Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

правовий факультет Навчальнометодичні матеріали з навчальної дисципліни ПРОКУРОРСЬКИЙ Н

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 31.5.2024

Міністерство освіти і науки,

молоді та спорту України

Донецький національний

університет

Економіко-правовий

факультет

Навчально-методичні матеріали

з навчальної дисципліни

ПРОКУРОРСЬКИЙ НАГЛЯД В УКРАЇНІ

для студентів заочної та прискореної форм навчання

Донецьк 2012


Міністерство освіти і науки

України

Донецький національний

університет

Економіко-правовий

факультет

Навчально-методичні матеріали

з навчальної дисципліни

ПРОКУРОРСЬКИЙ НАГЛЯД В УКРАЇНІ

для студентів заочної та прискореної форм навчання

Донецьк ДонНУ 2012


Навчально-методичні матеріали з навчальної дисципліни „Прокурорський нагляд в України”, для студентів заочної, прискореної форм навчання, які одержують освітньо-кваліфікаційний рівень „бакалавр” зі спеціальності „Правознавство” / Уклад. М.В. Семикін, В.В. Патюк С.О. - Донецьк: ДонНУ, 201
2. – 18 с.

Укладачі:  М.В. Семикін, доцент

С.О.Патюк, ст. викладач

 

Відп. за випуск    О.М. Моїсєєв, проф.. доктор         юр.наук

© М.В. Семикін, 2012

© С.О.Патюк, 2012

© Донецький національний університет, 2012


ЗМІСТ

Анотація

4

Програма навчальної дисципліни

5

Зміст тем, плани практичних занять та література до тем

6

Завдання до контрольних робіт

9

Теми курсових робіт

15

Теми дипломних робот

15

Перелік питань до іспиту

16

Література

18


АНОТАЦІЯ

Навчальна дисципліна „Прокурорський нагляд в Україні” належить до спеціальних, професійно-орієнтованих дисциплін.

Теоретичні знання та практичні уміння з навчальної дисципліни „Прокурорський нагляд в Україні” є складовою частиною професійних знань і умінь фахівця-правознавця. Особливо важливі ці знання й уміння для працівників прокуратури інших правоохоронних органів та суду, а також для адвокатів, нотаріусів, працівників юридичних служб підприємств, установ та організацій.

Метою навчальної дисципліни є надання допомоги студентам в засвоєнні положень які складають теоретичну та нормативно-правову основу діяльності органів прокуратури, одержання практичних умінь правозастосовної діяльності органів прокуратури.

Предмет навчальної дисципліни складає історія розвитку прокуратури України та інших держав; теоретичні основи організації наглядових та інших напрямків діяльності прокуратури; задачі, принципи організації та діяльності прокуратури; правові засоби та методи здійснення прокурорського нагляду, інших напрямків діяльності прокуратури; правові норми, що регулюють діяльність органів прокуратури України та практика їх застосування.

Системно-методологічною основою побудови навчальної програми є Конституція України,Закон України «Про прокуратуру», окремі положення норм цивільного, адміністративного, трудового,сімейного, господарського, екологічного, земельного, житлового та іншого законодавства. Припідготовці програми враховані також основні положення міжнародно-правових актів, національного законодавства, інші нормативні акти:постанови Верховної Ради України, укази Президента України, постанови уряду, накази, розпорядження, вказівки Генерального прокурора України, керівників інших міністерств і відомств, якістосуються органів прокуратури та використовуються прокурорами при здійсненні нагляду.

Зміст дисципліни розкривається в 9 темах які визначають основні напрямки діяльності органів прокуратури України.

Після засвоєння всіх тем в обсязі програми, студенти повинні:

- знати головні положення загальнотеоретичного характеру прокурорського нагляду, практично-прикладного характеру, основні наукові напрями стосовно проблем прокурорського нагляду, спірні питання з цього приводу;

- знати юридичну термінологію нагляду, його сутність, загальні та особливі риси, пріоритетні напрями та специфіку окремих видів, чинне законодавство, що регулює організацію і здійснення нагляду; порядок залучення до перевірок відповідних спеціалістів; загальні та спеціальні (виняткові) повноваження прокурора при здійсненні нагляду; методику, і організаційні, тактичні та технічні прийоми здійснення прокурорських перевірок; у який спосіб можна найбільш ефективно усунути виявленні порушення закону, та вміти: добре орієнтуватися у чинному законодавстві, правильно застосовувати набуті знання і положення законів, інших нормативних актів для вирішення конкретних правових ситуацій у практичній діяльності; належно організувати свою роботу; ефективно використовувати інформаційне забезпечення для планування роботи та вибору об’єкта перевірки; систематизувати та аналізувати відповідні явища і процеси; вести пошук нових підходів і методик здійснення нагляду, використовувати позитивний досвід; самостійно поглиблювати знання; обґрунтовувати свою позицію та необхідність прийняття відповідних рішень;

- уміти застосовувати норми законодавства; здійснювати правовий аналіз юридично значущих фактів; правильно аналізувати та оцінювати конкретну первинну інформацію про виявлене правопорушення; правильно та обґрунтовано робити висновок про наявність у конкретному діянні ознак окремого правопорушення; здійснювати правовий аналіз групи правопорушень; давати правильну кваліфікацію вчиненому злочину, принципово реагувати на виявлені порушення, контролювати їх фактичне усунення. Володіти методикою організації і здійснення перевірок додержання законів, основами самостійного аналізу та застосування норм права, впровадження новітніх технологій і позитивного досвіду з метою виявлення та усунення порушень законів  законодавство, що регулює діяльність прокурорів при здійсненні їх діяльності;

.


ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

Тематичний план навчальної дисципліни

для студентів заочної та прискореної форм навчання

Назва тем

Лекції З/П

Практ.З/П

СРС З/П

1.

Зміст курсу „Прокурорський нагляд в Україні”. Історичні етапи розвитку прокуратури.

5

2.

Правові основи організації та діяльності прокуратури України.

5/6

3.

Система, структура органів прокуратури України.

5

4.

Організація роботи в органах прокуратури України.

5

5.

Нагляд за додержанням і застосуванням законів.

2

2/1

10

6.

Нагляд за додержанням законів органами, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство.

2

2/1

10

7.

Участь прокурора у судовому розгляді кримінальних справ.

2

2/1

10

8.

Представництво інтересів громадянина або держави в суді.

2

2/1

10

9.

Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

5/10

Разом:

8/8

8/4

65/71


ЗМІСТ ТЕМ, ПЛАНИ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

ТА ЛІТЕРАТУРА ДО ТЕМ

Тема 1. Зміст курсу „Прокурорський нагляд в Україні”. Історичні етапи розвитку прокуратури. Поняття прокурорського нагляду в Україні, його предмет, завдання та система. Місце прокуратури у системі державних органів України. Становлення та розвиток інституту прокуратури в Україні. Правові основи організації та діяльності прокуратури України. Співвідношення навчальної дисципліни „Прокурорський нагляд в Україні” з суміжними юридичними дисциплінами.

Тема 2. Правові основи організації та діяльності прокуратури України. Принципи організації та діяльності органів прокуратури України. Завдання органів прокуратури України. Функції та інші напрямки діяльності прокуратури України.

Тема 3. Система та структура органів прокуратури України.

Система прокуратури України. Структура органів прокуратури України. Структура та компетенція спеціалізованих прокуратур.

Тема 4. Організація роботи в органах прокуратури України.

Організація роботи і управління в органах прокуратури. Планування роботи в органах прокуратури. Облік і статистична звітність у прокуратурі. Вимоги до осіб, які призначаються на посади прокурорів і слідчих.

Тема 5. Нагляд за додержанням і застосуванням законів («загальний нагляд»). Суть та завдання нагляду за додержанням і застосуванням законів. Об'єкт, предмет і межі нагляду за додержанням і застосуванням законів. Повноваження прокурора під час здійснення нагляду за додержанням і застосуванням законів. Основні напрямки нагляду за додержанням і застосуванням законів. Загальні питання організації роботи щодо здійснення нагляду за додержанням і застосуванням законів. Акти прокурорського реагування при здійсненні нагляду за додержанням і застосуванням законів (припис, подання, вимога, повістка, постанова, заява).

