Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Правоохоронна діяльність

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 2.6.2024

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Дніпропетровський державний університет
внутрішніх справ

ФАКУЛЬТЕТ МІЛІЦІЇ ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ

Кафедра адміністративного права, процесу та  адміністративної діяльності органів внутрішніх справ

ЗАТВЕРДЖУЮ

Перший проректор

з навчально-методичної

та наукової роботи

підполковник міліції

                     О.М. Обушенко

_______________ 2013

АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

напрям підготовки - 6.030402 "Правоохоронна діяльність"

освітньо-кваліфікаційний рівень : «бакалавр»

для курсантів 2  курсу факультету підготовки фахівців для підрозділів міліції громадської безпеки

Дніпропетровськ – 2013


Робоча програма нормативної навчальної дисципліни «Адміністративне право» для курсантів 2  курсу факультету підготовки фахівців для підрозділів міліції громадської безпеки // Дніпропетровськ: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 2013. – 41 с.

РОЗРОБНИК:

Приймаченко Д.В. професор кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності ОВС, доктор юридичних наук, професор

Розглянуто на засіданні кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності ОВС від 23.08.2013, протокол № 1.

Рекомендовано Науково-методичною радою університету 27.08.2013 , протокол № 1.

Схвалено Вченою радою університету __.__.20__, протокол № 1.

Начальник кафедри

адміністративного права, процесу та

адміністративної діяльності ОВС

ДДУВС          Т.П. Мінка

«____»_____________ 2013 року

                                                                                              ©Приймаченко, 2013 рік

                                                                            ©ДДУВС, 2013 рік
1.
 Опис навчальної дисципліни

Найменування показників

Галузь знань, напрям підготовки, спеціальність, освітньо-кваліфікаційний рівень

Характеристика навчальної дисципліни

денна

форма навчання

Кількість кредитів – 2

Галузь знань

6.0304 «право»

(шифр і назва)

нормативна

Напрям підготовки

6.030401 «право»

(шифр і назва)

Модулів – 2

Спеціальність:

6.030401 «правоохоронна діяльність»

Рік підготовки - 2

Змістових модулів – 2

Загальна кількість годин - 108

Семестр 1

Лекції – 18 год.

Тижневих годин для денної форми навчання:

аудиторних – 4

самостійної / індивідуальної роботи курсанта – 6

Освітньо-кваліфікаційний рівень: бакалавр

Семінарські/практичні

заняття – 36 год.

Самостійна робота – 27 год.

Індивідуальна

робота – 27 год.

Форма (-и) підсумкового контролю: екзамен

Примітка.

Співвідношення кількості годин аудиторних занять до самостійної і індивідуальної роботи становить:4/54


2.
 Мета та завдання навчальної дисципліни

Метою дисципліни є набуття та поглиблення знань курсантів щодо адміністративно-правового механізму регулювання суспільних відносин у сфері публічного управління, формування вмінь та навичок у сфері реалізації адміністративного законодавства, правильного тлумачення та реалізації законодавчих норм у практичній діяльності органів (підрозділів) міліції.

Складовими мети цієї  навчальної дисципліни є:

- освітня (навчальна) – сприяти становленню сучасного всебічно-розвинутого висококваліфікованого фахівця-юриста, здатного на достатньому рівні володіти знаннями у сфері публічного управління;

- розвиваюча – формувати та розвивати правові знання курсантів, уміння аналізувати нормативно-правові акти та інші документи; виробляти навички самостійного аналізу адміністративно-правових явищ, умінь застосовувати отримані знання при оцінці конкретної ситуації; виробляти настанови на оволодіння професійними вміннями та навичками;

- виховна – формувати ціннісні орієнтири курсантів відповідно до ідеалів гуманізму, демократії, соціальної справедливості, поваги до особистості; виховувати активну громадянську позицію; сприяти усвідомленню ролі та значення юридичної діяльності в розбудові та зміцненні української держави; формувати в майбутніх юристів високий рівень правової свідомості та правової культури, професійних та особистісних якостей.

Найважливіші світоглядні ідеї та категорії, які підлягають засвоєнню під час вивчення дисципліни, пов’язані з розумінням курсантами прав, свобод та законних інтересів суб'єктів адміністративного права у сфері публічного управління.

Основними завданнями вивчення навчальної дисципліни «Адміністративне право» є: формування у курсантів вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ України (Наказ МВС України № 301 від 24.03.2006) та завданням які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення такого рівня підготовки курсанта.

У результаті вивчення навчальної дисципліни курсант (студент, слухач) повинен 

знати:

1) на понятійному рівні: основні категорії адміністративного права, особливості адміністративно-правового регулювання суспільних відносин у сфері публічного управління, основні інститути адміністративного права, способи забезпечення законності у сфері публічних відносин, особливості публічного адміністрування в адміністративно-політичній сфері.

2) на фундаментальному рівні: особливості змісту суспільних відносин, що виникають при адміністративно-правовому регулюванню суспільних відносин, механізми адекватного тлумачення та реалізації норм адміністративного законодавства у практичній діяльності посадових осіб ОВС.

3) на практично-творчому рівні: процесуальні форми реалізації адміністративно-правових норм в механізмі адміністративно-правового регулювання суспільних відносин у сфері публічного управління.

вміти:

1) на репродуктивному рівні: відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність адміністративного права.

2) алгоритмічному рівні: довільно використовувати засвоєні знання для розв’язання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності юриста, а також організовувати свою діяльність на основі певного алгоритму; складати необхідні адміністративно-процесуальні та інші документи.

3) на евристичному рівні: орієнтуватися у процесі зміни професійних завдань, знаходити шляхи розвязку нетипових задач, що виникають під час вирішення конкретної адміністративної справи.

4) на творчому рівні: переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів; адаптувати раніше отриманий досвід до змінних умов та нестандартних ситуацій; варіативно розвязувати професійні завдання; у вмінні самостійно вести експериментальну, науково-дослідницьку діяльність.

На вивчення навчальної дисципліни відводиться 108 год. / 2 кредити ECTS.


3. Програма навчальної дисципліни

Змістовий модуль 1

(Загальна частина)

ТЕМА 1. Поняття адміністративного права та його місце в системі права України.

Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта.

Ключові слова: «публічне управління», «публічна адміністрація», адміністрування», «адміністративне право як галузь права», «адміністративне право як наука», «адміністративне право як навчальна дисципліна», «предмет адміністративного права», «метод адміністративно-правового регулювання», «система адміністративного права», «адміністративно-правові інститути», «принципи адміністративного права».

Обсяг знань, вмінь курсанта, студента, слухача після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:

знати – основні наукові підходи до розуміння поняття адміністративне право як галузі права, науки та навчальної дисципліна, місце адміністративного права в системі права України, його роль та значення, предмет адміністративного права та методи адміністративно-правового регулювання публічних відносин, систему адміністративного права, основні адміністративно-правові інститути, принципи адміністративного права, основні положення адміністративного права зарубіжних країни;

вміти – відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та зміст адміністративного права, використовувати засвоєні знання для розв’язання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:

  1.  Положення про порядок роботи зі зверненнями громадян і організації їх особистого прийому в системі Міністерства внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 10.10.2004 № 1177.
  2.  Порядок приймання, реєстрації та розгляду в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про злочини, що вчинені або готуються: затверджений наказом МВС України від 14.04.2004 № 400.
  3.  Наказ МВС України від 19.01.2007 № 16 "Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України".
  4.  Положення про функціонування «телефонів довіри» в органах і підрозділах внутрішніх справ: затверджено наказом МВС від 09.08.2010 № 372.
  5.  Про організацію роботи щодо інформаційної взаємодії Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України та Державної виконавчої служби України: спільний наказ МВС, Мінюсту України, ДВС України від 08.10.2012 № 148/5/868.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми:

  •  не складаються.

Тема 2. Механізм адміністративно-правового регулювання суспільних відносин.

Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта.

Ключові слова: «механізм адміністративно-правового регулювання суспільних відносин», «адміністративно-правова норма», «структура адміністративно-правової норми», «класифікація адміністративно-правових норм», «акти тлумачення адміністративно-правових норм», «реалізація норм адміністративного права», «джерела адміністративного права», «адміністративно-правові відносини», «структура адміністративно-правових відносин», «класифікація адміністративно-правових відносин».

Обсяг знань, вмінь курсанта, студента, слухача після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:

знати – механізм адміністративно-правового регулювання суспільних відносин, його структуру, стадії.

вміти – відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та зміст механізму адміністративно-правового регулювання суспільних відносин, використовувати засвоєні знання для розв’язання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:

  1.  Статут патрульно-постової служби міліції України: затверджено наказом МВС України від 28.07.1994 № 404.
  2.  Інструкція про організацію діловодства в системі МВС України: затверджена наказом МВС України від 24.11.2003 № 1440.
  3.  Інструкція про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі: затверджена спільним наказом МВС та ДДУПВП від 04.11.2003 № 1303/203.
  4.  Інструкція з оформлення документів у системі МВС України: затверджено наказом МВС України від 20.01.2004 № 55.
  5.  Про організацію діяльності органів досудового розслідування Міністерства внутрішніх справ України: наказ МВС України від 09.08.2012 № 686.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми:

  •  не складаються.  

Тема 3. Суб’єкти адміністративного права: поняття, ознаки, види.

Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта.

Ключові слова: «суб’єкт адміністративного права», «суб’єкт адміністративно-правових відносин», «адміністративна правосуб’єктність», «компетенція», «адміністративно-правовий статус суб’єкта адміністративного права», «суб’єктивні права та юридичні обов’язки», «орган виконавчої влади», «міністерство», «об’єднання громадян», «органи місцевого самоврядування».

Обсяг знань, вмінь курсанта, студента, слухача після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:

знати – систему суб'єктів адміністративного права, відмежовувати суб'єктів права від суб'єктів адміністративно-правових відносин, основні ознаки суб'єктів, систему суб'єктів адміністративного права, їх специфічні ознаки, характеристики;

вміти – відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та зміст характеристики суб'єктів адміністративного права, використовувати засвоєні знання для розв’язання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:

  1.  Наказ МВС України від 15.01.2004 № 39 "Про забезпечення контролю в системі МВС України".
  2.   Положення про вищі навчальні заклади МВС: затверджено наказом МВС України від 14.02.2008 № 62.
  3.  Положення про службу дільничних інспекторів міліції в системі Міністерства внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 11.11.2010 № 550.
  4.  Положення про Експертну службу Міністерства внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 09.08.2012 № 691.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми:

  •  не складаються.  

