Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

темами на яких базуються формування розвиток і управління персоналом а також організація роботи з резервом

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

Назва реферату: Японський досвід управління персоналом
Розділ: Менеджмент

Японський досвід управління персоналом

Поряд з американськими системами, на яких базуються формування, розвиток і управління персоналом, а також організація роботи з резервом, зупинимося на японській практиці. На мал. 1. приведена концептуальна схема японської системи управління, що визначає напрямки кадрової політики й організації кадрової роботи в японських корпораціях і фірмах, для того щоб домагатися якісно нових результатів, більшої віддачі від кожного керівника.

Мал. 1. Концептуальна схема японської системи управління

Особистість функціонування японської системи полягає в тому, що вона створюється в рамках діючої структури і гнучкої системи групової відповідальності, горизонтальних зв'язків і стилів функціонує в межах існуючих організаційних рамок. Ставиться задача забезпечення тісних робочих зв'язків між керівниками різного рівня в рамках фірми шляхом:

широкої мережі консультативних і інших органів, що дозволяють вести підготовку і приймати рішення (за деякими оцінками, кожен керуючий у японській компанії бере участь у роботі 60-80 формальних і неформальних робочих груп, що тісно співробітничають між собою);

спеціально розробленої і постійно діючої системи переміщення керівників на різні посади усередині фірми для вироблення в них універсалізму;

постійного прогресу підвищення кваліфікації кадрів у рамках різних семінарів, робочих груп і т.п., у який включаються представники різних функціональних служб і рівнів управління.

Стиль управління компанії впливає на формування організаційної структури. Так, в автомобілебудуванні Японії майстер підлеглий керівнику підприємства, а в США над ним ще три додаткових рівні керівників: у фірмі “Форд”, наприклад, між робітником і головою ради директорів 11 рівнів, а у фірмі “Тойота” – 6.

Основна причина успіхів японської економіки криється в методах управління. Використовуються головним чином дві групи методів: “канбан” (“точно вчасно”) і “комплексне управління якістю” (“нуль дефектів”), відповідно до яких і будується робота з персоналом, ведуться його, добір і формування резерву.

На відміну від методів, застосовуваних американськими фірмами (ефективні системи заробітної плати, аналіз організації праці і робочих місць, атестація службовців), японські корпорації в більшому ступені використовують відданість компанії, що служить. Досягається це шляхом ототожнення інтересів службовців з інтересами корпорацій, що створює здорову моральну обстановку в колективах і дозволяє підвищити ефективність їхньої роботи. Крім того, значне місце приділяється системі довічного наймання робітників та службовців, системі обліку виробничого стажу і зв’язаної з нею заробітній платі, активному спілкуванню і заохоченню часток і прямих зв'язків, просуванню і ротації кадрів, упору на навчання працівників. ключовою ідеєю системи є повага до людей. У Японії і вищі посадові особи, і рядові виконавці вважають себе представниками корпорації. І ті й інші організаційні рішення (система пільг, премії при одержанні компанією великого прибутку, оплата більшої частини лікарняних витрат, продаж і здача в оренду житлових будинків працівникам по більш низькій ціні, позики на покупку житлових будинків по більш низькому відсотку, (близько 4-6%) чим у комерційних банків) дозволяють, забезпечувати унікальний психологічний клімат на всіх рівнях великих ієрархічно організованих систем і, головне не допустити апатії і безвідповідальності.

Нормою є трудова ротація (ротація посад). Як правило, службовці переводяться з однієї роботи на іншу раз у 5 років. Іноді ротація відбувається в тій же робочій групі, але для кандидата на керівну посаду характерний переклад на інший вид роботи.




1. Статья 14 Охранно сыскные подразделения на предприятиях Предприятия независимо от их организационн
2. Совершенствование организации производства молока в СПК
3. і Перший етап регідратації ~ первинна регідратація з метою компенсувати наявний водноелектролітний дефіци
4. Дайханбанк Студента 3 курса Ходжакулов Бабаджан Бахадыржанович гру
5. Українська народна сценічна хореографія у другій половині XX століття
6. Кафедра Управление предприятием Курсовая работа защищена с оценкой Руковод
7. очень стильный Я читаю перед сном утром вечером и днем
8. на тему- Собака породы пекинес
9. на тему- Проектирование железобетонного неразрезного предварительно напряженного пролетного строения об
10. Тема- ldquo;Басня И
11. . Позичку величиною 500 тис.
12. Причина сексуальных неудач у мужчин
13. Лекция 23 Щавелёв С
14. .Организация и управление современной Русской православной церкви Русская православная церковь РПЦ
15. Доказательство теоремы о дифференцируемости интеграла зависящего от параметра в случае постоянных пр
16. Статья- Новое о сенной лихорадке
17. ой конец как правило оборудуют направляющей насадкой изготовляемой из чугуна стали алюминия
18. Лидерство в жизни и в судьбе Свердловская психотерапевтическая ассоциация Курс Современные методы псих
19. Главная Вставка Разметка страницы Формулы
20. Блок питания (БП)