Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і На сьогодні в Інтернет також сформувалися певні правила спілкування

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 20.5.2024

ЗМІСТ

     Вступ

  1.  Служби  миттєвого обміну повідомленнями.
  2.  Правила спілкування у мережі Інтернет.
  3.  Мережевий етикет.

Висновки

Список використаної літератури

Правила мережевого етикету

Етикет - це правила доброго тону в тій або іншій соціальній групі. На сьогодні в Інтернет також сформувалися певні правила спілкування. Зрозуміло, що викладачі й студенти повинні їх дотримуватись. Ці правила можна знайти в телеконференціях, на багатьох сайтах. Вони мають різноманітний вигляд. Нижче наведено один із варіантів мережевого етикету, що розповсюджується в телеконференції relcom. education.

Правило 1

Пам'ятайте, що Ви розмовляєте з людиною

Не вчиняйте іншим те, чого не хочете отримати від них самі. Поставте себе на місце людини, з якою розмовляєте. Відстоюйте свою точку зору, але не ображайте тих, хто навколо вас.

У кіберпросторі кажуть: "Пам'ятайте, що Ви розмовляєте з людиною". Коли ви використовуєте телекомунікації, то маєте справу з екраном комп'ютера. Ви не можете жестикулювати, змінювати тон, і Ваша особа не має жодного значення. Слова, лише слова - це все, що "бачить" Baш співрозмовник.

Коли ви ведете розмову електронною поштою або берете участь у конференції, можна помилитися в тлумаченні слів Вашого співрозмовника і, на жаль, забути про те, що Ваш адресат теж людина зі своїми почуттями і звичками.

Однак не забувайте про головний принцип мережевого етикету: повсюдно в мережі знаходяться реальні люди.

І ще одна причина, через яку слід бути чемним у мережі. Коли Ви зв'язуєтеся в кіберпросторі, пам'ятайте, що Ваші слова фіксуються. Можливо, вони збережуться там, куди Ви вже не зможете дістатися. Інакше кажучи, є шанс, що вони ще повернуться і зашкодять Вам, а у Вас не буде жодної можливості вплинути на цей процес.

Правило 2

Дотримуйтесь тих самих стандартів поведінки, що й у реальному житті

У реальному житті більшість з нас свідомо підкоряється законам, інколи через обмеження, інколи через побоювання бути викритими. У віртуальному просторі такі шанси порівняно невеликі. Люди інколи забувають про те, що "за екраном" знаходиться жива людина, і вважають, що в мережі правила поведінки не такі самі, як у звичайному житті.

Цю оману можна виправдати, але однаково - це омана. Стандарти поведінки можуть дещо відрізнятися в різних точках віртуального простору, однак в цілому вони не більше поблажливі, ніж у реальному житті.

Дотримуйтеся етики спілкування! Не вірте тому, хто каже: "Вся етика тут полягає в тому, що Ви самі для себе встановите". Якщо ви зустрічаєтесь з проблемою етичного характеру в кіберпросторі, уявіть, щО Ви в реальному житті. Тоді Ви швидко знайдете розв'язання.

Ще один пункт мережевого етикету: якщо Ви використовуєте shareware (умовно-безкоштовне програмне забезпечення), заплатіть за нього. Ваші гроші сприятимуть створенню нових shareware-продуктів.

Якщо хтось порушує закон у віртуальному просторі звичайно, порушує й мережевий етикет.

Правило 3

Пам'ятайте, що Ви знаходитесь у кіберпросторі

Те, що без вагань приймається в одному місці, можуть вважати за грубощі в іншому. Наприклад, якщо в конференціях обговорюються телевізійні програми, різні чутки й плітки - цілком нормальне явище. Але, якщо ви вирішили втрутитися з ними в журналістську дискусію, популярності це Вам не додасть.

Опинившись у новій ділянці віртуального простору, спочатку озирніться. Витратьте час на вивчення обстановки, "послухайте", як і про що говорять люди. Після цього приєднуйтесь до розмови.

Правило 4

Поважайте час і можливості інших

Коли Ви надсилаєте електронну пошту або повідомлення до конференції, Ви фактично претендуєте на чийсь час. І тоді Ви відповідаєте за те, щоб адресат не витратив цей час даремно.