ТЕМА 4. Публічна служба в Україні.

Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта.

Ключові слова: «публічна служба», «державна служба», «публічний службовець», «державний службовець», «посада», «повноваження», «проходження державної служби», «працівник ОВС», «проходження служби в ОВС», «корупційне правопорушення».

Обсяг знань, вмінь курсанта, студента, слухача після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:

знати – сучасний стан та перспективи реформування системи публічної служби в Україні, особливості правового статусу працівників ОВС, систему антикорупційного законодавства;

вміти – відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та зміст характеристики суб'єктів публічної служби, використовувати засвоєні знання для розв’язання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:

  1.  Наказ МВС України від 19.01.2007 № 16 «Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України».
  2.  Порядок присвоєння спеціальних звань та подання матеріалів для їх присвоєння: затверджений наказом МВС України від 21.03.2012 № 218.
  3.  Положення з організації професійної підготовки осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 13.04.2012 № 318.
  4.  Положення про порядок формування кадрового резерву на керівні посади в Міністерстві внутрішніх справ України, його територіальних органах та підрозділах: затверджено наказом МВС України від 17.09.2012 № 808.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми:

  •  не складаються.  

Тема 5. Адміністративно-правові засади діяльності публічної адміністрації.

Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта.

Ключові слова: «форми діяльності публічної адміністрації», «класифікація форм діяльності», «нормативні акти», «адміністративні акти», «адміністративний договір», «методи діяльності публічної адміністрації», «класифікація методів», «переконання», «примус», «заохочення».

Обсяг знань, вмінь курсанта, студента, слухача після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:

знати – сучасний форми та методи діяльності публічної адміністрації, класифікацію форм та методів діяльності, їх сутнісну та змістовну характеристику;

вміти – відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та зміст характеристики форм та методів діяльності публічної адміністрації, використовувати засвоєні знання для розв’язання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:

  1.  Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення: затверджена наказом МВС України від 22.02.2001 № 185.
  2.  Інструкція з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС: затверджена наказом МВС України від 27.02.2009 № 111.
  3.  Інструкції з обліку адміністративних правопорушень: затверджена наказом МВС від 11.03.2010 № 76.
  4.  Інструкція з організації діяльності органів досудового розслідування Міністерства внутрішніх справ України: затверджена наказом МВС України від 09.08.2012 № 686.
  5.  Про організацію діяльності підрозділів державної служби боротьби з економічною злочинністю Міністерства внутрішніх справ України: наказ МВС України від 03.09.2012 № 769.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми:

  •  не складаються.

Змістовий модуль 2

(Особлива частина)

Тема 6. Адміністративний примус.

Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта.

Ключові слова: «адміністративний примус», «класифікація заходів адміністративного примусу», «адміністративно-запобіжні заходи», «заходи адміністративного припинення», «спеціальні засоби», «вогнепальна зброя», «заходи адміністративної відповідальності», «заходи адміністративного стягнення», «адміністративні санкції», «заходи адміністративного впливу».

Обсяг знань, вмінь курсанта, студента, слухача після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:

знати – систему адміністративно-примусових заходів, що використовуються у діяльності публічної адміністрації, підстави та порядок застосування заходів адміністративного примусу;

вміти – відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та зміст адміністративно-примусових заходів, використовувати засвоєні знання для розв’язання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:

  1.  Інструкція про порядок приймання, зберігання, обліку, знищення чи реалізації вилученої, добровільно зданої, знайденої зброї та боєприпасів до неї: затверджена наказом МВС України від 31.05.1993 № 314.
  2.  Інструкція про порядок придбання, видачі та зберігання спеціальних засобів членів громадських формувань з охорони громадського порядку: затверджена наказом МВС від 27.04.2009 № 183.
  3.   Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них: затверджена наказом МВС вiд 11.08.2010 № 379.
  4.  Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з охорони  власності та громадян: затверджений наказом МВС України від 25.02.2011 № 76.
  5.  Інструкціїя про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства: затверджена наказом МВС України, Адміністрації ДПС України, СБУ від 23.04.2012 № 353/271/150.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми:

  •  не складаються.

Тема 7. Забезпечення законності у сфері публічного управління.

Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта.

Ключові слова: «законність», «дисципліна», «способи забезпечення законності», «контроль», «нагляд», «звернення громадян», «гарантії забезпечення законності», «галузевий контроль», «громадський контроль», «нагляд прокуратури», «адміністративний нагляд».

Обсяг знань, вмінь курсанта, студента, слухача після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:

знати – сучасний стан та перспективи механізму забезпечення законності та дисципліни у сфері публічного управління, способи забезпечення законності та дисципліни, гарантії їх реалізації;

вміти – відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та зміст механізму забезпечення законності у сфері публічного управління, використовувати засвоєні знання для розв’язання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:

  1.  Інструкція про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі: затверджена спільним наказом МВС та ДДУПВП від 04.11.2003 № 1303/203.
    1.  Наказ МВС України від 15.01.2004 № 39 "Про забезпечення контролю в системі МВС України".
    2.  Положення про порядок роботи зі зверненнями громадян і організації їх особистого прийому в системі Міністерства внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 10.10.2004 № 1177.
    3.  Наказ МВС України від 19.01.2007 № 16 "Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України".
    4.  Положення про функціонування «телефонів довіри» в органах і підрозділах внутрішніх справ: затверджено наказом МВС від 09.08.2010 № 372.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми:

  •  не складаються.

Тема 8. Загальна характеристика адміністративного процесу.

Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта.

Ключові слова: «адміністративно-процесуальне право», «адміністративно-процесуальна норма», «адміністративно-процесуальні відносини», «юридичний процес», «адміністративний процес», «структура адміністративного процесу», «адміністративне провадження», «процесуальна дія», «адміністративна процедура», «адміністративне судочинство», «суб’єкт адміністративного процесу».

Обсяг знань, вмінь курсанта, студента, слухача після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:

знати – сучасний стан та перспективи розвитку системи адміністративно-процесуальної діяльності, систему та структуру адміністративного процесу, принципи процесуальної діяльності, систему суб’єктів адміністративно-процесуальної діяльності їх правовий статус;

вміти – відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та зміст адміністративно-процесуального права та адміністративного процесу як різновиду юридичного процесу, використовувати засвоєні знання для розв’язання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:

  1.  Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів: затверджена наказом МВС України від 21.08.1998 № 622.
    1.  Порядок видачі свідоцтв про узгодження конструкції транспортних засобів та дозволів на їх переобладнання відповідно до вимог законодавчих та нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху: затверджений наказом МВС України від 07.12.2001 № 1088.
      1.  Наказ МВС України від 17.03.2004 № 254 "Про заходи щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року № 35 "Про затвердження Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб за місцем проживання".
      2.  Інструкція про порядок придбання, видачі та зберігання спеціальних засобів членів громадських формувань з охорони громадського порядку: затверджена наказом МВС від 27.04.2009 № 183.
      3.  Інструкція з організації контролю за виконанням документів у системі МВС України: затверджена наказом МВС України від 24.04.2012 № 350.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми:

  •  не складаються.

Тема 9. Публічне адміністрування в адміністративно-політичній сфері.

Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта.

Ключові слова: «публічне адміністрування», «види публічного адміністрування», «сфери публічного адміністрування», «суб’єкти публічного адміністрування», «адміністративно-політична сфера», «галузь внутрішніх справ», «система суб’єктів адміністрування у галузі внутрішніх справ».

Обсяг знань, вмінь курсанта, студента, слухача після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:

знати – сучасний стан та перспективи розвитку системи публічного адміністрування в Україні, суб’єктів публічного адміністрування в адміністративно-політичній сфері, галузі внутрішніх справ, повноваження органів внутрішніх справ;

вміти – відтворювати основні поняття та категорії, що механізм публічного адміністрування в галузі внутрішніх справ, використовувати засвоєні знання для розв’язання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:

  1.  Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них: затверджена наказом МВС вiд 11.08.2010 № 379.
  2.  Інструкції з обліку адміністративних правопорушень: затверджена наказом МВС від 11.03.2010 № 76.
  3.  Стандарт адміністративної послуги з видачі довідки про реєстрацію особи громадянином України: затверджений наказом МВС України від 22.02.2012 № 84.
  4.   Правила поведінки та професійної етики осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 22.02.2012 № 155.
  5.  Порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України: затверджено наказом МВС України від 13.04.2012 № 320.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми:

  •  не складаються.

4. Структура навчальної дисципліни

№ теми

Назви розділів і тем

Всього годин

Кількість годин за видами занять

Самост.р. / індив.р.

Використання
ТЗН та інших дидактичних засобів

Взаємозв'язок
з іншими
дисциплінами

З викладачем

Всього

Лекцій

Семінарів

Практичн.

1

Поняття адміністративного права та його місце в системі права України

10

4

2

2

6

Презентація РРТ 

АД ОАС, Теорія держави і права

2

Механізм адміністративно-правового регулювання суспільних відносин

12

6

2

4

6

Презентація РРТ  

АД ОВС, Основи управління ОВС

3

Суб’єкти адміністративного права: поняття, ознаки та види

12

6

2

4

6

 Презентація РРТ 

АД ОВС, Основи управління ОВС

4

Публічна служба в України

12

6

2

4

6

Презентація РРТ  

АД ОВС, Основи управління ОВС

5

Адміністративно-правові засади діяльності публічної адміністрації

14

8

2

6

6

Презентація РРТ  

АД ОВС, Основи управління ОВС

Модульний контроль № 1

Усього за модуль

60

30

10

20

0

30

6

Адміністративний примус у сфері публічного управління

12

6

2

4

6

Презентація РРТ  

АД ОВС, Основи управління ОВС

7

Забезпечення законності у сфері публічного управління

12

6

2

4

6

Презентація РРТ  

АД ОВС, Основи управління ОВС

8

Загальна характеристика адміністративного процесу в Україні

12

6

2

4

6

Презентація РРТ  

АД ОВС, Основи управління ОВС

9

Публічне адміністрування в адміністративно-політичній сфері

12

6

2

4

6

Презентація РРТ  

АД ОВС, Основи управління ОВС

 

Модульний контроль № 2

 

 

-

-

-

-

 

 

 

Усього за модуль

48

24

8

16

0

24

 

 

 

Усього за семестр

108

54

18

36

0

54

 

 

 

Форма підсумкового контролю

Екзамен

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


5. Теми семінарських занять

Тема 1. Поняття адміністративного права та його місце в системі права України.

