червоних променів світла 7 105 см рентгеновських променів 025 А і 3 гамапроменів 124 102 А
Работа добавлена на сайт samzan.net:
Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
от 25%
Подписываем
договор
- Знайти масу фотона : 1) червоних променів світла (=7 10-5 см ), рентгеновських променів (=0,25 А ) і 3) гама-променів (=1,24 10-2 А).
- Визначити енергію, масу і кількість руху фотона, якщо довжина хвилі, що йому відповідає, дорівнює 0,016 А.
- Ртутна дуга має потужність 125 вт . Скільки квантів світла випускається посекундно у випромінюванні з довжинами хвиль :
1) 6123 А, 2) 5791 А, 3)5461 А, 4) 4047, 5) 3655, 6) 2537 А ? Інтенсивність цих ліній дорівнює відповідно : 1) 2%, 2) 4%, 3) 4 %, 4) 2,9%, 5) 2,5%, 6) 4% від інтенсивності ртутної дуги. Вважати, що 80% потужності йде на випромінювання.
З якою швидкістю повинен рухатися електрон, для того щоб його кінетична енергія дорівнювала енергії фотона з довжиною хвилі = 5200 А ?
- З якою швидкістю повинен рухатися електрон, для того щоб кількість його руху дорівнювала кількості руху фотона з довжиною хвилі = 5200 А.
- Яку енергію повинен мати фотон, щоб його маса дорівнювала масі спокою електрона ?
- Кількість руху, що переноситься монохроматичним пучком фотонів крізь площадку S=2 см2 за час t= 0,5 хвилин, дорівнює рф= 3 10-4 г см /сек. Знайти для цього пучка енергію, що падає на одиницю площі за одиницю часу.
- При якій температурі кінетична енергія молекули двоатомного газу буде дорівнювати енергії фотона з довжиною хвилі = 5,89 10-4 мм ?
- Оскільки при високих температурах важко здійснити умови для вимірювання доз рентгенівського та гама-випромінювання в рентгенах, то ГОСТом 8848-63 допускається використовування рентгена як одиниці дози для випромінювання з енергією квантів до 3 Мев. Знайти, до якої граничної довжини хвилі рентгенівського ввипромінювання можна використовувати одиницю вимірювання рентген ?
- Знайти масу фотона, кількість руху якого дорівнює кількості руху молекули кисню при температурі 200 С. Швидкість молекули дорівнює середній квадратичній швидкості.
- В работі А. Г. Столєтова “ Актино - електричні дослідження ” (1888 р.) вперше були встановлені основні закони фотоефекту. Один з результатів його дослідів був сформульований так : “Розгалуджоючою дією володіють промені найвищої прелом- ляємості, довжина яких менша ніж 295 10-6 мм”. Визначити роботу виходу електрона з металу, з яким працював
А. Г. Столєтов.
- Знайти червону границю фотоефекту для літію, натрію, калію та цезію.
- Червона границя фотоефекту для деякого металу дорівнює 2750 А. Яке мінімальне значення енергії фотона, що викликає фотоефект ?
- Червона границя фотоефекту для деякого металу дорівнює 2750 А. Знайти : 1) роботу виходів електронів з цього металу, 2) максимальну швидкість електронів, що вирвані з цього металу світлом з довжиною хвилі 1800 А, 3) максимальну кінетичну енергію цих електронів.
- Знайти частоту світла, що вириває з поверхні металу електрони, які повністю затримуються зворотнім потенціалом в 3 в. Фотоефект у цього металу починається при частоті падаючого світла в 6 · 1014 сек-1. Знайти роботу виходу електрону з цього металу.
- Знайти величину затримуючого потенціалу для фотоелектронів, що випускаються при освітленні калію світлом, довжина хвилі якого дорівнює 3300 А.
- При фотоефекті з платинової поверхні величина затримуючого потенціалу дорівнює 0,8 в. Знайти : 1) довжину хвилі застосовуємого опромінення, 2) максимальну довжину хвилі, при якій ще можливий фотоефект.
- Кванти світла з енргією е= 4,9 ев виривають фотоелектрони з металу з роботою виходу А=4,5 ев. Знайти максимальний імпульс, що передається поверхні металу при виході електрона.
- Визначити сталу Планка h, якщо відомо, що фотоелектрони, що вириваються з поверхні деякого металу світлом з частотою 2,2 ·1015сек-1 - потенціадом в 16,5 в.
- Вакуумний фотоелемент складається з центрального катоду - вольфрамової кульки і аноду - внутрішньої поверхні посріюненої з внутрішньої сторони колби. Контактна різниця потенціалів між електродами, яка численно дорівнює U=0,6 в, прискорює вилітаючі електрони. Фотоелемент освітлюється світлом, довжина хвилі якого =2,3 10-7 м. 1) Яку затримуючу різницю потенціадів треба прикласти між електродами, щоб фототок спав до нуля ? 2) Яку щвидкість отримають фотоелектрони, коли вони долетять до аноду, якщо прикладувати між катодом і анодом зовнішньої різниці потенціалів ?
- Між електродами фотоелементу попередньої задачі прикладена затримуюча різниця потенціалів в 1 в. При якому граничному значенні довжини хвилі , яке падає на катод світла , почнеться фотоефект ?
