Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

юридична особа яка на підставі банківської ліцензії має виключне право надавати банківські послуги відомо

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024


 

З А К О Н   У К Р А Ї Н И
 

Про банки і банківську діяльність
 

 

     банк - юридична особа, яка на підставі банківської ліцензії має виключне право надавати банківські послуги, відомості про яку внесені до Державного реєстру банків; { Визначення терміна в редакції Закону N 3024-VI ( 3024-17 ) від 15.02.2011 }
 

     банківська діяльність - залучення у вклади грошових коштів фізичних і юридичних осіб та розміщення зазначених коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик, відкриття і ведення банківських рахунків фізичних та юридичних осіб;
 

     банківський кредит - будь-яке зобов'язання банку надати певну суму грошей, будь-яка гарантія, будь-яке зобов'язання придбати право вимоги боргу, будь-яке продовження строку погашення боргу, яке надано в обмін на зобов'язання боржника щодо повернення заборгованої суми, а також на зобов'язання на сплату процентів та інших зборів з такої суми;
 

     банківська ліцензія - документ, який видається Національним банком України в порядку і на умовах, визначених у цьому Законі, на підставі якого банки та філії іноземних банків мають право здійснювати банківську діяльність; { Термін із змінами, внесеними згідно із Законом N 358-V ( 358-16 ) від 16.11.2006 }
 

     Стаття 4. Банківська система України
 

     Банківська система України складається з Національного банку України та інших банків, а також філій іноземних банків, що створені і діють на території України відповідно до положень цього Закону та інших законів України.
 

     Банк самостійно визначає напрями своєї діяльності і спеціалізацію за видами послуг.
 

     Національний банк України визначає види спеціалізованих банків та порядок набуття банком статусу спеціалізованого.
 

     Національний банк України здійснює регулювання діяльності спеціалізованих банків через економічні нормативи та нормативно-правове забезпечення здійснюваних цими банками операцій.
 

     Національний банк України здійснює регулювання та банківський нагляд відповідно до положень Конституції України ( 254к/96-ВР ), цього Закону, Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ), інших законодавчих актів України та нормативно-правових актів Національного банку України.

{ Текст статті 4 із змінами, внесеними згідно із Законом N 358-V ( 358-16 ) від 16.11.2006; в редакції Закону N 3024-VI ( 3024-17 ) від 15.02.2011 }
 

     Стаття 5. Економічна незалежність банків
 

     Банки мають право самостійно володіти, користуватися та розпоряджатися майном, що перебуває у їхній власності.
 

     Держава не відповідає за зобов'язаннями банків, а банки не відповідають за зобов'язаннями держави, якщо інше не передбачено законом або договором.
 

     Національний банк України не відповідає за зобов'язаннями банків, а банки не відповідають за зобов'язаннями Національного банку України, якщо інше не передбачено законом або договором.
 

     Органам державної влади і органам місцевого самоврядування забороняється будь-яким чином впливати на керівництво чи працівників банків у ході виконання ними службових обов'язків або втручатись у діяльність банку, за винятком випадків, передбачених законом.
 

     Шкода, заподіяна банку внаслідок такого втручання, підлягає відшкодуванню у порядку, визначеному законом.
 

     Стаття 6. Організаційно-правова форма банку
 

     Банки в Україні створюються у формі публічного акціонерного товариства або кооперативного банку.

{ Частина перша статті 6 в редакції Закону N 133-V ( 133-16 ) від 14.09.2006; із змінами, внесеними згідно із Законом N 1617-VI ( 1617-17 ) від 24.07.2009 }
 

     Особливості правового статусу, порядку створення, діяльності, реорганізації та ліквідації банків визначаються цим Законом та Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" ( 4452-17 ).

{ Частина друга статті 6 в редакції Закону N 3024-VI ( 3024-17 ) від 15.02.2011; із змінами, внесеними згідно із Законом N 4452-VI ( 4452-17 ) від 23.02.2012 }
 

     Стаття 9. Банківський нагляд на консолідованій основі
 

     Банківський нагляд на консолідованій основі - це нагляд, що здійснюється Національним банком України за банківською групою з метою забезпечення стабільності банківської системи та обмеження ризиків, на які наражається банк внаслідок участі в банківській групі, шляхом регулювання, моніторингу та контролю ризиків банківської групи у визначеному Національним банком України порядку.
 

     Національний банк України з метою здійснення нагляду на консолідованій основі має право визначати в межах банківської групи підгрупи, що складаються принаймні з двох фінансових установ, та здійснювати за ними нагляд на субконсолідованій основі.
 

     Критерії визначення таких підгруп встановлюються нормативно-правовими актами Національного банку України.
 

