У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ХОЛОДИЛЬНОЇ ТЕХНІКИ 2

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024

ЗМІСТ

ВСТУП

1. ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ХОЛОДИЛЬНОЇ ТЕХНІКИ

2. ТИПИ ХОЛОДИЛЬНИКІВ ТА ЇХ ОСОБЛИВОСТІ

3. КЛАСИФІКАЦІЯ ПОБУТОВИХ ХОЛОДИЛЬНИКІВ І МОРОЗИЛЬНІКІВ

4. ПРИСТРІЙ І ПРИНЦИП ДІЇ ХОЛОДИЛЬНИКА

4.1 ПРИНЦИП ДІЇ ХОЛОДИЛЬНИКА ТА ЙОГО КОНСТРУКЦІЯ

4.2 ПРИСТРІЙ ХОЛОДИЛЬНИКА

5. ЕКСПЛУАТАЦІЯ ХОЛОДИЛЬНОГО ОБЛАДНАННЯ

ВИСНОВОК

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ


ВСТУП

Холодильники - це споруди, призначені для охолодження, заморожування і зберігання швидкопсувних продуктів. У приміщеннях (камерах) холодильника підтримуються постійні досить низькі температури (+12-40 ° С) при великій відносній вологості (85-95%). До приміщень холодильника пред'являються підвищені санітарні вимоги.

Обов'язковою умовою збереження харчових продуктів високої якості є створення безперервної холодильного ланцюга, яка забезпечує вплив на харчові продукти низьких температур протягом усього часу з моменту виробництва або заготівлі продукту до моменту його споживання.

Холодильники, розташовані в різних районах країни, є ланками безперервної холодильного ланцюга, а зв'язок між ними здійснюється холодильним транспортом.

Штучний холод застосовують у багатьох галузях народного господарства для отримання температур нижче температури навколишнього середовища.

У хімічній промисловості його використовують при виробництві аміаку, добрив і ряду синтетичних матеріалів, в машинобудуванні - для низькотемпературної загартування металів, у будівництві - для заморожування ґрунту та охолодження бетону. За допомогою холоду створюються штучний клімат в закритих приміщеннях (кондиціонування повітря) і штучні крижані ковзанки. Його використовують у фармацевтичній промисловості та медицині, а також при випробуванні багатьох матеріалів і виробів. Але особливо велике значення штучного холоду для збереження швидкопсувних продуктів.


1. ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ХОЛОДИЛЬНОЇ ТЕХНІКИ

Застосування холоду для збереження харчових продуктів відомо давно. Для цього використовували спочатку лід і сніг, а потім суміші льоду з сіллю, що дозволило отримати температури нижче 0 ° С.

У XIX в. з'явилися промислові холодильні машини. Перша холодильна машина була винайдена в 1834 р. англійцем Перкінсоном. В якості холодильного агента був застосований етиленовий ефір. Пізніше в 1871 р. француз Теньє створив машину, що працює на метиловому ефірі, а в 1872 р. англієць Бойль винайшов холодильну машину, в якій використовувався аміак.

У нашій країні холодильні машини в промисловому масштабі вперше були застосовані в 1888 р. на рибних промислах в Астрахані. У 1889 р. були споруджені дві холодильні установки на пивоварних заводах. Перший виробничий холодильник ємністю 250 т був побудований в 1895 р. в Бєлгороді. Перевезення продуктів в залізничних вагонах з крижаним охолодженням почалися в 1860 р. Проте в дореволюційній Росії холодильна техніка була розвинена слабо.

У 1917 р. в країні налічувалося всього 58 холодильників загальною ємністю 57 тис. т і холодопродуктивністю близько 24 тис. кВт. Холодильний транспорт складався з 6500 двовісних залізничних вагонів з крижаним охолодженням і одного рефрижераторного судна вантажопідйомністю 185 т.

Застосування штучного холоду в широких масштабах в нашій країні почалося після Великої Жовтневої соціалістичної революції. За роки Радянської влади побудовані великі холодильники в м'ясної, рибної, молочної та інших галузях харчової промисловості, а також на транспорті. Вже в 1941 р. місткість холодильників в нашій країні становила 370 000 т.

Поряд із зростанням холодильної ємності постійно розвиваються холодильне машинобудування та приладобудування. Холодильні машини випускають переважно у вигляді автоматизованих агрегатів. Велику увагу приділяють конструювання і виготовлення малих автоматизованих холодильних машин.

