Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
PAGE 47
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЕКОНОМІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Кафедра менеджменту і маркетингу
ДІЛОВЕ АДМІНІСТРУВАННЯ
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВИХ РОБІТ
для студентів 5 курсу економічного факультету денної та заочної форм навчання спеціальності „ Менеджмент організацій і адміністрування” освітньо-кваліфікаційних рівнів „спеціаліст” (7.03060101) та „магістр”(8.03060101)
Одеса 2011
Методичні рекомендації до виконання курсових робіт з дисципліни “Ділове адміністрування” для студентів 5 курсу економічного факультету денної та заочної форм навчання спеціальності „ Менеджмент організацій і адміністрування” освітньо-кваліфікаційних рівнів „спеціаліст” (7.03060101) та „магістр”(8.03060101)/ Розробили: Н.В. Смирнова, Н.М. Козуб, Н.О. Грабко, О.М. Соловйова. Одеса.: ОДАУ, 2011. 32 с.
Розробили: Н.В. Смирнова, канд. екон. наук, доцент
Н.М. Козуб, канд. екон. наук, доцент
Н.О. Грабко, канд. екон. наук, доцент
О.М. Соловйова, асистент
Відповідальний за випуск завідувач кафедри менеджменту і маркетингу Л.І. Нейкова, докт. екон. наук, професор
Рецензент:
доцент кафедри бухгалтерського обліку і аудиту
к.е.н., доцент Цуканов О.Ю.
Рекомендовано до друку Методичною комісією
економічного факультету ОДАУ
Протокол № __ від __ 2011 р.
ЗМІСТ
Стор.
Вступ |
4 |
1. Порядок виконання курсової роботи |
5 |
2. Зміст, структура та обсяги курсової роботи |
9 |
3. Вимоги щодо оформлення курсової роботи |
11 |
3.1. Загальні вказівки |
11 |
3.2. Оформлення таблиць |
12 |
3.3. Оформлення рисунків |
14 |
3.4. Оформлення формул, приміток, посилань |
16 |
3.5. Оформлення списку використаних джерел та додатків |
16 |
4. Підготовка до захисту та захист курсової роботи |
17 |
5. Рекомендована навчальна література |
21 |
Додаток А. Орієнтовна тематика курсових робіт |
22 |
Додаток Б. Зразкові плани курсових робіт |
24 |
Додаток В. Таблиці для визначення теми курсових робіт |
29 |
Додаток Д . Зразок оформлення титульного аркуша |
30 |
Додаток Е. Зразки оформлення бібліографічних описів у списку джерел |
31 |
Вступ
Відповідно до навчальних планів підготовки спеціалістів менеджменту студенти спеціальностей 050201 усіх форм навчання виконують курсову роботу з дисципліни “Ділове адміністрування”.
Виконання курсової роботи являє собою один із видів самостійної навчальної та водночас науково-дослідної роботи студентів, призначений засвідчити якість набутих студентами знань та вміння використовувати їх при опрацюванні теоретичних і конкретних практичних питань у галузі управлінської діяльності.
Виконання курсової роботи переслідує одразу декілька цілей:
Написання курсової роботи має сприяти більш глибокому засвоєнню студентами програмних питань курсу. Це вимагає від них самостійного поглибленого вивчення не лише навчальної, але й спеціальної літератури, монографій, статей, що друкуються у періодичних виданнях, наукових збірниках тощо.
Курсова робота має містити елементи наукового пошуку, спрямованого на більш ефективне вирішення питань, які вивчаються. Для цього потрібно здійснити збір та провести порівняльний аналіз інформації з різних літературних джерел, відшукати та опрацювати відповідні статистичні матеріали, узагальнити ці вихідні дані та сформулювати власні висновки й пропозиції.
Студенти очної форми навчання виконують курсову роботу на основі ретельного вивчення та узагальнення теоретичних положень з відповідних літературних джерел, а також використання фактичних даних, наведених у статистичних щорічниках, науковій літературі, періодичних виданнях.
Студентам заочної форм навчання при виконанні курсової роботи слід використовувати також інструктивні, нормативні, звітні матеріали підприємств або організацій, в яких вони працюють.
1. Порядок виконання курсової роботи
Виконання курсової роботи складається з таких основних етапів:
1-й етап вибір і затвердження теми курсової роботи. Вдалий вибір теми є одним із найсуттєвіших моментів якісного виконання курсової роботи. Тему студенти обирають самостійно, керуючись переліком, який наведено у рекомендованій тематиці (див. додаток А). Якщо студент має бажання розробляти тему, яка не передбачена рекомендованою тематикою, він повинен написати заяву на імя завідувача кафедри менеджменту, в якій має бути сформульована ця тема та обґрунтовані причини, що зумовили її вибір.
Обираючи тему курсової роботи, студентам необхідно враховувати відповідність її спрямованості своїм науковим і практичним (особливо для студентів заочної форм навчання) інтересам, розробкам, що вже маються, можливостям збирання первинної інформації тощо. Перелік тем і зразкові плани основної частини курсових робіт наведені в додатках А і Б. Студенти заочної форми навчання обирають теми робіт згідно з додатком В.
Вибравши тему, студент звертається з письмовою заявою на імя завідувача кафедри менеджменту з проханням її затвердити. Заява студента є підставою для призначення наукового керівника.
Обовязками наукових керівників є:
2-й етап складання і затвердження плану курсової роботи. План курсової роботи складається студентом самостійно на основі ознайомлення з літературними джерелами щодо обраної теми. Планом передбачається вступ; 3-4 ключових, взаємоповязаних, розміщених у логічній послідовності розділи, в яких має бути розкрита сутність обраної теми; висновки; список використаних джерел. Складений студентом план обговорюється з науковим керівником, який його коригує (якщо у цьому є необхідність) та затверджує.
3-й етап добір та вивчення літератури. На стадії добору літератури студент складає бібліографію, у чому йому своїми рекомендаціями надає допомогу науковий керівник; корисні поради у процесі добору літератури можна також отримати від працівників бібліотеки. Значно прискорить процес добору літератури використання алфавітних та систематичних каталогів літератури, реферативних журналів, бібліографічних довідників та інших джерел інформації, що є у бібліотеці.
Поглиблене вивчення підібраної літератури доцільно починати з розгляду найновіших публікацій, оскільки в них висвітлюються останні досягнення в галузі теорії та практики управління. Решту літератури вивчають у порядку, зворотному до хронологічного.
Безпосереднє ознайомлення з конкретним літературним джерелом розпочинають з перегляду змісту. Глави та параграфи, що викликали особливу зацікавленість, слід ретельно опрацювати. Ця робота має бути спрямованою на пошук ідей та пропозицій щодо вирішення проблемних питань обраної теми. Особливу увагу при цьому слід зосередити на виявленні дискусійних питань, аналізу протилежних або суперечливих позицій.
У процес вивчення літератури на окремих аркушах або картках роблять конспективні записи, виписки окремих даних, цитат тощо. Слід обовязково записувати прізвище та ініціали автора книги (брошури, статті тощо), а також назву публікації, видавництво, місто та рік видання, номер сторінки. Все це стане до нагоди при використанні виписаних матеріалів у курсовій роботі, щоб зробити посилання на першоджерела.
4-й етап написання та оформлення роботи. Зібраний на попередньому етапі матеріал класифікується, систематизується та опрацьовується відповідно до послідовності пунктів плану курсової роботи; у разі необхідності підбирається додаткова інформація. До курсової роботи слід включати лише ретельно підібрані та цілеспрямовано опрацьовані матеріали. На цьому ж етапі проводяться розрахунки, обґрунтовуються пропозиції, формулюються висновки, підбираються ілюстрації (схеми, графіки, таблиці) та здійсняється редагування. У процесі редагування поліпшується стиль викладання матеріалу, переробляються окремі частини тексту, вдосконалюється формулювання фраз, перевіряються орфографія та пунктуація, усуваються архаїзми та мовні штампи. У тексті курсової роботи слід уникати частого повторення однакових слів, замінюючи їх синонімами. Четвертий етап завершується оформленням курсової роботи згідно із вимогами, що перелічені у третьому розділі цих методичних вказівок.
5-й етап підготовка до захисту і захист курсової роботи. Виконана курсова робота у встановлений термін здається студентами на кафедру менеджменту. Після реєстрації курсова робота передається науковому керівникові для перевірки та рецензування. У відзиві наукового керівника відмічаються позитивні сторони та недоліки курсової роботи, здійснюється попереднє оцінювання якості курсової роботи та робиться висновок про можливість допуску роботи до захисту. Узагальнені критерії оцінювання якості виконання курсової роботи та деталізовані бальні шкали наведено в четвертому розділі цих методичних вказівок. Якщо курсова робота попередньо оцінюється в 0-25 балів, вона повертається студентові для доопрацювання. До переробленої курсової роботи, зданої на повторну перевірку, обовязково додається первісна рецензія.
Якщо науковий керівник дає позитивний відзив, курсова робота допускається до захисту. Терміни та графік захисту робіт встановлюються кафедрою менеджменту. Напередодні захисту студент отримує свою курсову роботу, щоб ознайомитися з відзивом та своєчасно підготуватися до відповідей на зауваження, які у ньому містяться.
Захист здійснюється на відкритому засіданні комісії, склад якої визначається завідувачем кафедри. До захисту студент готує доповідь, яка демонструє результати дослідження, основні висновки, узагальнення і пропозиції, та ілюстративний матеріал (таблиці, графіки, діаграми, рисунки) для всіх членів комісії. Рекомендована тривалість доповідь студента 5-7 хвилин. Виступ студента має бути стислим, конкретним, з використанням ілюстративного матеріалу. Головне призначення таких додатків детально та наочно проілюструвати ті чи інші твердження автора, тому необхідно вчасно посилатися на відповідний матеріал, акцентувати на ньому увагу членів комісії.
У процесі захисту курсової роботи оцінюється глибина знань студента в досліджуваній галузі адміністрування, його вміння вести дискусію, обґрунтовувати та відстоювати власну точку зору, відповідати на запитання. Узагальнені критерії оцінювання захисту курсової роботи та деталізовані бальні шкали наведено в четвертому розділі цих методичних вказівок.
Після обговорення підсумків захисту на закритому засіданні комісії здійснюється остаточне оцінювання рівня виконання, презентації та захисту курсової роботи за 100-бальною шкалою, що враховує, по-перше, попереднє оцінювання якості курсової роботи науковим керівником (в межах 0 75 балів), по-друге, оцінювання захисту курсової роботи (в межах 0 25 балів). Після чого дані 100-бальної шкали оцінювання переводяться в 4-бальну та шкалу за системою ECTS в порядку, поданому в табл. 4 (четвертий розділ цих методичних вказівок).
Рішення комісії щодо оцінки курсової роботи оголошується в той самий день, після чого оцінка записується на її титульному аркуші курсової роботи та проставляється в екзаменаційну відомість і залікову книжку студента.