Поняття "можливості" дуже широке. До можливостей треба віднести й таку характеристику, як пропускна спроможність каналу, через який відбувається зв'язок. Для кожної ділянки цього каналу існує обмеження щодо обсягу даних, які можуть бути передані через нього. Це вірно навіть для сучасних оптичних ліній. Слово "можливості" доречно використати також, говорячи про фізичний об'єм носіїв інформації на віддаленому комп'ютері. І якщо Ви випадково надіслали до тієї ж самої конференції п'ять однакових повідомлень, ви витратили як час передплатників цієї конференції, так і можливості системи (адже Ви займали лінію передачі й місце на диску).

Правило 4 має ряд додатків, що стосуються учасників дискусій.

Більшість програм проглядання повідомлень конференцій працюють повільно, та й отримання нового повідомлення займає час. Програма має перегорнути всі заголовки повідомлень для того, щоб знайти потрібне. Ніхто особливо не радіє, якщо виявиться, що час витрачений марно.

У людей не так багато часу для читання повідомлень, зважаючи на кількість останніх. Раніше, ніж Ви надішлете людині свого листа, поміркуйте, чи він справді потрібен їй. Якщо ж Ви вагаєтесь, поміркуйте двічі, перш ніж надіслати повідомлення.

Правило 5

Зберігайте особистість

Використовуйте переваги анонімності. У мережі (наприклад, у конференціях) Ви можете зустрітися з тими, кого ніколи б не зустріли в реальному житті, і ніхто не засудить Вас за колір шкіри, очі, волосся, за Вашу вагу, вік або манеру одягатися.

Однак Вас будуть оцінювати з точки зору того, як Ви пишете. Для тих, хто знаходиться в мережі, це має значення. Таким чином, правила граматики відіграють важливу роль.

Слідкуйте за тим, що говорите. Осмислюйте зміст Вашого листа. Коли Ви хочете сказати щось подібне "мені здається..." або "я чув, що...", спитайте себе: "а чи не перевірити ще раз вірогідність фактів?". Невірогідна інформація здатна спричинити цілий шквал емоцій у мережі. І якщо це повторюється вдруге і втретє, може статися, як у грі "зіпсований телефон": ваші слова будуть перекручені до невпізнанності.

Крім того, переконайтесь, що Ваші повідомлення ясні й логічно витримані. Можна вигадати параграф тексту, що буде бездоганним з точки зору граматики, але цілком безглуздим. Це часто трапляється, якщо Ви хочете переконати когось у Вашій правоті, використовуючи безліч складних і довгих слів, які Вам, власне, не дуже знайомі.

Не ображайте користувачів. Нарешті, будьте терплячі й чемні. Не вживайте ненормативну лексику, не йдіть на конфлікт заради самого конфлікту.

Правило 6

Допомагайте іншим там, де Ви це можете зробити

Чому потрібно ставити запитання у віртуальному просторі ефективно? Тому, що Ваші запитання читає багато людей, які знають на них відповідь. І навіть якщо кваліфіковано дадуть відповідь лише декілька осіб, загальний обсяг знань у мережі збільшиться. Інтернет сам по собі з'явився через прагнення вчених до обміну досвідом. Поступово в цей захоплюючий процес втягнулися інші.

Дуже важливо обмінюватися відповідями на Ваші запитання з іншими користувачами. Якщо Ви передчуваєте, що отримаєте багато відповідей на своє запитання або надсилаєте його до конференції, яку рідко відвідуєте, відповідайте на репліки електронною поштою, а не на конференції. Коли ви отримали всі репліки, складіть їх і надішліть одним повідомленням на конференцію. Таким чином, кожний виграє від спілкування з Вами.

Якщо Ви самі експерт, то можете зробити більше. Багато людей вільно надсилають цілі бібліографії, від списків ресурсів із законодавства до переліків популярних книг з UNIX. Якщо Ви є лідером в групі, де відсутній перелік відповідей на питання, що часто ставляться, спробуйте самі його написати. Якщо Ви виявили або самі створили документ, що, на Вашу думку, може зацікавити інших, надішліть його на конференцію.

Обмін досвідом - захоплююче заняття. Це давня й славетна традиція мережі.

Правило 7

Не втручайтеся в конфлікти й не допускайте їх

Флейми (flames) - це емоційні зауваження, часто висловлені без урахування думки інших учасників розмови. Це повідомлення з метою викликати реакцію користувачів: "Нумо, скажи, що ти насправді думаєш про це?"

Чи забороняє мережевий етикет флейми? Не зовсім. Флейми - теж стара традиція мережі. Вони можуть давати задоволення як авторам, так і читачам.