Семінарське заняття № – 2 год.

План

1. Публічна адміністрація.

2. Соціальне призначення адміністративного права у сучасних умовах.

3. Предмет адміністративного права.

4. Метод адміністративно-правового регулювання.

5. Система адміністративного права.

Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: «публічне управління», «публічна адміністрація», адміністрування», «адміністративне право як галузь права», «адміністративне право як наука», «адміністративне право як навчальна дисципліна», «предмет адміністративного права», «метод адміністративно-правового регулювання», «система адміністративного права», «адміністративно-правові інститути», «принципи адміністративного права».

Рекомендована література до Теми 1: 1-13.

ТемА 2. Механізм адміністративно-правового регулювання суспільних відносин.

Семінарське заняття № – 4 год.

План

1. Механізм адміністративно-правового регулювання: поняття, ознаки структура.

2. Стадії адміністративно-правового регулювання.

3. Адміністративно-правові норми.

4. Адміністративно-правові відносини.

Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: «механізм адміністративно-правового регулювання суспільних відносин», «адміністративно-правова норма», «структура адміністративно-правової норми», «класифікація адміністративно-правових норм», «акти тлумачення адміністративно-правових норм», «реалізація норм адміністративного права», «джерела адміністративного права», «адміністративно-правові відносини», «структура адміністративно-правових відносин», «класифікація адміністративно-правових відносин».

Рекомендована література до Теми 2: 1-13.

Тема 3. Суб’єкти адміністративного права: поняття, ознаки та види.

Семінарське заняття № – 4 год.

План

1. Суб’єкти адміністративного права: поняття, ознаки, класифікація.

2. Адміністративно-правовий статус суб’єктів адміністративного права.

3. Фізичні особи як суб’єкти адміністративного права.

4. Об’єднання громадян як суб’єкти адміністративного права.

5. Публічна адміністрація як суб’єкт. адміністративного права.

Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: «суб’єкт адміністративного права», «суб’єкт адміністративно-правових відносин», «адміністративна правосуб’єктність», «компетенція», «адміністративно-правовий статус суб’єкта адміністративного права», «суб’єктивні права та юридичні обов’язки», «орган виконавчої влади», «міністерство», «об’єднання громадян», «органи місцевого самоврядування».

Рекомендована література до Теми 3: 1-13.

Тема 4. Публічна служба в України.

Семінарське заняття № – 4 год.

План

1. Публічна служба: проблеми формування.

2. Державна служба в Україні: сучасний стан.

3. Проходження державної служби.

4. Особливості проходження служби в органах ОВС.

Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: «публічна служба», «державна служба», «публічний службовець», «державний службовець», «посада», «повноваження», «проходження державної служби», «працівник ОВС», «проходження служби в ОВС», «корупційне правопорушення».

Рекомендована література до Теми 4: 1-13.

Тема 5. Адміністративно-правові засади діяльності публічної адміністрації.

Семінарське заняття № – 6 год.

План

1. Форми діяльності публічної адміністрації: поняття, властивості класифікація.

2. Правові форми діяльності публічної адміністрації.

3. Організаційні (фактичні, неправові) форми діяльності.

4. Методи діяльності публічної адміністрації: поняття, ознаки, класифікація.

Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: «форми діяльності публічної адміністрації», «класифікація форм діяльності», «нормативні акти», «адміністративні акти», «адміністративний договір», «методи діяльності публічної адміністрації», «класифікація методів», «переконання», «примус», «заохочення».

Рекомендована література до Теми 5: 1-13.

Тема 6. Адміністративний примус у сфері публічного управління.

Семінарське заняття № – 4 год.

План

1. Адміністративний примус як метод діяльності публічної адміністрації.

2. Адміністративно-запобіжні заходи: поняття, ознаки, різновиди.

3. Заходів адміністративного припинення: поняття, ознаки, різновиди.

4. Заходи адміністративної відповідальності: поняття, ознаки, різновиди.

Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: «адміністративний примус», «класифікація заходів адміністративного примусу», «адміністративно-запобіжні заходи», «заходи адміністративного припинення», «спеціальні засоби», «вогнепальна зброя», «заходи адміністративної відповідальності», «заходи адміністративного стягнення», «адміністративні санкції», «заходи адміністративного впливу».

Рекомендована література до Теми 6: 1-13.

Тема 7. Забезпечення законності у сфері публічного управління.

Семінарське заняття № – 4 год.

План

1. Законність як принцип, режим, правовий стан: поняття, ознаки та способи забезпечення.

2. Контроль як спосіб забезпечення законності у сфері публічного управління.

3. Нагляд як спосіб забезпечення законності у сфері публічного управління.

4. Звернення громадян як спосіб забезпечення законності у сфері публічного управління.

Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: «законність», «дисципліна», «способи забезпечення законності», «контроль», «нагляд», «звернення громадян», «гарантії забезпечення законності», «галузевий контроль», «громадський контроль», «нагляд прокуратури», «адміністративний нагляд».

Рекомендована література до Теми 7: 1-13.

Тема 8. Загальна характеристика адміністративного процесу.

Семінарське заняття № – 4 год.

План

1. Адміністративно-процесуальне право: поняття, ознаки, система.

2. Адміністративний процес: поняття, особливості, структура.

3. Система адміністративного процесу.

4. Конфліктні (юрисдикційні, спірні) адміністративні провадження.

5. Неконфліктні (процедурні, безспірні) адміністративні провадження.

Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: «адміністративно-процесуальне право», «адміністративно-процесуальна норма», «адміністративно-процесуальні відносини», «юридичний процес», «адміністративний процес», «структура адміністративного процесу», «адміністративне провадження», «процесуальна дія», «адміністративна процедура», «адміністративне судочинство», «суб’єкт адміністративного процесу».

Рекомендована література до Теми 8: 1-13.

Тема 9. Адміністративно-правові засади діяльності публічної адміністрації.

Семінарське заняття № – 4 год.

План

1. Адміністративно-правові засади діяльності публічної адміністрації.

2. Публічне адміністрування в адміністративно-правовій сфері.

3. Публічне адміністрування в галузі внутрішніх справ

4. Система суб’єктів адміністрування у галузі внутрішніх справ.

Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: «публічне адміністрування», «види публічного адміністрування», «сфери публічного адміністрування», «суб’єкти публічного адміністрування», «адміністративно-політична сфера», «галузь внутрішніх справ», «система суб’єктів адміністрування у галузі внутрішніх справ».

Рекомендована література до Теми 9: 1-13.

7. Завдання для самостійної роботи

ТЕМА 1. Поняття адміністративного права та його місце в системі права України.

1. Соціальне призначення адміністративного права на сучасному етапі.

2. Система сучасного адміністративного права.

3. Адміністративне право зарубіжних країн.

Рекомендована література до Теми 1: 1-13.

ТЕМА 2. Механізм адміністративно-правового регулювання суспільних відносин.

1. Елементи механізму адміністративно-правового регулювання.

2. Стадії адміністративно-правового регулювання.

3.Тлумаченння адміністративно-правових норм.

Рекомендована література до Теми 2: 1-13.

ТЕМА 3. Суб’єкти адміністративного права в Україні.

1. Проблеми класифікації суб’єктів адміністративного права.

2. Громадяни України як суб’єкти адміністративного права.

3. Органи ОВС як суб’єкти адміністративного права.

Рекомендована література до Теми 3: 1-13.

Тема 4. Публічна служба в України.

1. Публічна служба в Україні: перспективи формування.

2. Державна служба: шляхи реформування.

3. Служба в органах внутрішніх справ: стан та перспективи.

Рекомендована література до Теми 4: 1-13.

ТЕМА 5. Адміністративно-правові засади діяльності публічної адміністрації.

1. Видання нормативних актів.

2. Видання адміністративних актів.

3. Укладення адміністративних договорів.

Рекомендована література до Теми 5: 1-13.

Тема 6. Адміністративний примус у сфері публічного управління.

1. Адміністративно-профілактичні заходи.

2. Заходи адміністративного припинення.

3. Заходи адміністративної відповідальності.

Рекомендована література до Теми 6: 1-13.

Тема 7. Забезпечення законності у сфері публічного управління.

1. Режим законності: сучасний стан та перспективи.

2. Контроль за діяльністю підрозділів ОВС.

3. Нагляд за діяльністю підрозділів ОВС.

Рекомендована література до Теми 7: 1-13.

Тема 8. Загальна характеристика адміністративного процесу.

1. Провадження в справах про адміністративні правопорушення.

2. Дисциплінарне провадження щодо посадових осіб ОВС.

3. Оскарження рішень, дій, бездіяльності посадових осіб ОВС.

Рекомендована література до Теми 8: 1-13.

Т

Тема 9. Адміністративно-правові засади діяльності публічної адміністрації.

1. Суб’єкти публічного адміністрування в адміністративно-політичній сфері.

2. Структура адміністративно-політичної сфери.

3. Повноваження посадових осіб ОВС у галузі внутрішніх справ.

Рекомендована література до Теми 9: 1-13.

8. Індивідуальні завдання

ТЕМА 1. Поняття адміністративного права та його місце в системі права України.

І. Підготовка рефератів та доповідей за темами:

1. Адміністративне право як публічна галузь права.

2. Роль та значення адміністративного права в сучасних умовах.

3. Джерела адміністративного права.

4. Місце адміністративного права в системі права України.

5. Систематизація адміністративного законодавства.

ІІ. Ведення накопичувальної справи нормативно-правового забезпечення діяльності працівників ОВС.

  1.  Положення про порядок роботи зі зверненнями громадян і організації їх особистого прийому в системі Міністерства внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 10.10.2004 № 1177.
  2.  Положення про функціонування «телефонів довіри» в органах і підрозділах внутрішніх справ: затверджено наказом МВС від 09.08.2010 № 372.
  3.  Про організацію роботи щодо інформаційної взаємодії Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України та Державної виконавчої служби України: спільний наказ МВС, Мінюсту України, ДВС України від 08.10.2012 № 148/5/868.

ТЕМА 2. Механізм адміністративно-правового регулювання суспільних відносин.

І. Підготовка рефератів та доповідей за темами:

1. Механізм адміністративно-правового регулювання суспільних відносин: поняття, зміст, значення та елементи.

2. Стадії адміністративно-правового регулювання.

3. Адміністративно-правові норми: поняття, ознаки, види та особливості структури.

4. Акти тлумачення адміністративно-правових норм.

5. Особливості реалізації норм адміністративного права.

ІІ. Ведення накопичувальної справи нормативно-правового забезпечення діяльності працівників ОВС.