Задля забезпечення чіткості організації написання курсової роботи складається календарний графік виконання робіт, який затверджується на початку навчального року, контролюється науковим керівником і кафедрою. Орієнтовний регламент виконання курсової роботи наведений в табл. 1. За порушення графіку студент може бути недопущений до захисту курсової роботи.
Таблиця 1
Орієнтовний регламент виконання курсової роботи
Етап |
Зміст виконуваних робіт |
Рекомендовані терміни виконання робіт |
Вибір і затвердження теми курсової роботи |
Студент ознайомлюється з рекомендованою тематикою робіт і вибирає конкретну тему, після чого подає на кафедру письмової заяви з проханням затвердити обрану тему та призначити наукового керівника |
Для студентів денної форм навчання впродовж 13-го тижнів 9-го семестру Для студентів заочної форми навчання впродовж лекційного періоду |
Складання і затвердження плану курсової роботи |
Студент ознайомлюється з літературними джерелами щодо обраної проблеми, складає перший варіант плану роботи та подає його науковому керівникові для затвердження |
Для студентів денної форм навчання впродовж 4-го тижня семестру Для студентів заочної форми навчання впродовж лекційного періоду (але не пізніше останнього дня сесії) |
Добір та вивчення літератури. Здійснення дослідження |
Складання бібліографії, поглиблене вивчення підібраної літератури. Класифікація, систематизація та опрацювання відповідно до послідовності пунктів плану курсової роботи зібраного матеріалу; у разі необхідності підбирається додаткова інформація. Формулювання власних висновків по суті обраної проблеми дослідження. Вирішення на консультаціях з науковим керівником питань, які виникають під час виконання дослідження, з подальшим коригуванням отриманих результатів |
Для студентів денної форм навчання впродовж 5-13-го тижнів семестру Для студентів заочної форми навчання впродовж періоду, відведеного для самостійної роботи студентів між двома черговими сесіями |
Написання та оформлення роботи |
Підготовка письмового варіанта тексту, оформлення курсової роботи згідно із вимогами, подання остаточно відкоригованого варіанта курсової роботи на кафедру |
Для студентів усіх форм навчання робота має бути подана на кафедру не пізніше як за 4 тижні до закінчення навчального семестру |
Підготовка до захисту і захист курсової роботи |
Ознайомлення із відзивом наукового керівника на курсову роботу. Підготовка до захисту та публічний захист результатів дослідження у вигляді виступу на засіданні комісії |
Не пізніше як за 2 тижня до закінчення семестру |
2. Зміст, структура та обсяги курсової роботи
Курсова робота повинна мати чітку та логічну побудову. Складовими частинами курсової роботи мають бути вступ, основна частина, висновки, список використаних джерел, додатки (у разі необхідності). Приклад структури курсової роботи на тему “Теоретичні засади мотивації та їх практична реалізація в діяльності сучасних організацій” наведено в додатку Б.
У вступі до курсової роботи (1-2 сторінки) стисло характеризується сучасний стан розробки проблеми та питань, що вимагають вирішення. Зокрема, у вступі обґрунтовується актуальність теми, чітко визначаються мета курсової роботи та її завдання, обєкт і предмет дослідження, характеризується рівень опрацювання проблеми у вітчизняній і зарубіжній літературі, виокремлюються дискусійні питання та невирішені проблеми, вказується інформаційна база дослідження.
Основна частина це стрижень усієї курсової роботи, в ній глибоко та всебічно розкривається сутність обраної теми, її найважливіші питання та проблеми. В цій частині роботи необхідно показати, як досліджувана проблема з позицій сучасності висвітлена в літературі, викласти сутність існуючих підходів до її вирішення, здійснити їх критичний аналіз, провести порівняння та сформулювати власну точку зору. Виклад теоретичних положень має супроводжуватися (за можливістю) аналізом статистичної інформації, прикладами з практики управлінської діяльності. У цій частині курсової роботи студент повинен продемонструвати свої знання з питань, що досліджувалися, вміння узагальнювати матеріали, послідовно їх викладати, робити висновки, обґрунтовувати свої пропозиції.
Основну частину курсової роботи (загальним обсягом 30-35 сторінок) рекомендується структурно і пропорційно за обсягом сторінок поділити на три-чотири розділи. Рекомендації щодо змістовного наповнення основної частини курсової роботи, що містить три розділи, наводяться нижче. Хоча залежно від специфіки обраної проблеми допускається інша побудова основної частини та змістовне наповнення кожного з розділів.
Перший розділ основної частини. У цьому розділі обовязково слід представити понятійно-категоріальний апарат дослідження, а саме, висвітлити існуючі різноманітні погляди дослідників на сутність основних понять, які стосуються обраної проблеми (із обовязковим посиланням на джерело інформації), зробити їх критичний аналіз, здійснити їх критичне співставлення, узагальнення та викласти власний погляд. Наводиться еволюція розробок щодо предмету дослідження, здійснюється їх критичний аналіз. Також в даному розділі мають бути охарактеризовані існуючі підходи до класифікації та висвітлені фактори, що впливають на предмет дослідження, і визначені його роль та місце в загальній системі управління діяльністю підприємства.
Другий розділ основної частини. Цьому розділу роботи обовязково повинен бути притаманний аналітичний характер. Залежно від характеру обраної проблеми висвітлюються існуючі методики аналізу її дослідження, їх переваги та недоліки. Зокрема, у цьому розділі здійснюється аналіз системи показників, які дозволяють оцінити різні сторони предмету дослідження (рівень, сутність, властивості, особливості, характер змін, співвідношення складових). При написанні цього розділу курсової роботи бажано використовувати не лише знання, набуті студентами у процесі вивчення дисципліни “Ділове адміністрування”, а й знання з таких дисциплін: “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Теорія ймовірності та математична статистика”, “Економіка підприємства”, “Статистика”, “Фінанси”, “Бухгалтерський облік”. Даний розділ повинен містити як організаційно-економічну характеристику підприємства в світлі його інвестиційної привабливості та умов здійснення інвестиційної діяльності, так і аналітичні матеріали щодо ситуації в регіоні чи країні в цілому. Приклад наведення умов здійснення інвестиційної діяльності підприємства наведений у додатку Е.
Третій розділ основної частини. Цей розділ повинен бути максимально насиченим фактологічною інформацією, представленою у вигляді таблиць, діаграм, графіків, схем тощо. Залежно від специфіки обраної проблеми особливу увагу слід надати висвітленню особливостей прояву та розвязання досліджуваної проблеми у практиці вітчизняних підприємств (зокрема, залежно від їхньої галузевої належності або організаційно-правової форми), широко використовуючи аналіз статистичної інформації щодо предмету дослідження. Інформаційну базу мають складати публікації у періодичних виданнях, статистичні щорічники, монографії, спеціальна література з обраної проблематики.
Також в цьому розділі обґрунтовується доцільність застосування у діяльності вітчизняних підприємств найбільш ефективних теорій (або їх елементів) з теми дослідження, пропозиції щодо можливих шляхів вирішення проблем та удосконалення інвестиційної діяльності.
Розділи основної частини мають бути логічно повязаними між собою та пропорційні за обсягом сторінок. Теоретичні положення повинні виступати основою для аналізу первинних матеріалів або статистичної інформації, а висновки та пропозиції мають базуватися на викладених теоретичних положеннях та проведеному аналізі. В кінці кожного з розділів основної частини студент повинен зробити загальний висновок щодо викладеного в даному розділі матеріалу та зробити логічний перехід до матеріалу, що представлений у наступному розділі.
У висновках (3-4 сторінки) потрібно стисло викласти основні результати проведених досліджень і визначити, якою мірою вирішені завдання та досягнута мета курсової роботи, що були сформульовані у вступі.
Список використаних джерел повинен включати складений за чинними правилами перелік усіх використаних літературних джерел (додаток Е). Рекомендована навчальна література для виконання курсової роботи наведена в пятому розділі цих методичних вказівок, перелік спеціальної літератури залежить від обраної студентом теми. Інформаційною базою висвітлення практичних засад розвязання обраної проблеми є спеціальна монографічна література та періодичні видання, які пропонує бібліотека ОДАУ.
У додатки, обсяг яких не обмежується, виносяться громіздкі таблиці, схеми, рисунки, пояснення тощо. Приклад структури курсових робіт та зразкові плани курсових робіт наведено в додатку Б.
3. Вимоги щодо оформлення курсової роботи
3.1. Загальні вказівки
Курсова робота має бути виконана та оформлена з додержанням усіх технічних вимог до наукових робіт. Текс роботи має бути набраний на компютері та віддрукований на принтері на одному боці аркуша білого паперу формату А4. Шрифт Times New Roman розміром 14 пт, через 1,5 інтервали.
Текс розміщується на сторінці, яка обмежується полями: лівим 20-25 мм, правим 10-15 мм, верхнім 20-25 мм, нижнім 20-25 мм. Відстань між заголовком і текстом має бути в межах 15-20 мм.
Мова курсової роботи державна.
Курсова робота комплектується у такій послідовності:
1) титульний аркуш;
2) зміст;
3) вступ;
4) основна частина;
5) висновки;
6) список використаних джерел;
7) додатки (у разі необхідності).
Курсова робота відкривається титульним аркушем, на якому вказані: назва вузу, тема, прізвище автора та інші відомості, що ідентифікують курсову роботу (форма титульного аркуша наведена у додатку В).
Після титульного аркуша вміщується сторінка змісту, де наводиться перелік заголовків частин курсової роботи та вказуються номери сторінок, з яких вони починаються. Назви розділів у змісті й тексті мають бути однаковими.
Вступ, кожний розділ, висновки, список використаних джерел та додатки починаються з нової сторінки, а наступний підрозділ одразу після закінчення попереднього.
Текст основної частини курсової роботи поділяють відповідно до затвердженого науковим керівником плану на розділи. Назви розділів записуються у вигляді заголовків великими літерами. Заголовки розділів слід друкувати з абзацним відступом та без підкреслень. Перенесення слів у заголовках не допускається. Крапки наприкінці заголовків не ставляться. Якщо заголовок складається з двох речень, їх відокремлюють крапкою. Розділи та підрозділи слід нумерувати арабськими цифрами. Розділи повинні мати порядкову нумерацію в межах усього тексту за винятком додатків (1, 2, 3 і т. ін.).
Курсова робота має бути стилістично та граматично правильно оформлена. Стиль викладання має бути строгим, стриманим, без вияву емоцій, чітким, без орфографічних і синтаксичних помилок. При побудові речень бажано використання дієслів, що стоять у невизначено-особистій формі, наприклад: “Вважається доцільним запропонувати ...”, а не “Я пропоную ...”. При викладенні матеріалу слід користуватися загальновизнаною управлінською термінологією, звертаючи увагу на точність її застосування та чіткість формулювань. Скорочення слів у тексті курсової роботи та ілюстраціях до неї, крім загальновизнаних абревіатур, не допускається.
Матеріал у курсовій роботі має бути викладений у логічній послідовності. Не допускається перехід до розглядання іншого питання, доки висвітлення попереднього не завершено.
