Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

КОНТРОЛЬНА РОБОТА ВАРІАНТ 4 З навчальної дисципліни -

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

14

СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ

КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ ПІДПРИЄМСТВА

КОНТРОЛЬНА РОБОТА

ВАРІАНТ 4

З навчальної дисципліни : "Економіка та ціноутворення в туризмі"

Виконала

Студентка 4-го курсу групи ТМ-91

Культенко О.П.

Перевірив викладач

Калініченко К.С.

Черкаси

2013

ЗМІСТ

Вступ……………………………………………………………………………….3

Теоретична частина

1.Сутність і роль доходу підприємств туристичного бізнесу……………...….4

2.Показники прибутку та рентабельності підприємств туристичного бізнесу……………………………………………………………………………...7

Тестові завдання…………………………………………………………………10

Практичні завдання……………………………………………………………...11

Висновки…………………………………………………………………………14

Список використаної літератури……………………………………….………15

ВСТУП

В даній контрольній роботі ми розглядаємо 2 теоретичні питання про дохід та прибуток туристичного підприємства. Також виконання тестових завдання з економіки та ціноутворення в туризмі, загальні питання про прибуток, ціну,витрати. Виконання ряд задач  з економіки, вираховування прибутку туристичного підприємства.

1.Сутність і роль доходу підприємств туристичного бізнесу.

 Економіка туристичного підприємства визначається структурою доходів і витрат. Успішне функціонування туристичного підприємства, як і підприємства будь-якої сфери діяльності, можливе тільки за умов постійного забезпечення руху грошових коштів. Надходження грошей - це доход, а їх використання - це витрати. До того ж дуже важливо, щоб доходи перевищували витрати і забезпечували отримання прибутку.

 Зіставлення доходів з витратами дає можливість визначити суму перевищення грошових надходжень над витратами і зробити висновок про ефективність функціонування підприємства.

  Туристична діяльність, як будь-яка інша, неможлива без одержання доходу, а суб'єкти туристичного підприємництва (туроператори, турагенти та ін.) не можуть функціонувати без позитивних результатів від своєї діяльності, тобто без одержання прибутку, який без доходу теж неможливий.

 Доход туристичних підприємств формується переважно за рахунок виручки від реалізації туристичного продукту та окремих послуг організованим і неорганізованим поодиноким туристам або туристичним групам. Реалізується туристичний продукт за договором на обслуговування або ексклюзивно за бажанням туриста без договору.

 Незалежно від форми розрахунків (передплата чи післясплата), сума отриманої оплати за турпродукт чи окремі послуги утворює валовий доход туристичного підприємства.

 Головним, а часто єдиним джерелом одержання доходів від туристичної діяльності, є виручка від реалізації туристичних послуг.

 Використовуючи обґрунтовану цінову і продуктову політику, туристичний оператор може підвищити доходи за рахунок збільшення кількості обслужених туристів, тривалості їхнього подорожування та підвищення якості послуг.

Оскільки туроператор формує, просуває на ринок, а інколи й реалізує комплекс туристичних послуг, тобто турпродукт, а турагент просуває і реалізує сформований туроператором продукт, то відмінності в їхній діяльності визначають різні джерела отримання доходів.

 Доход туроператора формується переважно за рахунок оплати турпродукту турагентом, дилером або безпосередньо туристом. Доход же турагента формується за рахунок комісійної винагороди за просування і продаж турпродукту, отриманого від туроператора або інших підприємств сфери туріндустрії. Відмінності в джерелах формування доходу цих підприємств викликані відмінностями в їхній діяльності. Якщо туроператор для комплектування турпакета закуповує туристичні ресурси і послуги, то турагент або інший посередник бере готовий турпродукт для реалізації, за що одержує доход у формі агентської (комісійної) винагороди за продаж.

 Для турагентів привабливішими є не фіксовані ставки агентської винагороди, а відсоткові ставки за накопичувальною системою, суть якої полягає в тому, що після продажу 10 одиниць турпродукту збільшується відсоток агентської винагороди. Таке збільшення агентської винагороди для туроператора рівноцінне широко використовуваній гнучкій системі знижок з цін для постійних покупців або дисконтних карт при реалізації турпродукту самим туроператором.

  Роль доходу підприємства полягає в тому, що він використовується для покриття витрат, сплати податків і одержання прибутку:

V→ПДВ + В + П.                   

Одержання прибутку, як видно з формули, забезпечується виручкою (доходом) від реалізації туристичних послуг. Тому основою стратегії розвитку туристичного підприємства є оптимізація доходу від реалізації туристичних послуг. Без підвищення прибутковості підприємств туристичної індустрії не може бути вирішена проблема організації й розвитку туризму в Україні, виведення його на світовий рівень, який забезпечує величезні прибутки підприємцям і доходи державі. Стратегія оптимізації доходу передбачає розробку заходів для його збільшення.