Тема 6. Нагляд за додержанням законів органами, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство. Нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність. Предмет і завдання прокурорського нагляду за виконанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність. Повноваження прокурора щодо здійснення нагляду за оперативно-розшуковими органами. Прокурорський нагляд за виконанням законів органами дізнання та досудового слідства (з урахуванням  нового КПК України). Предмет і завдання нагляду. Повноваження прокурора у процесі здійснення нагляду за органами дізнання та досудового слідства. Правові акти прокурорського нагляду за органами досудового розслідування. Організація прокурорського нагляду. Прокурорський нагляд за додержанням органами дізнання і досудового слідства вимог закону про прийом, реєстрацію, облік і вирішення заяв і повідомлень про злочин. Прокурорський нагляд за застосуванням органами досудового розслідування заходів процесуального примусу та вчиненням інших процесуальних дій. Прокурорський нагляд за забезпеченням виконання вимог закону щодо участі захисника на досудових стадіях провадження у кримінальних справах.

Тема 7. Участь прокурора у судовому розгляді кримінальних справ. Поняття підтримання державного обвинувачення як виду діяльності прокурора (з урахуванням нового КПК України). Участь прокурора у судовому провадженні. Участь прокурора у судових дебатах. Відмова прокурора від обвинувачення та її правові наслідки. Участь прокурора у стадіях щодо перевірки вироків, ухвал і постанов суду (апеляційний розгляд справ, касаційний розгляд справ, перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами, перегляд рішень Верховним судом України).

Тема 8. Представництво інтересів громадянина або держави в суді. Поняття представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом. Зміст представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави у розгляді судами цивільних справ (позовна заява, апеляційний розгляд справ, касаційний розгляд справ, перегляд рішень, ухвал, що набрали законної сили, у зв'язку з нововиявленими обставинами, перегляд судових рішень Верховним судом України). Зміст представництва у розгляді судами господарських справ (апеляційний розгляд справ, касаційний розгляд справ, перегляд рішень, ухвал, що набрали законної сили, у зв'язку з нововиявленими обставинами, перегляд судових рішень Верховним судом України).

Тема 9. Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян. Суть, завдання, предмет та об'єкти нагляду за додержанням законів у ході виконання судових рішень у кримінальних справах, а також під час застосування інших заходів примусового характеру. Повноваження прокурора та особливості їх реалізації, залежно від об'єкта нагляду.

ПЛАНИ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

ДЛЯ ЗАОЧНОЇ ТА ПРИСКОРЕНОЇ ФОРМ НАВЧАННЯ

Тема 5

Нагляд за додержанням і застосуванням законів

(«загальний нагляд»).

1. Суть та завдання нагляду за додержанням і застосуванням законів.

2. Повноваження прокурора під час здійснення нагляду за додержанням і застосуванням законів.

3. Акти прокурорського реагування при здійсненні нагляду за додержанням і застосуванням законів.

Тема 6

Нагляд за додержанням законів органами,

що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство.

1. Предмет і завдання прокурорського нагляду за виконанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство.

2. Повноваження прокурора щодо здійснення нагляду за оперативно-розшуковими органами, дізнанням, досудовим слідством ( з урахуванням нового КПК України).

3. Правові акти прокурорського нагляду за органами досудового розслідування.

Тема 7

Участь прокурора у судовому розгляді кримінальних справ.

1. Поняття підтримання державного обвинувачення як виду діяльності прокурора.

2. Участь прокурора у стадіях щодо перевірки вироків, ухвал і постанов суду.

3. Апеляційна, касаційна скарга та заява прокурора про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.

Тема 8

Представництво інтересів громадянина або держави в суді.

1. Поняття та зміст представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

2. Апеляційна, касаційна скарга та заява прокурора про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.

ЗАВДАННЯ ДО КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ

Контрольна робота включає 10 варіантів. Кожен студент визначає свій варіант по останній цифрі залікової книжки. Робота може бути виконана на українській або російській мовах в учнівському зошиті або на стандартних аркушах паперу формату А-4 шрифт 14 Times New Roman, інтервал 1,5, оформлена за загальноприйнятими правилами та містити теоретичне обґрунтування питань зазначених у контрольній роботі, з посиланням на конкретні статті нормативно правового акта, що застосовуються при розв’язанні  питання по суті.

Оцінка контрольної роботи:

1. У разі відсутності зауважень викладача, щодо виконання завдань контрольної роботи, робота допускається до захисту.

2. Якщо, за результатами перевірки роботи, викладач дав негативну рецензію, робота повертаються студентам для повторного виконання.

3. Якщо, викладач, у процесі перевірки, виявив незначні недоліки, щодо суті виконаного завдання і зробив відповідні зауваження за текстом роботи, то на співбесіді (у процесі захисту контрольної роботи) студент зобов’язаний дати роз’яснення, щодо вказаних зауважень.

У процесі захисту контрольної роботи на співбесіді студент зобов’язаний:

- вказати, які використовувалися джерела при виконанні кожного завдання;

- дати відповідь на уточнююче питання викладача, щодо певного завдання;

- дати роз’яснення, щодо недоліків роботи (якщо такі відмічені у рецензії до роботи).

У разі задоволеної відповіді студента на співбесіді, робота зараховується, як захищена, про що робиться відповідна відмітка у відомості і студент допускається до заліку або екзамену.

Без захисту контрольної роботи студент не допускається до заліку або екзамену.

ВАРІАНТ 1

1. Яке місце займають органи прокуратури у системі інших органів влади?

2 У чому полягають обмеження дії принципу гласності в діяльності прокуратури?

3. Які спеціалізовані прокуратури є дворівневими, тобто діючими на правах обласних і такими, що мають підпорядковані їм прокуратури низової ланки?

4. Хто і які дисциплінарні стягнення може застосовувати до працівників прокуратури?

5. У чому специфіка організації прокурорського нагляду за додержанням законів органами, які виконують оперативно-розшукову діяльність?

6. Охарактеризуйте правову основу функції підтримання прокурором державного обвинувачення у судах.

7. Яка роль прокуратури в цивільному судочинстві?

8. Які підстави звернення прокурора з позовом до господарського суду першої інстанції?

ЗАДАЧА.

Голова Донецької обласної держадміністрації, враховуючи криміногенну ситуацію в місті Вугледар, своїм розпорядженням зобов'язав прокурора області створити там окрему прокуратуру. На підставі розпорядження голови облдержадміністрації прокурор області видав наказ про створення прокуратури в місті Вугледарі, встановив штат у кількості 3 осіб.

Дайте оцінку діям голови облдержадміністрації та прокурора області.

ВАРІАНТ 2

1. У чому полягає відмінність прокурорського нагляду за виконанням законів від контролю, який здійснюється іншими державними органами?

2. Визначте зміст принципу політичної незалежності прокурорської системи (її позапартійності, деполітизації)? Яку роль він відіграє у діяльності прокуратури?

3. У чому полягає особливість структури прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері?

4. Які особливості участі прокурора у перегляді рішень, ухвал, постанов у господарських справах за нововиявленими обставинами?

5. Які повноваження прокурора щодо нагляду за виконанням законів органами дізнання та досудового слідства передбачені у новому КПК України стосовно стадії досудового розслідування?

6. Які етапи діяльності прокурора у розгляді кримінальних справ судом першої інстанції?

7. Завдання та повноваження Дніпровської екологічної прокурарури.

8. Якими є безпосередні напрями діяльності прокуратури в процесі здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах тощо?

ЗАДАЧА

Проводячи перевірку законності розгляду і вирішення скарг, заяв і листів в пасажирській службі Ясинуватського відділення залізниці, заступник прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері встановив, що за останні 6 місяців в пасажирську службу надійшло понад 20 скарг від пасажирів, в яких вони звертали увагу на те, що провідники вагонів часто видають пасажирам брудну і непросушену білизну, не проводять прибирань у вагонах і навіть не опалюють вагони, грублять пасажирам. У всіх випадках адміністрація служби обмежилась відписками і реальних заходів до дотримання нею правил перевезення пасажирів та притягнення до відповідальності провідників, які порушують ці правила, не приймала.

Поясніть, як, на Вашу думку, слід реагувати на ці порушення заступнику  прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері?

ВАРІАНТ 3

1. Назвіть основні напрями прокурорського нагляду та прокурорської діяльності? Яке практичне значення поділу прокурорсько-наглядової діяльності на галузі (напрями)?

2. У чому полягає зміст принципу публічності у роботі органів прокуратури?

3. Які заклади входять у систему прокуратури України?

4. Виконання яких актів не входить у предмет нагляду прокуратури за додержанням і правильним застосуванням законів?

5. Які повноваження прокурора під час нагляду за виконанням законів органами дізнання та досудового слідства на стадії досудового розслідування?

6. Якими процесуальними актами оперує прокурор, підтримуючи державне обвинувачення?

7. Які є етапи представництва прокурором інтересів держави і громадянина у випадках його участі в господарському суді?

8. Сутність прокурорського нагляду за додержанням законодаства про адміністративні правопорушення.