Остаточно оформлена курсова робота підписується студентом на титульному аркуші та у зброшурованому виді у встановлений термін здається на кафедру менеджменту для рецензування та прийняття науковим керівником рішення щодо можливості допуску роботи до захисту.
3.2. Оформлення таблиць
Таблиці застосовують для наочності та зручності подання цифрового матеріалу і узагальненого текстового матеріалу. Таблицю слід розташовувати безпосередньо після тексту, у якому вона згадується вперше, або на наступній сторінці. Розміщувати таблиці слід так, щоб їх можна було читати без повороту рукопису; якщо це неможливо, таблиці розміщують так, щоб рукопис треба було повернути за стрілкою годинника.
Загальна форма таблиці має наступний вигляд:
Таблиця _____
(номер)
____________________________________________________________
(назва таблиці)
Головка таблиці |
Заголовки стовпців |
|||||
Підзаголовки стовпців |
||||||
А |
1 |
2 |
3 |
4 |
Нумерація стовпців |
|
Боковик (заголовки рядків) |
Рядки |
|||||
Стовпці (колонки) |
Кожна таблиця повинна мати назву, яка має точно і стисло відображати її зміст. Назву таблиці не підкреслюють. Назву слід розміщувати один раз зліва над першою частиною таблиці, над іншими частинами таблиці пишуть “Продовження табл. __” із зазначенням номера таблиці.
Праворуч над назвою таблиці пишуть слово “Таблиця” та вказують на порядковий номер (знак “№” перед цифрами не ставиться). Таблиці (за винятком таблиць у додатках) слід нумерувати арабськими цифрами порядковою нумерацією в межах розділу. Номер таблиці складається з номеру розділу і порядкового номера таблиці, відокремлених крапкою, наприклад, “Таблиця 2.1” перша таблиця другого розділу.
Таблиці кожного додатка позначають окремою нумерацією арабськими цифрами з додаванням перед цифрою позначення додатка.
Якщо в тексті роботи є тільки одна таблиця, то її позначають “Таблиця”.
При побудові таблиці слід дотримуватися збереження певних пропорцій між її частинами: боковик не може займати більш ніж третину її формату, а висота заголовочної частини перевищувати третину висоти таблиці.
Заголовки стовпців і рядків таблиці слід друкувати з великої літери, підзаголовки з малої, якщо вони є продовженням заголовка, або з великої, якщо вони мають самостійне значення. У кінці заголовків і підзаголовків таблиць крапки не ставлять, заголовки і підзаголовки стовпців друкують в однині.
Заголовки стовпців, як правило, друкують паралельно рядкам таблиці. За необхідності допускається перпендикулярне розміщення заголовків стовпців.
Розділяти заголовки і підзаголовки боковика і стовпців діагональними лініями не допускається.
Колонку “№ п/п” у таблицю не включають. За необхідності нумерації рядків їх порядкові номери ставлять перед назвою заголовків рядків.
Таблиці ліворуч, праворуч і знизу, як правило, обмежують лініями.
Горизонтальні й вертикальні лінії, що розмежовують рядки таблиці, можна не креслити, якщо брак таких не ускладнює користування таблицею.
Головку таблиці треба відокремлювати лінією від тексту таблиці.
Допускається розміщення таблиці вздовж довгого боку аркуша.
Якщо рядки або стовпці таблиці виходять за формат сторінки, то таблицю ділять на частини, які розміщують одна під одною або поряд, при цьому в кожній частині таблиці повторюють її головку й боковик.
У разі поділу таблиці на частини допускається її головку або боковик заміняти, відповідно, номерами стовпців і рядків. При цьому нумерують арабськими цифрами стовпці і (або) рядки першої частини таблиці.
Колонки (стовпці) таблиці нумерують і в тому випадку, коли на них є посилання у тексті курсової роботи.
Якщо в кінці сторінки таблиця переривається і її продовження буде на наступній сторінці, то в першій частині таблиці нижню горизонтальну лінію, що обмежує таблицю, не креслять.
Якщо всі дані, що наведені у таблиці, мають однакові одиниці вимірювання, то її вказують у назві, відокремлюючи від останньої комою, якщо різні то в заголовках стовпців або рядків через кому. Позначення одиниць вимірювання при цьому має відповідати загальноприйнятим стандартам.
Текст, який повторюється у боковику або стовпці таблиці та складається з одного слова, можна замінювати лапками. Якщо такий текст складається з двох або більше слів, то при першому повторі його замінюють словами “так само”, а далі лапками. Замінювати цифри та математичні символи, що повторюються у таблиці, лапками не дозволяється.
Числа у таблиці, як правило, повинні мати однакову кількість десяткових знаків. Дрібні числа наводяться у вигляді десяткового дробу. Нульові ознаки прийнято позначати знаком тире ““, відсутність даних трьома крапками “...” або літерами “н.в.” (немає відомостей).
Якщо наведені у таблиці дані мають будь-які особливості (є попередніми, відносяться до частини явища, що вивчається, тощо), то на це необхідно вказати у примітках, які розміщують одразу під таблицею.
Таблицю не слід захаращувати зайвими подробицями, які ускладнюють аналіз інформації. Необхідно також уникати утворення клітинок таблиці, що не мають змісту. Коли такі клітинки все ж таки зявляються, то в них треба проставити знак “х”, який означає, що вони не заповнюються.
На всі таблиці мають бути зроблені посилання в тексті курсової роботи. При першому посиланні в тексті пишуть слово “табл.”, при повторних “див. табл.”, після чого вказують номер таблиці (без знака “№”). Наприклад, “Існуючі підходи до класифікації управлінських рішень представлені в табл. 1.3”. Складна таблиця супроводжується стислим аналізом та висновками. При цьому в тексті не треба повторювати кількісних відношень, які наведені у таблиці.
Таблиця 2.1
Склад і структура інвестицій аграрних підприємств Одеської області
Види інвестицій |
2008р. |
2009р. |
2010р. |
В середньому за 3 роки |
2010 (+-) до 2008р. |
|||||
тис. грн. |
% |
тис. грн. |
% |
тис. грн. |
% |
тис. грн. |
% |
тис. грн. |
% |
|
Реальні |
20175 |
77,5 |
25432 |
82,8 |
31043 |
88 |
25550 |
83,3 |
10868 |
53,9 |
в т.ч.: матеріальні |
19864 |
76,3 |
25190 |
82,0 |
30890 |
87,5 |
25315 |
82,5 |
11026 |
55,5 |
нематеріальні |
311 |
1,2 |
242 |
0,8 |
153 |
0,5 |
235 |
0,8 |
-158 |
-50,8 |
Фінансові |
5843 |
22,5 |
5286 |
17,2 |
4250 |
12,0 |
5126 |
16,7 |
-1593 |
-7,3 |
Разом інвестицій |
26018 |
100 |
30718 |
100 |
35293 |
100 |
30678 |
100 |
9275 |
35,6 |
3.3. Оформлення рисунків
У процесі оформлення курсової роботи часто використовують наочні ілюстративні матеріали у вигляді діаграм, графіків, схем тощо.
Графічне представлення статистичних даних, яке наочно показує співвідношення між ними, називається діаграмою. За формою побудови діаграми поділяють на лінійні, площинні та зображувальні. Найчастіше у курсових роботах використовують лінійні, а з площинних стовпцеві та секторні діаграми.
Лінійна діаграма характеризує за допомогою прямих, кривих або ламаних ліній кількісні показники розвитку обєктів, явищ або процесів, що досліджуються.
У стовпцевих діаграмах кількісні дані зображуються у вигляді прямокутників стовпців, які розміщуються вертикально поряд або на однаковій відстані один від одного. Висота цих стовпців відповідно до встановленого масштабу пропорційна кількісним значенням показників, що зображуються. Горизонтальне розміщення таких прямокутників утворює стрічкова діаграма.
Секторна діаграма є широко відомою формою порівнювання різних частин одного цілого. Площі, які утворюються секторами кола, і є основою для порівняння. Секторна діаграма будується шляхом поділу кола на окремі сектори пропорційно питомій вазі частин у цілому.
Засобом графічного зображення змін однієї змінної величини залежно від змін другої є графік. Найчастіше у курсових роботах використовуються графіки часових рядів. Такі графіки відображують зміни явищ або процесів у часі. Для побудови графіків часових рядів використовується, як правило, прямокутна система координат. На осі абсцис відкладаються відрізки часу, а на осі ординат значення рівнів ряду динаміки. На один графік можна нанести для порівняння декілька динамічних рядів.
Схеми у курсовій роботі використовують для того, щоб показати склад, структуру та взаємозвязок окремих елементів явища, що вивчається, або щоб відобразити послідовність елементів того чи іншого процесу. Креслення схем та графіків має відповідати вимогам стандартів.
Для всіх ілюстрацій прийнято єдине позначення “Рис.” (рисунок), після якого вказують номер рисунка та тематичну назву. Кожну ілюстрацію у курсовій роботі (за винятком ілюстрацій додатків) слід нумерувати арабськими цифрами з порядковою нумерацією в межах розділу. Номер рисунка складається з номерів розділу та порядкового номера рисунка, відокремлених крапкою (Рис. 1.1). Якщо рисунок один, його позначають “Рис.”. Рисунок кожного додатка позначають окремою нумерацією арабськими цифрами з додаванням перед цифрою позначення додатка (Рис. Б.2). Номер рисунка та його назва розміщуються під рисунком. За необхідності під ілюстрацією розміщують пояснювальні дані (підрисунковий текст). Позначення “Рис.”, номер рисунку і його назву подають після пояснювальних даних.
При посиланні на ілюстрацію у тексті курсової роботи називають її вид (діаграма, графік, схема ) та номер. При повторному посиланні на ілюстрацію використовують скорочене слово “дивись” (наприклад, “див. рис. 2.1”).
Рис. 3.3. Процес розробки стратегії формування інвестиційних ресурсів підприємств
Всі ілюстративні матеріали у курсовій роботі розміщують після тексту одразу після посилання на них, або на наступній сторінці, а за необхідності у додатку. Рисунок (діаграму, схему і т. ін.), як правило, слід виконувати на одній сторінці. Якщо рисунок не вміщується на одній сторінці, дозволяється переносити його на інші сторінки. При цьому тематичну назву розміщують на першій сторінці, пояснювальні дані на кожній сторінці і під ними друкують “Рис. ..., аркуш ...”, якщо є кілька рисунків, і “Рис. 1, аркуш ...”, якщо є один рисунок. Розміщувати рисунки слід так, аби їх можна було читати без повороту рукопису. Якщо це неможливо ілюстрації розміщують так, щоб рукопис треба було повернути за стрілкою годинника.
3.4. Оформлення формул, приміток, посилань
Формули, що наводяться у курсовій роботі, нумеруються арабськими цифрами з порядковою нумерацією в межах розділу. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номера формули, відокремлених крапкою, наприклад, (1.2), (3.1). Порядковий номер формули вказують у круглих дужках праворуч від неї.
Пояснення символів і числових коефіцієнтів, що входять до формули, якщо вони не пояснювалися в тексті, мають бути наведені безпосередньо під формулою.
