СОЦІАЛЬНОПСИХОЛ ЕКСПЕРТИЗИ Охарактеризуйте людину я
Работа добавлена на сайт samzan.net:
Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
от 25%
Подписываем
договор
ПИТАННЯ НА ДИФ. ЗАЛІК з «СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛ ЕКСПЕРТИЗИ»
- Охарактеризуйте людину як "індивід", "особистість" і "індивідуальність".
- Чому поведінка людини є об'єктивним показником характерних властивостей і рис особистості.
- Розкрийте специфіку адаптації особистості. Чим вона відрізняється від психічної адаптації? Чому аналіз поведінки особистості вимагає обов'язкового обліку її адаптаційного потенціалу.
- Розкрийте особливості психічної адаптації особистості у взаємодії з емоційним стресом.
- Охарактеризуйте тривогу як прояв психічного стресу особистості. Дайте складові тривожного ряду (за Ф.Б. Березиним).
- Визначте вплив фрустрації на ефективність психічної адаптації особистості. Розкрийте фрустрацію як прояв психічного стану особистості, що виникає при блокаді актуальних потреб у індивіда.
- Назвіть особливості психологічного захисту особистості. Які погляди на цей психічний феномен у 3. Фрейда, Б.Д. Карвасарского, В. А. Ташлика, R. Lazaraus.
- Охарактеризуйте копінгповедінку особистості. Визначте мотивацію як необхідну умову внутрішньо-психологічної підготовки до дії. Назвіть структуру мотивації.
- Назвіть видатних давньогрецьких, французьких, німецьких філософів і італьянських психіатрів, їх думки про теоретичне осмислення суті права і правосвідомості.
- Розкрийте зміст психологічних досліджень в карному суді юристами Росії.
- Розкрийте особливості вивчення фахівцями психології різних груп злочинців, психологічних передумов злочинності, психології окремих учасників судочинства за часи Радянської влади.
- Визначте місце судово-психологічної експертизи в сукупності процесуальних дій, які суворо регламентовані законом. Її обєкт, предмет і завдання, які стоять перед психологом-експертом.
- Назвіть і дайте опис основних принципів судово-психологічного дослідження.
- Дайте класифікацію видів судово-психологічної експертизи та їх завдань.
- Розкрийте питання, які відносяться до компетенції судово-психологічної експертизи (за М. М. Коченовим).
- Визначте орієнтовний перелік експертних питань, які потрібно вирішити.
- Розкрийте чотири напрямки за якими доцільно проводити узагальнення отриманих емпіричних даних. Назвіть методи судово-психологічної експертизи і дайте їх короткий зміст.
- Охарактеризуйте методики тест Роршаха, методика «незакінчені пропозиції», опитувальник Кеттелла, методика Леонгарда, малюнкові тести, методика Люшера, які можуть бути використані в експериментальній частині експертного дослідження.
- Розкрийте зміст судово-психологічної експертизи емоційних станів.
- Назвіть що є фізіологічним афектом. Розкрийте три основні фази фізіологічного афекту (за В. В. Гульденом).
- Охарактеризуйте питання, які рекомендуються задавати в процесі допиту свідків чи потерпілих.
- Назвіть що необхідно зробити слідчому у процесі допиту підслідчого, особливо на перших етапах слідчих дій. Визначте що повинен виявити експерт-психолог у процесі судово-психологічної експертизи.
- Розкрийте типові питання, що виносяться юристом до постанови про призначення судово-психологічної експертизи емоційних станів.
- Дайте характеристику диференційно діагностичним критеріям фізіологічного афекту та афективного спалаху, що виник внаслідок фрустрації та стресу
- Розкрийте зміст судово-психологічної експертизи усвідомлення скоєного неповнолітніми правопорушниками. Що є основним завданням даного виду судово-психологічної експертизи.
- Назвіть що включає в себе повне усвідомлення людиною значення своїх дій. Які виділяються параметри при оцінці пам'яті з метою експертного аналізу (за О.Д. Сітковською).
