У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

формує і розвиває в людини уміння всебічно аналізувати предмет дослідження і вибудовувати систему знань пр

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 29.12.2024

15.Основні закони риторики
Рито́рика — це наука про способи переконання та впливу на аудиторію з урахуванням її особливостей. Ця наука вивчає методику творення тексту, визначає його структуру, найпридатнішу для зрозумілого й аргументованого викладення думки. Основні закони:
1 концептуальний- формує і розвиває в людини уміння всебічно аналізувати предмет дослідження і вибудовувати систему знань про нього (задум і концепцію).
2 закон моделювання аудиторії- формує і розвиває в людини уміння вивчати в системі три групи ознак, які позначають „портрет” будь-якої аудиторії:
-соціально-демографічні,
-соціально-психологічні,
-індивідуально-особистісні.
3 стратегічний- формує і розвиває в людини уміння розробляти програму діяльності на основі створеної концепції з урахуванням психологічного портрета аудиторії:
-визначення цільової установки діяльності (навіщо?);
-виявлення і дослідження суперечностей у досліджуваних проблемах;
-формування тези (головної думки, власної позиції).
4 тактичний- формує і розвиває в людини уміння працювати з фактами та аргументами, а також активізувати мисленнєву діяльність співрозмовників (аудиторії), тобто створити атмосферу інтелектуальної й емоційної співтворчості.
5 мовленнєвий- формує і розвиває в людини вміння володіти мовленням (одягати свою думку в дієву словесну форму).
6 закон ефективної комунікації- формує і розвиває в людини уміння встановлювати, зберігати й закріплювати контакт з аудиторією як необхідну умову успішної реалізації продукту мисленнєво-мовленнєвої діяльності.
7 системно-аналітичний- формує і розвиває в людини уміння рефлексувати (виявляти і аналізувати власні відчуття з метою навчитися робити висновки з помилок і нарощувати цінний життєвий досвід) і оцінювати діяльність інших, тобто визначатися, як допомогти іншому ефективніше здійснювати його діяльність, а також навитися вбирати в себе цінний досвід іншого.

16.Мовленнєвий етикет
Мовленнєвий етикет - реалізація мовного етикету в конкретних актах спілкування, вибір мовних засобів вираження.
Мовленнєвий етикет -поняття ширше, ніж мовний етикет і має індивідуальний характер. Мовець вибирає із системи словесних формул найбільш потрібну, зважаючи на її цінність. Якщо ми під час розповіді надуживаємо професіоналізмами, термінами і нас не розуміють слухачі, то це порушення мовленнєвого етикету, а не мовного. Реалізація мовного етикету в мовленні, комунікативна поведінка назагал завше несе інформацію про мовця - з його знаннями, вміннями, уподобаннями, орієнтаціями тощо. Тому тут бувають усілякі - несвідомі і свідомі - відхилення, помилки, порушення, інокультурні впливи, іншомовні вкраплення іт. ін. Мовець має не просто озвучувати чи графічно фіксувати закладені в його пам'ять формули мовного етикету. Він має можливість вираження своєї індивідуальності навіть у межах цієї порівняно вузької мовної підсистеми. Суть афоризму "людина - це стиль", знаходить своє потвердження і тут".

17.Складні випадки слововживання. Вибір синонімів
  Здатність  мати  кілька значень називається багатозначністю, або полісемією. Слово, первісно  однозначне, поступово  може набувати  нових  значень. Основне, вихідне номінативне  значення  називається  прямим, рещта  значень  того  самого слова –переносні. Суть багатозначності полягає в перенесенні назви одного  предмета на інший предмет. Залежно від того, на якій підставі відбувається перенесення назви, розрізняють такі типи багатозначності: метафора ( в її основі лежить подібність за формою: дзвоник – прилад для подання звукових сигналів і ботанічна назва рослини); метонімія ( відбувається перенесення на підставі суміжності, тобто тісного зв’язку понять: випив кухоль – посудина та вміст; читаю Павличка – автор та його твори; захист добре грав – люди і дія); синекдоха ( передбачає заміну частиною цілого, вживання однини замість множини: риба (а не риби) не може жити без води).
Незнання синонімічних можливостей призводить до помилок у професійному мовленні. Часто виникають ускладнення, коли в російській мові на позначення певних понять існує одне слово, а в українській мові – кілька. Деякі слова відрізняються лише префіксами. Тут треба бути особливо уважними, бо заміна однієї букви може вплинути на значення слова та всього тексту. Запам’ятайте значення слів-синонімів, що часто вживаються в діловому мовленні:

18.Літературна мова. Мовна норма
Літературна мова - це унормована, відшліфована форма загальнонародної мови, що обслуговує найрізноманітніші сфери суспільної діяльності людей: державні та громадські установи, пресу, художню літературу, науку, театр, освіту й побут людей.
Вона характеризується унормованістю, уніфікованістю (стандартністю), високою граматичною організацією, розвиненою системою стилів, наддіалектністю, поліфункціональністю.
Літературна мова реалізується в усній і писемній формах. Обидві форми однаково поширені в сучасному мовленні, їм властиві основ
ні загальномовні норми, проте кожна з них має й свої особливості, що пояснюються специфікою функціонування літературної мови в кожній із форм.
Мавна норма. Розрізняють різні типи норм: орфоепічні (вимова звуків і звукосполучень), графічні (передавання звуків на письмі), орфографічні (написання слів), лексичні (слововживання), морфологічні (правильне вживання морфем), синтаксичні (усталені зразки побудови словосполучень, речень), стилістичні (відбір мовних елементів відповідно до умов спілкування), пунктуаційні (вживання розділових знаків).
Норми характеризуються системністю, історичною і соціальною зумовленістю, стабільністю, однак з часом літературні норми можуть змінюватися.




1. Тем не менее известно что даже в ведийский период давались театральные представления; в старинных докумен
2. Гимназия Самопознание Национальный научнопрактический образовательнооздоровительный центр Бобек
3.  Параметр Предпоследняя цифра номера ст
4. технологическая карта 1 Разборка сборка коробки передач автомобиля ЗИЛ 130
5. Задание 1 Определение момента инерции длинного стержня
6. ЮМАКСИВАНОВО
7. Переживи нинішній день у вірі з поглядом на вічність
8. Option на финансовый актив.html
9. Фінанси в територіальних органах Пенсійного фонду України Затверджено на засіданні кафедри фін
10. Статья- Приемы профессионального поведения
11. ПРИЧИНЫ ПРИНЯТИЯ ХРИСТИАНСТВА Знаменитое крещение Руси положившее начало становлению русской цивилизац
12. интернат. Здесь наставником Шуберта по композиции был до 1816 г
13. текстурных особенностей магматических и метаморфических пород их классификацией минеральным составом явл
14. Статья 671 Договор найма жилого помещения 1
15. Реферат на тему- ПСИХОГЕОМЕТРІЯ АРХЕТИПУ На Західній Україні існує цікаве повір~я- не можна пер
16. тематизация теоретических знаний умений и навыков полученных при изучении специальных дисциплин их практи
17. О здравоохранении
18. Тематичний словник Розсудок початковий рівень мислення де оперування абстракціями відбувається межах пе
19. 1 Понятие государственных пенсий5 1
20. Теодор Рузвельт