У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тема категорій термінів понять дозволяє виокремлювати конкретну наукову дисципліну з сфери наукового пізн

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 29.12.2024

Властивістю кожної науки, якщо її розглядати у сучасному тлумаченні, є наявність розробленого понятійно-категоріального апарату. Тільки існуюча система категорій, термінів, понять дозволяє виокремлювати конкретну наукову дисципліну з сфери наукового пізнання, робити її самостійною.

У повсякденному житті людина мало замислюється над значенням слів, які вживає, при цьому іноді виникають факти їх неправильного використання, тобто такого, при якому відбувається викривлення істинного смислу слів і цілих фраз. В науці кожний термін має своє чітке та точне визначення, завдяки чому завжди існує можливість його уточнювати та вдосконалювати.

Соціологія як наука має свій понятійно-категоріальний апарат, в якому особливе місце займають терміни "соціальне" і "суспільне". Вони є вихідними, базовими для соціології, на них базується формування решти понять даної науки.

Висновки

Етимологічно слова "суспільний" і "соціальний" є однаковими. За великим рахунком, "суспільний" це є переклад на українську мову латинського слова "соціальний". Однак практика їх використання в соціологічній науці призвела до певного розділення цих понять, що було пов’язано з розвитком соціології та вдосконалення її понятійно-категоріального апарату.

Термін "суспільний" появився в науці набагато раніше слова "соціальний" та в основному відносився до області філософських знань про людину і суспільство. Розглядаючи суспільство як "третій" світ (після природи і людини), науковці намагалися вкласти в нього смисл такого, що притаманне тільки людям, протиставляючи його природі.

Термін "соціальне" з'являється пізніше, коли виникає соціологічна наука. На той час дослідники дійшли розуміння, що суспільство не тільки феномен буття, елемент Всесвіту, а й специфічний об’єкт наукового пошуку, складна, самоорганізовуча система. Розглядаючи людину як головний складовий елемент будь-якого суспільства, науковці підмітили, що на людину в ньому діють певні механізми (соціалізація, адаптація), які обумовлюються його сутнісними властивостями. Говорячи, "соціальний", мається на увазі, що в суспільстві відбувається певна взаємодія окремої людини і всього соціуму, а не просто існування людини, її "буття".

У деяких сучасних галузевих соціологічних напрямках та державній сфері набуває поширення ще одне значення слова "соціальний". "Соціальний" означає такий, що захищає людину (соціальний захист, соціальна підтримка). Цей підхід практично не має відношення до визначення між термінами принципової різниці, але певною мірою відображає процеси взаємовідносин людини і суспільства (соціуму).




1. Агван Доржиев
2. В В РЕЗУЛЬТАТЕ РАЗРУШЕНИЯ ГИДРОУЗЛА 9
3. Национальная безопасность и национальные интересы страны Понятие и сущность безопасности
4. Российское государство
5. Характеристика газетно-журнального концерна И Д Сытина
6. а еще не само явление они лишь подготавливают рождение и развитие его
7.  Русская культура первой половины XIX века
8. Контрольная работа по валеологии
9. Тема- Снотворные средства Вариант 1 1.
10. 2014 учебный год Общественное здоровье и здравоохранение как наука и учебная дисциплины
11. юридическую сущность базовых правовых категорий; обеспечить глубокое понимание юристами поведения чело
12.  Курсовая работа проект ~ вид самостоятельной работы курсантов студентов слушателей далее ~ обучающиеся
13. Сверхчеловек Ницше.html
14. партизм как специфический вид социального партнерства
15. Статья- Система действий ученика и учителя на уроке с использованием телекоммуникационных технологий
16. до апреля 2011 года включительно 1500 р
17. мысль 1~ 72 Редакционная коллегия- В
18. тема научных знаний об экономическом поведении и социальных отношениях людей испытывающих воздействие соци
19. Фреймы скрипты сценарии и стереотипы как разновидности концептов
20. 1. Сущность сферы применения и принципы маркетинга Маркетинг ~ это вид экономической и социальной дея