Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
1 слайд
Добрий день, шановна аудиторія! Мене звати Назарчук Анастасія, я учениця 11 класу гімназії «Оболонь»,Оболонського району, м. Києва.
Тема моєї манівської роботи: «Значення планування сімї для народження здорових дітей. »
2 слайд
Мета моєї роботи: показати важливість та значимість планування сім'ї.
Основні завдання:
1.Розглянути загальні поняття з теми дослідження.
2.Провести аналіз джерел, присвячених питанню планування сімї.
3.Провести анкетування серед вагітних Київського міського центру репродуктивної та пренатальної медицини.
4.Проаналізувати отримані результати та зробити висновки.
5. Провести бесіду з досвідченими лікарями гінекологами для зясування ролі планування сімї для підготовки до вагітності.
6. На основі отриманої інформації розробити рекомендації щодо планування вагітності.
Актуальність теми роботи полягає в тому, що протягом останніх двох десятиліть проблема репродукції людини знаходиться в центрі уваги вчених усього світу. Щорічно у світі помирає півмільйона жінок від причин, пов'язаних з вагітністю. Встановлено, що половина вагітностей, які призвели до материнської смертності, були небажані.
3 слайд
Сім'я - це основа будь-якого суспільства, його первинний осередок. Основним завданням сім'ї є продовження роду, виконання репродуктивної функції.
За визначенням ВООЗ (всесвітня організація охорони здоровя), термін “Планування сімї” передбачає ті види діяльності, які мають за мету допомогти окремим особам та подружнім парам досягти певних результатів, а саме:
1) уникнути небажаної вагітності;
2) народити бажаних дітей;
3) регулювати інтервали між вагітностями;
4) вибирати час народження дитини в залежності від віку батьків та стану
їхнього здоровя;
5) визначити число дітей в сімї.
4 слайд
Так як в нас обмежений час захисту роботи, хочу перейти безпосередньо до моєї практичної частини.
З метою дослідити важливість планування сімї, в серпні 2013 року, я звернулась до адміністрації КМЦРПМ (Київський міський центр репродуктивної та пренатальної медицини) з проханням провести соціологічне опитування серед 30 жінок (18-41 року), в яких передбачуваний термін пологів у листопаді 2013 року, яким я задала питання щодо планування їхньої вагітності, а саме:
1) Чи планували ви сімю?
2) Що ви робили для цього?
5 слайд
Відповіді були наступними:
Серед жінок у віці 26-35 років, одинадцять (80 %) планували вагітність, а три (20 %) ні.
Серед жінок у віці 36-40 років, три жінки (100%) планували вагітність.
В категорію 40 років і більше потрапила одна жінка, яка планувала вагітність (100 %).
6 слайд
Висновок:
В листопаді 2013 року, я звернулась до жінок, які народили, тобто до породіль, з метою проаналізувати значення планування сімї для народження здорових дітей.
У жінок, які планували вагітність, вона протікала майже без ускладнень, жінки були більш адаптовані та налаштовані на виношування вагітності, після 30 тижнів вагітності відвідували школу відповідального материнства та батьківства, майже у всіх жінок були партнерські пологи. 91 % цих жінок народили абсолютно здорових дітей.
Серед жінок, що не планували вагітність були випадки, коли вони ставали на облік по вагітності з захворюваннями, що передаються статевим шляхом (уреоплазмоз, мікоплазмоз, хламідіоз).
У 83 % жінок, які не планували вагітність, народились абсолютно здорові діти, проте пологи проходили складніше.
Отже, аналізуючи дане опитування, можна зробити висновок, що більшість жінок усвідомлюють значення планування сімї та проходять своєчасне обстежування до і під час вагітності для того, щоб народити здорову дитину.
7 слайд
Більшість жінок звертаються до гінекологів за порадами як правильно планувати вагітность. Тому я провела бесіду з акушерами-гінекологами КМЦРПМ з метою дізнатися їхню думку щодо планування сімї.
Також я поспілкувалась з головним акушером-гінекологом України. Ви можете прочитати їхнє ставлення щодо важливості планування сімї в моїй манівській роботі.
Проаналізувавши бесіду з гінекологами, я розробила наступні рекомендації щодо одного із напрямку планування сімї планування вагітності:
1) необхідно бути інформованим, щодо запобігання небажаної вагітності, профілактики захворювань органів малого тазу та своєчасної діагностики;
2) завчасно планувати вагітність;
3) при плануванні вагітності, необхідно звернутись до суміжних лікарів з метою виявлення захворювань екстрагенітальних захворювань (виявлення захворювань інших органів та систем);
4) зробити УЗД молочних залоз та органів малого тазу, здати аналізи на бактеріоскопічне та цитологічне дослідження;
5) потрібно розуміти значення планування вагітності і бути готовим відмовитись від шкідливих звичок заради здоровя і щастя майбутніх дітей.
8 слайд
Висновок:
Планування сімї надійний спосіб збереження та покращення здоровя жінок та дітей. Молодь має оволодіти найкращими життєвими навичками, використовувати їх в подальшому для підтримки свого здоровя, відтворення здорового покоління. .
Кожна молода людина повинна усвідомлювати значимість планування сімї, тому інформацію та результати мого дослідження потрібно поширювати.