Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Молекуля́рна фі́зика розділ фізики, який вивчає речовину на рівні молекул.
****
Термодинамічний метод
Метод описування процесу, який не враховує мікроскопічну структуру речовини, а розглядає її як суцільне середовище, називають термодинамічним.
Феноменологічний метод дає змогу встановити загальні співвідношення між параметрами, що характеризують явища загалом. Феноменологічні закони мають дуже загальний характер, а роль конкретного середовища враховують застосуванням коефіцієнтів, які визначають безпосередньо з досліду. За допомогою цього методу, зокрема, було встановлено закони ідеальних і реальних газів.
****
Ізотермічний проце́с фізичний процес, під час якого температура не змінюється.
Ізотермічний процес відбувається достатньо повільно для того, щоб температура підтримувалася сталою завдяки теплообміну із середовищем. При ізотермічному стисненні тіло віддає тепло в середовище, при ізотермічному розширенні вбирає тепло із середовища.
****
Ізобари́чний проце́с (від грец. ísos рівний, báros вага) термодинамічний процес, який відбувається при сталому тиску. Прикладом ізобаричного процесу може бути нагрівання води у відкритій посудині, або розширення газу у циліндрі з поршнем, який може вільно пересуватися. В обох випадках тиск дорівнює атмосферному.
При ізобаричному процесі об'єм ідеального газу прямопропорційний температурі.
****
Ізохори́чний або ізохо́рний проце́с (від грец. isos рівний, та грец. chora простір, зайняте місце ) це термодинамічний процес, який відбувається при сталому об'ємі. У газах та рідинах здійснюється дуже просто. Для цього досить нагрівати (охолоджувати) речовину у посудині, яка не змінює свого об'єму.
****
Пе́рший зако́н термодина́міки одне з основних положень термодинаміки, є, по суті, законом збереження енергії у застосуванні до термодинамічних процесів. Перший закон термодинаміки сформульований в середині 19 століття в результаті робіт Саді Карно, Юліуса фон Маєра, Джеймса Прескотта Джоуля і Германа фон Гельмгольца. Перший початок термодинаміки часто формулюють як неможливість існування вічного двигуна 1-го роду, який здійснював би роботу, не черпаючи енергію з якого-небудь джерела.
****
Адіаба́тний проце́с (грец. αδιαβατος неперехідний) в термодинаміці зміна стану тіла без обміну теплом з навколишнім середовищем. Його можна здійснити, проводячи стискання чи розширення тіла (наприклад, газу) дуже швидко.
****
Явища переносу
Дифузія (від латинського diffusio - поширення, розтікання, розсіювання), рух частинок середовища, що веде до перенесення речовини і вирівнювання концентрацій або встановленню їх рівноважного розподілу. Зазвичай дифузія визначається тепловим рухом частинок.
*****
В'я́зкість або внутрішнє тертя властивість текучих речовин (рідин і газів) чинити опір переміщенню однієї їх частини відносно іншої.
*****
Теплопрові́дність здатність речовини переносити теплову енергію, а також кількісна оцінка цієї здатності: фізична величина, що характеризує інтенсивність теплообміну в речовині, яка дорівнює відношенню густини теплового потоку до градієнта температури[
*****