Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і Як показує світовий досвід інтеграція в сучасну світову економіку це тривалий процес який вимагає вироб

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

Інтеграція України в світове господарство - один з пріоритетів її державної політики з моменту проголошення незалежності. 
Як показує світовий досвід, інтеграція в сучасну світову економіку - це тривалий процес, який вимагає вироблення довгострокової економічної політики, що враховує історичні і господарські особливості кожної конкретної країни, тенденції НТП і світогосподарських зв'язків. Її реалізація полягає в структурній перебудові економіки, підвищенні конкурентоспроможності її галузей, корінній перебудові форм і методів господарських зв'язків, в поступальному русі вперед в напрямі більшої відвертості економіки [2, с.44]. 
Можна виділити три визначальних передумови, реалізація яких створить сприятливі можливості для включення економіки України в глобальні процеси і структури. Мова йде про системну ринкову трансформацію, реструктуризацію і відвертість економіки. Досвід свідчить, що ринкова трансформація розвивається у трьох основних напрямах: лібералізація економіки, приватизація власності, інституціоналізація (створення ринкової інфраструктури). 
В Україні прийнято ряд законів, що створюють номінальні можливості для включення її економіки в світове господарство, в міжнародний розподіл праці. Це, зокрема, закони «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про режим іноземного інвестування», «Про спеціальні (вільні) економічні зони» та ін.. Тільки на початок 1997 р. було створено 3328 спільних підприємства, на основі чого залучено біля 500 млн. дол. США прямих зарубіжних інвестицій. Цей процес розвивається і далі. Є всі основи стверджувати, що в Україні формуються економічні, матеріальні, інституційні та інші передумови для поступового включення її економіки в світогосподарські процеси і структури [1, с.9]. 
Безпосередня й активна участь України в сучасних інтеграційних процесах об’єктивно зумовлена перевагами міжнародного поділу праці, а також потребою подолати штучну відокремленість нашої держави від світового господарства. 
Для ефективної та організаційно оформленої інтеграції України в сучасні світогосподарські зв’язки необхідні певні політико-правові, економічні, 
соціально-культурні та інфраструктурні передумови . 
Інтеграція України в світове господарство можлива різними, але водночас взаємопов’язаними шляхами: 
- через активну та ліберальну зовнішньоекономічну політику; 
- через укладання двосторонніх міждержавних економічних угод та участь у багатосторонніх міжурядових переговорах. [3, с.69]. 
На процеси включення України до сучасної системи світогосподарських зв’язків впливають конкретні внутрішньо- і зовнішньоекономічні фактори. 
Серед внутрішньоекономічних факторів принциповим є перехід України до ринкової економіки, для чого потрібні розробка і реалізація відповідної довгострокової програми. 
Дія зовнішньоекономічних факторів інтеграції обумовлена, з одного боку, станом розвитку форм зовнішньоекономічної діяльності, а з другого - середовищними умовами розвитку. 
Окремої уваги заслуговують також ті фактори, що впливають на умови міжнародної міграції робочої сили, становлення повноцінних валютних відносин. [2, с.47]. 
Доцільно, щоб Україна дедалі повніше входила до міждержавних координуючих структур Економічного союзу при збереженні статусу асоційованого члена. 
Специфічне місце серед інтеграційних угруповань може зайняти Чорноморське економічне співробітництво (ЧЕС), декларацію про створення якого 1992 р. підписали керівники Албанії, Азербайджану, Болгарії, Вірменії, Грузії, Росії, Румунії, Туреччини та України. 
Україна стала членом МВФ, Світового банку, ЄБРР, а також має статус спостерігача в ГАТТ. Вона вирішує практичне питання співпраці в структурі ГАТТ/СОТ, інтенсифікує свою політику щодо інших впливових міжнародних організацій, насамперед Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) 
На 01.01.97 Україна торгувала вже з 183 країнами світу. Найбільший обсяг експорту припадав на Росію - 38,7% від загального обсягу експорту. Загальний обсяг зовнішньої торгівлі у 1996 р. становив 32365,2 млн. дол., в т.ч. експорт - 14061,7 млн. дол., імпорт - 18203, 5 млн. дол. Дефіцит торговельного балансу дорівнював 4141,8 млн. дол. 
Загальний обсяг зовнішньої торгівлі послугами становив 5534,18 млн. дол., в т.ч. експорт - 4745,6 млн. дол., імпорт - 787,54 млн. дол. 
В структурі зовнішньої торгівлі виділяються: продукція тваринництва, яка становить 4,2% експорту; продукти рослинного походження - 6,2%; продукція харчової промисловості - 9,1%; хімічної промисловості - 11,7%; металургічного комплексу - 32,3%; вироби транспорту - 4,5%.[2, с.45]. 
Структура зовнішньої торгівлі конкретно відбиває сировинний, факторний потенціал України. 
На основі викладеного можна зробити висновок, що Україна як країна, що виникла в результаті процесів регіоналізації, процесу розвитку світової економіки, є досить інтегрованою у світове господарство і процес інтеграції визначається процесами формування нової структури системи "світова економіка". Уже сьогодні Україна спроможна будувати свої зовнішньоекономічні відносини на взаємовигідних умовах. 
Отже, розвиток зовнішньоекономічних відносин є не самоціллю, а одним з перевірених досвідом багатьох розвинутих країн способів подолання кризового стану економіки, виведення виробничого потенціалу на сучасний технічний і технологічний рівні, підвищення добробуту народу України. 
Список літератури 




1. тема правових соціальноекономічних організаційнотехнічних санітарногігієнічних і лікувальнопрофілакт
2. Фирма и рынки
3. Дипломная работа Особенности общественного питания в СанктПетербурге
4. отношение средневзвешенных цен одного периода к средневзвешенным ценам базового периода
5. .1. Економічна сутність оборотних фондів
6.  Какие органы местного самоуправления учреждал ись по Земскому положению 1864 г
7. Учет нематериальных архивов
8. Об основах охраны здоровья граждан в Российской Федерации
9. Проспект 2004 г. Бухгалтерский учет и налогообложение в сельском хозяйстве Введение
10. Бухгалтерський облік у комерційних банках для студентів 2 курсу заочного відділення за освітньоквалі
11. Вино из одуванчиков
12. 5я волна - роман - Рик Янси- Азбука АзбукаАттикус; СанктПетербург; 2013 ISBN 9785389058354 Аннотация
13. всего дома Здесь часто отсутствовали домовладение и стратегии связанные с его наследованием
14. показать чувства
15. Основы охраны труда
16. ЛЕКЦИИ ПО ОБЩЕЙ И НЕОРГАНИЧЕСКОЙ ХИМИИ Учебное пособие Томск Сибирский г
17. Реформы Чингисхана Военная организация монголов
18. политической сфер жизнедеятельности белорусского общества бурным развитием информационных технологий гл
19.  Столбцы содержащие наименьшее количество баллов отражают сферы деятельности отвергаемые учениками
20. на тему Русская культура 1317 в