У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Налаштування мережі Ubuntu 11

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 10.4.2025

Міністерство освіти і науки України

Вінницький технічний коледж

Звіт

до лабораторної роботи №11

на тему «Налаштування мережі Ubuntu 11.10»

Виконав

Студент групи

Перевірив:

Вінниця 2013


Тема: Налаштування мережі Ubuntu 11.10

Мета: Навчитись коректно налаштовувати параметри підключення до мережі в операційних системах сімейства Linux

Хід роботи

Багато функцій Ubuntu досить сильно залежать від інтернету. Звичайно можна спокійно використовувати систему взагалі без підключення до Інтернету, але тоді доведеться трохи більше часу витрачати на деякі операції. Наприклад, Ubuntu за запитом автоматично викачує, встановлює і налаштовує нові додатки через простий і зрозумілий інтерфейс Центру додатків. Необхідно вибрати бажану програму зі списку, а Ubuntu робить всю подальшу роботу з її встановлення. Все те ж саме можна зробити і вручну, але для цього буде потрібно виконати куди як більше операцій.

Крім того, Ubuntu автоматично отримує з Інтернету інформацію про нові версії програм, про доступні оновлення безпеки, драйверів, пакетах локалізації і т.д. Тому дуже бажано, щоб комп'ютер з Ubuntu хоча б іноді отримував доступ до інтернету. Розмір LiveCD диска Ubuntu занадто малий, і через це помістити на нього локалізацію для всіх мов світу не представляється можливим. Тому при установці система автоматично спробує завантажити необхідні мовні пакети, але тільки якщо ви налаштуєте підключення до Інтернету прямо в LiveCD.

Крок 1 – Запустити віртуальну машину з операційною системою Ubuntu

Крок 2 – Перегляд доступних підключень

В Ubuntu для управління з'єднаннями з Інтернетом використовується програма NetworkManager. Вона підтримує практично всі існуючі типи підключень. 

NetworkManager являє собою маленьку іконку в області повідомлень  (праворуч зверху екрану), в непідключеному стані вона виглядає так:

  

Якщо натиснути лівою кнопкою миші на іконці, з'явиться меню зі списком доступних і активних підключень:

За замовчуванням, в цьому меню відображаються тільки знайдені бездротові мережі, плюс поточні активні підключення (якщо хоч одне встановлено). Можна активувати будь-яке підключення, просто вибравши його зі списку, або ж навпаки перервати будь-яке активне з'єднання, натиснувши на «Disconnect» під його назвою.

Для налаштування підключень треба натиснути на іконку NetworkManager правою кнопкою миші і вибрати пункт «Edit Connections ...»:

Відкриється вікно редактора з'єднань:

Потрапити в редактор з'єднань можна також через меню System → Preferences → Network Connections.

Основне вікно редактора мережевих підключень містить 5 вкладок для налаштування різних типів з'єднань і дозволяє додавати нові і управляти існуючими з'єднаннями.

  1.  Wired - звичайні з'єднання через кабель.
  2.  Wireless - з'єднання через WiFi адаптер.
  3.  Mobile Broadband - з'єднання через мережі GSM/3G з використанням мобільних телефонів в якості модемів.
  4.  VPN - зашифровані з'єднання через VPN-тунелі.
  5.  DSL - PPPoE і модемні з'єднання.

Крок 3 - Пряме підключення до мережі

Відкрити редактор з'єднань на вкладці Wired:

У списку за замовчуванням містяться автоматично створені підключення, по одному для кожного мережевого адаптера. Мережеві адаптери, так само як і розділи вінчестера, мають в Linux цілком певні імена: eth0 , eth1 і т.д. 

Скільки мережевих адаптерів встановлено?

За замовчуванням адаптери налаштовані на найпоширеніший випадок, тобто на отримання IP-адреси і адреси DNS автоматично при підключенні кабелю. 

