Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Моральні почуття це почуття, в яких виявляється стійке ставлення людини до суспільних подій, до інших людей, і до себе самої. Вони нерозривно звязані з певними нормами поведінки, прийнятими в даному суспільстві, з оцінкою відповідності або суперечності дій, вчинків, намірів людини цим нормам. Джерелам цих почуттів є спільне життя людей, їх взаємини, їх спільна боротьба за досягнення суспільних цілей.
Конкретний зміст моральних почуттів визначається суспільними нормами людей. Моральним є все те, що сприяє цій великій справі, неморальними те, що заважає їй, шкодить добробуту нашого суспільства.
У «Програмі» моральне виховання розглядається як один із найважливіших чинників загального розвитку дошкільника. Суверенній Україні потрібні громадяни, які мають глибоко усвідомлену життєву позицію, налаштовані патріотично й водночас толерантно, з повагою ставляться до інших людей, їхніх національних культур, держав.
Зміст «Програми» покликаний забезпечити виховання в дитини з перших років життя гуманного ставлення до навколишнього світу, любові до родини, рідної домівки, краю, міста (селища), Батьківщини, повагу до людей різних національностей, державної символіки (Гімну, Прапору, Герба України)
У процесі морального виховання розвиваються гуманні почуття, формуються етичні уявлення, навички культурної поведінки, соціально суспільні якості, повага до дорослих, відповідальне ставлення до виконання доручень…
Перша молодша група
1.Накопичення досвіду доброзичливих взаємин з однолітками ( виявлення турботи про товариша, вираження йому співчуття)
2.Формування впевненості в тому, що дорослі люблять дитину, як і всіх інших дітей
3.Виховання негативного ставлення до жадібності, байдужості, брехливості, брутальності,заздрісності, ледачості, ябедничества.
4.Формування доброзичливих взаємин між дітьми (уміння гратись без сварок, допомагати одне одному, радіти успіхам друзів)
5.Виховання культурних навичок, ввічливості(вітатися, прощатися, дякувати)
6.Виховання акуратності, охайності, дисциплінованості, організованості(не шуміти, не бігати, виконувати прохання дорослого)
7.Виховання уважного ставлення до батьків, родини.
8.Формування дбайливого ставлення до природи( екологічне виховання).
Друга молодша група
1.Продовжувати вчити все, що почали в I молодшій групі.
2.Поступово формувати образ Я (усвідомлення себе)
3.Продовжувати формувати інтерес до природи (початкові екологічні знання)
4.Розширювати та поглиблювати знання правил хорошої поведінки (правил етикету):
ввічливість,звертання,вибачення,привітання,мовний етикет,золоті правила спілкування,повага до старших,шкідливі звички,
охайність,акуратність,правила поведінки за столом,в гостях,як дарувати та приймати подарунки,правила поведінки в бібліотеці, театрі, магазині, у музеї,
у лікарні,в транспорті.
Середня група
1.Виховання високих моральних якостей.
Абетка моральності:
-акуратність -довірливість - розумний
-благородність -достойний -сердечність
-бравий -колективізм -сильний
-ввічливість -кмітливість -скромність
-веселість -людяність -сміливість
-відважність -мудрість -совісність
-відповідність -організованість -сумлінність
-гордість -патріотизм -чемність
-гостинність -правдивість -чесність
-делікатність -привітність - щедрість
-дисциплінованність -приязність
-доброзичливість -працьовитість
2.Продовження формування особистого ставлення дитини до дотримання і порушення моральних норм
(схвалення чеснот й негативне ставлення до егоїзму,лукавості, хитрості,хамства, зухвалості,злості)
Учити почувати сором за поганий вчинок.
Старша група
1.Продовження формування таких моральних почуттів як товаришування колективізм. Виховувати дружні взаємини, звичку разом гратися, трудитися, навчатися.
2.Виховувати прагнення радувати старших гарними вчинками, виховувати повагу до оточуючих;вміння піклуватися про молодших, допомагати їм, захищати слабших. Формувати такі якості, як співчуття, чуйність, вдячність, вірність, доброта, турботливість.
3.Продовжувати розвивати в дошкільнят розуміння явищ дійсності з позицій морально етичних норм, вдосконалювати навички аналізу навколишніх подій.
Підготовча група
1.Продовжувати виховувати дружні взаємини.
2.Продовжувати виховувати повагу до оточуючих людей (не втручатися в розмову дорослих, слухати вихователя або співрозмовника не перебиваючи без потреби, дбайливо ставитись до малят, людей похилого віку, допомагати їм з радістю,щиро).
3.Продовжувати формувати такі якості як сумлінність, справедливість, скромність,чесність, єдність, колективізм. Допомогти дитині у визначені меж добра і зла. Допомагати у пошуку шляху особистісного самовизначення. Зробити значущою особистість дитини у виховному процесі.
4.Розвивати вольові якості: уміння обмежувати свої бажання, долати перешкоди на шляху до досягнення мети, підкорятися вимогам дорослих і виконувати встановлені норми поведінки, у своїх вчинках керуватися позитивним прикладом.
5,Пробудження і виховання патріотичних почуттів:
а)виховання у дітей любові і поваги до батька та матері, родини, родичів, своїх предків, історії і традицій свого роду;
б)виховання любові до Малої Батьківщини (батьківський дім, рідне місто(село), рідна земля) та Великої Батьківщини України, її природи, людей, культури (любов до рідної мови, культури, народу, пошани до його історичного минулого, національних традицій і звичаїв; усвідомлення власної національної належності, відчуття єдності зі своїм народом).
В.Сухомлинський вважав:виховувати маленьку треба так, щоб у неї були цінності душі, які дісталися їй дорогою ціною. Саме в молодшому віці, коли дитина дуже чутлива до емоційних впливів і схильна до наслідування, створюються сприятливі умови для того, щоб поступово розкривати їй зміст народної культурної спадщини через мистецькі твори, етику людських взаємин, сформувати перший практичний досвід прояву рухів душі стосовно рідних та близьких людей, рідної домівки, отчого краю з його природою, історією і традиціями всього, з чого для кожного починається Батьківщина.
“Той, хто забув колиску, з якої піднявся, щоб піти по землі, хто байдужий до матері, цо вигодувала його, не здатен переживати високі патріотичні почуття.”
PAGE 3