Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема 13 Звітність в 1С

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Тема 13. Звітність в 1С. Закриття періоду.

13.1.Концепція підсистеми. Принцип і механізм реалізації.

13.2. Формування регламентованої звітності.

13.3. Робота з регламентованим звітом.  

13.4. Зберігання регламентованих звітів.

13.5. Вивантаження регламентованих звітів в електронному вигляді.

До складу «1С:Бухгалтерии 8.0 для України» входить набір регламентованих звітів. Регламентованими називають такі звіти, форми і порядок представлення яких встановлюються різними законодавчими органами. До них відносяться:

  1.  форми фінансової звітності;
  2.  звітність до позабюджетних соціальних фондів;
  3.  податкові декларації і розрахунки;
  4.  форми статистики;
  5.  різні довідки.

Форми регламентованої звітності входять до складу конфігурації і розповсюджуються разом з новими релизами. Оновлення форм звітності виконується разом з оновленням самої конфігурації.

До основних можливостей регламентованої звітності можна віднести:

  1.  настройка складу звіту;
  2.  заповнення показників звітності уручну і автоматично за даними інформаційної бази;
  3.  редагування автоматично заповнених показників;
  4.  розшифровка заповнення показників;
  5.  вивід в друкарській формі;
  6.  вивантаження в електронному вигляді;
  7.  зберігання архіву звітності.

Вся звітність відразу випускається з підтримкою вивантаження в електронному вигляді, при цьому:

  1.  використовується затверджений ГНАУ формат звітності (ХМL, що базується на форматі);
  2.  при вивантаженні відразу проводиться перевірка на відповідність нормативної ХМL -схеме.

Ступінь автоматизації заповнення звітів різний для різних звітів. Як мінімум, скрізь будуть заповнені реквізити вашої фірми (отримані з довідника «Організації» і супутніх регістрів відомостей) і дані Фондів і Податкових органів, куди здаються звіти. Наприклад, суми в звіт «Про суму збору на розвиток виноградарства» заповнюються повністю уручну.

13.2.Формування регламентованої звітності по податках базується на первинних оперативних документах. При оформленні господарських операцій у формі документів вибирається відповідна стаття податкової декларації, по якій слід відображати цю операцію в регламентованій звітності. Процес заповнення регламентованої звітності базується на наступних принципах:

  1.  довідник-класифікатор «Статті податкових декларацій» максимально наближений по вмісту до складу регламентованих звітів;
  2.  всі елементи цього довідника зумовлені і використовуються в алгоритмах звітності;
  3.  по елементах цього довідника ведеться аналітичний облік на рахівницях податків і зборів (оборотами).

Робота із списком регламентованих звітів. Для роботи із списком форм регламентованих звітів призначений довідник «Регламентовані звіти».

Зберігання форм регламентованих звітів здійснюється в ієрархічному списку: всі звіти організовані в групи по видах звітності (фінансова, податкова, до фондів та інші), а усередині кожної групи — по окремих формах звітності (податковим деклараціям).

Довідник «Регламентовані звіти» за умовчанням заповнений: у нього включені всі звіти, що входять в постачання програмного продукту. Для вибраного в списку звіту в нижній частині діалогу виводиться короткий опис (якщо такий опис для звіту заведений).

Кнопки командної панелі довідника дозволяють управляти списком звітів:

  1.  «Приховати» - прибрати із списку непотрібний звіт або групу звітів. Використовується, якщо підприємство надає звіти даного вигляду;
  2.  «Відновити» - показати раніше приховані в списку форми звітності. По натисненню цієї кнопки список звітів повністю відновлюється в початковий стан;
  3.  «Новий» - відкриває новий регламентований звіт того вигляду, на якому коштує курсор в списку звітів;
  4.  «Журнал звітів» - відкриває журнал регламентованих звітів, в якому зберігаються всі раніше введені і збережені звіти. Тобто, введений і збережений регламентований звіт - це окремий документ. З журналу звітів можна відкрити будь-який раніше сформований звіт, внести до нього зміни і наново зберегти з вже внесеними змінами. При відкритті журналу з форми довідника автоматично встановлюється відбір по тому звіту, на якому знаходився курсор в списку звітів у момент натиснення кнопки;
  5.  «Відновити» - відновити список звітів в первинному вигляді. Це необхідно у тому випадку, коли об'єкти конфігурації, реалізовуючі форми регламентованої звітності, оновлені, або в конфігурацію додані нові форми звітності (нові об'єкти конфігурації). При оновленні користувачеві видається список форм звітності, і можна вибрати, які саме найменування звітів слід відновити. При відновленні списку програма прагне максимально зберегти призначені для користувача настройки списку. При першому відкритті довідника завантаження звітів проводиться за допомогою именно цієї кнопки;

• «Розшифровка» - дозволяє розшифрувати суми, що містяться в осередках звіту. При цьому показуються джерела, з яких отримана конкретна цифра. Функція розшифровки присутня не у всіх звітах і лише для осередків, що заповнюються автоматично інформацією з бази (ясно-зелених).