  1.  Статут патрульно-постової служби міліції України: затверджено наказом МВС України від 28.07.1994 № 404.
  2.  Інструкція про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі: затверджена спільним наказом МВС та ДДУПВП від 04.11.2003 № 1303/203.
  3.  Про організацію діяльності органів досудового розслідування Міністерства внутрішніх справ України: наказ МВС України від 09.08.2012 № 686.

 

ТЕМА 3. Суб’єкти адміністративного права.

І. Підготовка рефератів та доповідей за темами:

1. Соціальні та юридичні ознаки суб’єктів адміністративного права

2. Компетенція: поняття, значення та структура.

3. Публічна адміністрація: поняття, ознаки, види.

4. Система, ознаки, структура, принципи організації та види органів виконавчої влади.

5. Органи місцевого самоврядування: нормативна основа, поняття, компетенція, функції та система.

ІІ. Ведення накопичувальної справи нормативно-правового забезпечення діяльності працівників ОВС.

  1.   Положення про вищі навчальні заклади МВС: затверджено наказом МВС України від 14.02.2008 № 62.
    1.  Положення про службу дільничних інспекторів міліції в системі Міністерства внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 11.11.2010 № 550.
    2.  Положення про Експертну службу Міністерства внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 09.08.2012 № 691.

ТЕМА 4. Публічна служба в Україні.

І. Підготовка рефератів та доповідей за темами:

1. Інститут державної служби в системі адміністративного права.

2. Поняття, система, принципи та види державної служби в Україні.

3. Управління державною службою: завдання, функції.

4. Організаційно правове регулювання проходження державної служби.

5. Адміністративно-правовий статус посадових осіб ОВС: поняття, ознаки та елементи.

ІІ. Ведення накопичувальної справи нормативно-правового забезпечення діяльності працівників ОВС.

  1.  Порядок присвоєння спеціальних звань та подання матеріалів для їх присвоєння: затверджений наказом МВС України від 21.03.2012 № 218.
  2.  Положення з організації професійної підготовки осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 13.04.2012 № 318.
  3.  Положення про порядок формування кадрового резерву на керівні посади в Міністерстві внутрішніх справ України, його територіальних органах та підрозділах: затверджено наказом МВС України від 17.09.2012 № 808.

ТЕМА 5. Адміністративно-правові засади діяльності публічної адміністрації.

І. Підготовка рефератів та доповідей за темами:

1. Форми діяльності публічної адміністрації: поняття, ознаки та види.

2. Адміністративні акти: поняття, властивості, види.

3. Юридична природа, ознаки, суб’єкти адміністративного договору, їх різновиди.

4. Поняття та характерні риси методів діяльності публічної адміністрації, їх юридично владне значення та зміст.

5. Адміністративний розсуд.

ІІ. Ведення накопичувальної справи нормативно-правового забезпечення діяльності працівників ОВС.

  1.  Інструкція з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС: затверджена наказом МВС України від 27.02.2009 № 111.
  2.  Інструкція з організації діяльності органів досудового розслідування Міністерства внутрішніх справ України: затверджена наказом МВС України від 09.08.2012 № 686.
  3.  Про організацію діяльності підрозділів державної служби боротьби з економічною злочинністю Міністерства внутрішніх справ України: наказ МВС України від 03.09.2012 № 769.

Тема 6. Адміністративний примус у сфері публічного управління.

І. Підготовка рефератів та доповідей за темами:

1. Поняття, сутність, особливості й мета адміністративного примусу.

2. Заходи адміністративного попередження: їх призначення, види, підстави та порядок застосування.

3. Заходи адміністративного припинення: поняття, мета, підстави застосування, види, порядок застосування.

4. Заходи забезпечення провадження в справах про адміністративні правопорушення.

5. Заходи адміністративного стягнення. Цільове призначення стягнень.

ІІ. Ведення накопичувальної справи нормативно-правового забезпечення діяльності працівників ОВС.

  1.  Інструкція про порядок приймання, зберігання, обліку, знищення чи реалізації вилученої, добровільно зданої, знайденої зброї та боєприпасів до неї: затверджена наказом МВС України від 31.05.1993 № 314.
  2.  Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з охорони  власності та громадян: затверджений наказом МВС України від 25.02.2011 № 76.
  3.  Інструкціїя про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства: затверджена наказом МВС України, Адміністрації ДПС України, СБУ від 23.04.2012 № 353/271/150.

Тема 7. Забезпечення законності у сфері публічного управління.

І. Підготовка рефератів та доповідей за темами:

1. Поняття, сутність, принципи забезпечення законності в публічному управлінні.

2. Забезпечення службової дисципліни в ОВС.

3. Проблеми класифікації способів забезпечення законності.

4. Особливості галузевого контролю в системі ОВС.

5. Прокурорський нагляд за діяльністю ОВС.

ІІ. Ведення накопичувальної справи нормативно-правового забезпечення діяльності працівників ОВС.

  1.  Інструкція про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі: затверджена спільним наказом МВС та ДДУПВП від 04.11.2003 № 1303/203.
    1.  Положення про порядок роботи зі зверненнями громадян і організації їх особистого прийому в системі Міністерства внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 10.10.2004 № 1177.
    2.  Положення про функціонування «телефонів довіри» в органах і підрозділах внутрішніх справ: затверджено наказом МВС від 09.08.2010 № 372.

Тема 8. Загальна характеристика адміністративного процесу.

І. Підготовка рефератів та доповідей за темами:

1. Поняття, зміст та загальні риси адміністративного процесу.

2. Суб’єкти адміністративного процесу, їх адміністративно-процесуальний статус.

3. Адміністративне провадження: поняття, сутність, система та види.

4. Загальна характеристика провадження в справах за зверненнями громадян.

5. Нормотворче провадження: поняття, зміст, стадії.

ІІ. Ведення накопичувальної справи нормативно-правового забезпечення діяльності працівників ОВС.

  1.  Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС: затверджена наказом МВС України від 27.02.2009 № 111.
  2.  Положення про службу дільничних інспекторів міліції в системі Міністерства внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 11.11.2010 № 550.
  3.  Інструкція з організації контролю за виконанням документів у системі МВС України: затверджена наказом МВС України від 24.04.2012 № 350.

Тема 9. Адміністративно-правові засади діяльності публічної адміністрації.

І. Підготовка рефератів та доповідей за темами:

1. Суб’єкти публічного адміністрування в адміністративно-політичній сфері.

2. Проблеми розмежування повноважень суб’єктів адміністрування в адміністративно-політичній сфері.

3. Взаємодія суб’єктів публічного адміністрування в адміністративно-політичній сфері.

4. Повноваження посадових осіб ОВС у галузі внутрішніх справ.

5. Публічне адміністрування в галузі внутрішніх справ.

ІІ. Ведення накопичувальної справи нормативно-правового забезпечення діяльності працівників ОВС.

  1.  Стандарт адміністративної послуги з видачі довідки про реєстрацію особи громадянином України: затверджений наказом МВС України від 22.02.2012 № 84.
  2.   Правила поведінки та професійної етики осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 22.02.2012 № 155.
  3.  Порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України: затверджено наказом МВС України від 13.04.2012 № 320.

9. Методи навчання

  •  інформаційно-рецептивний та репродуктивний метод;
  •  метод проблемного виконання, частково-пошуковий (евристичний), дослідницький;
  •  інформаційно-повідомляючий метод викладання і виконавчий метод учіння;
  •  пояснювальний метод викладання і репродуктивний метод учіння, інструктивно-практичний метод викладання і продуктивно-практичний метод учіння;
  •  пояснювально-спонукальний метод викладання і частково-пошуковий метод учіння, спонукальний метод навчання і пошуковий метод учіння;
  •  індуктивні, дедуктивні та традуктивні методи;
  •  аналітичні, систематичні, аналітико-синтетичні, аналогічно-індуктивні, синтетично-дедуктивні;
  •  ілюстративні, продуктивні, творчі, акроматичні, катехізичні (запитальні) методи;
  •  подаючі методи (діяльність учнів в основному зводиться до сприймання словесної або наочної інформації), методи взаємодії викладача та учнів (наприклад, бесіда, дискусія тощо), методи самостійної роботи учнів;
  •  емпіричні (засновані на досвіді, експерименті) і теоретичні (засновані на логічному аналізі) методи.
  •  методи проблемного і програмованого навчання.

10. Методи контролю

  •  усне опитування;
  •  перевірка письмових завдань;
  •  тестування;
  •  модульний контроль;
  •  екзамен.

11. Розподіл балів, які отримують курсанти (студенти, слухачі):

Розподіл балів за різними формами контролю для дисциплін, з яких навчальним планом передбачено один модульний контроль протягом семестру

Модуль (М)

ЕКЗАМЕН (Е)

Поточний контроль

(ПК)

Модульний контроль

(МК)

Аудиторна робота

Самостійна робота

Індивідуальна робота

≤30

≤15

≤15

≤60

≤40

Підсумкова оцінка (П)=М=ПК+МК100

Підсумкова оцінка у випадку складання заліку (П)=ПК+Е≤100

≤40

Розподіл балів за різними формами контролю для дисциплін, з яких навчальним планом передбачено два модульних контролі протягом семестру

Модуль 1 (М1)

ЗАЛІК (З)

Поточний контроль 1 (ПК1)

модульний контроль (МК1)

Аудиторна робота

Самостійна робота

Індивідуальна робота

≤30

≤15

≤15

≤60

≤40

М1=ПК1+МК1≤100

Підсумкова оцінка (П)=

М1

≤100

Підсумкова оцінка у випадку складання заліку(П) =

ПК1

+Е≤100

≤40

12. Критерії оцінювання

12.1. Критерії оцінювання аудиторної роботи

курсантів (студентів, слухачів) на семінарських та практичних заняттях

БАЛИ

ПОЯСНЕННЯ

5

Теоретичні питання, винесені на розгляд, засвоєні у повному обсязі; на високому рівні сформовані необхідні практичні навички та вміння; всі навчальні завдання, передбачені планом заняття, виконані в повному обсязі. Під час заняття продемонстрована стабільна активність та ініціативність. Відповіді на теоретичні питання, розв’язання практичних завдань, висловлення власної думки стосовно дискусійних питань ґрунтується на глибокому знанні чинного законодавства, теорії та правозастосовної практики.

