Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
HTML (від англ. HyperText Markup Language - "мова розмітки гіпертексту";) - стандартна мова розмітки документів у Всесвітній павутині. Більшість веб-сторінок створюються за допомогою мови HTML (або XHTML). Мова HTML інтерпретується браузерами і відображається у вигляді документа в зручній для людини формі.
Мова HTML був розроблений британським вченим Тімом Бернерс - Лі приблизно в 1986-1991 роках у стінах Європейського Центру ядерних досліджень в Женеві ( Швейцарія ) . HTML створювався як мова для обміну науковою і технічною документацією , придатний для використання людьми , які не є фахівцями в області верстки . HTML успішно справлявся з проблемою складності SGML шляхом визначення невеликого набору структурних і семантичних елементів - дескрипторів . Дескриптори також часто називають « тегами ». За допомогою HTML можна легко створити відносно простий , але красиво оформлений документ . Крім спрощення структури документа , в HTML внесена підтримка гіпертексту . Мультимедійні можливості були додані пізніше
HTML - тегів мова розмітки документів . Будь-який документ на мові HTML являє собою набір елементів , причому початок і кінець кожного елемента позначається спеціальними позначками - тегами . Елементи можуть бути порожніми , тобто не містять ніякого тексту та інших даних (наприклад , тег перекладу рядка <br> ) . У цьому випадку зазвичай не вказується закриває тег . Крім того , елементи можуть мати атрибути , що визначають будь-які їх властивості (наприклад , розмір шрифту для елемента font ) . Атрибути вказуються в відкриваючому тезі . Ось приклади фрагментів HTML - документа:
<strong> Текст між двома тегами - відкриває і закриває . </ strong >
<a href="http://www.example.com"> Тут елемент містить атрибут href , тобто гіперпосилання. </ a >
А ось приклад порожнього елемента : <br>
Регістр , в якому набрано ім'я елемента та імена атрибутів , в HTML значення не має (на відміну від XHTML ) . Елементи можуть бути вкладеними . Наприклад , наступний код:
<b>
Цей текст буде напівжирним ,
<i> а цей - ще й курсивним </ i >
</ b >
дасть такий результат:
Цей текст буде напівжирним , а цей - ще й курсивним
Крім елементів , в HTML- документах є і сутності ( англ. entities ) - « спеціальні символи ». Сутності починаються з символу амперсанда і мають вигляд & ім'я ; або & # NNNN ; , де NNNN - код символу в Юникоде в десяткового системі числення .
Наприклад , © - знак авторського права ( © ) . Як правило , сутності використовуються для представлення символів , відсутніх в кодуванні документа , або ж для представлення «спеціальних» символів : & - амперсанда ( & ) , < - символу «менше» (<) і > - символу « більше» ( > ) , які некоректно записувати «звичайним» чином , через їх особливого значення в HTML.