У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Вимоги до уроку Ушинського

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 5.4.2025

Вимоги до уроку Ушинського

Ушинський був видатним дидактом і педагогом-методистом. Свої дидактичні погляди він виклав, головним чином, в роботах «Керівництво до викладання рідного слова», «Педагогічна подорож по Швейцарії». Він не лише розробив кардинальні проблеми дидактики, але й реалізував основні ідеї в своїх підручниках «Рідне слово» та «Дитячий світ». Дидактику він поділяв на загальну і спеціальну. Загальна дидактика — це загальні правила навчання, загальний план навчання, а спеціальна повинна подавати правила викладання окремих наук.

Щоб правильно навчати дітей, розвивати розумові здібності, говорив він, треба добре знати їх індивідуальні та психологічні особливості, основні закономірності, загально педагогічні і дидактичні принципи навчання, які він виводив із закономірностей процесу пізнання, добре розуміючи відмінності між процесом наукового пізнання і учіння. Ушинський ставив перед навчально-виховним процесом три завдання: освітнє, виховне, розвиваюче, які мають реалізуватися через зміст та методи навчання. Він зробив спробу встановити критерії відбору змісту навчального матеріалу для школи:

відповідність змісту рівню розвитку науки;

важливість і значення для життя людини кожного знання, що дається в школі;

врахування вікових особливостей і можливостей дітей при побудові навчального курсу;

народність, тобто переважне вивчення батьківщини в усіх навчальних дисциплінах.

У навчанні треба передбачати: зміст і дозування навчального матеріалу, посильність його для учнів, міцність засвоєння знань, зв'язок з життям, наочність, емоційність, виховуюче навчання тощо. Усі ці педагогічні дидактичні принципи навчання детально розробляються в його творах, хоча самого терміну «принцип» в дидактиці Ушинського ще немає. Він називає їх як «необхідні умови будь-якого викладання».

Заслуга вченого полягає в тому, що дидактичні принципи він розглядав у тісному зв'язку з формами та методами навчання. Великий педагог багато уваги приділяв у своїй педагогічній системі уроку. Необхідною умовою успішної організації навчальних занять має бути заняття з постійним складом учнів, сталим розкладом класних занять, з поєднанням фронтальних та індивідуальних форм при умові ведучої ролі вчителя.

Кожний урок повинен мати цільову установку, бути закінченим і носити виховуючий характер. Враховуючи порівняно швидку стомлюваність дітей (особливо молодшого шкільного віку), Ушинський рекомендував переміну занять і різноманітність методів. Види навчальних занять на уроках можуть бути різні: повідомлення нових знань, вправи, повторення пройденого, облік знань, письмові і графічні роботи учнів. Надаючи великого значення розвитку у дітей вміння самостійно працювати, Ушинський радив включати до уроку самостійні роботи з усіх предметів. В дидактичній системі Ушинського особливе місце займають питання початкової народної школи. Право на виховання педагог розглядав як природне право кожної людини. Визнаючи головним засобом виховання — навчання, він робив висновок, що навчання, і особливо навчання в початковій народній школі повинно бути загальним. В запровадженні загального обов'язкового початкового навчання Ушинський бачив могутній фактор прогресу народу і країни.

Ушинський виділив комбінаторний урок, урок усних практичних вправ, урок письмових вправ, урок оцінки знань.




1. Применение малых напряжений
2. Тема- Расчет нелинейных цепей постоянного тока 1
3. Влияние женщин на становление дворянской культуры XIX века
4. Цели определяют принципы содержание формы и методы его деятельности
5. тема надзора за исполнением налогового законодательства законностью и полнотой мер принимаемых органами
6. Евгений Онегин и Герой нашего времени
7. Лекция 9. Международные отношения и внешняя политика
8. сталинской историографии связывали с полководческим гением этого отца народов
9. культурного відродження України про осмислення непростих уроків революції
10. взрыв эмиграции из Ирландии в США вследствие картофельного голода ервая волна миграции 80е гг