Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

реферату- Вплив діяльності людини на стан біосфериРозділ- Екологія Вплив діяльності людини на стан біосфер

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 21.5.2024

Назва реферату: Вплив діяльності людини на стан біосфери
Розділ: Екологія

Вплив діяльності людини на стан біосфери

У процесі історичного розвитку людина поступово втрачала зв’язки з природою. На певному етапі розвитку цивілізації людина почала активно перетворювати природу і її вплив на довкілля зростав із кожним сторіччям, поки не став провідним екологічним фактором. Ці проблеми поставили людство на межу всеосяжної біосферної кризи, яка загрожує його існуванню.

Протягом останніх 10 тис. років під впливом діяльності людини площа лисів на нашій планеті скоротилася не менш ніж на третину. Людина вирубує ліси, звільняючи площі під рілля, пасовища, поселення та використовуючи деревину для власних потреб. І навіть нині, коли людство почало усвідомлювати катастрофічні наслідки цих процесів, площа лісів щорічно скорочується, насамперед за рахунок тропічних лісів, які відіграють велику роль у підтриманні екологічної рівноваги на нашій планеті.

Також великий вплив на забруднення атмосфери мають викиди шкідливих для здоров'я людини та інших організмів відходів промислових підприємств тощо.

Особливу небезпеку для довкілля становлять кислотні дощі, спричинені забрудненням атмосфери сірчастим газом. Кислотні дощі призводять до тяжких наслідків. Зокрема прісні водойми стають мертвими, гинуть ліси та багато інших проблем.

Іншою небезпекою для здоров'я людини може стати послаблення озонового екрану. Це відбувається внаслідок надходження в атмосферу хлорфторвуглецевих сполук.

Діяльність людини негативно впливає і на різноманітні водойми, забруднення промисловими та побутовими відходами, пестицидами та добривами, які змиваються з полів, зміна екологічних умов, осушення, тощо. Порушення санітарного стану водойм, а також виснаження водних ресурсів загострює проблему питної води.

Надходження неочищених або недостатньо очищених стічних вод у природні водойми унеможливлює використання їх для відпочинку людей, рибальства.

До вимирання цілих водних екосистем також призводять аварії танкерів, нафтовидобувних платформ, унаслідок яких плівка з нафти вкриває значні площі морів.

До змін гідрологічних режимів водойм призводять створення штучних водойм, водосховищ, що згубно впливають на водні біогеоценози та популяції окремих видів.

На мою думку, людям слід задуматися над своїми вичинками, обережніше ставитися до природних багатств, тоді в світі запанує гармонійність, зменшиться кількість природних катаклізмів, які зараз мають досить великий вплив на людей.




1. ХХI веков 1 2 Экономический потенциал мирового хозяйства и его структ.
2. Пабло Хелгуэра Сочиняя гимны среди развалин
3. Нашу речку словно в сказке За ночь вымостил мороз Обновил коньки салазки Елку из лесу пр
4. Металлургическая теплотехника
5. О государственной защите потерпевших свидетелей и иных участников уголовного судопроизводства Источ
6. Статья- Интеграл помогает доказать неравенство Коши
7. Государственные служащие
8. Тема- Передавання справ до архіву установи Мета- охарактеризуйте складання і оформлення річних розділів зв
9. Лекция 1 Природа сущность и классификация конфликтов 2
10.  Конст право РФ отрасль российского права регулирующая общественные отношения во всех областях жизнедеят
11. 2004 1 Код Форма по
12. Речевые коммуникации в деловых переговора
13. 15 5 11
14. Палеолит Мезолит
15. Прикладная геодезия 1
16. Краснодарский край
17. Человек это невозможное животное.html
18.  Какие организмы относят к эукариотам и по какому признаку Эукариотами являются одноклеточные и многокле
19. А класу Загальноосвітньої Середньої школи 314
20. Развитие английского парламентаризма с XII до конца XVII в