Малі холодильні машини отримали широке поширення в торгівлі і громадському харчуванні (холодильні шафи, камери, прилавки, вітрини, охолоджувані торговельні автомати), в побуті (холодильники, кондиціонери), на транспорті, в сільському господарстві, медицині та інших галузях народного господарства. У торгівлі та громадському харчуванні країни загальна кількість малих холодильних установок перевищує 2 млн. одиниць. У побуті використовуються десятки мільйонів холодильників.

Широкий розвиток отримав холодильний транспорт. Залізничний холодильний транспорт помітно поповнився складами, секціями та окремими автономними вагонами з машинним охолодженням. Збільшилася кількість суден-холодильників, оснащених сучасним холодильним обладнанням. Створено заново автомобільний холодильний транспорт.

Для збереження і переробки всезростаючої кількості харчових продуктів необхідно збільшувати обсяги і підвищувати темпи будівництва холодильників та холодильного обладнання, а також технічно вдосконалювати існуючі холодильні підприємства. У найближчі роки намічено значно збільшити ємність холодильників в харчовій, м'ясної і молочної промисловості. Збільшаться холодильні ємності і в системі торгівлі, в сільському господарстві. Їх належить оснастити новітнім холодильним обладнанням з більшим ступенем заводської готовності, автоматизації та механізації виробничих процесів.


2. ТИПИ ХОЛОДИЛЬНИКІВ ТА ЇХ ОСОБЛИВОСТІ

За призначенням розрізняють виробничі, заготівельні, розподільні, базисні, перевалочні, торговельні, а також транспортні холодильники.

Виробничі холодильники. Їх зазвичай будують при харчових підприємствах (м'ясокомбінатах, рибопереробних заводах, молочних заводах і т.п.). Виробничі холодильники призначені для первинної холодильної обробки (охолодження, заморожування), а також для короткочасного (10 - 20 днів) зберігання сировини і готової продукції.

Особливість цих холодильників - велика продуктивність пристроїв для охолодження і заморожування готової продукції і порівняно невелика місткість для зберігання продуктів. Найбільш поширені виробничі холодильники ємністю 500 - 5000 т з продуктивністю морозильних камер 20 - 100 т на добу.

Заготівельні холодильники. У холодильниках, що споруджуються в районах заготівлі харчових продуктів (яєць, фруктів), здійснюють сортування, первинну холодильну обробку (охолодження і заморожування), а також нетривалий (10-20 днів) зберігання продуктів до відправки в райони споживання.

Заготівельні холодильники так само, як і виробничі, оснащені потужними холодильними установками. Вони є першою ланкою безперервної холодильного ланцюга.

Розподільні холодильники. Холодильники призначені для рівномірного постачання населення продуктами харчування протягом усього року. Їх розміщують у містах і промислових центрах. У сезон заготовок на розподільному холодильнику створюють резервні запаси продуктів. На розподільні холодильники продукти надходять з виробничих і заготівельних холодильників в охолодженому і замороженому видах. Тому на розподільних холодильниках в основному тільки зберігають охолоджені та заморожені вантажі. Продукти зберігаються протягом тривалого часу (до 3-6 міс. І більше). Для вантажів, які відокремились в дорозі, передбачають невеликі камери для охолодження і доморожування. Ємність розподільних холодильників 500-15 000 т, а в окремих випадках - 30 000-35 000 т.

Розподільні холодильники бувають універсальні та спеціалізовані (для м'яса, риби, фруктів і т.п.). До складу розподільних холодильників часто входять цехи з виробництва морозива, водного та сухого льоду, цехи для фасування і заморожування фруктів і овочів, а також для фасування масла, м'яса та інших продуктів. Такі підприємства називають холодокомбінатами.

Крім розподільних холодильників існують так звані базисні холодильники ємністю 2000-15000 т, призначені для тривалого зберігання охолоджених і заморожених продовольчих вантажів.

Перевалочні холодильники. Вони призначені для короткочасного зберігання продуктів в місцях їх перевантаження (перевалки) з транспорту одного виду на інший. Їх будують у морських і річкових портах, у вузлах шосейних і залізних доріг. Характерним прикладом перевалочних холодильників є портові холодильники. Часто портові холодильники виконують функції розподільних холодильників для того району (міста), в якому вони розташовані.

Торгові холодильники. Для короткочасного зберігання продуктів, що у мережу, призначені торгові холодильники. Продукти на такі холодильники надходять з розподільчих холодильників. Розрізняють холодильники продовольчих баз ємністю 10-500 т і підприємств торгівлі та громадського харчування (магазинів, їдалень, ресторанів, кафе) ємністю до 10 т.

Тривалість зберігання продуктів на холодильниках продовольчих баз до 10-20 днів. У холодильниках підприємств торгівлі та громадського харчування створюють запаси продуктів на 1-5 днів. У них зберігають продукти в широкому асортименті, але порівняно в невеликій кількості.

