У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Вступ Актуальність теми дослідження

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 4.4.2025

Вступ

 

 

Актуальність теми дослідження.Побудова ринкової моделі економіки зумовлює необхідність глибшого дослідження низки важливих складових фінансової системи, зокрема, фінансів підприємницьких структур. Провідне місце у фінансовому забезпеченні їх діяльності належить прибутку. Він найповніше характеризує ефективність господарської діяльності підприємств, їх фінансові можливості й у кінцевому підсумку визначає рівень фінансової стабільності в державі та є джерелом підвищення рівня суспільного добробуту населення. Прибуток — це певний гарант соціально-економічного прогресу, а його відсутність — найяскравіший доказ регресу та соціальної напруги.

Сьогодні в ретроспективному плані розвиток теорії шляхів зростання прибутку торгівельного підприємства здійснювався за двома провідними напрямами: компенсаторним та функціональним. Перший із них пояснює походження прибутку як винагороду, плату підприємцю, власникам підприємства за вкладений капітал, прийняття ризику, а також успішне виконання економічних та управлінських функцій. Друга група функціональних теорій належить до об’єктивних концепцій, у яких визначальну роль у створенні прибутку відведено економічному середовищу: монопольному становищу підприємства, кон’юнктурному та інституціональному поясненню виникнення прибутку. Західні концепції сутності та шляхів зростання прибутку доповнюються технологічними та інноваційними теоріями. Зміст їх полягає у тому, що прибутковість, вища за середній рівень, пояснюється результатами застосування новітніх методів виробництва й різних новововведень. Новітні методи управління, маркетингу, сучасні програми фінансування та обліку сприяють збільшенню обсягів продажу вдосконалених або нових товарів. Саме це і породжує різницю між існуючими цінами і витратами, зниження яких генерує прибуток.

Практика підтверджує можливість отримання надприбутків тими компаніями, діяльність яких ґрунтується на інноваційній стратегії -впровадженні новинок у масове виробництво. Але переваги технічного прогресу окремої фірми поступово нівелюються, це відбувається тоді, коли аналогічну продукцію починають виготовляти конкуренти компанії.

З теоретичної точки зору прибуток у трансформаційний період виступає як об’єкт та інструмент управління, в якому сконцентровано інтереси майже всіх суб’єктів економічної діяльності. Він є джерелом фінансових ресурсів суб’єктів господарювання та держави. Як особливе джерело формування й поповнення фінансових ресурсів підприємницьких структур прибуток із переходом до ринкової економіки є тією частиною грошових нагромаджень підприємства, яка сприяє розширенню виробництва та підвищенню добробуту акціонерів. В цьому полягає відтворювальна та стимулююча функція прибутку. Як важливий показник оцінки фінансових результатів діяльності суб’єкта господарювання, його фінансового стану і перспектив розвитку прибуток є показником ефективності функціонування підприємства в цілому й фінансових можливостей держави. Саме тому він виконує контролюючу функцію та сигналізує про необхідність заходів щодо зменшення собівартості продукції, нарощування обсягів виробництва, доцільності змін у ціновій політиці, розширення асортименту товарів.

Прибуток значно впливає на величину фінансових ресурсів держави, зокрема, бюджетних ресурсів і фінансів суб’єктів господарювання. Він характеризує економічні й соціальні процеси та явища, впливає на визначення загальноекономічних пропорцій, рівень фінансового забезпечення суспільного виробництва, темпи нагромадження. Взаємозв’язок прибутку з макроекономічними показниками найповніше відображено на всіх стадіях руху ВВП: при створенні, розподілі та використанні.

Створений у всіх секторах економіки прибуток є важливим узагальнюючим фінансовим показником. На макрорівні прибуток — це один із важелів реалізації регулятивних функцій держави й елемент системи впливу на збільшення сукупного попиту в умовах жорстких бюджетних обмежень. Він стає каталізатором економічного зростання та структурної перебудови відтворювальних факторів економічної системи.

Як активний та універсальний інструмент державного регулювання економічних і соціальних процесів у державі, прибуток концентрує інтереси підприємницьких структур, окремих учасників господарської діяльності, різноманітних ланок економіки. Саме в даній економічній категорії знаходить відображення ціла низка як внутрішніх, так і зовнішніх факторів. Суттєве значення мають внутрішні фактори, які безпосередньо залежать від організації функціонування підприємницьких структур, форм власності та видів діяльності.

Формування, використання та зростання прибутку торгівельного підприємства має свої особливості в умовах трансформації економіки до ринкових засад господарювання. Сьогодні в економіці України питання одержання прибутку і підвищення ефективності виробництва вельми актуальні.

Все це зумовлює необхідність поглибленого дослідження теоретичних засад зростання прибутку торговельного підприємства, його впливу на темпи і пропорції суспільного відтворення. На сучасному етапі необхідний якісно новий підхід до теоретичного висвітлення і практичного обґрунтування рекомендацій щодо активізації ролі прибутку торговельного підприємства в економічній системі.

В науковій літературі проблема шляхів зростання прибутку торговельного підприємства досліджена ще недостатньо. Значна кількість праць належить представникам науки соціалістичної доби. Зокрема, це роботи Д.А. Аллахвердяна, Е.О. Вознесенського, Г.В. Базарової, В.К. Сенчагова, А.А. Бірмана, В.М. Родіонової, які відображають економічні умови того часу та мають відповідний ідеологічний відтінок.