Пояснення кожного символу слід давати з нового рядка в тій послідовності, в якій символи наведено у формулі. Перший рядок пояснення має починатися словом “де” без двокрапки.
Посилання в тексті на порядковий номер формули дають у круглих дужках, наприклад: ... у формулі (2.1).
Формули в додатках нумерують окремо арабськими цифрами в межах кожного додатка з додаванням перед цифрою позначення додатка, наприклад: ... у формулі (Б.1).
Формули, що подаються одна за одною і не розділені текстом, відокремлюють комою.
При написанні курсової роботи може зявитися потреба у примітках до тексту або до таблиць. Такі примітки несуть довідкову або пояснювальну інформацію. Якщо примітка лише одна, то після слова “Примітка” ставлять крапку. Якщо приміток декілька, то після слова “Примітка” ставлять двокрапку. Такі примітки нумерують арабськими цифрами з крапкою.
На інформацію, що запозичена з інших джерел (формули, таблиці, схеми, графіки, висновки тощо), а також на цитати, що наводяться у тексті курсової роботи, обовязково мають бути зроблені посилання. Посилання даються одразу після закінчення цитати або у квадратних дужках, де вказується порядковий номер джерела у списку літератури та відповідна сторінка джерела (наприклад: [4, с. 35]), або під текстом цієї сторінки у вигляді виноски, в якій указують прізвище та ініціали автора, назву джерела, видавництво, рік видання та сторінку.
3.5. Оформлення списку використаних джерел та додатків
У курсовій роботі обовязково має бути наведений список використаної при її написанні навчальної, спеціальної, довідкової, статистичної та періодичної літератури, який має суцільну нумерацію.
Найбільш поширеним способом групування літературних джерел у списку літератури є їх розміщення за алфавітним порядком (за першою літерою прізвища автора або першого слова назви літературного джерела). Набір елементів бібліографічного опису літературних джерел різних видів (підручник, навчальний посібник, монографія, стаття, перекладне видання, статистичний щорічник, оригінальне зарубіжне видання, конспект лекцій тощо), спосіб написання кожного елемента, використання розділових знаків тощо наведені у додатку Д.
В процесі оформлення курсової роботи іноді виникає потреба у збагаченні її тексту додатками. Додатки, як правило, містять проміжні математичні розрахунки, первинні матеріали, громіздкі таблиці та інші матеріали допоміжного характеру. Додатки розмішують після списку використаних джерел у порядку появи посилань на них у тексті курсової роботи.
Додатки позначають великими літерами української абетки, починаючи з А, за винятком літер Г, ґ, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь. Після слова “Додаток” друкують літеру, що позначає його послідовність, наприклад, “Додаток А”, “Додаток Б” і т. д.
Допускається позначення додатків літерами латинської абетки, за винятком літер І та О.
Якщо у курсовій роботі один додаток, то він позначається “Додаток А”.
Кожний додаток повинен мати тематичний заголовок та починатися з нової сторінки із зазначенням угорі в середині сторінки слова “Додаток” і його позначенням. Якщо додатків кілька, вони нумеруються по черзі арабськими цифрами без знака “№”.
4. Підготовка до захисту та захист курсової роботи
Виконана студентом курсова робота у встановлений термін здається на кафедру та після реєстрації передається науковому керівникові для перевірки та рецензування.
У відзиві наукового керівника відмічаються позитивні сторони та недоліки курсової роботи, здійснюється попереднє оцінювання якості курсової роботи, за результатами чого наприкінці відзиву визначається попередня кількість балів (в межах 0-75) та робиться висновок про можливість допуску роботи до захисту. Узагальнені критерії оцінювання якості виконання курсової роботи та деталізовані бальні шкали наведено в табл. 3.
Якщо курсова робота попередньо оцінюється в 0-25 балів, вона повертається студентові для доопрацювання. До переробленої курсової роботи, зданої на повторну перевірку, обовязково додається первісна рецензія.
Якщо науковий керівник дає позитивний відзив (курсова робота попередньо оцінюється в 30-75 балів) вона допускається до захисту.
Терміни та графік захисту робіт встановлюються кафедрою менеджменту. Напередодні захисту студент отримує свою курсову роботу, щоб ознайомитися з відзивом та своєчасно підготуватися до відповідей на зауваження, які у ньому містяться.
Захист здійснюється на відкритому засіданні комісії, склад якої визначається завідувачем кафедри. До захисту студент готує доповідь, яка демонструє результати дослідження, основні висновки, узагальнення і пропозиції, та ілюстративний матеріал (таблиці, графіки, діаграми, рисунки) для всіх членів комісії. Рекомендована тривалість доповідь студента 5-7 хвилин. Виступ студента має бути стислим, конкретним, з використанням ілюстративного матеріалу. Головне призначення таких матеріалів детально та наочно проілюструвати ті чи інші твердження автора, тому необхідно вчасно посилатися на відповідний матеріал, акцентувати на ньому увагу членів комісії.
У процесі захисту курсової роботи оцінюється глибина знань студента в досліджуваній галузі інвестиційного менеджменту, його вміння вести дискусію, обґрунтовувати та відстоювати власну точку зору, відповідати на запитання. Узагальнені критерії оцінювання захисту курсової роботи та деталізовані бальні шкали наведено в табл. 3.
Після обговорення підсумків захисту на закритому засіданні комісії здійснюється остаточне оцінювання рівня виконання, презентації та захисту курсової роботи за 100-бальною шкалою, що враховує:
Після чого дані 100-бальної шкали оцінювання переводяться в 4-бальну та шкалу за системою ECTS за критеріями, наведеними в табл. 4.
Таблиця 4
ECTS-, національна та університетська шкали оцінювання
курсової роботи
Оцінка курсової роботи за шкалою ECTS |
Оцінка курсової роботи за бальною шкалою, що використовується в ОДАУ |
Оцінка курсової роботи за національною шкалою |
A |
95 100 |
5 (відмінно) |
B |
85 89 |
4 (добре) |
C |
75 84 |
|
D |
65 74 |
3 (задовільно) |
E |
60 64 |
|
FX |
40 60 |
2 (незадовільно) з можливістю повторного захисту курсової роботи |
F |
0 40 |
2 (незадовільно) з обовязковим повторним виконанням курсової роботи |
Рішення комісії щодо оцінки курсової роботи оголошується в той самий день, після чого оцінка записується на титульному аркуші курсової роботи та проставляється в екзаменаційну відомість і залікову книжку студента.
Таблиця 3
Параметри та критерії оцінювання курсової роботи
Параметри оцінювання |
Діапазон оцінки, балів |
Критерії оцінювання за бальною шкалою |
Оцінювання якості курсової роботи |
0 - 75 |
|
|
0-15 |
0 зміст жодного з параграфів курсової роботи не відповідає затвердженому плану |
|
5 - зміст одного параграфу курсової роботи відповідає затвердженому плану |
|
|
10 - зміст двох параграфів курсової роботи відповідає затвердженому плану |
|
|
15 - зміст усіх параграфів курсової роботи відповідає затвердженому плану |
|
|
0-15 |
0 понятійний апарат не сформовано; теоретичні аспекти проблеми не розкриті |
|
5 понятійний апарат сформовано, але теоретичні аспекти проблеми не розкриті |
|
|
10 - понятійний апарат сформовано, теоретичні аспекти проблеми розкриті частково |
|
|
15 - понятійний апарат сформовано, теоретичні аспекти проблеми розкриті |
|
|
0-15 |
0 критичні співставлення та узагальнення відсутні |
|
10 - критичні співставлення наявні, але узагальнення відсутні або некоректні |
|
|
15 - критичні співставлення наявні та супроводжені коректними узагальненнями |
|
|
0-10 |
0 фактологічний матеріал не використаний |
|
5 - залучений фактологічний матеріал, особливості прояву та розвязання проблеми на вітчизняних підприємствах не висвітлені |
|
|
10 - залучений фактологічний матеріал, досвід вітчизняних підприємств висвітлений |
|
|
0-10 |
0 залучені матеріали лише навчальних підручників та посібників (до 10 джерел), етика посилань не дотримана |
|
5 - залучені матеріали навчальних підручників та посібників, періодичних видань (11-15 джерел), етика посилань дотримана частково |
|
|
10 залучені матеріали навчальних підручників та посібників, монографій, статистичних збірників та довідників, періодичних видань та мережі Internet (більше 15 джерел), етика посилань дотримана |
Продовження табл. 3
Параметри оцінювання |
Діапазон оцінки, балів |
Критерії оцінювання за бальною шкалою |
|
0-10 |
0 текст курсової роботи оформлено з суттєвими порушеннями встановлених вимог |
|
5 - текст курсової роботи оформлено з незначними порушеннями встановлених вимог |
|
|
10 - текст курсової роботи оформлено у відповідності до встановлених вимог |
|
Оцінювання захисту курсової роботи |
0 25 |
|
|
0-10 |
0 студент неспроможний чітко та стисло викласти основні результати дослідження |
5 студент невпорядковано викладає основні результати дослідження |
||
10 студент спроможний чітко та стисло викласти основні результати дослідження |
||
|
0-5 |
0 - роздатковий ілюстративний матеріал не використано |
|
5 доповідь супроводжена роздатковим ілюстративним матеріалом |
|
|
0-10 |
0 студент неспроможний надати відповіді на поставлені питання |
|
5 - студент надає неповні, поверхові, необґрунтовані відповіді на поставлені питання |
|
|
10 студент надає повні, глибокі, обґрунтовані відповіді на поставлені питання |
Примітка: Додатковим критерієм оцінювання якості курсової роботи (+ 15 балів) є наявність елементів наукової новизни та оригінальність методів дослідження за умови, що загальна сума балів оцінки якості роботи не перевищує 75 балів.
5. Рекомендована навчальна література
Список рекомендованої літератури
Основна:
Додаткова
Додаток А
ОРІЄНТОВНА ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ
ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ З ДИСЦИПЛІНИ «МЕНЕДЖМЕНТ ОРГАНІЗАЦІЇ»
ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ З ДИСЦИПЛІНИ «КОРПОРАТИВНЕ УПРАВЛІННЯ»
ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ З ДИСЦИПЛІНИ
“УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ”
ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ З ДИСЦИПЛІНИ
«УПРАВЛІННЯ ЗМІНАМИ»
ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ З ДИСЦИПЛІНИ «УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ»
Додаток Б
ЗРАЗКОВІ ПЛАНИ КУРСОВИХ РОБІТ
Тема 1. Системна модель менеджменту організації
Вступ
Розділ 1. Теорія систем в розвитку менеджменту організації
1.1. Сутність і види систем як об'єктів управління
1.2. Проблеми та особливості функціонального та системного бачення організації.
1.3. Світовий досвід розвитку теорії систем
Розділ 2. Модель організації як відкритої системи.
