Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Проректор з навчальної
та методичної роботи
__________М.М. Касьяненко
“___”_______________200__р.
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
І ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ
з дисципліни “Фінансовий облік”
для підготовки бакалаврів
заочної форм навчання
за напрямом “Економіка і підприємництво”
спеціальності 6.030509 “Облік і аудит”
Сімферополь 2013
Мета курсової роботи закріпити та систематизувати теоретичні знання, навчитися використовувати їх у бухгалтерській практиці, а також залучати студентів до науково-дослідницької роботи.
У курсовій роботі подаються теоретичні основи бухгалтерського обліку в сучасних умовах господарювання, інструктивні матеріали, висвітлюються питання, викладені в спеціальній економічній літературі.
Курсова робота виконується згідно з тематикою, затвердженою кафедрою бухгалтерського обліку та узгодженою з викладачем-керівником. Не дозволяється написання курсової роботи з однієї і тієї ж теми двома студентами в одній академічній групі.
Студенти заочної форми навчання керуються досвідом і потребами виробничої діяльності того підприємства, на якому вони працюють.
Студент разом з керівником розробляє план курсової роботи, узгоджує графік її виконання, визначає конкретні джерела, на підставі яких буде проводитись дослідження. Курсова робота, виконана тільки за літературними джерелами без використання практичного матеріалу до захисту не допускається.
2. Зміст курсової роботи
2.1. Загальні вимоги
Тема курсової роботи знаходить своє відображення у змісті, що складається із вступу, основної частини, висновків, списку використаних джерел та додатків. Зміст курсової роботи повинен передбачати послідовний, логічний звязок викладення результатів дослідження і відображати її суть, а усі частини курсової роботи повязані між собою, доповнювати та поглиблювати одна одну.
Методика ведення бухгалтерського обліку викладається на практичному матеріалі підприємства з використанням даних за останній звітний період, на підставі яких проводяться розрахунки, бухгалтерські записи і робляться обґрунтовані висновки. Обробка конкретної інформації повинна орієнтуватися на використання компютерної техніки.
Текст курсової роботи викладають від третьої особи, без використання займенників “я”, “ми”. Таких термінів, як “за нашого часу”, “тепер”, “у цьому році”, “в минулому році” потрібно уникати. Краще вказувати конкретно рік і місяць.
Не допускається скорочення слів і назв. Не рекомендується перенасичувати текст спеціальними термінами, тобто ускладнювати читання.
За зміст курсової роботи, достовірність та обєктивність усіх даних відповідає студент автор роботи.
Загальний обсяг курсової роботи (без списку використаних джерел та додатків) 35 40 сторінок рукописного тексту (2326 сторінок при друкуванні курсової роботи з використанням шрифтів текстового редактора Word розміру 14 з полуторним міжрядковим інтервалом).
2.2. Титульний лист, завдання на
курсову роботу та зміст
Курсова робота починається з титульного листа. (дод. А1).
Обрані студентами теми курсових робіт повинні бути узгоджені з керівником, розглянуті й затверджені рішенням кафедри. Науковий керівник видає студенту завдання на виконання курсової роботи (дод. А2) і погоджує календарний графік його виконання. Завдання на виконання курсової роботи повинно міститись у курсовій роботі після титульної сторінки.
За титульним листом і завданням вказується зміст роботи (дод. А3). У ньому перелічуються: вступ, параграфи основної частини (47 параграфів), висновки, список використаних джерел та додатки із вказівкою сторінок, на яких вони розміщуються у тексті. Кожен параграф має свою назву. До параграфа можуть входити окремі питання (2 4 у кожному).
2.3. Вступ
У вступі необхідно:
розкрити роль і значення обліку з обраної проблеми в сучасних умовах господарювання;
обґрунтувати актуальність теми і важливість її для конкретного підприємства;
вказати мету та завдання курсової роботи;
розкрити ступінь вивчення обраної проблеми в економічній літературі;
вказати базу дослідження, за матеріалами якої виконується курсова робота, та дати їй коротку економічну характеристику (показати виробниче призначення та рівень економічного розвитку на основі переліку економічних показників діяльності обєкта дослідження, зведених у таблицю (дод. А4)). При цьому основну увагу необхідно звернути на показники з обраної проблеми бухгалтерського обліку;
вказати джерела обліку (первинні документи, облікові реєстри з досліджуваної проблеми, форми звітності), що були використані під час написання курсової роботи.
Обсяг вступу 5 сторінок рукописного тексту (3 сторінки при друкуванні курсової роботи з використанням шрифтів текстового редактора Word розміру 14 з полуторним міжрядковим інтервалом).
2.4. Основна частина
Основна частина розкриває зміст курсової роботи.
На початку кожного параграфу необхідно вказати, які питання в ньому будуть розглянуті, а в кінці параграфу викласти основні висновки. Між двома суміжними параграфами повинен бути взаємозвязок.
