У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і Леш і Уррі та інші теоретики культурної глобалізації такі як Арджун Аппадураі були зосереджені на глоб

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.4.2025

Місце потоків

У ході нинішнього етапу глобалізації, що відповідає зміні капіталістичного способу виробництва в останні десятиліття, що було представлене як постфордизм, гнучкий або дезорганізований капіталізму, відбулося прискорення процесу просторово-часової компресії. Скотт Леш та Джон Уррі описали цю якісну зміна таким чином:

Парадигматичними мобільними ЗМІ в епоху організованого капіталізму були залізниці, телефон,який працював через провідний кабель, поштові послуги і пізніше дорожні мережі.

Леш і Уррі, та інші теоретики культурної глобалізації, такі як Арджун Аппадураі, були зосереджені на глобальній циркуляції матеріальних і нематеріальних товарів, задуманих в термінах потоків (капітального, людей, товарів, інформації та зображень), вказуючи на її підвищений достаток і швидкість в останні десятиліття. Таким чином, для Аппадураі "мобільні і непередбачені відносини між подіями в масс-медіа і аудиторією визначає ядро зв'язку між глобалізацією і сучасністю" (1996: 4). З іншого боку, Леш та Уррі ссилаються на  концепції Е. Гідденса просторово-часового дистанціювання, підкреслюючи подальші наслідки перевищення швидкості і простягання в циркуляції потоків: 'це прискорення, яке одночасно "віддаляє" соціальні відносини, так як "стискає "час і простір, веде до спорожнення  обох суб'єктів і об'єктів. Ця прискорина мобільність викликає те, що об'єкти стають одноразовими і знижуються в значущості, в той час як соціальні відносини втрачають сенс"(1994: 31). Глобалізація і збільшення швидкості потоків привели не тільки до зрівнення обох об'єктів і суб'єктів, а й створення нового відчуття часу, отриманого з електронного часу, що Леш і Уррі назвати миттєвим часом.

Наслідки такої концепції гіпермобильності і швидкості не може бути ніде виражено ясніше, ніж в поняття миттєвого часу, яке може бути прийняте, щоб свторити супровідну втрату сенсу в будь-якій галузі суспільного життя. Таким чином, для Леша і Уррі, миттєвий характер сучасного часу полегшує його використання потужними організаціями, що часто призводить до сплощення і disembedding суспільних відносин. Але використання миттєвого часу також може бути доступним для звичайних предметів. Вони можуть переглядати і оцінювати різні культури за допомогою клацання перемикача, або через великошвидкістний (або майже миттєвий) транспорт. Це дозволяє швидко і обширно зіставляти і порівнювати різні культури і місця.

Як зрозуміти культури, не кажучи про вже оцінене, " клацання перемикача"?

Чи можуть вони бути розглянуті і зіставлені, не прибігаючи до перекладу? У той час як мобільність, по необхідності, генерує необхідність переведення між різними культурними та мовними контекстами, теорії зосереджені на глобальній циркуляції потоків заперечуючи або мінімізуючи саме її існування. Одна з причин цього є те, що їх акцент на безпосереднє спілкування робить процес перекладу в глобальній комунікації невидимим, так само, як переклад був зроблений невидимим в літературному критичному коментарі (Венуті, 1995) або в досвіді подорожі (Кронін, 2000) . У всіх цих випадках, невидимість передбачає припущення щодо прозорості: що тексти які без проблем надані на іншій мові, так само, як письменник-мандрівник має безпосередній доступ до іноземної реальності. Характер перекладу як процес, який обов'язково є посередником між культурами-ігнорується.




1. практикум з дисциплін Теоретичні основи теплотехнікиrdquo; Термодинаміка теплопередача і ТСУrdquo; Енер
2. Визуальное наблюдение с церковной колокольни
3. управленческих технологий
4. на тему- Подготовка аналитических материалов для принятия решения о целесообразности разработки проек
5. Лабораторная работа 6
6. тема отличий внутри МГЕР не привязанная напрямую к должностному статусу внутри организации Задачи-
7. Семья как социальный институт Исходным структурным элементом общества и его важнейшим социальным и
8. организация Нас интересует экономическая организация возникающая в ходе хозяйственной деятельности чел
9. Workbook. Данная программа автоматизирует все вычисления а также позволяет выполнять некоторые другие задачи
10. на тему- Гипносуггестивные техники в психокоррекции тревожных расстройств Выполнила- Студентка 1 курс