13.3. Робота з регламентованим звітом.  Для введення нового

регламентованого звіту необхідно знайти в довіднику «Регламентовані звіти» рядок з найменуванням потрібного звіту і двічі клацнути по ній мишею або натиснути кнопку «Новий» верхній командній панелі довідника. При цьому відкривається спеціальне діалогове вікно - стартова форма, яка призначена для:

  1.  вибору періоду формування регламентованого звіту;

• автоматичного визначення форми регламентованого звіту відповідно до вибраного періоду.

Кнопка «Вибрати форму» стає доступною, якщо регламентований звіт може бути складений по різних формах. В цьому випадку у користувача з'являється можливість вибору тієї редакції форми регламентованого звіту, яка не відповідає вказаному звітному періоду (якщо така існує).

Змінити звітний період у вже відкритому звіті не можна: якщо звіт не записаний, можна відмовитися від введення звіту і, знов через гартівну форму, відкрити звіт за інший період.

Регламентований звіт по вибраній користувачем формі відкривається після натиснення кнопки «ОК» в «стартовій» формі звіту. У відкритому звіті автоматично буде встановлений звітний період, вказаний в стартовій формі.

Форма для складання регламентованого звіту містить бланк звіту, тобто, табличний документ «1С:Предприятия 8.0», що працює в режимі введення даних, а також діалог управління заповненням і друком поточного звіту.

У верхній частині діалогу необхідно вказати організацію, для якої складається звіт, змінити одиницю вимірювання і точність виведення сум в звіті, якщо необхідно, щоб вона відрізнялася від встановленої законодавчо, а також вказати дату підписання звіту. В деяких випадках, у верхній і нижній частині діалогу можуть розташовуватися і інші елементи.

Нижче описано призначення деяких елементів діалогу, що управляють.

  1.  «Настройка сторінок» - якщо звіт складається з багатьох розділів (наприклад, це майже все податкові декларації), форма звіту реалізована у вигляді діалогу із закладками, а у верхній командній панелі присутня кнопка «Настройка сторінок». По натисненню цієї кнопки викликається діалог настройки, в якому можна вказати, - які розділи звіту слід показувати на екрані і виводити на друк;
  2.  «Заповнити» - кнопка присутня, якщо звіт має можливість автоматичного заповнення по дан ным інформаційної бази. В цьому випадку звіт можна заповнити як уручну, так і автоматично;
  3.  «Очистити» - натиснення цієї кнопки очищає всі заповнені раніше осередки форми;
  4.  «Друк» - виконує друк звіту;
  5.  «Записати» - при натисненні цієї кнопки запам'ятовується вміст осередків форми звіту.

На друк виводяться всі сторінки звіту, відповідно до настройок друку в діалозі «Настройка сторінок». Розділи для показу і виводу на друк можна указувати незалежно:   наприклад,   розділ  можна  заповнити  і  заховати  в електронній формі, але при друці він може бути надрукований.

Для друку звіту використовується кнопка «Друк», розташована в нижній командній панелі. При натисненні на неї з випадного підміню можна вибрати одну з наступних дій:

  1.  «Друкувати відразу» - друк звіту виконується відразу без попереднього показу;
  2.  «Показати бланк» - виведення звіту в окремому вікні у вигляді табличного документа, з метою попереднього перегляду і редагування. Відредагований табличний документ можна зберегти у вигляді файлу.


Якщо кількість рядків в якій-небудь частині звіту не обумовлена заздалегідь, то при складанні звіту можуть потрібно додаткові рядки в бланку. Наприклад, це стосується звіту «1-ДФ». Для таких випадків надана можливість включення в звіт необмеженої кількості додаткових груп рядків: при виборі розділу звіту, де є така можливість, в нижній області діалогу з'являються кнопки «Додати» і «Видалити» — відповідно для додавання рядків і їх видалення.