2.1. Аналіз системи державного управління галуззю сільського господарства в Україні
2.2. Оцінка внутрішнього і зовнішнього середовища функціонування сільськогосподарського підприємства (згідно назви)
2.3. Аналіз основних підсистем управління сільськогосподарського підприємства (згідно назви)
Розділ 3. Шляхи та напрями розвитку системного управління організаціями
3.1. Напрямки удосконалення системи державного управління галуззю сільського господарства в Україні
3.2.Обґрунтування покращення функціонування основних підсистем управління сільськогосподарського підприємства (згідно назви)
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 2. Еволюція організації ( на прикладі «назва підприємства»)
Вступ
Розділ 1. Теорія систем в розвитку менеджменту організації
1.1. Сутність і значення змін в діяльності організації
1.2. Проблеми та особливості управління процесами змін в організації.
1.3. Світовий досвід в еволюції поглядів на процеси змін в діяльності організацій
Розділ 2. Еволюція організації як відкритої системи.
2.1. Аналіз стадії життєвого циклу галузі сільського господарства в Україні
2.2. Оцінка стадії життєвого циклу сільськогосподарського підприємства (згідно назви)
2.3. Особливості менеджменту сільськогосподарського підприємства (згідно назви) на відповідній стадії життєвого циклу
Розділ 3. Шляхи та напрями використання системного підходу в управлінні в умовах змін
3.1. Напрямки удосконалення системи державного управління галуззю сільського господарства в Україні на відповідній стадії життєвого циклу
3.2.Формування стратегії розвитку сільськогосподарського підприємства (згідно назви) на відповідній стадії життєвого циклу
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 3. Організаційний механізм менеджменту організації
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи організаційного механізму менеджменту організації
1.1. Сутність і складові організаційного механізму менеджменту організації
1.2. Проблеми та особливості функціонування організаційного механізму менеджменту організації в Україні.
1.3. Світовий досвід розвитку організаційного механізму менеджменту організації
Розділ 2. Організаційний механізм менеджменту організації як відкритої системи.
2.1. Аналіз організаційного механізму державного управління галуззю сільського господарства в Україні
2.2. Оцінка організаційного механізму менеджменту організації (згідно назви)
2.3. Аналіз основних елементів організаційного механізму менеджменту організації (згідно назви)
Розділ 3. Проектування організаційного механізму менеджменту організації
3.1. Напрямки удосконалення організаційного механізму державного управління галуззю сільського господарства в Україні
3.2.Проектування організаційного механізму менеджменту організації (згідно назви)
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 4. Організаційний інжиніринг
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи організаційного інжинірингу
1.1. Сутність та методологія організаційного інжинірингу
1.2. Проблеми та особливості здійснення організаційного інжинірингу в аграрних формуваннях
1.3. Світовий організаційного інжинірингу
Розділ 2. Організаційно-управлінський аналіз сільськогосподарського підприємства як відкритої системи.
2.1. Аналіз системи державного управління галуззю сільського господарства в Україні
2.2. Оцінка системи менеджменту сільськогосподарського підприємства (згідно назви)
2.3. Організаційно-управлінський аналіз сільськогосподарського підприємства (згідно назви)
Розділ 3. Напрями здійснення організаційного інжинірингу
3.1. Розробка функціональної моделі організації (згідно назви)
3.2. Процесно-цільовий опис організації (згідно назви)
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 5. Організаційний дизайн
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи організаційного механізму менеджменту організації
Розділ 2. Дослідження координаційних механізмів організації як відкритої системи.
2.1. Аналіз координаційного механізму державного управління галуззю сільського господарства в Україні
2.2. Оцінка організаційного механізму менеджменту організації (згідно назви)
2.3. Аналіз основних елементів координаційного механізму менеджменту організації (згідно назви)
Розділ 3. Дизайн-проектування розвитку організації
3.1. Розробка дизайн-проекту організації (згідно назви)
3.2. Модель розвитку внутрішнього потенціалу підприємства (згідно назви)
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 6. Керівництво в організації
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи керівництва в організації
1.1. Сутність і методи керівництва в організації
1.2. Стилі керівництва в організації.
1.3. Світовий досвід розвитку теорії керівництва в організації
Розділ 2. Дослідження керівництва організацією як відкритою системою.
2.1. Аналіз системи державного керівництва галуззю сільського господарства в Україні
2.2. Оцінка методів керівництва в організації (згідно назви)
2.3. Аналіз стилів керівництва в організації (згідно назви)
Розділ 3. Шляхи та напрями розвитку керівництва в організації
3.1. Напрямки удосконалення методів керівництва в організації (згідно назви)
3.2.Обґрунтування заходів з покращення управління дисципліною сільськогосподарського підприємства (згідно назви)
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 7. Ризикозахищеність організації
Вступ
Розділ 1. Теорія ризиків в менеджменті організації
1.3. Світовий досвід розвитку теорії ризик-менеджменту
Розділ 2. Оцінка ризиків організації як відкритої системи.
2.1. Аналіз системи менеджменту сільськогосподарського підприємства (згідно назви)
2.2. Ідентифікація системи зовнішніх ризиків сільськогосподарського підприємства (згідно назви)
2.3. Оцінка системи внутрішніх ризиків сільськогосподарського підприємства (згідно назви)
Розділ 3. Удосконалення управління ризиками сільськогосподарського підприємства (згідно назви)
3.1. Напрямки нейтралізації зовнішніх ризиків сільськогосподарського підприємства (згідно назви)
3.2.Обґрунтування заходів з нейтралізації внутрішніх ризиків сільськогосподарського підприємства (згідно назви)
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 8. Управління результативністю менеджменту організації
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи керівництва в організації
1.1. Сутність і основні підходи до управління результативністю менеджменту організації
1.2. Класифікація інструментів інтенсифікації розвитку підприємства.
1.3. Проблеми результативності менеджменту організації
Розділ 2. Дослідження управління результативністю менеджменту організації як відкритої системи.
2.1. Аналіз результативності державного управління галуззю сільського господарства в Україні
2.2. Оцінка рівня розвитку організації (згідно назви)
2.3. Аналіз результативності менеджменту сільськогосподарського підприємства (згідно назви)
Розділ 3. Шляхи удосконалення управління результативністю менеджменту організації
3.1. Напрямки підвищення результативності державного управління галуззю сільського господарства в Україні
3.2.Обґрунтування заходів з покращення результативності менеджменту сільськогосподарського підприємства (згідно назви)
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 9. Управління кадровою підсистемою організації
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи управління кадровою підсистемою в розвитку організації
1.1. Сутність і складові управління кадровою підсистемою в організації
1.2. Проблеми управління кадровою підсистемою в аграрних підприємствах.
1.3. Світовий досвід управління кадрами в аграрних організаціях
Розділ 2. Управління кадровою підсистемою в організації як відкритій системі.
2.1. Аналіз системи державного регулювання управління кадровою підсистемою в галузі сільського господарства в Україні
2.2. Оцінка рівня розвитку організації (згідно назви)
2.3. Аналіз управління кадровою підсистемою в сільськогосподарському підприємстві (згідно назви)
Розділ 3. Шляхи та напрями удосконалення управління кадровою підсистемою в організації
3.1. Напрямки удосконалення державного регулювання управління кадровою підсистемою в галузі сільського господарства
3.2. Обґрунтування заходів покращення управління кадровою підсистемою в сільськогосподарському підприємстві (згідно назви)
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Теми 10,11,12,13 містять плани, аналогічні до теми 9.
Тема 14. Управління інноваційно-інвестиційною діяльністю організації
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи управління інноваційно-інвестиційною діяльністю сільськогосподарських підприємств
1.1. Сутність і складові управління інноваційно-інвестиційною діяльністю аграрних підприємств
1.2. Проблеми управління інноваційно-інвестиційною діяльністю сільськогосподарських підприємств
1.3. Світовий досвід управління інноваційно-інвестиційною діяльністю сільськогосподарських підприємств
Розділ 2. Управління інноваційно-інвестиційною діяльністю в організації як відкритій системі.
2.1. Аналіз системи державного управління інноваційно-інвестиційною діяльністю сільськогосподарських підприємств в Україні
2.2. Оцінка рівня розвитку організації (згідно назви)
2.3. Аналіз управління інноваційно-інвестиційною діяльністю в сільськогосподарському підприємстві (згідно назви)
Розділ 3. Шляхи та напрями удосконалення управління інноваційно-інвестиційною діяльністю сільськогосподарських підприємств
3.1. Напрямки удосконалення державного управління інноваційно-інвестиційною діяльністю в галузі сільського господарства
3.2. Обґрунтування заходів покращення управління інноваційно-інвестиційною діяльністю в сільськогосподарському підприємстві (згідно назви)
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 15. Управління кризовими явищами в організації
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи управління кризовими явищами в організації
1.1. Сутність і типи кризових ситуацій в діяльності організації
1.2. Основні положення антикризового управління підприємством.
1.3. Світовий досвід управління кризовими ситуаціями в аграрному секторі економіки
Розділ 2. Аналіз управління кризовими явищами в організації як відкритій системі.
2.1. Аналіз системи державного управління діяльністю сільськогосподарських підприємств в Україні в умовах кризи економіки
2.2. Оцінка рівня розвитку організації (згідно назви)
2.3. Аналіз управління кризовими явищами в сільськогосподарському підприємстві (згідно назви)
Розділ 3. Шляхи та напрями удосконалення управління кризовими явищами в діяльності сільськогосподарських підприємств
3.1. Напрямки удосконалення державного управління кризовими явищами в галузі сільського господарства
3.2. Обґрунтування заходів покращення управління кризовими явищами в сільськогосподарському підприємстві (згідно назви)
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 16. Моделі корпоративних відносин: світовий досвід та особливості управління корпораціями в Україні
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи корпоративного управління
1.1. Сутність і моделі корпоративних відносин
1.2. Проблеми корпоративного управління в Україні.
1.3. Світовий досвід корпоративного управління в аграрному секторі економіки
Розділ 2. Аналіз особливостей управління корпораціями в Україні
2.1. Аналіз системи державного регулювання корпоративного управління в Україні
2.2. Оцінка моделей корпоративного управління в Україні
2.3. Аналіз управління корпоративними правами в сільськогосподарському підприємстві (згідно назви)
Розділ 3. Шляхи та напрями удосконалення корпоративного управління в аграрному секторі економіки
3.1. Напрямки удосконалення державного регулювання корпоративного управління
3.2. Обґрунтування заходів покращення корпоративного управління в сільськогосподарському підприємстві (згідно назви)
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 17. Основні характеристики інтеграційних процесів в системі корпоративного управління
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи інтеграційних процесів в системі корпоративного управління
1.1. Сутність, типи та форми інтегрування в системі корпоративних відносин
1.2. Проблеми діяльності транснаціональних корпорацій (ТНК) в Україні.
1.3. Світовий досвід корпоративного управління ТНК в аграрному секторі економіки
Розділ 2. Аналіз інтеграційних процесів в системі корпоративного управління в Україні
2.1. Аналіз системи державного регулювання інтеграційних процесів в системі корпоративного управління в Україні
2.2. Оцінка основних типів інтеграційних формувань в системі корпоративного управління в Україні
2.3. Аналіз управління ТНК в аграрному секторі економіки
Розділ 3. Шляхи та напрями удосконалення корпоративного управління в аграрному секторі економіки
3.1. Напрямки удосконалення державного регулювання корпоративного управління
3.2. Обґрунтування заходів покращення управління ТНК в аграрному секторі економіки
Висновки
Список використаних джерел Додатки
Тема 18. Корпоративна культура та її роль в корпоративному управлінні
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи корпоративної культури
1.1. Сутність і функції корпоративної культури.