 Доход вважається оптимальним, якщо його вистачає для сплати податків, покриття витрат і утворення фонду саморозвитку підприємства. Така оптимізація вимагає обґрунтування ефективної структури джерел формування і напрямів використання доходу з виділенням тієї частки прибутку, яка необхідна для реінвестування.

 

2.Показники прибутку та рентабельності підприємств туристичного бізнесу

 Прибуток будь-якого підприємства виміряється абсолютною величиною, тобто сумою, що виступає узагальнюючим підсумковим показником господарсько-фінансової діяльності. Однак абсолютна величина прибутку не характеризує рівень ефективності діяльності підприємства в цілому та ефективності використання його ресурсів і дотримання режиму економії. Тому для оцінювання ефективності економічної діяльності підприємства, характеристики рівня раціональності використання його ресурсів і витрат використовується відносний показник, який називається рентабельністю.

 Прибуток як абсолютний синтетичний показник визначається на основі розподілу доходу з урахуванням діючої системи оподаткування доходу і прибутку.

 Сума прибутку - це перевищення доходів над витратами, податковими й обов'язковими платежами, а рентабельність визначається як відсоткове відношення суми отриманого прибутку до якого-небудь іншого показника (рис. 11.2).

Рис. 11.2. Система показників рентабельності підприємства

 Система рентабельності охопює дві групи показників:

  1.  рентабельність діяльності підприємства;
  2.  рентабельність використовуваних ресурсів;

Рентабельність діяльності характерзує, скільки прибутку припадає на одиницю виручки (доходу) від реалізації турпослуг або на одиницю витрат підприємства. Рентабельність виручки являє собою частку прибутку в середній ціні турпродукту (послуги).

 Розрахунок показників рентабельності туристичних підприємств залежить від виду їх діяльності.

 Рентабельність витрат визначається як відношення суми прибутку підприємства до суми його витрат за певний період і виражається у відсотках. Цей показник характеризує ефективність поточних витрат підприємства, їхню окупність і величину прибутку, що припадає на одиницю витрат.

 Особливе місце в оцінюванні ефективності витрат займає рентабельність, обчислена до фонду оплати праці, яка означає, скільки чистого прибутку підприємства припадає на 100 грн заробітної плати трудового колективу.

 Однак показники рентабельності діяльності підприємств не характеризують економічну ефективність використання їхніх ресурсів. Рентабельність діяльності може бути високою навіть при низькій ефективності використання ресурсів. Тому використовується друга група показників рентабельності, які визначаються як відношення прибутку до середньої вартості певних видів ресурсів, виражене у відсотках.

 Виняток складає лише рентабельність використання трудових ресурсів (Ртр), яка розраховується як відношення прибутку до середньооблікової чисельності працівників підприємства.

 Цей показник характеризує величину прибутку, яку забезпечує підприємству один середньообліковий працівник. Він виражається в гривнях на одного працівника.

 Рентабельність оборотних активів розраховується аналогічно рентабельності основних фондів з тією лише різницею, що в знаменнику використовується середня сума оборотних активів.

 Рентабельність капіталу підприємства може розраховуватися стосовно сукупного капіталу, авансованого в діяльність підприємства, або окремих його складових.

 Чистий оборотний капітал - це сума власного оборотного капіталу, а до перманентного капіталу відноситься той капітал, що знаходиться в довгостроковому розпорядженні підприємства. Величина перманентного капіталу (ПК) дорівнює сумі всіх джерел власного капіталу і довгострокових кредитів на певну дату:

ПК = ВК + Кдс                    

де Кдс - сума довгострокових кредитів.

 Усі показники рентабельності можна розраховувати як на основі чистого прибутку, так і оподаткованого прибутку.

  Розрахунки рентабельності за даними чистого прибутку дозволяють оцінити вплив податкових та інших обов'язкових платежів на рентабельність.

Тестові завдання.

Варіант 4

1.Ціна являє собою :

Важливий економічний параметр ринкового середовища діяльності туристичного підприємства, з яким воно повинно рахуватися і по можливості на нього впливати.

2.Сутність ціни проявляється в таких функціях :

Стимулююча, розподільча

3.Що являє собою еластичність?

Чутливість однієї економічної змінної до зміни іншої економічної змінної,
її здатність реагувати на цю зміну.

4.Податки – це :

Обов’язкові платежі.

5.Які податки відносяться до непрямих?

