Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ДИПЛОМНА РОБОТА ЇЇ МЕТА І ЗАВДАННЯ Магістерська дипломна робота це самостійне теоретикоприкладне дослі

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

ПРО ПІДГОТОВКУ І ЗАХИСТ МАГІСТЕРСЬКОЇ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

КИЇВ 2009


3.4.1 МАГІСТЕРСЬКА ДИПЛОМНА РОБОТА, ЇЇ МЕТА І ЗАВДАННЯ

Магістерська дипломна робота — це самостійне теоретико-прикладне дослідження, що виконується студентом на завершальному етапі здобуття повної вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем “магістр”.

МДР є кваліфікаційною роботою, на підставі захисту якої державна екзаменаційна комісія визначає рівень теоретичної та практичної підготовки випускника, його здатність до самостійної роботи за фахом, і приймає рішення про присвоєння відповідної кваліфікації та видачу диплома.

Метою підготовки МДР є закріплення та демонстрація сформованих упродовж навчання в університеті професійних компетенцій за відповідною спеціальністю. Це досягається шляхом виконання студентом в процесі підготовки МДР професійних завдань, притаманних первинним посадам, які займають професіонали.

Нижченаведений перелік узагальнених професійних завдань для фахівців магістерського рівня підготовки за напрямком “Економіка і підприємництво” може бути конкретизований у відповідності до особливостей спеціальностей. Професійні завдання можуть стосуватися аналізу соціально-економічних процесів на макро- чи мікрорівні, обґрунтуванню рекомендацій практичного характеру, розробки консультативних проектів розвитку певних процесів, заходів по підвищенню ефективності функціонування окремих підрозділів, організацій тощо.

Узагальнені професійні завдання за напрямком “Економіка і підприємництво”:

  •  аналітично-контрольні (здатності аналізувати, діагностувати, оцінювати, контролювати різноманітні соціально-економічні процеси, явища, залежності, результати діяльності);
  •  нормативно-планувальні (здатності проектувати і обґрунтовувати норми, ліміти, кошториси, ціни, плани, графіки, розробляти іншу нормативну документацію);
  •  інноваційно-проектні (здатності прогнозувати, розробляти стратегії розвитку економічних організацій, розробляти оптимізаційні моделі);
  •  інформаційно-технологічні (здатності під час підготовки МДР ефективно використовувати сучасні інформаційні технології, математичний апарат і джерела наукової інформації);
  •  науково-дослідницькі (здатності обґрунтовувати вибір теми та методологію наукового дослідження, складати план, програму та формувати гіпотези дослідження обраної теми, розробляти теоретичну базу дослідження обраної теми, узагальнювати отримані результати дослідження, достойно їх презентувати під час попереднього захисту МДР та на державній екзаменаційній комісії).

Особливості професійних завдань стосовно окремих спеціальностей студент відображає у відповідній частині МДР. Професійні завдання виконуються та розгортаються на всіх етапах процесу підготовки МДР, а саме шляхом:

  •  визначення проблеми дослідження у МДР, її актуальності для конкретної організації, галузі, господарської системи;
  •  формування студентом мети і завдань дослідження;
  •  обґрунтування предмета творчого аналізу, який відображає суть досліджуваної проблеми і пов'язує між собою структурні складові МДР;
  •  вибору методів дослідження та обґрунтування доцільності їх використання;
  •  підбору інформаційних джерел (монографічної літератури, періодичних видань, статистичних даних, економічної інформації бази практики, інформації про світовий досвід);
  •  проведення комплексного аналізу діяльності організації, на матеріалах якої виконується МДР;
  •  розроблення та обґрунтування проекту заходів, спрямованих на підвищення ефективності діяльності організації, яка була обрана об’єктом дослідження.

3.4.2. ЕТАПИ ПІДГОТОВКИ ТА ЗАХИСТУ МАГІСТЕРСЬКОЇ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Формування тематики магістерських дипломних робіт

Визначення тематики МДР направлено на розкриття і конкретизацію узагальненого об’єкта спеціальності та спеціалізованого об’єкту діяльності за окремими магістерськими програмами. Ключовими вимогами при формулюванні назв тем МДР є орієнтація на проблеми, розв’язанню яких присвячені дипломні роботи, їх зв’язок з узагальненим об’єктом спеціальності та спеціалізованим об’єктом магістерської програми.

Тематику МДР систематично оновлює випускова кафедра з урахуванням змін, що відбуваються у відповідних сферах економічного життя суспільства. При складанні тематики МДР необхідно враховувати лаконічність та однозначність формулювань; відображення в них як професійних завдань, що передбачені спеціальністю, так і магістерською програмою; можливість її розкриття на різних базах практики.

Кількість запропонованих випусковою кафедрою тем МДР має бути більшою, ніж чисельність випускників, що обрали конкретну магістерську програму.

Тематика МДР має бути доступною для ознайомлення студентів.

Наукове керівництво магістерськими дипломними роботами

Наукове керівництво виконання студентами МДР складається з методологічного та організаційного його забезпечення.

Методологічні засади, якими керуються студенти при підготовці МДР, створюються кафедрою. Вони представлені монографіями, дисертаціями, дослідженнями, підручниками, посібниками, методичними розробками, іншими науково-методичними матеріалами, розробленими вітчизняною та світовою наукою і колективом кафедри. Консультативну допомогу по їх відображенню у магістерських дипломних роботах студентів, надають наукові керівники та автори праць, виконаних на кафедрі.

Організаційно керівництво процесом підготовки студентами МДР забезпечується системою заходів, до якої входять:

  •  вибір і затвердження теми МДР;
  •  формування та затвердження індивідуального завдання на підготовку МДР;
  •  розробка графіку підготовки МДР;
  •  система консультацій;
  •  попередній розгляд (захист) МДР комісією, створеною кафедрою;
  •  розгляд МДР на засіданні кафедри на предмет її рекомендації до захисту;
  •  надання студентам організаційно-технічної допомоги (робота в комп’ютерному класі, ознайомлення з матеріалами навчально-методичних кабінетів тощо).

Персонально керівництво роботою окремих студентів здійснюють призначені наказом ректора наукові керівники. Науковими керівниками МДР можуть бути як штатні викладачі, так і сумісники, які мають наукові ступені, вчені звання, наукові публікації у галузях знань, що відповідають спрямованості і змісту магістерської програми.

Одному керівникові кафедра може доручати керівництво не більш, ніж п’ятьма дипломниками.