     Національний банк України має право встановлювати вимоги до банківської групи та/або банківської підгрупи на консолідованій та субконсолідованій основі щодо:
 

     1) наявності ефективної системи корпоративного управління;
 

     2) наявності ефективної системи управління ризиками;
 

     3) наявності ефективної системи внутрішнього контролю;
 

     4) наявності облікових процедур, інформаційних систем, необхідних для забезпечення виконання вимог на консолідованій основі;
 

     5) складання та порядку подання консолідованої та субконсолідованої звітності;
 

     6) достатності регулятивного капіталу;
 

     7) економічних нормативів;
 

     8) лімітів та обмежень стосовно певних видів діяльності, у тому числі щодо діяльності на території інших держав;
 

     9) порядку подання необхідної звітності та інформації.
 

     Юридична або фізична особа, яка має намір стати контролером банківської групи, через визначену нею уповноважену особу зобов'язана повідомити про це Національний банк України та надати Національному банку України відомості про таку банківську групу, у тому числі структуру власності банківської групи та види діяльності її учасників, у порядку, встановленому Національним банком України.
 

     Банківська група, підгрупа, її учасники зобов'язані дотримуватися вимог, установлених Національним банком України відповідно до цього Закону.
 

     Небанківські фінансові установи, які є учасниками банківської групи, підлягають нагляду з боку Національного банку України в межах нагляду на консолідованій та субконсолідованій основі відповідно до цього Закону.
 

     Керівник банківської холдингової компанії, його заступники, члени виконавчого органу та наглядової ради, головний бухгалтер, його заступник повинні відповідати вимогам до керівників банків, установленим цим Законом.
 

     Банківська група зобов'язана визначити серед учасників банківської групи відповідальну особу банківської групи, яка спроможна забезпечити виконання вимог, установлених Національним банком України до банківської групи, та погодити її з Національним банком України.
 

     Погодження Національним банком України відповідальної особи банківської групи здійснюється на підставі клопотання, яке має містити обґрунтування щодо визначення такої особи, та інших документів, визначених Національним банком України.
 

     До погодження Національним банком України відповідальної особи банківської групи або в разі, якщо за висновком Національного банку України відповідальна особа, визначена банківською групою, не спроможна забезпечити виконання функцій відповідальної особи, відповідальною особою є банк - учасник групи з найбільшим значенням активів за останній звітний період (квартал).
 

     Учасник банківської групи не пізніше 10 календарних днів після зміни своєї структури власності та видів діяльності зобов'язаний повідомити про це відповідальну особу банківської групи.
 

     Відповідальна особа банківської групи зобов'язана повідомити Національний банк України про зміни щодо структури власності банківської групи та видів діяльності її учасників не пізніше 30 календарних днів після настання таких змін.
 

     Відповідальна особа банківської групи зобов'язана забезпечити дотримання банківською групою вимог, установлених Національним банком України відповідно до цього Закону.
 

     Відповідальна особа банківської групи складає консолідовану звітність на основі звітності учасників банківської групи (крім страхових компаній) у порядку, визначеному Національним банком України.
 

     Учасники банківської групи зобов'язані подавати відповідальній особі банківської групи звіти, інформацію та документи, необхідні для підготовки консолідованих звітів, та забезпечувати виконання вимог щодо нагляду на консолідованій основі.
 

     Загальна сума прямої та/або опосередкованої участі учасників банківської групи в статутному капіталі юридичної особи, що не є фінансовою установою, не повинна перевищувати 15 відсотків консолідованого регулятивного капіталу банківської групи.
 

     Загальна сума прямої та/або опосередкованої участі учасників банківської групи в статутному капіталі всіх юридичних осіб, які не є фінансовими установами, не повинна перевищувати 60 відсотків консолідованого регулятивного капіталу банківської групи.
 

     Сума вкладень учасників банківської групи в капітал страхової компанії (страхових компаній) виключається з регулятивного капіталу банківської групи.
 

     Національний банк України здійснює контроль за операціями між учасниками банківської групи.
 

     Національний банк України здійснює контроль за операціями між учасниками банківської групи та їх пов'язаними особами, які не є фінансовими установами. Сукупний обсяг операцій, що генерують кредитний ризик, між учасниками банківської групи та їх пов'язаними особами, які не є фінансовими установами, не повинен перевищувати 20 відсотків консолідованого статутного капіталу банківської групи. Сукупний обсяг операцій, що генерують кредитний ризик, між учасниками банківської групи та однією пов'язаною особою банківської групи, яка не є фінансовою установою, не повинен перевищувати 5 відсотків консолідованого статутного капіталу банківської групи.
 

