Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Стаття 77 Порядок проведення документальних планових перевірок 77

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Стаття 77. Порядок проведення документальних планових перевірок



77.1. Документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.

77.2. До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на органи державної податкової служби.
Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом державної податкової служби.
Платники податків - юридичні особи, що відповідають критеріям, визначеним пунктом 154.6 статті

154, та у яких сума сплаченого до бюджету податку на додану вартість становить не менше п'яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, а також самозайняті особи, сума сплачених податків яких становить не менше п'яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки. Зазначена норма не поширюється на таких платників податків у разі порушення ними статей 45, 49, 50, 51, 57 цього Кодексу.

77.3. Забороняється проведення документальної планової перевірки за окремими видами зобов'язань перед бюджетами, крім правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку з доходів фізичних осіб та зобов'язань за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами.

77.4. Про проведення документальної планової перевірки керівником органу державної податкової служби приймається рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

77.5. У разі планування різними контролюючими органами у звітному періоді проведення перевірки одного й того самого платника податків така перевірка проводиться зазначеними органами одночасно. Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням та сплатою податків та зборів, визначається Кабінетом Міністрів України.

77.6. Допуск посадових осіб органів податкової служби до проведення документальної планової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу. Документальна планова невиїзна перевірка здійснюється у порядку, передбаченому статтею 79 цього Кодексу.

77.7. Строки проведення документальної планової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.

77.8. Перелік матеріалів, які можуть бути підставою для висновків під час проведення документальної планової перевірки, та порядок надання платниками податків документів для такої перевірки встановлено статтями 83, 85 цього Кодексу.

77.9. Порядок оформлення результатів документальної планової перевірки встановлено статтею 86 цього Кодексу. 

Категорія уваги

Оцінка органами ДПСУ

Фактори, які впливають на віднесення платника податку до цієї категорії

Категорія 1 - сумлінні платники податків

Оцінюються позитивно

Відсутність випадків порушення термінів подання податкової звітності; повнота та своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів; більший за середній у групі (галузі) рівень сплати податків і зборів (обо-в' язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів

Категорія 2 - платники податків помірного ризику

У цілому

оцінюються

позитивно

Низьке значення фіскальної важливості; середній рівень сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів у групі (галузі)

Категорія 3 - платники податків високого ризику

Оцінюються негативно щодо податкової поведінки

Високий рівень значення фіскальної важливості, але рівень сплати податків і зборів (обов' язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів у групі (галузі) є значно меншим за середні показники; наявність ознак серйозних порушень податкового законодавства, про що свідчать чинники ризику


Головний вид формування фінансової бази держави - податкові надходження. Основою функціонування держави є забезпечення стабільного зростання податкових надходжень і відповідно достатнього обсягу доходів бюджету для реалізації та функціонування соціальних і економічних програм та здійснення заходів з підвищення рівня податкової культури. Звідси особливого значення набуває мінімізація можливих бюджетних втрат, породжених існуванням ризиків у податковому середовищі. Останнє можливе лише за умови розбудови дієвої системи ризик-менеджменту формування податкових доходів бюджету.

Ризики податкових доходів бюджету можна визначити як вірогідність виникнення об' єктивних та суб' єктивних (дія чи бездіяльність зацікавлених суб' єктів податкових правовідносин), внутрішніх і зовнішніх чинників впливу, які зумовлюють недо-отримання державою фінансових вигід. Зазначимо, що ризики по-в' язані з невизначеністю ситуації та конфліктністю. Невизначеність спричиняють чинники, які є джерелом ризику. Для визначення результатів впливу невизначеності та управління цим процесом необхідно насамперед виявити чинники ризику.

Основні чинники, які впливають на ступінь визначеності податкового ризику, можуть бути спільними для держави і для платників, а можуть різнитися. Як зазначалося раніше, єдиного підходу до класифікації та структурування чинників податкового ризику в теорії не існує. Визначимо види чинників ризиків за такими ознаками:

- за сферою впливу всі чинники можна поділити на екстер-налії (зовнішні) та інтерналії (внутрішні);

- за суб'єктами ризиків - чинники, що визначають ступінь податкового ризику платників податків та податкового ризику держави;

- за ступенем впливу суб' єктів податкових правовідносин - об' єктивні, суб' єктивні;

- за можливістю визначення ступеня впливу чинника ризику на результат - частково визначені, повністю визначені, повністю невизначені.