Основні обов’язки наукового керівника МДР:

  •  консультування студентів з питань вибору теми МДР, розроблення її плану, добору спеціальної літератури, підготовки окремих розділів, підготовки до захисту;
  •  видача студентові завдання на дипломну роботу;
  •  контроль за дотриманням студентом графіка підготовки МДР;
  •  контроль якості дипломної роботи;
  •  інформування кафедри про хід виконання студентами МДР і випадки недотримання графіка підготовки окремих розділів і роботи в цілому.
  •  брати участь в обговоренні кафедрою будь-яких питань у галузі підготовки МДР і результатів їх захисту;
  •  брати участь у роботі кафедральної комісії з попереднього захисту МДР;
  •  бути присутнім на відкритих засіданнях державної екзаменаційної комісії, коли захищаються його дипломники.

 Вибір і затвердження теми магістерської дипломної роботи

Вибір теми МДР є прерогативою студента. При цьому йому необхідно керуватися наступним:

  •  науковими інтересами та власними уподобаннями;
  •  тематикою наукового дослідження, що веде кафедра;
  •  особливостями баз практики або місця постійної роботи, на матеріалах яких виконується робота;
  •  актуальністю проблеми, що розглядається в роботі для підприємств, організацій, регіонів чи суспільства;
  •  можливостями отримати необхідні матеріали для підготовки роботи;
  •  власними можливостями розробки обраної теми на належному рівні.

Теми МДР вибираються із розробленого кафедрою переліку і за погодженням з науковим керівником можуть бути скореговані у відповідності з умовами практики або місця постійної роботи студента.

Студент має право запропонувати власне формулювання теми, яке відповідає узагальненому об'єкту спеціальності або спеціалізованому об'єкту магістерської програми. Теми МДР мають відповідати обраному студентом спрямуванню магістерської програми. В окремих випадках теми дипломних робіт і їх розкриття можуть відображати функціонування віртуальних об'єктів або процесів. При цьому вихідні матеріали, необхідні для підготовки МДР, задаються науковим керівником та відображаються в індивідуальному завданні на підготовку МДР.

Закріплення за студентами тем магістерських дипломних робіт оформлюється наказом ректора КНЕУ за поданням випускової кафедри. Цим самим наказом також призначаються наукові керівники магістерських дипломних робіт.

 Формування і затвердження індивідуального завдання на підготовку магістерської дипломної роботи

Після затвердження теми науковий керівник разом зі студентом формують індивідуальне завдання на підготовку МДР. Індивідуальне завдання має бути погоджене керівником магістерської програми і затверджене завідувачем випускової кафедри.

Формування і затвердження індивідуального завдання направлено на досягнення наступних цілей:

  •  окреслити методологічні рамки розробки теми шляхом визначення наукового об'єкту, предмету і мети роботи;
  •  визначити основні напрямки роботи та відобразити їх в структурі МДР;
  •  встановити підприємство чи установу на матеріалах якого виконується МДР;
  •  сформулювати завдання, що дозволяють продемонструвати набуті студентом професійні компетенції;
  •  забезпечити шляхом індивідуалізації завдань та їх прив'язки до конкретних об'єктів, самостійність роботи студентом над МДР.

Індивідуальне завдання оформляється у двох примірниках: один зберігається на кафедрі, другий — у студента. Свій примірник студент розміщує у дипломній роботі після титульного аркуша. Індивідуальне завдання є нормативним документом і суттєвих відступів у МДР від зафіксованої в ньому структури не допускається.

Форму індивідуального завдання на МДР наведено у додатку А.

Графік виконання магістерських дипломних робіт та контроль за його дотриманням

Календарний графік підготовки та захисту МДР направлений на забезпечення високої якості виконання робіт. Він покликаний вирішити наступні завдання:

  •  надати методичну допомогу студентам в організації процесу підготовки МДР;
  •  створити систему контролю за ходом підготовки МДР з боку кафедри;
  •  забезпечити систематичність та самостійність виконання студентом усіх робіт, передбачених індивідуальним завданням.

Календарний графік складається випусковою кафедрою на основі типового графіку, затвердженого ректором університету та враховує особливості відповідних спеціальностей (Додаток Б).

Контроль за дотриманням графіка виконання МДР покладається на наукового керівника. Кафедра періодично розглядає на своїх засіданнях хід підготовки студентами МДР за інформацією наукового керівника або матеріалами перевірки керівником кафедри.

Попередній розгляд ( захист) МДР

Метою попереднього розгляду (захисту) МДР є експертна оцінка фахівцями кафедри рівня готовності роботи у відповідальності зі затвердженими кафедрою критеріями. Така оцінка розглядається перш за все як важлива форма допомоги студенту у доведенні роботи до встановлених вимог. Вона супроводжується конкретними рекомендаціями по доопрацюванню МДР. Негативна експертна оцінка стану справ з підготовкою роботи не тягне за собою адміністративних рішень стосовно студента та наукового керівника.

Звіт комісії заслуховується на засідання кафедри і передбачає оцінку ступеня готовності студентів до захисту дипломних робіт у ДЕК; виявлення осіб, успішне завершення робіт якими знаходиться під загрозою, виявлення типових проблем у ході підготовки МДР та аналіз причин, що призвели до їх появи; пропозиції щодо прийняття заходів по успішному завершенню МДР та їх захисту в ДЕК.

Комісію створює завідувач кафедри у складі 23-х викладачів, які мають науковий ступінь та/або вчене звання і досвід керівництва дипломними роботами. Очолює комісію завідувач кафедри або його заступник, чи науковий керівник магістерської програми. Порядок роботи комісії та форму матеріалів, що подають студенти для розгляду комісією, визначає кафедра.

На попередній розгляд МДР, як правило, виноситься робота в повному обсязі. В якості попереднього розгляду МДР може бути проведений захист консультативних проектів, що виконувались в її рамках.

3.4.3. Рекомендація МДР до захисту кафедрою

Розгляд магістерських дипломних робіт на кафедрі є офіційним підведенням підсумків організації навчального процесу на завершальному етапі підготовки магістрів. Він передбачає оцінку усіх складових виконаної роботи студентами та колективом кафедри. На цій основі вносяться пропозиції до проекту наказу про допуск або не допуск студентів до захисту МДР у Державній екзаменаційній комісії та удосконаленню роботи кафедри на зазначеному етапі навчального процесу.

Порядок розгляду передбачає інформацію наукових керівників магістерських дипломних робіт студентів про проведену роботу та офіційне відношення до неї, відображене у відгуку. Відгук не передбачає оцінювання роботи. В разі необхідності кафедра може заслухати окремих студентів, МДР яких не відповідають встановленим вимогам щодо термінів виконання та повноти виконання індивідуального завдання. При розгляді МДР на засіданні кафедри можуть бути ураховані висновки комісії, що проводила їх попередній захист. В обговоренні може приймати участь науковий керівник магістерської програми.