ЗАДАЧА

Під час відбування покарання у виправній колоніі (ВК) у засудженого Карпова була помічена схильність до вживання наркотичних речовин. Медичний огляд показав, що, на думку лікарів, Карпов є наркоманом. Про це було повідомлено начальнику ВК, який після вивчення акту медичного огляду і бесід з лікарями колонії віддав наказ включити Карпова в число засуджених, які проходять примусове лікування від наркоманії. Засуджений Карпов написав скаргу прокурору, яка, однак, була вилучена адміністрацією і зберігалася в щоденнику індивідуального спостереження, де начальник ВК відмічав проходження лікування. Не отримавши відповіді на скаргу, Карпов відмовився виходити на роботу. Після чого начальник ВК помістив його на дві доби до дисциплінарного ізолятору. Під час перевірки прокурор викрив ці факти.

Як має реагувати на порушення прокурор?

ВАРІАНТ 4

1. У яких значеннях використовуються у Законі та у навчальній літературі поняття „прокурорський нагляд”, „прокурор”?

2. Які функції здійснюють органи прокуратури? Чим вирізняється система функцій прокуратури від напрямів (галузей) її прокурорсько-наглядової діяльності?

3. У чому полягає особливість структури прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері?

4. Чи відносять виконання законів громадянами до предмету нагляду за додержанням і правильним застосуванням законів?

5. Які повноваження прокурора для здійснення нагляду за виконанням законів органами дізнання та досудового слідства передбачені Законом „Про прокуратуру” та проектом Закону України «Про прокуратуру» схваленим 22 грудня 2011 року Комісією зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права?

6. Коли прокурор має право відмовитися від обвинувачення?

7. Сутність і значення прокурорського нагляду за додержанням та застосуванням законів, щодо захисту прав і свобод дітей.

8. Назвіть предмет нагляду за діяльністю кримінально-виконавчої системи.

ЗАДАЧА

Прокуратурою району проведено прокурорську перевірку виконання законів про прийом, реєстрацію і вирішення заяв і повідомлень про злочини в районному відділку внутрішніх справ.

Виявлено, що всупереч вимогам закону, не всі заяви про скоєні злочини приймаються і реєструються черговими по відділку.

Так, 10 лютого ц.р. черговий по РВ капітан міліції Д. не прийняв заяву від громадянки П. про крадіжку в неї відеомагнітофона з квартири. 16 лютого ц.р. черговий ст. лейтенант міліції З. ухилився від від прийому заяви у громадянина Б. про пограбування його невідомими особами біля ресторану «Зоря». Дані заяви не зареєстровані і ніякі заходи по них не прийняті.

Встановлено також, що в РВ систематично порушуються терміни розгляду та вирішення заяв та повідомлень про злочини.

Так, за заявою громадянки М. про її пограбуванні, рішення про порушення кримінальної справи було ухвалене тільки через 15 днів; за заявою громадянина С. про крадіжку мотоцикла відмовлено в порушенні кримінальної справи через 25 днів. У встановлений законом строк вирушені тільки 75% заяв і повідомлень.

Як повинен поступити помічник прокурора району, який за завданням прокурора провів дану прокурорську перевірку?

Складіть проект відповідного акта прокурорського реагування.

ВАРІАНТ 5

1. Чи тотожні в правовому розумінні поняття „прокурорські працівники” і „працівники прокуратури”?

2. Між якими функціями органів прокуратури наявний безпосередній зв'язок і в чому він полягає?

3. Які повноваження утворюють виняткову компетенцію Генерального прокурора України?

4. Чи має право прокурор проводити перевірки в порядку нагляду на підприємствах, установах і організаціях, тоді коли у нього відсутня інформація про порушення там законів?

5. Чи має право прокурор доручати органам дізнання проведення оперативно-розшукових заходів? Які позиції існують щодо цього питання в юридичній літературі?

6. Що таке апеляційне провадження у кримінальному процесі? Які повноваження прокурора при апеляційному розгляді справ у кримінальному процесі?

7. Які форми представництва прокуратури у цивільному та господарському судочинства?

8. Якими нормативно-правовими актами керується прокурор при здійсненні нагляду у слідчому ізоляторі?

ЗАДАЧА

До прокуратури району була подана скарга громадянином Е. з проханням визнати дії органу досудового розслідування щодо його неповнолітнього сина незаконними, оскільки вони проведені в нічний час і без участі законного представника та адвоката.

В результаті вивчення прокурором матеріалів кримінальної справи було встановлено, що 27 серпня ц.р., близько 3 години ночі в районі нічного клубу «Гараж» було скоєно розбійний напад на С. При відпрацюванні вищевказаного району працівниками міліції було за-тримано неповнолітніього Є. і доставлено о 4 годині 20 хвилин в РВ для встановлення особи.

Після встановлення особи неповнолітній Е. був направлений слідчому Ш., так як він був затриманий в безпосередній близькості від місця скоєння грабежу і потерпілий С., знаходячись в цей час також в РВ впізнав у ньому одного з тих хто на нього напав. Батьки неповнолітнього були сповіщені по телефону про те, що їх син перебуває в РВ о 5 годині 50 хвилин.

Перебуваючи в РВ, Є. підписав протокол явки з повинною. Потім в 4 години 40 хвилин Е. був допитаний як свідок, потім за його участі проведені такі слідчі дії як пред'явлення особи для впізнання, очна ставка з потерпілим, перевірка показань на місці.

Визначте, які порушення кримінально-процесуального законодавства були допущені слідчим РВ Ш.

Прийміть рішення в ролі прокурора району і дайте письмову відповідь на скаргу.

ВАРІАНТ 6

1. Назвіть етапи становлення прокуратури в Україні?

2. Охарактеризуйте ненаглядові функції прокуратури?

3. Що слід розуміти під діловими і моральними якостями працівників прокуратури?

4. Що може слугувати приводом для перевірки прокурором додержання законів на піднаглядному об'єкті?

5. Чи може здійснюватись прокурорський нагляд за виконанням законів органами дізнання та досудового слідства після того, як розслідування у справі закінчено, і в яких випадках?

6. З яких етапів складається діяльність прокурора, що реалізується його участю у розгляді кримінальних справ Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ?

7. Яке місце в організації роботи відведено плануванню наглядової діяльності прокурора? Які види планування вам відомі?

8. Які форми представництва прокуратури у цивільному та господарському судочинства?

ЗАДАЧА

Прокурор Ворошиловського району м.Донецька 2 вересня 2011 року порушив кримінальну справу проти ректора інституту за затримку виплати стипендії у грудні 2010 року та невиплату стипендії у лютому та березні 2010 року. Під час розслідування справи встановлено, що заборгованість із стипендії була виплачена студентам 18 вересня 2011 року.

Яке рішення повинен прийняти прокурор? Чи зміниться рішення прокурора, якщо виплата заборгованості буде здійснена під час розгляду справи в суді?

Підготуйте проект постанови про порушення кримінальної справи.

ВАРІАНТ 7

1. Дайте визначення поняття організації наглядової роботи прокурора, її мети та значення.

2. Наведіть класифікаційні рубрики засобів прокурорської діяльності та реагування на порушення законів.

3. В інтересах яких суб’єктів прокурор може подати заяву до суду в порядку реалізації функції представництво інтересів громадян та держави у суді, в випадках передбачених законом? Визначте поняття «інтереси держави» та яким чином це поняття обґрунтовується прокурором при зверненні до господарського суду?

4. Які заходи реагування передбачено законодавством України на випадок виявлення порушення законів у ході проведення прокурорської перевірки?

5. Які повноваження прокурора дозволяють йому попереджати порушення законів на стадії досудового розслідування?

6. Які особливості підтримання прокурором державного обвинувачення під час касаційного провадження у кримінальних справах? Який структурний підрозділ та якої ланки прокуратури підтримує державне обвинувачення на цій стадії?

7. Назвіть питання, які належить з’ясувати прокурору під час здійснення нагляду за:

- використанням суб’єктами запобігання та протидії корупції своїх повноважень щодовиявлення корупційних діянь та інших порушень, пов’язаних із корупцією;

- виконання законів щодо запобігання та протидії корупції міністерствами і відомствами,органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівниками підприємств,установ, організацій;

- додержанням і застосуванням законів про адміністративну відповідальність за корупційні правопорушення.

8. Що може слугувати приводом для перевірки прокурором додержання законів на піднаглядному об'єкті?

ЗАДАЧА

Під час перевірки прокурором встановлено, що неповнолітнього Шевченка булозасуджено до 5 років позбавлення волі. Відбувши 3 роки покарання у виховній колонії, Шевченко досяг 18-річного віку. За період відбування покарання він став на шлях виправлення, довівши це належною поведінкою та сумлінним ставленням до праці і навчання.