     Перелік операцій, що генерують кредитний ризик, визначається нормативно-правовими актами Національного банку України.
 

     Кожний учасник банківської групи зобов'язаний забезпечити проведення щорічної аудиторської перевірки річної фінансової звітності аудитором (аудиторською фірмою). Відповідальна особа банківської групи зобов'язана забезпечити проведення щорічної перевірки аудиторською фірмою річної консолідованої звітності банківської групи.
 

     Аудитор (аудиторська фірма), що здійснює аудиторську перевірку річної фінансової звітності учасника банківської групи, річної консолідованої звітності банківської групи, зобов'язаний повідомити Національний банк України про виявлені під час проведення аудиторської перевірки та під час надання інших аудиторських послуг викривлення показників фінансової звітності, порушення та недоліки в роботі, а також про будь-які події, які можуть суттєво вплинути на платоспроможність, безпеку та надійність учасника групи або всієї банківської групи, протягом трьох днів з моменту виявлення таких подій чи фактів.
 

     Аудитор (аудиторська фірма) на вимогу Національного банку України зобов'язаний подати Національному банку України робочі документи з питань аудиту річної фінансової звітності учасника банківської групи, річної консолідованої звітності банківської групи.

 

     1) наглядає за поточною діяльністю банку;
 

     2) контролює дотримання законів, нормативно-правових актів Національного банку України та рішень органів управління банку;
 

     3) перевіряє результати поточної фінансової діяльності банку;
 

     4) аналізує інформацію та відомості про діяльність банку, професійну діяльність її працівників, випадки перевищення повноважень посадовими особами банку;
 

     5) надає спостережній раді висновки та пропозиції за результатами перевірок; { Пункт 5 частини другої статті 45 із змінами, внесеними згідно із Законом N 914-IV ( 914-15 ) від 05.06.2003 }
 

     6) інші функції, пов'язані з наглядом та контролем за діяльністю банку.
 

     Служба внутрішнього аудиту підпорядковується спостережній раді банку та звітує перед нею, діє на підставі положення, затвердженого спостережною радою.

{ Частина третя статті 45 в редакції Закону N 914-IV ( 914-15 ) від 05.06.2003 }
 

     Служба внутрішнього аудиту має право на ознайомлення з усією документацією банку та нагляд за діяльністю будь-якого відокремленого та структурного підрозділу банку. Служба внутрішнього аудиту уповноважена вимагати письмові пояснення від окремих посадових осіб банку щодо виявлених недоліків у роботі.

{ Частина четверта статті 45 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3024-VI ( 3024-17 ) від 15.02.2011 }
 

     Кандидатура керівника служби внутрішнього аудиту погоджується з Національним банком України.
 

     Служба внутрішнього аудиту не несе відповідальності і не має владних повноважень щодо операцій, за якими вона здійснює аудит.
 

     Служба внутрішнього аудиту несе відповідальність за обсяги та достовірність звітів, які подаються спостережній раді щодо питань, віднесених до її компетенції, визначених цим Законом. ( Частина сьома статті 45 із змінами, внесеними згідно із Законом N 914-IV ( 914-15 ) від 05.06.2003 )
 

     Працівники служби внутрішнього аудиту при призначенні на посаду дають письмове зобов'язання про нерозголошення інформації щодо діяльності банку та збереження банківської таємниці відповідно до вимог глави 10 цього Закону.
 

   

     Стаття 67. Мета, організація, підстави та обсяг нагляду
 

     Метою банківського нагляду є стабільність банківської системи та захист інтересів вкладників і кредиторів банку щодо безпеки зберігання коштів клієнтів на банківських рахунках.
 

     Наглядова діяльність Національного банку України охоплює всі банки, їх відокремлені підрозділи, афілійованих та споріднених осіб банків, банківські групи, учасників банківських груп на території України та за кордоном, установи іноземних банків в Україні, а також інших юридичних та фізичних осіб у частині дотримання вимог цього Закону щодо здійснення банківської діяльності.

{ Частина друга статті 67 із змінами, внесеними згідно із Законами N 3024-VI ( 3024-17 ) від 15.02.2011, N 3394-VI ( 3394-17 ) від 19.05.2011 }
 

     Національний банк України для цілей банківського нагляду має право отримувати від державних органів та інших осіб інформацію, у тому числі конфіденційну, щодо фінансового/майнового стану засновників банку та осіб, що набувають або збільшують істотну участь у банку, їх ділової репутації, джерел походження коштів, що використовуватимуться для формування статутного капіталу банку.