- Дайте опис причин, які можуть бути підставою для призначення судово-психологічної експертизи індивідуально-психологічних характеристик людини. Дайте характеристику цих причин. Від яких факторів полягає залежність повноти та достовірності показань свідків.
- Чому допит та інші слідчі дії щодо дітей молодшого дошкільного віку необхідно проводити з обов'язковою участю психолога або досвідченого педагога. Яким чином налагоджується психологічний контакт з дитиною і що для цього необхідно.
- Розкрийте особливості та проведіть порівняння психічної сфери дітей молодшого та старшого дошкільного віку. Розкрийте особливості допиту дитини дошкільного віку. Визначте що необхідно зробити для створення позитивного настрою в процесі допиту дитини.
- Перед експертом-психологом стоїть завдання діагностики сімейних відносин. Визначте орієнтовний перелік того що входить у цей процес. Назвіть і дайте опис різновидів неадекватного сімейного виховання дитини (за Личко, 1987; Ейделієр та ін., Юстицький, 1999), що виділяються у сучасній психології.
- Проаналізуйте, чому слідчі дії (допит, очна ставка та ін) з молодшими школярами рекомендується проводити на місці події? Визначте від яких причин залежить схильність до фантазування у дітей при описі кримінальної ситуації?
- У чому полягають особливості особистості підлітка і як це може впливати на його поведінку?
- Визначте перелік варіантів класифікації безпорадного стану потерпілої і дайте їх характеристику. Назвіть і дайте опис основних критеріїв юридичного визначення безпорадного стану потерпілої.
- Назвіть і розкрийте зміст показників здатності потерпілої розуміти значення і характер скоєних з нею дії (за М. М. Коченовим). Визначте і охарактеризуйте групи жертв статевих злочинів, які були виділені І. О. Кудрявцевим.
- Які типи реакцій викликають важкі ситуації (за дослідженнями Я. Рейковського). Проаналізуйте їх основні фази.
- Назвіть на яких рівнях здійснюється адаптивна поведінка людини. Дайте їх характеристику.
- Назвіть і дайте опис рівнів розвитку юнацької та підліткової сексуальності (Кон, 1979). Якими елементами саморегулюючого механізму поведінки визначається здатність жертви чинити опір.
- Розкрийте перелік питань, які рекомендується для вирішення судово-психологічної експертизи безпорадного стану.
- Визначте і розкрийте зміст факторів, які необхідно враховувати при аналізі злочинів групи злодіїв-рецидивістів.
- За яким типом акцентуації характеру підлітки частіше скоюють злісні хуліганські злочини (за А. Є. Личко).
- Визначте і дайте характеристику завдань, які стоять перед експертом-психологом при психологічному аналізі організованої злочинності групи.
- Які причини суїциду (самогубства) виділяв Е. Дюркгейм, автор першої фундаментальної соціологічної праці, присвяченої самогубствам (1897)?
- Які компоненти необхідно розглядати при оцінці тяжкості і глибини соціально-психологічної дезадаптації особистості?
- Самогубство можна розглядати в двох планах: в широкому і вузькому значенні цього слова. Розкрийте особливості цих двох підходів до розуміння суїциду.
- Які виокремлюють форми суїцидальної поведінки людини залежно від спрямованості її конфлікту?
- Які виділяються ступені суїцидальної поведінки? Дайте їх характеристику.
- Які найважливіші елементи схеми та їх особливості прояву (за Кулгановим В. А.), які розкривають особливості поведінки і емоційного реагування загиблого?
- На які сімейні чинники, що можуть припускати до самогубства вказують суїцидологи (Амбурова, Пустовалова, 1983).
- Які виділяють соціально-психологічні типи сімей, стиль взаємовідносин у яких створює потенційну небезпеку самогубства.
- Які фактори входять до всебічного комплексного аналізу особистості суїцидінтів?
- Які існують традиційні типи ставлення між батьками до розлучення.
- Визначте, які існують підстави для позбавлення батьківських прав? Дайте їх характеристику.