Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Джерело сигналу
одулятор
Канал зв’язку
Демодулятор
Завади та завмирання в каналі
Пристрій вимірювання помилок
Министерство образования и науки, молодежи и спорта Украины
Национальный технический университет Украины «КПИ»
Кафедра звукотехники и регистрации информации
Лабораторная работа №3
По курсу «Прикладна теорія інформації для ТК-2»
Выполнила: Проверил:
Ст. 5-го курса ФЭЛ Довженко А.А.
гр. ДЗм-71 Гордиенко Е.Я.
Музыка Н.Г.
2012
МЕТА РОБОТИ
СТВОРЕННЯ ТА МАСКУВАННЯ ПІДСИСТЕМ
При моделюванні складних систем доцільним є формування окремих блоків у вигляді підсистем, для яких можна задавати власні параметри. Підсистема формується з групи окремих блоків наступним чином: виділяється група блоків як показано на рис. 1, в меню Edit вибирається опція Create Subsystem і після цього група блоків перетвориться в один блок з відповідним числом входів і виходів, показаний на рис. 2.
Рисунок 1 – Імітаційна модель модулятора
Рисунок 2 – Редактор маскування підсистеми
На рис. 2 також показаний приклад маскування підсистеми: підсистема, що маскується виділяється натисканням лівої клавіші миші, в меню Edit вибирається опція Mask Subsystem і після цього з'являється вікно, показане на рис. 2 праворуч внизу, де можна задавати параметри новоствореної підсистеми. Далі обирається панель Initialization, де у вікні Prompt вводиться найменування параметра підсистеми, яке буде в подальшому відображатися у вигляді, показаному на рис. 2 зліва внизу (Carrier_Wave (Hz)) (Можна задавати до 12 параметрів), а у вікні Variable задається змінна, що описує цей же параметр, яка в подальшому вводиться у вікна параметрів різних блоків. Таким чином, маскування підсистеми дозволяє ставити глобальні змінні, що відносяться до всієї підсистеми.
ВИХІДНІ ДАНІ
Схема модулятора показана на рис. 1. Її єдиний параметр - носійна частота (Carrier_Wave (Hz)), що позначається як змінна Fc = 10 Гц. Модулятор представляє собою формувач фазоманіпульованих сигналів, що генеруються блоками з іменами «1» і «0», які також в свою чергу є підсистемами (рис. 7, 8).
В залежності від того, який рівень (1 або 0) надходить на вхід модулятора, на його виході формується або синус з нульовою початковою фазою, або синус з фазою зсунутою на 180 °. Час моделювання = 10.
Рисунок 3 – Імітаційна модель ФМн модулятора 1
Рисунок 4 – Імітаційна модель ФМн модулятора 0
Параметри завмирань(при заданій дисперсії шума σ2ш(Variance))
Sigma 0.6 0.7 0.8 0.9 1 1.1 1.2
Sample Time: 0.001
Параметри завад (при заданому значенні завмирань σ (sigma)= див. табл. 2)
Variance(дисперсія): 2 4 10 20 30 40 60 80 100
Mean: 0
Sample Time: 0.001
Рисунок 5 – Структурна схема системи цифрового зв’язку
Таблиця 1 – Варіанти завдань
ВИКОНАННЯ РОБОТИ
Рисунок 6 – Осцилограма повідомлення до лінії зв’язку
Рисунок 7– Осцилограма повідомлення після лінії зв’язку
ВИСНОВКИ
У даній лабораторній роботі ми навчилися робити підсистеми для спрощення схеми в середовищі Matlab.
Побудована модель цифрового зв'язку і розглянуто вплив перешкод на переданий сигнал.
Заважають впливу поділяють на шуми, перешкоди, завмирання, спотворення, помилки (рис. 1). Зазвичай шуми мають природне походження; найбільш істотний вплив робить власний шум приймача. Перешкоди можуть бути також природного походження (грозові розряди, індустріальні перешкоди, вплив сусідніх радіозасобів) і навмисні. Все розмаїття перешкод можна звести до шести основних типів: шумовим, імпульсним, вузькосмуговим (у межі-синусоїдальним), внутрішньосистемні, передавати, імітаційним. Шумову перешкоду представляють у вигляді зовнішнього флуктуаційного шуму, що збільшує інтенсивність шуму приймача.