На рис. 65 показана частина приладу, з яким П.Лебедєв виконував свої досліди по вимірюванню тиску світла. Скляна хрестовина, що підвішана на тонкій нітці, закрита у відкачану посудину та несе на кінцях два легких кільця з платинової фольги. Одне кільце закреслено, інше залишено блискучим. Напрвляючи світло на одно з кілець та вимірюючи кут повороту нитки (для дзеркального відрахунку служе дзеркало S), можна визначити величину світлового тиску. Знайти: 1) величину світлового тиску, 2) енергію, яка падає від від дугової лампи за 1 сек на 1см2 поверхні кілець, якщо при освітленні блискучого кільця відхилиння зайчика дорівнювало 76мм за шкалою, віддаленною від дзеркала на 1200 мм. Діаметр кілець 5 мм. Відстань від центру кільця до осі обертання 9,2 мм. Коефіцієнт відбиття світла від блискучого кільця 0,5. Стала k моменту крутіння нитки (M=k) дорівнює 2,210-4 днсм/рад.
- В одному з дослідів П.Лебедєва при падінні світла на закреслене кільце (=0) кут повороту нитки дорівнював 10. Знайти: 1) величину світлового тиску, 2) потужність падаючого світла. Данні приладу взяти із умови попередньої задачи.
- В доному з дослідів П.Лебедєва напруженість падаючого на кільца монохроматичного світла (=5,610-5) дорівнювала 0,5 дж/хв. Знайти: 1) число фотонів, які падають на 1 см2 поверхні крилишек за 1 сек; 2) імпульс сили, повідомленної 1 см2 поверхні кілець за 1 сек. Величину імпульсу знайти для випадків: а) =0, б) =0,5 та в) =1. Данні приладу взяти із умови задачи 19.22.
- Російський астроном Ф.Бредихин пояснив форму кометних хвостів тиском сонечних промінів. Знайти: 1) світловий тиск сонечних промінів на абсолютно чорне тіло, яке поміщене на такой ж відстані від Сонця, що і Земля; 2) яку масу повинна мати частинка в кометному хвості, поміщена на той відстані, щоб сила світлового тиску на неї зрівноважувалась силою притягання частинкою Сонцем. Площина частинки, відбиту всі падаючі на неї проміні вважати рівною 0,510-8 см2. Величину сонечної сталої вважати рівною 8,21 дж/хвсм2.
- Знайти тиск світла на стінки електричної 100-ватної лампи. Колба лампи являє собою сферичну посудину радіусом 5 см. Стінки лампи відбивають 10падаючого на них світла. Вважати, що потужність, яка споживаєтья, іде на випромінювання.
- На поверхню площиною 100 см2 щохвилини падає 63 дж світлової енергії. Знайти величину світлового тиску у випадках, коли поверхня: 1) повністю відбиває всі проміні та 2) повністю поглинає всі падаючи на неї проміні.
- Монохроматичний пучок світла (=4900Å),падаючи нормально на поверхню, втконує тиск на неї, рівний 510-7 кг/м2. Скільки квантів світла адає щосеукндно на одиницю площи цієї поверхні? Коефіцієнт відбивання світла =0,25.
- Рентгеновські проміні з довжиною хвилі 0=70,8 пм випробують комптоновське розсіяння на парафіну. Знайти довжину хвилі рентгеновських промінів, які розсіяні у напрямках: а) =/2; б) =.
- Яка була довжина хвилі 0 рентгеновського випромінювання, якщо при комптонівського розсіювання цього випромінювання графітом під кутом =60 довжина хвилі розсіянного випромінювання стала рівною =25,4 пм?
- Рентгеновські проміні з довжиною хвилі 0=20 пм випробують комптонівське розсіювання під кутом =90. Знайти зміну довжини хвилі рентгенівських промінів при розсіюванні, також енергію We та імпульс електрону віддачи.
- При комптонівському розсіюванні енергія падаючого фотону розподіляється порівну між розсіянним фотон та електроном віддачи. Кут розсіювання =/2. Знайти енергію W та імпульс р розсіянного фотону.
- Енергія рентгенівських промінів =0,6 МеВ. Знайти енергію We електрону віддачи, якщо довжина хвилі рентгеновських промінів після комптонівського розсіяння змінилася на 20%.
- Знайти довжину хвилі де Бройля для електронів, які пройшли різницю потенціалів U1=1В та U2=100 B.
- Вирішити попередню задачу для пучка протонів.
- Знайти довжину хвилі де Бройля для : а) електрона, який рухається зі швидкістю v=106м/с; б) атому водню,який рухається із середньою квадратичною швидкістю при температурі Т=300К; в) кульки масою m=1г, яка рухається зі швидкістю v=1см/с.
- Знайти довжину хвилі де Бройля для електрону, який має кинетичну енергію: а) W1=10кеВ; б) W2=1МеВ.
- Заряджена частинка, прискорена різницею потенціалів U=200В та довжиною хвилі де Бройля =2,02 пм. Знайти масу m частинки, якщо її заряд чисельно дорівнює заряду електрону.
- Скласти таблицю значень довжин хвиль де Бройля для електрону, який рухається із швидкістю v, яка дорівнює: 2108; 2,2108; 2,4 108; 2,6108; 2,8108 м/с.
- -частинка рухається по колу радіусом r=8,3 мм в однорідному магнітному полі, напруженність якого Н=18,9кА/м. Знайти довжину хвилі де Бройля для -частинки.
- Знайти довжину хвилі де Бройля для атому водню, який рухається при температурі Т=293К з найбільш ймовірною швидкістю.