У першому параграфі повинні висвітлюватися загальні теоретичні питання (суть і економічний зміст понять, дослідженню яких присвячена курсова робота).
Наприклад, суть і зміст поняття “основні засоби” або “прибуток”. Крім того, необхідно описати класифікацію досліджуваних обєктів обліку, подану вітчизняними та зарубіжними вченими-економістами; показати роль і значення досліджуваного питання в різні періоди розвитку економіки. Матеріал доцільно ілюструвати цифровими даними досліджуваного підприємства.
Наступні параграфи, як правило, є основою курсової роботи. У них викладаються результати досліджень з обраної проблеми на прикладі базового підприємства; дається оцінка роботи базового підприємства, за звітний період; наводяться необхідні розрахунки та бухгалтерські записи; розкриваються причини виявлених недоліків та реальні можливості реалізації позитивного досвіду. При цьому зміст питання потрібно розкривати так, щоб практика ведення бухгалтерського обліку розглядалася в сучасних умовах господарювання.
У даних параграфах курсової роботи методику обліку необхідно висвітлювати за такою схемою: спочатку описати діючу методику бухгалтерського обліку, дати їй критичну оцінку (якщо в цьому є потреба), а потім викласти порядок її застосування на практиці базового підприємства. Коли діюча методика бухгалтерської роботи відповідає сучасним вимогам роботи підприємства, то студент перевіряє, як виконуються її можливості з метою пошуку резервів покращення виробничо-господарської діяльності.
Якщо студент знає декілька методик обліку того чи іншого явища, то в курсовій роботі наводяться обидві, причому студент повинен розглянути їх критично, а саме: висвітлити переваги і недоліки кожної методики і дати пропозиції щодо їх удосконалення та можливості використання наведених методик в умовах використання компютерної техніки.
Висвітлення питань ведення первинного, аналітичного, синтетичного обліку та складання звітності потрібно розглядати як складові частини в єдиній системі.
На підставі дослідження практики ведення бухгалтерського обліку на базовому підприємстві в параграфах курсової роботи обґрунтовуються конкретні пропозиції, спрямовані на його удосконалення.
При написанні курсової роботи, крім навчального матеріалу, необхідно використовувати діючий інструктивний матеріал, а також практичні облікові та звітні матеріали підприємства.
Оскільки виклад методики бухгалтерського обліку проводиться на практичному цифровому матеріалі, до курсової роботи потрібно прикласти заповнені документи (первинні, зведені, накопичувальні тощо), реєстри аналітичного та синтетичного обліку (журнали, відомості, машинограми тощо), звітні форми, і на основі їх даних показати методику обліку, можливості та шляхи її подальшого вдосконалення, впровадження комплексної компютерної обробки облікової інформації.
У тексті курсової роботи необхідно відобразити господарські операції на рахунках бухгалтерського обліку відповідно до підсумкових сум облікових реєстрів.
Бухгалтерські проводки потрібно подавати по тексту або зводити в таблицю. Запис по тексту простої бухгалтерської проводки виконується таким чином:
зараховані обєкти до складу основних засобів:
Дт 10 “Основні засоби”
Кт 15 “Капітальні інвестиції” 12 140 грн. (ж 4).
При здійсненні складної бухгалтерської проводки запис виконується наступним чином:
перераховані кошти постачальникам за обладнання:
Дт 631 “Розрахунки з постачальниками та підрядниками”
5 000 грн.
Кт 311 “Поточні рахунки в національній валюті” 3 000 грн. (ж 1)
Кт 312 “Поточні рахунки в іноземній валюті” 2 000 грн. (ж 1)
При викладі матеріалу з кожного питання необхідно повязувати методику обліку з використанням компютерної техніки, що є на підприємстві.
У параграфі з обліку в умовах використання сучасних засобів компютерної техніки необхідно розкрити процес обліку відповідного обєкта при використанні програмного забезпечення “1С-Бухгалтерія” або програмного забезпечення, що використовується на досліджуваному підприємстві. При цьому рекомендується така послідовність викладу матеріалу:
загальна характеристика програмного забезпечення та компютеризація предметної області;
постановка задачі;
опис вхідної інформації;
технологія обробки інформації;
перелік та характеристика вихідної інформації.
Обсяг основної частини курсової роботи 2530 сторінок рукописного тексту (1720 сторінок при друкуванні курсової роботи з використанням шрифтів текстового редактора Word розміру 14 з полуторним міжрядковим інтервалом).
2.5. Висновки
Висновки повинні складатися з короткого викладення основних підсумків курсової роботи і пропозицій, спрямованих на вдосконалення бухгалтерського обліку на даному підприємстві, та є результатом виконаної студентом дослідної роботи. Висновки містять узагальнені внутрішньо-господарські резерви, пропозиції щодо усунення порушень і зловживань. Крім того, у висновках роботи відображають й інші переваги, повязані з реалізацією пропозицій, розроблених автором.
