Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Електробезпека
Електро травми умовно поділяються на види:
- Місцеві електро травми (електричні опіки, електричні знаки, металізація шкіри проникнення в шкіру частинок металу, а в наслідок його розбрискування та випаровування під дією струму).
Механічне ушкодження є наслідком різних, судомних скорочень мязів під впливом струму.
Електрофтальмія це запалення зовнішніх оболонок очей, що виникає під впливом потужного впливу ультрафіолетового проміння.
- Загальні
Електричні удари це збудження живих тканин організму електричним струмом, що супроводжується судомним скороченням мязів.
В залежності від наслідку ураження, електричні удари поділяються на 5 ступенів:
1 судомні ледь відчутні скорочення мязів
2 судомні скорочення мязів, що супроводжуються сильним болем, що ледь переноситься без втрати свідомості
3 судомного скорочення мязів з втратою свідомості зі збиреженням дихання
4 втрата свідомості, порушення серцевої діяльності, дихання
5 клінічна смерть
Фактори:
Сила струму
Опір тіла людини проходження струму
Вид та частота струму: змінний і постійний струм
Тривалість проходження струму
Шляхи протікання струму через людину
Індивідуальні властивості людини.
І Медична Допомога це комплекс заходів. Спрямованих на відновлення або збереження здоровя потерпілих, здійснюваних немедичними працівниками або самим потерпілим.
Вивільнити людину з-під струму можна наступним чином: виключенням системи, можливим закорочуванням фаз за допомогою перекидування (замикання) на струмопровідні проводи металевої перемички та механічним його відтягуванням і відривом від місця ураження. В цьому разі рятувальникам слід пам'ятати про необхідність користування індивідуальними засобами захисту (рукавички, боти, гумові килимки, штанги і Ін.)- Без цього сам рятувальник може виявитись під струмом. Для вивільнення людини з-під.струму можливе застосування дерев'яних та інших предметів, що становлять собою діелектрики. Якщо потерпілий перебуває на висоті, слід вжити заходи, щоб під час вимикання струму та падіння він не отримав механічного пошкодження.
Штучне дихання часто виконують за схемою «рот в рот» або «рот в ніс». В цьому разі дихання має бути різким, кожні 5...6 сек. Перед цим забезпечується прохідність дихальних шляхів, які можуть бути закриті запалим язиком, кров'ю, слиззю тощо.
Найкраща прохідність дихальних шляхів потерпілого забезпечується при максимальному відкиданні голови назад, відкриванні рота, висуванні вперед нижньої щелепи.
Коли у потерпілого розширені зіниці і не промацується пульс навіть на шиї, то це означає, що паралізоване не тільки дихання, але й зупинилося серце. Тоді штучне дихання чергується з масажем серця .
Ефективність зовнішнього масажу серця визнанається появою чіткого пульсу, звуженням зіниць, появою самостійного дихання, зменшенням синюватості шкіри та видимих слизових оболонок.
Якщо потерпілий при свідомості та Стійке дихання і є пульсом, але до цього втрачав свідомість, його слід покласти на підстилку з одягу, розстебнути одяг, котрий затруднює дихання, забезпечити приплив свіжого повітря, розтерти і зігріти тіло та забезпечити повний спокій, дати понюхати нашатирний спирт, сполоснути обличчя холодною водою. Якщо потерпілий, котрий знаходиться без свідомості, прийде до тями, слід дати йому випити 1520 краплин настоянки валеріани і гарячого чаю.