Транспортні холодильники. Вони призначені для перевезень охолоджених і заморожених харчових продуктів залізничним, автомобільним і водним холодильним транспортом. До нього відносять вагони, секції та поїзди-холодильники (рефрижераторні вагони, секції і поїзди), автомобілі-холодильники (авторефрижератори) та судна-холодильники (судна-рефрижератори). В окремих випадках транспортні холодильники використовують як заготівельні та виробничі.

Основним показником, що характеризує холодильник, є його ємність.

Ємність холодильника характеризується масою вантажу в тоннах, яку одночасно можна зберігати в камерах холодильника.

Залежно від об'ємної маси вантажу, його упаковки і способу укладання різні продукти займають різний об'єм і площа. Так, в 1 м3 вантажного обсягу холодильної камери мороженого м'яса, укладеного в штабель, розміщується 0,3-0,45 т, а масла, упакованого в ящики або бочки, - 0,54-0,65 т. Для розміщення одного і того ж кількості потрібні розміри камер для мороженого м'яса в 1,5-1,8 рази більше, ніж розміри камер для масла.

Тому, щоб по ємності можна було судити про розміри холодильника, ємність прийнято виражати умовною місткістю.

Умовною місткістю називають масу вантажу, яку можна одночасно помістити в камерах холодильника, якби вони були завантажені одним морозивом м'ясом I категорії стандартної оброблення в четвертинах (норма завантаження 1 м3 0,35 т).

За ємності в умовних тоннах розрізняють такі групи холодильників: дрібні (до 10 т), малі (до 500 т), середні (до 5000 т), великі (понад 5000 т).

Розміри домашніх холодильників характеризуються внутрішнім об'ємом шафи в літрах. Ємність випускаються домашніх холодильників 80-240 л.

У камерах середніх і великих холодильників рекомендується підтримувати такі температури: - 30-35 ° С у морозильних камерах, - 20 ° С в камерах зберігання морожених вантажів і близько 0 ° С в камерах охолодження і зберігання охолоджених вантажів. У невеликих холодильниках, де тривалість зберігання вантажів, як правило, менше, температура зберігання морожених вантажів може бути трохи вище (-12 - ^ - 15 ° С). У холодильниках торгових підприємств, призначених для короткострокового зберігання продуктів перед реалізацією, температури в камерах підтримуються близько 0 ° С.

Огородження холодильників мають таку конструкцію, яка перешкоджає проникненню тепла і вологи в приміщення, де температура нижче температури навколишнього середовища. До складу всіх зовнішніх огороджень (стін, підлог, стель) введені шари ефективних тепло - і вологоізоляціонних матеріалів. Всі охолоджувальні приміщення влаштовують без вікон.

За об'ємно-планувальних рішень холодильники поділяють на одно-і багатоповерхові.

Одноповерхові холодильники. Ці холодильники (рис.1) мають порівняно просту будівельну конструкцію, так як основне навантаження (від продуктів) передається безпосередньо на грунт, колони ж сприймають порівняно невелику навантаження, створювану верхнім покриттям і продуктами, розташованими на підвісних шляхах. Це дозволяє збільшити норму навантаження на 1 м2 площі підлоги до 5000 кг, а отже, і висоту камер.

 

 


В даний час в Україні будують одноповерхові холодильники заввишки 4,8-6 м до низу балки покриття. Застосовуючи більш досконалі механізми з укладання вантажів, висоту камер одноповерхових холодильників можна збільшити до 7-9 м. За кордоном є одноповерхові холодильники заввишки 8-10 м.

У дрібних холодильниках, де здійснюються невеликі вантажні операції, висота камер 3-4 м.

Стіни холодильника самонесучі або підвісні. Вони, крім власної маси, додаткового навантаження не сприймають. Стіни виконуються із збірних залізобетонних плит, цегли або з профільованих металевих листів з тепловою ізоляцією і спираються на самостійний фундамент або на фундаментну балку, покладену на виступи фундаментів колон. Використовуючи профільовані металеві листи, стіни і перегородки виконують підвісними (вони навішуються на колони).

Підлогу холодильника піднято над рівнем головки залізничної рейки на висоту 1,4 м. Під низькотемпературними камерами одноповерхових холодильників - грунт штучно підігрівають, щоб виключити його промерзання і спучування. В окремих випадках одноповерхові холодильники будують з підвалами, де підтримують температуру не нижче 0 ° С. Покриття холодильників плоскі з тепловою ізоляцією. Зовнішні огорожі (стіни, підлога, стеля) холодильників мають безперервний шар теплової ізоляції.