Обсяг висновків 5 сторінок рукописного тексту (3 сторінки при друкуванні курсової роботи з використанням шрифтів текстового редактора Word розміру 14 з полуторним міжрядковим інтервалом).
2.6. Список використаних джерел
У списку використаних джерел повинні бути вказані лише ті, що дійсно використовувалися.
Список використаних джерел розміщують в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків та нумерують у порядку зростання. Список використаних джерел подається на мові оригіналу.
Список літературних джерел обовязково повинен містити прізвище та ініціали автора, повну назву джерела (при необхідності номер тому та зібрання творів), місто видавництва, видавництво та рік видання, кількість сторінок чи посилання на сторінки. Загальний обсяг книги в сторінках вказується у тому випадку, коли посилання на неї проводиться повністю або відмічаються сторінки (від... до), якщо посилання відносяться до окремої частини літературного джерела.
Список використаних джерел повинен містити 1520 джерел.
Зразок оформлення списку використаних джерел
Навчальні посібники, підручники, монографії: один, два або більше авторів Складові частини журналу Тези доповідей Закони Інструкції Методичні рекомендації Положення |
Білуха М.Т. Курс аудиту / М.Т. Білуха. К.: Товариство «Знання», КОО, 2008. 574 с. Бухгалтерський фінансовий облік: Підручник / За ред. проф. Бутинця Ф.Ф., колектив авторів. 8-ме вид., доп. і перероб. Житомир: ПП «Рута», 2009. 912 с. Зубилевич С.Я. Основы аудита / С.Я. Зубилевич, С.Ф. Голов. К.: Ділова Україна, 2006. 374 с. Голубєва Л. Порядок складання балансу // Все про бухгалтерський облік. 2012. № 9 (676). С. 48. Хомякова В.І. Дослідження динаміки формування грошових потоків підприємства // Мат. конф. “Теорія і практика перебудови економіки”. Черкаси: ЧІТІ, 2012. С. 4243. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні: Закон України від 16.07.99 № 996-XIV // Бухгалтерія. 2011. № 52/2. С. 612. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобовязань і господарських операцій підприємств і організацій. Затв. нак. Мінфіну України від 30.11.99 № 291 і зареєстрована Міністерством юстиції України 21.12.99 за № 893/4186 // Бухгалтерія. 2011. № 52/2. С. 1464. Методичні рекомендації по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку малими підприємствами. Затв. Наказом Мінфіну України від 25.06.03 № 422 // Баланс. 2011. № 33. С. 422. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку “Баланс”. Затв. наказом Мінфіну України від 31.03.99 № 87 і зареєстровано Міністерством юстиції України 21.06.99 за № 396/3689 // Все про бухгалтерський облік. 2012. № 22. С.1215. |
2.7. Додатки
Оформленню додатків у курсовій роботі потрібно приділити увагу, оскільки їх кількість та якість свідчать про те, наскільки глибоко та конкретно студент вивчив практичні та теоретичні матеріали з обраної теми, як старанно підібрав ці матеріали і наскільки ґрунтовно підтверджено висновки та пропозиції, відображені у курсовій роботі.
Додатки подаються в кінці курсової роботи у вигляді форм первинних, зведених документів, облікових реєстрів. В обовязковому порядку в додатках повинні міститися форми фінансової звітності „Баланс” та „Звіт про фінансові результати” за відповідний звітний період поточного і попереднього років.
У додатки необхідно також виносити допоміжний матеріал, який при включенні в основну частину захаращує текст (проміжні розрахунки; таблиці допоміжних та вихідних цифрових даних; інструкції, методики, розроблені в процесі виконання роботи; ілюстрації допоміжного характеру; запропоновані форми документів тощо).
Додатки оформляють як продовження роботи на наступних її сторінках, розміщуючи їх у порядку появи посилань у тексті роботи.
Кожен додаток повинен починатися з нової сторінки, мати заголовок, надрукований угорі малими літерами (з першої великої) симетрично відносно тексту сторінки. Посередині рядка, над заголовком малими літерами (з першої великої) друкується слово “Додаток ___” , велика літера, що позначає додаток та його номер.
Додатки потрібно позначати послідовно, великими літерами української абетки, за винятком літер Г, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь.
Нумерація додатків здійснюється в межах кожного питання. Наприклад, додатки до вступу: А 1, А 2 і т.д.; додатки до параграфа 1: Б 1, Б 2, Б 3 і т.д.; додатки до параграфа 2: В 1, В 2, В 3 тощо.
Текст кожного додатка за необхідності може бути поділений на розділи й підрозділи, які нумерують у межах кожного додатка. Наприклад, додаток В 3.1; додаток Д 4.2 тощо.