1.2. Місце корпоративної культури у формуванні належного корпоративного управління.
1.3. Світовий досвід формування корпоративної культури в корпоративному управлінні.
Розділ 2. Аналіз особливостей корпоративної культури в корпоративному управлінні в Україні
2.1. Особливості, основні складові, різновиди і моделі корпоративних культур
2.2. Характеристики корпоративного типу організаційної культури в Україні
2.3. Чинники, що впливають на корпоративну культуру
Розділ 3. Шляхи та напрями удосконалення механізму формування корпоративної культури в аграрному секторі економіки
3.1. Механізм формування корпоративної культури в аграрному секторі економіки
3.2. Обґрунтування заходів формування корпоративної культури в сільськогосподарському підприємстві (згідно назви)
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 19. Державне регулювання ринку цінних паперів в системі корпоративного управління
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи державного регулювання ринку цінних паперів в системі корпоративного управління
1.1. Сутність і складові ринку цінних паперів
1.2. Поняття і складові державного регулювання ринку цінних паперів в Україні.
1.3. Світовий досвід державного регулювання ринку цінних паперів в системі корпоративного управління
Розділ 2. Аналіз особливостей державного регулювання ринку цінних паперів в системі корпоративного управління в Україні
2.1. Органи державного регулювання корпоративного сектору в Україні та їх функції
2.2. Форми державного регулювання ринку цінних паперів в Україні
2.3. Управління державними корпоративними правами
Розділ 3. Шляхи та напрями удосконалення державного регулювання ринку цінних паперів в системі корпоративного управління
3.1. Напрямки удосконалення державного регулювання обігу цінних паперів
3.2. Шляхи покращення антимонопольного регулювання в корпоративному секторі
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 20. Податкова політика в корпоративному секторі України
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи державної податкової політики в корпоративному секторі України
1.1. Сутність і складові податкової політики в корпоративному
1.2. Види податків в корпоративному секторі.
1.3. Світовий досвід формування податкової політики в корпоративному секторі
Розділ 2. Аналіз особливостей податкової політики в корпоративному секторі України
2.1. Органи державного регулювання податкової політики в корпоративному секторі України та їх функції
2.2. Форми податкової політики в корпоративному секторі України
2.3. Проблеми регулювання податкової політики в корпоративному секторі України
Розділ 3. Шляхи та напрями удосконалення податкової політики в корпоративному секторі України
3.1. Напрямки удосконалення податкової політики в корпоративному секторі України
3.2. Шляхи покращення антимонопольного регулювання в корпоративному секторі
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 21. Фінансові посередники в системі корпоративного управління
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи фінансового посередництва в системі корпоративного управління 1.1. Сутність і функції фінансових посередників в системі корпоративного управління
1.2. Економічна роль фінансового посередництва.
1.3. Проблеми розвитку фінансового посередництва в системі корпоративного управління України
Розділ 2. Аналіз стану фінансового посередництва в корпоративному секторі України
2.1. Державне регулювання діяльності фінансових посередників в корпоративному секторі України 2.2. Види фінансового посередництва в Україні
2.3. Організаційні форми фінансового посередництва в Україні
Розділ 3. Шляхи та напрями удосконалення фінансового посередництва в Україні
3.1. Напрямки удосконалення державного регулювання діяльності фінансових посередників в корпоративному секторі України
3.2. Світовий досвід фінансового посередництва в системі корпоративного управління
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 22. Ключові учасники корпоративних відносин: світовий досвід та вітчизняна практика
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи діяльності учасників корпоративних відносин
1.1. Сутність і функції діяльності учасників корпоративних відносин на мікро та макрорівні
1.2. Економічна роль учасників корпоративних відносин в Україні.
1.3. Проблеми розвитку діяльності учасників корпоративних відносин в Україні
Розділ 2. Аналіз стану діяльності учасників корпоративних відносин в Україні
2.1. Механізм державного регулювання діяльності учасників корпоративних відносин України
2.2. Організаційні форми учасників корпоративних відносин в Україні
2.3. Роль і значення Стандартів корпоративного управління в Україні
Розділ 3. Шляхи та напрями удосконалення діяльності учасників корпоративних відносин в Україні
3.1. Напрямки удосконалення державного регулювання діяльності учасників корпоративних відносин України
3.2. Світовий досвід діяльності учасників корпоративних відносин
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 23. Організаційний механізм корпоративного управління в акціонерних товариствах (АТ)
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи організаційного механізму корпоративного управління в АТ
1.1. Сутність і види господарських товариств в Україні
1.2. Сутність і основні елементи організаційного механізму управління в АТ
1.3. Проблеми розвитку організаційного механізму корпоративного управління в АТ
Розділ 2. Аналіз організаційного механізму корпоративного управління в АТ
2.1. Державне регулювання діяльності акціонерних товариств в корпоративному секторі України
2.2. Структура корпоративних органів управління АТ в Україні
2.3. Внутрішні нормативні документи АТ в Україні
Розділ 3. Шляхи та напрями удосконалення організаційного механізму корпоративного управління АТ в Україні
3.1. Напрямки удосконалення державного регулювання діяльності акціонерних товариств в корпоративному секторі України
3.2. Світовий досвід організаційного механізму корпоративного управління в АТ
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 24. Економічний механізм корпоративного управління в акціонерних товариствах
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи економічного механізму корпоративного управління в АТ
1.1. Сутність і види господарських товариств в Україні
1.2. Сутність і основні елементи економічного механізму управління в АТ
1.3. Проблеми розвитку економічного механізму корпоративного управління в АТ
Розділ 2. Аналіз економічного механізму корпоративного управління в АТ
2.1. Державне регулювання діяльності акціонерних товариств в корпоративному секторі України
2.2. Управління інвестиційною діяльністю АТ в Україні
2.3. Дивідендна політика АТ в Україні
Розділ 3. Шляхи та напрями удосконалення економічного механізму корпоративного управління АТ в Україні
3.1. Напрямки удосконалення державного регулювання діяльності акціонерних товариств в корпоративному секторі України
3.2. Світовий досвід економічного механізму корпоративного управління в АТ
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 25. Тактичне і стратегічне управління корпораціями в Україні
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи тактичного і стратегічного управління корпораціями в Україні
1.1. Сутність тактичного і стратегічного управління як інструменту реалізації потенціалу корпоративного управління
1.2. Принципова схема стратегічного управління корпораціями
1.3. Проблеми тактичного і стратегічного управління корпораціями
Розділ 2. Стратегічний моніторинг середовища функціонування корпорацій в Україні
2.1. Державне регулювання діяльності корпорацій України
2.2. Стратегічний моніторинг зовнішнього середовища функціонування корпорацій в Україні
2.3. Стратегічний моніторинг внутрішнього середовища функціонування корпорації в аграрному секторі
Розділ 3. Шляхи та напрями удосконалення економічного механізму корпоративного управління АТ в Україні
3.1. Напрямки удосконалення державного регулювання діяльності корпоративного сектору України
3.2. Визначення корпоративної місії та забезпечення її взаємозв'язку з місіями корпоративних формувань
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи управління корпоративним капіталом
1.1. Сутність і структура корпоративного капіталу, шляхи його формування.
1.2. Загальна характеристика та сфери застосування цінних паперів в корпоративному секторі
1.3. Сутність і процес управління корпоративним капіталом
Розділ 2. Аналіз управління корпоративним капіталом в АТ
2.1. Державне регулювання управління корпоративним капіталом АТ в Україні
2.2. Емісія цінних паперів акціонерного товариства в Україні, зміст основних етапів
2.3. Операції з цінними паперами в АТ та інших формуваннях корпоративного типу в Україні
Розділ 3. Шляхи та напрями удосконалення управління корпоративним капіталом в Україні
3.1. Напрямки удосконалення державного регулювання управління корпоративним капіталом в Україні
3.2. Світовий досвід управління корпоративним капіталом
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 27. Управління корпоративними витратами в системі корпоративного управління
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи управління корпоративними витратами в системі корпоративного управління
1.1. Сутність і класифікація корпоративних витрат.
1.2. Підходи до ідентифікації корпоративних витрат
1.3. Проблеми управління корпоративними витратами
Розділ 2. Особливості формування корпоративних витрат в Україні
2.1. Державне регулювання управління корпоративними витратами АТ в Україні
2.2. Етапи планування витрат корпорації
2.3. Організування центрів відповідальності за корпоративними витратами
Розділ 3. Шляхи та напрями удосконалення управління корпоративними витратами в Україні
3.1. Мотивування працівників за оптимізацію витрат
3.2. Контролювання та регулювання корпоративних витрат
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 28. Звітність в системі корпоративного управління
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи звітності в системі корпоративного управління
1.1. Сутність, роль і форми звітності в системі корпоративного управління.
1.2. Корпоративні стандарти обліку та звітності
1.3. Методологічні особливості обліку в системі корпоративного управління
Розділ 2. Особливості формування звітності в системі корпоративного управління України
2.1. Державне регулювання звітності в системі корпоративного управління в Україні
2.2. Сутність і вимоги до звітності учасників фондового ринку
2.3. Розкриття звітної інформації учасниками фондового ринку в Україні
Розділ 3. Шляхи та напрями удосконалення звітності в системі корпоративного управління в Україні
3.1. Аудит звітності учасників фондового ринку в Україні
3.2. Світовий досвід розкриття звітної інформації учасниками фондового ринку
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 29. Контролінг в системі корпоративного управління
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи корпоративного контролю
1.1. Сутність та концептуальні засади корпоративного контролю.
1.2. Різновиди корпоративного контролю
1.3. Методологічні особливості корпоративного контролю
Розділ 2. Особливості формування корпоративного контролю в Україні
2.1. Державне регулювання здійснення контролю над товариством і захисту інтересів меншості в Україні
2.2. Органи корпоративного контролю в Україні
2.3 Механізми корпоративного контролю в Україні
Розділ 3. Шляхи та напрями удосконалення корпоративного контролю в Україні
3.1. Внутрішній та зовнішній аудит в корпораціях в Україні
3.2. Заходи щодо забезпечення функціонування механізмів корпоративного управління і контролю в Кодексі корпоративної поведінки
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 30. Оцінювання ефективності корпоративного менеджменту
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи оцінки ефективності корпоративного менеджменту
1.1. Сутність та показники оцінки ефективності корпоративного управління.