Переваги одноповерхових холодильників - великий фронт вантажних робіт і можливість раціонального використання комплексної механізації вантажно-розвантажувальних робіт. Найбільш доцільно застосовувати одноповерхові холодильники для зберігання затарених і продуктів.  Недоліки одноповерхових холодильників - велика займана площа земельної ділянки та велика поверхня зовнішніх огороджень (особливо покриття), що збільшують теплопритоки. Застосовуючи досконалі засоби механізації з укладання вантажів, можна збільшити висоту будівлі і зменшити займану площу, а також поверхня огороджень. Багатоповерхові холодильники. Такі холодильники (рис.2) будують 5-6-поверховими з підвалами і без них.

Будівля багатоповерхового холодильника являє собою залізобетонний каркас, що складається з колон, міжповерхових перекриттів і покриття. Зовні каркас закривається самонесущими стінами і безперервним шаром теплової ізоляції по всьому зовнішньому контуру. Навантаження, створювана продуктами і залізобетонними перекриттями, сприймається тільки колонами і через фундаменти передається грунту. Висота поверхів (від підлоги нижнього поверху до підлоги наступного поверху) 4,8-5,4-6,0 м та підвального поверху не менше 3,6 м. Розрахункова корисне навантаження на багатоповерхові перекриття 2000-3000 кгс/м2.

Від рівня головки рейки підлогу першого поверху піднято на 1,4 м. У багатоповерхових холодильниках на пристрій міжповерхових перекриттів додатково витрачається бетон, і тривалість будівництва їх збільшується.

Вартість загальнобудівельних робіт багатоповерхового холодильника більше, ніж одноповерхового. Тому в більшості випадків перевага віддається одноповерховим холодильників, які проектуються ємністю до 10 000 умовних тонн.

Понад 10 000 умовних тонн холодильники проектуються багатоповерховими.
3. КЛАСИФІКАЦІЯ ПОБУТОВИХ ХОЛОДИЛЬНИКІВ І МОРОЗИЛЬНИКІВ

Побутові холодильники компресійного і абсорбційного типу випускаються відповідно до вимог ГОСТ 16317-87 "Прилади холодильні електричні побутові".

Стандарт поширюється на побутові електричні компресійні і холодильники абсорбції та побутові електричні компресійні холодильники-морозильники, призначені для зберігання і (або) заморожування харчових продуктів в побутових умовах.

Холодильні прилади підрозділяють за призначенням на:

• холодильники;

• морозильники (М);

• холодильники-морозильники (MX).

За способом одержання холоду на:

• компресійні (К);

• абсорбційні (А).

За способом установки на:

• підлогові типу шафа (Ш);

• підлогові типу стіл (С).

За кількістю камер на:

• однокамерні;

• двокамерні (Д);

• трикамерні (Т).

По здатності працювати при максимальних температурах навколишнього середовища поділяють на виконання:

• холодильники:

SN, N - не вище 32 ° С;

ST - не вище 38 ° С;

Т - не вище 43 ° С;

• морозильники та холодильники-морозильники:

N - не вище 32 ° С;

Т - не вище 43 ° С.

Однокамерні холодильники поділяють:

• по наявності низькотемпературного відділення (НТО) на:

однокамерні з НТО;

однокамерні без НТО;

• по температурі в НТО на:

з температурою не вище мінус 6 ° С (маркується однією зірочкою);

з температурою не вище мінус 12 ° С (маркується двома зірочками);

з температурою не вище мінус 18 ° С (маркується трьома зірочками).

Позначення на двері морозильної камери (МК) маркується однією великою й трьома малими зірочками.

Залежно від виконуваних функцій холодильні прилади підрозділяють на групи складності:

Выполняемая функция

Группа сложности и наличие выполняемой функции

0

1

2

3

4

5

Хранение охлажденных продуктов

+

+

+

+

+

+

Хранение замороженных продуктов при температуре:

минус 6 °С

минус 12 °С

минус 18 °С

+

-

+

-

+

-

+

+

+

-

Замораживание продуктов

-

-

-

-

-

Размораживание продуктов специальным устройством

+

-

-

-

-

-

Автоматическое оттаивание испарителя холодильной камеры (при его наличии)

+

+

+

-

-

+

Автоматическое или полуавтоматическое оттаивание испарителя НТО

-

-

-

+

-

-

Ручное оттаивание испарителя НТО

-

-

-

-

+

-

Световая сигнализация о режимах работы

+

+

-

-

-

-

Звуковая сигнализация о нарушении правил эксплуатации

+

-

-

-

-

-


4. ПРИСТРІЙ І ПРИНЦИП ДІЇ ХОЛОДИЛЬНИКА

4.1 ПРИНЦИП ДІЇ ХОЛОДИЛЬНИКА ТА ЙОГО КОНСТРУКЦІЯ

Принцип дії роботи холодильника показаний на малюнку 1.