Ілюстрації, таблиці і формули, що розміщені в додатках, нумерують у межах кожного додатка, наприклад, рис. Д 1.2 другий рисунок додатка Д 1; формула А 1.1 перша формула додатка А1.
У разі посилання у тексті на додатки, вказується їх номер, наприклад, (дод. А1).
Документи, що додаються та використовуються у курсовій роботі, облікові реєстри, форми звітності та інші матеріали повинні бути правильно оформлені (усі реквізити заповнені) та достовірні. Замість підпису на документах вказуються прізвища посадових осіб. Додатки, розміри яких більші формату А4, враховують як одну сторінку і згортають за форматом листів курсової роботи.
3. Вимоги до оформлення курсової роботи
3.1. Загальні вимоги
Курсова робота повинна відповідати певним вимогам щодо оформлення. Текст роботи необхідно написати чітким почерком, пастою або чорнилом чорного кольору, без скорочень, на одній стороні аркуша білого паперу формату А4 (розмір 210 x 297 мм) або надрукувати із використанням шрифтів текстового редактора Word розміру 14 з полуторним міжрядковим інтервалом. При написанні курсової роботи таблиці, формули й рисунки необхідно виконувати тільки чорною пастою або чорнилом. Нумерація та будь-які виділення по тексту не допускаються.
Загальний обсяг курсової роботи (без списку використаних джерел та додатків) повинен становити 3540 сторінок рукописного тексту та 2326 сторінок при друкуванні курсової роботи з використанням шрифтів текстового редактора Word розміру 14 з полуторним міжрядковим інтервалом. Обсяг вступу 5 сторінок рукописного тексту (3 сторінки при друкуванні курсової роботи з використанням шрифтів текстового редактора Word розміру 14 з полуторним міжрядковим інтервалом). Обсяг основної частини курсової роботи 2530 сторінок рукописного тексту (1720 сторінок при друкуванні курсової роботи з використанням шрифтів текстового редактора Word розміру 14 з полуторним міжрядковим інтервалом). Обсяг висновків 5 сторінок рукописного тексту (3 сторінки при друкуванні курсової роботи з використанням шрифтів текстового редактора Word розміру 14 з полуторним міжрядковим інтервалом).
Текст повинен мати поля з чотирьох боків аркуша таких розмірів: ліве 20мм, праве 10мм, верхнє 20мм, нижнє 20мм.
Виявлені при оформленні курсової роботи помилки, описи та графічні неточності повинні бути виправлені чорнилом чорного кольору після охайної підчистки чи зафарбовування. Не допускається більше двох виправлень на одній сторінці.
Заголовки структурних частин курсової роботи друкують великими літерами (ЗМІСТ, ВСТУП, ВИСНОВКИ, СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ) і розташовують посередині сторінки. Заголовки параграфів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацу. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою. Заголовки питань параграфа друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацу.
Відстань між заголовком (за винятком питань параграфа) та текстом повинна дорівнювати 3 інтервалам.
Не можна вміщувати заголовок у кінці однієї сторінки, а текст починати з іншої. Новий параграф допускається починати на тій же сторінці, на якій закінчився попередній, за умови, що на ній поміститься 23 рядки тексту.
Матеріали в курсовій роботі необхідно розташувати в наступній послідовності:
титульна сторінка (див. дод. А 1);
завдання наукового керівника (див. дод. А 2);
зміст курсової роботи (див. дод. А 3);
вступ;
параграфи та питання основної частини;
висновки;
список використаних джерел;
додатки.
Після закінчення списку використаних джерел, відступивши на 2 інтервали праворуч, студент вказує дату написання курсової роботи (наприклад, 22.10.12 р.) і ставить підпис.
Останній етап завершення курсової роботи її зовнішнє оформлення. Аркуші роботи вирівнюють по правому та нижньому краях та прошивають.
Закінчена курсова робота подається на кафедру для перевірки і отримання відгуку наукового керівника.
3.2. Нумерація
Сторінки нумерують у правому верхньому куті арабськими цифрами без знака № та крапки в кінці. Список використаних джерел та додатки також входять до загальної нумерації. Починається нумерація з титульного листа (без позначення на ньому сторінки).
На титульному листі та листі із завданням нумерація не проставляється, але вони включаються в загальну нумерацію сторінок.
Такі структурні частини курсової роботи, як ЗМІСТ, ВСТУП, ВИСНОВКИ, СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ не мають порядкового номера.
Кожен параграф має порядковий номер, наприклад: 1. Характеристика основних засобів, їх класифікація та оцінка. Питання параграфа нумерують у межах параграфа. Номер питання параграфа складається з порядкового номера параграфа та номера питання, наприклад, 2.3. (третє питання другого параграфа). У кінці номера параграфа чи питання ставиться крапка.
