Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Граб звичайний С. betulus L.
Сімейство березові. Росте в Західній, Середній і Південній Європі, Прибалтиці, Білорусі, України, гірському Криму і на Кавказі, де утворює другий ярус у змішаних насадженнях. Охороняється у заповідниках. Росте в суміші з буком і дубом по схилах гір.
Красиве дерево до 25 м заввишки, з компактною кроною і гладкою, сріблясто-сірою корою. Стовбур часто ребристо-незграбний, гладкий в верхній частині і глибоко розтріскується в нижній. Гілки утворюють низьку, розкидисту, широко циліндричну крону. Молоді пагони з шовковистим опушенням, пізніше голі, блискучі, бурі, з білими черевичками. Листя овальне, загострене, гофровані від виступаючих жилок, зверху темно-зелені, в осінній період їх забарвлення змінюється від темно-пурпуровою до лимонно-жовтої. Цвіте одночасно з розпусканням листя. Чоловічі сережки до б см довжиною, жіночі короткі, компактні. На час дозрівання плодів вони подовжуються до 15 см і складаються з численних сухих, трилопатевих при квіткового обгорток, з якими зростаються овальні, буро-сірі, блискучі, дрібні, ребристі горішки.
Виключно до тіні, середньо вибагливий до родючості і вологості грунту, зимостійкий. Починає плодоносити з 15-20 років. Майже не пошкоджується шкідниками та хворобами. У культурі розмножується насінням, які стратифікація проходить в два етапи: протягом 15-60 днів при температурі 20 ° С і протягом 90-120 днів при температурі 1-10 ° С. Схожість насіння 40%. Вкорінюється 55% живців при обробці 0,01%-ним розчином ІМК протягом 16 г.
У декоративних цілях широко використовується в парках, скверах, лісопарках, в одиночних і групових посадках, особливо гарний для створення щільних живих огорож. Відноситься до порід, найбільш ефективно знижують міський шум. Завдяки повільному зростанню довго зберігає надану під час обрізання форму, що дозволяє розширити його застосування. У культурі з давніх часів.
Має ряд декоративних форм:
Fastigiata '. Дерево з пірамідальною кроною. Часто в культурі в ботанічних садах Європи та Кавказу.
Incisa '. Дерево з гостро лапастими надрізаними і вужчими, ніж у виду, листям. Вирощується в колекціях ботанічних садів. У ГБС з 1954 р. 2 зразка (6 екз.) Вирощені з посадкового матеріалу, отриманого з Варшави та Калінінграда. Після обмерзання взимку 1978/79 р. ростуть кущовидно, висота 7,7 м, діаметр крони 530 см. Вегетація проходить в ті ж терміни, що й основний вид. Темп зростання середній. Не цвіте. Розмножується щепленням. Зимостійкість середня.
Quercifolia '. Дерево зі значно більш дрібними і надрізаними листям, ніж у типу. Вирощується в колекціях ботанічних садів Європи і Кавказу. У ГБС з 1956 р. 1 зразок (4 екз.) Вирощений з посадкового матеріалу, отриманого з Відня. Після обмерзання взимку 1978/79 р. рослини ростуть кущовидно, висота 5,0 м, діаметр крони 300 см. Вегетація проходить в ті ж терміни, що й основний вид. Темп зростання середній. Не цвіте. Розмножується щепленням. Зимостійкість середня.
Variegata '. Дерево з строкатим листям. Вирощується в колекціях ботанічних садів. У ГБС з 1956 р. 1 зразок (1 екз.) Вирощений з посадкового матеріалу, отриманого з Нідерландів. Після обмерзання взимку 1978/79 р. зростає кущо видно, висота 8,0 м, діаметр крони 800 см. Темп зростання середній. Не цвіте. Розмножується щепленням. Зимостійкість середня.
Бонсай з Граба
Загальна інформація:
Бонсай, сформовані з граба, виглядають надзвичайно красиво, тому що стовбур у цього дерева має витончену конічну форму і відповідно до цього добре сформована підстава коренів. Крім того, листя стають значно дрібніші після їх обрізки. Бонсай з граба найкраще формувати з ямадорі. Для групових посадок використовують рослини з розплідника, призначені для посадки в живоплоти. При виборі рослин беруть різні за розмірами деревця, щоб сформований з них ліс виглядав гармонійно.
Деякі різновиди, які підходять для бонсай:
Carpinus japonica (Carpinus laxiflora). Листя довгасто-овальні, з яскраво вираженим перістонервним жилкуванням, темно-зелені зверху, червоно-коричневі знизу. Плоди зібрані в кисті.
Carpinus coreana. Листя дрібні, блискучі, шкірясті; стовбур сіро-бежевий, гладкий, вузлуватий і горбкуватий біля основи.
Температура:
Добре переносить як спеку так і холод.
Особливої укриття на зиму граби не вимагають. більші рослини необхідно підгодувати в грунт до нижніх гілок. Маленькі рослини найкраще розмістити в неопалюваної теплиці або під плівкою. Дуже ажіо, щоб перед відправкою рослин на зимові квартири грунт у контейнери не була дуже вологою. В іншому випадку коріння загнивають і взимку рослина гине.
