У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Для мене як Глави держави освітня галузь є пріоритетною адже за великим рахунком освіта ~ це головна склад

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 7.4.2025

Правові методи управління у сфері освіти

Проблема створення, вдосконалення та подальшого розвитку правового регулювання сфери освіти в Україні залишається однією найактуальніших. Президент України В. Янукович зазначив: «Для мене, як Глави держави, освітня галузь є пріоритетною, адже за великим рахунком освіта – це головна складова гуманітарної сфери. Вона навчає і виховує, творить людину і громадянина».

Правове регулювання сфери освіти в Україні – це сукупність правових засобів, за допомогою яких держава здійснює правовий вплив на суспільні відносини в освітянській галузі. Мета правового регулювання сфери освіти – забезпечення безперешкодного руху інтересів суб’єктів до цінностей.

С.С. Алексєєв виділяє структуру правового регулювання, що характеризується, насамперед, методами і способами регулювання. Кожна галузь права має свій метод чи сполучення методів правового регулювання. У теорії правового регулювання прийнято виділяти два методи правового впливу. По-перше, метод децентралізованого регулювання, побудований на координації цілей і інтересів у суспільних відносинах, і який застосовується у

сфері галузей приватноправового характеру; по-друге, метод централізованого, імперативного регулювання, що базується на відносинах

субординації між учасниками суспільних відносин і що використовується у публічноправових галузях.

У галузі освіти України вже прийнята велика кількість нормативно-правових актів різного рівня, які мають єдину ціль: забезпечити правове регулювання освітянської сфери.

Освітній ринок як ринок послуг пов’язаний з іншими ринками і містить класичні компоненти. Стан освітнього ринку, його технології знаходяться в прямій залежності від правових норм, розвиненості системи навчальних закладів, професіоналізму викладачів і ін. Цей ринок, на відміну від інших ринків, найбільш схильний до державного регулювання. Правове регулювання сфери освіти визначає дії її суб’єктів, способи і засоби реалізації цілей у поєднанні з інформаційною відкритістю. Тобто, на підставі зіставлення ідей державного блага у сфері освіти і фактичного

його стану моделюється освітянська діяльність, і відбуваються організаційні перетворення освітянської сфери.

Розвиток сфери освіти, набуття нею нових якісних ознак, а це можливо лише шляхом проведення модернізації нормативно-правової бази світянської діяльності.




1. й на категории Классификация представляет собой распределение обширной разнообразной группы объектов
2. с дополнительной ответственностью
3. Лабораторная работа 7 ПОМЕХОУСТОЙЧИВОЕ КОДИРОВАНИЕ СИГНАЛОВ 1 ЦЕЛИ РАБОТЫ 1
4.  Сущность и общие положения производства очной ставки Очная ставка это одновременный допрос двух ранее
5. А разве есть у них будущееСтолько вместе пережили перестрадали и както обидно если они разойдутсяНо вед
6. Креативный учет и балансовая политика
7. Про охорону праці
8. ТЕМА ТЕКСТА Данный текст о Текст И
9. Статистика занятости и безработицы
10. Толерантность 1.html