Ілюстрації і таблиці потрібно розміщувати відразу після посилання на них у тексті роботи.
Ілюстрації позначають словом “Рис.” і нумерують послідовно в межах параграфа. Номер ілюстрації повинен складатися з номера параграфа і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка. Наприклад, рис.1.2 (другий рисунок першого параграфа). Номер ілюстрації, її назву і пояснювальні підписи розміщують послідовно під ілюстрацією.
Таблиці також нумерують послідовно в межах параграфа. Номер таблиці повинен складатися з номера параграфа і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка. Наприклад, таблиця 1.2 (друга таблиця першого параграфа). Надпис Таблиця із зазначенням номера розміщують у правому верхньому куті над заголовком таблиці.
Якщо таблиця не вміщується на одній сторінці, можна перенести її на іншу; у такому випадку вертикальні рядки (графи) під заголовками таблиці необхідно пронумерувати, а на наступній сторінці замість заголовка в правому верхньому куті пишеться Продовж. табл.1.2.
Формули нумерують послідовно в межах параграфа. Але нумерувати потрібно лише ті формули, на які є посилання в подальшому тексті. Номер формули повинен складатися з номера параграфа і порядкового номера формули в параграфі, між якими ставиться крапка. Номери формул пишуть біля правого поля аркуша на рівні відповідної формули в круглих дужках, наприклад, 3.1 (перша формула третього параграфу).
3.3. Ілюстрації, таблиці і формули
Ілюстрації (дод. Б1) чи таблиці (див. дод. А4) повинні відповідати тексту. Вони розміщуються по тексту після першого згадування про них на цілому аркуші або його частині та мають окрему порядкову нумерацію (в межах параграфа). При цьому ілюстрації чи таблиці потрібно розміщувати так, щоб їх можна було розглядати без повороту або з поворотом за часовою стрілкою. Не рекомендується поміщати в роботу рисунки чи таблиці, розмір яких перевищує стандартний формат (210 x 297мм). Усі частини таблиць і рисунків виконуються в одному кольорі, всі лінії мають бути однієї товщини.
На одній сторінці може розміщуватись декілька ілюстрацій чи таблиць, але вони обовязково повинні розділятися текстом. Не допускається розрив речення таблицею.
Кожен рисунок повинен мати підпис, який має такі основні елементи:
найменування графічного чи іншого сюжету, що позначається скороченим словом “Рис.”;
порядковий номер ілюстрації;
тематичний заголовок ілюстрації, що містить текст із якомога стислою характеристикою зображеного;
експлікацію, яка будується так: деталі сюжету позначають цифрами, що виносять у підпис, супроводжуючи їх текстом.
За наявності на рисунку суцільної та розривної (пунктирної) чи іншої лінії після рисунку перед його назвою повинні бути подані умовні позначення з поясненням.
Наприклад:
Умовні позначення: прямий взаємозвязок між
показниками;
зворотний звязок.
Цифровий матеріал, поданий у динаміці, краще подати у вигляді графіків і побудувати їх так, щоб не було великих вільних ділянок. Написи на осях графіка повинні бути короткими і не виходити за межі координатної сітки. На них обовязково позначають величини і відповідні розміри у прийнятих скороченнях.
Цифровий матеріал подають, як правило, у вигляді таблиць. Кожна таблиця повинна мати назву (заголовок), що розміщується симетрично над таблицею та наводиться жирним шрифтом, і порядковий номер, що вказується в правому верхньому куті над заголовком. Номер таблиці складається з номера параграфа і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад, таблиця 1. 2 (друга таблиця першого параграфа). Слово “таблиця” і заголовок пишуть з великої літери і не підкреслюють.
За логікою побудови таблиці її логічний субєкт, або підмет (позначення тих предметів, що в ній характеризуються), розміщують у боковику, головці, чи в них обох, а не у прографці; логічний предикат, або присудок таблиці (тобто дані, якими характеризується підмет) у прографці, а не в головці чи боковику.
Зразок побудови таблиці
Таблиця (номер)
Назва таблиці
Головка Рядки (показники) |
Заголовки граф Підзаголовки граф |
|||||
Боковик (заголовки рядків) Графи (колонки)
Кожен заголовок над графою стосується всіх даних цієї графи, кожен заголовок рядка в боковику всіх даних цього рядка. Заголовки кожної графи чи рядка повинні бути короткими. Їх необхідно починати з великої літери, підзаголовки з маленької, якщо вони складають одне речення із заголовком, і з великої якщо вони є самостійними.
Висота рядків має бути не меншою від 8 мм. Графу “№ з/п” у таблицю вводити не потрібно.