До розгляду на кафедрі подається повністю оформлена МДР. На підставі рішення кафедри завідувач кафедри підписує рекомендацію про її допуск до захисту.

Допуск студента і його МДР до захисту в ДЕК оформляється у такому порядку:

  •  випускова кафедра подає в деканат витяг із протоколу засідання кафедри, у якому міститься список студентів, допущених кафедрою до захисту;
  •  деканат перевіряє виконання студентами навчального плану у повному обсязі;
  •  декан факультету готує проект наказу про допуск студентів до захисту МДР (державної атестації), погоджує його в установленому порядку і подає на підпис ректору університету;
  •  підписаний ректором і зареєстрований наказ доводиться до відома студентів.

На засідання ДЕК секретар ДЕК подає такі документи:

  •  наказ про допуск студентів до захисту;
  •  залікові книжки студентів;
  •  навчальні картки студентів;
  •  магістерські дипломні роботи.

  1.  Зовнішнє рецензування магістерських дипломних робіт

Зовнішнє рецензування МДР проводиться з метою надання ДЕК незалежної експертної оцінки професійних компетенцій студентів, продемонстрованих при підготовці дипломної роботи. Його проводять фахівці в галузях знань та практики, яким присвячені теми робіт.

Зовнішніх рецензентів призначає випускова кафедра. Зовнішніми рецензентами МДР можуть бути: висококваліфіковані працівники відповідних структурних підрозділів бази практики чи організації, де працює студент; наукові працівники науково-дослідних установ; працівники міністерств і відомств, викладачі з науковими ступенями та вченими званнями інших вищих навчальних закладів ІІІІV рівня акредитації.

Зовнішній рецензент у своїй рецензії повинен чітко окреслити позитивні сторони і недоліки у МДР, зробити висновок: рекомендує він її до захисту, чи не рекомендує.

Орієнтовну форму зовнішньої рецензії наведено у Додатку В.

  1.  Критерії оцінювання магістерської дипломної роботи

Критерії оцінки МДР є методичним засобом що використовується ДЕК з метою виявлення відповідності професійних компетенцій студента вимогам Галузевого стандарту освіти. Вони передбачають аналіз рівня відображення в МДР професійних завдань, які виконуються на первинних посадах професіоналів даної спеціальності. До типових критеріїв оцінки МДР з спеціальностей напрямку "Економіка і підприємництво", в яких мають знайти своє відображення реалізація професійних завдань відносяться:

  •  рівень теоретичного аналізу проблем, що розглядаються в роботі;
  •  обґрунтування методологічних засад роботи, науковий апарат та методи залучені до аналізу;
  •  аналіз стану процесів, що є предметом розгляду МДР на підприємстві, установі;
  •  рівень проведених розрахунків, розробки планів і програм виконаних в роботі, нормативних документів тощо;
  •  інформаційна база та ефективність її використання в МДР, інформаційні технології, що були застосовані в формуванні та обробці бази даних;
  •  глибина розробки рекомендацій та їх інноваційність. Використання прийомів проектного управління процесами;
  •  розуміння значимості організації роботи персоналу у процесах , що є предметом МДР;
  •  розробка заходів по його розвитку та ефективному використанню, насамперед навчанню та стимулюванню.

На підставі загальних критеріїв оцінки МДР кафедрою розробляються і затверджуються критерії, що відображають специфіку професійних завдань які виконуються в межах відповідних спеціальностей та магістерських програм. Вони слугують студентам в якості орієнтирів, що дозволяють проявити професійні компетенції, а ДЕК використовує критерії для оцінювання МДР.

ДЕК може прийняти до уваги інформацію наукового керівника відображену у його відгуку про процес підготовки МДР та її експертну оцінку зовнішнім рецензентом.

Отримана студентом підсумкова оцінка у балах одночасно фіксується у протоколі засідання ДЕК у 4-баловій шкалі (Табл..1.1.)

Таблиця 1.1.

Оцінювання магістерської дипломної роботи

ОЦІНКА

КРИТЕРІЇ

Відмінно

Дипломна робота є бездоганною: містить елементи новизни, має практичне значення, індивідуальне завдання виконано повністю, доповідь логічна і коротка, проголошена вільно, зі знанням справи, відзив і рецензія позитивні, оформлена на високому рівні, відповіді на запитання членів ДЕК правильні і стислі.

Добре

Тема роботи розкрита, але мають місце окремі недоліки непринципового характеру: в теоретичній частині поверхово зроблений аналіз літературних джерел, елементи новизни чітко не подані, недостатньо використані інформаційні матеріали організації-замовника, індивідуальне завдання виконано не повністю, мають місце окремі зауваження в рецензії та відзиві, доповідь логічна, проголошена вільно, відповіді на запитання членів ДЕК в основному правильні, оформлення роботи в межах вимог.

Задовільно

Тема МДР в основному розкрита, але мають місце недоліки змістовного характеру: нечітко сформульована мета роботи, теоретичний розділ має виражений компілятивний характер, наукова полеміка відсутня, в аналітичній частині є надлишок елементів описовості, добір інформаційних матеріалів (таблиці, графіки, схеми) не завжди обгрунтований, заходи і пропозиції, що містяться в третьому розділі, обгрунтовані непереконливо, рецензія і відзив містять окремі зауваження, доповідь прочитана за текстом, не всі відповіді на запитання членів ДЕК правильні або повні. Є зауваження щодо оформлення дипломної роботи.

Незадовільно

Нечітко сформульована мета МДР. слабо пов'язані між собою. Відсутній критичний огляд сучасних літературних джерел Аналіз виконаний поверхово, переважає описовість на шкоду системності і глибині. Пропоновані заходи випадкові, з аналізу не випливають, економічне обгрунтування неповне. Оформлення роботи не відповідає належному рівню. Ілюстрації до захисту відсутні. Відповіді на запитання членів ДЕК неточні або неповні.

Дипломна робота до захисту не допускається за таких умов:

  •  подана науковому керівникові на перевірку або на будь-який
    подальший етап проходження з порушенням строків,
    встановлених регламентом;
  •  написана на тему, яка своєчасно не була затверджена наказом по університету;
  •  виконана не самостійно;
  •  структура не відповідає вимогам;
  •  відсутнє економічне обґрунтування пропонованих заходів;
  •  не оправлена у тверду палітурку, недбало оформлена чи
    роздрукована;
     інші умови, які можуть бути визначені кафедрою.

