Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Охорона довкілля від забруднення вуглеводневої сировини

Работа добавлена на сайт samzan.net:


«Охорона довкілля від забруднення вуглеводневої сировини»

                     

Виконала

Учениця 11-Б класу

Проніної Єлизавети 

Охорона довкілля від забруднень під час переробки вуглеводневої сировини - одна з необхідних умов сталого розвитку країни. Проблема відходів, що утворюються внаслідок переробки вуглеводневої сировини, актуальна не лише в природоохоронному аспекті. Адже ці речовини здебільшого є цінними матеріальними ресурсами. їхнє комплексне використання сприятиме істотному зниженню темпів споживання первинних природних ресурсів, передусім невідновлюваних. Саме до таких, як вам уже відомо, належать природний і супутній нафтові гази, нафта й вугілля.

Природний газ (пригадайте, які вуглеводні входять до його складу) небезпідставно вважають екологічно чистим паливом. Однак з видобутком цієї корисної копалини, її використанням як джерела енергії і сировини в органічному синтезі пов’язана низка екологічних проблем. І метан (головна складова природного газу), і продукт його повного окиснення - вуглекислий газ - зумовлюють виникнення парникового ефекту (пригадайте за малюнком 10.1 суть цього негативного явища, що ви вивчали торік).

Нафта і нафтопродукти — важливі енергетичні й сировинні ресурси. Однак унаслідок промислової переробки нафти і використання нафтопродуктів як палива утворюється багато речовин-забруднювачів, про які вже йшлося раніше. Тож попереднє очищення нафти також зменшує техногенне навантаження на довкілля.

Смог (аерозоль з диму, туману й пилу, один з видів забруднення повітря) - одна з першопричин забруднення повітряного середовища - багато в чому зумовлений використанням нафтопродуктів як моторних палив. Саме тому актуальним заходом зі зменшення забруднення атмосфери є використання в автомобілях каталітичного нейтралізатора (мал. 10.3). У цьому при-

Строї шкідливі складові вихлопу - чадний газ, оксиди Нітрогену, недопалені вуглеводні - перетворюються на вуглекислий газ, азот і воду. Це має неабияке значення для зменшення забруднення довкілля канцерогенними і мутагенними поліконденсованими ароматичними вуглеводнями, передусім - бензопіреном.

Дуже небезпечним для довкілля є потрапляння нафти і продуктів її переробки в природні водойми, підземні води тощо. Здатність нафти вкривати тонкою плівкою значні частини акваторії за порівняно невеликих розливів призводить до вкрай негативних наслідків.

Нафта не змішується з водою, однак її викиди згубні для водоростей, молюсків, ракоподібних тощо. Морські ссавці потерпають від нафтового забруднення, оскільки їхнє хутро вкривається шаром нафти, що проникає крізь шкіру й отруює тварин. Однак найбільшої шкоди зазнають рибоїдні птахи: нафта просочує й склеює їхнє пір’я (мал. 10.4). Це унеможливлює політ. Наслідком погіршення теплоізоляції тіла стає загибель від переохолодження. Також знижується плавучість, і птах тоне у воді. Намагання птаха почистити пір’я призводить до заковтування вуглеводнів і отруєння.

Темна нафтова плівка на поверхні моря знижує освітленість товщі води, інтенсивність фотосинтезу у фітопланктоні слабшає, зменшується обсяг кисню, що він виробляє. Необхідність охорони морського середовища від нафти істотно зросла в зв’язку з інтенсивною розробкою морських нафтових родовищ. Наразі використовують різноманітні сорбенти, за допомогою яких збирають і видаляють нафту з поверхні води, ґрунту тощо.

Кам’яне вугілля ж паливо має істотні недоліки, найголовніший поміж яких — небезпечність для довкілля. Науковці встановили, що саме спалювання вугілля є основним антропогенним чинником глобального потепління. Адже вироблення 1 кВт • год електроенергії на вугільній станції спричиняє значно більший викид парникових газів, ніж на газовій станції.

Окрім них, у довкілля надходять вугільний пил, сажа, чадний газ, отру», ні сполуки Нітрогену, Сульфуру, Меркурію, Кадмію. Берилію, Плюмбуму, Арсену, Селену тощо. Унаслідок фізико-хімічних процесів, що відбуваються у відходах видобутку та переробки вугілля, токсичні сполуки мігрують у ґрунти, підземні й ґрунтові води, а звідти потрапляють у живі організми.

На жаль, альтернативи використанню вугілля в енергетиці, особливо в країнах, що розвиваються, нині немає. Тому нагальним завданням є зниження екологічних збитків від його використання. Цього можна досягти запровадженням нових технологій. Наразі досліджують економічну доцільність використання як палива вугілля ультратонкого помелу, водно-вугільної суспензії, спалювання вугілля у чистому кисні з наступним очищенням димових газів і утилізацією вуглекислого газу, спалювання в киплячому шарі1 тощо.