Можна виділити основні екзогенні чинники, що впливають на ступінь визначення податкового ризику, опосередкованого та безпосереднього впливу: еволюційні, циклічні, екологічні, політико-економічні (економічна та фінансова політика: податкова, грошово-кредитна, бюджетна; чинники соціально-економічні, галузеві, правові). Серед них до чинників опосередкованого впливу відносять еволюційні, циклічні, екологічні, політичні, а до безпосереднього - всі інші. Усі ці чинники, у свою чергу, поділяються на певні види.

Серед ендогенних (внутрішніх) чинників виділяють ті, які спричинені діями або бездіяльністю суб' єктів податкових правовідносин, зокрема платників податків та працівників органів Державної податкової служби України (ДПС України). За ступенем впливу суб' єктів податкових правовідносин чинники організаційно-правового характеру є суб' єктивними - це рівень компетентності працівників органів ДПС України, їх інтелектуальні здібності, рівень юридичної захищеності податківців та платників, узгодженість та правомірність їхніх дій; у сфері діяльності платників податків - рівень податкової культури, відповідальності, рівень компетентності платників податків та ін. Неабиякої уваги потребують кримінальні та корупційні чинники ризику між усіма учасниками податкових правовідносин. Дані групи ризиків підлягають найбільш строгому та однозначному управлінню.

Необхідність забезпечення наповнення дохідної частини бюджету ставить завдання щодо удосконалення системи адміністрування податків, яка передбачає створення умов для постійного неупередженого контролю за своєчасністю та повнотою сплати суб'єктами господарювання податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів, зменшення впливу людського фактору з боку органів державної податкової служби на їх господарську діяльність, створення сучасної інформаційно-аналітичної системи, забезпечення надання якісних послуг платникам податків. З цією метою взаємовідносини між органами державної податкової служби та платниками податків мають розвиватися в напрямі налагодження партнерства та зменшення втручання в господарську діяльність останніх.

Для забезпечення виконання зазначеного й раціонального використання інтелектуальних, матеріальних та інформаційних ресурсів органів державної податкової служби України, забезпечення своєчасної та повної сплати податків і зборів (обов' язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів суб' єктів господарювання доцільно розділити на категорії уваги за чинниками податкових ризиків.




1. The success of your job seeking depends on the wy you mke up your Curriculum Vite
2. основными достижениями сопутствующими образованиями и новообразованиями определяющими особенности конк
3. Тема 13 Эволюция управленческой мысли 1
4. по теме Проектирование Цифрового устройства ФЗ 51
5. ~останай ~аласы ~кiмдiгiнi~ бiлiм б~лiмiнi~ балалар шы~армашылы~ы мектебi
6. Иванов Вячеслав Иванович
7. до и после вывода из хозяйственного оборота бездействующих фондов Существующие нормативные документы
8.  Оцінка маркетингового середовища майбутньої організації та конкурентоспроможності її продукції
9. Оценка инвестиционных проектов, осуществляемых на действующем предприятии
10. Шпаргалка- Основы менеджмента
11. то на свете Плачет гдето на светеИ причины казалось бы нет Плачет он обо мне
12. Айдыбаева Нина Сергеевна 04ps2174842 bnhd3pnu74 2 10
13. Наследование
14. Психическая характеристика памяти умственно отсталых учащихся и ее коррекция
15. і Принципи соціальної політики країни в умовах формування ринкових відносин
16. Курсовая работа- Роль транснациональных корпораций в России
17. Об установлении нормативов для формирования стипендиального фонда за счет бюджетных ассигнований федераль
18. тематика Тетрадь на печатной основе с
19. Речь как деятельность
20. Категория трудности перевала Характер наиб