3.4.6. ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ МАГІСТЕРСЬКОЇ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Вимоги до вступу

У вступі до МДР студент повинен чітко і лаконічно висвітлити такі питання:

  •  чому обрано дану тему дослідження;
  •  обґрунтувати актуальність теми;
  •  сформулювати мету дослідження;
  •  обґрунтування предмету розгляду в роботі;
  •  назвати основні завдання дослідження;
  •  навести перелік застосованих методів дослідження;
  •  пояснити, які джерела інформації використано, на матеріалах якої організації виконувалось дослідження;
  •  повідомити, чи відбулась апробація або впровадження результатів дослідження, у якій організації.

Орієнтовний обсяг вступу має бути в межах 3—5 сторінок.

Вимоги до теоретичного розділу

У теоретичному розділі студент повинен показати свої науково-дослідницькі компетенції. Від нього вимагається розкрити сучасний стан наукової думки в галузі проблем досліджуваної теми, проаналізувати різні теорії та погляди, зробити критичний огляд відповідних наукових джерел, у тому числі зарубіжних, висловити й обґрунтувати своє ставлення, навести власний аналіз основних категорій і понять, сформулювати проблемні питання.

Важливе значення у цьому розділі має обґрунтування вибору методики аналізу досліджуваних проблем, яка буде застосована в аналітичному розділі МДР. Особливу увагу слід звернути на:

  •  якість і глибину теоретико-методологічного аналізу проблеми;
  •  наявність та якість критичного огляду літературних джерел;
  •  наявність наукової полеміки;
  •  етику цитування (посилання на використанні джерела, у тому числі Інтернет) ;
  •  самостійність суджень і викладу матеріалу (наявність формулювання власної думки студента).

У структурному плані теоретичний розділ МДР може бути поділений на 34 взаємопов’язаних підрозділів. Загальний обсяг цього розділу має бути у межах 2025 сторінок.

Вимоги до аналітичного розділу

У роботі над аналітичним розділом студент має шанс проявити й використати свої аналітично-контрольні компетенції. Він повинен ґрунтовно проаналізувати фактичний стан досліджуваної проблеми виключно на матеріалах обраної організації (бази практики, місця постійної роботи).

У цьому розділі може бути три-чотири відносно самостійних підрозділів, що містять аналіз та оцінку конкретних сфер діяльності об’єкта дослідження. Описувати історію виникнення і розвитку організації недоцільно.

Розділ має бути максимально насиченим фактичною інформацією (таблиці, графіки, діаграми, схеми), що відображають відповідні результати діяльності організації за останніх 35 років.

Слід чітко розмежувати джерела походження використаної під час аналізу інформації: що запозичено з літератури, що одержано з документів організації, а які дані здобуті шляхом власних спостережень, експериментів, розрахунків, соціологічних опитувань тощо. Розділ завершується оцінкою одержаних результатів.

В даному розділі особливу увагу слід приділити таким аспектам:

  •  наявність, систематичність і глибина особистого аналізу фактичної інформації про діяльність організації;
  •  наявність і переконливість узагальнень і висновків з аналізу, виявлення проблем і недоліків у діяльності організації за темою МДР.

Оптимальний обсяг розділу 2530 сторінок.

Вимоги до конструктивного розділу

Підготовка цього розділу МДР вимагає від студента найбільших творчих зусиль. Саме тут він має застосувати і довести свої нормувально-планувальні та інноваційно-проектні компетенції.

Конструктивний розділ МДР має містити обґрунтовані пропозиції студента, спрямовані на досягнення мети, визначеної у вступі. Структурно вміщує 23 підрозділи. Характер і зміст пропонованих заходів мають базуватися на аналізі, проведеному в другому розділі МДР. Невід’ємною частиною обґрунтування пропонованих студентом заходів має бути розрахунок економічної ефективності.

За результати розрахунків і зроблені на цій основі висновки відповідальність несе студент — автор магістерської дипломної роботи.

Однією з ознак високої якості МДР є застосування економіко-математичних методів та електронно-обчислювальних машин як під час аналізу, так і при обґрунтуванні запропонованих заходів.

Варто акцентувати увагу на таких питаннях:

  •  логічності зв’язку заходів, що пропонуються для вирішення проблеми, із проведеним аналізом статистичних та фактичних матеріалів, що характеризують діяльність організації;
  •  обґрунтуванню та розрахункам ефективності запропонованих рішень;
  •  використанню зарубіжного досвіду у процесі проектування авторських пропозицій та рекомендацій.

Обсяг розділу має бути в межах 2025 сторінок.

Вимоги до висновків

Цей невеликий за обсягом (57 сторінок) розділ є дуже важливим. Текст висновків має підтвердити здатність автора дипломної роботи успішно реалізувати поставлену мету і завдання.

Студент повинен стисло охарактеризувати висновки з проведеного аналізу діяльності організації, узагальнити власні пропозиції, оцінити їх практичне значення та ефективність, виокремити власний внесок в економічну теорію та практику господарювання.

3.4.7.  ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Текст

Важливим етапом виконання МДР є оформлення її тексту. Від того, наскільки вимогливо поставиться автор до форми своєї роботи, суттєво залежатимуть її якість, а отже, і підсумкова оцінка.

Магістерська дипломна робота має бути виконана з додержанням усіх вимог, що стосуються наукових публікацій.

Текст виконується літературною українською мовою на комп’ютері, на листах білого паперу формату А4 з однієї сторони листа. Робота друкується в Word 6.0 (7.0) for Windows, розміри полів: верхнє і нижнє — 20 мм, праве — 10 мм, ліве — 25 мм. Тип шрифту — Times New Roman, розмір шрифту 14, міжрядковий інтервал — 1,5. Номер сторінки — внизу по центру сторінки.

Використовується науковий стиль із дотриманням усталених термінів. Не допускається використання спрощеного або публіцистичного стилю, чи надто складних словесних конструкцій, відступів від загальноприйнятої термінології.

Матеріал повинен викладатися в логічній послідовності. Думки і пропозиції слід формулювати чітко і зрозуміло. Слід уникати надмірної описовості, зайвої інформації, не пов’язаної з темою дослідження, необґрунтованих тверджень і висловів, повторів думок. Висновки і пропозиції мають бути конкретними, аргументованими і базуватися на аналізі законодавства, наукових джерел та практики господарювання організації.

Дипломна робота починається з титульного аркуша, який оформляється за зразком, наведеним у Додатку Г.

За титульним аркушем послідовно розташовуються: індивідуальне завдання на МДР, відгук керівника, зовнішня рецензія, вступ, перший, другий, третій розділи, висновки, додатки, література.

У змісті дипломної роботи зазначають початкові сторінки кожного розділу і параграфа. Назви розділів і параграфів у змісті та тексті мають бути тотожними.

Вступ, кожен розділ і висновки, які розміщуються у визначеній послідовності, розпочинаються з нової сторінки.