Осередки звіту забарвлені в різні кольори:

  1.  Осередки білого кольору не редагуються (як правило, це назва граф і рядків звіту);
  2.  Заповнення осередків жовтого кольору не автоматизоване, тому вони завжди заповнюються уручну;
  3.  Осередки ясно-зеленого кольору можуть бути заповнені автоматично за даними облікової інформації, накопиченої в інформаційній базі. За допомогою елементів діалогу, що управляють, розташованих в нижній частині звіту, можна управляти заповненням таких осередків. Для цього необхідно вибрати один з наступних варіантів:

о не заповнювати автоматично — при автозаповненні осередок не заповнюється, і значення вводиться уручну. При цьому в текстове поле справа можна ввести коментар до осередку. Він відображатиметься у вигляді спливаючої підказки при наведенні курсора миші на прокоментований осередок;

о заповнювати автоматично з коректуванням — осередок заповнюється і автоматично, і уручну. Тобто, автоматично значення розраховується поданим інформаційної бази, а користувач:

  1.  або додає своє значення коректування (у полі нижньої частини звіту) — в цьому випадку в самому осередку відображається сума цих двох значень
  2.  або править значення в осередку - в цьому випадку значення коректування розраховується автоматично;

о заповнювати тільки автоматично і уручну не коректувати — початковий стан ясно-зеленого осередку: значення, введене в такий осередок уручну, при автоматичному заповненні звіту буде очищено;

•  Осередки зеленого кольору обчислюються автоматично на основі даних, введених в інші осередки.

13.4. Зберігання регламентованих звітів. Для роботи із збереженими регламентованими звітами призначений журнал звітів. Щоб відкрити журнал, слідує в довіднику «Регламентовані звіти» вибрати будь-який звіт і натиснути кнопку «Журнал звітів» верхній командній панелі.

З журналом регламентованих звітів можна працювати як із звичайним журналом документів системи «1С:Предприятие 8.0». У журналі відображається список всіх раніше сформованих і збережених звітів, причому якщо в журналі зберігається дуже велика кількість звітів, то для зручності перегляду за допомогою елементів, що управляють, у верхній частині вікна журналу можна відфільтрувати звіти по організації, виду звіту і періоду.

Будь-який раніше сформований звіт можна змінити і наново зберегти, причому, допустима зміна навіть організації. Але потрібно мати на увазі, що при цьому не відкривається вікно «стартової настройки» звіту, тому не можна змінити його період або вибрати іншу форму. За допомогою цього журналу раніше введені звіти можна повторно роздрукувати, видалити старі або неправильно заповнені звіти.

Тут же по кнопці «Новий» можна створити новий звіт, при цьому відкривається довідник «Регламентовані звіти» для вибору форми звіту.

13.5.Вивантаження регламентованих звітів в електронному вигляді.

Механізм вивантаження звітів в електронному вигляді активізується при натисненні на кнопку «Вивантажити у формат ГНАУ ()», розташованої на нижній командній панелі форми кожного звіту, для якого передбачено таке вивантаження. При натисненні на цю кнопку на екрані з'явиться стандартне діалогове вікно сервісної обробки.

Для вивантаження даних звіту потрібно вказати каталог для його збереження і натиснути кнопку «Виконати». Разом з набором регламентованої звітності поставляються і ХМ1_-схемы, по яких відбувається формування програмою ХМ1--файлов зданими звітів.

Для забезпечення можливості такого вивантаження, в конфігурації передбачений довідник «Податкові інспекції», групи в якому відповідають регіонам України, а елементи - податковим інспекціям, Завантаження/оновлення даних цього довідника проводиться по кнопці «Завантажити».

Елементи цього довідника використовуються при вивантаженні звітів в електронному вигляді.




1. Особенности государственной службы субъекта Российской Федерации
2. Ижевский государственный технический университет Кафедра Экономики и менеджмента ОТЧЕ
3. предварительная проверка документации проведение анализа документов подготовка к проведению аудита на м
4.  Особую роль в различных формах поведения играет половое поведение
5. . Настоящие Правила имеют целью обеспечить необходимоеединство регулирования отношений по бытовому обслужи
6. руб. Наименование налогов 1997г
7.  03 000 ПЗ ЗМІСТ Вступ
8. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства1
9. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук Луганськ 2007 Ди.
10. на тему договір міни Виконав- студент 3 курсу 2 груп
11. это- Правовой акт который содержит индивидуальное властное предписание вынесенное компетентным органом
12. Особенности формирования и пути развития платежной системы Республики Беларусь
13. Требование о выселении было предъявлено МВД субъекта РФ в связи с окончанием срока службы в органах внутрен
14. Средняя общеобразовательная школа 4 п
15. докладов и выступлений членов СНК
16. КОНТРОЛЬНАЯ РАБОТА 2 1 семестр 1 курс 20122013 уч
17. Лекция N 1 Элементы электрических цепей
18. Финансовый менеджмент или управление финансами предприятия означает управление денежными средствами
19. Маркетинговая среда фирмы Маркетинговая среда фирмы это совокупность активных субъектов и сил действую
20. Бланки строгой отчетности