4

Теоретичні питання, винесені на розгляд, засвоєні у повному обсязі; в основному сформовані необхідні практичні навички та вміння; всі передбачені планом заняття навчальні завдання виконані в повному обсязі з неістотними неточностями. Під час заняття продемонстрована ініціативність. Відповіді на теоретичні питання, розв’язання практичних завдань, висловлення власної думки стосовно дискусійних питань переважно ґрунтується на знанні чинного законодавства, теорії та правозастосовної практики.

3

Теоретичні питання, винесені на розгляд, у цілому засвоєні; практичні навички та вміння мають поверхневий характер, потребують подальшого напрацювання та закріплення; навчальні завдання, передбачені планом заняття, виконані, деякі види завдань виконані з помилками.

2

Теоретичні питання, винесені на розгляд, засвоєні частково, прогалини у знаннях не носять істотного характеру; практичні навички та вміння сформовані недостатньо; більшість навчальних завдань виконано, деякі з виконаних завдань містять істотні помилки, які потребують подальшого усунення.

1

Курсант, студент, слухач не готовий до заняття, не знає більшої частини програмного матеріалу, з труднощами виконує завдання, невпевнено відтворює терміни і поняття, що розглядалися під час заняття, допускає змістовні помилки, не володіє відповідними вміннями і навичками, необхідними для розв’язання професійних завдань.

0

Відсутність на занятті

12.2. Критерії оцінювання самостійної роботи

курсантів (студентів, слухачів)

(розробляються кафедрою)

12.3. Критерії оцінювання індивідуальної роботи

курсантів (студентів, слухачів)

(розробляються кафедрою)

13. Шкала оцінювання: національна та ECTS

Сума балів за всі види навчальної діяльності

Оцінка ECTS

Оцінка за національною шкалою

для екзамену, курсової роботи, практики

для заліку

90-100

А

Відмінно

зараховано

83-89

В

добре

75-82

С

68-74

D

задовільно

60-67

Е

35-59

FX

незадовільно з можливістю повторного складання

не зараховано з можливістю повторного складання

0-34

F

незадовільно з обов’язковим повторним вивченням дисципліни

не зараховано з обов’язковим повторним вивченням дисципліни

14. Питання та завдання для підготовки до підсумкового контролю

  1.  Поняття, риси та завдання адміністративного права.
  2.  Місце адміністративного права в системі права України.
  3.  Адміністративне право як частина публічного права.
  4.  Соціальне призначення адміністративного права.
  5.  Предмет адміністративного права та його переосмислення в умовах здійснення адміністративної реформи.
  6.  Методи адміністративно-правового регулювання та їх розвиток у контексті реформи адміністративного права.
  7.  Система адміністративного права: поняття, ознаки та елементи.
  8.  Принципи адміністративного права: поняття та система.
  9.  Адміністративно-правова наука: поняття, предмет, зміст та система.
  10.  Механізм адміністративно-правового регулювання суспільних відносин: поняття, зміст, значення та елементи.
  11.  Стадії адміністративно-правового регулювання.
  12.  Адміністративно-правові норми: поняття, ознаки, види та особливості структури.
  13.  Акти тлумачення адміністративно-правових норм.
  14.  Особливості реалізації норм адміністративного права.
  15.  Джерела адміністративного права та їхня характеристика. Основні законопроектні роботи в галузі адміністративного права.
  16.  Поняття, структура, механізм утворення та види адміністративно-правових відносин.
  17.  Сутність, ознаки і принципи публічного управління. Структура публічного управління.
  18.  Державне управління як форма прояву державної виконавчої влади.
  19.  Соціальні та юридичні ознаки суб’єктів адміністративного права
  20.  Компетенція: поняття, значення та структура.
  21.  Фізичні особи як суб’єкти адміністративного права.
  22.  Адміністративно-правовий статус громадян: поняття, ознаки, елементи та види.
  23.  Публічна адміністрація: поняття, ознаки, види.
  24.  Система, ознаки, структура, принципи організації та види органів виконавчої влади.
  25.  Органи місцевого самоврядування: нормативна основа, поняття, компетенція, функції та система.
  26.  Об’єднання громадян як суб’єкти адміністративного права.
  27.  Інститут державної служби в системі адміністративного права.
  28.  Поняття, система, принципи та види державної служби в Україні.
  29.  Управління державною службою: завдання, функції. Система органів управління державною службою.
  30.  Організаційно правове регулювання проходження державної служби.
  31.  Адміністративно-правовий статус державних службовців: поняття, ознаки та елементи.
  32.  Форми діяльності публічної адміністрації: поняття, ознаки та види.
  33.  Адміністративні акти: поняття, властивості, види.
  34.  Юридична природа, ознаки, суб’єкти адміністративного договору, їх різновиди.
  35.  Поняття та характерні риси методів діяльності публічної адміністрації, їх юридично владне значення та зміст.
  36.  Адміністративний розсуд.
  37.  Поняття, сутність, особливості й мета адміністративного примусу.
  38.  Заходи адміністративного попередження: їх призначення, види, підстави та порядок застосування.
  39.  Заходи адміністративного припинення: поняття, мета, підстави застосування, види, порядок застосування.
  40.  Заходи забезпечення провадження в справах про адміністративні правопорушення.
  41.  Заходи адміністративного стягнення. Цільове призначення стягнень.
  42.  Поняття та ознаки  адміністративного правопорушення.
  43.  Юридичний аналіз об’єкта, об’єктивної сторони, суб’єкта, суб’єктивної сторони адміністративного правопорушення.  
  44.  Класифікація адміністративних правопорушень.
  45.  Адміністративна відповідальність: поняття, мета, функції, принципи та ознаки.
  46.  Суб’єкти адміністративної відповідальності.
  47.  Адміністративна відповідальність юридичних осіб.
  48.  Підстави адміністративної відповідальності.
  49.  Адміністративне стягнення: поняття, мета, система, види.
  50.  Поняття, зміст та загальні риси адміністративного процесу.
  51.  Принципи адміністративного процесу: поняття, система.
  52.  Суб’єкти адміністративного процесу, їх адміністративно-процесуальний статус.
  53.  Структура адміністративного процесу, характеристика його елементів.
  54.  Адміністративне провадження: поняття, сутність, система та види.
  55.  Адміністративно-процесуальне право: предмет, методи, завдання.
  56.  Загальна характеристика провадження в справах за зверненнями громадян.
  57.  Дисциплінарне провадження щодо державних службовців.
  58.  Нормотворче провадження: поняття, зміст, стадії.
  59.  Поняття, ознаки, структура та види провадження у справах про адміністративні правопорушення.
  60.  Поняття, сутність, принципи забезпечення законності в публічному управлінні.

15. Інформаційне та методичне забезпечення.