Розділи позначаються римськими цифрами, а параграфи — двома арабськими, перша з них відповідає номеру розділу, друга — номеру параграфа (наприклад, 1.1.; 1.2 або 2.1; 2.2 і т.д.).

Заголовки основних структурних частин роботи “ЗМІСТ”, “ВСТУП”, “РОЗДІЛ...”, “ВИСНОВКИ”, “СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ”, “ДОДАТКИ” друкують великими літерами симетрично до тексту. Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої).

Усі заголовки формулюються лаконічно. Вони повинні розкривати зміст відповідної структурної частини роботи. У заголовках не можна робити переноси слів. Відстань між заголовком та текстом має дорівнювати 2—3 інтервалам. У кінці заголовків крапок не ставлять.

Оформлення таблиць

Цифровий матеріал, як правило, подається в табличній формі. Кожна таблиця повинна мати тематичний заголовок, що відображає її зміст. Усі таблиці слід нумерувати. Праворуч і вище від назви таблиці з прописної букви пишуть слово “Таблиця” та її порядковий номер. Знак № перед цифрою не ставиться.

Номер таблиці складається з номера розділу і порядкового номера таблиці в даному розділі (наприклад: Таблиця 1.3 — третя таблиця першого розділу).

У разі перенесення частини таблиці на іншу сторінку справа над перенесеною частиною пишуть слова “Продовження табл.” і вказують її номер, наприклад: “Продовження табл. 1.2”.

Оформлюючи таблицю, слід дотримуватися певного співвідношення її частин. Ширина боковика має бути не більше 1/3 загальної ширини таблиці, а висота головки таблиці — не більше 1/3 висоти таблиці. Стовпці нумеруються тільки в тих випадках, коли у тексті на них є посилання або таблицю розташовують на кількох сторінках. Висота рядків має бути не менше 8 мм. Якщо рядки або стовпці таблиці виходять за межі формату сторінки, таблицю поділяють на частини, розміщуючи одну частину під одною, або поруч, або переносячи частину таблиці на наступну сторінку, повторюючи в кожній частині таблиці її головку та боковик. При поділі таблиці на частини допускається її головку заміняти відповідними номерами стовпців.

Якщо всі показники таблиці мають однакові одиниці виміру, їх вносять у заголовок таблиці, якщо різні — вказують у боковику. Позначення одиниць виміру має відповідати вимогам стандартів.

Таблицю розміщують після першого посилання на неї в тексті. Посилання в тексті мають бути на всі таблиці.

Зразок конструкції таблиці

Таблиця________

(номер)

Назва таблиці

Заголовки стовпців

Підзаголовки стовпців

Боковик  Стовпці

Ілюстрації

Ілюстрації (рисунки, схеми, графіки, карти, креслення тощо) слід розміщувати безпосередньо після тексту, де вони згадуються вперше. На всі ілюстрації мають бути посилання.

Якщо ілюстрація створена не автором МДР, необхідно дотримуватися вимог чинного законодавства про авторські права.

Креслення, рисунки, графіки, схеми, діаграми повинні відповідати вимогам стандартів " Єдиної системи конструкторської документації" та "Єдиної системи програмної документації".

Ілюстрації повинні мати назву, яку розміщують під ілюстрацією з абзацного відступу. За необхідності під ілюстрацією розміщують пояснювальні дані ( підрисунковий текст).

Ілюстрації позначаються словом "Рис." і нумеруються послідовно в межах розділу, за винятком ілюстрацій, поданих у додатках. Номер ілюстрації складається з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка.

Наприклад: "Рис. 3.1" (перший рисунок третього розділу). Номер ілюстрації, її назва і пояснювальні підписи розміщують послідовно під ілюстрацією.

Наприклад:

8 12 13 17

традиційний графік роботи

7 9 11 12 13 14 17 19

гнучкий графік роботи

змінний (гнучкий) час

фіксований час

обідня перерва

Рис. 3.1. Варіанти традиційного та гнучкого графіка роботи

Формули

Формули створюються за допомогою "Редактора формул" і розташовуються безпосередньо після тексту, в якому вони згадуються, посередині рядка. Вище і нижче кожної формули має бути залишено не менше одного вільного рядка.

Формули слід нумерувати порядковою нумерацією в межах розділу. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номера формули, відокремлених крапкою, наприклад , формула (1.3.) — третя формула першого розділу. Номер формули слід зазначати в круглих дужках на рівні формули в крайньому правому положенні на рядку.

Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів, що входять до формули, слід наводити безпосередньо під формулою в тій послідовності, в якій вони наведені у формулі. Пояснення значення кожного символу слід давати з нового рядка. Перший рядок починають без абзацу словом "де" без двокрапки.

Наприклад:

Км

Тпр

(1.3)

Тз

де Км  коефіцієнт монотонності праці;

Тпр  час, витрачений на повторювані рухи;

Тз  загальний час тривалості операції (роботи).

Переносити формули на наступний рядок допускається тільки на знаках виконуваних операцій, повторюючи знак на початку наступного рядка. Коли переносять формулу на знакові операції множення, використовують знак "х".

Формули, що йдуть одна за одною й не розділені текстом, відокремлюють комою.

Цитування та посилання на використані джерела

У процесі підготовки МДР для підтвердження власних аргументів посиланням на авторитетне джерело або для критичного аналізу того чи іншого друкованого твору, слід наводити цитати. Науковий етикет вимагає точно відтворювати цитований текст, бо найменше скорочення наведеного витягу може спотворити зміст, закладений автором.

Загальні вимоги до цитування такі:

а) текст цитати починається і закінчується лапками і наводиться в тій граматичній формі, в якій він поданий у джерелі, зі збереженням особливостей авторського написання;

б) кожна цитата обов'язково супроводжується посиланням на джерело.

Посилання дають змогу відшукати документи і перевірити достовірність відомостей з цитованого документа, дають необхідну інформацію щодо нього, допомагають з'ясувати зміст, мову тексту тощо. Посилатися слід на останні видання публікацій. На більш ранні видання можна посилатися лише в тих випадках, коли в них є матеріал, який не включено до останнього видання.

Якщо використовують відомості, матеріали з монографій, оглядових статей, інших джерел з великою кількістю сторінок, у посиланні необхідно точно вказати номери сторінок, ілюстрацій, таблиць, формул із джерела, на яке посилаються.

На запозичену з літературних і статистичних джерел інформацію

(формули, таблиці, схеми, графіки, узагальнення, висновки тощо) обов'язково слід робити посилання: або внизу цієї самої сторінки, або у тексті, наводячи (у квадратних дужках) порядковий номер джерела в списку використаної літератури та номери сторінок, з яких узято інформацію.