Якщо ж потрібно якась настройка підключення, наприклад, ручна вказівку IP-адреси, то потрібно вибрати потрібне підключення зі списку і натиснути кнопку «Edit». Відкриється вікно редагування з'єднання:

Перша вкладка містить технічні параметри, які міняти зазвичай не потрібно. Для налаштування IP-адрес перейти на вкладку «IPv4 Settings».

Вибрати зі списку спосіб свого підключення (найчастіше використовуються «Automatic (DHCP)» та «Manual»):

Перший передбачає автоматичне отримання IP і DNS, він обраний за замовчуванням. Другий - ручне завдання цих параметрів. При виборі другого способу розблоковуються поля налаштувань.

Для введення IP натиснути кнопку «Add», у списку з'явиться нова порожня строчка, ввести в кожне поле стрічки параметри. Адреси DNS можна задати в одній з нижніх рядків, через кому.

Після введення всіх необхідних налаштувань натиснути на кнопку «Apply ...» для їх збереження. Поки не введено коректні настройки, ця кнопка буде заблокована.  Звернути увагу на перемикач «Connect automatically» в настройках будь-якого з'єднання:

Якщо він відзначений галочкою, то Ubuntu буде автоматично активувати це з'єднання при кожній можливості.

Крок 4 – Підключення з використанням PPPoE

Налаштувати PPPoE підключення можна на вкладці DSL-програми NetworkManager:

Натиснути кнопку «Add», у вікні ввести логін і пароль, інші поля залишити порожніми, по необхідності змініть параметри IPv4:

Зберегти налаштування.

Однак іноді створене таким способом підключення відмовляється працювати. У цьому випадку необхідно використовувати консольну утиліту pppoeconf .

Для її запуску відкрити термінал (меню Applications → Accesories → Terminal)

У вікні ввести команду

 sudo pppoeconf

Система запросить пароль (від Ubuntu, а не від PPPoE з'єднання!), Ввести його і натиснути Enter. Звернути увагу, пароль при введенні ніяк не відображається, ні зірочками, ні рисками. Так і повинно бути.

Відповісти на кілька запитань, зазвичай нічого змінювати не треба, достатньо просто ввести логін і пароль, після цього встановиться підключення до інтернету. Повторно вводити цю команду не буде потрібно, всі налаштування автоматично збережуться і відновляться після відключення або перезавантаження. Однак все ж краще настроювати з'єднання через NetworkManager, оскільки в цьому випадку у буде простий і зрозумілий графічний інтерфейс управління, якого позбавлена утиліта pppoeconf.

Крок 5 - Підключення до інтернету з використанням VPN

Додати нове з'єднання VPN можна на однойменній вкладці менеджера налаштування мережі:

Натиснути кнопку «Add», з'явиться вікно вибору типу VPN, в ньому доступний тільки один пункт - «Point-to-Point Tunneling Protocol (PPTP)». Натиснути кнопку «Create ...», після чого відкриється редактор налаштувань підключення:

Ввести логін і пароль, а також виставити необхідні параметри з'єднання, натиснувши на кнопку «Advanced...». Для активування підключення перейти в пункт «VPN Connections» списку з'єднань:

Висновки:

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________




1. Тема 1 20. Принятие решения сущность виды и этапы 1
2. Игротехники и игротехнологии Теоретикометодологические основы игротехнологического подхода
3. Контрольная работа- Земельное право РФ
4. В чем сущность и принципиальное отличие западной философии XX века от предшествующих философских систем
5. 1895 ~ видатний французький хімік один із основоположників сучасної мікробіології член Паризької Академії н
6. Вариант- Дольский район для студентов по специальности 310900 ldquo;Землеустройствоrdquo; очной и заочной ф
7. ЭКОНОМИЧЕСКАЯ ГЕОГРАФИЯ НАУКА О РАЗМЕЩЕНИИ И ТЕРРИТОРИАЛЬНОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ХОЗЯЙСТВА Экономическая геог
8. Тема- Живлення мікроорганізмів План- Поняття про обмін речовин в мікроорганізмах Типи живлення
9. Типовые задачи
10. ка Чацкого Чацкий прежде всего честная и деятельная натура притом еще натура борца то есть натура в