Нормативні акти

Закони України

  1.  Конституція України. Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28.06.1996 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.
  2.  Кодекс України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 р. // Відомості Верховної Ради УРСР. – 1984, додаток до № 51. – Ст.1122.
  3.  Митний кодекс України // Урядовий кур’єр. – 2012. – № 148. –  14 серпня.
  4.  Про міліцію: Закон України від 20 грудня 1990 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 4. – Ст. 20.
  5.  Кодекс адміністративного судочинства України від 6 липня 2005 р. № 2747-IV// Відомості Верховної Ради України. – 2005. № 35-36, № 37. - Ст.446.
  6.  Про загальну структуру і чисельність Міністерства внутрішніх справ України: Закон України від 10 січня 2002 року N 2925-III // Відомості Верховної Ради України – 2002. - N 16. - ст.115.
  7.  Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України: Закон України від 22 лютого 2006 року N 3460-IV // Відомості Верховної Ради України. – 2006. - N 29. - ст.245.
  8.  Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених  з військової служби, та деяких інших осіб: Закон України від 9 квітня 1992 р. N 2262-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1992. - N 29. - ст.399.
  9.  Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист: Закон України від 24 березня 1998 р. N 203/98-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1998. - N 40-41. - ст.249.
  10.  Про засади запобігання і протидії корупції: закон України від 7 квітня 2011 року № 3206-VI // Відомості Верховної Ради України. – 2011. - № 40. - ст.404.
  11.  Про судоустрій і статус суддів України: Закон України від 07.07.2010. // Відомості Верховної Ради України (ВВР) – 2010. - № 41-42, N 43, N 44-45. - Ст.529.
  12.  Про свободу совісті та релігійні організації: Закон України від 23 квітня 1991 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 25. – Ст. 28.
  13.  Про захист прав споживачів: Закон України від 12 травня 1991 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 30. – Ст. 380.
  14.  Про Прикордонні війська України: Закон України від 4 листопада 1991 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 2. – Ст. 7.
  15.  Про прокуратуру: Закон України від 5 листопада 1991 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 4. – Ст. 14.
  16.  Про службу безпеки України: Закон України від 25 березня 1992 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 27. – Ст. 382.
  17.  Про об’єднання громадян: Закон України від 16 червня 1992 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 34. – Ст. 504.
  18.  Про інформацію: Закон України від 2 жовтня 1992 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 48. – Ст. 650.
  19.  Про адвокатуру: Закон України від 19 грудня 1992 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – № 9. – Ст. 62.
  20.  Про державну контрольно-ревізійну службу України: Закон України від 26 січня 1993 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – № 13. – Ст. 110.
  21.  Про Антимонопольний комітет України: Закон України від 26 листопада 1993 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – № 50. – Ст. 472.
  22.  Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів: Закон України від 23 грудня 1993 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1994. – № 11. – Ст. 50.
  23.  Про державну податкову службу: Закон України від 24 грудня 1993 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1994. – № 15. – Ст. 84.
  24.  Про державну службу: Закон України від 26 грудня 1993 р. (із змінами і доповненнями) // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – № 52. – Ст. 490.
  25.  Про правовий статус іноземців: Закон України від 4 лютого 1994 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1994. – № 23. – Ст. 162.
  26.  Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі: Закон України від 1 грудня 1994 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1994. – № 52. – Ст. 455.
  27.  Про відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду: Закон України від 1 грудня 1994 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1995. – № 1. – Ст. 1.
  28.  Про Рахункову палату: Закон України від 11 липня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 43. – Ст. 212.
  29.  Про звернення громадян: Закон України від 2 жовтня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 47. – Ст. 256.
  30.  Про Конституційний Суд України: Закон України від 16 жовтня  1996 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 49. – Ст. 272.
  31.  Про місцеве самоврядування в Україні: Закон України від 20 травня 1997 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1997. – № 24. – Ст. 170.
  32.  Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації: Закон України від 23 вересня 1997 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1997. – № 49. – Ст. 299.
  33.  Про професійних творчих працівників та творчі спілки: Закон України від 17 жовтня 1997 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1997. – № 52. – Ст. 312.
  34.  Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: Закон України від 22 грудня 1997 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1998. – № 20. – Ст. 99.
  35.  Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб: Закон України від 4 березня 1998 р. // Офіційний вісник України. – 1998. – № 13. – Ст. 481.
  36.  Про Раду національної безпеки і оборони України: Закон України від 5 березня 1998 р. // Офіційний вісник України. – 1998. – № 13. – Ст. 482.
  37.  Про державну виконавчу службу: Закон України від 24 березня 1998 р. // Офіційний вісник України. – 1998. – № 15. – Ст. 566.
  38.  Про місцеві державні адміністрації: Закон України від 9 квітня 1999 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1999. – №20–21. – Ст. 190.
  39.  Про виконавче провадження: Закон України від 21 квітня 1999 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1999. – № 24. – Ст. 207.
  40.  Про Національний банк України: Закон України від 20 травня 1999 р. // Офіційний вісник України. – 1999. – № 24. – Ст. 1087.
  41.  Про загальний військовий обов’язок і військову службу: Закон України в редакції від 18 червня 1999 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1999. – № 33. – Ст. 270.
  42.  Про джерела фінансування органів державної влади: Закон України від 30 червня 1999 р. // Офіційний вісник України. – 1999. – № 31. – Ст. 1587.
  43.  Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності: Закон України від 15 вересня 1999 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1999. – № 45. – Ст. 397.
  44.  Про правовий режим надзвичайного стану: Закон України від 16 березня 2000 р. // Офіційний вісник України. – 2000. – № 15. – Ст. 588.
  45.  Про правовий режим воєнного стану: Закон України від 6 квітня 2000 р. // Офіційний вісник України. – 2000. – № 17. – Ст. 691.
  46.  Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону: Закон України від 22 червня 2000 р. // Офіційний вісник України. – 2000. – № 30. – Ст. 1248.
  47.  Про Збройні сили України: Закон України в редакції від 5 жовтня 2000 р. // Офіційний вісник України. – 2000. – № 44. – Ст. 1877.
  48.  Про оборону України: Закон України в редакції від 5 жовтня 2000 р. // Офіційний вісник України. – 2000. – № 44. – Ст. 1878.
  49.  Про банки і банківську діяльність: Закон України від 7 грудня 2000 р. // Урядовий кур’єр. – 2001. – 17 січня.
  50.  Про громадянство України: Закон України від 18 січня 2001 р. // Відомості Верховної Ради. – 2001. – № 1. – Ст. 65.
  51.  Про політичні партії в Україні: Закон України від 5 квітня 2001 р. // Відомості Верховної Ради. – 2001. – № 23. – Ст. 118.
  52.  Про міграцію: Закон України від 7 червня 2001 р. // Відомості Верховної Ради. – 2001. – № 41. – Ст. 197.
  53.  Про органи самоорганізації населення: Закон України від 11 липня 2001 року // Відомості Верховної Ради. – 2001. – № 48. – Ст. 254.
  54.  Про дипломатичну службу: Закон України від 20 вересня 2001 р. // Відомості Верховної Ради. – 2002. – № 5. – Ст. 29.
  55.  Про вищу освіту: Закон України від 17 січня 2002 року // Відомості Верховної Ради. – 2002. – № 20. – Ст. 134.
  56.  Про службу в органах місцевого самоврядування: Закон України від 7 червня 2001 року // Урядовий кур’єр – 2001. – 4 липня.
  57.  Про Засади державної політики України в галузі прав людини: Постанова Верховної Ради України від 17 червня 1999 р. // Офіційний вісник України. – 1999. – № 25. – Ст. 1147.
  58.  Про доступ до публічної інформації: Закон України від 13.01.2011 //  Відомості Верховної Ради України (ВВР) - 2011. - № 32. - Ст.314.
  59.  Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців: Закон України № 755-IV від 15.05.2003 р. // Відомості Верховної Ради України – 2003. - № 31. - ст. 263.

Укази і розпорядження Президента України

  1.  Концепція адміністративної реформи в Україні: Схвалена Указом Президента України від 22 липня 1998 р. № 810 // Урядовий кур’єр. – 1998. – 02 серпня.
  2.  Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації: Указ Президента України від 05.05.2011 року № 547/2011 // Урядовий кур'єр. – 2011. - № 84.
  3.  Про державну реєстрацію нормативних актів міністерств і інших органів виконавчої  влади: Указ Президента від 3 жовтня 1992 р. (зі змінами і доповненнями) // Урядовий кур’єр. – 1992. – 10 жовтня.
  4.  Про заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян на звернення: Указ Президента від 19 березня 1997 р. // Офіційний вісник України. – 1997. – № 12. – Ч. 1.
  5.  Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів і вступу їх в силу: Указ Президента від 10 червня 1997 р. // Офіційний вісник України. – 1997. – № 24.
  6.  Про систему центральних органів виконавчої влади: Указ Президента від 15 грудня 2010 р. // Офіційний вісник України. – 2010. – № 50.
  7.  Про зміни у структурі центральних органів виконавчої влади: Указ Президента від 15 грудня 2010 р. // Офіційний вісник України. – 2010. – № 50.
  8.  Про підготовку пропозицій щодо забезпечення гласності та відкритості діяльності органів державної влади: Указ Президента від   17 травня 2001 р. // Урядовий кур’єр. – 2001. – № 88. – 22 травня.
  9.  Про Національну програму правової освіти населення: Указ Президента від 18 жовтня 2001 р. // Офіційний вісник України. – 2001. – № 43.
  10.  Про Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Указ Президента від 26 квітня 2011 р. // Офіційний вісник України. – 2011. – № 29.

Постанови Кабінету Міністрів України

  1.  Про затвердження Положення про дозвільну систему України: Постанова КМУ від 12 жовтня 1992 р. // Зброя: придбання, зберігання, використання: Збірка норм. актів. – К., 1998.
  2.  Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативних актів міністерств, інших органів державної влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер: Постанова КМУ від 28 грудня 1992 р. // ЗПУ України. – 1993. – № 1 – 2.
  3.  Положення про Державну автомобільну інспекцію  Міністерства внутрішніх справ: постанова КМУ від 14 квітня 1997 р. N 341 // Офіційний вісник України. – 1997. - № 16. – ст. 52.
  4.  Про Національне центральне бюро Інтерполу: Постанова КМУ від від 25 березня 1993 р. N 220.
  5.  Про затвердження Положення про порядок легалізації об’єднань громадян: Постанова КМУ від 26 лютого 1993 р. // ЗПУ України. – 1993. – № 7. – Ст. 144.
  6.  Про затвердження Правил в’їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію: Постанова КМУ від 29 грудня 1995 р. // ЗПУ України. – 1996. – № 4.
  7.  Про затвердження Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ України: Постанова КМУ від 14 квітня 1997 р. // Офіційний вісник України. – 1997. – № 16.
  8.  Про вдосконалення підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації державних службовців: Постанова КМУ від 16 квітня 1998 р. // Офіційний вісник України. – 1998. – № 16.
  9.  Про затвердження Положення про відомчий контроль у системі міністерств, інших центральних органів виконавчої влади за фінансово-господарською діяльністю підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління: Постанова КМУ від 10 липня 1998 р. // Офіційний вісник України. – 1998. – № 28.
  10.  Про затвердження Інструкцій про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави: Постанова КМУ від 30 листопада 1998 р. // Офіційний вісник України. – 1998. – № 48.
  11.  Про упорядкування структури місцевих державних адміністрацій: Постанова КМУ від 18 травня 2000 р. // Офіційний вісник України. – 2000. – № 20.
  12.  Про затвердження порядку проведення службового розслідування стосовно державних службовців: Постанова КМУ від 13 червня  2000 р. // Офіційний вісник України. – 2000. – № 24.
  13.  Про вдосконалення організації правової роботи в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади (14.12.2001): Постанова КМУ від 14 грудня 2001 р. // Офіційний вісник України. – 2001 – № 51.
  14.  Про здійснення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади внутрішнього фінансового контролю: Постанова КМУ від 22 травня 2002 р.
  15.  Проект концепції підвищення позитивного іміджу міліції України // [Електронний ресурс].  –  Режим доступу: http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/736194.

