Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
PAGE 5
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
ЖИТОМИРСЬКИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ КОЛЕДЖ
ЗАТВЕРДЖЕНО Директор коледжу ____________В.П. Стельмашенко “___”____________2013 р. |
ПРОГРАМА
ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ
для студентів спеціальності 5.05010201
“Обслуговування комп'ютерних систем і мереж”
Житомир 2013
Осипчук В.Ю.
Програма технологічної практики студентів Житомирського технологічного коледжу зі спеціальності 5.05010201 “Обслуговування компютерних систем і мереж”. Житомир, 2011. 27 с.
Програма регламентує проведення технологічної практики студентів ЖТК денної форми навчання. В програмі висвітлені мета, зміст і організація практики, методичне забезпечення практики, вимоги щодо звіту та підведення підсумків практики.
Зміст
Вступ………………………………………………………………………………… 4
3. Зміст технологічної практики…………………………………………………..15
3.1. Обєкти вивчення технологічної практики…………………………….15
Додатки………………………………………………………………………………19
Додаток А. Титульний аркуш звіту…………………………………………….20
Додаток Б. Щоденник практики………………………………………………..21
Вступ
В умовах розвитку інформаційних та компютерних технологій Україні ще належить зайняти певне місце у світовій інформаційній системі. Підготовка фахівців у галузі інформатики та обчислювальної техніки вимагає всебічної підготовки до швидкоплинних та компютерних технологій, які змінюються. Перші практичні навики у цій галузі, зясування її особливостей, вимог студент отримує під час проходження технологічної практики.
1. Мета та завдання практики
Технологічна практика є невідємною складовою частиною процесу підготовки молодших спеціалістів у вищих навчальних закладах. Вона розглядаються як форма адаптації студентів до умов та характеру майбутньої професії і проводиться протягом 4 тижнів у VII семестрі. Під час цієї практики поглиблюються та закріплюються теоретичні знання зі спеціальних та загальних дисциплін.
Основними завданнями технологічної практики є:
практична підготовка студентів до самостійної роботи;
поглиблення і засвоєння знань з операційних систем, алгоритмічних мов та програмування, архітектури компютера, мікропроцесорних систем та пристроїв, технічного обслуговування, системного програмування, організації компютерних мереж, баз даних і т.д.;
засвоєння практичних навичок роботи;
накопичення досвіду самостійної роботи згідно вибраного фаху.
При організації і проведенні технологічної практики повинні бути створені умови, які забезпечують не лише закріплення студентами теоретичних знань із спеціальних предметів, але і набуття ними практичних навичок роботи за спеціальністю.
В результаті проходження технологічної практики студенти повинні знати:
Проходження технологічної та передвипускної практик це самостійна робота студентів безпосередньо на робочих місцях, виконання ними конкретних службових обовязків.
В результаті проходження технологічної практики студенти повинні вміти:
Відновлювати роботу компютерної мережі в умовах аварійних ситуацій за допомогою програмних і технічних засобів, використовуючи технології відновлювання працездатності мережі.
Адмініструвати компютерні мережі в умовах виникнення несправностей і конфліктів за допомогою платформи мережного управління, використовуючи процедури пошуку несправностей в шлюзах, серверах, окремих компютерах, сегментів мережі, автоматизованого тестування мережі, контроль адміністративної бази даних.
Здійснювати кодування інформації в процесі передавання даних по каналу звязку, з метою захисту даних, використовуючи відповідні алгоритми кодування, програмне та технічне забезпечення.
Здійснювати запис та зчитування даних на магнітних та оптичних носіях, використовуючи відповідні технології в процесі кодування, запису та зчитування інформації.
Приймати участь в розробці технічного забезпечення автоматизованих систем, використовуючи довідкову інформацію з технічних засобів, працюючи в колективі розробників, на підставі технічного завдання на розробку системи та даних обстеження обєкту автоматизації.
Вибирати конфігурацію персонального компютера, використовуючи технічну документацію та технічні характеристики складових компютера в процесі проектування автоматизованих систем і розвязання поставлених задач
Вибирати необхідні апаратні пристрої компютерних мереж в процесі проектуванні топології, складу та конфігурації технічних засобів розподілених компютерних мереж, використовуючи процедури аналізу типових проектних рішень і нормативно-довідкову інформацію.
Встановлювати програмне забезпечення компютерних мереж в процесі проектуванні інформаційного та прикладного програмного забезпечення розподілених компютерних мереж, використовуючи процедури аналізу типових проектних рішень і нормативно-довідкову інформацію.