Але мережевий етикет проти флеймів, що переростають у "війни" - серії злісних послань, якими обмінюються, як правило, два або три учасники дискусії. Такі "війни" можуть буквально захопити конференцію й зруйнувати дружню атмосферу. Це несправедливо щодо інших читачів конференції. І дуже скоро люди, що не беруть участі у дискусії, втомлюються від конфліктів. Фактично відбувається неприпустима монополізація ресурсів.

Правило 8

Поважайте право на приватне листування

Правило 9

Не зловживайте своїми можливостями

Деякі люди у віртуальному просторі почувають себе професіоналами. Це системні адміністратори, аси в кожній мережевій грі, експерти в кожному офісі.

Маючи ширші знання або повноваження, ці люди автоматично здобувають перевагу. Однак це зовсім не означає, що вони можуть нею користуватися.

Наприклад, системні адміністратори не повинні читати приватні поштові повідомлення.

Правило 10

Навчіться вибачати іншим їхні помилки

Будь-хто колись був новачком. Тому, коли хтось припускається помилки - будь це помилка в слові, необережний флейм, безглузде запитання або невиправдано довга відповідь, - поставтесь до цього поблажливо. Навіть, якщо аж свербить відповісти, поміркуйте двічі. Якщо у Вас гарні манери, це ще не значить, що Ви маєте ліцензію з викладання цих манер усім іншим.

Якщо ж Ви вирішили звернути увагу користувача на його/її помилку, зробіть це коректно й краще не в конференції, а в приватному листі.

Дайте людям можливість повагатися. І не будьте бундючним та гордовитим. Як відомо, виправлення в тексті часто-густо містять граматичні помилки і вказівка на недотримання правил етикету, буває, демонструє порушення цього ж етикету.

Слід зазначити ряд характерних рис комунікації з допомогою комп'ютерних мереж. По-перше, можливість одночасного спілкування значної частини людей, що у різних частинах світу, і, отже, живуть у різних культурах; по-друге, неможливість використання більшу частину невербальних коштів комунікації і самопрезентації; по-третє, збіднення емоційного компонента спілкування; і, по-четверте, анонімність та подальше зниження психологічного ризику у процесі спілкування. Зазначені характеристики призводять до виробленні нових форм і стилів взаємодії й виникнення своєрідногоИнтернет-етикета.

ТакИнтернет-етикет містить у собі негласні правила спілкування, звані заповіді, основні у тому числітакие:[11]

1. Пам'ятаєте про людину! Майте на увазі, що й за посередництвом мертвої Мережі інапичканного електронікою комп'ютера ви спілкуєтеся із живим людиною, а часто - із багатьма людьми одночасно. Не дозволяйте запаморочити себе атмосферою анонімності і вседозволеності - пам'ятаєте, що у протилежному кінці дроту така сама людина, як і це. Пишучи електронне послання, уявіть, що це кажете людині просто у обличчя - і намагайтеся, щоб цьому вас було соромно за слова.

2. Ідіть у Мережі тим самим правилам, що ви використовуєте у житті. Порушення законів людського спілкування, моральних правил чи норм життя Мережі, можливо, відбудеться вам щодо безкарним, але чи буде у своїй чиста ваша совість?

3. Пам'ятаєте, що ви перебуваєте у кіберпросторі! Його кордону значно ширший, ніж кордону звичного нам людського суспільства, в різних його частинах можуть діяти свої умови. Тому, зіштовхуючись із новою як на вас виглядом спілкування у Мережі, вивчайте його закони та визнайте їх пріоритет. Скажімо, у будь-якій групі новин, форумі і навіть каналі існують власні, локальні правила - ознайомтеся із нею, колись, ніж відправляти своє перше повідомлення! Та головне - пам'ятаєте про неписаних правилах.

4. Бережно ставитеся вчасно і на думку іншим людям! Звертайтеся по медичну допомогу тільки тоді ми, коли це необхідно - й у разі ви можете прогнозувати допомогу й підтримку ваших колег. Проте чи смикайте інших користувачів по дрібницями – інакше, зрештою, із Вами просто перестануть спілкуватися. Пам'ятаєте, що мережне час як обмежена, але й багатьох дуже дорого! І, крім ваших проблем, у ваших співрозмовників може бути що й власні.

5. Намагайтеся виглядати гідно з боку своїх співрозмовників! Не економте свого часу на "умовностях" типу правил доброго тону чи, скажімо, правил граматики і орфографії. Навіть щирі компліменти втрачає вагу і переконливості, будучи втіленими в граматично і орфографічно неправильної та глибоко помилковою формі.