Складаючи таблицю, необхідно врахувати наступне:
цифри, що вносяться в таблицю, повинні мати однаковий ступінь округлення (одиниці фізичних величин);
в асортиментних таблицях потрібно наводити як абсолютні, так і відносні показники;
якщо текст у графі таблиці складається з одного слова, то при повторенні його можна замінити лапками, якщо ж з двох і більше слів, то при першому повторенні замінюють виразом “те саме”, а далі лапками;
замінювати лапками повторення цифр, знаків і хімічних символів не дозволяється;
якщо цифрові або інші дані в якомусь рядку таблиці не подають, то в ньому ставлять прочерк;
якщо параметри, що входять до таблиці, мають однакову одиницю виміру (грн, см тощо), то її розміщують над таблицею;
цифри в графах таблиці повинні ставитися так, щоб вони у всій графі розташовувались одна під одною;
якщо таблиця не вміщується на одній сторінці, можна перенести її на іншу; у такому випадку вертикальні рядки (графи) під заголовками таблиці необхідно пронумерувати, а на наступній сторінці замість заголовка в правому верхньому куті пишеться Продовж. табл.1.2.
При використанні формул необхідно дотримуватись певних правил. Великі, громіздкі та нумеровані формули розміщують на окремих рядках. Нумерувати потрібно лише ті формули, на які є посилання в подальшому тексті. Номери формул пишуть арабськими цифрами біля правого поля аркуша на рівні відповідної формули в круглих дужках, наприклад, (3.1) (перша формула третього параграфу).
Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів потрібно наводити безпосередньо під формулою в тій послідовності, в якій вони наведені у формулі. Значення кожного символу та числового коефіцієнта потрібно подавати з нового рядка. Перший рядок пояснення починають зі слова “де” без двокрапки.
Формули повинні бути відокремлені від тексту. Вище і нижче кожної формули залишають інтервал, що становить не менше одного рядка.
Загальне правило пунктуації в тексті з формулами таке: формула входить до речення як його рівноправний елемент. Тому в кінці формул і в тексті перед ними розділові знаки ставлять відповідно до правил пунктуації.
3.4. Загальні правила цитування та посилання на
використані джерела
При написанні курсової роботи студент повинен робити посилання на додатки, ілюстрації, таблиці, формули, літературу.
При посиланні на використану літературу приводиться порядковий номер за списком використаних джерел, взятий у квадратні дужки, наприклад, [2]. Коли використовують відомості джерел із великою кількістю сторінок, тоді в посиланні необхідно точно вказати номери сторінок. Якщо джерела цитуються, то в кінці цитати, що закінчується лапками, ставиться порядковий номер використаного джерела та номер сторінки, на якій розміщена цитата наприклад, [2, с. 32] або [2, с. 3031].
Посилання на ілюстрації вказують порядковим номером ілюстрації (наприклад, як це видно з рис. 1.2).
Посилання на таблиці вказують порядковим номером таблиці. При цьому слово “таблиця” в тексті пишуть скорочено (наприклад, у табл. 1.3).
Посилання на формули вказують порядковим номером формули (наприклад, у формулі 3.2).
Посилання на раніше згадані рисунки, таблиці, додатки проводяться скороченим словом “дивись” (наприклад, див. рис.1.1).
Загальні вимоги до цитування такі:
текст цитати починається і закінчується лапками, та наводиться в тій граматичній формі, в якій він поданий у джерелі, зі збереженням особливостей авторського написання;
цитування повинно бути повним, без довільного скорочення авторського тексту та без перекручень думок автора. Пропуск слів, речень, абзаців при цитуванні допускається без перекручення авторського тексту і позначається трьома крапками;
кожна цитата обовязково супроводжується посиланням на джерело;
при непрямому цитуванні (переказі, викладі думок інших авторів своїми словами), що дає значну економію тексту, потрібно бути гранично точним у викладенні думок автора, коректним щодо оцінювання його результатів і давати відповідні посилання на джерело.
4. Організація виконання та захисту роботи
Підготовка до виконання курсової роботи починається з попереднього вивчення літератури. Після цього складається план майбутньої роботи, який узгоджується з науковим керівником.
Підбір джерел є самостійною роботою студента, в якій він повинен проявити ініціативу, вміння використовувати каталоги, бібліотечні довідники тощо. При підборі літератури потрібно використовувати найновіші видання й узгоджувати з керівником список підібраних джерел. Вивчення джерел необхідно починати з підручників та навчальних посібників, а потім переходити до робіт дослідницького характеру (монографій), наукових статей, інструктивних матеріалів тощо.
У визначений кафедрою термін повністю закінчена робота студентом подається на кафедру. Після перевірки науковий керівник відмічає у відгуку позитивні сторони і недоліки (якщо вони є), дає рекомендації для їх усунення, підготовки та захисту роботи. За необхідності доопрацювання, робота разом із відгуком повертається студенту для усунення недоліків. Доопрацюваний варіант повертається на перевірку разом з попереднім.
Курсова робота захищається при комісії, до складу якої входять викладачі кафедри, після допуску роботи до захисту науковим керівником.