Вибирати СУБД в процесі технічного проектування на основі оціночних варіантів баз даних, вимог користувачів, аналізу технічних, економічних, функціональних, сервісних характеристик СУБД, використовуючи науково-технічну, довідкову інформацію.
Експлуатувати локальні та корпоративні компютерні мережі в процесі супроводження програмного забезпечення автоматизованих систем, використовуючи технічну документацію та відповідне програмне забезпечення.
Користуватися методами маршрутизації в компютерній мережі в процесі супроводження програмного забезпечення автоматизованих систем, використовуючи технічну документацію та відповідне програмне забезпечення.
Вибирати мережну операційну систему, що найбільш повно реалізує можливості задач автоматизованих системи в умовах розгортання нових компютерних мереж за допомогою нормативно-довідкової інформації, використовуючи процедури аналізу операційних систем, що діють на ринку.
Встановлювати операційні системи на компютерах та в компютерній мережі в процесі налагодження програмного та технічного забезпечення автоматизованих систем, використовуючи дистрибутивні диски та відповідні технології.
Управляти файлами в операційній системі в процесі роботи користувачів, використовуючи розподілення ресурсів, файлову систему, механізми керування обєктами тощо.
Відновлювати роботу операційних систем після аварійних ситуацій, використовуючи відповідні програмні засоби та технології в процесі налагоджувальних робіт.
Використовувати системне програмне забезпечення в процесі експлуатації операційних систем і діагностики технічних пристроїв компютерів.
Проводити тестові перевірки і профілактичні огляди компютерних систем з метою своєчасного виявлення несправностей, зараження вірусами тощо, використовуючи тестове програмне забезпечення, контрольно-вимірювальні прилади і устаткування.
Освоювати нові прикладні програмні продукти в процесі підвищення кваліфікації користувача, використовуючи меню дій, спливаючі вікна, елементи діалогових вікон текстового та графічного інтерфейсів тощо.
Встановлювати причини відмовлень в роботі компютерних систем в процесі обробки інформації, використовуючи тестове програмне забезпечення, контрольно-вимірювальні прилади і устаткування.
Оцінювати робочі параметри компютерних систем, користуючись тестовим програмним забезпеченням, відповідними приладами і устаткуванням в процесі налагодження та профілактики компютерних систем.
У даній програмі розглядаються загальні питання організації, проведення та підведення підсумків технологічної практики студентів спеціальності 5.05010201 “Обслуговування компютерних систем і мереж”. Програма складена у відповідності з діючим Положенням “Про проведення практики студентів вищих навчальних закладів” та на основі програм спеціальних курсів для закріплення теоретичних знань і здобуття практичних навичок роботи за фахом.
2. Організація та порядок проведення практики
2.1. Бази практики
Технологічна практика проводиться на базових підприємствах та в організаціях, які відповідають вимогам програми, а саме на:
При наявності у навчального закладу державних або регіональних замовлень на підготовку спеціалістів перелік баз практики доповнюється органами, які формували замовлення на спеціалістів.
У випадку, коли підготовка спеціалістів вищим навчальним закладом здійснюється на замовлення фізичних осіб, бази практики забезпечують ці особи (з урахуванням всіх вимог наскрізної програми, діючого «Положення про порядок проведення практик студентів вищих навчальних закладів України» та даної програми) або вищим навчальним закладом в залежності від умов договору (контракту) на підготовку спеціаліста.
У випадку самостійного вибору бази практики студент зобовязаний надати випусковій цикловій комісії компютерної техніки та програмування відношення з установи (організації, підприємства, управління, банку), де він проходитиме технологічну практику, за підписом керівника установи, завіреного печаткою.
З урахуванням вимог ринку праці, прогнозованої зони майбутньої діяльності і можливостей баз практик, студенти можуть проходити технологічну практику на посадах:
адміністратора компютерних мереж;
майстра з ремонту приладів та апаратури;
техніка обчислювального (інформаційного) центру;
оператора електронно-обчислювальних машин;
електромеханіка з ремонту та обслуговування лічильнообчислювальних машин;
електромеханіка з засобів автоматики та приладів технологічного устаткування;
монтажника приладів та апаратури автоматичного контролю, регулювання та керування;
налагоджувальника; приладів, апаратури та систем автоматичного контролю, регулювання та керування (налагоджувальник КВП та автоматики);
налагоджувальника технологічного устаткування (електронна техніка);
регулювальника радіоелектронної апаратури та приладів;
монтажника радіоелектронної апаратури та приладів;
слюсара-механіка з радіоелектронної апаратури;
системного адміністратора;
Прибувши на практику, студент зобовязаний предявити у відділ кадрів установи (організації, підприємства, управління, банку) направлення на практику, видане Житомирським технологічним коледжем.