Значний внесок у розв’язання проблем нефінансового сектору економіки, зростання прибутку торговельного підприємства в системі забезпечення діяльності підприємницьких структур внесли українські економісти О.Д. Василик, З.С. Варналій, З.М. Васильченко, С.Ф. Голов, B.I. Грушко, A.I. Даниленко, Л.І. Данилова, М.Я. Дем’яненко, О.Д. Заруба, М.Я. Коробов, A.M. Поддєрьогін, С.Ф. Покропивний, Н.М. Ушакова С.І. Юрій та інші. На окрему увагу заслуговують праці І.О. Бланка, в яких розглядаються сучасні шляхи зростання прибутку торговельного підприємства в процесі його діяльності.

Порушена в даній роботі проблема шляхів зростання прибутку торговельного підприємства досліджувалася російськими вченими І.Т. Балабановим, В.В. Ковальовим, О.С. Стояковою, Л.П. Павловою, Р.С. Сайфуліним, О.Д. Шереметом.

Серед зарубіжних економістів дана проблема знайшла відображення у роботах А. Бабо, Л. Бернстайна, Р. Брейлі, Є. Брігхема, Л. Гапенскі, А.Гропеллі, К. Друрі, Б. Коласса, С. Майєрса, Є. Нікбахта, С. Росса, Р. Холта. Проте у своїх роботах вони не враховують особливостей перехідної економіки, що посилює актуальність обраної теми.

Мета і завдання дослідження.Метою даної роботи є комплексне теоретичне обґрунтування основних шляхів зростання прибутку торговельного підприємства, а також розробка практичних рекомендацій щодо вдосконалення формування, планування, розподілу прибутку на прикладі базового підприємства.

Поставлена мета даної роботи зумовила необхідність вирішення наступних завдань:

- теоретично обґрунтувати економічну природу формування прибутку торговельного підприємства в умовах переходу до ринку;

- показати механізм формування та розподілу прибутку торговельного підприємства;

- виявити основні фактори, що впливають на зростання прибутку торговельного підприємства;

- охарактеризувати    динаміку    обсягу    прибутку   торговельного підприємства;

- проаналізувати прибутковість діяльності та ефективність використання прибутку торговельного підприємства;

-    висвітлити    особливості    дослідження    напрямів   розподілу    та

використання прибутку торговельного підприємства.      

Об’єкт дослідження- господарська діяльність базового підприємства чп «Дніпропетровський інструментальний завод» пов’язана із створенням, використанням прибутку та підвищенням прибутку.

Предмет дослідження даної роботи — фінансові відносини, які виникають у процесі створення, використання та підвищення прибутку на базовому підприємстві в умовах економічної трансформації.

В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ. Аналітичні та проектні частини дипломної роботи виконані з використанням ПЕОМ на основі програмного продукту, розробленого кафедрою економіки підприємництва КНТЕУ.

Обсяг та структура роботи. Структура даної роботи обумовлена темою, актуальністю та окресленими завданнями дослідження. Отже, робота складається із вступу, 3 розділів, висновків та списку використаних джерел.

 

Розділ 1. Теоретичні основи формування прибутку торговельного             підприємства……………………………………………………………………… 8

1.1. Економічна природа та джерела утворення прибутку торговельного підприємства………………………………………………………………………. 8

1.2. Механізм формування та розподілу прибутку торговельного підприємства…………………………………………………………………………………………..16

1.3. Основні фактори, що впливають на зростання прибутку торговельного підприємства…………………………………………………………………….. 38

 

Розділ 2. Дослідження динаміки обсягу та рівня прибутку та ефективності його діяльності………………………………………………………………………… 43

2.1. Розробка комплексу задач “Управління прибутком підприємства”          43

2.2. Дослідження динаміки загального обсягу прибутку ЗАТ “Богатир” та його видів…………………………………………………………………………………. 51

2.3. Оцінка факторів, що вплинули на динаміку прибутку ЗАТ “Богатир”      55

2.4. Аналіз прибутковості діяльності та ефективності використання ресурсів підприємства…………………………………………………………………….. 66

2.5. Дослідження напрямків розподілу та використання прибутку ЗАТ “Богатир”………………………………………………………………………….. 73

 

Розділ 3. Обґрунтування резервів зростання прибутку торговельного підприємства…………………………………………………………………………………………78

3.1. Планування цільового прибутку підприємства………………….. 78

3.2. Обґрунтування резервів зростання доходів торговельного підприємства…………………………………………………………………………………………..89

3.3. Визначення шляхів зростання прибутку торговельного підприємства за рахунок економії витрат……………………………………………………. 99

 

Висновки та пропозиції………………………………………………………………… 107

 

Список використаних джерел……………………………………………………….. 115




1. Исповедь 3 Поэзия Авсония 4
2. Банкротство и неплатежеспособность
3.  El gto es zul 2 L crret estб llen de flores
4.  Особенности системы управления недвижимостью города Государственная власть в сфере недвижимости проявл
5. Реферат- География Банковской Системы
6. МОСКОВСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТЭКОНОМИКИ СТАТИСТИКИ И ИНФОРМАТИКИ МЭСИ АЛТАЙСКИЙ ТЕХНИКУМ ИНФ1
7. Волна которая представляет собой распространение электромагнитного поля в одном направлении является б
8. МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ ПО ОРГАНИЗАЦИИ ПРЕДДИПЛОМНОЙ ПРАКТИКИ СТУДЕНТОВ ЮРИДИЧЕСКОГО ФАКУЛЬТЕТА
9. Тема- Расчет среднесписочной численности работников Цели- Образовательные- 1
10. деятельность [1