Накази МВС

  1.  Інструкції з обліку адміністративних правопорушень: затверджена наказом МВС від 11.03.2010 № 76.
  2.  Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення: затверджена наказом МВС України від 22.02.2001 № 185.
  3.  Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС: затверджена наказом МВС України від 27.02.2009 № 111.
  4.  Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них: затверджена наказом МВС вiд 11.08.2010 № 379.
  5.  Інструкціїя про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства: затверджена наказом МВС України, Адміністрації ДПС України, СБУ від 23.04.2012 № 353/271/150.
  6.  Інструкція з організації нормотворчої діяльності в Міністерстві внутрішніх справ України затверджено наказом МВС від 18.12.2007 №  485 // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/731224
  7.  Інструкція з організації діяльності органів досудового розслідування Міністерства внутрішніх справ України: затверджена наказом МВС України від 09.08.2012 № 686.
  8.  Інструкція з організації контролю за виконанням документів у системі МВС України: затверджена наказом МВС України від 24.04.2012 № 350.
  9.  Інструкція з оформлення документів у системі МВС України: затверджено наказом МВС України від 20.01.2004 № 55.
  10.  Інструкція з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС: затверджена наказом МВС України від 27.02.2009 № 111.
  11.  Інструкція про організацію діловодства в системі МВС України: затверджена наказом МВС України від 24.11.2003 № 1440.
  12.  Інструкція про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі: затверджена спільним наказом МВС та ДДУПВП від 04.11.2003 № 1303/203.
  13.  Інструкція про порядок взаємодії органів внутрішніх справ України та органів державної виконавчої служби при примусовому виконанні рішень судів та інших органів (посадових осіб): затверджено наказом МВС та Міністерства юстиції України від 25.06.2002 № 607/56/5.
  14.  Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів: затверджена наказом МВС України від 21.08.1998 № 622.
  15.  Інструкція про порядок придбання, видачі та зберігання спеціальних засобів членів громадських формувань з охорони громадського порядку: затверджена наказом МВС від 27.04.2009 № 183.
  16.  Інструкція про порядок приймання, зберігання, обліку, знищення чи реалізації вилученої, добровільно зданої, знайденої зброї та боєприпасів до неї: затверджена наказом МВС України від 31.05.1993 № 314.
  17.  Наказ МВС України від 15.01.2004 № 39 "Про забезпечення контролю в системі МВС України".
  18.  Наказ МВС України від 17.03.2004 № 254 "Про заходи щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року № 35 "Про затвердження Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб за місцем проживання".
  19.  Наказ МВС України від 19.01.2007 № 16 "Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України".
  20.  Перелік відомостей, що становлять службову інформацію у системі Міністерства внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 14 травня 2012 року № 423 // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/748077
  21.  Правила поведінки та професійної етики осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від  22 лютого 2012  № 155 // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0628-12
  22.  Положення з організації професійної підготовки осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 13.04.2012 № 318.
  23.   Положення про вищі навчальні заклади МВС: затверджено наказом МВС України від 14.02.2008 № 62.
  24.  Положення про Експертну службу Міністерства внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 09.08.2012 № 691.
  25.  Положення про порядок роботи зі зверненнями громадян і організації їх особистого прийому в системі Міністерства внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 10.10.2004 № 1177.
  26.  Положення про порядок формування кадрового резерву на керівні посади в Міністерстві внутрішніх справ України, його територіальних органах та підрозділах: затверджено наказом МВС України від 17.09.2012 № 808.
  27.  Положення про службу дільничних інспекторів міліції в системі Міністерства внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 11.11.2010 № 550.
  28.  Положення про функціонування «телефонів довіри» в органах і підрозділах внутрішніх справ: затверджено наказом МВС від 09.08.2010 № 372.
  29.  Порядок видачі свідоцтв про узгодження конструкції транспортних засобів та дозволів на їх переобладнання відповідно до вимог законодавчих та нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху: затверджений наказом МВС України від 07.12.2001 № 1088.
  30.  Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з охорони  власності та громадян: затверджений наказом МВС України від 25.02.2011 № 76.
  31.  Порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України: затверджено наказом МВС України від 13.04.2012 № 320.
  32.  Порядок приймання, реєстрації та розгляду в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про злочини, що вчинені або готуються: затверджений наказом МВС України від 14.04.2004 № 400.
  33.  Порядок присвоєння спеціальних звань та подання матеріалів для їх присвоєння: затверджений наказом МВС України від 21.03.2012 № 218.
  34.   Правила поведінки та професійної етики осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України: затверджено наказом МВС України від 22.02.2012 № 155.
  35.  Про організацію діяльності органів досудового розслідування Міністерства внутрішніх справ України: наказ МВС України від 09.08.2012 № 686.
  36.  Про організацію діяльності підрозділів державної служби боротьби з економічною злочинністю Міністерства внутрішніх справ України: наказ МВС України від 03.09.2012 № 769.
  37.  Про організацію роботи щодо інформаційної взаємодії Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України та Державної виконавчої служби України: спільний наказ МВС, Мінюсту України, ДВС України від 08.10.2012 № 148/5/868.
  38.  Стандарт адміністративної послуги з видачі довідки про реєстрацію особи громадянином України: затверджений наказом МВС України від 22.02.2012 № 84.
  39.  Статут патрульно-постової служби міліції України: затверджено наказом МВС України від 28.07.1994 № 404.

Акти Верховного Суду України

  1.  Довідка щодо вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами законодавства під час розгляду та вирішення впродовж 2010 – 2011 років справ стосовно реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо) // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.vasu.gov.ua/ua/generalization_court_practice.html?
  2.  О практике рассмотрения судами дел по жалобам на решения, действия или бездеятельность органов государственной власти, органов местного самоуправления, юридических, должностных и служебных лиц в сфере управленческой деятельности, нарушающие права и свободы ґраждан: Постановление Пленума Верховного Суда от 3 декабря 1997 г. // Постанови Пленуму Верховного Суду України. – К., 2000. – Т. 1.
  3.  О практике рассмотрения судами жалоб на постановления по делам об административных правонарушениях: Постановление Пленума Верховного Суда Украины от 24 июня 1988 г. // Постанови Пленуму Верховного Суду України. – К., 2000. – Т. 1.
  4.  Постанови у справах адміністративної юрисдикції // [Електронний ресурс].  –  Режим доступу:  http://www.scourt.gov.ua/clients/vs.nsf/0/32B0D
  5.  Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 1 листопада 1996 р. // Юридический вестник. – 1997. – № 3.
  6.  Про практику застосування судами України законодавства про порушення правил адміністративного нагляду: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 28 березня 1986 р. // Постанови Пленуму Верховного Суду України. – К., 2000. – Т. 1.
  7.  Рішення у справах про адміністративні правопорушення // [Електронний ресурс].  –  Режим доступу:  http://www.scourt.gov.ua/clients/vs.nsf
  8.  Судова практика з розгляду адміністративних справ про деякі правопорушення на транспорті // [Електронний ресурс].  –  Режим доступу: http://www.scourt.gov.ua/clients/vs.nsf

Навчально-методична література

                                       Основна

  1.  Курс адміністративного право України: підручник / В.К. Колпаков, О.В. Кузьменко, І.Д. Пастух, В.Д. Сущенко / За ред.. В.ВІ. Коваленка. – К.: Юрінком Інтер, 2012. - 808 с.
  2.  Адміністративне право України. Академічний курс: Підруч.: / Т.О. Коломоєць. – К.: Юрінком Інтер, 2011. - 576 с.
  3.  Адміністративне право України. Академічний курс: Підруч.: У 2 т. / Ред. колегія: В.Б. Авер’янов (голова). – К.: Юридична думка, 2004. – Т. 1. Загальна частина. – 584 с.
  4.  Адміністративне право України. Академічний курс: Підруч.: У 2 т. / Ред. колегія: В.Б. Авер’янов (голова). – К.: Юридична думка, 2005. – Т. 2. Особлива частина. – 624 с.
  5.  Адміністративне право України: Підручник / Ю.П. Битяк, В.М. Гаращук, О.В. Дяченко та ін.; За ред. Ю.П. Битяка. – К.: Юрінком Інтер, 2005. – 544 с.
  6.  Административное право зарубежных стран: Учебник / Под ред. А.Н. Козырина и М.А. Штатиной. – М.: Спарк, 2003. – 464 с.
  7.  Атаманчук Г.В. Теория государственного управления: Курс лекций. – 3-е изд., доп. – М.: Омега-Л, 2005. – 584 с.
  8.  Бахрах Д.Н. Административное право. Общая часть. – М., 1993.
  9.  Брэбан Г. Французское административное право. – М., 1988.
  10.  Колпаков В.К. Адміністративне право України: Підручник. – К.: Юрінком Інтер, 1999.
  11.  Стеценко С. Г. Адміністративне право України: Навчальний посібник. - К.: Атіка, 2007. - 624 с.
  12.  Тихомиров Ю. А. Публичное право. — М., 1995.
  13.  Юсупов В. А. Теория административного права. – М., 1985.