Технологічна практика повинна проходити безпосередньо на робочому місці спеціаліста відповідного профілю під керівництвом кваліфікованих спеціалістів. На кожному етапі проходження практики студентом виконується окрема робота. Самостійна робота студентів є основною умовою проходження практик.
Проходження практики повинно проводитись у такій послідовності:
1. Бесіда керівника практики в конкретному підрозділі зі студентом про зміст та особливості виконуваної ним роботи, про специфіку роботи даного підрозділу.
2. Вивчення студентом інструктивних матеріалів, які визначають та регулюють роботу даного підрозділу.
3. Самостійне виконання студентом роботи на конкретному робочому місці.
4. Збір та обробка даних для написання звіту про проходження технологічної практики.
5. Написання та захист студентом звіту про проходження технологічної практики.
При наявності вакантних місць студенти можуть бути зараховані на штатні посади, якщо робота на них відповідає вимогам програми практики.
Студенти при проходженні технологічної практики зобовязані:
Під час проходження технологічної практики студенти повинні вести щоденник практики (Додаток Б).
Важливою частиною щоденника є календарний графік проходження практики. Керівник практики від підприємства (організації, установи) уточнює календарний графік проходження практик кожним студентом. В ньому студент подає перелік виконаних робіт за планом і фактично, початок і закінчення, тривалість роботи в днях або годинах. При цьому враховуються конкретні умови роботи на базі практики.
В щоденнику практики студент коротко записує все, що ним зроблено згідно календарного графіка. В ньому послідовно відображаються всі види робіт, які виконувались, включаючи участь в науково-дослідній та суспільній роботі. Записи ведуться у робочих записах, які є продовженням щоденника.
Після закінчення практики щоденник разом зі звітом повинен бути розглянутий керівниками практики (від підприємства та від циклової комісії), які складають відгук і підписують його.
Для узагальнення матеріалів, зібраних під час практики і підготовки звіту, студентам відводиться 3-5 днів.
За результатами технологічної практики студент повинен здати на циклову комісію звіт разом з оформленим щоденником та захистити його.
Захист звітів приймає комісія, склад якої затверджується завідувачем відділення компютерних технологій. Результати захисту відображаються у відомості і завіряються підписами членів комісії. Рівень засвоєння практичних знань студентів оцінюється за чотирьохбальною системою: “відмінно”, “добре”, “задовільно”, “незадовільно”.
У випадку неякісного оформлення звітів, несвоєчасного його представлення, незадовільної оцінки за результатами захисту цикловою комісією вирішується питання про повернення звіту на доопрацювання протягом визначеного часу.
За результатами проведення практики доцільно подати заступнику директора з навчально-виробничої роботи зауваження і пропозиції щодо поліпшення організації практики студентів.
Загальне організаційне, навчально-методичне і наукове керівництво здійснюється заступником директора з навчально-виробничої роботи. Здійснення контролю за роботою студентів під час технологічної практики доручається конкретним керівникам:
викладачам циклової комісії компютерних дисциплін;
кваліфікованим фахівцям управлінь, відділів, служб, підприємств, організацій, які виступають базами практики.
Керівники практики від циклової комісії перед відїздом студентів проводять нараду з питань проведення практики: інструктаж про порядок проведення практики, надання студентам необхідних документів (направлення, програму, щоденник, методичні вказівки).
Керівник практики від циклової комісії:
Щоденне керівництво роботою студента-практиканта на робочому місці здійснюють відповідальні працівники, які зобовязані:
надавати допомогу студенту у складанні звіту з практики, перевіряти його;
заохочувати студентів до науково-пошукової роботи;
підготувати відгук на роботу студента-практиканта з вказівкою загальної оцінки знань і навиків, набутих в процесі проходження практик;
керівники практики не повинні допускати колективного виконання однієї і тієї ж практичної роботи, слідкувати за тим, щоб звітні матеріали носили індивідуальний характер.
Кожен безпосередній керівник робить висновки про засвоєння студентом програмного матеріалу після співбесіди і перевірки частини звіту про проходження практики у кожному структурному підрозділі, після чого робиться відмітка у щоденнику.