1.Мотор-компресор

2.Захисно-пусковий реле

3.Терморегулятор

4.Внутрішня лампа освітлення холодильника

5.Випарник

6.Фільтр-осушувач

7.Конденсатор

8.Капіляр

9.Вмикач лампи

Мотор - компресор (1), засмоктує газоподібний фреон з випарника, стискає його, і через фільтр (6) виштовхує в конденсатор (7).

У конденсаторі, нагрітий у результаті стиску фреон остигає до кімнатної температури і остаточно переходить у рідкий стан.

Рідкий фреон, що знаходиться під тиском, через отвір капілярів (8) потрапляє у внутрішню порожнину випарника (5), переходить в газоподібний стан, внаслідок чого, забирає тепло від стінок випарника, а випарник, у свою чергу, охолоджує внутрішній простір холодильника.

Цей процес повторюється до досягнення заданої терморегулятором (3) температури стінок випарника.

При досягненні необхідної температури терморегулятор розмикає електричний ланцюг і компресор зупиняється.

Через деякий час, температура в холодильнику (за рахунок дії зовнішніх факторів) починає підвищуватися, контакти терморегулятора замикаються, за допомогою захисно-пускового реле (2) запускається електродвигун мотор - компресора і весь цикл повторюється спочатку (див. пункт 1)


4.2 ПРИСТРІЙ ХОЛОДИЛЬНИКА

Спрощено представляючи, холодильник складається з ізотермічного шафи та електричного обладнання (холодильного агрегату).

Корпус

Корпус є  несучою конструкцією, тому повинен бути досить жорстким. Його виготовляють з листової сталі товщиною 0,6-0,1 мм. Герметичність зовнішнього шафи забезпечується пастою ПВ-3 на основі хлорвінілової смоли. Поверхню шафи фосфатують, потім грунтують і двічі покривають білою емаллю МЛ-12-01, ЕП-148, МЛ-242, МЛ-283 або інше. Виконують це за допомогою фарбопультів або в електростатичному полі. Поверхня столика сервіровки, якщо такий є, покривають поліефірним лаком.

Останнім часом для виготовлення корпусу холодильника все частіше застосовують ударостійкі пластики. Завдяки цьому скорочується витрата металу і зменшується маса холодильного приладу.

Внутрішні шафи холодильників.

Металеві вбудовані шафи із сталевого листа товщиною 0,7 - 0,9 мм виготовляють методом штампування і зварювання і емальова гарячим способом силікатно-титанової емаллю.

Пластмасові камери виготовляють з АБС-пластика або з ударостійкого полістиролу методом вакуум-формування. АБС (акрілбутадіеновий стирол) володіє високими механічними властивостями і стійкістю по відношенню до Хладон (фреону). Деталі з АБС-пластика, покриті хромом і нікелем, широко застосовуються в декоративних цілях. АБС-пластики вітчизняного виробництва за фізико-механічними властивостями діляться на чотири групи:

АБС-0903 середньої ударної в'язкості;

АБС-1106Е, АБС-1308, АБС-1530, АБС-2020 підвищеної ударної в'язкості;

АБС-2501К, АБС-2512Е, АБС-2802Е високої ударної в'язкості;

АБС-0809Т, АБС-0804Т, АБС-1002Т підвищеної теплостійкості.

АБС-пластики випускаються у вигляді гранул діаметром не більше 3 мм і довжиною 4-5 мм або у вигляді порошку і переробляються литтям під тиском, видуванням, термоформуванням. Камери у морозильників і камери низькотемпературних відділень холодильників металеві - з алюмінію або нержавіючої сталі. Сталеві камери більш довговічні, гігієнічні, але вони збільшують масу холодильника і вимагають особливих способів кріплення до зовнішнього корпусу для найбільш ефективної теплоізоляції від навколишнього середовища.

До переваг пластмасових камер відносяться технологічність виготовлення, малий коефіцієнт теплопровідності, менша маса. Однак такі камери в порівнянні з металевими. В холодильниках з пластмасовими камерами по периметру дверного отвору не встановлюють накладки, що закривають теплоізоляцію, так як роль накладок виконують відбортовані краю камери.

Двері.

Виготовляють із сталевого листа товщиною 0,8 мм методом штампування і зварювання. У деяких моделях холодильників двері виготовлені з деревостружкової плити або ударостійкого полістиролу.

