Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
11.1. У ребенка 9 лет, появились отеки лица, нижних конечностей, повышение температуры тела до 37,5 °С, головная боль, рвота, боли в животе. В течение 2-х недель на коже элементы стрептодермии. АД 130/80 мм рт. ст. Клин. анализ мочи: цвет “мясных помоев”, белок 2,0 г/л, лейк 4-6 в п/зр, эритр 1/4 п/зр. Общий белок кровиі 62,4 г/л, холестерин крови 4,3 ммоль/л. Установить предварительный диагноз.
а) острий гломерулонефрит с нефротическим синдромом;
*б) острий гломерулонефрит с нефритическим синдромом;
в) острий гломерулонефрит с нефротическим синдромом, гематурией и гипертензией;
г) острий пиєлонефрит;
д) острий интерстициальний нефрит
11.2. Девочка 12 лет находится в больнице по поводу острого гломерулонефрита с нефротическим синдромом, период начальных проявлений с нарушением функции почек. На фоне сильной головной боли появились рвота, нарушения зрения, потеря сознания, судороги. Укажите основной метод профилактики этого состояния.
* а) Препараты кальция;
б) Кардиотоники;
в) Кортикостероиды;
г) Противосудорожные препараты;
д) Гипотензивные препараты
11.3. У ребенка 10 лет диагностирован оострий гломерулонефрит с нефритическим синдромом. Суточный диурез снижен на 50%. После госпитализации и соблюдения строгого постельного режима диурез постепенно восстановился после 4-х суток. Какой механизм обусловил олигурию в данном случае?
а) Повищение внутрисосудистойї коагуляции;
б) Повишение проницаемости базальных мембран;
в) Снижение клубочковой фильтрации и повишение реабсорбции;
г) Повишение секреции ангиотензина ІІ;
*д) Повышение продукции альдостерона
11.4. Девочка 13 месяцев доставлена родителями в приемный покой с жалобами на отказ от еды и питья, рвоту, выраженную общую бледность, потемнение и резкое уменьшение количества мочи за последние сутки, общую пастозность. Из анамнеза известно, что в течение двух последних суток у ребенка отмечались зеленые, жидкие, водянистые испражнения 10-12 раз в сутки. Какой синдром вероятнее всего определяет тяжесть состояния ребенка?
а) Септического шока;
*б) Токсикоза с эксикозом;
в) ДВС;
г) острой почечной недостаточности;
д) острой дыхательной недостаточности
11.5. Хлопчик 7 років поступив до стаціонару зі скаргами на біль в попереку, набряки обличчя, червоний колір сечі. Виражені симптоми інтоксикації (зниження апетиту, блювання, блідість шкірних покровів). Позитивний симптом Пастернацького. В аналізі сечі: колір - бурий, питома вага - 1018, білок - 0,66 г/л, еритроцити покривають 1/2 поля зору, циліндри гіалінові 3-4 в п/з. Першочерговим в призначенні є:
*а) Бензантинпеніцилін G;
б) Преднізолон;
в) Метіндол ;
г) Амікацин;
д) Лейкеран
11.6. У хворої 14 років на фоні хронічної ниркової недостатності продовжує прогресувати анемічний синдром. Вкажіть препарат вибору для патогенетичного лікування вказаного синдрому:
а) Еритроцитарна маса;
б) Феррум- лек;
*в) Ціанокобаламін;
г) Еритропоетин;
д) Фолієва кислота
11.7. У хворої 13 років, діагностовано хронічну ниркову недостатність, азотемічну стадію. В сироватці крові виявлено зниження вмісту кальцію, підвищення рівня лужної фосфатази, а на рентгенограмі кісток передпліччя та китиці - ознаки остеопорозу. Які з названих препаратів потрібно застосувати для лікування та профілактики остеопатій у даного хворого?
а) Кальцію без вітаміну Д;
*б) Вітаміну Д і кальцію;
в) Фосфору та вітаміну В1;
г) Цинку і молібдену;
д) Полівітамінів і марганцю
11.8. Дитина 4 років знаходиться на лікуванні в реанімаційному відділенні з діагнозом: Гостра ниркова недостатність, олігоанурична стадія. На ЕКГ: високий зубець Т, розширення комплексу QRS, зміщення інтервалу S-Т нижче ізолінії. Про яке порушення електролітного балансу можна думати?
