Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема Умовні знаки плану місцевості

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

Тема. Умовні знаки плану місцевості.

Мета:

  1.  навчальна: формувати уявлення про план, масштаб, умовні знаки плану місцевості, навчати учнів розрізняти основні умовні знаки плану місцевості;
  2.  розвиваюча: розвивати географічне мислення, здатність застосовувати набуті знання в умовах нових навчальних завдань, вміння проводити самооцінку і взаємооцінку;
  3.  корекційна: коригувати вміння працювати з текстом, картками, уміння узагальнювати та систематизувати інформацію;
  4.  виховна: виховувати самостійність, відповідальність.

Обладнання: гумки, кубики, сірникові коробки, олівці, лінійки, плакат «Умовні знаки плану місцевості», картки, аудіо-, відеозаписи.

Тип уроку: формування нових знань і способів дій.

Хід уроку

І. Загальнокорекційний етап.

1.1. організаційна підготовка.

  Добрий день! Розпочинаємо наш урок географії. Подумайте і скажіть, яким має бути наш урок? (цікавим, навчальним, веселим, продуктивним)

- А ви на уроці якими повинні бути? (дисциплінованими, уважними, активними, зібраними)

- Отож, якщо ви будете такими, то ми створимо цікавий, творчий, продуктивний урок. Це буде залежати від вашої активності, уважності, творчості.

1.2. нервово-психічна підготовка.

  Діти, уявіть, що ви – будівельники. Що потрібно будівельнику, щоб побудувати будинок, кілька будинків, ціле місто? (потрібно скласти план)

ІІ. Основний етап.

2.1. підготовча частина.

- перевірка домашнього завдання:

 - фронтальне опитування:

- Що таке план? (план – це зображення на папері вигляду предметів зверху);

- Чим план відрізняється від малюнка? (на малюнку ми зображаємо предмет так, як бачимо його прямо перед собою (вигляд збоку), а на плані – так, як бачимо його зверху);

- Що потрібно зробити, щоб накреслити план предмета? (треба виміряти його довжину і ширину);

- Як зобразити на плані великий предмет, який не поміститься на аркуші? (потрібно зменшити його розміри, використавши масштаб);

- Що таке масштаб? (це величина, яка показує, у скільки разів зменшено або збільшено справжні розміри предмета при перенесенні його на план).

- практична робота:

  Учні отримують різні предмети: гумки, кубики, сірникові коробки. Вимірявши їх довжину і ширину, вони зображають їх на плані.

2.2. повідомлення теми і мети уроку.

  На плані можна зображати не тільки окремі предмети, але й великі території – села, міста, ліси, поля, різну місцевість. Щоб кожний міг читати план місцевості, на ньому різні предмети зображають умовними знаками.

  Отже, тема сьогоднішнього уроку – «Умовні знаки плану місцевості». Ми ознайомимось із основними умовними знаками, які використовують на плані, навчимося читати нескладні плани.

2.3. формуюча частина.

- пояснення нового матеріалу:

  На плані зображають предмети і відстані між ними, а також місцевість: поля, річки, озера, дороги, вулиці, мости. План місцевості має велике значення. За ним легко орієнтуватись у незнайомій місцевості.

Основні умовні знаки плану місцевості

2.4. уточнення і доповнення матеріалу

- робота з плакатом «Умовні знаки плану місцевості»

2.5. фізкультхвилинка

 Учитель показує картинку – умовний знак плану (садок, ліс, луки), а учні різними рухами його зображають.

2.6. систематизація і узагальнення знань.

- робота з текстом (учні зачитують уривок з тексту (останній абзац) на стор. 59)

- робота в зошиті (замалювати і підписати основні умовні знаки плану місцевості)

- фронтальне опитування

1. Для чого використовують умовні знаки плану місцевості?

2. Які основні знаки плану ми сьогодні вивчили?

- перегляд відео «Умовні знаки плану». Учні називають знаки.

2.7. застосування знань в практичній діяльності

- вибіркове читання (учні зачитують текст, в якому деякі слова замінені умовними знаками)

ІІІ. Заключна частина.

3.1. підсумок уроку;

- Яку тему вивчали на уроці?

- Які основні умовні знаки плану місцевості ми вивчили?

3.2. оцінювання;

Обговорення роботи кожного учня, оцінювання.

3.3. домашнє завдання;

Опрацювати матеріал тексту «Умовні знаки плану місцевості» на стор. 58-59

3.4. зняття нервової напруги.

  Урок закінчився. Він був нелегким, напруженим, але ми перебороли всі труднощі,  і тепер відпочиваємо.

(Звучить легка музика. Учні уявляють себе у мішаному лісі, потім у фруктовому саду)

 




1. жазбаша ~~ралжабды~тар к~рнекілік ~~ралдар- Таратпа материалдар Пайданылатын ~дебиеттер- ~.
2.  Начало церкви Часть 1 Часть 2 Часть 3 Часть 4 Глава 2
3. НЕЗАВИСИМОСТЬ РОССИЙСКАЯ НЕЗАВИСИМОСТЬ
4. реферату- Найпродуктивніші суфіксиРозділ- Іноземна мова Найпродуктивніші суфікси Друга половина XVII стол.html
5. Моя дядя самых честных правил Однажды начал разговор О том как маг его заставил Идти в поход на Эр
6. Податок на доходи фізичних осіб
7. Реферат- Взаимосвязь экономики и энергетики
8. Выращивание высокотемпературных сверхпроводящих пленок YBCuO на золоте
9. 1. Огляд інформаційнокерованих комплексів
10. Н А Некрасов о назначении поэта и поэзии
11. Стили лидерства
12. Тема 1. ldquo;Організація та інформаційне забезпечення економічного аналізуrdquo; За змістом показники
13. ТЕМА 15. ЗАКОНЫ ЛОГИКИ Теоретический минимум 1
14. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
15. Прометей Скрябина
16. Тема- Деятельность нотариата и проблемы нотариальной деятельности
17. Механическое повреждение весьма многообразно по форме степени тяжести
18. СУБД
19. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук
20. Курсова робота Імідж ділової людини ВСТУП Існує такий вислів- не читайте мені мораль Так от викла