У посиланнях на наукові статті, що опубліковані у збірниках наукових праць, періодичних виданнях тощо обов’язково зазначається прізвище автора та назва праці, назва видання, рік, номер випуску, сторінки, на яких розміщено дану працю.

Оформлення додатків

У додатки виносяться громіздкі таблиці, схеми, діаграми, форми документів, ксерокопії статистичних звітів про господарську діяльність організацій тощо.

Додатки оформлюються як продовження дипломної роботи на наступних сторінках у порядку появи посилань у тексті роботи. Додаток мусить мати заголовок, надрукований угорі симетрично відносно тексту сторінки.

Текст кожного додатка, за необхідності, може бути поділений на розділи і підрозділи, які нумеруються у межах кожного додатка.

Ілюстрації, таблиці та формули, розміщені в додатках, нумерують у межах кожного додатка.

Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Г, Ґ, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь, наприклад, Додаток А, Додаток Б і т. д. Єдиний додаток позначається як додаток А.

Ілюстрації, таблиці і формули, розміщені в додатках, нумеруються у межах кожного додатка, наприклад: Рис. Д. 1.2 — другий рисунок першого розділу додатка Д; формула (А. 1) — перша формула додатка А.

Джерела, які цитуються тільки в додатках, мають розглядатися незалежно від тих, які цитуються в основній частині роботи, і мають бути перелічені наприкінці кожного додатка в переліку посилань.

Бібліографічний опис використаних джерел

До списку використаної літератури слід включати тільки ті джерела, на які є посилання у тексті. Джерела можна розміщувати в списку одним із таких способів: у порядку появи посилань у тексті (найзручніший для користування); в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків.

Відомості про джерела, включені до списку, необхідно давати згідно з вимогами таких стандартів: ГОСТ 7.1-84 “Библиографическое описание документа. Общие требования и правила составления”, ДСТУ 3582-97 “Інформація та документація. Скорочення слів в українській мові і бібліографічному описі. Загальні вимоги та правила”, ГОСТ 7.12-93 “Библиографическая запись. Сокращение слов на русском языке. Общие требования и правила”.

Для нормативно-правових актів необхідно вказувати офіційні видання (Відомості Верховної Ради України, Офіційний вісник України, газета “Урядовий кур’єр ”, Зібрання постанов Уряду України). Не слід посилатися на електронні бази даних та інші видання (книги), які не є офіційними джерелами змісту нормативно-правових актів.

Приклади запису джерел:

  1.  Банківські операції: підруч. – 3-тє вид., випр. і доп. / [Мороз А. М., Савлук М. І., Пуховкіна М. Ф. та ін.] за ред. докт. екон. наук, проф. А. М. Мороза. – К. : КНЕУ, 2007. – 512 с.
  2.  Євтух О. Моделі іпотечних механізмів і вплив на них різноманітних факторів / Євтух О. // Вісник Національного банку України. – 2001. – №3. – C.54-56.
  3.  Земельний кодекс України. Прийнято 25 жовтня 2001 року № 2768 – ІІІ. Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi
  4.  Інструкція про порядок регулювання діяльності банків в Україні: постанова Правління НБУ від 28 серпня 2001 № 368.
  5.  Матеріали офіційного сайту Державного комітету статистики України http://www.ukrstat.gov.ua/
  6.  Наумець І. Ризики на паях / Наумець І. // Контракти 2006. – №8. Режим доступу: http://www.kontrakty.com.ua.
  7.  Пересада А.А., Майорова Т.В. Управління банківськими інвестиціям: Монографія.  К.: КНЕУ, 2005. – 388 с.
  8.  Про банки та банківську діяльність: Закон України від 7 грудня 2000 року № 2121 – ІІІ.
  9.  Про інвестиційну діяльність: Закон України від 18 вересня 1991 року № 1560-XII.
  10.  Харрисон Г. Оценка недвижимости: уч. пособие: пер. с анг. / Харрисон Г. М. : РИО Мособлупрполиграфиздат, 1994. – 231 с.
  11.  Центру іпотечних програм „Міель”. Режим доступу: www.ipoteka-miel.ru.
  12.  Цивільний кодекс України. Офіційний текст / Міністерство юстиції України. – К. : Юрінком Інтер, 2003. – 464 с.
  13.  Helfert E.A. Techniques of Financial Analysis. A Modern Approach. Boston: Irwin McGraw-Hill, 1997. 457 p.
  14.  Johnson J. Housing America. Fannie Mae and the dream of Homeownership // Fannie Mae. – 1993.

Зовнішнє оформлення дипломної роботи

Магістерська дипломна робота оправляється у тверду обкладинку в такий спосіб, щоб листи не випадали, щоб їх не можна було виймати без пошкодження. На внутрішньому боці обкладинки вклеюється конверт для дискети.

Структура оформлення дипломної роботи :

  •  Титульний аркуш, який виконується за формою (додаток А);
  •  Реферат (0,5-1 сторінка), в якому слід указати загальний обсяг роботи, кількість таблиць, рисунків, ключові поняття і викласти в дуже стислій формі сутність роботи (зразок наведено в додатку Е);
  •  Відзив наукового керівника (додаток Г);
  •  Зовнішня рецензія (додаток Е);
  •  Зміст роботи;
  •  Вступ;
  •  Перший розділ;
  •  Другий розділ;
  •  Третій розділ;
  •  Висновки;
  •  Додатки;
  •  Список використаної літератури;
  •  Дискета з електронною версією МДР.


Д
ОДАТОК А

ФОРМА ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАВДАННЯ НА МАГІСТЕРСЬКУ ДИПЛОМНУ РОБОТУ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА

Факультет

Кафедра

Спеціальність

Магістерська програма

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

(підпис) (ініціали, прізвище)

200_р.

                                                                    ІНДИВІДУАЛЬНЕ ЗАВДАННЯ

Студенту___________________________________________________________________________

(прізвище, ім' я, по батькові)

__________________________форми навчання

на підготовку магістерської дипломної роботи на тему:

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Тему затверджено наказом ректора університету від "____" _____________200_ р. № ______

Магістерська дипломна робота виконується на матеріаліх

___________________________________________________________________________________

План магістерської дипломної роботи

Розділ І

(назва розділу)

Розділ ІІ

(назва розділу)

Розділ ІІІ

(назва розділу)

Зворотний бік додатку А

Об'єкт дослідження:

Предмет дослідження:

Мета дипломної роботи:

Конкретні завдання, які студент повинен виконати для досягнення поставленої мети:

У розділі І

У розділі ІІ

У розділі ІІІ

Завдання підготував науковий керівник

(підпис)

(ініціали, прізвище)

"____" _______________ 200__р.