1.2. Проблеми ефективності корпоративного менеджменту в Україна
1.3. Світовий досвід оцінки ефективності корпоративного управління
Розділ 2. Аналіз показників ефективності корпоративного управління в Україні
2.1. Оцінка ефективності корпоративного управління в Україні
2.2. Фактори підвищення ефективності корпоративного менеджменту
2.3 Оцінка ефективності механізмів корпоративного управління
Розділ 3. Шляхи та напрями підвищення ефективності механізмів корпоративного управління в Україні
3.1. Напрями підвищення ефективності управління корпораціями в Україні
3.2. Підвищення ефективності інвестиційної та інноваційної діяльності корпорацій в Україні
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Тема 46. Управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах
Вступ
І Теоретичні засади управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах
1.1. Економічна сутність управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах
1.2. Проблеми управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах
1.3. Світовий досвід управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах
ІІ Організаційно економічний механізм розвитку управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах
2.1. Чинний механізм розвитку управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах
2.2. Система державного регулювання управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах
2.3. Аналіз управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах _______________району
ІІІ Напрямки удосконалення управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах
3.1. Формування перспектив щодо управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах
3.2. Пропозиції щодо поліпшення державного управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах
3.3. Шляхи підвищення рівня управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах ________________району
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Тема 47. Управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах, використовуючи методику Дж.Харінгтона
Вступ
І Теоретичні засади управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах, використовуючи методику Дж.Харінгтона
1.1. Економічна сутність основних складових організаційної досконалості на сільськогосподарських підприємствах
1.2. Проблеми управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах
1.3. Світовий досвід управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах
ІІ Організаційно економічний механізм розвитку управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах, використовуючи методику Дж.Харінгтона
2.1. Чинний механізм розвитку управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах
2.2. Система державного регулювання управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах
2.3. Аналіз управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах _____________ району
ІІІ Напрямки удосконалення управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах, використовуючи методику Дж.Харінгтона
3.1. Формування перспектив щодо управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах
3.2. Пропозиції щодо поліпшення державного управління управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах
3.3. Шляхи підвищення рівня управління організаційною досконалістю на сільськогосподарських підприємствах _____________ району
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Тема 48. Впровадження та вплив індивідуальних змін управлінського персоналу на розвиток сільськогосподарських підприємств
Вступ
І Теоретичні засади індивідуальних змін управлінського персоналу, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств
1.1. Економічна сутність впровадження та впливу індивідуальних змін управлінського персоналу на розвиток сільськогосподарських підприємств
1.2. Проблеми впровадження та впливу індивідуальних змін управлінського персоналу на розвиток сільськогосподарських підприємств
1.3. Світовий досвід впровадження та впливу індивідуальних змін управлінського персоналу на розвиток сільськогосподарських підприємств
ІІ Організаційно економічний механізм розвитку індивідуальних змін управлінського персоналу, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств
2.1. Чинний механізм розвитку індивідуальних змін управлінського персоналу, впровадження та вплив їх на розвиток сільськогосподарських підприємств
2.2. Система державного регулювання індивідуальних змін управлінського персоналу, впровадження та вплив їх на розвиток сільськогосподарських підприємств
2.3. Аналіз впровадження та впливу індивідуальних змін управлінського персоналу на розвиток сільськогосподарських підприємств_______району
ІІІ Напрямки удосконалення індивідуальних змін управлінського персоналу, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств
3.1. Формування перспектив щодо впровадження та впливу індивідуальних змін управлінського персоналу на розвиток сільськогосподарських підприємств
3.2. Пропозиції щодо поліпшення державного управління впровадження та впливу індивідуальних змін управлінського персоналу на розвиток сільськогосподарських підприємств
3.3. Шляхи підвищення рівня впровадження та впливу індивідуальних змін управлінського персоналу на розвиток сільськогосподарських підприємств_______________району
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Тема 49. Впровадження та вплив індивідуальних змін управлінського персоналу на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи методику Едгара Шагіна
Вступ
І Теоретичні засади індивідуальних змін управлінського персоналу, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи методику Едгара Шагіна
1.1. Економічна сутність впровадження та впливу індивідуальних змін управлінського персоналу на розвиток сільськогосподарських підприємств
1.2. Проблеми впровадження та впливу індивідуальних змін управлінського персоналу на розвиток сільськогосподарських підприємств
1.3. Світовий досвід впровадження та впливу індивідуальних змін управлінського персоналу на розвиток сільськогосподарських підприємств
ІІ Організаційно економічний механізм розвитку індивідуальних змін управлінського персоналу, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи методику Едгара Шагіна
2.1. Чинний механізм розвитку індивідуальних змін управлінського персоналу, впровадження та вплив їх на розвиток сільськогосподарських підприємств
2.2. Система державного регулювання індивідуальних змін управлінського персоналу, впровадження та вплив їх на розвиток сільськогосподарських підприємств
2.3. Аналіз впровадження та впливу індивідуальних змін управлінського персоналу на розвиток сільськогосподарських підприємств_______району
ІІІ Напрямки удосконалення індивідуальних змін управлінського персоналу, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи методику Едгара Шагіна
3.1. Формування перспектив щодо впровадження та впливу індивідуальних змін управлінського персоналу на розвиток сільськогосподарських підприємств
3.2. Пропозиції щодо поліпшення державного управління впровадження та впливу індивідуальних змін управлінського персоналу на розвиток сільськогосподарських підприємств
3.3. Шляхи підвищення рівня впровадження та впливу індивідуальних змін управлінського персоналу на розвиток сільськогосподарських підприємств_______________району
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Тема 50. Впровадження та вплив командних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи методику Такмана
Вступ
І Теоретичні засади командних змін, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи методику Такмана
1.1. Економічна сутність впровадження та впливу командних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
1.2. Проблеми впровадження та впливу командних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
1.3. Світовий досвід впровадження та впливу командних змін управлінського персоналу на розвиток сільськогосподарських підприємств
ІІ Організаційно економічний механізм розвитку командних змін, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи методику Такмана
2.1. Чинний механізм розвитку командних змін, впровадження та вплив їх на розвиток сільськогосподарських підприємств
2.2. Система державного регулювання командних змін, впровадження та вплив їх на розвиток сільськогосподарських підприємств
2.3. Аналіз впровадження та впливу командних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств_______району
ІІІ Напрямки удосконалення командних змін, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи методику Такмана
3.1. Формування перспектив щодо впровадження та впливу командних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
3.2. Пропозиції щодо поліпшення державного управління впровадження та впливу командних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
3.3. Шляхи підвищення рівня впровадження та впливу командних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств_______________району
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Тема 51. Впровадження та вплив організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи фази запланованих змін Балока і Баттена
Вступ
І Теоретичні засади організаційних змін, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи фази запланованих змін Балока і Баттена
1.1. Економічна сутність впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
1.2. Проблеми впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
1.3. Світовий досвід впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
ІІ Організаційно економічний механізм розвитку організаційних змін, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи фази запланованих змін Балока і Баттена
2.1. Чинний механізм розвитку організаційних змін, впровадження та вплив їх на розвиток сільськогосподарських підприємств
2.2. Система державного регулювання організаційних змін, впровадження та вплив їх на розвиток сільськогосподарських підприємств
2.3. Аналіз впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств_______району
ІІІ Напрямки удосконалення організаційних змін, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи фази запланованих змін Балока і Баттена
3.1. Формування перспектив щодо впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
3.2. Пропозиції щодо поліпшення державного управління впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
3.3. Шляхи підвищення рівня впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств_______________району
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Тема 52. Впровадження та вплив організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи вісім кроків Коттера
Вступ
І Теоретичні засади організаційних змін, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи вісім кроків Коттера
1.1. Економічна сутність впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
1.2. Проблеми впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
1.3. Світовий досвід впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
ІІ Організаційно економічний механізм розвитку організаційних змін, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи вісім кроків Коттера
2.1. Чинний механізм розвитку організаційних змін, впровадження та вплив їх на розвиток сільськогосподарських підприємств
2.2. Система державного регулювання організаційних змін, впровадження та вплив їх на розвиток сільськогосподарських підприємств
2.3. Аналіз впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств_______району
ІІІ Напрямки удосконалення організаційних змін, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи вісім кроків Коттера
3.1. Формування перспектив щодо впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
3.2. Пропозиції щодо поліпшення державного управління впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
3.3. Шляхи підвищення рівня впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств_______________району
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Тема 53. Впровадження та вплив організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи методику управління переходом Уільяма Бріджеса
Вступ
І Теоретичні засади організаційних змін, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи методику управління переходом Уільяма Бріджеса
1.1. Економічна сутність впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
1.2. Проблеми впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
1.3. Світовий досвід впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
ІІ Організаційно економічний механізм розвитку організаційних змін, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи методику управління переходом Уільяма Бріджеса
2.1. Чинний механізм розвитку організаційних змін, впровадження та вплив їх на розвиток сільськогосподарських підприємств
2.2. Система державного регулювання організаційних змін, впровадження та вплив їх на розвиток сільськогосподарських підприємств
2.3. Аналіз впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств_______району
ІІІ Напрямки удосконалення організаційних змін, впровадження та впливу їх на розвиток сільськогосподарських підприємств, використовуючи методику управління переходом Уільяма Бріджеса
3.1. Формування перспектив щодо впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
3.2. Пропозиції щодо поліпшення державного управління впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств
3.3. Шляхи підвищення рівня впровадження та впливу організаційних змін на розвиток сільськогосподарських підприємств_______________району
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Тема 54. Ефективність використання реструктуризації в сільськогосподарських підприємствах