Освітлення:
Не любить сонячне місце розташування влітку, проте добре переносить сонце в інший час року. Молодим рослинам потрібно притінення від прямих сонячних променів
Граб - дуже пластичне щодо висвітлення дерево і переносить як затінене, так і сонячне місце розташування.
Якщо граб стоїть на сонці, дерево утворює густе листя. У тіні листя граба прагнуть до світла і тому він виглядає не дуже гармонійно.
Місце розміщення бонсай з грабів повинно бути небагато піднятим над землею, щоб шкідники не могли до них дістатися. Це стосується головним чином до равликам, мурашкам і гусеницях.
Полив:
Рясний з середини весни до середини осені. Земляний кому повинен бути вологим але не сирим. Граби поливають відстояною дощовою або водопровідною водою. Граби переносять кілька більш сильне зволоження, ніж буки, проте застій води в контейнері шкодить кореневій системі. Щоб виключити можливість перезволоження, для посадки грабів необхідно використовувати добрий грунт.
Підживлення:
Навіть найкраще добриво виявиться для граба марним, якщо грунт буде невідповідною. Запорукою успіху є що має зернисту структуру глинистий грунт, така як глинистий гранулят Akadama. Підживлюють граб порошкоподібними добривами, які можуть швидко розпадатися, однак можна використовувати й інші добрива для бонсай. Після листопаду необхідно прибрати з поверхні грунту всі залишки добрив, щоб виключити занадто сильне розвиток бруньок взимку.
Пересадка:
Залежно від віку і розмірів граби можна пересаджувати раз на 2-4 роки. Підходящим для пересадки часом є період з початку квітня по початок травня. Йа-Мадора можна викопувати, починаючи з березня, відразу після відтавання грунту.
Старі граби, які щойно викопані в природі, потребують бідної, добре повітряно проникному глинистому грунті. Найкраще для цього підходить японський глинистий гранулят (Akadama, середньої зернистості, 3-5 мм). У природних місцях зростання граби воліють багаті гумусом грунту, проте ростуть також і на бідних скелястих грунтах з невеликим шаром гумусу. Для посадки добре укорінених грабів, яким необхідно ще трохи підрости, використовують грунтову суміш з глинистого грануляту і гумусу в рівних частинах. Для старих бонсай з граба використовують глинистий гранулят (Akadama) з розміром гранул 1,5-2,0 см.
Шкідники і хвороби:
Червоний павутинний кліщ, Шовкопряди, П'ядуни, Борошниста роса, Пятнистість листя.
Розмноження:
Насінням - дозрілі насіння граба збирають і відразу висівають у відкритий грунт. В іншому випадку насіння стратифікують і висівають в лютому наступного року. Проростає таке насіння в у середині травня. Сіянці необхідно вкривати від пізніх заморозків.
Живцями - навесні, під час проведення обрізки, з граба зрізають гілку, видаляють знизу трохи кори, обрізають верхівку, умочують держак в стимуляторе кореневе утворення, висаджують в суміш з рівних частин піску і торфу і ставлять у тепле місце.
Стилі і форми:
З граба можна сформувати бонсай практично всіх форм і стилів. Не рекомендовано формувати лише маленькі бонсай, тому що навіть після обрізки листя залишаються досить великими. Екстремальні форми, такі як схилені вітром каскадні форми і наскальні бонсай, із граба сформувати можна, проте виглядають вони не дуже природно. Вертикальні форми з потужним стовбуром виглядають набагато ефектніше і більше відповідають природній формі дерева в природі.
Формування:
Обрізка гілок: як у всіх листяних дерев, обрізку гілок у граба проводять з лютого по кінець квітня. Місця зрізів діаметром більше 6 мм вирізують кусачками ввігнутої форми і замазують садовим варом. Тонкі гілки можна обрізати круглий рік.
Формотворна обрізка: щоб надати Грабували красиву форму, площині скелетних гілок повинні розташовуватися гармонійно і зміщене одна щодо іншої. Щоб підтримувати таку форму, необхідно протягом літа багаторазово проводити коригувальну обрізку гілок. Обрізка листя: у граба листя можна обрізати щорічно, не завдаючи шкоди рослині.
Використання дроту: при формуванні бонсай час від часу на граб можна накладати дріт. Однак вона не повинна залишатися дуже довго, ж як у випадку вростання на корі утворюється спіралеподібні рубці, які помітні довгі роки. Досить, якщо дріт накладають взимку, а в червні, коли вона починає повільно вростати в кору, її видаляють. За цей короткий час гілках вдається надати бажану форму і напрямок росту. Якщо ж окремі гілки необхідно підправити, на них потрібно накласти дріт наступної зими.
Список використаної літератури:
Витяги з сайтів:
http://svit-roslyn.com/bez-rubriki/grab-zvichajnij/
http://www.pro-landshaft.ru/plants/detail/857/
Фотографії взяті з:
walter-pall.de
http://bonsaiexpress.files.wordpress.com
http://www.artofbonsai.org
http://2.bp.blogspot.com