Додаткова література

  1.  Авер’янов В. Реформування українського адміністративного права: черговий етап // Право України. – 2000. – № 7.
  2.  Авер’янов В.Б., Крупчан О.Д. Виконавча влада: конституційні засади і шляхи реформування. – Харків, 1998.
  3.  Аверьянов В.Б. Аппарат государственного управления: содержание деятельности и организационные структуры. – К.: Наукова думка, 1990.
  4.  Аверьянов В.Б. Функции и организационная структура органа государственного управления. – К., 1984. – 150 с.
  5.  Агеева Е.А. Юридическая ответственность в государственном управлении. – Л., 1990.
  6.  Адміністративна відповідальність в Україні: Навч. посібн. / За ред. А.Т. Комзюка. – X., 1998.
  7.  Адміністративна процедура та адміністративні послуги. Зарубіжний досвід і пропозиції для України / Автор-упорядник В.П.Тимошук. — К.: Факт, 2003. — 496 с. // [Електронний ресурс]. –  Режим доступу: http://lawbook.org.ua/index.php/biblioteka/knigi/administrativnoe-pravo/viewdownload
  8.  Адміністративна реформа в Україні: міфи і реалії. – К., 2000.
  9.  Адміністративна юстиція. Адміністративне судочинство: Навчальний посібник / За заг.ред. Т.О. Коломієць, Г.Ю. Гулєвської. — К.:Істина, 2007. - 152 с.
  10.  Адміністративна юстиція: європейський досвід та пропозиції для України / авт.-упоряд. І. Б. Коліушко, Р. О. Куйбіда. – К. : Факт, 2003. – 514 с.
  11.  Адміністративне право України: Підручник: За заг.ред. д.ю.н., проф. Коломоєць Т.О. – Київ: „Істина”, 2008. - с. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://the-law.at.ua/load/juridichna_literatura/administrativne_pravo_ukrajini/5
  12.  Бандурка О.М. Адміністративна діяльність. Частина особлива. – Харків, 2000.
  13.  Бандурка О.М. Управління в органах внутрішніх справ України: Підручник. – X., 1998.
  14.  Бахрах Д.Н. Производство по делам об административных правонарушениях. – М., 1989.
  15.  Бевзенко В.М. Адміністративні суди України: Навчальний посібник. – К.: Алерта; КНТ, 2006. – 271 с.
  16.  Бельский К.С. О предмете и системе административного права // Государство и право. – 1998. – № 10.
  17.  Бельский К.С. О системе административного права // Государство и право. – 1998. – № 3.
  18.  Бельский К.С. Полицейское право: Лекционный курс /Под ред. канд. юрид. наук А.В. Куракина. — М.: Издательство 'Дело и Сервис', 2004. — 816 с. // [Електронний ресурс].  –  Режим доступу: http://lawbook.org.ua/index.php/biblioteka/knigi
  19.  Біла Л.Р., Картузова І.О. Організація державної служби в Україні: Навч.–метод. посіб. Одеса: Юридична література, 2000.
  20.  Білоусов Ю.В. Виконавче провадження: Навч. посіб.- К.: Прецедент, 2005.- 192 с.
  21.  Брэбан Г. Французское административное право: Пер. с фр./Под ред. и со вступ. ст. С. В. Боботова.— М.: Прогресс, 1988.—488 с. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://lawbook.org.ua/index.php/biblioteka/knigi/administrativnoe-pravo/summary
  22.  Ващенко С.В., Поліщук В.Г. Провадження по виконанню постанов про накладення адміністративних стягнень: Навч. посібник / За заг. ред. Петкова В.П. – Запоріжжя: Юридичний ін-т МВС України, 2000. – 72 с.
  23.  Воловик В. Проведення службового розслідування стосовно державного службовця // Право України. – 1995. – № 11.
  24.  Галаган И.А. Административная ответственность в СССР: Процессуальное регулирование. – Воронеж, 1976.
  25.  Галлиган Д.Д., Полянский В.В., Старилов Ю.Н. Административное право. История развития и основные концепции. – М.: Юристъ, 2002. – 410 с. // [Електронний ресурс].  –  Режим доступу: http://lawbook.org.ua/index.php/biblioteka/knigi/administrativnoe-pravo
  26.  Голосніченко І.П., Стахурський М.Ф. Адміністративний процес: Навч. посібник / За заг. ред. доктора юридичних наук, професора І.П.Голосніченка. – К.: ГАН, 2003. – 256 с.
  27.  Гончарук С.Т. Суб’єкти адміністративного права. – К., 1998.
  28.  Гурне Бернар Державне управління. – К., 1993.
  29.  Демин А.В. Нормативный договор как источник административного права // Государство и право. – 1998. – № 2.
  30.  Державне управління, державна служба і місцеве самоврядування. – Хмельницький, 1999. – 570 с.
  31.  Державне управління: проблеми адміністративно-правової теорії та практики / За заг. ред. В.Б.Авер’янова. – К.: Факт, 2003. – 384 с. // [Електронний ресурс].  –  Режим доступу: http://lawbook.org.ua/index.php/biblioteka
  32.  Додин Е.В. Административная деликтология: Учеб. пособ. – Одесса., 1997.
  33.  Додин Е.В. Доказательства в административном процессе. – М., 1973.
  34.  Дробуш І. Розмежування функцій органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади // Право України. – 2001. – № 8.
  35.  Дубовенко С.Д. Державна служба і державні службовці в Україні. – К., 1999. – 44 с.
  36.  Зброя: придбання, зберігання, використання: Зб. нормативних актів/ Уклад.: Мацко А.С., Бойко І.В. – К.: Юрінком Інтер, 1998. – 304 с.
  37.  Калаянов Д.П. Административно-юрисдикционная деятельность органов внутренних дел Украины. Учеб. пособие. – Одеса: АО БАХВА, 2000. – 128 с.
  38.  Кампо В.М., Нижник Н.Р., Шльоер Б.П. Становлення нового адміністративного права України: Нуково-популярний нарис / За заг. ред. В.М. Кампо. – К.: Юридична книга, 2000. – 60 с.
  39.  Коваль Л.В. Административно–деликтное отношение. – К., 1979.
  40.  Козлов Ю.М. Административные правоотношения. – М., 1976.
  41.  Козырева Т.И. Административное принуждение и его виды. – М., 1975.
  42.  Коломоєць Т.О. Адміністративний примус у публічному праві України: теорія, досвід та практика реалізації: Монографія.- Запоріжжя: Поліграф, 2004.- 404 с.
  43.  Колпаков В.К., Кузьменко О.В. Адміністративне право України: Підручник— К.: Юрінком Інтер, 2003. - 544 с. // [Електронний ресурс].  –  Режим доступу: http://the-law.at.ua/load/juridichna_literatura/administrativne_pravo_ukrajini
  44.  Комзюк А.Т. Заходи адміністративного примусу в правоохоронній діяльності міліції: поняття, види та організаційно-правові питання реалізації: Монографія / За заг. ред. О.М. Бандурки. - Харків: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2002. - 336с.
  45.  Комзюк А.Т., Бевзенко В.М., Мельник Р.С. Адміністративний процес України: Навчальний посібник. – Київ: Прецедент, 2007. – 613 с.
  46.  Кузьменко О.В., Гуржій Т.О. Адміністративно-процесуальне право України: Підручник / За ред. О.В. Кузьменко. – К.: Атіка, 2007. – 416 с.
  47.  Курінний Є.В. Розгляд звернень громадян в органах внутрішніх справ України: Навч. посібник. – Д.: Наука і освіта, 2000. – 36с.
  48.  Куркін М.В., Понікаров В.Д. Ревізії та перевірки за зверненнями правоохоронних органів: Навч. посіб. – Харків: Східно-регіональний центр гуманітарно-освітніх ініціатив, 2003. – 412 с.
  49.  Лазарев Б.М. Компетенция органов управления. – М., 1972.
  50.  Масленников М. Я. Порядок применения административных взысканий: Учебно-практическое пособие. — М.: Издательство БЕК, 1998. — 272 с. // [Електронний ресурс].  –  Режим доступу: http://lawbook.org.ua/index.php/biblioteka/knigi
  51.  Масленников М.Я. Административно–юрисдикционный процесс: Сущность и актуальные вопросы правоприменения по делам об административных правонарушениях. – Воронеж, 1990. – 207 с.
  52.  Мельник Р.С. Адміністративні процедури в діяльності органів внутрішніх справ України: Навчальний посібник. - Харків: НУВС, 2005. – 115 с.
  53.  Миколенко А.И. Административный процесс и административная ответственность в Украине.: Учебное пособие. Издание третье, переработанное и дополненное. — Х.:ООО «Одиссей, 2007. —360 с.
  54.  Милицейская библиотека - качай бесплатно книги по юриспруденции// [Електронний ресурс].  –  Режим доступу: http://song-cops.in/board/administrativnoe_pravo_i_process
  55.  Міжнародні правові акти та законодавство окремих країн про корупцію // Упоряд.: М. Камлик та ін. – К.: Школяр, 1999. – 410 с.
  56.  Негодченко О.В. Основи діяльності органів внутрішніх справ України щодо забезпечення прав і свобод людини: Навч. посіб.- Дн-вськ: ЮА МВС, 2005.- 164 с.
  57.  Панова И.В. Административно–юрисдикционный процес. Монография. – Саратов: Светопись, 1998. – 256 с.
  58.  Панова И.В.Производство по делам об адмистративных правонарушениях. Монография. – Саратов: Светопись, 1999. – 192 с.
  59.  Перепелюк В.Г. Адміністративний процес. – Чернівці: Рута, 2001. – 316 с.
  60.  Петришин А.В. Государственная служба. Историко–теоретические предпосылки, сравнительно–правовой и логико–понятийный анализ. – Харьков, 1998. – 158 с.
  61.  Подлінєв С.Д. Організація управління в адміністративно–політичній сфері України: Навч.–метод. посіб. – Одеса, 1998.
  62.  Саввин М.Я. Административный штраф. – М., 1984.
  63.  Самсонов В.Н. Административное законодательство: понятие, содержание, реформа. – X., 1991.
  64.  Сорокин В.Д. Метод правового регулирования. – М., 1976.
  65.  Старилов Ю.Н. Служебное право: Учебник. – М., 1996.
  66.  Термінологічний словник з управління персоналом органів внутрішніх справ України /Укладач Н.П. Матюхіна; за заг. ред. проф. О.М.Бандурки. – Харків: Ун-т внутр. справ, 2000. – 120 с. // [Електронний ресурс].  –  Режим доступу: http://zakoni.com.ua/node/322
  67.  Тихомиров Ю.А., Котелевская И.В. Правовые акты. – М., 1995.
  68.  Тищенко Н.М. Административно-процессуальный статус гражданина Украины: проблемы теории и пути совершенствования. – Х.: Право, 1998. – 268 с.
  69.  Ткаченко В.І. Адміністративно-процедурні провадження у дозвільній системі в Україні: шляхи вирішення проблемних питань: Монографія/ МВС України, Луган. Держ. Ун-т внутр. Справ. – Луганськ: РВВ ЛДУВС, 2006. – 344с.
  70.  Управление в области административно–политической деятельности. – М., 1979.
  71.  Хавронюк М.І. Дисциплінарні правопорушення і дисциплінарна відповідальність: Навч. посібник. – К.: Атіка, 2003. – 240 с.
  72.  Цветков В.В. Державне управління: Основні фактори ефективності (політико–правовий аспект). – Харків, 1996.
  73.  Чабан В.П. Акти адміністративного примусу в діяльності міліції України: Навч. посібник. – К.: Атіка, 2002. – 144 с.
  74.  Чечот Д.М. Административная юстиция. Теоретические проблемы. – Л.: Изд–во Ленинградского ун–та, 1973. – 134 с.
  75.  Шаповалов В.М. Виконавча влада в розвинутих країнах (конституційно–правовий аспект). – К., 1996. – 59 с.
  76.  Шергин А.П. Административная юрисдикция. – М., 1979.
  77.  Шкарупа В.К. Доказування та докази в адміністративно–примусовій діяльності органів внутрішніх справ (міліції). – К., 1995. – 127 с.
  78.  Шорина Е.В. Контроль за деятельностью органов государственного управления. – М., 1981.
  79.  Юсупов В.А. Правоприменительная деятельность органов управления. – М., 1979.
  80.  Ярмакі Х.П. Адміністративно-наглядова діяльність міліції в Україні: Монографія. – Одеса: Юридична література, 2006. – 336 с.




1. Я Волошинова Марина Олексіївна асистент кафедри української філології та загального мовознавства допом
2. Сутність і функції фінансів підприємств 2
3. а В каких значениях ПДК нижеследующие вещества относятся к высоко опасным веществам оки
4. тема лечебноэвакуационного обеспечения войск направлена на проведение последовательных и преемственных ле
5. Проектирование, создание и управление базой данных «Переплетная мастерская» в пакете MS Access
6. Бухгалтерский финансовый учет Форма обучения- заочная с приложением дистанционных технологий
7. ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З ДИСЦИПЛІНИ «ЕКОНОМІКА ГАЛУЗІ»
8. Понятие значение и цель деловых переговоров.html
9. Монополизация экономики Антимонопольное регулирование экономики
10. В чем сущность и принципиальное отличие западной философии XX века от предшествующих философских систем
11. Педагогіка ЗІЗААн Викладач Шевчук І.
12. Акцизы по импортируемым товарам уплачиваются в следующие сроки- Не позднее дня уплаты таможенных платеже
13. Гомельский государственный медицинский университет 2012
14. Процессы выполняемые в режиме мультипрограммирования можно рассматривать как набор последовательных с
15. теоретиків менеджменту- Чарльз Беббідж Енрі Юр Вільям Стенлі Джевонс
16. Местное самоуправление
17. 12 капсулы за 1 час до тренировки
18. тематичне моделювання та обчислювальні методи Автореферат дисертації на здобуття наукового
19. УТВЕРЖДАЮ Генеральный директор ОАО Лужский ККЗ
20. Социальноэкономическое развитие России после вступления в ВТО Студентка- группы ’49