Начальник виховної колонії прийняв рішення перевести засудженого Шевченко до виправної колонії мінімального рівня безпеки.

Чи необхідно вживати заходи прокурорського реагування? Якщо так, то які саме?

ВАРІАНТ 8

1. У чому полягає принцип єдності прокурорської системи? Чи виправдано його розглядати у системі принципів прокурорського нагляду?

2. У чому полягає особливість діяльності та структури прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері?

3. Хто може застосовувати заходи заохочення до працівників прокуратури?

4. Проаналізуйте такі засоби прокурорського реагування як позов прокурора, вказівки прокурора, санкція прокурора, затвердження прокурора.

5. Які повноваження прокурора дозволяють йому усувати порушення, допущені на стадії досудового розслідування?

6. Які особливості виконання обвинувальної функції прокурорами на стадії провадження щодо перевірки вироків, постанов і ухвал суду?

7. Якими правами наділений прокурор, який бере участь у розгляді цивільної справи судом першої інстанції?

8. Назвіть повноваження прокурора з нагляду за додержанням законів у діяльності кримінально-виконавчій інспекції, зокрема, при виконанні покарань (адміністративних стягнень) у виді громадських і виправних робіт.

ЗАДАЧА

У ході судового засідання при розгляді кримінальної справи за обвинуваченням С. і П. за ст. 115 ч. 1 КК України (умисне вбивство) було встановлено, що слідчим А., при розслідуванні даної справи допущені порушення вимог КПК, пов’язані з легалізацією даних, здобутих оперативним шляхом. Крім того, при пред'явленні обвинувачення в його основу були покладені докази, отримані з порушенням закону.

Це виразилося в наступному:

1) у порушення вимог статей КПК України при здійсненні відеозапису дачі показань на місці підозрюваним С. не були залучені поняті. Крім того, перерви у відеозаписі ніким не прокоментовані, час початку та закінчення відеозапису, а також учасники відеозапису не оголошені.

2) всупереч вимогам КПК України перевірку показань на місці злочину за участю понятих і підозрюваного С. проводили оперуповноважені Ш. і П., яким ні слідчим, ні іншою посадовою особою, правомочною проводити слідчі дії, це не доручалося.

3) в порушення вимог КПК України в самих процесуальних документах (протоколах) відсутні дані про те, що підозрюваємий С. брав участь у зазначених слідчих діях і давав будь-які пояснення.

4) у порушення КПК України при провадженні слідчих дій підозрюваним не були роз'яснені їх процесуальні права, в тому числі право користуватися допомогою захисника.

Інших доказів, що підтверджують винність підсудних ні в ході судового засідання, ні на попередньому слідстві здобуто не було.

Прийміть рішення в ролі прокурора, який підтримує державне обвинувачення у даній кримінальній справі.

ВАРІАНТ 9

1. Розкрийте зміст принципу централізації прокурорської системи. Із якими принципами організації та діяльності прокуратури України він безпосередньо пов'язаний?

2. Що взято за основу структурної побудови Генеральної прокуратури України?

3. Діловодство в органах прокуратури. Поняття та зміст наглядового провадження.

4. У чому полягають межі в предметі прокурорського нагляду за виконанням законів оперативно-розшуковими органами?

5. Промова прокурора в судових дебатах. Зміст та планування.

6. Діяльність прокурора, пов'язана із переглядом судами кримінальних справ в Верховному суді України? На які структурні підрозділи покладено забезпечення цієї діяльності?

7. У чому відмінність повноважень прокурора, пов'язаних з його участю у розгляді цивільних справ судами апеляційної та касаційної інстанцій?

8. Які питання підлягають з’ясуванню прокурором під час перевірок додержання законів при відбуванні покарань у виді обмеження волі та арешту?

ЗАДАЧА

Проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що рішенням районного суду міста Донецьку від 12 липня 2008 року Ушаков О.І. та Ушакова М.Г. позбавлені батьківських прав відносно їх доньки

Ушаковой Олени Сергіївни (дата народження – 25 січня 1996 року).

Рішенням виконавчого комітету міської ради № 6/11 від 14 жовтня 2008 року Ушакова О.С.направлена до державного дитячого закладу. Однак фактично дитина на повне державне утримання до закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштований на не була, а продовжувала проживати з матір’ю, позбавленою батьківських прав. Як наслідок, Ушакова О.С. більше двох років перебувала без належного догляду, бродяжила, не відвідувала школу, а в березні поточного року разом з Сахно викрала майно, що належало Буковкіну С.Д. на суму 3000 грн,чим скоїла злочин, передбачений ч. 2 ст. 185 КК України.

Зробіть юридичний аналіз ситуації. Підготуйте документи прокурорського реагування.

ВАРІАНТ 10

1. У чому полягає суть принципу незалежності органів прокуратури? Які наслідки його порушення?

2. Які прокуратури відносяться до спеціалізованих? Коротко охарактеризуйте їх.

3. Повноваження прокурора з нагляду за додержанням і застосуванням законів: загальні та спеціальні.

4. Які повноваження прокурора щодо здійснення нагляду за виконанням законів оперативно-розшуковими органами передбачені у чинному законодавстві України?

5. Правові підстави та процесуальний порядок зміни прокурором обвинувачення в суді.

6. Назвіть правову базу представництва прокуратурою інтересів громадянина і держави в суді.

7. Представництво прокурора в адміністративному процессі.

8. Які особливості виконання обвинувальної функції прокурорами на стадії провадження щодо перевірки вироків, постанов і ухвал суду?

ЗАДАЧА

Вироком Ленінського районного суду м. Луганську від 2 листопада 2011 року Р. засуджений за ч. 3 ст. 185 КК України до 2 років позбавлення волі.

Судом Р. визнаний винним у тому, що, перебуваючи в нетверезому стані,проник через вікно до квартири С. і викрав відеокамеру вартістю 7000 гривень.

Прокурор району, який затвердив обвинувальний висновок у справі, оскаржив вирок в апеляційному порядку у зв’язку з порушенням судом вимог, передбачених ч. 1 ст. 65, ч. 3 ст. 185 КК України.

Апеляційний суд м. Луганську частково задовольнив апеляцію прокурора,скасував вирок районного суду і направив справу на додаткове досудове слідство. В ухвалі апеляційного суду зазначено, що органами слідства не розслідувано заяви потерпілого про те, що в момент викрадення відеокамери було виявлено пропажу грошей на суму 3000 гривень і не прийнято рішення за цим фактом у порядку ст. 97 КПК України.

1. Які підстави були у прокурора для оскарження вироку в апеляційному порядку?

2. Чи може прокурор району подати касаційну скаргу на ухвалу апеляційного суду до суду касаційної інстанції?

ТЕМИ КУРСОВИХ РОБІТ

1. Предмет нагляду за додержанням і застосуванням законів.

2. Акти реагування прокурорів на встановлені порушення законів.

3. Нагляд прокурора за законністю й обґрунтованістю порушення кримінальних справ.

4. Нагляд прокурора за закінченням досудового слідства.

5. Підтримка прокурором державного обвинувачення в суді.

6. Форми участі прокурорів у цивільному судочинстві.

7. Позов прокурора у цивільному судочинстві.

8. Організація прокурорського нагляду за додержанням законності у місцях тримання затриманих, попереднього ув'язнення.

9. Організація прокурорського нагляду за додержанням законності у містах позбавлення волі.

10. Розгляд прокурором заяв і скарг.

Примітка: перелік тем курсових робіт не є вичерпаним. Кожна з тем може бути уточнена. Крім того, по ініціативі студента та за згодою викладача може бути запропонована тема, яка не вийшла до зазначеного переліку.

ТЕМИ ДИПЛОМНИХ РОБОТ

1. Місце прокуратури у системі державних органів і суспільних формувань.

2. Організація роботи і управління в органах прокуратури.

3. Організація прокурорського нагляду за дотриманням і застосуванням законів.

4. Прокурорський нагляд у кримінальному судочинстві.

5. Нагляд прокурора за виконанням законів органами досудового слідства.

6. Підтримання державного обвинувачення в суді як функція прокуратури.

7. Сутність і межі прокурорського нагляду в цивільному судочинстві.

8. Прокурорський нагляд за додержанням законодавства в місцях попереднього ув’язнення.

9. Організація роботи прокурора із зверненнями громадян і юридичних осіб в органах прокуратури.

10. Організація прокурорського нагляду за додержанням законності у виправно-трудових, інших установах, що виконують покарання або заходи примусового характеру, які призначаються судом.

