У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Здатність тіл накопичувати електричний заряд називається електроємністю а кількісною мірою є величина як

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 5.4.2025

17. Здатність тіл накопичувати електричний заряд називається електроємністю, а кількісною мірою є величина, яку теж називають електроємністю.

Заряд провідника змінюється прямо пропорційно потенціалу провідника. Відношення заряду провідника до його потенціалу не залежить від від значення заряду і визначається розмірами і формою провідника й електричними властивостями навколишнього середовища.

Отже: електроємністю провідника називають величину, яка вимірюється відношенням заряду провідника q до його потенціалу :

.

Електроємність не залежить ні від заряду провідника, ні від його потенціалу.

2. Одиниці електроємності. Одиницею електроємності в СІ є:

.

На честь англійського фізика М. Фарадея одиниця названа фарадом.

1 фарад — ємність провідника, у якого зміна заряду на 1 Кл викликає зміну потенціалу на 1 В.

Через те що заряд у 1 Кл дуже великий, ємність 1 Ф дуже велика. Тому на практиці часто використовують частинки цієї одиниці:

1мкФ = 10-6 Ф; 1пФ = 10-12 Ф.

3. Конденсатори. Пристрої які здатні нагромаджувати великі заряди, називають конденсаторами.

Найпростіший конденсатор складається з двох провідників (обкладок), розділених ізолятором (діелектриком). Щоб на ємність конденсатора не впливали навколишні тіла, провідникам надають такої форми, щоб поле, створюване нагромаджуваними зарядами, було зосереджене у вузькому зазорі між обкладками конденсатора. Залежно від форм обкладок конденсатори поділяють на плоскі, циліндричні і сферичні.

Під електричною ємністю конденсатора розуміють фізичну величину, яка дорівнює відношенню заряду q, накопиченого в конденсаторі, до різниці потенціалів  між його обкладками:

Ємність плоского конденсатора має залежати від площі його пластин і відстані між ними. Для вивчення вивчення цієї залежності можна скористатися розсувними конденсаторами.

Для досліду пластини конденсатора розсувають на відстань 10-15 см. Пластину з’єднують з електрометром і заряджають її. Зближають пластини і спостерігають спадання стрілки електрометра – зменшення різниці потенціалів його пластин. Віддаляють пластини й демонструють збільшення різниці потенціалів пластин. Роблять висновок про залежність електроємності конденсатора при зміні відстані між пластинами.

Залежність електроємності плоского конденсатора від площі пластин найпростіше продемонструвати так. Пластини зближують на відстань 1 см. Заряджають їх. Беруть рукою підставку пластини й повертають її у вертикальній площині, не змінюючи відстань між пластинами. Електроємність конденсатора в наслідок зменшення площі взаємодії пластин зменшується, доказом чого є спостережуване збільшення різниці потенціалів між пластинами. Повертаючи пластину в початкове положення демонструють зворотне явище.

Залежніст електроємності конденсатора від діелектричної проникності діелектрика між його пластинами показують так. Пластини зближують на відстань 1-2 см. І заряджають їх. Вводять між пластини ебонітову пластинку, або органічне скло. Різниця потенціалів між пластинками зменшується, отже, електроємність конденсатора збільшується. Роблять висновок.




1. Латентность и латентная преступность.html
2. 2014 Личные сведения Фамилия Шадрин
3. тематичних наук Харків 2000 Дисертація є рукописом
4.  Предмет экономической теории Задача любой науки состоит в анализе реальных процессов фактов выявлении
5. Тема Аналогоцифровые преобразователи
6.  Хто був недавно князем і владикою тих гір орлом того воздуха оленем тих борів паном тих панів аж ген п
7. Минога речная европейская
8. техническая документация
9. Проникновение северных дендрофильных видов птиц в глубь пустынь Казахстана
10. ИЗОБРАЗИТЕЛЬНОЕ ИСКУССТВО Введение В связи с переходом общеобразовательных учреждений Беларуси.html