У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ІКИШЕНЬКО ~ кандидати т

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.4.2025

Можливості використання нетрадиційних кормових домішок в тваринництві
С.ЦИГАНКОВ – д.т.н., Інститут харчової хімії і технології Держхарчопрому і НАН України,
О.ГРЕК, І.КИШЕНЬКО – кандидати т.н., Український державний університет харчових технологій, м.Київ

    Корми є незамінним аграресурсом для створення тваринницької і птахівничої продукції, їх вартість на 45-46% визначає розмір вироб-ничих витрат для цієї продукції.
    Зменшення поголів'я худоби і птиці при одночасному погіршенню їх годівлі обумовили скорочення споживання кормів за останні роки. Основою пропозиції кормів в Україні є виробництво їх в аграрному се-кторі. На корми щорічно працює 52-53% площі сільськогосподарських угідь. По мірі розвитку ринкових відносин все більші обсяги кормів включаються у сферу товарообігу. Товарами на ринку кормів висту-пають зерно, комбікорми, білково-мінірало-вітамінні добавки в меншій мірі сіно, солома, картопля, овочі, м'ясо, молоко, яйця силос тощо. Крім того додатковим джерелом кормових продуктів є одержання но-вих видів кормів із різноманітних відходів. Так при переробці молочної сироватки в етиловий спирт, утворюється значна кількість післяспир-тової барди, що так в своєму складі цінні поживні речовини. З ціллю апаратурного спрощення та здешевлення виробництва спирту, де-протеінізації молочної сиворотки перед її переробкою в етиловий спирт не застосовується, до того ж встановлено, що на рівень збро-джування лактози відсутність цієї технологічної стадії не впливає.      Відповідно, сироваточні білки потрапляють зі збродженою молочною сироваткою на перегонку і в подальшому відводяться з бардою.
З ціллю використання післяспиртової барди як кормової домішки були встановлені санітарні та токсико-біологічні показники, визначена кормова цінність.
    Для дослідження використовували барду, одержану після збро-дженої молочної сироватки, лабораторних тварин (щурів та білих мишей) і матеріали, відібрані з них. Як показали дослідження, після-спиртова барда не шкідлива по відношенню до інфузорії Tetrachimena piriformis (тест-організм для визначення рівня токсичності) при конце-нтрації її нижче ніж 25%.
При визначенні токсичності барди на білих мишах вводили тваринам різну кількість досліджуваного продукту – 5, 10, 20, 50 % від добового раціону по білку і проводили візуальний нагляд. Відхилів у поведінці мишей та стані їх здоров'я не було. Загальне бактеріальне обсеміння становить 3х103 мікробних клітин у 1 г барди. Патогенних та умовно-патогенних бактерій не виявлено.  Кормову цінність барди після перегонки збродженої молочної сироватки обумовлюють білкові речовини (суміш дріжджового та сироваточних білків).  Один кілограм барди дорівнює 0,7 кормових одиниць. Підтверджено, що барда є по-вноцінною за амінокіслотним складом.
    Отримати достовірне уявлення про біологічну цінність бокового компоненту можливо лише на основі досліджень на тваринах, визна-чая ступінь фактичної реалізації харчових речовин в організмі в про-цесі обміну речовин, по характеру адсорбції білка та змін ростоваго-вих показників. Частково, до таких показників відносіться коефіцієнт ефективності білка (КЕБ) та відносна біологічна цінність (ВБЦ). До ко-рму двом досліджуваним групам вводили 5 та 10 % барди замість ос-новного раціону, а третій групі (контрольній) давали стандартний ра-ціон. Тривалість досліду складала 28 діб.
    Тривале годування щурів післяспиртовою бардом не впливало негативно на ріст і розвиток тварин. Реакція на зовнішні подразники була аналогічною контрольній групі. Ваговий коефіцієнт органів до-сліджуваних груп щурів по відношенню до контрольного значення сві-дчать про те, що розвиток органів тварин проходив без суттєвих змін. Форма крові майже однакова, гематологічні показники відповідають нормі.
Згідно з показниками біологічної цінності раціон з заміною на ба-рду в деякій мірі поступається стандартному раціону контрольної гру-пи тварин, але це відхилення несуттєве, так для стандартного раціо-на КЕБ-77, ВБЦ-100, а для раціону з заміною на барду у кількість 10% КЕБ-72, ВБЦ-93,5.
    На основі вищевказаного можна зробити слідуючі висновки:
– барду, що утворюється після перегонки збродженої молочної сироватки допустимо використовувати як кормову домішку (50% зміни раціону по білку нетоксично);
– біологічна цінність раціону з додаванням барди несуттєво від-різняється від стандартного раціону (менше ніж на 3-5%);
– доцільно додавати барду в раціон у кількості до 10%, при цьо-му показники біологічної цінності оптимальні і становлять КЕБ - 72, ВБЦ-93,5.




1. на тему- Выполнил- Студент курса группы отд
2. Среди них был и Павел Стефанович Кузуб
3. одной четверти заработка и или иного дохода родителей 2Расторжение брака без согласия жены невозможно
4. Основные параметры акустического поля
5. Одежда для семинаров была предоставлена магазинами Svge Банк Модное заведение и др.
6. Тема- Бюджетные расходы Вопросы- Институт бюджетных расходов в системе финансового права
7. а Первый Что составляет сущность динамики науки Это просто эволюционное изменение расширение объема
8. лекция медицинских рефератов историй болезни литературы обучающих программ тестов.1
9. Функции базальных ядер Подкорковыми или базальными ядрами называются скопления серого вещес
10. Реферат Информация и информатизация