Після завершення практики керівники від циклової комісії та бази практик перевіряють звіти, виконані завдання і проводять заключну співбесіду зі студентом на предмет засвоєння ним матеріалу практики. За результатами співбесіди, перевірки звітів та записів у щоденнику керівник від бази практик дає оцінку роботи студента. Свою оцінку та висновки про роботу студента дає також керівник практик від випускової циклової комісії. У відгуку керівникам слід відзначити виконання студентом програми практик, оволодіння практичними навичками, його ставлення до роботи та інше.
3. Зміст технологічної практики
3.1. Обєкти вивчення технологічної практики:
Мови програмування, операційні системи, СУБД, апаратне та програмне забезпечення ПК та периферійних пристроїв, локальні мережі тощо.
3.2. Зміст звіту з практик
При проходженні технологічної практики на підприємствах звіт повинен включати:
3.3. Індивідуальні завдання
В програму практик включається індивідуальне завдання. Його метою є надбання студентами умінь та навичок самостійного розвязання завдань. Індивідуальне завдання повинно носити творчий характер і містити елементи наукового дослідження та аналізу.
Мету і структуру індивідуального завдання студент повинен узгодити з керівником практики від випускової циклової комісії при затвердженні бази практики.
У процесі виконання індивідуального завдання студент бере участь у розробці програмного забезпечення, встановленні, налагодженні та супроводженні операційних систем, виявлення та усунення помилок. В індивідуальному завданні потрібно передбачити не тільки розвязання задач, але і розробку пропозицій щодо їх удосконалення і підвищення ефективності в майбутньому.
Інформація про виконання індивідуального завдання подається в кінці основної частини звіту про проходження практики.
4. Оформлення звіту з технологічної практики
Звіт з практики повинен мати чітку побудову, логічну послідовність та конкретність викладення матеріалу, переконливість аргументів, точність формулювання, обґрунтованість висновків та рекомендацій.
У звіт включаються: титульний аркуш, зміст, вступ, основна частина, висновки і пропозиції, список використаних, додатки.
Текстова частина звіту повинна бути поділена на окремі пункти відповідно до питань програми. У цій частині студент дає характеристику поставленого питання і описує виконану ним роботу, повязуючи текстову частину з документами, які наводяться в додатках до звіту.
Текст звіту потрібно набирати на компютері таким чином, щоб залишалися поля: від лівого краю тексту 30 мм, від правого 10 мм, від верхнього краю до першого рядка тексту 20 мм, від останнього рядка тексту до краю сторінки 25 мм.
Текст слід друкувати через 1,5 інтервали, 28-30 рядків на листку формату А4 (210х297мм).
Титульний аркуш має єдину форму і реквізити. Вона оформляється згідно встановленого зразка (Додаток А).
Нумерація сторінок починається з титульної сторінки, але номер на ній не проставляється.
Зміст розміщується на другій сторінці. У ньому послідовно перераховують усі частини звіту: вступ, основна частина (згідно програми практик), висновки і пропозиції, список використаних джерел інформації та літератури, додатки. Проти кожної назви відповідної частини звіту вказується номер сторінки, на якій вона починається, що полегшує пошук необхідного розділу.
Схеми, графіки, діаграми, які наводяться в звіті, слід нумерувати послідовно арабськими цифрами. Малюнки розміщуються відразу ж після посилань на них в тексті і супроводжуються надписом, який розміщується в одному рядку з номером малюнка.
При використанні у звіті великого обсягу цифрового матеріалу його слід подавати у вигляді таблиць. При переносі таблиці в правому кутку наступної сторінки слід написати “Продовж. таблиці ____”. Слово “Таблиця” та її номер пишуться над правим верхнім кутком таблиці, а під ними заголовок, який повинна мати таблиця.
Формули у звіті слід нумерувати арабськими цифрами. Номер формули потрібно брати в дужки і розташовувати на полях справа від формули.
Допоміжний матеріал (інструкції, методичні вказівки, бланки документів, ілюстрації, тощо) слід виносити в додатки. В додатках не допускається наявність незаповнених бланків відповідної документації. Документи повинні бути оформлені з дотриманням всіх вимог. Документи, що є лише простими копіями, підписуються у верхньому правому кутку “копія”, а документи, в складанні яких студент брав безпосередню участь під час перевірок оформляються належним чином.
Звіт про проходження технологічної практики підписується керівником практики від підприємства (установи, організації) та завіряється її печаткою.
Загальний обсяг текстової частини звіту не повинен перевищувати 30-35 сторінок.