6. Не нехтуйте порадами знавців і діліться своїми знаннями коїться з іншими! Будьте вдячні тим, хто витрачає свого часу, відповідаючи на ваші питання. Але й самі, отримавши листа з аналогічним запитанням від іншого користувача, не поспішайте відправляти це на смітник, хоч би яким безглуздим і наївним воно вам не здавалося.

7.Сдерживайте пристрасті. Вступати в дискусії ніякої етикет не забороняє, проте опускайтеся до брані і лайок - навіть ваш візаві свідомо провокує вас.

8. Ставтеся з повагою як зі своєю, до чужій приватності! Якщо за якихось причин хочете зберігати анонімність у Мережі, визнайте ці правничий та за вашим співрозмовником. Понад те - вона має декларація про анонімність і приватність, навіть коли ви виступаєте "з відкритою забралом".Побочное слідство від цього правила: не публікуйте інформацію з ваших приватних листів без згоди їх відправників, не копайтеся в чужих скриньках й у остаточному підсумку, в чужих комп'ютерах!

9. Не зловживайте своєю і впливом у Мережі! Завоювати довіру важко, а втратити - таким легким шляхом!

10. Будьте терпимі до недоліків оточуючих вас людей! Не ставитеся до то, дотримуються чи ні ваші співрозмовники правила мережного етикету, тримайте їх самі! Зрештою, гранично чемно порекомендуйте співрозмовнику познайомитися з тими правилами.

Отже, у спілкуванні у Мережі слід уникати грубих, і особливо нецензурних висловів. Необхідно, пам'ятати, що ваш поетичний доробок можуть читати різні в тому числі діти. І це справедливо для будь-яких публічних висловлювань, зокрема для текстів,помещаемих в гостьові тогочасні книги й дошки оголошень, під час написання електронних листів, і особливо - при приміщенні текстових повідомлень до групновостей.[12]

Працюючи з групами новин слід пам'ятати, що в багатьох групах є модератори, тобто. це, стежать за порядком у певній групі. Що стосується некоректного поведінки модератор проти неї як попередити користувача, котрий порядок, а й відключити його від групи, причому у окремих випадках модератор відключає цілий вузол (тобто. сервер). Щоб уникнути цього потрібні добре читати правила групи новин, щотижня опублікованімодератором.[13]

Не слід посилати дуже великих повідомлень, і якщо письма приєднуються файли, то, при відправлення його потрібно упакувати чи розбити архів на частини й послати його кількома листами.

За правилами внутрішнього етикету будь-які листи мають бути підписані. У підпис зазвичай входить як ім'я-прізвище, а й мережні адреси - адресу e-mail та "адреса домашньої веб-сторіночки (за її наявності).

Отже, коли всі користувачі Інтернету дотримуватимуться таких правил поведінки при комунікації з Інтернету, то таке спілкування стане простіше, дружелюбніше, приємніше, а головне результативніше.




1. I. There is lso long history in the industry of collective brgining nd its instruments for reching greements between workers nd employers
2. Новые признаки лидерства
3. Реферат Работа предприятия с кадрами
4. ЗАЦВЯРДЖАЮ Загадчык кафедры беларускай літаратуры
5. а. Четвертичная структура белков
6. СЕРТИФИКАЦИЯ АУДИТОРОВ Общие моменты сертификации аудиторов Итак первым из обязательных условий для з
7. вариант 1 В каких группах слов все слова являются однокоренными 1
8. ТЕМА- ГЕОЭКОЛОГИЯ КАК НАУКА.html
9. Височная криптогенная эпилепсия, ВСД, надсегментарный уровень, смешанный тип, пермонентнопароксизмальное течение, венозная церебральная дисфункция
10. Петербургский имени В
11. Создание сборочного чертежа одноступенчатого цилиндрического редуктора
12. Managing dry grain in storage
13. И под НГсекунд 3040 Автор- За сугробами пробегает заяц тудасюда
14. это вид человеческой деятельности направленный на удовлетворение нужд и потребностей посредствам обмена
15.  СТВОРЕННЯ МАКЕТУ ВИДАННЯ КАТАЛОГУ ЗАСОБІВ ОБЧИСЛЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ4 1
16. Пояснительная записка Формирование функционально грамотных людей ' одна из важнейших задач современно
17. величины 70 позволяет определить количество лет необходимое для определения удвоения цен
18. Контрольная работа 1 По дисциплине-
19. Способы обеспечения точности деталей и сборочных единиц
20. Понятие нормативов, норм времени, обслуживания, численности, управляемости и выработк