Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Реферат на тему:
Використання алюмінісенцій та лазерів в ммедицині
Студентки групи 2-Л
Коваленко Людмили
Використання люмінесценції
Люмінесценція особливий вид світіння речовин без підвищення температури відома ще з глибокої старовини. Однак пройшло багато століть, перш ніж людині вдалось цілком розкрити її природу.
Наукову розробку цього питання починають В. В. Петров, Стоці, Беккерель.
Термін "люмінесценція" і класифікацію типів світіння вперше запропонував німецький фізик Відеманн. Однак його визначення було неповним.
Під час фотолюмінісценції частка починає інтенсивно світитися в результаті захоплення квантів активуючого світла. Причому, повертаючись до вихідного стану, вона віддає отриману енергію у виді світла, довжина хвилі якого більша довжини хвилі джерела збудження.
Отже, люмінесценцією називають світіння атомів чи молекул, яке виникає в результаті електронного переходу в частинках речовини при їх переході із збудженого стану в не збуджений.
Класифікують явища люмінесценції за часом та методом збудження. За часом післясвітіння розрізняють два типи люмінесценції флуоресценцію світіння яке миттєво зникає після припинення дії джерела збудження і фосфоресценцію, світіння, продовжується певний проміжок часу.
В залежності від методу збудження розрізняють фотолюмінесценцію свічення, яке виникає при поглинанні світлової енергії; катодолюмінесценцію основану на свіченні речовин при поглинанні катодних променів (електронів) та хемілюмінесценцію свічення, яке виникає при протіканні хімічних реакцій.
Використання лазерів
В останні роки в медицині широко використовується фотодинамічної дію лазерного опромінення. Його суть полягає у введенні так званого фотосенсибілізатора, який вибірково накопичується і затримується в пухлинної тканини. Потім пухлина опромінюється лазером, при цьому відбувається взаємодія фотосенсибілізатора і лазерного випромінювання, в результаті чого нетоксичний триплетний кисень (III 02) переходить в сінгентний (I 02), що володіє вираженими цитотоксичними властивостями.
Модифікований фотодинамічної ефект використовують також при операціях на міжхребцевих дисках. Інтраопераційно проводять дискографію за допомогою індігокар-міна. Пульпозне ядро, забарвлюючись, краще візуалізується, спрощуючи механічне видалення грижі. З іншого боку, цим досягається фотодинамічної ефект - після механічного видалення грижі в порожнину диска вводиться гнучкий світловод неодимом лазера, яким виробляють вапоризацію залишків пульпозного ядра.
Необхідно пам'ятати, що при зйомці спінальних втручань з використанням лазерного випромінювання на відеокамеру одягається спеціальний фільтр, а хірурги повинні працювати, дотримуючись техніку безпеки.