Дізнайтеся більше... Науковці Массачусеїського технологічної о інституту (MIT-Massachusetts Institute of Technology) розробили мембрану із сітки на - нодротинок для очищення нафтових плям. Мембрана, товщина якої приблизно така сама, як в аркуша паперу, здаїна поглинати у воді нафту або інші органічні забруднювачі, маса яких у 20 разів більша за масу самої мембрани.

У науково-виробничому підприємстві «ЕкоНад» (м Одеса) створено мікробний препарат «Еконадін» - сорбент і біодеструктор вуглеводнів нафти, розроблено безпечні та економічно ефективні методи ліквідації аварійних розливів нафти і нафтопродуктів, відновлення ґрунтів піщаних пляжів, біологічного очищення водних об’єктів, забруднених нафтою.

Комплексно шикористання вугільної сировини важливіш західні збереження довкілля. Наприклад, у вугіллі Донбасу, породних відвалах, що утворюються під час його видобутку і збагачення, а також у відходах після їхнього використання, містяться чи не всі хімічні елементи періодичної системи Д. І. Менделєєва. Приміром, з породних відвалів і відходів золи і шлаку можна вилучати практично безкоштовну сировину для виробництва алюмінію. У вугіллі та продуктах його переробки міститься Германій, його використання для синтезу біологічно активних германійорганічних сполук економічно с дуже привабливим. Адже за приблизними оцінками світові запаси Германію у свинцево-цинкових рудах становлять близько 1360 т, а у розроблюваних вугільних родовищах 4500 т. У вугіллі і відходах його переробки міститься багато цінних мікроелементів, зокрема Лурум і Арген - тум. До того ж переробка відходів для одержання цінної сировини дозволить вивільнити земельні площі для їхнього подальшого використання.

Технічно політика коксохімічної підгалузі ґрунтується на постійному впровадженні останніх досягнень у технології коксування і переробки продуктів вуглехімії з обов’язковим розроблянням природоохоронних заходів. Це істотно знижує екологічне навантаження на довкілля, особливо в містах, де розташовано коксохімічні підприємства.

На всіх коксохімічних заводах України запроваджено екологічні програми, спрямовані на зниження обсягу викидів забруднюючих речовин. Йдеться про будівництво і переоснащення цехів з очищення коксового газу від
сірководню, використання спеціальних пилових фільтрів в установках з підготовки вугілля і сортування коксу. Ефективним є використання нових коксових батарей із сучасним комплексом природоохоронних заходів, як-от: газощільні двері, без - пилове завантаження і видача коксу, гасіння коксу інертним газом або очищеною стічною водою з установкою краплевідбійників. Зменшенню екологічних ризиків сприяє використання турбогенераторів для вироблення електроенергії з надлишків коксового газу, ліквідація неорганізованих викидів токсичних речовин (бензену, нафталену, фенолу, ціановодню) за рахунок теплообмінного обладнання закритого типу, термокаталітичне окиснення тощо.

Про головне

  1.  Охорони довкілла від забруднень під час переробки вуглеводневої сировини - одна з необхідних умов сталого розвитку країни.
  2.  Спалювання вуглеводневої сировини і продуктів її переробки - основний антропогенний чинник глобального потепління.
  3.  Природний газ - екологічно чисте паливо.
  4.  Небезпечні забруднювачі, що утворюються під час переробки вуглеводневої снроинни: нарникоаі гали, чадний гал. токсичні сполуки Нітрогену й Сульфуру, Меркурію, Плюмбуму, ароматичні вуглеводні та їхні похідні, ціановодень.
  5.  Відходи під переробки вуглеводневої речовини здебільшого є цінними матеріальними ресурсами. Комплексне використання вуглеводневої сировини - важливий захід зі збереження довкілля.
  6.  Відповідальна поведінка кожного - внесок у боротьбу з глобальним потеплінням.




1. тема 1Право на защиту 2
2. вещания Дата- Автор- М
3. ~атынасты~ ~орытындысын не деп атаймыз Кедендік ба~ылау органдарында бас~ару ж~йесі Бас~ару механизімі
4. Тема 11 Производственное планирование и составление бизнеспланов
5. История происхождение муранского (венецианского) стекла
6. Изучение устройства и принцип действия контакторов постоянного и переменного тока.html
7. Методические указания для самостоятельной работы студентов по физике Механика Часть 1
8. Тема- Удельное электрическое сопротивление терригенных осадочных пород параметры УЭС Р Рп Рн уравнение А
9. Тема- ТО и ТР системы питания дизельных двигателей
10. Для большинства людей заработная плата является основным источником дохода и средством существования
11. История рекламы в Северной Америке
12. История развития латинского языка
13. варианте что написан чуть выше читатель без труда узнает в нем коллаж составленный из заглавий двух пожалу
14. Термодинамический анализ эффективности агрегатов энерготехнологических систем
15. Економічна інформатика MS ccess Призначення форм та їх основні типи
16. Обмен жилых помещений
17. Вариант 1 Выберите один наиболее правильный ответ 1.html
18. Пропускная способность автодорог
19. на тему- Обґрунтування господарських рішень щодо рівня ціни на окремі види продукції на прикладі ПСК
20. го века огромную роль в своем творчестве отводили теме России