Завдання одержав студент

(підпис)

(ініціали, прізвище)

"_____"_______________ 200__р.

Примітка: Перша сторінка індивідуального завдання на дипломну роботу заповнюється студентом під керівництвом наукового керівника, друга- науковим керівником


Додаток Б

Форма графіка підготовки та захисту магістерських дипломних робіт

ЗАТВЕРДЖЕНО

Кафедрою _____________________

Протокол №___ від _____________

Орієнтовний графік

підготовки та захисту магістерських дипломних робіт на кафедрі

на _______________ навчальний рік

Етапи підготовки та захисту МДР

Терміни виконання за формами навчання (граничні)

денна

вечірня

заочна

1. Вибір студентом теми МДР і подання заяви на кафедру

25 вересня

25 грудня

у період 1-ї сесії

2. Затвердження тем МДР і призначення наукових керівників

12 жовтня

10 лютого

01 травня

3. Складання і затвердження індивідуальних завдань на виконання МДР

26 жовтня

15 лютого

20 травня

2. Підготовка вступу і І розділу МДР

До 7 грудня

30 квітня

01—15 вересня

3. Підготовка ІІ розділу МДР

До 1 березня

30 червня

01-15 листопада

4. Підготовка ІІІ розділу МДР, висновків і переліку використаних джерел

До 25 травня

30 вересня

20 січня

5. Подання студентом завершеної МДР науковому керівнику

01-05 червня

до 10 жовтня

25 січня

7. Попередній розгляд МДР на комісії від кафедри

08-10 червня

15-20 жовтня

01 лютого

8. Доопрацювання роботи, прийняття кафедрою рішення про допуск МДР до захисту в ДЕК,

оформлення та зовнішнє рецензування МДР

10—13 червня

20-25 жовтня

15—15 лютого

9. Захист МДР в ДЕК і присвоєння випускникам кваліфікації

14—27 червня

26 жовтня -01  листопада

15—25 лютого


ДОДАТОК В

Форма зовнішньої  рецензії на магістерську дипломну роботу

Р Е Ц Е Н З І Я

на магістерську дипломну роботу студента КНЕУ

__________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

на тему __________________________________________________________________________________

(повна назва теми)

____________________________________________________________________________________________

1. Актуальність і практичне значення МДР _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

2. Позитивні сторони у роботі, які бажає підкреслити рецензент _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
3. Недоліки або дискусійні питання у роботі _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________4. Оцінка якості запропонованих студентом заходів і пропозицій, їх практична цінність __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
5. Загальний висновок рецензента (рекомендувати чи не рекомендувати) магістерську дипломну роботу студента__________________________________________________________
(прізвище, ініціали)
до захисту в ДЕК і з якою оцінкою_________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Посада і місце роботи
рецензента  _________________________ ____________________________
(підпис) (ініціали, прізвище)
МП


Додаток Г

ФОРМА ВІДГУКУ НАУКОВОГО КЕРІВНИКА

ВІДГУК

на магістерську дипломну роботу

студента _____________________________________________________________________

(прізвище, імя )

на тему: ______________________________________________________________________

                                                                     (назва теми)

(Текст відгуку)

Загальна оцінка магістерської дипломної роботи та висновки щодо рекомендації до захисту в ДЕК.

Науковий керівник

_____________________________________________________________________________

(посада, місце роботи)

                                             ________________   ___________________________ «_____»____________________200__р.

                                                       (підпис)                           (ПІБ)


ДОДАТОК Д

                  Форма титульного аркуша магістерської дипломної роботи

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

імені ВАДИМА ГЕТЬМАНА

Факультет________________________________________________

Кафедра___________________________________________________________

Спеціальність_____________________________________________________

(код і назва)

Магістерська програма____________________________________

Форма навчання___________________________________________________

 

МАГІСТЕРСЬКА ДИПЛОМНА РОБОТА

Студента__________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

на тему___________________________________________________________

(повна назва)

  ______________________________________________________

Робота допущена до захисту в ДЕК

Завідувач кафедри______________________________

   (наук. ступінь, учене звання)

_________________________________________________

(підпис) (ініціали, прізвище)

                                                        Науковий керівник______________________

                               (наук. ступінь, учене звання)

_______________________________________________________

(підпис) (ініціали, прізвище)

                                           Рецензент_____________________________

(наук. ступінь, учене звання)

(підпис) (ініціали, прізвище)

Київ 200__

                                          ДОДАТОК Е

ЗРАЗОК  ОФОРМЛЕННЯ  РЕФЕРАТУ

РЕФЕРАТ

Дипломна робота містить ___ сторінок, ____ таблиць, ____ рисунків,  список літератури з ___ найменувань, ___ додатків.

НАЗВА ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Предметом дослідження є…..

Об’єктом дослідження виступає….

Мета дипломної роботи полягає в ……

Завданнями роботи є ….

За результатами дослідження сформульовані висновки…..

Одержані результати можуть бути використані….

Рік виконання дипломної роботи….

Рік захисту роботи….



                                       
Орієнтовна тематика

магістерських дипломних робіт

з програми "Фінансування інвестиційних проектів"

