Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Загальна кількість працюючих 106 чоловік; основна продукція ~ спирт етиловий ректифікат зерновий

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

Цивільна оборона

Ковальовський спиртзавод розташований в Чернігівської області Городянського району в селі Тупичів по вулиці Леніна, 92. Загальна кількість працюючих 106 чоловік; основна продукція – спирт етиловий, ректифікат (зерновий). На території заводу збудоване протирадіаційне сховище на 40 чоловік; евакуація не виконується, бо завод знаходиться в сільській місцевості; засобами індивідуального захисти в основному протигази, а також під час пожежі спрацьовує паровий колектор, з якого подається пара через паропроводи в зони спиртоприймального і апаратного відділень, а паровий вентиль знаходиться по за межами цих відділень. При підвищенні пари спирту (конденсату) – спрацьовує газоаналізатор з сигнальним включенням вентиляції, для виведення підвищеної конденсації.

Назва проекту така “ Модернізація осаджувальної горизонтальної центрифуги типу ОГШ для технологічних цілей в спиртовій промисловості ”. Для раціонального використання барду як продукт, що швидко псується, необхідно концентрувати упарюванням. Упарена барда зберігає всі компоненти й кормову цінність нативної барди, її широко використовують як кормову добавку й добриво в багатьох країнах світу.

Суть теми полягає в тому що під час виділення калію з упареної барди обробкою її концентрованою сірчаною кислотою й подальшим видаленням на центрифузі сірчанокислих солей, що утворилися, так як наявність у барді комплексу органічних і мінеральних сполук дає змогу ефективно використовувати її в сільському господарстві як кормову добавку в раціонах великої рогатої худоби, а також як добрива.

Зм.

Лист

№ докум.

Підпис

Дата

Розроб.

Коритько

Цивільна оборона

Літ.

Арк..

Аркушів

Перевір.

Пелих

1

9

Реценз.

НУХТ  М – 5 – 1

Н.Контр.

Затвердь.

На підприємстві, де неможливо здійснити герметизацію складських та інших приміщень, передбачено накривання харчової сировини захисними матеріалами: брезентом, прогумованою тканиною, поліетиленовими плівками високої цупкості товщиною не менше 0,15мм або іншими підручними засобами, що дає змогу перешкодити зараження радіоактивними речовинами (РР) харчової сировини.

Для захисту місцевих джерел водопостачання від зараження РР пропонуємо провести ряд заходів, а саме: відновити всі недіючі водозбірні споруди, які можуть служити резервними джерелами водоподачі; артезіанські свердловини обладнати погружними насосами. Якщо для відкачування води використовують ерліфти, їх слід оснастити допоміжними пристроями (фільтрами) для ретельної очистки нагнічуваного повітря, щоб не допустити проникнення РР, в артезіанські отвори.

Для забезпечення захисту місткостей із запасом води потрібно:

  •  всі водонапірні баки, резервуари з питною водою і водорозбірними з мінеральною водою щільно закрити, оснастити закриваючими кришками, а також повітряно – водними трубками (дихальними клапанами) з фільтрами;
  •  на вентиляційних витоках і на кінцях переливних труб обладнати захисні ковпаки і решітки для захисту резервуарів з водою від проникнення у них гризунів і комах;
  •  заготовити запас реагентів для знезараження води (вапно хлорне, коагуляти);
  •  заготовити захисні матеріали (брезент або полімерну плівку);
  •  обладнати каптаж мінерального джерела загороджувальною спорудою (типу будки), що гарантує не проникнення ОР і БЗ;
  •  здійснювати систематичне очищення водяного баку жорсткими щітками і

Цивільна оборона

Вим.

Аркуш

№ докум.

Підпис

Дата

дезинфікувальною речовиною (вапняним молоком) з наступним ретельним промиванням їх водою;

  •  заготовити у відділеннях варіння спиртових заводів запасні баки для холодної і гарячої води, щільно закрити їх кришками, промивати, дезинфікувати вапняним молоком або хлорним вапном не рідше одного разу в місяць з наступним промиванням водою.

На Ковальовському спиртзаводі накриванню захисними тентами підлягає таке технологічне обладнання:

Солодовий цех: автоматичні ваги, зерновий сепаратор, трієр для очистки ячменю, ростковідбивна машина, стрічкові та скребкові транспортери;

Варильний цех: бункери для солоду, сусловарильні, фільтраційні чани, баки з гарячою водою, розподільчі батареї для сусла;

Відстійне відділення: відстійні чани, зрошувальні холодильники;

Бродильне відділення: дріжджові ванни, відкриті бродильні танки;

Фільтрувальне відділення: сепаратори, фільтри.