{ Статтю 67 доповнено новою частиною згідно із Законом N 3024-VI ( 3024-17 ) від 15.02.2011 }
 

     Державні органи та інші особи зобов'язані протягом 20 днів з дня отримання запиту Національного банку України надати йому відповідну інформацію.

{ Статтю 67 доповнено новою частиною згідно із Законом N 3024-VI ( 3024-17 ) від 15.02.2011 }
 

     При здійсненні банківського нагляду Національний банк України має право вимагати від банків та їх керівників, банківських груп, учасників банківських груп усунення порушень банківського законодавства, виконання нормативно-правових актів Національного банку України для уникнення або подолання небажаних наслідків, що можуть поставити під загрозу безпеку коштів, довірених таким банкам, або завдати шкоди належному веденню банківської діяльності. У разі якщо Національний банк України при здійсненні банківського нагляду дійшов висновку, що система управління ризиками банку є неефективною та/або неадекватною, банк зобов'язаний на вимогу Національного банку України невідкладно розробити та подати на погодження Національному банку України відповідний план заходів, спрямованих на усунення недоліків.

     Національний банк України має право запровадити особливий режим контролю за діяльністю банку та призначити куратора банку. Особливий режим контролю є додатковим інструментом банківського нагляду, що використовується, як правило, одночасно із заходами впливу, встановленими статтею 73 цього Закону. Під час здійснення особливого режиму контролю за діяльністю банку Національний банк України має право заборонити банку використовувати для розрахунків прямі кореспондентські рахунки та/або вимагати від банку проведення розрахунків виключно через консолідований кореспондентський рахунок.

     При здійсненні банківського нагляду Національний банк України може користуватися послугами інших установ за окремими угодами.
 

     У разі відкликання у банку банківської ліцензії Національний банк України повідомляє про це відповідні органи банківського нагляду інших держав, в яких банк мав філії або кореспондентські та інші рахунки.

     Національний банк України здійснює банківський нагляд у формі інспекційних перевірок та безвиїзного нагляду.

     Національний банк України у межах безвиїзного нагляду має право письмово вимагати від банку копії документів, а також письмові пояснення з питань його діяльності.

     Банк зобов'язаний надавати на письмову вимогу Національного банку України відповідну інформацію та копії документів.

     Національний банк України у разі розгляду питань щодо застосування заходів впливу до конкретного банку має право запрошувати для надання пояснень голову правління (ради директорів) або голову спостережної ради цього банку.

     При здійсненні нагляду за установами, що ведуть банківську діяльність в інших державах, Національний банк України співпрацює з відповідними органами цих держав. Повідомлення, надіслане відповідними органами інших держав, може використовуватися тільки в таких цілях:
 

     для перевірки ліцензії установи на право ведення діяльності;
 

     для перевірки права на здійснення банківської діяльності.
 

     Національний банк України під час здійснення нагляду співпрацює з іншими державними органами, які здійснюють регулювання ринків фінансових послуг в Україні, та з відповідними органами нагляду за фінансовими установами іноземних держав. Співпраця відбувається на підставі укладених договорів, меморандумів чи в інших формах.

{ Статтю 67 доповнено частиною чотирнадцятою згідно із Законом N 3394-VI ( 3394-17 ) від 19.05.2011 }
 




1. физическая культура здоровый образ жизни1
2. Реферат- История государства и права Великобритании в новейшее время
3. во игр 1 Дин 215 9 2 Кертис
4. Реферат ОПЕРАТОРНЫЙ МЕТОД АНАЛИЗА переходных КОЛЕБАНИЙ в электрических цепях
5. вариантов ответов есть типичные ситуации и ваши реакции на них
6.  Лексика
7.  Объединяют однолетние и многолетние растения различных семейств- сложноцветных подсолнечник сафлор; бо
8. тема що володiє широкими можливостями
9. Мясо пофранцузски
10. МИР ИСКУССТВА В ПЕРИОД ГОСПОДСТВА НОВЫХ НАПРАВЛЕНИЙ Вопросы- Мир искусства Иван Билибин
11. на тему- Розрахунок шумового забруднення бульвар Вернадського та вулиці Депутатська
12. Влияние образа родительской семьи на специфику семейных отношений в браке
13.  Сделка представляет собой действие т
14. О воинской обязанности и воинской службе от 28
15. Контрольная работа по психологии по теме- Моральные суждения школьников
16. Тема- ПРАВОВЫЕ АСПЕКТЫ НАСЛЕДОВАНИЯ БИЗНЕСА В РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ
17. вариантов доходного похода к оценке предприятия как действующего бизнеса
18. Інноваційний менеджмент Лекції
19. Выпадающее меню на css
20. Водозаборные скважины