Примітка: перелік тем дипломних робіт не є вичерпаним. Кожна з тем може бути уточнена. Крім того, по ініціативі студента та за згодою викладача може бути запропонована тема, яка не вийшла до зазначеного переліку.

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДО ІСПИТУ

1. Поняття прокурорського нагляду в Україні. Його предмет, завдання і система.

2. Місце прокуратури в системі державних органів України

3. Становлення та розвиток інституту прокуратури в Україні.

4. Правові основи організації та діяльності прокуратури.

5. Співвідношення прокурорського нагляду із суміжними юридичними дисциплінами.

6. Принципи організації та діяльності органів прокуратури України.

7. Завдання органів прокуратури України.

8. Функції та інші напрямки діяльності прокуратури України.

9. Система прокуратури України.

10. Структура органів прокуратури України.

11. Структура та компетенція спеціалізованих прокуратур.

12. Організація роботи і управління в органах прокуратури.

13. Планування роботи в органах прокуратури.

14. Облік і статистична звітність у прокуратурі.

15. Вимоги до осіб, які призначаються на посади прокурорів і слідчих.

16. Суть та завдання нагляду за додержанням і застосуванням законів.

17. Об'єкт, предмет і межі нагляду за додержанням і застосуванням законів.

18. Повноваження прокурора під час здійснення нагляду за додержанням і застосуванням законів.

19. Основні напрямки нагляду за додержанням і застосуванням законів.

20. Загальні питання організації роботи що до здійснення нагляду за додержанням і застосуванням законів.

21. Акти прокурорського реагування при здійсненні нагляду за додержанням і застосуванням законів.

22. Протест, припис, подання, вимога, повістка, постанова, заява прокурора.

23. Предмет і завдання прокурорського нагляду за виконанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність.

24. Повноваження прокурора щодо здійснення нагляду за оперативно-розшуковими органами.

25. Предмет і завдання нагляду за органами дізнання та досудового слідства.

26. Повноваження прокурора у процесі здійснення нагляду за органами дізнання та досудового слідства.

27. Правові акти прокурорського нагляду за органами досудового розслідування.

28. Організація прокурорського нагляду за органами досудового розслідування.

29. Прокурорський нагляд за додержанням органами дізнання і досудового слідства вимог закону про прийом, реєстрацію, облік і вирішення заяв і повідомлень про злочин.

30. Прокурорський нагляд за застосуванням органами досудового розслідування заходів процесуального примусу та вчиненням інших процесуальних дій.

31. Прокурорський нагляд за забезпеченням виконання вимог закону щодо участі захисника на досудових стадіях провадження у кримінальних справах.

33. Поняття підтримання державного обвинувачення як виду діяльності прокурора.

34. Участь прокурора у судовому слідстві.

35. Участь прокурора у судових дебатах.

36. Відмова прокурора від обвинувачення та її правові наслідки.

37. Участь прокурора у стадіях щодо перевірки вироків, ухвал і постанов суду.

38. Поняття представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

39. Зміст представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави у розгляді судами цивільних справ.

40. Позовна заява,

41. Участь прокурора у апеляційному провадженні.

42. Участь прокурора у касаційному провадженні.

43. Перегляд рішень, ухвал, що набрали законної сили, у зв'язку з нововиявленими обставинами.

44. Зміст представництва у розгляді судами господарських справ (апеляція, касація, за нововиявленими обставинами)

45. Суть, завдання, предмет та об'єкти нагляду за додержанням законів у ході виконання судових рішень у кримінальних справах, а також під час застосування інших заходів примусового характеру.

46. Повноваження прокурора та особливості їх реалізації, залежно від об'єкта нагляду.


ЛІТЕРАТУРА

1. Мичко М. Щодо взаємодії прокуратур із судовою владою // Право України. – 1999. – № 12. – С. 53-55.

2. Косюта М. Роль прокуратури у правовій Україні // Вісник прокуратури. – 2000. № 1. – С. 12-15.

3. Мычко Н. Понятие, значение и общая характеристика основных принципов организации и деятельности прокуратуры // Юридический вестник. – 2000. № 4. – С. 94 – 99.

4. Мичко М. До питання про загальнонаглядову діяльність прокуратури // Право України. 2000. № 4. – С. 50-51.

5. Сухонос В. Місце прокуратури в системі органів державної влади України, її розвиток та правове забезпечення гарантій діяльності // Право України . – 2000. № 6. – С. 10-13.

6. Руденко Н. Специализация прокуратуры в Украине // Законность. – 2000. № 8. – С. 50-53.

7. Мичко М, Голова Н. Про основні принципи організації прокуратури // Право України. – 2000. – № 12. – С.74-76.

8. Михайленко О., Малюга В. Поняття принципів організації та діяльності прокуратури // Вісник прокуратури. – 2001. № 3. – С. 24.

9. Малюга В. Система принципів організації та діяльності прокуратури: суть, класифікація // Вісник прокуратури. – 2001. № 6. – С. 33.

10. Клочков В. Джерела створення прокуратури // Право України. 2001. № 7. – С. 105.

11. Сухонос В. Виникнення і розвиток інституту прокуратури // Право України. – 2001. № 8. – С. 103-104.

12. Малюга В. Формирование принципов организации и деятельности прокуратуры в период с древнейших времен до Х1Х ст. // Право Украины. 2001. № 10. – С. 99-100.

13. Давиденко Л., Каркач П. Питання організації роботи та управління в органах прокуратури // Вісник прокуратури. – 2002. № 4. – С.12.

14. Бабенко В. Місце і роль прокуратури у державному механізмі охорони навколишнього природного середовища // Підприємництво, господарство і право. – 2002. № 6. – C. 105.

15. Руденко М. Проблеми розвитку прокуратури України // Право України. – 2003. № 2. – С. 57.

16. Козир О. Особливості координаційної діяльності у боротьбі із злочинністю // Вісник прокуратури. – 2003 .№ 2. – С. 96.

17. Іванчук М. Майбутнє прокуратури закладається сьогодні // Вісник прокуратури, 2003. № 4. – С. 113.

18. Косюта М. Функції прокуратури за законодавством країн пострадянського простору: порівняльно-правовий аналіз // Право України. – 2003. № 5. – С. 80.

19. Кравчук В. Органи прокуратури Волині: деякі аспекти діяльності в роки Вітчизняної війни і перші повоєнні роки // Право України. – 2003. № 6. – С. 122.

20. Захрін О. Правовий статус військових прокурорів та слідчих // Вісник прокуратури. – 2003. № 7. – С. 91-94.

21. Козир П. Військова прокуратура в України // Прокуратура. Людина. Держава. – 2003. №11.

22. Ганшин О, Попов В. Прокуратура і право громадянина на звернення // Вісник прокуратури. – 2003. № 11.

23. Васильєв Г. Прокуратура як гарант законності в державі // Вісник прокуратури. 2003. – № 12.

24. Клочков В. Взаємодія Генеральної прокуратури та Конституційного Суду // Вісник прокуратури. – 2003. № 12.

25. Мичко М. Окремі елементи взаємовідносин органів прокуратури та судової влади // Вісник прокуратури.2003. № 12.

26. Моліцький С. Правове регулювання міжнародного співробітництва органів прокуратури України // Прокуратура. Людина. Держава. – 2004. № 1 (31). – С. 5.

27. Ільковець Л. Проблеми реформування досудового слідства // Прокуратура. Людина. Держава. – 2004. № 1 (31). – С. 55.

28. Чуйко З. Роль прокуратури у забезпеченні національної безпеки України // Прокуратура. Людина. Держава. –2004. № 1 (31). – С. 73.

29. Руденко М., Стось С. Концептуальна сутність прокурорського нагляду // Прокуратура. Людина. Держава. – 2004. № 2 (32). – С. 51.

30.Сухонос В., Звірко О. Щодо Концепції реформування прокуратури України // Право України, 2004. № 1. – С. 86.

31. Симонян А. Представництво інтересів громадян і держави в суді // Прокуратура. Людина. Держава. – 2004. № 2 (32). – С. 59.

32. Давиденко Л., Каркач П. Керівник і керівництво в органах прокуратури // Прокуратура. Людина. Держава. – 2004. № 2 (32). –С. 68.

33. Красноокий О. Прокурорський нагляд і запобігання правопорушенням // Право України. - 2004.№ 2. – С. 93.

34. Досвід діяльності військової прокуратури // Прокуратура. Людина. Держава. – 2004. № 3 (33). – С. 58.

35. Юрчишин В. Участь прокурора при розгляді кримінальних справ у суді // Прокуратура. Людина. Держава. – 2004. № 3 (33). – С. 92.