У складах, які завантажені неповністю, а також при зберіганні на складах окремих невеликих партій ячменю та солоду, кожна з них обмежується щитами.

Установлюють суворий контрольно – пропускний режим. Посилюють охорону складів і вододжерел. Здійснюють поповнення запасів мийних і знезаражувальних речовин, а також приводять у готовність дегазаційні майданчики, камери, обмивочний пункт, санпропускник. Виробничі лабораторії приводять у повну готовність до роботи в умовах надзвичайної ситуації.

Світлові ліхтарі у зерноскладах пропонуємо розібрати і отвори закласти. Всі витяжні шахти зерноскладів, які виходять на дах, треба ущільнити заздалегідь зшитими чохлами з брезенту. Ці чохли з лицевої сторони покривають водонепроникним шаром фарби.

У зерноскладах, обладнаних активною вентиляцією, на всіх отворах вентиляційних каналів установлюють герметичні клапани.

Цивільна оборона

Вим.

Аркуш

№ докум.

Підпис

Дата

Всі віконні прорізи коридорів і лицеві двері солодосушарок закривають склоблоками і віконницями.

За сигналами ЦО припиняється робота на всіх виробничих ділянках і особовий склад заводу, вільний від виконання спец робіт, укривається у протирадіаційному сховищі.

Робітники та службовці, призначені на спеціальні роботи, діють за передчасно розробленими інструкціями. Для захисту сировини від зараження приводять в дію всі пристрої в складських та інших виробничих приміщеннях, які забезпечують надійний захист, закривають захисними матеріалами.

Після сигналу ” Відбій небезпеки “ підприємство, яке не заражене, не зруйноване, продовжує свою роботу в звичайному режимі. Дозвіл на відновлення роботи підприємством дає начальник штабу ЦО району, за результатами розвідки.

Під час аварій на радіаційно небезпечних об’єктах і ядерних вибухів радіонукліди піднімаються в атмосферу і переносяться у вигляді аерозолів на значну відстань. Потім вони випадають разом з пилом, опадами на місцевість, утворюючи значні зони радіоактивного забруднення, небезпечні для людей і довкілля. Ступінь радіаційної небезпеки для населення визначається кількістю і складом радіонуклідів, викинутих у зовнішнє середовище, відстанню від місця аварії до населених пунктів, метеорологічними умовами та порою року під час аварії.

Забруднення харчових продуктів може бути поверхневе (пряме) і структурне (біологічне). Поверхневе забруднення може бути аерозольним і контактним. Поверхневе контактне забруднення може бути адгезій ним та глибинним. Адгезійне забрудненя зумовлене присипанням радіоактивних частинок, а глибинне зумовлене процесами абсорбції, іонного обміну та дифузії. Найбільша кількість РР затримується в суцвіттях. Форма суцвіття злакових сприяє максимальному затриманню РР. У звязку з цим продукти із зернових слід віднести до основних джерел забруднення раціону. Забруднення продуктів харчування РР відбувається також в результаті їх оброблення на забрудненому обладнанні, під час транспортування, пакування в

Цивільна оборона

Вим.

Аркуш

№ докум.

Підпис

Дата

забруднену тару.

Забруднені радіонуклідами сільськогосподарські культури є джерелом внутрішнього опромінення як тварин, так і людини.

Для контролю наявності в спирті радіоактивних речовин пропонуємо використовувати радіометр “ Бета ” рис. 1.

Радіометр “ Бета ” призначений для визначення ступеня радіоактивного зараження поверхонь, устаткування, майна, повітря, харчових продуктів і води альфа – і бета – частинами.

 

Цивільна оборона

Вим.

Аркуш

№ докум.

