори державного реєстру земель (далі - оператори) - структурні підрозділи Центру ДЗК, що проводять приймання, перевірку та систематизацію реєстраційних карток земельних ділянок, здійснюють видачу та реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на правопостійного користування земельною ділянкою, договорів оренди (суборенди) землі, ведуть книгу реєстрації, формують Поземельну книгу та не мають прямого доступу до бази даних АС ДЗК.
Поземельна книга - це документ, який є складовою частиною державного реєстру земель, містить відомості про земельну ділянку, в тому числі кадастровий план, відомості про державний акт на право власності на землю, державний акт на право постійного користування землею, договір оренди землі та власника, користувача, орендаря (суборендаря) земельної ділянки і формується за допомогою АС ДЗК.
Реєстратори державного реєстру земель (далі - реєстратори) - структурні підрозділи Центру ДЗК, які мають доступ та вносять відомості до бази даних АС ДЗК, ведуть Поземельну книгу, здійснюють видачу та реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди (суборенди) землі, а також ведуть книгу реєстрації.
Реєстраційна картка земельної ділянки (далі - реєстраційна картка) - це документ, який є складовою частиною Поземельної книги і містить відомості, що вносяться до бази даних АС ДЗК.
Реєстраційна картка земельної ділянки (далі - реєстраційна картка) - це документ, який є складовою частиною Поземельної книги і містить відомості, що вносяться до бази даних АС ДЗК.
Реєстраційна картка заповнюється на кожний обєкт нерухомості, зокрема на кожну земельну ділянку. У разі виникнення спільної власності при оформленні державного акта на кожного співвласника земельної ділянки - реєстраційна картка заповнюється на кожний державний акт. У разі неможливості розмістити усю інформацію на одній реєстраційній картці заповнюються додаткові реєстраційні картки, на яких зазначаються їх порядковий номер та загальна кількість.
Реєстраційна картка заповнюється реєстратором та містить підпис із зазначенням прізвища, ініціалів керівника виконавця робіт і печатку.
Термін зберігання реєстраційної картки не може бути меншим за термін зберігання державного акта на право власності чи право постійного користування або договору оренди (суборенди) землі.
Бланки реєстраційних карток виготовляються друкарським способом у двох примірниках, що мають однакові серію та номер, і є бланками, які відповідають вимогам постанови Кабінету Міністрів України
Перший примірник реєстраційної картки передається на зберігання до архіву реєстратора.
Другий примірник реєстраційної картки включається до Поземельної книги, формування та зберігання якої здійснює оператор.
Виправлення в реєстраційній картці не допускаються.
32. Реєстраційна картка земельної ділянки: перелік відомостей про субєкт права і дані земельної ділянки
відображається порядковий номер власника (користувача) земельної ділянки.
адреса проживання (реєстрації) фізичної особи або місцезнаходження юридичної особи.
частка у спільній власності у відсотках (%) або частках у разі спільної часткової власності на земельну ділянку
сумарна площа угідь, сумарна площа сільськогосподарських угідь, у тому числі площа ріллі, площа багаторічних насаджень, площа кормових угідь, інших несільськогосподарських угідь, площа земель під будівлями, лісами та іншими угіддями), наданої у власність чи користування у гектарах.
код підстави набуття права власності(користування) земельною ділянкою.
відображається код та назва цільового призначення (використання) земельної ділянки.
відображається дата прийняття документа, номер, який є підставою набуття права власності на земельну ділянку (права постійного користування земельною ділянкою).
назва органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, нотаріату, який видав документ, що є підставою набуття права власності на земельну ділянку (права постійного користування земельною ділянкою), серія та номер бланка (бланків) документа.
відображаються відомості про скорочені назви типів наявних обмежень (обтяжень) прав на земельну ділянку, земельних сервітутів, договорів оренди (суборенди) землі.
відображається код обмежень (обтяжень) прав на земельну ділянку.
ідентифікаційний номер, наданий Державною податковою адміністрацією України фізичній особі, або ідентифікаційний код суб'єкта підприємницької діяльності
інформація про площу, на яку поширюється дія обмеження (обтяження) прав на земельну ділянку, земельного сервітуту, або наданої в оренду (суборенду) в гектарах чи у відсотках від загальної площі земельної ділянки з зазначенням символу "%".
розмір плати за встановлення земельного сервітуту або орендна плата. Орендна плата за землю, що
зазначена в договорі оренди землі, відображається в залежності від її форми
дата початку дії обмеження (обтяження) прав на земельну ділянку, земельного сервітуту.
дата закінчення дії або термін дії (в роках) обмеження (обтяження) прав на земельну ділянку, земельного сервітуту, договору оренди (суборенди) землі.
відомості про підставу встановлення обмеження чи земельного сервітуту, нотаріуса, який
посвідчив договір оренди (суборенди) землі, земельного сервітуту, судовий орган, який прийняв рішення про встановлення земельного сервітуту.
відображаються зміни відомостей, що пов'язані з відчуженням або зміною цільового призначення земельних ділянок, чи іншої кадастрової інформації, або позначки про внесення та виправлення помилкових відомостей про земельні ділянки, власника (користувача), орендаря (суборендаря) земельної ділянки.