36. Колесник К. Прокуратура в системі державних органів влади // Прокуратура. Людина. Держава. – 2004.№ 4 (34). – С. 15.

37. Кривчиков О. Щодо удосконалення структури транспортних прокуратур// Вісник прокуратури. – 2009. - № 1-31. - С. 18.

38. Сухонос В. Про форми і методи діяльності прокуратури // Прокуратура. Людина. Держава. – 2004. № 4 (34). – С.7.

39. Юрчишин В. Особливості підготовки прокурора // Прокуратура. Людина. Держава. – 2004. № 4 (34). – С. 48.

40. Юрчишин В. Підтримання державного обвинувачення у суді – першочергова конституційна функція прокуратури України // Право України, 2004.№ 5. – С. 131.

41. Реформування прокуратури // Прокуратура, людина, держава. 2005. № 3. – С.3.

42. Ударцов Ю. Наглядова діяльність органів прокуратури // Прокуратура, людина, держава. – 2005. № 3. – С. 5.

43. Функції прокуратури в конституційній політичній реформі // Прокуратура, людина, держава.– 2005. – № 3. – С. 9.

44. Мамедов Г. Поняття функцій прокуратури // Прокуратура, людина, держава. – 2005. – № 3.– С. 76.

45. Грицаєнко Л. Місце и роль прокурорської влади в системі державних органів // Прокуратура, людина, держава.2005. № 6. С.84.

46. Попович Е. Становлення та розвиток органів прокуратури // Прокуратура, людина, держава. – 2005.№ 6. – С. 105.

47. Биденко М. Місце і роль прокуратури в системі органів влади // Прокуратура, людина, держава. – 2005. № 7. – С. 15.

48. Медведько О. Реформування органів прокуратури України: проблеми і перспективи // Вісник прокуратури. – 2006. № 10 (64). – С. 3-10.

49. Михайленко О. Р. Критичні погляди щодо деяких положень реформування органів прокуратури України // Кримінальне право. – 2006. – №10. – С.14

50. Пастухов В. Прийняття на роботу прокурорсько-слідчих працівників // Вісник прокуратури. – 2006. № 10 (64). – С. 59-63.

51. Якимчук М. К. Порядок призначення і звільнення Генерального прокурора України, як гарантія реалізації принципу незалежності прокуратури // Кримінальне право. – 2006. – № 10. – С. 18.

52. Анпілогов О. В. Правовий інститут захисту прав і законних інтересів людини та громадянина прокурором // Вісник Верховного Суду України. – 2006. – № 11. – С. 40.

53. Назаров І. Прокуратура України на шляху до європейських стандартів // Право України. – 2007. – № 2. – С. 85.

54. Олійник С. Прокуратура на шляху забезпечення прав і свобод людини і громадянина // Вісник прокуратури. – 2006. – №12. – С. 124.

55. Лемак Р. Прокурорський нагляд як гарантія забезпечення правового статусу засуджених // Право України. – 2007. – № 3. – С. 69.

56. Косюта М. Способи правового регулювання представницької функції прокуратури // Вісник прокуратури. – 2007.№4. – С. 8.

57. Марочкін І., Гаврюшенко Г. Прокурорське представництво // Вісник прокуратури. – 2007. №4 . С.14.

58. Руденко М. Представництво прокурора в адміністративному судочинстві // Вісник прокуратури. – 2007. № 4. – С. 89.

59. Міжнародне співробітництво як напрям діяльності прокуратури // Вісник прокуратури. – 2007. № 4. – C. 123.

60. Попович Е. Проблеми правового  забезпечення відносин прокуратури з іншими державними органами// Вісник Прокуратури.-2009. - № 1. - с. 63-74.

61. Сухонос В. Функції прокуратури та їх співвідношення з діяльністю. // Підприємництво, господарство і право. – 2007. – № 9. – С. 94.

62. Сухонос В. Місце прокуратури серед гілок влади В Україні та закордоном // Вісник прокуратури. – 2007. № 10. – С. 71.

63. Сухонос В. Правові засади визначення державного механізму та місця прокуратури в ньому // Підприємництво, господарство і право. – 2007. – № 11. – С. 155.

64. Литвак О. М. Наукове дослідження щодо правових засобів прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів // Підприємництво, господарство і право. – 2008. - № 1. – С. 144.

65. Жоган Р. Реформування конституційно-правового статусу органів прокуратури в Україні // Вісник прокуратури. – 2008. № 1. – С.37.

66. Сухонос В. Поняття, принципи та взаємовідносини прокуратури з органами правосуддя // Вісник прокуратури. – 2008. – № 4. – С. 62.

67. Михайленко О., Пасєчко З. Про роль прокуратури у підвищенні ефективності координації діяльності щодо боротьби зі злочинністю // Вісник прокуратури. – 2008. № 5. – С. 37.

68. Мичко М. Конституційні засади діяльності прокуратур в країнах Європейського Союзу // Вісник прокуратури. – 2008. № 8. – С. 16-17.

69. Лемак Р. Прокурорский нагляд за додержанням законів в установах виконання покарань // Вісник прокуратури. – 2008. № 8. – С. 41-43.

70. Грицаенко Л. Інститут прокуратури в світовій історико-правові ретроспективі // Вісник прокуратури. – 2008. № 8. – С. 112-113.

71. Оксенчук І. Завдання прокуратури у цивільному судочинстві: історія та перспективи розвитку // Підприємництво, господарство і право. – 2008. № 9. – С. 175-179.

72. Грищаєнко Л. Історико-правовий процес утворення інституту прокуратури в Україні // Право України. – 2008. № 11. – С.121

73. Бринцев В. Прокурорський нагляд у системі контрольної влади: конституційні засади та проблеми здійснення в Україні // Право України. 2008. № 11. – С. 87-88.

74. Клочков В. Поняття та критерії ефективності прокурорського нагляду // Право України. – 2008. № 11. – С. 92-94.

75. Хащина Т. проблемні питання взаємодії з органами державної виконавчої служби у ході здійснення прокурорського захисту інтересів громадян та держави при виконанні рішень судів та інших органів// Вісник України.- 2009.-.№ 3. - С. 51-56.

76. Корнаш І. Визначення місця інституту прокуратури серед гілок державної влади // Вісник України. – 2009. - № 3. - С. 78-81.

77. Рудейчук В. функції прокуратури // Вісник України. - 2009. - № 3. - С. 36-43.

78. Бурдоль Є. Законодавча діяльність прокуратури // Вісник України.- 2009. - № 3. - С.10-16.

79. Руденко М. Роль прокуратури поза межами кримінального судочинства: сучасна українська модель // Юридичний журнал. -2009. - № 40 (82).- С. 53-60.

80. Попович О. Координаційна діяльність органів прокуратури України // Вісник прокуратури. – 2010. - № 2. – С. 40-47.

81. Лісовий М. Прокуратура на захисті прав і свобод неповнолітніх // Вісник прокуратури. – 2010. - № 1 – С. 18-22.

   82. Кірамч А. Дисциплінарна відповідальність та службове розслідування щодо державних службовців // Підприємство, господарство та право. - № 1. – 2010. - С. 37-42.

83. Озерський І. Перспективи визначення місця органів прокуратури України у класичній системі поділу влад // Вісник Запорізького юридичного інституту. – 2010. - № 1. – С. 27-34.

84. Войцишен В. Прокуратура у системі кримінальної юстиції України в період її реформування // Вісник національної академії прокуратури України. – 2011. - № 2. – С. 11-14.

Нормативно правові акти на яких ґрунтується діяльність прокуратури.

  1.  Конституція України: прийнята  28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141. Із змінами, внесеними згідно із Законом № 2952-VI від 01.02.2011, ВВР, 2011, № 10, ст.68.
  2.  Закон України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року. // Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1991, № 53, ст.793. Із змінами, внесеними згідно із Законами № 4652-VI від 13.04.2012; № 4711-VI від 17.05.2012.
  3.  Кримінально-процесуальний кодекс України. Затверджений Законом від 28.12.60 року. // ВВР, 1961, № 2 ст. 15. Із змінами, внесеними згідно із Законами № 4194-VI від 20.12.2011, ВВР, 2012, N 29, ст.344; № 5065-VI від 05.07.2012.
  4.  Дисциплінарний статут прокуратури України. Затверджено Постановою Верховної ради України № 1796-XII  від 6 листопада 1991 року. //  Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 4, ст.15. Із змінами, внесеними згідно із Законом № 4711-VI від 17.05.2012.
  5.    П О С Т А Н О В А ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ «Про затвердження Положення про класні чини працівників органів прокуратури України. // Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 4, ст.14 .