5. Тематика курсових робіт з дисципліни “Фінансовий облік”
1. Форми бухгалтерського обліку та їх розвиток на сучасному етапі.
2. Облік касових операцій.
3. Облік операцій на рахунках у банках.
4. Облік валютних коштів та операцій в іноземних валютах.
5. Облік довгострокових фінансових інвестицій.
6. Облік цінних паперів.
7. Облік розрахунків із різними дебіторами.
8. Облік витрат майбутніх періодів.
9. Облік поточних зобовязань.
10. Облік короткострокових позик банку.
11. Облік довгострокових позик банку.
12. Облік розрахунків з бюджетом по податку на прибуток.
13. Облік розрахунків з бюджетом по податку на додану вартість.
14. Облік розрахунків з бюджетом по акцизному збору.
15. Облік розрахунків з бюджетом по місцевих податках та зборах.
16. Облік розрахунків з бюджетом по ресурсних платежах.
17. Облік розрахунків з бюджетом по інших платежах.
18. Облік розрахунків з бюджетом по податках із фізичних осіб.
19. Облік вексельних операцій.
20. Облік зобовязань з оренди.
21. Облік розрахунків по соціальному страхуванню.
22. Облік розрахунків з пенсійного забезпечення.
23. Облік основної заробітної плати.
24. Облік складу додаткової заробітної плати і інших заохочувальних та компенсаційних виплат.
25. Облік складових фонду оплати праці.
26. Облік розрахунків з оплати праці.
27. Облік та оцінка матеріалів.
28. Облік надходження виробничих запасів та формування їх собівартості.
29. Облік наявності та руху оборотних малоцінних та швидкозношувальних предметів.
30. Облік надходження та використання палива.
31. Облік наявності та використання запасних частин.
32. Облік наявності та руху тари.
33. Облік надходження та використання МШП.
34. Облік наявності та руху матеріалів на складах і в бухгалтерії.
35. Облік матеріалів та дорогоцінних металів.
36. Облік витрат виробництва та калькулювання собівартості продукції.
37. Облік прямих витрат.
38. Облік витрат основного виробництва.
39. Облік матеріальних витрат основного виробництва.
40. Облік діяльності допоміжних (підсобних) виробництв.
41. Облік та оцінка незавершеного виробництва.
42. Облік собівартості продукції та послуг допоміжних (підсобних) виробництв.
43. Облік втрат від браку та інших виробничих витрат.
44. Облік витрат за замовленнями та процесами виробництва.
45. Облік витрат за центрами виникнення і місцями відповідальності.
46. Облік випуску готової продукції та формування її собівартості.
47. Облік розрахунків з покупцями та замовниками.
48. Облік переоцінки матеріальних цінностей.
49. Облік капітальних інвестицій.
50. Облік наявності та руху основних засобів.
51. Облік зносу та амортизації основних засобів.
52. Облік витрат на поліпшення та модернізацію основних засобів.
53. Облік операцій з оперативної та фінансової оренди (лізингу) майна.
54. Облік нематеріальних активів.
55. Облік інших необоротних активів.
56. Облік власного капіталу.
57. Облік формування та зміни статутного капіталу в умовах різних форм власності та господарювання.
58. Облік забезпечення зобовязань.
59. Облік цільового фінансування і цільових надходжень.
60. Облік загальновиробничих витрат.
61. Облік адміністративних витрат.
62. Облік витрат з оплати праці.
63. Облік витрат зі збуту.
64.Облік доходів від звичайної діяльності.
65. Облік фінансових результатів діяльності.
66. Облік утворення прибутку та розрахунків по платежах із бюджетом.
67. Методика складання фінансової звітності та взаємозвязок її показників.
68. Фінансова звітність підприємства, порядок її складання та подання.
69. Методика складання бухгалтерського балансу.
70. Методика складання звіту про фінансові результати.
71. Методика складання звіту про власний капітал.
72. Методика складання звіту про рух грошових коштів підприємства.
73. Методика та порядок складання консолідованої фінансової звітності.
74. Облік процесу ліквідації та банкрутства підприємства.
75. Облік операцій на позабалансових рахунках.
76. Особливості ведення бухгалтерського обліку в малих підприємствах.
77. Особливості бухгалтерського обліку на підприємствах із
іноземними інвестиціями.
78. Облік експортних операцій.
79. Облік імпорту та реекспорту товарів.
80. Облік обмінних (бартерних) операцій та операцій із давальницькою сировиною.
81. Облік наявності та руху товарів у торгівлі.
82. Облік реалізації товарів у торгівлі.
83. Облік витрат на збут у торгівлі.
84. Облік надходження та використання будівельних матеріалів.
85. Облік витрат та калькулювання собівартості будівельномонтажних робіт.
86. Облік розрахунків із замовниками за виконані роботи.