Вступ
І Теоретичні засади ефективного використання реструктуризації в сільськогосподарських підприємствах
1.1. Економічна сутність ефективного використання реструктуризації в сільськогосподарських підприємствах
1.2. Проблеми ефективного використання реструктуризації в сільськогосподарських підприємствах
1.3. Світовий досвід ефективного використання реструктуризації в сільськогосподарських підприємствах
ІІ Організаційно економічний механізм розвитку ефективного використання реструктуризації в сільськогосподарських підприємствах
2.1. Чинний механізм розвитку ефективного використання реструктуризації в сільськогосподарських підприємствах
2.2. Система державного регулювання ефективного використання реструктуризації в сільськогосподарських підприємствах
2.3. Аналіз ефективного використання реструктуризації в сільськогосподарських підприємствах__________району
ІІІ Напрямки удосконалення ефективного використання реструктуризації в сільськогосподарських підприємствах
3.1. Формування перспектив щодо ефективного використання реструктуризації в сільськогосподарських підприємствах
3.2. Пропозиції щодо поліпшення державного управління ефективного використання реструктуризації в сільськогосподарських підприємствах
3.3. Шляхи підвищення рівня ефективного використання реструктуризації в сільськогосподарських підприємствах__________району
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Тема 55. Впровадження ребрендингу в якості зміни корпоративної культури в сільськогосподарських підприємствах
Вступ
І Теоретичні засади впровадження ребрендингу в якості зміни корпоративної культури в сільськогосподарських підприємствах
1.1. Економічна сутність ребрендингу в сільськогосподарських підприємствах
1.2. Проблеми впровадження ребрендингу в сільськогосподарських підприємствах
1.3. Світовий досвід впровадження ребрендингу в сільськогосподарських підприємствах
ІІ Організаційно економічний механізм розвитку
2.1. Чинний механізм розвитку ребрендингу в сільськогосподарських підприємствах
2.2. Система державного регулювання функціонування ребрендингу в сільськогосподарських підприємствах
2.3. Аналіз функціонування ребрендингу в сільськогосподарських підприємствах______ району
ІІІ Напрямки впровадження ребрендингу в сільськогосподарських підприємствах
3.1. Формування перспектив щодо впровадження ребрендингу в сільськогосподарських підприємствах
3.2. Пропозиції щодо поліпшення державного управління ребрендингу в сільськогосподарських підприємствах
3.3. Шляхи впровадження ребрендингу в сільськогосподарських підприємствах
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Тема 56. Впровадження змін корпоративної культури в сільськогосподарських підприємствах, використовуючи методику «створення бренду працедавця»
Вступ
І Теоретичні засади змін корпоративної культури в сільськогосподарських підприємствах, використовуючи методику «створення бренду працедавця»
1.1. Економічна сутність змін корпоративної культури в сільськогосподарських підприємствах
1.2. Проблеми впровадження змін корпоративної культури в сільськогосподарських підприємствах
1.3. Світовий досвід впровадження змін корпоративної культури в сільськогосподарських підприємствах
ІІ Організаційно економічний механізм розвитку змін корпоративної культури в сільськогосподарських підприємствах
2.1. Чинний механізм розвитку змін корпоративної культури в сільськогосподарських підприємствах
2.2. Система державного регулювання змін корпоративної культури в сільськогосподарських підприємствах
2.3. Аналіз змін корпоративної культури в сільськогосподарських підприємствах____________району
ІІІ Напрямки удосконалення розвитку змін корпоративної культури в сільськогосподарських підприємствах, використовуючи методику «створення бренду працедавця»
3.1. Формування перспектив щодо впровадження змін корпоративної культури в сільськогосподарських підприємствах
3.2. Пропозиції щодо поліпшення державного управління змін корпоративної культури в сільськогосподарських підприємствах
3.3. Шляхи впровадження змін корпоративної культури в сільськогосподарських підприємствах
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Тема 57. Впровадження ІТ менеджменту в сільськогосподарських підприємствах
Вступ
І Теоретичні засади впровадження ІТ менеджменту в сільськогосподарських підприємствах
1.1. Економічна сутність впровадження ІТ менеджменту в сільськогосподарських підприємствах
1.2. Проблеми впровадження ІТ менеджменту в сільськогосподарських підприємствах
1.3. Світовий досвід впровадження ІТ менеджменту в сільськогосподарських підприємствах
ІІ Організаційно економічний механізм розвитку ІТ менеджменту в сільськогосподарських підприємствах
2.1. Чинний механізм розвитку ІТ менеджменту в сільськогосподарських підприємствах
2.2. Система державного регулювання ІТ менеджменту в сільськогосподарських підприємствах
2.3. Аналіз впровадження ІТ менеджменту в сільськогосподарських підприємствах_______району
ІІІ Напрямки впровадження ІТ менеджменту в сільськогосподарських підприємствах
3.1. Формування перспектив щодо впровадження ІТ менеджменту в сільськогосподарських підприємствах
3.2. Пропозиції щодо поліпшення державного управління ІТ менеджменту в сільськогосподарських підприємствах
3.3. Шляхи підвищення рівня впровадження ІТ менеджменту в сільськогосподарських підприємствах__________району
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Тема 58. Впровадження ІТ змін в сільськогосподарських підприємствах
Вступ
І Теоретичні засади впровадження ІТ змін в сільськогосподарських підприємствах
1.1. Економічна сутність впровадження ІТ змін в сільськогосподарських підприємствах
1.2. Проблеми впровадження ІТ змін в сільськогосподарських підприємствах
1.3. Світовий досвід впровадження ІТ змін в сільськогосподарських підприємствах
ІІ Організаційно економічний механізм розвитку ІТ змін в сільськогосподарських підприємствах
2.1. Чинний механізм розвитку ІТ змін в сільськогосподарських підприємствах
2.2. Система державного регулювання ІТ змін в сільськогосподарських підприємствах
2.3. Аналіз впровадження ІТ змін в сільськогосподарських підприємствах_______району
ІІІ Напрямки впровадження ІТ змін в сільськогосподарських підприємствах
3.1. Формування перспектив щодо впровадження ІТ змін в сільськогосподарських підприємствах
3.2. Пропозиції щодо поліпшення державного управління ІТ змін в сільськогосподарських підприємствах
3.3. Шляхи підвищення рівня впровадження ІТ змін в сільськогосподарських підприємствах__________району
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Тема 59. Впровадження інформаційної культури в сільськогосподарських підприємствах
Вступ
І Теоретичні засади впровадження інформаційної культури в сільськогосподарських підприємствах
1.1. Економічна сутність впровадження інформаційної культури в сільськогосподарських підприємствах
1.2. Проблеми впровадження інформаційної культури в сільськогосподарських підприємствах
1.3. Світовий досвід впровадження інформаційної культури в сільськогосподарських підприємствах
ІІ Організаційно економічний механізм розвитку інформаційної культури в сільськогосподарських підприємствах
2.1. Чинний механізм розвитку інформаційної культури в сільськогосподарських підприємствах
2.2. Система державного регулювання інформаційної культури в сільськогосподарських підприємствах
2.3. Аналіз впровадження інформаційної культури в сільськогосподарських підприємствах_______району
ІІІ Напрямки впровадження інформаційної культури в сільськогосподарських підприємствах
3.1. Формування перспектив щодо впровадження інформаційної культури в сільськогосподарських підприємствах
3.2. Пропозиції щодо поліпшення державного управління інформаційної культури в сільськогосподарських підприємствах
3.3. Шляхи підвищення рівня впровадження інформаційної культури в сільськогосподарських підприємствах__________району
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Тема 60. Використання триступеневого підходу управління змінами в ІТ в сільськогосподарських підприємствах
Вступ
І Теоретичні засади триступеневого підходу управління змінами в ІТ в сільськогосподарських підприємствах
1.1. Економічна сутність триступеневого підходу управління змінами в ІТ в сільськогосподарських підприємствах
1.2. Проблеми використання триступеневого підходу управління змінами в ІТ в сільськогосподарських підприємствах
1.3. Світовий досвід використання триступеневого підходу управління змінами в ІТ в сільськогосподарських підприємствах
ІІ Організаційно економічний механізм розвитку управління змінами в ІТ в сільськогосподарських підприємствах
2.1. Чинний механізм розвитку управління змінами в ІТ в сільськогосподарських підприємствах
2.2. Система державного регулювання управління змінами в ІТ в сільськогосподарських підприємствах
2.3. Аналіз управління змінами в ІТ в сільськогосподарських підприємствах_________району
ІІІ Напрямки удосконалення управління змінами в ІТ в сільськогосподарських підприємствах, використовуючи триступеневий підхід
3.1. Формування перспектив щодо використання триступеневого підходу управління змінами в ІТ в сільськогосподарських підприємствах
3.2. Пропозиції щодо поліпшення державного управління використання триступеневого підходу управління змінами в ІТ в сільськогосподарських підприємствах
3.3. Шляхи підвищення рівня використання триступеневого підходу управління змінами в ІТ в сільськогосподарських підприємствах_______району
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Додаток В
ТАБЛИЦЯ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ТЕМИ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Передостання цифра залікової книжки |
Остання цифра залікової книжки |
|||||||||
0 |
9 |
8 |
7 |
6 |
5 |
4 |
3 |
2 |
1 |
|
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
9 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
8 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
7 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
6 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
5 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
4 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
3 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
2 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
1 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
Додаток Д
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА
УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЕКОНОМІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Кафедра менеджменту і маркетингу
КУРСОВА РОБОТА
з предмету «Ділове адміністрування»
на тему “___________________________________________
___________________________________________”
Студента ____ курсу,
спец. 7. (8.)050201, ________ групи
___________________________
(прізвище, імя та по батькові)
________________________________
Дата здачі роботи на (підпис)
перевірку та рецензування _________
Реєстраційний номер _____ Науковий керівник
Курсова робота ___________________________
захищена з оцінкою “______________” (прізвище, імя та по батькові)
___________________________
Дата захисту _____________ (підпис)
Комісія по захисту у складі:
__________________________ ___________
(прізвище, імя та по батькові) (підпис)
__________________________ ___________
(прізвище, імя та по батькові) (підпис)
__________________________ ___________
(прізвище, імя та по батькові) (підпис)
ОДЕСА 20__
Додаток Е
Зразки оформлення бібліографічних описів у списку джерел
1 автор книга:
2-3 автори книга:
Алборов Р.А. Основы аудита: учебное пособие/ Р.А. Алборов, Л.И. Хоружий, С.М. Концевая. М.: Издательство «Дело и Сервис», 2004. 224 с.
4 і більше авторів книга:
Автоматизированные информационные технологии в экономике: учебник / [М.И. Семенов, И.Т. Трубилин, В.И. Лойко, Т.П. Барановская]; под общ. ред. И.Т. Трубилина. М.: ЮНИТИ, 2008. 416 с.
Журнал (періодичне видання):
Ткаченко Н. Методика розрахунку оцінки фінансової стійкості підприємства Н. Ткаченко // Підприємництво, господарство і право. 2001. №9. С.102-103.
Закони, постанови:
Закон України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”. //В редакції закону N 1829-ІІІ від 22.06.2000 // Відомості Верховної Ради України.- 2001. - N 6.- С.39-51. (Нормативні директивні правові документи).
П(С)БО:
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 5 “Звіт про власний капітал”, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 р. № 87, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 21.06.99 р. № 399/3692. //Відомості Верховної Ради України.- 2000. - N 2.- С.67. (Національний стандарт України).
Методичні матеріали
Методичні рекомендації до виконання курсових робіт з дисципліни “Ділове адміністрування” для студентів 5 курсу денної та заочної форми навчання спеціальності „ Менеджмент організацій” освітньо-кваліфікаційних рівнів „спеціаліст” (7.050201) та „магістр”(8.050201)
/ Уклад. Л.І. Нейкова та ін. - Одеса.: ОДАУ, 2010. - 34 с.
Конспект лекцій
Конспект лекцій з курсу “ Ділове адміністрування ”, прочитаних докт. екон. наук, проф. Нейковою Л.І. студентам 5 курсу спец. 050201 “Менеджмент організацій” денної форми навчання, 2009/2010 навч. рік
Дисертація
Інтернет-джерела:
Положення Міністерства фінансів України та Фонду державного майна України “Про порядок здійснення аналізу фінансового стану підприємств, що підлягають приватизації” : за станом на 1 січ. 2009 р. [Електронний ресурс] : Офіційний ВЕБ-сайт Верховної Ради України. Режим доступу : http://portal.rada.gov.ua. (Нормативні директивні правові документи).
Економічний словник. [Електронний ресурс]/ Режим доступу: http://dic.academic.ru/dic.nsf/econ_dict/2690