Двері холодильника складається із зовнішньої і внутрішньої панелей, теплоізоляції між ними і ущільнювача. Панелі двері виготовляють з ударостійкого полістиролу методом вакуум-формувань. Товщина листа 2-3 мм. У більшості холодильників двері відкриваються зліва направо. В всіх сучасних холодильниках передбачена Перенавеска двері, тобто можливість відкривання дверей праворуч наліво. У настінних холодильників двері двостулкові.

Двері холодильника повинна щільно прилягати до дверного отвору, інакше тепле повітря буде проникати в камеру. Для забезпечення герметичності внутрішню сторону дверей по всьому периметру окантовують магнітним ущільнювачем різного профілю. У холодильниках старих конструкцій застосовувалися гумові ущільнювачі балонного типу.

Двері в закритому положенні утримуються за допомогою механічних (частіше куркового типу) або магнітних затворів. Останні найбільш поширені. При їх наявності ручку дверей можна розташувати на різній висоті, виходячи з вимог технічної естетики. Заміна дверних петель спеціальними навішеннями, зміцнюються зверху і знизу двері, зменшує загальні габарити холодильника при відкриванні дверей, що важливо при установці холодильників в кутку приміщень.

Теплоізоляція.

Теплоізоляцію застосовують для захисту холодильної камери від проникнення тепла навколишнього середовища і прокладають по стінках, верху і дну холодильної шафи і холодильної камери, а також під внутрішньою панеллю двері. Від теплоізоляційних матеріалів потрібно, щоб вони володіли низьким коефіцієнтом теплопровідності, невеликій об'ємній масою, малою гігроскопічністю, вологостійкістю, були вогнестійкими, довговічними, дешевими, біостійкими, що не видавали запаху, а також були механічно міцними. Для теплоізоляції шафи і двері холодильників застосовують штапельне скловолокно МТ-35, МТХ-5, МТХ-8, мінеральний повсть, пінополістирол ПСВ і ПСВ-С і пінополіуретан ППУ-309М. 
Мінеральний повсть виготовляють з мінеральної вати шляхом обробки її розчинами синтетичних смол. Початковою сировиною для отримання мінеральної вати служать мінеральні породи (доломіт, доломітогліністий мергель), а також металургійні шлаки.

Скляний повсть - різновид штучного мінерального повсті. Він складається з тонких (товщина 10-12 мк) коротких скляних ниток, пов'язаних синтетичними смолами. Теплоізоляція зі скляного повсті і супертонкого волокна біостійкості, не має запаху, володіє водовідштовхувальним властивістю, зручно і швидше старіють, з часом втрачають товарний вигляд, менш довговічні і менш міцні по укладається і тому часто застосовується.

Пінополістирол - синтетичний теплоізоляційний матеріал. Він являє собою легку тверду пористу газонаповнених пластмас з рівномірно розподіленими замкнутими порами. Теплоізоляцію з пінополістиролу отримують спінюванням рідкого полістиролу безпосередньо в простінках холодильної камери і корпусу шафи холодильника.

Пінополіуретан - пінопласти дрібно пористої жорсткої структури, отримані шляхом спучування поліуретанових смол із застосуванням відповідних каталізаторів і емульгаторів. Для підвищення теплозахисних властивостей в якості спучує газу застосовують хладон-11 і ін. Процес піноутворення і затвердіння піни відбувається протягом 10-15 хв при температурі до 5 ° С. Пінополіуретан має малої об'ємною масою, низьким коефіцієнтом теплопровідності, вологостійкий. Його можна вспінювати безпосередньо в холодильній шафі. При цьому він рівномірно і без повітряних порожнин заповнює весь простір в простінках, добре склеюється зі стінками, підвищуючи міцність шафи.

Залежно від якості теплоізоляційних матеріалів товщина ізоляції в стінках шафи холодильника може бути від 30 до 70 мм, в двері - від 35 до 50 мм. Заміна теплоізоляції з скловолокна ізоляцією з пінополіуретану дозволяє при одних і тих же габаритах корпусу збільшити обсяг холодильника на 25%.

Затвори та ущільнювачі дверей.

Раніше в холодильниках застосовувалися куркові і секторні затвори дверей. У сучасних холодильниках застосовуються магнітні запори.

Магнітні затвори являють собою еластичну магнітну вставку, вміщену в профіль ущільнювача на внутрішній панелі дверей. При закриванні дверей вона щільно притягається до металевого корпусу. Початкова сировина для Отримання магнітних матеріалів служити ферит барію ВаО в суміші з каучуками або полівініловій та іншими смолами, що додають йому гнучкість. Виготовлення стрічки еластичного магніту намагнічуються в магнітному полі.