87. Облік витрат та калькулювання продукції рослинництва.
88. Облік витрат та калькулювання продукції тваринництва.
89. Облік надходження та реалізації готової продукції сільського господарства.
90. Облік наявності та руху молодняка тварин і тварин на відгодівлі.
91. Облік основних засобів у сільськогосподарських підприємствах.
92. Облік формування фінансових результатів у сільськогосподарських підприємствах та використання прибутку.
Додаток А 1
_____________________________________________________________________________________________
(повне найменування вищого навчального закладу)
_____________________________________________________________________________________________
(повна назва кафедри, циклової комісії)
з ___________________________________________________________
(назва дисципліни)
на тему:_____________________________________________________
____________________________________________________________
Студента (ки) _____ курсу ______ групи
напряму підготовки__________________
спеціальності_______________________
__________________________________
(прізвище та ініціали)
Керівник ___________________________
____________________________________
(посада, вчене звання, науковий ступінь, прізвище та ініціали)
Національна шкала ________________
Кількість балів: __________Оцінка: ECTS _____
Члени комісії ________________ ___________________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
________________ ___________________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
________________ ___________________________
(підпис) (прізвище та ініціали
м. _________ - 20 __рік
Реєстраційний №____ ____________ __________________ (дата) (П.І.П.)
____ ____________ __________________
(дата) (П.І.П.)
Результати перевірки_______ __________ ______________
(до захисту, (дата) (П.І.П.)
на доопрацювання)
Результати захисту_______ __________ _____________
(оцінка) (підпис) (П.І.П.)
(назва вищого навчального закладу)
Кафедра ________________________________________________
Дисципліна ______________________________________________
Спеціальність ____________________________________________
Курс______________ Група _________________ Семестр _______
З А В Д А Н Н Я
на курсову роботу студента
________________________________________________________
(прізвище, імя, по батькові)
1. Тема роботи ___________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________
2. Строк здачі студентом закінченої роботи ___________________
3. Вихідні дані по роботі ___________________________________
________________________________________________________________________________________________________________
4. Зміст розрахунково-пояснювальної записки (перелік питань, що підлягають розробці) __________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
5. Перелік графічного матеріалу (з точним значенням обовязкових крелень)_____________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________
6.Дата видачі завдання____________________________________
________________________________________________________
Продовження додатка А 2
КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН
№ з/п |
Назва етапів курсового проекту (роботи) |
Строк виконання етапів проекту (роботи) |
При-мітки |
|
Вибір теми, вивчення літературних джерел та складання плану роботи |
||
Підготовка 30 % курсової роботи та подання її керівнику |
|||
Підготовка 70 % курсової роботи та подання керівнику |
|||
Підготовка 100 % курсової роботи та подання керівнику |
|||
Доопрацювання роботи з урахуванням зауважень керівника |
|||
Отримання відгуку керівника роботи |
|||
Захист курсової роботи |
Студент ________________
(підпис)
Керівник_______________ ____________________________
(підпис) (прізвище, імя, по батькові)
“_______”_____________ _____р.
Додаток А 3
змісту курсової роботи на тему:
“Облік наявності та руху основних засобів”
Стор.
Вступ 3
відображення в бухгалтерському і податковому обліку 20
використання компютерної техніки 32
Висновки 34
Список використаних джерел 39
Додатки 42
Додаток А 4
Зразок оформлення таблиці
Таблиця 1
Основні економічні показники діяльності
Акціонерного промислово-комерційного підприємства
Бучанського заводу скловиробів за 20112012 рік
Показники |
2010 рік |
2011 рік |
Абсолютне відхилення + (-) |
Статутний капітал, тис. грн. |
5 130 |
5 133 |
+3 |
Дохід (виручка) від реалізації продукції, тис. грн. |
4 100 |
6 700 |
+2 600 |
Собівартість реалізованої продукції, тис.грн. |
3 400 |
5 800 |
+2 400 |
Чистий прибуток (збиток), тис.грн. |
540 |
710 |
+170 |
Фонд оплати праці, тис.грн. |
2 201,8 |
2 717,8 |
+516 |
Середньоспискова чисельність працюючих, чол. |
556 |
596 |
+40 |
Середньомісячна заробітна плата працівників, грн. |
330 |
380 |
+50 |
Первинна вартість основних засобів, тис.грн. |
2 230 |
2 420 |
+190 |
Залишкова вартість основних засобів, тис.грн. |
2 050 |
2 260 |
+210 |
Додаток Б 1
Зразок оформлення рисунка
Залишкова
вартість
основних
засобів,
тис. грн.
160
150
140
130
120
110
100
90
80
70
60
50 Роки
2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011
Рис. 4.2. Динаміка залишкової вартості основних засобів Акціонерного товариства промислово-комерційного підприємства Бучанського заводу скловиробів за 20032011 р.