Акциз, мито

6. На ціну туристичного продукту впливає низка факторів :

Клас обслуговування, вид туристичної подорожі, форми обслуговування

7.Ціна "нетто" являє собою :

Вартість послуг окремих виробників

8.Ціна "брутто" – це :

Усі складові вартості туру, у тому числі вартості посередницьких послуг туристичних фірм; ціна пропозицій туристичного продукту на ринку.

9.Собівартість туристичного продукту являє собою :

Витрати виробництва туристичного підприємства – економічна категорія, яка відображає витрати праці на виробництво та реалізацію туристичного продукту та виражається в грошовій формі.

10.До прямих витрат відносяться :

Витрати на зарплату виробничого персоналу, витрати на транспорт, плата за оренду.

Практична частина.

Варіант 4.

Задача 1. Турфірма надає одну послугу. Середні змінні витрати на її виробництво та реалізацію складають А=80 грн.. Ціна одиниці тур послуги дорівнює С=110 грн.. Постійні витрати складають К=50 тис.грн..Розрахувати точку беззбитковості.

Розв'язання :

Задача 2. Розрахувати коефіцієнти автономії, загальної та абсолютної ліквідності, співвідношення позичкового та власного капіталу.

Актив

На початку року, тис.грн.

На кінець року, тис.грн.

Пасив

На початку року,тис.грн

На кінець року,тис.грн.

1.Гроші

430

530

1.Короткострокова позичка банку

630

330

2.Цінні папери

230

-

2.Розрахунки з кредиторами

1430

1030

3.Дт заборгованість

630

430

3.Короткострокова заборгованість

2060

1360

4.Запаси ТМЦ

3030

2830

4.Довгостроковий позичковий капітал

1630

1930

5.Мобільні кошти

1290

960

5.Акціонерний капітал

1530

1530

6.Довгострокові інвестиції

2030

2030

6.Резервний капітал

1030

1030

7.Нематеріальні активи

230

250

7.Нерозподілений прибуток

330

250

Баланс

3550

3240

Баланс

6580

6100

Розв'язання :



ВИСНОВКИ

В даній контрольній роботі ми виконали задачі, та вирахували показники за даними. Дали коротке визначення прибутку та доходу туристичного підприємства. Виконали тестові завдання з тем про прибуток, ціну.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Аветисова А.А. Экономика предприятий питания: Учеб. пособие. -Донецк: ДонГУЭТ, 2002. - 246 с.

2. Аветісова А.О. Підприємства харчування в системі туризму: Моногр. / А.О.Аветісова, С.В.Сорока. - Донецьк: ДонДУЕТ, 2002. - 165 с.

3. Байлик С.И. Гостиничное хозяйство. Организация, управление, обслуживание: Учеб. пособие. - К.: ВИРА-Р, 2002. - 252 с.

4. Балабанов И.Т. Экономика туризма: Учеб. пособие / И.Т.Балабанов, А.И.Балабанов. - М: Финансы и статистика, 1999. - 176 с.

5. Биржаков М.Б. Введение в туризм. - М.: Невский фонд, 2002. -320 с.

6. Бланк И.А. Основы финансового менеджмента. Т.2. - К.: Ника-Центр, 1999.-512 с.

7. Володькин М.В. Стратегический менеджмент: Учеб. пособие. - К.: Знання-Прес, 2002. - 149 с.

8. Господарський кодекс України / Відомості Верховної ради України.-2003.-№ 18-22.-Ст. 144.

9. Гвозденко А.А. Логистика в туризме: Учеб. пособие. - М: Финансы и статистика, 2004. - 272 с.




1. Древнеегипетская Книга Мертвых
2. тематическое обеспечение систем.html
3. Хоть царём девица будет и её создал творец
4. . Поняття фінансового стану підприємства та методи його оцінки
5. Артикуляционная гимнастика
6. КоА під дією піруватдегідрогеназного комплексу- Кофермент А відноситься до групи мононуклеотидів йог
7. Анализ эффективности использования трудовых ресурсов на ОАО Бастарт
8. Размещение отраслей промышленности строительных материалов
9. Тема- Индивидуальные средства защиты органов дыхания и кожи Вопросы- Введение
10. Политическое учение ВИ Ленин
11. тема стилистик в современной лингвистике
12. Финансовое право
13. Тюменской областной школы подготовки вожатых
14. Реферат- Поняття стресу та дії людини в стресовій ситуації
15. Остров Пасхи
16. 62017 КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЛЬОНОВМІСНИХ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ВЗУТТЯ
17. Правознавство 14.
18. Рабочая программа и методические рекомендации по дисциплине сурдопедагогика
19. Налоговая система нэпа
20. З~ясуйте суть національного багатства та його елементи