Підпис

Дата

Принцип роботи радіометра „ Бета :

  1.  До блока індикатора підключається блок живлення “ Электроника Д2-10М ”, який вмикається в електромережу 220В. При відсутності електромережі в блок індикатора вставляють 3 батареї типу А316 ТУ16.729 125-78.
  2.  До блока індикатора підключається блок детектора.
  3.  На робоче вікно блока індикатора встановлюється захисна сітка з комплекту радіометра.
  4.  Вмикається блок індикатора і встановлюється тривалість вимірювання t (режим роботи) 200 с. Чим довший час вимірювання тим точніше значення.
  5.  Блок детектора розташовується на відстані до 1см над досліджуваною ділянкою поверхні. Натискують кнопку “ Пуск ” і зчитують кількість відліків. Поступовим переміщенням блока і послідовним вмиканням кнопки “ Пуск ” приладу визначають ділянку поверхні,що характеризується підвищеною швидкістю відліку. Ця ділянка має бути досліджена більш ретельно. Для цього з робочого вікна блока детектора знімають захисну сітку, встановлюють захисну кришку для вимірювання рівня фону і поступовим натисканням кнопки “ Пуск ” виконують три вимірювання швидкості відліку фонових імпульсів.

Середнє значення визначається за формулою:

J фсер =∑ni=1*J фі /n,

де J ф – швидкість відліку фонових імпульсів, с-1, тобто N/t;

N – кількість відліків;

t – тривалість вимірювання (10 або 100с);

n – число вимірювань;

Jфсер - середнє значення швидкості відліку фонових імпульсів, с -1.

6.  Після цього з робочого вікна блока детектора знімають захисну кришку і встановлюють захисну сітку та проводять три вимірювання швидкості відліку імпульсів з поверхні за попередніх умов (на відстані, не менше ніж 1см). Знаходять середнє значення швидкості, Jсер.

7.  Використовуючи одержані значення Jсер і Jфсер визначають густину потоку бета- випромінювання за формулою:

Цивільна оборона

Вим.

Аркуш

№ докум.

Підпис

Дата

φ = Кφ ( Jсер -  Jфсер ), см-2*хв.-1,

де Кφ – коефіцієнт, що зв’язує швидкість відліку з густиною потоку ( визначається при градуюванні приладу, для радіометра “ Бета ” він дорівнює 3,5с*см2*хв-1 ).

Радіометр “ Бета ” готують до роботи із свинцевою камерою. Для цього на задній стінці свинцевої камери треба відкрутити кріпильну гайку, вийняти ущільнювачі кабелю, відчинити дверцята свинцевої камери, просунути в отвір кабель від блока детектора. Встановити блок детектора у верхній паз камери, надіти на кабель кріпильну гайку і зафіксувати ущільнювачі. Зєднати кабель детектора, встановленого у свинцевій камері з блоком індикатора.

У свинцеву камеру помістити кювету з дистильованою або чистою водопровідною водою. Зачинити дверцята камери. Встановити тривалість вимірювання 1000 с ( режим 5 ). Натиснути кнопку “ Пуск ”. Зчитати після вимірювання, значення фонових відліків і підрахувати швидкість лічби фону.

Рівень фону вимірюють через кожні 2 години роботи. Якщо за результатами наступних вимірювань рівень фону підвищився більше ніж на 50%, то свинцева камера, вимірювальна кювета і детектор підлягають дезактивації.

Наприклад, якщо спирт залежний більше Сs137 = 600; Sr90  = 200Бк/л, то проводимо дезактивацію.

Дезактивація – комплекс заходів, що проводяться з метою видалення радіоактивних речовин із заражених обєктів та доведення їх до безпечних для людини величин забруднення.

Способи дезактивації, незалежно від виду зараження, можна поділити на рідинні і безрідинні.

Рідинний спосіб передбачає видалення РР механічною дією струменем води (пари) або внаслідок фізико – хімічних процесів між рідинним середовищем і

 радіоактивними речовинами, які супроводжуються утворенням комплексних

Цивільна оборона

Вим.

Аркуш

№ докум.

Підпис

Дата

сполук, колоїдів та іонним обміном.

Безрідинні способи дезактивації – це механічне видалення РР змітання, витрушуванням, відсмоктуванням, здуванням та зняттям верхнього зараженого шару поверхні.

Найдоцільніше використовувати механічні безрідинні способи дезактивації. Вони ефективніші і дешевші, ніж ті, що базуються на фізико – хімічних процесах.

Для дезактивації інвентаря і обладнання на підприємствах харчової промисловості доцільно використовувати речовини та їх розчини, що вживаються для миття обладнання: кальцинована сода, рідке скло, їдкий натрій, азотна кислота та ін. На підприємстві спиртової промисловості дезактивації підлягають території,

будівлі, споруди, обладнання, транспорт, вода, сировина, забрудненість яких перевищує допустимі норми.