Заключна стадія оформлення звіту переплетення. Рекомендується використовувати спеціальні папки або переплетення палітурного цеху.
Звіт про практики повинен бути підписаний студентом на титульній сторінці з вказанням дати. Керівник практики від підприємства (організації, установи) дає на звіт відгук, робить висновок про готовність студента до практичної роботи. Керівник практик від циклової комісії детально перевіряє звіт, дає загальну оцінку виконаної роботи в рецензії та вирішує питання про допуск студента до захисту звіту.
До звіту про практики додаються календарний графік проходження практики, підписаний керівниками практик і завірений печаткою; відгук і оцінка керівника практики від підприємства (установи чи організації); характеристика керівника практики від підприємства (установи, організації) на студента-практиканта, завірена гербовою печаткою; щоденник проходження практики; зауваження та побажання керівників практик щодо проходження технологічної практики, теоретичного рівня з метою покращення підготовки спеціалістів у галузі програмування та компютерної техніки.
ДОДАТКИ
Додаток А
Міністерство освіти і науки України
Житомирський технологічний коледж
Циклова комісія компютерної техніки та програмування
ЗВІТ
про виконання програми технологічної практики
студента 4 курсу, групи К-47(К-49)
____________________________________________________________________
(прізвище, ім.я, по батькові студента)
Спеціальність 5.05010201 “Обслуговування комп'ютерних систем і мереж”
Освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст
База практики ______________________________________________________________________________
(повна назва установи, організації)
______________________________________________________________________________________________
Керівник практики Куратор практики
від навчального закладу від організації
Викладач Осипчук В.Ю. ________________________________________
_______________________________________
(посада, П.І.Б.)
Звіт захищений _______________________________ (загальна оцінка за практику) _________________ Осипчук В.Ю. ( підпис ) Члени комісії: ___________ Гуменюк О.М. ___________ Максименко М.О.
«____» ________ 2013 р. |
Звіт захищений «____» ________ 2013 р. _____________________ (підпис куратора практики від організації) |
м. Житомир 2013 рік
Додаток Б
Міністерство освіти і науки України
ЖИТОМИРСЬКИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ КОЛЕДЖ
ЩОДЕННИК ПРАКТИКИ
Технологічна практика
студента ________________________________________________________________
Циклова комісія компютерної техніки та програмування
освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст
напрям підготовки 5.050102 “Комп'ютерна інженерія”
спеціальність 5.05010201 “Обслуговування комп'ютерних систем і мереж”
4 курс, група К-47(К-49)
Студент ________________________________________________________________
(Прізвище, ім'я, по батькові)
прибув на підприємство, організацію, установу
Печатка
підприємства, організації, установи «___» ____________________ 2013 року
____________ ________________________________________________
(підпис) (посада, прізвище та ініціали відповідальної особи)
Вибув з підприємства, організації, установи
Печатка
Підприємства, організації, установи «___» ____________________ 2013 року
_____________ ________________________________________________
(підпис) (посада, прізвище та ініціали відповідальної особи)
Календарний графік проходження практики
№ з/п |
Назви робіт |
Тижні проходження практики |
Відмітки про виконання |
||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|||
1 |
|||||||
2 |
|||||||
3 |
|||||||
4 |
|||||||
5 |
|||||||
6 |
|||||||
7 |
|||||||
8 |
|||||||
9 |
|||||||
10 |
|||||||
11 |
|||||||
12 |
|||||||
13 |
|||||||
14 |
|||||||
15 |
|||||||
16 |
|||||||
17 |
|||||||
18 |
|||||||
19 |
|||||||
20 |
Керівники практики:
від вищого навчального закладу ___________ Осипчук В.Ю.
(підпис)
від підприємства, організації, установи _________ ______________
(підпис) (прізвище та ініціали)
Робочі записи під час практики
Відгук і оцінка роботи студента на практиці
_________________________________________________________________________________________
(назва підприємства, організації, установи)
Керівник практики від підприємства, організації, установи ______________________
______________ _____________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
Печатка
«______» __________________ 2013 року
Відгук осіб, які перевіряли проходження практики
Висновок керівника практики від вищого навчального закладу про проходження практики |
Дата складання заліку «____»_______________2013 р.
Оцінка:
за національною шкалою____________________
(словами)
кількість балів _________________________________
(цифрами і словами)
за шкалою ECTS __________________________
Керівник практики від вищого навчального закладу
____________ Осипчук В.Ю.
(підпис)