Притягаючи ущільнювач до шафи по всьому периметру, магнітний затвор забезпечує гарне ущільнення і в той же час не вимагає зусиль для відчинення дверей, яке необхідно перевіряти динамометром з похибкою +1 Н. Динамометр прикріплюють до ручки на відстані, найбільш віддаленому від шарнірів. Зусилля при цьому повинно бути спрямоване перпендикулярно площині дверей.

Для дверних ущільнювачів в холодильниках з курсовими і секторними затворами застосовують харчову гуму, з магнітними затворами - полівінілхлоридні та поліхлорвінілові ущільнювачі з магнітною вставкою і магнітні ущільнювачі з додатковими утримувачами. У холодильниках з механічним затвором щільне закривання дверей досягається завдяки стисненню профілю гумового ущільнювача.

У холодильниках з магнітним затвором ущільнювач притягається до шафи силою тяжіння магніту, при цьому профіль ущільнювача розтягується. Ущільнювач має два балони. Балон прямокутна перерізу, в якому знаходиться магнітна вставка, притискається передньому площинах до шафи. Товщина стінки балона суттєво впливає на силу тяжіння ущільнювача і не перевищує 0,45 мм. Балон "гармошка" служити для компенсації невеликого вільного ходу двері. У вільному стані ущільнювача "гармошка" кілька Стислий и при відході двері розтягується, перешкоджаючі відриву ущільнювача від шафи. Для ефективної роботи профіль балона "гармошка" має невеликий опір розтягуванню, що забезпечується тонкими стінками балона, а також відповідною конфігурацією його.

Магнітні вставки вузлів ущільнення роблять прямокутного перерізу. Їх виготовляють з еластичних багатокомпонентних феритів наповнених композицій. Поліпшити магнітні, фізико-хімічні та термомеханічні властивості, а також техніко-економічні показники магнітних еластичних вставок стало можливим завдяки використанню нових полімерних композицій на основі сополімерів ЕВА.

Ущільнення дверей слід перевіряти, не включаючи холодильник в мережу. Паперова смужка шириною 50 мм і товщиною 0,08 мм, закладена між ущільнювачем двері і закривається поверхнею шафи, ні в одному місці не повинна вільно переміщатися.

Електричне обладнання холодильників.

До електричного обладнання побутових холодильників відносяться такі прилади:

• електричні нагрівачі: для обігріву генератора в абсорбційних холодильних агрегатах; для оберігання дверного отвору низькотемпературної (морозильної) камери від випадання конденсату (запотівання) на стінках; для обігріву випарника при напівавтоматичному і автоматичному видаленні снігового покриву;

• електродвигун компресора (це відноситься до компресійним холодильників);

• прохідні герметичні контакти для з'єднання обмоток електродвигуна з зовнішньої електропроводкою холодильника через стінку кожуха мотора компресора;

• освітлювальна апаратура, призначена для освітлення холодильної камери;

• вентилятори: для обдування конденсатора холодильного агрегату повітрям (при використанні в холодильниках конденсаторів з примусовим охолодженням) і для примусової циркуляції повітря в камерах холодильників.

До приладів автоматики побутових холодильників відносяться:

• датчики-реле температури (терморегулятори) для підтримки заданої температури в холодильній або низькотемпературній камері побутових холодильників;

• пусковий реле для автоматичного включення пускової обмотки електродвигуна при запуску;

• захисне реле для запобігання обмоток електродвигуна від струмів перевантаження;

• прилади автоматики для видалення снігового покриву зі стінок випарника.

 

5. ЭКСПЛУАТАЦИЯ ХОЛОДИЛЬНОГО ОБОРУДОВАНИЯ

Мета технічної експлуатації холодильної установки - встановлення і підтримання заданих температурно-вологісних режимів в охолоджуваних приміщеннях. Основне завдання - забезпечення надійного, безаварійної і безпечної роботи всього холодильного устаткування при мінімальних витратах на виробництво штучного холоду.

Правильна організація технічної експлуатації холодильної установки повинна відповідати вимогам:

1.Надійності і довговічності експлуатованого холодильного обладнання;

2.Безпеки і безаварійності в роботі.

Витрати на виробництво холоду, пов'язані з економією електроенергії, робочої сили, води, експлуатаційних матеріалів, повинні бути мінімальними.

Важливою умовою нормальної експлуатації холодильної установки є наявність спеціально підготовленого персоналу. Персонал, обслуговуючий холодильну установку, повинен керуватися технічною документацією на холодильну установку, виробничими інструкціями з обслуговування всієї установки в цілому, а також окремих її агрегатів та елементів.