Інші нормативно-правові акти:

1. Закон України «Про вищу раду юстиції» (ст. ст. 1, 3, 5, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 33, 34, 35, 36, 45, 47); Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1998, № 25, ст.146;    із змінами, внесеними згідно із Законами № 4001-VI  від 03.11.2011, ВВР, 2012, № 23, ст.242; № 4418-VI  від 21.02.2012 № 4661-VI  від 24.04.2012; № 4711-VI ( 4711-17 ) від 17.05.2012; №4874-VI  від 05.06.2012; № 5076-VI ( 5076-17 ) від 05.07.2012.

2. Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» (ст. ст. .4, 5, 29). Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, № 40, ст.404;  Із змінами, внесеними згідно із Законом № 4496-VI від 13.03.2012; № 5083-VI від 05.07.2012;  (щодо визнання неконституційними окремих положень див. Рішення Конституційного Суду № 6-рп/2012 від 13.03.2012)

3.Закон України «Про засади державної мовної політики» (ст. 6, ст..11, ст..14, ст..15). Офіційний вісник України від 20.08.2012 2012 р., № 61, стаття 2471.

4. Закон України «Про звернення громадян» (ст. 29) Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, №47, ст.256. Із змінами, внесеними згідно із Законами № 653-XIV від 13.05.99, ВВР, 1999, N 26, ст.219; №1294-IV від 20.11.2003, ВВР, 2004, № 13, ст.181; № 2384-IV від 20.01.2005, ВВР, 2005, № 11, ст.200; №1254-VI від 14.04.2009, ВВР, 2009, № 36-37, ст.511; № 4054-VI від 17.11.2011.

5. Закон України «Про збройні сили України» (ст. 12). Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 9, ст.108. Із змінами, внесеними згідно із Законами №  309-VI від 03.06.2008, ВВР, 2008, № 27-28, ст.253; №803-VI  від 25.12.2008, ВВР, 2009, № 19, ст.258; №1256-VI  від 14.04.2009, ВВР, 2009, № 36-37, ст.513; №2526-VI  від 21.09.2010, ВВР, 2011, №  4, ст.27; №2592-VI від 07.10.2010, ВВР, 2011, N 10, ст.63; №4026-VI  від 15.11.2011, ВВР, 2012, N 25, ст.264.

6. Закон України «Про міліцію» (ст. ст. 10, 11, 12, 14, 25, 27). Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1991, № 4, ст. 20. Із змінами, внесеними згідно із Законами № 3999-VI від 03.11.2011, ВВР, 2012, N 23, ст.240; № 4025-VI від 15.11.2011, ВВР, 2012, № 25, ст.263; № 4447-VI від 23.02.2012; №4652-VI від 13.04.2012; №4711-VI від 17.05.2012; № 4778-VI від 17.05.2012.

7. Закон України «Про службу безпеки України» (ст. ст. 25, 34). Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.382.  Із змінами, внесеними згідно із Законами № 2592-VI від 07.10.2010, ВВР, 2011, N 10, ст.63; №3266-VI від 21.04.2011, ВВР, 2011, № 43, ст.449; № 4157-VI від 09.12.2011, ВВР, 2012, № 29, ст.333; № 4711-VI від 17.05.2012.

8. Закон України «Про Державну прикордонну службу України» (ст. ст. 32). Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, № 27, ст.208. Із змінами, внесеними згідно із Законами № 586-VI від 24.09.2008, ВВР, 2009, № 10-11, ст.137; №884-VI від 15.01.2009, ВВР, 2009, № 24, ст.298; №1710-VI від 05.11.2009, ВВР, 2010, №  6, ст.46; №2947-VI від 13.01.2011, ВВР, 2011, № 32, ст.316; №4711-VI від 17.05.2012.

9. Закон України «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України» (ст. ст. 10, 14); Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 29, ст.397. Із змінами, внесеними згідно із Законами № 407/95-ВР від 31.10.95, ВВР, 1995, № 42, ст. 304; №312-XIV від 11.12.98, ВВР, 1999, № 4, ст.35; №1381-XIV від 13.01.2000, ВВР, 2000, №10, ст.79; № 2171-III від 21.12.2000, ВВР, 2001, N  9, ст.38; №2377-IV  від 20.01.2005, ВВР, 2005, № 11, ст.198; №328-V   від 03.11.2006, ВВР, 2006, № 51, ст.519; №1014-V   від 11.05.2007, ВВР, 2007, № 33, ст.442; №1254-VI  від 14.04.2009, ВВР, 2009, № 36-37, ст.511.

10.Закон України «Про державну охорону органів державної влади України і посадових осіб» (ст. ст. 10, 13, 18). Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1998, № 35, ст.236. Із змінами, внесеними згідно із Законами №586-VI від 24.09.2008, ВВР, 2009, № 10-11, ст.137; №4711-VI від 17.05.2012.

11. Закон України «Про оперативно-розшукову діяльність» (ст. ст. 3, 6, 7, 8, 9, 14). Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 22, ст.303. Із змінами, внесеними згідно із Законами № 2756-VI  від 02.12.2010, ВВР, 2011, № 23, ст.160; №2939-VI  від 13.01.2011, ВВР, 2011, № 32, ст.314; № 3334-VI  від 12.05.2011, ВВР, 2011, № 45, ст.485; №3412-VI від 19.05.2011, ВВР, 2011, № 50, ст.540.

12. Закон України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду» (ст. ст. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15). Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1995, № 1, ст. 1. Із змінами, внесеними згідно із Законами №2171-III від 21.12.2000, ВВР, 2001, № 9, ст.38; №662-IV  від 03.04.2003, ВВР, 2003, № 27, ст.209; №1130-IV  від 11.07.2003, ВВР, 2004, №  8, ст.66; №3165-IV  від 01.12.2005, ВВР, 2006, № 12, ст.102; №1254-VI  від 14.04.2009, ВВР, 2009, №36-37, ст.511; №1414-VI  від 02.06.2009, ВВР, 2009, № 41, ст.600.

13. Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища» (ст. ст. 37); Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1991, № 41, ст.546. Із змінами, внесеними згідно із Законами №3038-VI від 17.02.2011, ВВР, 2011, №34, ст.343; №3530-VI  від 16.06.2011, ВВР, 2012, № 2-3, ст.3; №4713-VI  від 17.05.2012.

14. Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» (ст. 34) Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1991, № 29, ст. 377. Із змінами, внесеними згідно із Законами №3610-VI від 07.07.2011, ВВР, 2012, №  7, ст.53.

 

15. Закон України „Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів” (ст. ст. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24); Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1994, N 11, ст.50. Із змінами, внесеними згідно із Законами № 1254-VI  від 14.04.2009, ВВР, 2009, № 36-37, ст.511; № 3610-VI  від 07.07.2011, ВВР, 2012, №  7, ст.53.

 

16. Закон України „Про уповноваженного Верховної ради України з прав людини” (ст. 20). Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1998, № 20, ст.99. Із змінами, внесеними згідно із Законами № 274-VI від 15.04.2008, ВВР, 2008, N 25, ст.240; № 4711-VI від 17.05.2012.

17. Закон України „Про статус народного депутата України” (ст. ст. 4, 19, 21, 24, 27, 28). Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 3, ст. 17. Із змінами, внесеними згідно із Законами № 1276-VI від 16.04.2009, ВВР, 2009, № 38, ст.535; № 2453-VI від 07.07.2010, ВВР, 2010, № 41-42, № 43, №44-45, ст.529; № 2756-VI від 02.12.2010, ВВР, 2011, № 23, ст.160; № 3668-VI від 08.07.2011, ВВР, 2012, № 12-13, ст.82; № 4282-VI від 22.12.2011; № 4661-VI від 24.04.2012; № 4711-VI від 17.05.2012.

Галузеві накази Генерального прокурора України та додатки до них

1.Наказ Генерального прокурора України №1гн від 26.12.11 «Про організацію роботи і управління в органах прокуратури України». Із змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 05.04.12 № 1гн-1-1/2гн-3 та від 12.07.12 № 1гн-2

2.Наказ Генерального прокурора України №1/1гн від 04.05.12 «Про координацію діяльності правоохоронних органів  по боротьбі із злочинністю та корупцією».

3.Наказ Генерального прокурора України №1/2 гн від 11.07.12 «Про особливості організації роботи  прокуратур міст з районним поділом».

4.Наказ Генерального прокурора України №1/3 гн від 26.12.05 «Про організацію роботи з питань первинного обліку, ведення статистичної звітності в органах прокуратури та нагляду за обліком злочинів». Із змінами, внесеними наказом Генерального прокурора України від 04.10.11 № 3/2/1гн та від 12.07.12 № 1гн-2.