на 2009—2010 навчальний рік

  1.  Кредитно-інвестиційна діяльності банків України в умовах соціально-економічної кризи
  2.  Вплив  рекапіталізації банків на покращання інвестиційного клімату в Україні
  3.  Інвестиційний менеджмент банку.
  4.  Інвестиційний менеджмент інститутів спільного інвестування.
  5.  Інвестиційний менеджмент підприємства.
  6.  Місце та роль кредитних спілок на інвестиційному ринку України.
  7.  Місце та роль страхових компаній на інвестиційному ринку України.
  8.  Інвестиційна діяльність недержавних пенсійних фондів.
  9.  Діяльність інститутів спільного інвестування на фінансовому ринку.
  10.  Фінансові посередники на фондовому ринку України.
  11.  Комерційні банки на ринку цінних паперів України.
  12.  Банки України на ринку корпоративних цінних паперів.
  13.  Стратегія банків України на ринку цінних паперів.
  14.  Операції банків з фінансовими інструментами.
  15.  Управління банківськими операціями на фондовому ринку.
  16.  Управління портфелем фінансових інвестицій комерційного банку ( або страхової компанії, недержавних пенсійних фондів, інститутів спільного інвестування, підприємства).
  17.  Моніторинг інвестиційного портфелю банку.
  18.  Менеджмент інвестиційного портфелю банку.
  19.  Проектне фінансування як спеціалізований вид банківської діяльності.
  20.  Методи проектного фінансування.
  21.  Організація проектного фінансування в Україні.
  22.  Управління процесом фінансування інвестиційних проектів.
  23.  Бюджетування інвестиційних проектів
  24.  Фінансові інструменти - як джерело формування інвестиційних ресурсів
  25.  Акціонування як метод фінансування інвестиційного проекту.
  26.  Облігації, як інструмент кредитування інвестиційної діяльності підприємства.
  27.  Оптимізація фінансового забезпечення інвестиційних проектів.
  28.  Кредитно - фінансовий механізм реалізації інвестиційних проектів нового технологічного рівня.
  29.  Роль інвестиційного кредитування в розширеному суспільному відтворенні.
  30.  Вартість інвестиційних ресурсів.
  31.  Ціна інвестиційного кредиту.
  32.  Вартість боргового капіталу.
  33.  Роль міжнародних фінансово-кредитних установ у фінансуванні інвестиційних проектів в Україні.
  34.  Діяльність Світового банку в Україні.
  35.  Діяльність ЄБРР в Україні.
  36.  Стан та перспективи розвитку інвестиційного кредитування в Україні.
  37.  Організація банківського інвестиційного кредитування в Україні.
  38.  Оцінка кредитоспроможності позичальника інвестиційного кредиту.
  39.  Моніторинг банківського інвестиційного кредиту.
  40.  Стан та перспективи розвитку іноземного інвестиційного кредиту в Україні.
  41.  Стан та перспективи розвитку державного кредитування інвестиційних проектів та програм.
  42.  Проблеми та перспективи розвитку іпотечного кредитування в Україні.
  43.  Роль іпотечного кредитування у фінансуванні інвестиційних проектів.
  44.  Кредитування житлового будівництва.
  45.  Фінансово-кредитні механізми при будівництві житла та операціях з нерухомістю.
  46.  Іпотечні банки та перспективи їх розвитку в Україні.
  47.  Інвестиційне кредитування підприємств малого і середнього бізнесу.
  48.  Інвестиційне кредитування підприємств АПК.
  49.  Галузеві особливості банківського кредитування господарюючих суб'єктів в Україні.
  50.  Особливості кредитування інноваційно-інвестиційної діяльності підприємств.
  51.  Споживчий кредит та перспективи його розвитку в Україні.    
  52.  Довгострокове кредитування населення: сучасний стан та перспективи розвитку в Україні.
  53.  Сучасні форми банківського інвестиційного кредитування: проблеми і перспективи їх запровадження в Україні.
  54.  Управління кредитним портфелем   комерційного   банку,   що   містить  інвестиційні позички.
  55.  Інвестиційна політика комерційного банку та механізм її реалізації.
  56.  Управління процесом банківського інвестиційного кредитування.
  57.  Форми забезпечення банківських інвестиційних кредитів.
  58.  Застава як форма забезпечення банківського інвестиційного кредиту.
  59.  Роль лізингу у фінансуванні інвестиційних проектів.
  60.  Лізингові операції банку.
  61.  Організація фінансового лізингу в Україні.
  62.  Управління ризиками в процесі проектного фінансування.
  63.  Проектні ризики та форми їх забезпечення.
  64.  Оцінка ризиків інвестиційних операцій банків та шляхи їх мінімізації.
  65.  Ризики інвестиційної діяльності комерційного банку (або страхової компанії, кредитних спілок, недержавних пенсійних фондів, інститутів спільного інвестування, підприємства) та методи управління ними.
  66.  Управління інвестиційними ресурсами комерційних банків.
  67.  Емісія банком цінних паперів та її роль у формуванні банківських ресурсів.
  68.  Інвестиційний проект як об'єкт інвестиційного кредитування.
  69.  Ціноутворення в інвестиційній сфері.
  70.  Сек'юритизація іпотечних активів.
  71.  Ризик - менеджмент в інвестиційному кредитуванні.
  72.  Емісія та обіг іпотечних цінних паперів.
  73.  Роль банків у венчурному фінансуванні.
  74.  Банк як учасник промислово-фінансового угрупування.
  75.  Оцінка інвестиційних проектів фінансовими установами.
  76.  Інструменти мінімізації ризиків проектного фінансування.
  77.  Консорціумне фінансування інвестиційних проектів.
  78.  Фінансово-кредитні важелі стимулювання залучення капіталу в інвестиційно-інноваційну сферу.
  79.  ІРО: теоретичні та практичні аспекти.
  80.  0птимізація портфеля фінансових інструментів.
  81.  Оцінка вартості бізнесу суб'єктів проектного фінансування
  82.  Інвестиційна діяльність державних банків України на фінансовому ринку
  83.  Інвестиційний менеджмент інноваційних проектів технологічної модернізації виробництва
  84.  Фінансування інвестиційних  проектів розвитку паливно-енергетичного комплексу України.
  85.  Фінансування інвестиційних проектів розвитку  металургійного комплексу в Україні
  86.  Фінансування інвестиційних проектів розвитку хімічного комплексу України
  87.  Фінансування інвестиційних проектів розвитку транспорту та зв’язку в Україні
  88.  Фінансування інвестиційних проектів розвитку машинобудівного комплексу України
  89.  Моніторинг інвестування у цінні папери
  90.  Ризики інвестування у цінні папери
  91.  Власна тема (за узгодженням з науковим керівником) за напрямом магістерської програми.

33

PAGE  31




1. аналитик провизортехнолог по контролю качества Система контроля качества ЛС в аптеке
2. Жаль что размеры этого мира твоя маленькая квартира
3. .Обеспечение стабильного развития и роста объемов производства для повышения благосостояния населения во в
4. Зеленые насаждения города Москвы
5. Кафедра - ЕСЕП ~ЗЖ бойынша семестр1
6. темах які мають функціональну спеціалізацію
7. РОССИЙСКАЯ АКАДЕМИЯ ПРАВОСУДИЯ РОСТОВСКИЙ ФИЛИАЛ КАФЕДРА УГОЛОВНОпроцессуального ПРАВА
8. Человек Семья Образование в жизни человека 2 Проверка знаний учащихся
9. Профилактика девиантного поведения среди младших школьников
10. 20 г ФЕДЕРАЛЬНЫЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫЙ СТАНДАРТ НАЧАЛЬНОГО П2
11. Центр развития гражданской активности и формирования социальной безопасности ПравДА вместе
12. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук Київ ~ 2001
13. і. Квітки своєрідні.
14. метод. Використання ідеї SРАСЕметоду дозволяє визначити яка із стратегій є найбільш прийнятною для даного п
15. Лекция Авиационные приборы ВС ГА
16. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук Київ
17. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук Донецьк ~ 2001 Дисе
18. ТЕМА- rdquo; Арсенид индия
19. тема и значение особенной части уголовного права Общая часть ~ принципы основания пределы ответственно
20. Творчество Эзопа