При економічною безпечної експлуатації холодильної установки необхідно дотримуватися оптимальний режим її роботи, оснащувати установку контрольно-вимірювальними приладами, приладами автоматичного регулювання та захисту, правильно заповнювати систему холодильним агентом, утримувати в чистоті поверхні теплопередачі конденсаторів і випарників, своєчасно проводити планово-попереджувальний ремонт холодильного обладнання, вести добовий журнал холодильної установки і складати технічну звітність.

На підприємствах торгівлі та громадського харчування холодильне обладнання обслуговують механіки спеціалізованих комбінатів холодильного обладнання. Технічне обслуговування включає огляди, здійснювані один раз на місяць з виконанням профілактичних робіт та необхідного дрібного ремонту, усунення несправностей, які можуть виникнути, щоденну перевірку працездатності холодильної установки.

Обсяг технічного обслуговування залежить від типу машин, схеми установки і ступеня її автоматизації.

 

ВИСНОВОК

Сьогодні технології виготовлення холодильних установок знаходяться на дуже високому рівні. Розробка нових моделей холодильних агрегатів сьогодні торкнулася навіть сферу мікроелектроніки. Так само не обійшли стороною і технології виробництва холодильних машин та цифрові комп'ютерні технології.

Застосування холодильних установок з комп'ютерним управлінням в побуті значно додає зручності в їх експлуатацію, створює економію часу, а комп'ютерний контроль за станом вузлів агрегату підтримує його більш надійну і безпечну роботу протягом довгих років.

Застосування ж холодильних установок з комп'ютерним управлінням на виробництві - підвищує ефективність виробництва, забезпечує надійний контроль температури тим самим надійно зберігаючи сировину і забезпечує мінімальні його втрати.

Мабуть основним недоліком таких установок є складність і висока вартість ремонту електронних частин комп'ютерного управління. До всього іншого електронні компоненти вимагають особливих умов експлуатації. Ще одним недоліком є те що холодильники з комп'ютерним управлінням коштують досить дорого, але зате економія на мінімальних втратах сировини при зберіганні у виробництві повністю виправдовує вартість агрегатів.

Ще однієї важливою проблемою - є брак фахівців з обслуговування такої техніки. Але більшість підприємств в Україні запрошують фахівців з - за кордону для обслуговування імпортних холодильних установок так як більша частина холодильників з цифровим управлінням поставляється з-за кордону.

На жаль в Україні таких холодильників виробляють мало, або виробляють, але за ліцензією зарубіжних фірм, відповідно такі агрегати виходять на ринок під брендом зарубіжної фірми.

Тому необхідно розвивати в Україні розробку і виробництво холодильників і холодильних установок з цифровим керуванням і створювати нові технології їх виготовлення, що б українські холодильні установки стали конкурентоспроможними на світовому ринку.


СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

1. Велика Російська енциклопедія. М.: Профиздат 2007 - 650С.

2. Колевскій Н.К. Експлуатація та ремонт холодильників та холодильних установок (довідник майстри) СПБ:. З-під НИВА Принт 1995 - 110с.

3. Мальгін С.В. Холодильні машини і установки М.: Харчова промисловість, 1980 - 592с.

4. Рибін Г.А. Все про побутових холодильниках М.: Профиздат 2007 - 290С.




1. Гипотеза лингвистической относительности
2. Сфера гостиничного бизнеса в современном мире на примере отеля Хёнде
3. временные отношения подчиняются не только общим закономерностям но и специфическим которые присущи объект
4. Правове регулювання біржової діяльності
5.  Политическая мысль Древнего мира и Античности от II тысячелетия до н
6. Из мифа в историю
7. 50 ПК ИЯ Окулова З
8. осуществление нравственного и патриотического воспитания школьников их всестороннего развития путем вов
9. по теме- Сайты разных комплексов СМИ
10. Реферат- Основные черты и особенности свободных (специальных) экономических зон
11. Контрольная работа- Проектирование и расчет релейно-контакторной системы управления
12. А Преподаватель ассистент Битин М
13. Камчатка в планах Муравьева-Амурского
14. Лабораторная работа 1 Классификация оценочных критериев на основе метода Кано Целью данного задания.
15. ТЕМА 1 Предмет та сутність естетики Вступ Природа та ознака естетичного Структура естетичної свідом
16. десятка а самая северная ~ 90 девяностое
17. Тема 4СИСТЕМАУПРАВЛЕНИЯ ПРИРОДОПОЛЬЗОВАНИЕМ В РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ 4
18. все это примеры конфликтов которыми обязаны заниматься работники милиции
19. Тема- Организация и методика криминологических исследований Выполнил- Студент 234 учебной группы А
20. Реферат Зачет диф