а) Гіпокальціємія;
б) Гіпокаліємія ;
*в) Гіперкаліємія;
г) Гіперкальціємія;
д) Гіперфосфатемія
11.9. У хлопчика 12 років з хронічною нирковою недостатністю діагностована остеодистрофія. Тривале призначення препаратів кальцію та метаболітів вітаміну Д виявилося неефективним. Прогресуюча ренальна остеопатія є показом для проведення операції:
а) Тімоектомії;
б) Тиреоїдектомії;
в) Кріогіпофізектомії;
г) Адреналектомії;
*д) Паратиреоїдектомії
11.10. Дівчинка 6 років скаржиться на загальну слабість, зниження апетиту, дворазове блювання, біль голови та в попереку. 12 днів тому перенесла ангіну. Обєктивно: шкіра бліда, пастозність обличчя, позитивний симптом Пастернацького. Кров: нормохромна анемія, ШЗЕ- 15 мм/год, нейтрофільний лейкоцитоз. В аналізі сечі: білок- 1,5 г/л, вилужені еритроцити до 20 в полі зору, гіалінові циліндри- 5 в полі зору. Ваш діагноз:
*а) Гострий гломерулонефрит;
б) Гострий пієлонефрит;
в) Хронічний пієлонефрит;
г) Хронічний гломерулонефрит;
д) Підгострий злоякісний гломерулонефрит
11.11. У 10- річної дитини із гострим гломерулонефритом, нефритичним варіантом через 48 годин від початку захворювання виник різкий головний біль, диплопія, амавроз. Рівень артеріального тиску становить 180/120 мм.рт.ст. Яке ускладнення розвинулося?
а) Ішемічний інсульт;
б) Гіпертонічна криза;
*в) Гіпертонічна енцефалопатія;
г) Гостра ниркова недостатність;
д) Хронічна ниркова недостатність
11.12. Дівчинка 8 років хворіє на гострий гломерулонефрит. Білок в добовій сечі - 3 г/л, в загальному аналізі сечі - білок 4,7 г/л; в біохімічному аналізі крові загальний білок - 48 г/л; сечовина 5,2 ммоль/л; креатинін 0,1 ммоль/л, холестерин 9,4 ммоль/л. Який препарат патогенетичної терапії треба призначити дитині?
а) Сандімун;
*б) Преднізолон;
в) Циклофосфан;
г) Делагіл;
д) Азатіоприн
11.13. Дитина 3-х років поступила до стаціонару з приводу зменшення кількості сечі до 200мл за добу, периферійні та порожнинні набряки. АТ в межах норми. В аналізі сечі протеїнурія [3,3 г/л]. Який ймовірний діагноз
а) Інфекція сечовивідних шляхів;
б) Гострий гломерулонефрит з нефритичним синдромом;
в) Інтерстиціальний нефрит;
*г) Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом;
д) Хронічний гломерулонефрит
11.14. У хлопчика 14-ти років на тлі нефритичного варіанту гострого гломерулонефриту раптово погіршився стан - головний біль, блювання, втрата зору, повторні судоми. Яке ускладнення виникло?
а) Набряк легенів;
*б) Внутришньочерепний крововилив;
в) Гостра ниркова недостатність;
г) Уремія;
д) Ангіоспастична енцефалопатія
11.15. Хлопчик 12 років поступив в клініку із скаргами на біль в животі, підвищену температуру тіла до 380С, набряки на обличчі і гомілках, зменшення кількості сечі та зміну кольору сечі (“м”ясні помиї”). При об'єктивному обстеженні виявлено блідість, набряки на обличчі та гомілках. АТ - 140/90 мм рт.ст., ЧСС - 92 в хв. Печінка +2,5 см. Визначається вільна рідина в черевній порожнині. Яке з перерахованих обстежень є інформативним для оцінки функції нирок?
а) Аналіз сечі за Нечипоренком;
б) Загальний аналіз сечі;
*в) Проба за Зимницьким;
г) Визначення білка в добовій сечі ;
д) Аналіз сечі за Каковським -Аддісом