У разі зараження території обєкта дезактивацію проводять на ділянках, найбільш потрібних для відновлення нормальної роботи обєкта, дотримуючись такої черги. Спочатку дезактивують проходи, проїзди і ділянки території, що межують безпосередньо з виробничими будівлями, холодильниками, складами, сховищами. Далі – зовнішні поверхні будівель, споруд та транспорт, що перебувають на забрудненій території. Після цього дезактивують внутрішні поверхні приміщень, складів, обладнання.

Ділянки території без штучного покриття дезактивують зрізуванням і вивезенням до спеціальних звалищ зараженого шару грунту. Грунт зрізають бульдозерами, грейдерами, скреперами на глибину 5 – 10см, а там, де машини використати неможливо, - вручну на глибину 4 – 5см. Взимку заражений сніг збирають снігоочисними машинами на глибину 20 – 25см, шар льоду – на 5 – 6см.

Ділянки з штучним покриттям (асфальт, бетон) зволожують, потім змітають пил та сміття і вивозять до звалищ. Після цього РР змивають водою під тиском. Для змивання використовують поливально – мийні машини, міську водопровідну мережу, мотопомпи, пожежні машини. Змивання ведеться під тиском 2 – 3 Атм з

Цивільна оборона

Вим.

Аркуш

№ докум.

Підпис

Дата

мінімальною витратою води 3 – 5л/м2 .

Зовнішні поверхні будівель дезактивують змиванням струменем води (взимку – змітанням). Іноді можуть бути використані піскоструменеві апарати. Дезактивацію ведуть, починаючи з даху згори донизу так, щоб вода не потрапляла всередину будівлі.

Внутрішні приміщення протирають ганчірками, зиоченими мийними засобами, а там, де це можливо, обливають водою з брандспойта, ділянки електромережі знезаражують пило всмоктувачем. Підлогу миють. Використану воду спрямовують у каналізацію, а змивні колодязі промивають водою.

Технологічне обладнання підприємства дезактивують у цеху одночасно з дезактивацією приміщень за схемою: стеля, стіни, обладнання, підлога. Обладнання протирають ганчірками, щітками, змоченими мийним розчинами. Те обладнання, що матиме контакт з сировиною, готовою продукцією, після цього обмивають чистою водою, сушать або витирають. Обладнання, що має іржу, мастила, спочатку протирають ганчіркою, змоченою розчинниками. Для ефективності дезактивації важкодоступних місць можна частково розібрати апаратуру.

Автотранспорт знезаражують змиванням РР струменем води під тиском 2 – 3Атм або водою з протиранням поверхонь ганчірками. Для підвищення ефективності дезактивації використовують поверхневоактивні речовини (ПАР).

Знезараження спирту має проводитись так, щоб із зменшенням забрудненості зберігалась харчова цінність продукту, його смакові властивості. Тому кількість способів знезараження скорочується, використання значної частини мийних і знезаражувальних засобів виключається. Найдоцільнішим способом дезактивації мав би бути природний спосіб, пов’язаний із зменшенням активності радіонуклідів з часом.

Цивільна оборона

Вим.

Аркуш

№ докум.

Підпис

Дата




1. Общественные здания и сооружения
2. погасить. Суффиксальный- домдомик.
3. Факторы проектирования жилища
4. зимние туристы
5. Нижнекамскнефтехим 2
6. і Стислі теоретичні відомості Створення Webдокументів Автономні Webдокументи використовують мову Н
7. Театральная Жизнь Выпуск 5 Художественный руководитель Театра им
8.  Опишите структуру предоставления библиотечных услуг в библиотеках района города- абонемент читальный з
9. членів Північноатлантичної Радиу Бухаресті 3 квітня 2008 року Ми Глави держав та урядів державчленів Пі
10. Ингибиторы протонной помпы- от фармакологический свойств к клинической практике
11.  великий лікар і вчений педагог і суспільний діяч; один з основоположників хірургічної анатомії й анатомо
12. Екологія України. Проблеми. Географія. Шляхи рішення
13. Тема моего курсового проекта разработать проект зоны то2 для СТО на 100 автомобилей ВАЗ 2114 при среднесуточном
14. Институт развития образования Республики Татарстан
15. тематичних наук Чернівці ~ Дисертацією є рукопис Робота виконана в Інституті оптое
16. Cтруктура личности состоит из трёх частей коллективного бессознательного индивидуального бессознатель
17. методические рекомендации по организации исследовательской работы с учащимися
18. Реферат- О кофе
19. Тема презентационных мероприятий Системнодеятельностный подход как основа формирования УУД дата пров
20. Реферат- Организационные коммуникации, их функции и проблемы