5.Наказ Генерального прокурора України №1/4 гн від 24.01.06 «Про затвердження положення про організацію співпраці Генеральної прокуратури України з Верховною Радою України».

6.Наказ Генерального прокурора України №2 гн від 15.12.11  «Про організацію роботи з кадрами в органах прокуратури України» Із змінами, внесеними наказом Генерального прокурора України від 12.07.12 № 1гн-2.

7.Наказ Генерального прокурора України №3 гн від 12.04.11 «Про організацію правозахисної діяльності органів прокуратури України». Із змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 21.06.11 № 1гн-1/3гн-1, від 04.10.11 № 3/2/1гн та від 12.07.12 № 1гн-2.

8.Наказ Генерального прокурора України №3/1 гн від 21.06.11 «Про особливості правозахисної діяльності органів прокуратури щодо захисту прав і свобод дітей».

9.Наказ Генерального прокурора України №3/2гн від 04.10.11 «Про особливості організації діяльності органів прокуратури  у сферах охорони навколишнього природного середовища  та земельних відносин». Із змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 25.01.12 № 3/2гн-1 та від 12.07.12 № 1гн-2.

10.Наказ Генерального прокурора України №3/3 гн від 19.09.05 «Про сферу та особливості організації діяльності органів прокуратури на транспорті». Із змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 18.03.11 № 1/2гн-1 та від 04.10.11 № 3/2/1гн

11.Наказ Генерального прокурора України №4 гн від 19.09.05 «Про організацію прокурорського нагляду за додержанням законів органами, які проводять дізнання та досудове слідство». Із змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 15.11.05 № 4гн-1, від 28.12.05 №7гн-1, від 03.07.07 № 4гн-2,від 28.05.08 № 4гн-3, від 18.03.11 № 1/2гн-1, від 08.06.11 № 4гн-4, від 04.10.11 № 3/2/1гн та від 12.07.12 № 1гн-2.

12.Наказ Генерального прокурора України №4/1 гн від 19.09.05 «Про організацію прокурорського нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність». Із змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 16.08.06 № 4/1гн-1, від 11.12.09 № 10гн-1, від 04.10.11 № 3/2/1гн та від 12.07.12 № 1гн-2.

13.Наказ Генерального прокурора України №4/2 гн від 19.09.05 «Про організацію прокурорського нагляду за додержанням законів спеціальними підрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю». Із змінами внесеними наказами Генерального прокурора України від 11.12.09 № 10гн-1 та від 12.07.12 № 1гн-2.

14.Наказ Генерального прокурора України №4/4 гн від 08.06.06 «Про організацію прокурорського нагляду за додержанням законів органами Державної митної служби та Державної прикордонної служби України».  Зі змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 19.02.07 №4/4гн-1, від 25.11.09 № 4/4гн-2 та від 18.03.11 № 1/2гн-1.

 

15.Наказ Генерального прокурора України №5 гн від 19.09.05 «Про організацію участі прокурорів у судовому розгляді кримінальних справ та підтримання державного обвинувачення». Із змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 11.12.09 №10гн-1, від 01.09.10 №5гн-1/6гн-1, від 18.03.11 № 1/2гн-1, від 04.10.11 № 3/2/1гн, від 18.05.12 № 5гн-2/6гн-4 та від 12.07.12 № 1гн-2.

 

16.Наказ Генерального прокурора України №6 гн від 29.11.06 «Про організацію представництва прокурором в суді інтересів громадянина або держави та їх захисту при виконанні судових рішень». Із змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 11.12.09 №10гн-1, від 01.09.10 №5гн-1/6гн-1, від 06.12.10 № 3/2гн-2, від 16.12.10 № 6гн-3/3/2гн-3, від 18.03.11 № 1/2гн-1 та від 18.05.12 № 5гн-2/6гн-4.

17.Наказ Генерального прокурора України №7гн від 22.04.04 «Про організацію роботи з питань правового забезпечення в органах прокуратури». Із змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 21.04.08 № 820ц, від 04.10.11 № 3/2/1гн та від 12.07.12 № 1гн-2. (додаток Інструкція про порядок ведення систематизації законодавства в органах прокуратури).

18.Наказ Генерального прокурора України №7 гн від 02.04.12 «Про організацію прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян». Із змінами, внесеними наказом Генерального прокурора України від 12.07.12 № 1гн-2.

19.Наказ Генерального прокурора України №8 гн від 05.05.11 «Про організацію роботи органів прокуратури України у галузі міжнародно-правового співробітництва». Із змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 04.10.11 № 3/2/1гн, від 12.07.12 № 1гн-2 та від 06.08.12 № 8гн-1.

Додаток 1 «Інструкція про порядок підготовки, передачі та виконання органами прокуратури України звернень про правову допомогу у кримінальних справах щодо виконання процесуальних дій та передачі кримінального переслідування».

Додаток 2. «ІНСТРУКЦІЯ про організаційно-протокольне забезпечення заходів міжнародного співробітництва, які здійснюються органами прокуратури України».

20. Наказ Генерального прокурора України №9 гн від 21.06.11  «Про організацію роботи з розгляду і вирішення звернень та особистого прийому в органах прокуратури України». Із змінами, внесеними наказом Генерального прокурора України від 04.10.11 № 3/2/1гн.   

Додаток до наказу:«Інструкція про порядок розгляду і вирішення звернень та особистого прийому в органах прокуратури України».

21. Наказ Генерального прокурора України №10 гн від 21.06.11 «Про організацію діяльності органів прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції». Із змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України від 04.10.11 № 3/2/1гн та від 12.07.12 № 1гн-2.

 

22.Наказ Генерального прокурора України №11 гн від 14.07.06 «Про організацію роботи органів прокуратури України в реалізації принципи гласності». Із змінами, внесеними наказами Генерального прокурора України  від 30.07.10 №11гн-1, від 04.10.11 № 3/2/1гн та від 12.07.12 № 1гн-2.

23.Наказ Генерального прокурора України №12 гн від 12.07.12 «Про особливості діяльності прокуратур з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері».

24.Наказ Генерального прокурора України №14 гн від 18.05.12 «Про організацію роботи із забезпечення доступу до публічної інформації в органах прокуратури України».

Навчальне видання

Навчально-методичні матеріали з навчальної дисципліни „Прокурорський нагляд в України”, для студентів заочної, прискореної форм навчання, які одержують освітньо-кваліфікаційний рівень „бакалавр” зі спеціальності „Правознавство”

Микола Володимирович Семикін

Світлана Олександрівна Патюк

Підписано до друку_____. Формат 60/84 1/16. Папір офсет. Друк офсет. Умов.-друк.  1,1 арк. Обл.-видав. –  1,0 арк. Тираж 100 прим. Замовл. № _______ Ціна договірна.

Донецький національний університет, 83050, Донецьк, пр. Ватутіна, 1а.

Видавничий центр економіко-правового факультету, 83050, Донецьк,

пр. Ватутіна, 1а




1. UI GreenMetric World University Rnking httpgreenmetric
2.  л
3. НА ТЕМУ Формирование ассортимента товаров в торговом объекте в современных услови.html
4. Лекція 4 ldquo;РАДІАЦІЙНА БЕЗПЕКАrdquo; Мета- 1.
5. Environmentl Pollution
6. число составляющих ЭВМ элементов число соединений коэффициенты масштабный и весовые
7. Роль Кириллова в освоении Урала
8. Тема 10. Філософська антропологія.html
9. ЗАДАНИЕ. Составить таблицу Основные показатели физического психического и социального развития ребенка в
10. Лабораторная работа 1 первая часть unit Unit1; interfce uses Windows Messges SysUtils Vrints Clsses Grphics Controls Forms Dilogs
11. ПОЯСНИТЕЛЬНАЯ ЗАПИСКА Методические указания предназначены для студентов заочного отделения технологичес
12. Телеком Софт Рассмотрим антикризисные меры предпринятые в ООО ЦИТ Телеком Софт
13. Реферат- Организация статистического приемочного контроля по количественному признаку
14.  Электронный экзамен 1656
15. В результате этого процесса возникли первые российские корпорации
16. Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях
17. Курсовая работа- Внутрифирменное управление
18. модуль- Педагогіка в системі сучасного людинознавства Практичне заняття 1 Педагогіка- становлення суча
19. На тему ldquo; Принципы и методы сегментации рынка rdquo; по дисциплине Маркетинг Вы
20. Тема 1 Конституционное государственное право как отрасль права Задача 1 ООО Лопух и ЗАО Тромбон п