Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
79. Найбільш вагомими зовнішніми і внутрішніми чинниками, які мають стратегічне значення для забезпечення ефективної діяльності підприємства, називаються:
80. Метод, який передбачає відстеження поточної інформації, яка з'являється вперше, забезпечення фіксації та визначення тенденцій змін факторів середовища називається: Метод моніторингу
81. Методи екстраполяції базуються на твердженні про: про незмінність або відносну стабільність існуючих тенденцій розвитку.
82. Метод, який передбачає пошук раніше сформованої інформації про стан зовнішнього та внутрішнього середовища підприємства називається: Сканування
83. Метод, який передбачає побудову моделей реальних явищ або обєктів, їх динаміки та дозволяє виробити оптимальні управлінські рішення називається: Методи моделювання
84. Згідно з яким методом інформація про головні параметри розвитку може допомогти людям своїми рішеннями впливати на майбутнє: методи розробки сценаріїв розвитку подій
85. Сукупність ресурсів підприємства які забезпечують реалізацію конкретної стратегії розвитку, характеризується поняттям:
86. Оцінка стратегічного потенціалу підприємства в цілому і окремих його функціональних підсистем є результатом проведення: Аналіз внутрішнього середовища підприємства
87. Підхід до оцінки потенціалу підприємства, який базується на оцінці наявного потенціалу з виявленням його сильних і слабких сторін та стосується практично всіх ресурсів підприємства, називається: Ресурсний підхід.
88. Підхід до оцінки потенціалу підприємства, який базується на оцінці наявного потенціалу як сукупності накопичених можливостей різних функцій, називається: Структурний (функціональний) підхід
89. Підхід до оцінки потенціалу підприємства, який базується на оцінці рівня відповідності потенціалу конкретним цілям, називається: Проблемно-орієнтований (цільовий) підхід
90. Згідно із системою, запропонованою групою Mc Kensey, аналіз внутрішнього середовища підприємства повинен охоплювати такі сторони виробничої діяльності підприємства як:
технологію (джерела фінансування, наявність патентів, вибір товарів і технологічних процесів виробництва);
91. В «ланцюжок цінностей» М. Портера, для проведення аналізу внутрішнього середовища, включаються такі фактори як: первинну (основну) діяльність (матеріально-технічне постачання, виробництво, маркетинг, збут);
вторинну діяльність (спрямована на підтримку первинної діяльності: розвиток технологій, управління персоналом, управлінська інфраструктура).
92. Загальний аналіз внутрішнього середовища підприємства проводиться по таким функціональним підсистемам як: маркетинг, виробництво, кадри, НДДКР, фінанси, управління, а також організаційна культура підприємства.
93. Під виробничим потенціалом підприємства розуміють: сукупність технічних, технологічних, фінансових, кадрових та інших ресурсів підприємства, що надають можливості виробництва конкурентоспроможних товарів (послуг).
94. Під потенціалом системи управління підприємством розуміють: можливість, здатність суб'єкта управління здійснювати управлінські процеси в заплановані терміни, якісно та ефективно.
95. Сукупність взаємоповязаних виробничих та управлінських ресурсів, достатній рівень розвитку яких забезпечує досягнення перспективних цілей підприємства, характеризується поняттям: стратегічним потенціалом підприємства
96. В широкому розумінні під конкурентоспроможністю підприємства розуміють: здатність ефективного функціонування в умовах конкурентного середовища.
97. У вузькому розумінні під конкурентоспроможністю підприємства розуміють: відносну характеристику, що відображає відмінності процесу розвитку конкретного підприємства від виробника-конкурента як за ступенем задоволення своїми товарами або послугами конкретних суспільних потреб, так і за ефективністю виробничо-господарської діяльності.
98. Під конкурентоспроможністю товару (продукції) підприємства розуміють: це ступінь його відповідності на певний момент часу вимогам цільових груп споживачів або вибраного ринку за найважливішими характеристиками: технічними, економічними, екологічними і т. ін.