Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
ІСТОРІЯ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
” ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНЕ УЧИЛИЩЕ № 71”
смт. Щорськ, Криничанський район
Професійно-технічне училище № 71 є державним професійно-технічним навчальним закладом другого атестаційного рівня аграрного профілю, що забезпечує реалізацію права громадян на здобуття професійно-технічної та повної загальної середньої освіти, оволодіння робітничими професіями, кваліфікацією, відповідно до інтересів, здібностей, стану здоровя.
Училище засновано 02 жовтня 1963 року наказом № 54Дніпропетровського обласного управління професійно-технічної освіти на основі Державного комітету СРСР по професійно-технічній освіті за № 15 від 24червня 1963 року під назвою «училище механізації сільського господарства № 1». «Школою механізації» називали училище перші його учні. З великим бажанням йшла молодь навчатися, оволодівати робітничими професіями. Єдиний в районі професійний навчальний заклад приваблював тим, що учням виплачували стипендію в розмірі десяти карбованців, видавали одяг, можна було отримати повноцінне харчування в їдальні училища та отримати професію необхідну для роботи в колгоспі та на підприємстві. 18 листопада 1963 року училище перейменовано в сільське професійно-технічне училище № 1 ( СПТУ№1).
Першим директором училища був Папченко Антон Микитович (1914-1982) полковник Радянської армії, командир танкового полка в роки Великої Вітчизняної війни, кавалер ордена Богдана Хмельницького ІІ ступеня, заступники директора з НВЧ - Єфанов Семен Гнатович ветеран ВВВ, вчений агроном, вчитель спецпредметів, а з НВР Клюєвський Іван Кузьмич, ветеран ВВВ, замполіт, вчитель історії. Першими майстрами виробничого навчання були Доброгорський Митрофан Микифорович, Червонець Семен Федосієвич, ШевцовВасилій Іванович,Стикачов Володимир Антонович, Зюзь Леонід Терентійович,Тупало Михайло Михайлович, Король Іван Семенович, Желізняк Василь Михайлович. Першими викладачами були Заремба Борис Борисович, Єфанова Надія Іванівна, Шкура Іван Йосипович, Стародубцев Микола Максимович, Загребельний Іван Іванович,Псюкало Андрій Леонтійович, Гогунський Юлій Євлампієвич. Головним бухгалтером був Соломко Василь Ілліч, секретарем Жуган Марія Павлівна.
У перші роки існування училища навчальні приміщення були розкидані по території смт. Щорськ. Центральний навчальний корпус знаходився на місці сучасного приміщення райкому партії Щорського району, лабораторії у приміщенні районної ради, їдальня в центральній частині селища, а гуртожиток був розташований у колишньому приміщенні міліції. Це створювало певні незручності для учнів та педагогів, але молодий, ініціативний педагогічний колектив успішно організовував учнівську молодь, училище готувало кваліфіковані кадри такі необхідні для сільського господарства того часу.
20 жовтня 1979 року в честь 60-ї річниці Ленінського комсомолу України на місці спортивної площадки та площадки з ремонту сільгоспмашин було будівельним трестом «Кривийрігбудмаш» збудований трьохповерховий учбовий корпус для занять з теоретичного та виробничого навчання 2047 м2.
1964 рік Перша група трактористів-машиністів
|
23 березня 1982 року училище стало носити назву „Сільське середнє професійно-технічне училище № 1” ( ССПТУ№ 1).
В червні 1984 року наказом № 211 Головногоуправління профтехосвітибуло перейменоване в Середнє професійно-технічне училище № 71(СПТУ № 71)
Навчальному господарству було виділено 192 га орної землі, 18 га з якої зайняли учбові території.
З 14 січня 1991 року училище отримало назву „Професійно-технічне училище № 71” (ПТУ № 71).
З роками розвивалось училище, покращувалась матеріально-технічна база, зявлялась нова техніка. Досвідчений та згуртований колектив ПТУ-№71 успішно розвязував проблеми навчання та виховання учнівської молоді. Художню самодіяльність училища добре знали і любили не лише в Криничанському районі, а й за його межами. Хор педагогів та учнів училища, виступи учнівських колективів були відзначені нагородами за участь в районних та обласних конкурсах.
Минули десятиліття. Сьогодні училище є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків.
Приміщення училища, загальною площею 3000 м2, розміщені на земельній ділянці площею 192 га і розраховані на 360 навчальних місць. До їх складу входять 14 навчальних кабінетів, 2 лабораторії тракторів і автомобілів, слюсарна майстерня, 2 компютерних класи, спортивний комплекс 900 м2і спортивна зала, їдальня на 60 місць, бібліотека, спортивний майданчик, гуртожиток на 77 місць, адміністративні та побутові приміщення. На окремій території, на околиці селища, знаходиться автодром 2 га, пункт технічного обслуговування, 20 критих боксів і автомобілів, навіси для сільськогосподарської техніки, 750 м2 майданчиків з твердим покриттям для регулювання та обслуговування сільськогосподарської техніки, навчальний полігон площею 20 000 м2. Загальна площа учбового господарства становить 180 га, з них 162 га орної землі.
Училище має ліцензію серія АД № 034791 Міністерство освіти і науки України від 24.04.2012 року на підготовку учнів з таких професій: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорія „А1”,”А2”,”В1”); слюсар-ремонтник; водій автотранспортних засобів (категорія „С”) з 3-х річним терміном навчання; оператор компютерного набору (бухгалтерія); обліковець з реєстрації бухгалтерських даних; водій категорії “C” і “B”; овочівник. Поряд з первинною професійною підготовкою з усіх професій учні мають змогу отримати і повну загальну середню освіту.
„ПТУ № 71” єдиний в Криничанському районі професійно-технічний навчальний заклад, який забезпечує потреби регіону у кваліфікованих робітниках. Перший наказ по училищу був занесений 01 жовтня 1963 року в книгу наказів за № 1-К на спеціальність в групу трактористів-машиністів за направленням колгоспів та совхозів Криничанського району і навчалося в групі М-1 30 учнів.За 50 річний період існування училище підготувало близько 15000 представників робітничих професій.
На даний час педагогічний колектив додає максимум зусиль на підтримку належного стану навчально-виховного процесу та матеріально-технічної бази училища.
ДИРЕКТОРИ УЧИЛИЩА: