Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
1. Згідно рекомендацій ВООЗ добова доза інгаляційних кортикостероїдів при персистуючій бронхіальній астмі легкого ступеню у дорослих складає?
+200-500 мкг
-300 мкг
-2000 мкг
Більше 2000 мкг
2. Хворому встановлений діагноз “бронхіальна астма, середньоважний персистуючий перебіг”. Якому препарату Ви віддасте перевагу для планового лікування захворювання?
+Будесонид-форте
Бекотид-мите
Інтал
Сальбутамол
Беротек
3. Хворий скаржиться на постійні напади ядухи, які часто виникають вночі, фізична активність значно обмежена через дихальний дискомфорт. Пікова швидкість видиху менше 60\% належного рівня, добові коливання пікової швидкості видиху більше 30\%. Який ймовірний діагноз у даного хворого?
+Важка персистуюча бронхіальна астма
Інтермітуюча бронхіальна астма
Легка персистуюча бронхіальна астма
Середньоважка персистуюча бронхіальна астма
Хронічний обструктивний бронхіт в фазі загострення
4. У пацієнта з легким персистуючим перебігом бронхіальної астми наступило загострення захворювання. Ваші рекомендації?
+Збільшити дозу інгаляційного глюкокортикостероїда, бета-2-агоніста короткої дії
Провести пробу з бронхолітиком, а потім збільшити дозу інгаляційного глюкокортикостероїда та бета-2-агоніста
Провести провокаційну пробу з гістаміном, а потім збільшити дозу інгаляційного глюкокортикостероїда та бета-2-агоніста
Збільшити дозу інгаляційного глюкокортикостероїда, бета-2-агоніста, а потім провести провокаційну пробу з гістаміном
Збільшити дозу бета-2-агоніста короткої дії, не збільшуючи при цьому дозу інгаляційного глюкокортикостероїда
5. Ефективність емпірично призначеної антибактеріальної терапії при позалікарняній пневмонії оцінюють?
+Через 72 години
Через 48 годин
Через 24 години
Через 5 діб від початку лікування
Через 14 діб від початку лікування
6. В результаті мікробіологічного обстеження харкотиння у хворого встановлена хламідійна етіологія негоспітальної пневмонії. Який з нижче перерахованих антибіотиків буде найбільш адекватним для лікування цього хворого?
+Кларитроміцин
Цефазолін
Гентаміцин
Цефтриаксон
Бісептол
7. Який з нижче перерахованих препаратів можна використати для планового лікування хворого на хронічний обструктивний бронхіт
+Атровент
Інтал
Таблетований еуфілін
Сальбутамол
Амброксол
8. Хворий 30 рокiв, поступив у приймальне вiддiлення пiсля автомобiльної аварiї зi скаргами на задишку, бiль у лiвому боцi. На оглядовiй рентгенограмi органiв грудної порожнини визначається просторе просвiтлення лiвого легеневого поля з вiдсутнiстю легеневого малюнка, змiщення органiв середостiння вправо. Лiва легеня пiджата до лiвого кореня, дiафрагма змiщена на одне мiжребiря донизу, синуси контуруються чiтко. Ваш висновок?
+Тотальний пневмоторакс.
Гемоторакс.
Забiй легенi.
Пневмогемоторакс.
Пошкодження дiафрагми.
9. Хворий М., 78 років, хворіє на протязі 10 років цукровим діабетом ІІ типу. Госпіталізований із скаргами на підвищення температури тіла до 38(С, кашель, задишку. Захворів гостро, тиждень тому, діагностована негоспітальна пневмонія. Лікування ампіцилліном дало деякий позитивний ефект. Але на 7-й день захворювання відмічається різке погіршення стану хворого: підвищення температури тіла до 38,6(С, лихоманка, наростання задишки, значне збільшення кількості харкотиння, поява крові в ньому. Що є найбільш вірогідною причиною погіршення стану хворого?
+Формування абсцесу легень.
Розвиток запального інфільтрату в правій легені
Розвиток гострого легеневого серця
Пневмоторакс
Тромбоемболія дрібних гілок легеневої артерії
10. У хворого 35 років відмічаються нечасті (рідше 1 разу на тиждень) напади ядухи, які легко знімаються інгаляцією бета2- симпатомиметиків короткої дії. В період нападу в легенях вислуховуються сухі свистячі хрипи, в проміжках між нападами ядухи ОФВ1 більше 80% від належної. У даного хворого:
+Інтермітуюча бронхіальна астма.
Легка персистуюча астма
Персистуюча астма середньої важкості
Важка персистуюча астма
Дана інформація недостатня для визначення важкості бронхіальної астми
11. Хворий П протягом 8 років скаржиться на кашель з виділенням близько 100 мл гнійного харкотиння за добу з домішками крові. Постуральний дренаж покращує відродження харкотиння. Протягом останніх трьох діб відмічається підвищення температури до 38(С. Обєктивно: При аускультації у задньо-нижніх відділах обох легень прослуховуються середньо- та великоміхурчасті хрипи, кількість яких значно зменшується після відкашлювання. Загальний аналіз крові: ер. 4,2*1012/л, Нв г/л, лейкоцити ,8*109/л, ШОЕ мм/год. На оглядовій рентгенограмі визначаються множинні кільцеподібні тіні. Яке дослідження має вирішальне значення для встановлення діагнозу?
+Бронхографія
Оглядова рентгенографія ОГП
Бронхоскопія
Компютерна томографія
Рентгентомографія
12. Хворий П., 40 років, скаржиться на колючий біль справа під лопаткою, пропасницю, сильний сухий кашель. Захворів гостро після переохолодження. Стан середньої важкості. Над легенями справа до ІІІ ребра перкуторний звук укорочений, там же прослуховуються звучні вологі дрібноміхурчасті хрипи. Аналіз крові: лейк. ,3*109/л, е. \%, п. \%, с. \%, л. \%, м. \%, ШОЕ мм/год. Проба Манту негативна, у харкотинні МБТ не виявлено. На рентгенограмі ОГП на фоні посиленого легеневого рисунку визначається масивна негомогенна інфільтрація верхньої долі справа з чітким нижнім краєм. Якою схемі емпіричної антибактеріальної терапії слід віддати перевагу
+Макроліди + цефалоспорини ІІ-ІІІ генерації, фторхінолони.
Макроліди.
Напівсинтетичні пеніциліни + аміноглікозиди
Цефалоспорини ІІ-ІІІ генерації + ріфампіцин.
Цефалоспорини ІІІ генерації + метронідазол
13. Робітник 45 р., який працює на виробнитцтві асбестоцементних труб протягом 15-ти років, скаржиться на задишку при помірному фізичному навантаженні, колькоподібний біль в грудній клітині, сухий кашель. Фізікально виявлено притуплено-тимпанічний звук, сухі хрипи на тлі жорсткого дихання, шум тертя плеври ФЗД-вентиляційна недостатність за змішаним типом із переважанням рестрикції. Який рентгенологічний симптом не є характерним для даної патології?
+Лінії Керлі.
Перибронхіальний фіброз.
Деформація коренів легень.
Лінійно-сітчаста деформація легеневого малюнка.
Ущільнення плеври.
14. У робітника вугільної шахти, 48 років, який скаржиться на задишку експіраторного характеру, кашель із мокротинням темного кольору, при рентгенологічному дослідженні ОГК виявлено лінійно-сітчасті дифузні зміни в легенях, запідозрений антракоз. Яка із властивостей притаманна вугільному пилу?
+Підвищувати активність фагоцитозу.
Стимулювати канцерогенез.
Викликати неспецифічні алергічні реакції.
Викликати значне механічне подразнення.
Утворювати колоїдні преципітати.
15. Хвора М., 30 років, працює 3 роки медичною сестрою в процедурному кабінеті поліклініки. Близько року відмічає при контакті з пеніциліном появу першіння в горлі, чхання, потім нападоподібний кашель, пізніше почали виникати напади ядухи, які проходили після вдихання сальбутамола. За останні місяці напади стали більш тяжкими, але, як і раніше, виникають тільки при контакті з пеніциліном. В минулому не хворіла. Алергічних захворювань у неї і близьких родичів не було. Антибіотиків не отримувала. Чи можна бронхіальну астму у хворої вважати професійно-обумовленою?
+Так, але при наявності позитивних алергологічних та імунологічних тестів.
Так, при наявності заключення про виникнення приступів астми.
Так, при наявності заключення про виникнення нападів астми при контакті з пеніциліном.
Так, можна.
Ні, не можна.
16. Хвора Г., 32 років, протягом 3 років працює на птахофабриці. Госпіталізована в ургентному порядку в зв'язку з гострим нападом ядухи. При обстежені діагностована бронхіальна астма. Які додаткові методи дослідження необхідні для підтвердження професійного генезу астми?
+Алергологічні та імунологічні тести.
Професійний маршрут хворої.
Санітарно-гігієнічна характеристика умов праці.
Дослідження функції зовнішнього дихання.
Рентгенологічне дослідження органів дихання.
17. Хворий 57 років скаржиться на кашель вранці з відходженням невеликої кількості вязкого слізивато-гнійного харкотиння, задишку при фізичному навантаженні. Хворіє 8 років. В анамнезі пневмонія, тупа травма грудної клітини. Палить з 14 років (1 пачка в день). Обєктивно: температура ,7С; ЧДР у хв; пульс-80 у хв.; АТ /70 мм рт. ст., ОФВ1 %. Над легенями послаблене везикулярне дихання у нижніх відділах, невелика кількість сухих хрипів. Рентгенологічно: посилення легеневого рисунку, розширення корня легенів. Які препарати є “базисними” при лікуванні захворювання даного хворого?
+Бронхолітики
Мукорегулятори
Антігістамінні препарати.
Протизапальні препарати.
(2-адреноміметики.
18. Хворий 25 років скаржиться на біль у лівій половині грудної клітки, відсутність апетиту, сильне потовиділення, після 7-денної постійної лихоманки під час нападу кашлю відійшло 150 мл харкотиння жовтого кольору. Обєктивно: температура ,7(С; ЧДР у хв; пульс-96 у хв.; АТ /70 мм рт. ст. Рентгенологічно: зліва тінь круглястої форми з чіткими межами, з ділянками просвітлення у центрі. Яка аускультативна ознака найбільш вірогідно вкаже на патологію у даного хворого?
+Амфоричне дихання
Дрібнопухирчасті звучні хрипи
Крепітація
Бронхіальне дихання
Дрібнопухирчасті незвучні хрипи
19. Хворий 42 років скаржиться на напади ядухи, що купуються 1-2 дозами сальбутамолу. Закінчення нападу супроводжується кашлем з відходженням невеликої кількості вязкого склоподібного харкотиння. Хворіє 8 років. В анамнезі гостра кропивянка. Обєктивно: температура ,7(С; ЧДР у хв.; пульс-90 у хв.; АТ /80 мм рт. ст.; ОФВ1 \%. Над легенями невелика кількість сухих хрипів. Аналіз крові: Нв г/л; еритроцити 4,7(109 /л; лейкоцити ,9(1012/л; П \%; Е \%; С \%; Л \%; М \%; ШОЕ мм/год. Які препарати є “базисними” при лікуванні захворювання даного хворого?
+Протизапальні препарати
Мукорегулятори
Антігістамінні препарати.
Холінолітики.
В-2-адреноміметики.
20. Хворий поступив в клініку зі скаргами на інтенсивні болі в грудній клітці, задишку навіть у спокої. Захворів раптово після підняття тяжкості. При об'єктивному дослідженні перкуторно над лівою половиною грудної клітки, тимпаніт, голосове тремтіння відсутнє, дихання різко ослаблене; праворуч - дихання везикулярне. Ваш попередній діагноз?
+Пневмоторакс.
Інфаркт міокарда.
Тромбоемболія легеневої артерії.
Плевропневмонія.
Міжреберна невралгія.
. Хворий 49 років знаходився на лікуванні у відділенні з приводу гострого холециститу. На 5-у добу у нього підвищилася температура до 39 °С, з'явився кашель, задишка. При аускультації вислуховуються звучні хрипи справа у кута лопатки. Який найбільш імовірний збудник даного захворювання?
+Стафілокок.
Гемофільна паличка.
Мікоплазма.
Пневмокок.
Шигелла.
. У хворого, що зловживає алкоголем, відзначаються слабкість, лихоманка до 39 °С, озноб, кашель зі смердючою мокротою, яка розділюється на три шари, праворуч нижче лопатки притуплення перкуторного звуку, ослаблене дихання, вологі хрипи. Хворіє близько місяця, приймав цефалоспорини і аміноглікозиди. Рентгенологічно: інтенсивна інфільтрація нижньої долі з нечіткими контурами і з множинними неправильної форми просветлениями. Найбільш раціональною тактикою є:
+Переклад в хірургічне торакальне відділення.
Продовження лікування цефалоспоринами та аміноглікозидами.
Проведення дезінтоксикаційної терапії.
Призначення імуностимуляторів.
Заміна препаратів макролідом.
. Студент 22 років захворів гостро з лихоманкою до 39 ° С, кашлем, болем під правою лопаткою при вдиху і кашлю. Через 3 дні наросла задишка в спокої до 32 в хв. Донизу від кута правої лопатки перкуторно визначається тупий звук, ослаблене голосове тремтіння, дихальні шуми не вислуховуються. Найбільш ефективним методом лікування є:
+ Плевральної пункції.
Призначення фуросеміду.
Строгий постільний режим.
Призначення цефалоспорину.
Фізіотерапевтичне розсмоктуючу лікування.
. Хворий 54 років скаржиться на задишку при невеликому фізичному навантаженні, кашель з трудноотделяемой мокротою. Об'єктивно: дифузний ціаноз. Грудна клітка бочкоподібної форми. У легких ослаблене везикулярне дихання з подовженим видихом, сухі свистячі хрипи. АТ 140/80 мм рт. ст. Пульс - 92 уд. в хв., ритмічний. Спірографія: ЖЄЛ / ДЖЄЛ - 65 %, ОФВ1/ЖЕЛ - 50 %. Визначте тип дихальної недостатності у хворого?
+Змішаний тип ДН з переважанням обструкції.
Рестриктивний тип ДН.
Обструктивний тип ДН.
Змішаний тип ДН з переважанням рестрикції.
Дихальної недостатності немає.
. У хворого 72 років на третю добу після аденомектомії з'явилися кашель з мокротою, температура 37,9° С, нездужання. На рентгенограмі - інфільтрат в нижній частці правої легені. Препаратом вибору для лікування такого ускладнення є:
+Цефтриаксон.
Пеніцилін.
Оксацилін.
Еритроміцин.
Гентаміцин.
. У хірургічне відділення доставлений хворий Н., 46 років з вираженими болями в животі, лихоманкою до 37,80° С, лейкоцитозом до 15х109. У терміновому порядку проведена апендектомія. Через 4 доби від надходження у хворого з'явилися рецидивуючі озноби, кашель, задишка, лихоманка досягла 38,50° С, зберігався лейкоцитоз з паличкоядерних зрушенням. На ренгенограммі виявлене інфільтративне вогнище в середній частці правої легені. Який стан розвинувся у хворого?
+Нозокоміальна пневмонія.
Тромбоемболія легеневої артерії з інфарктом легені.
Атипова пневмонія.
Абсцес легені.
Пневмоцистна пневмонія на фоні імунодефіциту.
. Хворий 56 років скаржиться на задишку з утрудненням видиху, виділення мокроти вранці протягом 22 років. Курить 1 пачку цигарок в день з 18-річного віку. До лікарів не звертався, не лікувався. При проведенні проби з бронхолітиками на ФЗД оборотність обстукціі становить 10 %. Початкова лікувальна тактика при даному захворюванні полягає в призначенні:
+Інгаляційні холінолітиків (атровент).
Антибіотикотерапії.
Інгаляційних симпатоміметиків (беротек).
Мембраностабилизаторов (интал, тайлед).
Інгаляційних глюкокортикостероїдів.
. Хворий 26 років, скаржиться на кашель з відділенням гнійного мокротиння, періодично з прожилками крові, переважно вранці, задишку при фізичному навантаженні. Хворіє з дитинства. 2 - 3 рази щорічно госпіталізується з приводу загострень. Палить. При аускультації легень справа в нижньо - бокових відділах дрібно і середньо пухирчасті хрипи на тлі жорсткого дихання. У крові: ер. - 5,2 Т / л, лейкоцити - 11Г / л, ШОЕ 20мм / ч. На Ro - грамі ОГК: посилення легеневого малюнка, пористого в нижньо - бокових відділах правої легені. Ваш діагноз?
+Бронхоектатична хвороба.
Дрібновогнищевий пневмонія праворуч.
Хронічний гнійний бронхіт.
Абсцес легені.
Полікістоз нижньої частки легені.
. На рентгеноограммах хворого 46 років, який скаржиться на підвищення температури тіла і кашель з мокротою, в 10 сегменті лівої легені була виявлена кільцеподібна тінь діаметором 8 см з товстою стінкою і горизонтальним рівнем між тінню і проясненням. На іншому протязі легенева тканина - без особливостей. Що може бути субстратом вищеописаної тіні?
+Дренувати абсцес
Туберкульозна каверна
Кіста, заповнена повітрям.
Запальна інфільтрація легеневої тканини (пневмонія)
Бронхоектаз
. Хворий 66 років скаржиться на задишку у спокої і набряки ніг. Протягом 20 років - артеріальна гіпертензія. Курить 30 сигарет в день. Об'єктивно: притуплення перкуторного звуку і ослаблення везикулярного дихання в нижніх відділах правої легені. Зліва - сухі хрипи. I тон на верхівці серця ослаблений, там же - систолічний шум. АД 170/110 мм рт. ст. Рентгенологічно: однорідне зниження прозорості з косим рівнем праворуч. Вкажіть найбільш вірогідну причину легеневої патології у даного хворого?
+Серцева недостатність з гідротораксом.
Пневмонія, ексудативний плеврит.
Рак легені з ателектазом.
Туберкульоз легень.
Ниркова недостатність з анасаркой.
31. Хворий страждає хронічний обструктивним бронхітом з дихальною недостатністю ІІст. Знаходиться на диспансерному обліку. Скільки разів на рік необхідно проводити хворому протирецидивне лікування?
+4 рази на рік.
рази на рік
рази на рік.
раз на рік
раз в 2 роки
32. Хворий М., 18 років, скаржиться на закладеність в носі, інколи носові кровотечі. Курить. 2 роки тому переніс гостру правобічну пневмонію. Які профілактичні заходи слід провести?
+Санацію верхніх дихальних шляхів
Рентгенологічне обстеження органів грудної клітки
Здоровий спосіб життя
Відмова від куріння
Десенсибілізуюча терапія
33. Хворий М., 19 років, скаржиться на кашель, кровохаркання, тривалий субфебрилітет, вологість шкіри, пітливість. В харкотинні методом флотації чотирикратно БК не виявлені. З якими захворюваннями необхідно провести диференційну діагностику гострої верхньодольової пневмонії?
+Гостра верхньодольова пневмонія?
Вогнищевий туберкульоз легень
Синдром Панкоста
Бронхоектатична хвороба
Інфаркт-пневмонія
34. У хворої К., 42 років, нижньодольова правобічна пневмонія, курс лікування метацикліном дав незначний терапевтичний ефект. Яка подальша тактика ведення хворої?
+Цефтріаксон по схемі
Сульфаніламіди per os
Сульфаніламіди в/в
Імуномодулятори
Відхаркуючі засоби
35. Сорокапятирічна пацієнтка протягом 15 років хворіє на бронхіальну астму, персистуючий важкий перебіг, гормонозалежний варіант. ДН ІІ ст. Який із методів профілактики нападів ядухи доцільний для хворої:
+Дренажний масаж
Дихальна гімнастика
Обливання холодною водою
Дихання за методом Бутейка К. П.
Дозований біг
36. До лікаря звернувся хворий з приводу чергового загострення хронічного бронхіту. При обстеженні у нього виявлені ознаки дихальної недостатності II ступеню. Який симптом є головною клінічною ознакою дихальної недостатності II ступеню?
+Наявність задишки при доступних раніше фізичних зусиллях
Відхилення від норми показників функції зовнішнього дихання
Наявність артеріальної гіпоксемії у вигляді ціанозу
Гіпертрофія допоміжних м'язів шиї і черевного пресу
Набряк ступнів
37. У хворого 52 років при звертанні до лікаря з приводу температури 38,60С, слабкості, пітливості, кашлю з виділенням гнійного харкотиння до 100 мл на добу з неприємним запахом, болю в грудях праворуч при диханні на рентгенограмі виявлена кільцевидна тінь з рівнем рідини. При якій умові абсцес необхідно вважати хронічним?
+При відсутності загоєння протягом місяця
При наявності ускладнень
У випадку розвитку хронічного бронхіту
У випадку розвитку дифузного пневмосклерозу
У випадку розвитку легенево-серцевої недостатності
38. Студент вузу поступив до терапевтичного відділку лікарні зі скаргами на кашель з виділенням слизово-гнійного харкотиння, іноді з кровяними прожилками, t=37,60С, слабкість, пітливість. З дитинства часто хворів простудними захворюваннями, в останні роки двічі на рік спостерігаються загострення хронічного бронхіту. Лікар запідозрив у хворого бронхоектатичну хворобу. Який метод діагностики підтвердить це припущення?
+Бронхографія
Анамнез хворого
Фізикальне дослідження легенів
Рентгенографія легенів
Томографія легенів
39. У хворого 60 років, що знаходиться у стаціонарі з приводу лівостороннього ексудативного плевриту відмічається швидке накопичення ексудату після кожної евакуації його. Якому захворюванню відповідає така динаміка?
+Бластоматозний процес
Синдром Дресслера
Системний червоний вовчок
Постпневмонічний плеврит
Травматичний плеврит
40. Хворий, 60 років, доставлений у клініку машиною “швидкоі допомоги”. При огляді: стан важкий, різко стурбований, збуджений, іноді судороги; відмічається дифузний ціаноз. Дихання з участю допоміжних мязів: ЧД 36 за 1 хв. Пульс 120 за 1 хв., ритмічний. АТ 180/100 мм рт. ст. Мимовільне сечевиділення та дефекація. При аускультації легень дихання ослаблене, розсіяні сухі хрипи. Тони серця послабленої звучності. Живіт мякий, при пальпації без болю. РаО2-60-45 мм рт. ст. HbО2 артеріальної крові 85-75%. Ваш діагноз?
+Гостра дихальна недостатність ІІ ст. (глибока гіпоксія)
Гостра дихальна недостатність ІІІ ст. (гіпоксчічна кома)
Серцева недостатність
Печінкова кома
Діабетична кома
41. 48-річний хворий скаржиться на інтенсивний біль та припухлість в ділянці променезапясткових, пястково-фалангових суглобів, які посилюються вночі та зранку, ранкову скованість, підвищення температури до 38,6°С, відчуття тяжкості в правій половині грудної клітки. Відзначається симетричне ураження суглобів кистей, відхилення кистей в ліктьовий бік. В ділянці ліктьових суглобів виявлені вузлики, тверді, розміром 0,5 ,8 см. За даними рентгенографії суглобів кистей відмічаються звуження суглобових щілин, поодинокі узури поверхнь суглобів. При рентгенографії органів грудної порожнини визначається рідина в правій плевральній порожнині до рівня VI ребра. Яка найбільш імовірна причина появи плеврального випоту?
+Ексудативний плеврит при ревматоідному артриті.
Пневмонія, яка ускладнилася ексудативним плевритом.
Гідроторакс при серцевій недостатності.
Ексудативний плеврит при тромбоемболії легеневої артерії.
Ексудативний плеврит пухлинної етіології.
42. Хворий М., 78 років, на протязі 10 років хворіє цукровим діабетом II типу. Госпіталізований зі скаргами на підвищення температури тіла до 38,6° С, озноби, кашель з виділенням великої кількості слизисто-гнійного мокротиння з домішками крові, задишку. Захворів гостро, за тиждень, була діагностована лівостороння нижньодольова пневмонія. Лікування ампіциліном привело до деякого позитивного ефекту. Але на 7-й день хвороби відмічено різке погіршення стану: підйом температури тіла до 38,6° С, озноб, збільшення задишки, значне збільшення кількості мокротиння, поява в ньому домішок крові. Що є найбільш імовірною причиною стану, який розвився у хворого?
+Формування абсцеса легені.
Розвиток запального інфільтрату в правій легені.
Розвиток гострого легеневого серця.
Пневмоторакс.
Тромбоемболія дрібних гілок легеневої артерії.
43. 42-річний пацієнт поступив в стаціонар з приступом задухи. Протягом року хворого хвилює гавкаючий приступоподібний кашель, який супроводжується запамороченням, відчуттям недостачі повітря. Частіше приступи кашлю розвиваються в лежачому положенні. Обєктивно: на відстані чути свистячі хрипи. Аускультативно на фоні жорсткого дихання чути поодинокі свистячі хрипи. Частота дихання 26 за хв, ЧСС 92 уд. за хв, АТ 110/70 мм рт. ст. Яку причину бронхіальної обструкції можна запідозрити у хворого?
+Експіраторний стеноз трахеї
Внутрішньобронхіальна пухлина
Бронхіальна астма
Вузликовий поліартерііт, астматичний варіант
Екзогенний алергічний альвеоліт
44. 27-річний чоловік, що раніше нічим не хворів, поступив до лікарні зі скаргами на сильний озноб, лихоманку та вологий кашель протягом 4 днів. Відмічає швидку втому та задих при рухах. Мокротиння вязке, обільне, має іржавий окрас. Рентгенограма грудної клітини виявила інфільтрацію нижньої долі зліва. Який збудник найбільш вірогидний у даному випадку пневмонії?
+Strehtococcus pneumoniae
Hemophilus influenzae
Klebsiella pneumoniae
Staphylococcus pneumonius
Streptococcus viridaus
45. Хворого В., 56 р. турбує кашель з виділенням слизового харкотиння, який триває біля 4 місяців на рік, на задишку, t - 38,7°С. Хворіє протягом 3 років. Палить. Аускультативно - під лопатками жорстке дихання, розповсюджені сухі хрипи. Rо дані - корені розширені, тяжисті. Ваш діагноз?
+Хронічний бронхіт
Негоспітальна пневмонія
Пневмоконіоз
Гострий бронхіт
Бронхіальна астма.
46. У хворої А., 37 р. після переохолодження зявився сухий кашель, задишка, t-39,20°С. Об-но: гіперемія правої щоки, аускультативно під правою лопаткою фокус дрібнокаліберних вологих хрипів. Рентгенологічно фокус гомогенного затемнення з нечіткими краями в межах декількох часточок правої легені. Ваш діагноз?
+Негоспітальна вогнищева пневмонія
Гостра вірусно-респіраторна інфекція
Хронічний бронхіт
Гострий бронхіт
Вогнищевий туберкульоз легень
47. У хворого на грип появились задишка, рожеве пінисте мокротиння. Обєктивно: акроціаноз, ЧД-46 за хв. АТ-90/55 мм рт. PS-120 за хв. t-40,00°С. Перкуторно над легенями тимпанічний відтінок з притупленням у нижніх відділах. Вислуховуються дрібноміхурцеві вологі хрипи в нижніх відділах легень. Яке ускладнення грипу виникло у хворого?
+Набряк легень.
Набряк мозку.
Пневмонія.
Бронхопневмонія.
Інфекційно-токсичний шок.
48. Хворий 45 років скаржиться на напади ядухи і кашель, які не проходять впродовж 2 діб. Хворіє 2 роки. Раніше відмічався позитивний ефект від інгаляцій адреноміметиків. На цей раз інгаляції сальбутамолу і в/в введення еуфіліну полегшення не принесли. Об-но: стан важкий. Вени шиї набухші, дифузний ціаноз, хрипи чути на відстані. Над легенями коробковий звук, дихання везикулярне ослаблене, невелика кількість сухих хрипів. Ваші дії?
+Преднізолон в/в, 4 %-ний розчин соди в/в
Інгаляції ізадрину, 4 %-ний розчин соди в/в
Обзидан в/в, преднізолон в/в
Повторити інгаляції сальбутамолу, 4 %-ний розчин соди в/в
Інгаляції інталу, преднізолон в/в
49. Хвора 55 р., лікувалась з приводу тромбофлебіту вен ніг. Через декілька днів раптово зявились болі в грудній клітці, підвищення температури тіла, короткочасно втрачала свідомість. В легенях притуплення перкуторного звуку справа в н/відділі, там же невелика кількість вологих хрипів. Ro-графічно справа в н/долі клиновидна тінь. Яке ускладнення виникло у хворої?
+Інфаркт-пневмонія
Інфаркт селезінки
Інфаркт міокарду
Пневмоторакс
Бронхо-легенева кровотеча
50. Хвора С., знаходилась на лікуванні з приводу бронхоектатичної хвороби. Після сильного кашлю різко виникла задишка, запаморочення, стиснення в грудях, з рота з кашлем почала виділятись світла піниста кров. Об-но: стан хворої важкий, блідість шкіри, Ps 110 за 1 хв., ЧД 30 за 1 хв. Для подальшого лікування хвору необхідно госпіталізувати:
+Реанімаційне відділення
Пульмонологічне
Кардіологічне
Хірургічне
Можливо амбулаторне лікування
51. У хворого 35 р., 14 днів тому зявилася лихоманка із трясовицею, підвищення t до 39°С, кашель з виділенням харкотиння неприємного запаху. Об-но: стан хворого важкий, ЧД-28, перкуторно зліва в н/долі легені притуплення звуку, амфоричне дихання, вологі хрипи; лейкоцити крові 16,0*109, ШОЕ 45мм/год. Ваш попередній діагноз?
+Абсцес легень
Крупозна пневмонія
Бронхопневмонія
Інфільтративний туберкульоз
Рак легень
52. У хворого лихоманка, t тіла 39°С, кашель з виділенням харкотиння неприємного запаху та прожилками крові. При аускультації легень справа в н/ долі амфоричне дихання, вологі хрипи. Rtg справа в н/долі порожнина до 4 см в діаметрі, з рівнем рідини. Вірогідний діагноз?
+Абсцес легень
Гангрена легень
Інфільтративний туберкульоз
Рак легень
Крупозна пневмонія
53. Хворий Н., 35 років скаржиться на кашель з великою кількістю гнійного харкотиння, вранці, іноді з домішками крові, загальну слабкість, схуднення. Загальний стан задовільний, грудна клітка діжкоподібної форми, ЧД 18 за хв. При аускультації жорстке дихання, розсіяні сухі хрипи. Яке інструментальне дослідження найбільш інформативне для остаточного виставлення діагнозу?
+Бронхографія.
Бронхоскопія з біопсією.
Рентгенографія.
Спірографія.
Сінцитографія.
54. Хворий В., скаржиться на задуху в спокої, лихоманку, пітливість, біль в грудній клітці. При обстеженні права половина грудної клітки відстає в акті дихання, перкуторно тупий звук, аускультативно відсутність дихальних шумів. На рентгенограмі: гомогенне затемнення 2/3 правої легені. Найбільш інформативним для діагностики є:
+Пункція плевральної порожнини.
Бронхоскопія.
Бронхографія.
Пневмотахометрія.
Спірографія.
55. У хворого Л., 26 років, з лівобічною нижньодольовою пневмонією під час кашлю зявився різкий біль зліва в грудній клітині. Об-но: дифузний ціаноз, розширення лівої половини грудної клітки, перкуторно високий тимпаніт, аускультативно відсутність дихальних шумів над лівою половиною грудної клітки. Зміщення правої межі серця до середньоключичної лінії. Яке обстеження найбільш інформативне.
+Рентгенографія.
Бронхоскопія.
Бронхографія.
Пневмотахометрія.
Спірографія.
56. Хворий К., 62 років, страждає хронічним обструктивним бронхітом, палить протягом 20 років. Вкажіть заходи немедикаментозної профілактики загострень при даній патології?
+Все перераховане
Тренування дихальних м'язів.
Відмова від куріння.
Оптимізація мікроклімату.
Збалансоване харчування.
. Дівчина 16 років страждає на атопічну бронхіальну астму II ступеня. Відзначається алергія до пилу полину, кропиви, липи. Який із вказаних немедикаментозних методів найбільш ефективний для профілактики нападів ядухи?
+Голкорефлексотерапія.
Психотерапія.
Масаж грудної клітки.
Дихання по Бутейко.
Загартовування холодною водою.
58. У хворого хронічним обструктивним бронхітом виявлено розширення міжреберних проміжків, коробковий відтінок перкуторного звуку, зменшення рухливості нижнього краю легень, рентгенологічно - підвищення повітряності легень, опущення купола діафрагми. Які ознаки характеризують емфізему легень.
+Усі перераховані ознаки
Розширення міжреберних проміжків
Опущення купола діафрагми
Коробковий відтінок перкуторного звуку
Підвищена повітряності легень
59. У хворого в стаціонарі розвилася пневмонія. На другу добу з'явилася слабість, холодний піт, знизився АТ до 80/40 мм. рт. ст.. Яке ускладнення внутрілікарняної пневмонії супроводжується колапсом?
+Інфекційно-токсичний шок
Бронхообструкція
Ексудативний плеврит
Токсичний гепатит
Емфізема легень
60. У хворого К. 38 р., що знаходиться в стаціонарі, через тиждень підвищилася температура до 39 С, з'явився кашель з “іржавим” харкотинням, біль в грудній клітці, повязаний з актом дихання, ЧДД 26 у хвилину. Рентгенологічно затемнення в нижній долі лівої легені. Які з препаратів доцільно призначити?
+Цефалоспорини Ш покоління
Пеніцилін
Еритроміцин
Тетрациклін
Стрептоміцин
61. У хворої 44 років встановлено діагноз ексудативного плевриту. Захворіла 5 днів назад: підвищилася температура до 39°С, зявилися кашель з зеленувато-жовтим харкотинням, нежить, задишка. Останні 3 рокии відмічає часті респіраторні інфекції, після яких ще 10 днів залишається кашель. Яке захворювання може бути причиною ексудативного плевриту у хворої?
+Гостра пневмонія
Загострення хронічного бронхіту
Дифузний пневмосклероз
Емфізема легенів
Загострення бронхіальної астми
62. Хвора Д., 47 років, звернулася зі скаргами на підвищення температури тіла до 39 °С, лихоманку, пітливість, сухий кашель, задишку, болі в грудях праворуч при глибокому диханні та кашлі. Захворіла гостро 6 днів назад. Об'єктивно: стан важкий, шкіра бліда, ЧД-28 за хвилину, в нижніх відділах правої половини грудної клітини відсутнє голосове тремтіння, перкуторно - тупий звук, аускультативно - дихання різко ослаблене. Ваш попередній діагноз:
+Правобічний ексудативний плеврит
Гострий бронхіт
Вогнищева пневмонія
Тромбоемболія легеневої артерії
Правобічний гідроторакс (застійна пневмонія).
63. Хвора Н., 31 року, скаржиться на кашель з виділенням слизувато-гнійного харкотиння з неприємним запахом, повним ротом, субфебрилітет, задишку, схуднення. Хворіє з дитинства. Об'єктивно: шкіра бліда, нігтьові фаланги у вигляді "барабанних паличок", нігті “годинникового скла”, мозаїчність перкуторного звуку, дихання жорстке, осередки середньоміхурових вологих хрипів в місцях притуплення. Ваш діагноз:
+Бронхоектатична хвороба
Хронічний бронхіт в фазі загострення
Абсцес легенів
Вірусна пневмонія
Гіпоплазія легень
64. У хворого В., 33, років напад експіраторної ядухи не купується протягом 14 годин. 10 років хворіє на бронхіальну астму. Об'єктивно: стан крайньо важкий, положення ортопное, заторможеність, шкіра вкрита рясним потом, дифузний ціаноз. ЧД - 32 за хвилину. Дистанційних хрипів немає, перкуторно - коробочний звук над всіма легеневими полями, дихання ослаблене, поодинокі сухі хрипи в міжлопатотковій області. АТ 95/65 мм рт. ст. Пульс 124 за хвилину. Визначте стадію астматичного стану:
+IV стадія астматичного стану
II стадія астматичного стану
І стадія астматичного стану
III стадія астматичного стану
ІІІа стадія астматичного етану
65. Хвора М., 29 років, маніпуляційна медсестра, біля 2,5 років тому при контакті з пеніциліном стала відмічати дертя в горлі, нападоподібний кашель, а пізніше - приступи ядухи.. На момент огляду у хворої раптово розвинувся напад ядухи, який купувався інгаляцією астмопента. Носове дихання утруднене. Над легенями перкуторно - коробочний звук, дихання ослаблене з подовженим видихом, розсіяні сухі дискантні. ЧД-17 за хв. Пульс - 97 уд. за 1 хв. Ваш попередній діагноз:
+Атопічна бронхіальна астма
Інфекційно-алергічна бронхіальна астма.
Хронічний обструктивний бронхіт
Серцева астма
Пневмоторакс
66. Хворий Б., 46 років, 7 місяців тому переніс правобічну плевропневмонію з тривалою високою лихоманкою. Турбує кашель з виділенням до 100 мл за добу гнійного харкотиння. В нижньому відділі легень праворуч: посилення голосового тремтіння, притуплений звук, дихання амфоричне, крупне- та середньо-пухирчасті хрипи. Аналіз харкотиння: консистенція кров'янисто-гнійна, еритроцити та лейкоцити у великій кількості, еластичні волокна, детрит. Який найбільш ймовірний діагноз?
+Хронічний абсцес правої легені
Правобічна плевропневмонія
Бронхоектатична хвороба
Хронічний гнійний бронхіт
Гіпоплазія легень
67. На стаціонарному етапі лікування знаходиться хворий 40 років з діагнозом правостороння нижньодольова пневмонія. На момент огляду ,3°С, кашель непродуктивний, нижче кута правої лопатки дихання ослаблене, вислуховуються дрібно і середньопузирчасті вологі хрипи. Яке положення слід надати хворому при проведенні постурального дренажу?
+На лівому оці з опущеним головним кінцем ліжка і піднятим ножним
Горизонтальне на лівому боці
На спині з піднятим головним кінцем
Горизонтальне на правому боці
Високе колінно-ліктьове
68. На стаціонарному етапі лікування 3 дні перебуває хворий 45 років з діагнозом: "Лівосторонній ексудативний плеврит". Протипоказань до призначення ЛФК немає. Які різновиди спеціальних дихальних вправ будуть вирішувати у такого хворого задачу профілактики утворення спайок у відновчому періоді?
+Дихальні вправи з нахилом тулуба вправо на вдиху
Статичні дихальні вправи
Стискання нижніх відділів грудної клітки на видиху
Вправи з вимовою звуків на видиху
Вправи з подовженим видихом
69. Хвора З., 28 років 5 днів тому поступила в стаціонар з діагнозом: "Гостра лівостороння пневмонія". Загальний стан хворої покращився. Хвора скаржиться на кашель з тяжко виділяємом харкотинням. Об"єктивно: Т тіла 36,9°С, ЧСС уд/хв, ритм серця правильний, синусовий. Тони серця на верхівці та в точці Боткіна ослаблені, акцент ІІ-го тону на легеневій артерії. Над легенями укорочення перкуторного тону в нижніх від-ділах лівої легені. Тут же ослаблене дихання, дрібно-пузирчаті вологі хрипи. Рентгенологічно діагноз підт-верджен. Ан. крові: лейкоцити х109/л, ШОЕ мм/год. Визначите руховий режим, на якому знаходиться хвора.
+Палатний
Розширений постільний
Суворий постільний
Вільний
Щадяче-тренувальний
70. Хворий К., 42 років лікується в стаціонарі з приводу "Лівостороннього ексудативного плевриту". 2 дні тому з плевральної порожнини хворого видалено 250 мл ексудату. Йому призначено лікувальну фізкультуру. Хворий знаходиться на розширеному постільному режимі. В якому вихідному положенні хворий може виконувати призначені йому фізичні вправи?
+сидячи в ліжку, лежачи на хворому боці, стоячи в коліно-локтьовому положенні
Стоячи в коліно-локтьовому положенні, сидячи в ліжку, лежачи на здоровому боці
Лежачи на лівому боці, стоячи біля ліжка, сидячи на стулі
Лежачи на животі, сидячи в ліжку, сидячи на стулі
Лежачи на здоровому боці, стоячи біля ліжка, сидячи в ліжку
71. Хворий, 32 років, скаржиться на задишку, біль в правому боці при диханні, кашель зі ржавим харкотинням, лихоманку з ознобами, слабкість. Об-но: ЧД-24/хв, у задньо-нижній ділянці правої половини грудної клітки посилене голосове тремтіння, притуплений перкуторний тон, аускультативно-крепітація. Через 5 діб лікування задишка посилилась, голосове тремтіння стало слабкішим, а везикулярне дихання майже не вислуховується. Яке ускладнення розвилось у хворого?
+Ексудативний плеврит
Ателектаз частки легені
Карніфікація легені
Абсцедування
Пневмоторакс
72. Хворий 51 року, скаржиться на виражену задишку, відчуття важкості та розпирання в лівій половині грудної клітини. Об-но: ЧД-30/хв, СЧЧ-108уд/хв. Над лівою половиною грудної клітини голосове тремтіння різко послаблене, перкуторний тон тупий, при аускультації різке послаблення везикулярного дихання. Рентгенологічно гомогенна тінь до рівня 2-го ребра з вернею косою межею, органи середостіння зміщені праворуч. Методом вибору при лікуванні даного хворого повинно бути.
+Лікувально-діагностична плевральна пункція
Екстренна бронхофіброскопія
Інгаляція (2 агоністів короткої дії
Внутрішньовенне введення антибіотиків
Внутрішньовенне введення великих доз глюкокортикостероїдів
73. Хворий, 32 років, скаржиться на біль у задньо-боковій ділянці правої половини грудної клітини, сухий кашель, що посилюється під час глибокого вдоху, задишку. Об-но: t-38,7°С, При аускультації легень на значній площі правої половини грудної клітини, нижче кута лопатки, вислуховується крепітація. Про яке захворювання у даного хворого слід подумати в першу чергу?
+Позагоспітальна правобічна пневмонія
Правобічний сухий плеврит
Правобічний ексудативний плеврит
Рак правої легені
Правобічний еозинофільний інфільтрат
74. Чоловік 62 років. Скаржиться на загальну слабкість, сухий кашель, задишку, важкість в грудній порожнині. Вважає себе хворим протягом 1 місяця. При обєктивному обстеженні - права половина грудної клітини відстає при диханні, перкуторно над правою легенею визначається тупість, аускультативно - дихання справа не вислуховується. На рентгенограмі органів грудної порожнини визначається тотальне інтенсивне гомогенне затемнення справа. Органи середостіння зміщені в правий бік. Прозорість лівої легені збільшена, лівий купол діафрагми опущений. Зробіть клініко-рентгенологічне заключення.
+Ателектаз правої легені. як ускладнення центрального раку
Казеозна пневмонія
Цироз правої легені
Правобічний ексудативний плеврит
Гостра правобічна полісегментарна пневмонія
75. Хронічний обструктивний бронхіт лікується антибіотиками:
+При виділенні гнійного харкотиння
В осінньо-зимовий період
Не слід застосовувати зовсім
При значному зниженні швидкісних показників функції зовнішнього дихання
При наявності спіралей Куршмана в харкотинні
76. Основною клінічною ознакою І стадії дихальної недостатності є:
+Поява задухи при фізичних навантаженнях, які раніше добре переносились
Поява задухи при помірному навантаженні
Відхилення від норми рН крові
Гіпертрофія допоміжної дихальної мускулатури
Наявність артеріальної гіпоксемії
77. Причиною некардіального болю в грудній клітині при крупозній пневмонії є подразнення рецепторів:
+Плеври
Легеневої тканини
Хребця
Судин
Мязів
78. Задишка при хронічному обструктивному бронхіті обумовлена ураженням:
+Бронхів середнього калібру та дрібних бронхів
Трахеї
Великих бронхів
Бронхіол
Легеневої тканини
79. Хворий 36 років, протягом 5 років страждає фіброзно-кавернозним туберкульозом легень. Звернувся до дільничного фтизіатра із скаргами на гострий біль в нижній частині правої половини грудної клітки, посилення задишки інспіраторного характеру. Обєктивно: загальний стан хворого середнього ступеня важкості. Шкірні покриви бліді, сухі на дотик. Над нижньою частиною правої легені відмічається значне послаблення голосового тремтіння, перкуторно тимпаніт, аускультативно відсутність дихання. Рентгенологічно: по периферії правого гемітораксу відмічається ділянка, позбавлена легеневого малюнку, яка відділена від легені чіткою межею. Для якого ускладнення найбільш характерна така клінічна симптоматика та рентгенологічні дані?
+Пневмоторакс.
Ателектаз легені.
Ексудативний плеврит.
Полікістоз.
Бульозна емфізема.
80. Хворий 45 років, при зверненні до дільничного терапевта предявляв скарги на підвищення температури тіла до 37,3°С протягом останніх трьох тижнів, сухий кашель, загальну слабкість, пітливість. Обєктивно: загальний стан хворого задовільний. Периферичні лімфатичні вузли при пальпації не збільшені. Перкуторно над легенями відмічається ясний легеневий звук, аускультативно ослаблене дихання. В загальному аналізі крові: лейкоцити ,0х109/л, лімфоцити %, ШОЕ мм/год. Яке додаткове дослідження необхідно першочергово призначити хворому для встановлення діагнозу?
+Рентгенограма органів грудної клітки.
Проба Манту з 2ТО ППД-Л.
Дослідження функції зовнішнього дихання.
Повторити загальний аналіз крові.
Компютерна томографія.
81. Хворому 40 років. Скаржиться на слабкість, підвищення температури тіла до 37,3°С, задишку, сухий кашель протягом 7 днів. Два роки тому йому була проведена резекція шлунку у звязку із виразковою хворобою. У загальному аналізі крові: еритроцити ,8х1012/л, гемоглобін г/л, лейкоцити ,0х109/л, нейтрофільний зсув вліво, ШОЕ мм/год. У біохімічному дослідженні крові спостерігається збільшення?2 глобулінів до 15\%, альбуміно-глобуліновий коефіцієнт 0,75. У сироватці крові виявлений С-реактивний білок /++/. Яке із наступних досліджень необхідно призначити хворому для встановлення діагнозу?
+Рентгенографія органів грудної клітки.
Визначення сіалових кислот у крові.
Гастроскопія.
Провести хворому ревмопроби.
Бактеріоскопічне дослідження харкотиння.
. Які спірометричні показники характерні для інтермітуючої бронхіальної астми?
+ОФВ1>80%, варіабельність ОФВ1 впродовж доби <20%
ОФВ1>80%, варіабельність ОФВ1 впродовж доби 20-30%
ОФВ1>100%
ОФВ1 80-60%, варіабельність ОФВ1 впродовж доби >30%
ОФВ1<60%, варіабельність ОФВ1 впродовж доби >30%
83. Які спірометричні показники характерні для легкої персистуючої бронхіальної астми?
ОФВ1>80%, варіабельність ОФВ1 впродовж доби <20%
+ОФВ1>80%, варіабельність ОФВ1 впродовж доби 20-30%
ОФВ1>100%
ОФВ1 80-60%, варіабельність ОФВ1 впродовж доби >30%
ОФВ1<60%, варіабельність ОФВ1 впродовж доби >30%
. Які спірометричні показники характерні для середньої персистуючої бронхіальної астми?
ОФВ1>80%, варіабельність ОФВ1 впродовж доби <20%
ОФВ1>80%, варіабельність ОФВ1 впродовж доби 20-30%
ОФВ1>100%
+ОФВ1 80-60%, варіабельність ОФВ1 впродовж доби >30%
ОФВ1<60%, варіабельність ОФВ1 впродовж доби >30%
. Які спірометричні показники характерні для тяжкої персистуючої бронхіальної астми?
ОФВ1>80%, варіабельність ОФВ1 впродовж доби <20%
ОФВ1>80%, варіабельність ОФВ1 впродовж доби 20-30%
ОФВ1>100%
ОФВ1 80-60%, варіабельність ОФВ1 впродовж доби >30%
+ОФВ1<60%, варіабельність ОФВ1 впродовж доби >30%
86. Які спірометричні показники характерні для ХОЗЛ легкого перебігу?
+ОФВ1>80%, ОФВ1/ФЖЄЛ <70 %
% < ОФВ1 < 80%, ОФВ1/ФЖЄЛ<70 %
ОФВ1>80%, ОФВ1/ФЖЄЛ>70 %
% < ОФВ1 < 50%, ОФВ1/ФЖЄЛ<70 %
ОФВ1 < 30%, ОФВ1/ФЖЄЛ<70 %
87. Які спірометричні показники характерні для ХОЗЛ середнього перебігу?
ОФВ1>80%, ОФВ1/ФЖЄЛ <70 %
+50% < ОФВ1 < 80%, ОФВ1/ФЖЄЛ<70 %
ОФВ1>80%, ОФВ1/ФЖЄЛ>70 %
% < ОФВ1 < 50%, ОФВ1/ФЖЄЛ<70 %
ОФВ1 < 30%, ОФВ1/ФЖЄЛ<70 %
. Які спірометричні показники характерні для ХОЗЛ важкого перебігу?
ОФВ1>80%, ОФВ1/ФЖЄЛ <70 %
% < ОФВ1 < 80%, ОФВ1/ФЖЄЛ<70 %
ОФВ1>80%, ОФВ1/ФЖЄЛ>70 %
+30% < ОФВ1 < 50%, ОФВ1/ФЖЄЛ<70 %
ОФВ1 < 30%, ОФВ1/ФЖЄЛ<70 %
. Які спірометричні показники характерні для ХОЗЛ дуже важкого перебігу?
ОФВ1>80%, ОФВ1/ФЖЄЛ <70 %
% < ОФВ1 < 80%, ОФВ1/ФЖЄЛ<70 %
ОФВ1>80%, ОФВ1/ФЖЄЛ>70 %
% < ОФВ1 < 50%, ОФВ1/ФЖЄЛ<70 %
+ОФВ1 < 30%, ОФВ1/ФЖЄЛ<70 %
. Які хворі з негоспітальною пневмонією відносяться до І клінічної групи?
+Хворі на НП з нетяжким перебігом, які не потребують госпіталізації, без супутньої патології та інших модифікуючих факторів.
Хворі на НП з нетяжким перебігом, які не потребують госпіталізації, з наявністю супутньої патології (хронічне обструктивне захворювання легень, ниркова та серцева недостатність, цереброваскулярне захворювання, пухлина, цукровий діабет, хронічне захворювання печінки різної етіології, психічній розлад, алкоголізм) та/або інших модифікуючих факторів.
Хворих на НП з нетяжким перебігом, які потребують госпіталізації у терапевтичне відділення за медичними (наявність несприятливих прогностичних факторів) показаннями.
Хворі на НП з тяжким перебігом, які потребують госпіталізації у реанімаційне відділення.
. Які хворі з негоспітальною пневмонією відносяться до ІІ клінічної групи?
Хворі на НП з нетяжким перебігом, які не потребують госпіталізації, без супутньої патології та інших модифікуючих факторів.
+Хворі на НП з нетяжким перебігом, які не потребують госпіталізації, з наявністю супутньої патології (хронічне обструктивне захворювання легень, ниркова та серцева недостатність, цереброваскулярне захворювання, пухлина, цукровий діабет, хронічне захворювання печінки різної етіології, психічній розлад, алкоголізм) та/або інших модифікуючих факторів.
Хворих на НП з нетяжким перебігом, які потребують госпіталізації у терапевтичне відділення за медичними (наявність несприятливих прогностичних факторів) показаннями.
Хворі на НП з тяжким перебігом, які потребують госпіталізації у реанімаційне відділення.
. Які хворі з негоспітальною пневмонією відносяться до ІІІ клінічної групи?
Хворі на НП з нетяжким перебігом, які не потребують госпіталізації, без супутньої патології та інших модифікуючих факторів.
Хворі на НП з нетяжким перебігом, які не потребують госпіталізації, з наявністю супутньої патології (хронічне обструктивне захворювання легень, ниркова та серцева недостатність, цереброваскулярне захворювання, пухлина, цукровий діабет, хронічне захворювання печінки різної етіології, психічній розлад, алкоголізм) та/або інших модифікуючих факторів.
+Хворих на НП з нетяжким перебігом, які потребують госпіталізації у терапевтичне відділення за медичними (наявність несприятливих прогностичних факторів) показаннями.
Хворі на НП з тяжким перебігом, які потребують госпіталізації у реанімаційне відділення.
. Які хворі з негоспітальною пневмонією відносяться до IV клінічної групи?
Хворі на НП з нетяжким перебігом, які не потребують госпіталізації, без супутньої патології та інших модифікуючих факторів.
Хворі на НП з нетяжким перебігом, які не потребують госпіталізації, з наявністю супутньої патології (хронічне обструктивне захворювання легень, ниркова та серцева недостатність, цереброваскулярне захворювання, пухлина, цукровий діабет, хронічне захворювання печінки різної етіології, психічній розлад, алкоголізм) та/або інших модифікуючих факторів.
Хворих на НП з нетяжким перебігом, які потребують госпіталізації у терапевтичне відділення за медичними (наявність несприятливих прогностичних факторів) показаннями.
+Хворі на НП з тяжким перебігом, які потребують госпіталізації у реанімаційне відділення.
94. Який препарат слід назначити для купірування симптомів для хворих на бронхіальну астму?
+Сальбутамол
Іпратропіум бромід
Сальметерол
Флутиказон
Тіотропия бромід
95. Який препарат слід назначити для купірування симптомів для хворих на ХОЗЛ?
Сальбутамол
+Іпратропіум бромід
Сальметерол
Флутиказон
Тіотропия бромід
. Яка частота присутності клінічних симптомів для хворих на інтермітуючу бронхіальну астму?
+Напади хвороби виникають рідко (менше одного разу на тиждень), короткі загострення, нічні напади хвороби виникають рідко (не частіше двох разів на місяць)
Симптоми хвороби виникають частіше 1 разу на тиждень, але рідше 1 разу в день, нічні напади хвороби виникають, щонайменше, 2 рази на місяць
Напади астми виникають практично щодня, нічні напади хвороби трапляються дуже часто (частіше 1 разу на тиждень)
Напади хвороби виникають щодня, нічні напади астми трапляються дуже часто
. Яка частота присутності клінічних симптомів для хворих на легку персистуючу бронхіальну астму?
Напади хвороби виникають рідко (менше одного разу на тиждень), короткі загострення, нічні напади хвороби виникають рідко (не частіше двох разів на місяць)
+Симптоми хвороби виникають частіше 1 разу на тиждень, але рідше 1 разу в день, нічні напади хвороби виникають, щонайменше, 2 рази на місяць
Напади астми виникають практично щодня, нічні напади хвороби трапляються дуже часто (частіше 1 разу на тиждень)
Напади хвороби виникають щодня, нічні напади астми трапляються дуже часто
. Яка частота присутності клінічних симптомів для хворих на середню персистуючу бронхіальну астму?
Напади хвороби виникають рідко (менше одного разу на тиждень), короткі загострення, нічні напади хвороби виникають рідко (не частіше двох разів на місяць)
Симптоми хвороби виникають частіше 1 разу на тиждень, але рідше 1 разу в день, нічні напади хвороби виникають, щонайменше, 2 рази на місяць
+Напади астми виникають практично щодня, нічні напади хвороби трапляються дуже часто (частіше 1 разу на тиждень)
Напади хвороби виникають щодня, нічні напади астми трапляються дуже часто
. Яка частота присутності клінічних симптомів для хворих на важку персистуючу бронхіальну астму?
Напади хвороби виникають рідко (менше одного разу на тиждень), короткі загострення, нічні напади хвороби виникають рідко (не частіше двох разів на місяць)
Симптоми хвороби виникають частіше 1 разу на тиждень, але рідше 1 разу в день, нічні напади хвороби виникають, щонайменше, 2 рази на місяць
Напади астми виникають практично щодня, нічні напади хвороби трапляються дуже часто (частіше 1 разу на тиждень)
+Напади хвороби виникають щодня, нічні напади астми трапляються дуже часто
. Як часто хворим на бронхіальну астму слід використовувати сальбутамол?
рази на добу
рази на добу
раз на добу
рази на добу
+За необхідністю, для купування симптомів астми
101. Хворий 54 роки давно страждає кашлем з виділенням гнійного харкотиння до150 мл за добу. В останній рік схуд, посилилась задишка, зявилися набряки на нижніх кінцівках, ціаноз губ, пальці у вигляді ”барабанних паличок”. Важкий видих. Над легенями притуплений тимпаніт більше з права; дихання везикулярне послаблене, в нижньо-задніх відділах вологі та розсіяні сухі хрипи, більше на видосі. Який діагноз найбільш вірогідний?
+Бронхоектатична хвороба
Пневмонія
Хронічний обструктивний бронхіт
Абсцес легені
Рак легенів
102. У вагітної 25 років з обтяженим алергологічним анамнезом (поліноз) в терміні вагітності 28 тиж після стресової ситуації раптово зявилось шумне свистяче дихання, задишка, ціаноз обличчя. При аускультації: над легенями дихання ослаблене, багато сухих свистячих хрипів; при перкуссії коробковий звук. Після нападу у жінки віділилась невелика кількість тягучого харкотиння. Який найбільш ймовірний діагноз?
+Приступ бронхіальної астми.
Набряк легенів.
Обструктивний бронхіт.
Тромбоемболія легеневої артерії.
Загроза переривання вагітності.
103. Хвора К. звернулась зі скаргами на свистяче утруднене дихання, ядушний кашель. Відмічає появу приступів ядухи вночі 3-4 рази на місяць та вдень 2-3 рази на тиждень. Обєктивно: везикулярне дихання з подовженим видихом, розсіяні сухі, свистячі хрипи. При обстеженні: ОФВ1 60% від норми, добові коливання ПШВ 28%. Що потрібно призначити для купування приступу на цій стадії бронхіальної астми?
+Сальбутамол.
Фліксотид.
Теопек.
Серевент.
Тавегіл.
104. Чоловік 61 року скаржиться на задуху, що підсилюється при фізичному навантаженні, постійний кашель з незначною кількістю харкотиння. Палить понад 45 років. Об`єктивно: температура - 36,5oС, ЧДР /хв., пульс - 84/хв., АТ- 125/85 мм рт. ст. Астенічний, шкіра блідо-рожевого кольору, видих подовжений через зімкнені губи, грудна клітина бочкоподібна, дихальні м`язи приймають активну участь у диханні. Аускультативно - над легенями невелика кількість сухих хрипів. Абсолютна тупість серця не визначається. Спірограма: ЖЄЛ - 71%, ОФВ1 - 45% від належних величин. Застосування якої терапії є найбільш ефективним методом вторинної профілактики емфіземи легень у хворого?
+Бронхолітики подовженої дії
Інгаляційні стероїдні гормон
Муколітичні засоби
Вакцинотерапія
Низькопотокова киснева терапія
105. Хворий 60 років скаржиться на задишку. Впродовж багатьох років хворіє хронічним бронхітом. Об'єктивно: виражений дифузний ціаноз. Ожиріння. АТ- 180/110 мм рт.ст. В легенях - розсіяні сухі хрипи. Пальпуються збільшені печінка та селезінка. Hb- 180 г/л, ер.- 6,6х1012/л, лейк.- 12х109/л, тромб.- 520х109/л, ШЗЕ - 2 мм/год. Який найбільш імовірний діагноз?
+Еритремія. Хронічний бронхіт
Гіпертонічна хвороба. Симптоматичний еритроцитоз
Хронічний бронхіт. Симптоматичний еритроцитоз
Синдром Піквіка. Симптоматичний еритроцитоз
Хронічний мієлолейкоз. Хронічний бронхіт
106. Хворий В. 22р., скаржиться на підвищення температури до 38-39oС, переважно в вечірній час, кашель з виділенням значної кількості харкотиння слизового характеру, з неприємним запахом, переважно зранку. Хворіє з дитинства. При перкусії в легенях в нижніх відділах справа притуплення легеневого звуку, аускультативно тут же різнокаліберні вологі хрипи. Ваш попередній діагноз?
+Бронхоектатична хвороба
Хронічний абсцес легені
Хронічний обструктивний бронхіт
Бронхіальна астма
Вогнищева пневмонія
107. У хворого Н, 64 років, що давно страждає на захворювання легень, виникло чергове загострення. При дослідженні харкотиння виявлено: шарувате, жовто-зелене, містить багато лейкоцитів, детрит, еластичні волокна. Якому захворюванню може відповідати такий аналіз?
+Хронічному абсцесу легені
Бронхіальній астмі
Гострому бронхіту
Пневмонії
Емфеземі легень
108. Хворий скаржиться на раптовий початок хвороби: лихоманка до 39°С, неправильного типу, з гострим болем у грудях. Харкотиння гнилісне з домішками крові, запахом, до 400 мл за добу. При перкусії: над ураженою ділянкою скорочення перкуторного звуку, посилене голосове тремтіння. У харкотинні був виділений анаеробний стрептокок. Яку хворобу можна запідозрити в першу чергу?
+Гангрена легені
Абсцес легені
Туберкульоз
Бронхоектатична хвороба
Абсцедуюча пневмонія
109. Чоловік 40 років, скаржиться на приступоподібний кашель з харкотинням жовтувато-коричневого кольору, біль у правому боці, пов'язаний з глибоким диханням, пітливість. Хворіє 6 діб після переохолодження. Приймав аспірин. Об'єктивно: температура - 39,6оС, ЧДР /хв., пульс - 110/хв., АТ - 110/70 мм рт.ст. Шкіра бліда, волога. Справа в нижніх відділах легенів - велика кількість вологих звучних дрібнопухирчастих хрипів. Рентгенологічно: справа в нижній частці легені - масивна негомогенна інфільтрація з ділянками просвітління, синус диференціюється. Яке ускладнення захворювання найбільш імовірно розвилося у хворого?
+Абсцедування.
Фібринозний плеврит.
Емпієма плеври.
Спонтанний пневмоторакс.
Ателектаз легені.
. На рентгенограмах пацієнта, що скаржиться на підвищення температури тіла, кашель з відходженням великої кількості мокротиння, в 6 сегменті лівої легені була виявлена кільцеподібна тінь діаметром 7 см з товстою стінкою і горизонтальним рівнем між тінню і проясненням. На іншому протязі легенева тканина - без особливостей. Чим обумовлена описана картина?
+Абсцес
Бронхоектазом
Кіста
Гангрена
Туберкульозна каверна
. Хворий 66 років відзначає кашель з виділенням гнійного мокротиння до 200 мл на добу, більше вранці, зрідка прожилки крові в мокроті. Кашель з мокротою відзначається протягом 20 років, останні 4 роки мокрота гнійна. Праворуч у задньо-нижньому відділі грудної клітки вислухуються среднепузирчаті хрипи. На оглядовій рентгенограмі в нижній частці правої легені визначається пористість, груба деформація легеневого малюнка. Поставте попередній діагноз:
+Хронічний гнійний бронхіт з бронхоектазами.
Бронхоектатична хвороба .
Хронічний гнійний бронхіт .
Периферичний рак правої легені.
Хронічний абсцес правої легені.
112. Хворий Н., 40 років. Скарги на підвищення температури до 37,5oC, кашель з гнойним харкотинням до 0,5 літрів за добу, головним чином зранку. Хворіє з дитинства. Яке захворювання слід підозрювати в першу чергу?
+Бронхоектатична хвороба
Фіброзно-кавернозний туберкульоз
Хронічний бронхіт
Фіброзуючий альвеоліт
Абсцес легенів
. Хворий 32 років захворів гостро після переохолодження Т -40С, кашель з мокротою до 200 мл / добу. Мокрота - гнійна, з неприємним запахом. Праворуч над нижньою часткою вислуховуються вологі різнокаліберні хрипи. У крові: лейкоцити - 18х109 / л, ШОЕ - 45 мм / год. Рентгенологічно: в нижній частці правої легені визначається товстостінна порожнину 6 см в діаметрі з високим горизонтальним рівнем. Яке захворювання найбільш ймовірно у хворого?
+Абсцес легені
Фіброзно - кавернозний туберкульоз легень
Кіста легкого
Розпадається рак легені
Інфільтративний туберкульоз легень
114. Хворий 69 років скаржиться на задишку переважно змішаного характеру, незначний продуктивний кашель з відділенням мокроти, постійну тупу біль у серці та загальну слабкість. Хворіє майже 20 років. Відмічається теплий акроцианоз. Перкуторно розширення серця у право. Акцент ІІ тона на легеневій артерії, тахікардія. Печінка більше від норми на 4 см. Пастозність гомілок. У крові підвищенний рівень еритроцитів, гемоглобіну. На Ro-грамі легеневий стовбур 18 см. ЕхоКГ- гіпертрофія та дисфункція правого шлуночка. Лікування антибіотиками покращення стану хворого не дало. Незначне тимчасове покращення відмічалось від нітратів та антагоністів кальцію. Про яке захворювання слід думати.
+Хронічне легеневе серце.
Вади серця. (Стеноз)
Ішемічна хвороба серця.
Первинна легенева гіпертензія.
Хронічний обструктивний бронхіт.
115. Хворий 42 р. скаржиться на задишку в спокої, сухий кашель, підвищення температури до 39оС, загальну кволість. Об-но: дифузний ціаноз, права половина грудної клітки відстає в акті дихання, при перкусії - тупість від серединної третини лопатки донизу і спереду від 4 ребра справа, там же аускультативно - дихання не вислуховується. Який діагноз є найбільш ймовірним?
+Ексудативний плеврит
Абсцес легені
Хронічний обструктивний бронхіт
Позагоспітальна пневмонія
Спонтанний пневмоторакс
116. Хворий М., 26 років, поступив в лікарню зі скаргами на підвищення температури тіла до 38оС, задишку, біль в правому боці грудної клітки при диханні і кашлі. Хворіє більше 6 тижнів, лікувався самостійно. При огляді ціаноз губ, блідість обличчя. Пульс 105/хв. Тони серця ослаблені, права половина грудної клітки відстає в акті дихання. При перкусії справа з 5-го ребра і вниз тупий звук, дихання справа різко ослаблене. При пункції плеври справа отримано мутна рідина. Який діагноз є найбільш імовірним?
+Правобічний ексудативний плеврит
Гідроторакс
Крупозна пневмонія
Рак легень (ателектаз)
Міжреберна невралгія
117. Хвора Д., 36 років, скаржиться на задишку, помірний кашель з невеликою кількістю харкотиння, важкість в лівій половині грудної клітини, підвищення температури тіла до 37,7. Ця симптоматика зявилась та посилювалась впродовж тижня. Об-но: ЧД-26/хв. Ліва половина грудної клітини відстає при диханні. Нижче кута лівої лопатки голосове тремтіння різко послаблене, перкуторно - притуплений тон, аускультативно послаблене везикулярне дихання. Який попередній діагноз можна встановити?
+Лівобічний ексудативний плеврит.
Пневмоторакс зліва.
Лівобічна міжреберна невралгія
Ателектаз нижньої долі
Абсцесс нижньої частки лівої легені.
. Чоловік 20 років скаржиться на високу температуру, наростаючу задишку. Хворіє близько 6 днів. Першим симптомом захворювання була різка біль в правій половині грудної клітини, яка підсилюється при кашлі, глибокому вдиху. Праворуч від IV ребра донизу укорочений перкуторний звук, тут же різко ослаблене дихання. Рентгенологічно справа визначається гомогенне затемнення в нижньо-латеральнму відділі з косим верхнім контуром. Органи середостіння зміщені вліво. Поставте найбільш вірогідний попередній діагноз.
+Ексудативний плеврит
Крупозная пневмонія
Плевроцироз легкого
Інфільтративний туберкульоз
Казеозна пневмонія
119. У хворого при фізичному навантаженні раптово виникли різкі болі в правій половині грудної клітки та задишка. При обєктивному обстеженні виявлено: вимушене положення у ліжку напівсидячи, дифузний ціаноз, тахіпное 38 у хв. у спокої, права половина грудної клітки збільшена в обємі, не приймає участі в акті дихання, перкуторний звук над правою половиною грудної клітки тимпанічний, дихання відсутнє. Який ймовірний діагноз у пацієнта?
+Спонтанний пневмоторакс
Гемоторакс
Дольова пневмонія
Тромбоемболія легеневої артерії
Гострий плеврит
120. У хворого 47 років раптово з'явився різкий біль у лівій половині грудної клітки, що посилювався під час дихання, при кашлі та натужуванні. Температура тіла 37,2оС, Нв-120 г/л, Le-6х109/л, п-2%, е-2%, с-67%, л-25%, м-4%, ШОЕ-20 мм/год. При ренгенологічному обстеженні відмічається обмеженість рухливості куполу діафрагми, зниження прозорості в області лівого синусу. Яка найбільш імовірна патологія зумовлює таку картину?
+Фібринозний плеврит.
Напад стенокардії.
Інфаркт міокарда.
Міжреберна невралгія.
Пневмонія
121. У хворого 18 років після переохолодження підвищилась температура тіла до 39oС, зявились біль в правій половині грудної клітки, трясовиця, покашлювання. Об-но: блідий, шкірні покриви вологі, АТ /70 мм рт.ст., ЧСС /хв., ЧД /хв. Над легенями при перкусії нижче кута правої лопатки укорочення перкуторного звуку, тут же на тлі ослабленого везикулярного дихання вислуховуються вологі дрібнопухирцеві хрипи, крепітація. Ваш діагноз ?
+Позагоспітальна правобічна вогнищева пневмонія
Аспіраційна правобічна пневмонія
Імунодефіцитна правобічна пневмонія
Нозокоміальна (госпітальна) пневмонія
Абсцес нижньої частки правої легені.
122. У хворої 29 років, яка амбулаторно лікувала ГРВІ, виникло підвищення температури до 39oС, кашель з виділенням “ржавого харкотиння”, задишка, виражена кволість. При проведенні ренгендослідження виявлено інфільтрат в нижній долі правої легені. Чим ускладнився перебіг ГРВІ у пацієнтки?
+Пневмонією
Ексудативним плевритом
Спонтанним пневмотораксом
Гострим бронхітом
Ателектазом легені
123. Пацієнтка скаржиться на підвищення температури до 39oС, кашель, колючі болі в грудній клітці, більше зліва. При огляді - ліва половина грудної клітки відстає при диханні. Аускультативно зліва нижче кута лопатки вислуховується бронхіальне дихання, вологі дрібно пухирцеві хрипи. В крові Ер- 4,12x1012/л, Л-10,2x109/л, ШОЕ 28 мм/год. Ваш попередній діагноз?
+Лівобічна нижньодольова пневмонія
Лівобічний ексудативний плеврит
Рак легень
Лівобічна інфаркт - пневмонія
Туберкульоз легень
124. Студент К., 25 р., скаржиться на лихоманку, озноб, слабкість, сухий кашель, при якому виникає біль в правій половині грудної клітки. Хворіє 5 днів. Обєктивно: справа нижще кута лопатки притуплення перкуторного звуку, вислуховуються дрібнопухирчасті вологі хрипи та шум тертя плеври від паравертебральної до середньо аксілярної лінії. Аналіз крові: Л- 14x109/л, П-15%, ШОЕ 35 мм/год. Ваш попередній діагноз?
+Пневмонія
Сухий плеврит
Ексудативний плеврит
Гнійний бронхіт
Туберкульоз легень
125. Хворий К. 25 р. скаржиться на кашель із незначною кількістю слизово - гнійного харкотиння, задишку, підвищення t тіла до 38,5oС, кволість. Хворіє 7 днів після переохолодження. Об-но: над легенями - притуплення перкуторного звуку під лопаткою і в аксилярній зоні справа, там же - ослаблене везикулярне дихання, вологі, звучні дрібнопухирцеві хрипи. Який діагноз у хворого?
+Негоспітальна пневмонія
Гострий бронхіт
Правобічний пневмоторакс
Ексудативний плеврит
ГРВІ
126. Пацієнту 42 років з приводу гострої пневмонії був призначений ампіцилін. На 10 день лікування з'явились рідкі віпорожнення 5-6 разів на добу з домішками слизу та крові, біль в животі спастичного характеру. Об'єктивно: температура 38,2оС, метеоризм і бурчання в животі, спазм сигмовидної кишки. Який збудник викликав діарею:
+Clostridium difficile
Antamoeba hystolitica
Shigella flexneri
Clostridium botulini
Salmonella enteritidis
127. Чоловік 26 років, захворів гостро 2 дні тому, коли виникли головний біль, слабкість, кашель зі “ржавим” харкотинням. Об-но: гіперемія обличчя, ЧДР за хвилину. Над легенями перкуторно: тупий звук праворуч нижче від кута лопатки, аускультативно бронхіальне дихання. АТ- 100/70 мм рт.ст., ЧСС за хвилину, температура тіла 38оС. В аналізі крові: Лей х109/л, ШОЕ мм/год. Рентгенографія легень: гомогенне затемнення у нижній долі правої легені. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
+Великовогнищева пневмонія
Параканкрозна пневмонія
Гострий бронхіт
Ексудативний плеврит
Туберкульоз легень
128. Хворий, 40 р. , скаржиться на підвищення температури до 39,5оC, кашель з виділенням "іржавого" харкотиння, задишку, герпетичне висипання на губах. ЧД 32 в 1 хв. Справа під лопаткою посилення голосового тремтіння, там же притуплення перкуторного звуку, аускультативно на фоні бронхіального дихання - крепітація. Аналіз крові: лейк.- 14х109, ШОЕ 35 мм/год. Ваш попередній діагноз ?
+Крупозна пневмонія.
Вогнищева пневмонія.
Туберкульоз легені.
Гострий бронхіт.
Ексудативний плеврит.
129. Під час епідемії “грипу” поступив хворий 45 років, у важкому стані, з високою температурою, відхаркує гнійно-кров'янисту мокроту. На ренгенограмі легенів справа кілька тонкостінних порожнин з рівнями рідини. Лейкоцити крові 18х109/л із зрушенням формули вліво. Ваш попередній діагноз?
+Стафілококкова пневмонія
Казеозна пневмонія
Мікоплазмена пневмонія
Полікістоз легенів (якій нагноївся)
Пневмококкова пневмонія
130. Хворий С., 68 років, з посиійною формою в миготливої аритмія, останній рік з'явились набряки ніг, збільшилася печінка. Під час їжі, зявилася біль у грудній клітці та виражена задишка змішаного характеру. У харкотинні прожилки крові. Через кілька днів постільного режиму підвищилася температура тіла до 38оС. Об-но: вологі мілкопузирчасті хрипи у нижніх відділах правої легені. Ренгенологічно: у правій легені клиноподібна тінь, венозне повнокровя. Про яке захворювання найімовірніше іде мова?
+Інфаркт-пневмонія
Крупозна пневмонія
Застійна пневмонія
Аспіраційна пневмонія
Гіпостатична пневмонія
131. Хворий 36 років поступив зі скаргами на кашель з виділенням слизово-гнійного харкотиння, підвищення температури тіля до 37,8оС, болі в правому боці при диханні. Перкуторно зправа в нижніх відділах легень притуплений перкуторний звук, аускультативно - послаблення везикулярного дихання та крепітація, шум тертя плеври. Для якого патологічного стану характерні приведені дані?
+Позалікарняна пневмонія
Ексудативний плеврит
Госпітальна пневмонія
Туберкульоз легень
Гострий бронхіт
132. Чоловік 28 років виписаний із стаціонару після перенесеної позагоспітальної пневмонії. Скарг не пред'являє. Об'єктивно: температура - 36,6оС, ЧДР - 18/хв., пульс - 78/хв., АТ - 120/80 мм рт.ст. При аускультації справа в нижніх відділах легенів жорстке дихання. Рентгенологічно: інфільтративних змін немає, визначається посилення легеневого малюнка справа в нижній частці. Протягом якого часу дільничий лікар повинен спостерігати хворого?
+12 місяців
1 місяця
місяців
6 місяців
Постійно
133. Чоловік 27 років знаходиться на лікуванні у терапевтичному відділенні з приводу абсцедуючої пневмонії. Страждає на полінаркоманію. Об'єктивно: температура - 37,8оС, ЧДР - 22/хв., пульс - 96/хв., АТ- 120/90 мм рт.ст. Рентгенологічно: справа округла тінь із горизонтальним рівнем рідини. Через який час від початку захворювання можна буде думати про хронізацію процесу?
+2 місяці
1 місяць
місяці
6 місяців
12 місяців
134. Хворий 43 років скаржиться на кашель з виділенням невеликої кількості безбарвного харкотиння, болі в правій половині грудної клітки при диханні, задишку, підвищення температури до 39°С. Захворів гостро. Приймав аспірин. Об'єктивно: на губах герпес. В проекції нижньої частки правої легені притуплення перкуторного звуку, посилення голосового тремтіння, бронхіальне дихання. Рентгенологічно гомогенне затемнення частки з чіткими контурами. Яка етіологія пневмонії найбільш імовірна?
+Пневмокок
Стафілокок
Мікоплазма
Легіонела
Клебсієла
135. Хворий 40 років скаржиться на підвищення температури до 39оС, кашель з виділенням харкотиння з домішками крові, задишку, загальну слабкість, герпетичне висипання на губах. ЧД - 32/хв. Справа під лопаткою - посилення голосового тремтіння. Перкуторно: там же притуплення перкуторного звуку. Аускультативно: бронхіальне дихання. В крові: лейк.- 14х109/л, ШЗЕ - 35 мм/год. Який попередній діагноз ?
+Крупозна правобічна пневмонія
Вогнищева правобічна пневмонія
Кавернозний туберкульоз правої легені
Рак легені
Ексудативний плеврит
136. Лежача хвора В., 74 років, скаржиться на виникнення в спокої раптової немотивованої задишки, кровохаркання, болю в грудній клітці. 2 роки тому лікувалась від туберкульозу легень. Обєктивно ЧД за 1 хв. Ціаноз. Перкуторно зліва укорочення легеневого звуку від ІІІ-ІV ребра. Тут же вислуховується маса сухих і вологих хрипів. В харкотинні при 6-кратному дослідженні на ТБ в т. ч. 2 рази методом флотації отриманий відємний результат. Про що це може свідчити?
+Інфаркт-пневмонія
Туберкульоз легень
Стеноз лівого венозного устя
Крупозна пневмонія
Рак легені
137. Хвора скаржиться на лихоманку, сухий кашель, відчуття першіння в горлі та за грудиною, відчуття нестачі повітря, які зявились після переохолодження. В анамнезі відсутні данні про захворювання легень. Температура тіла 37,1 С; легеневий тон з коробочним відтінком, дихання везикулярне з сухими розсіяними та вологими середнього та великого калібру хрипами. Видох подовжений. Діагноз?
+Гострий трахеобронхіт
ГРВІ
Обструктивний бронхіт
Пневмонія
Бронхоектатична хвороба
138. Хворий 57 років, страждає захворюванням легень впродовж 12 років. Останні 8 років турбують задишка, кашель з харкотинням жовто-зеленого кольору, що важко відходить, субфебрильна температура ввечері. Користується сальбутамолом, але не дивлячись на частий прийом, полегшення від нього не відчуває. На рентгенограмі посилення легеневого малюнка. Який найбільш ймовірний діагноз?
+Хронічний обструктивний бронхіт
Бронхіальна астма
Муковісцидоз
Туберкульоз легень
Бронхоектатична хвороба
139. Хворий С., 53р., скаржиться на задишку, кашель з виділенням незначної кількості харкотиння. Хворіє хронічним обструктивним бронхітом впродовж 15р. Палить з 18 років. ЧД 26/хв. В легенях перкуторно коробковий звук, дихання везикулярне з жорстким відтінком, розсіяні сухі хрипи. Тривалий час приймав еуфілін. З якого препарату необхідно почати лікування?
+Атровент
Алупент
Інгакорт
Преднізолон
Тайлед
140. До терапевта звернувся хворий 33р., зі скаргами на періодичний кашель з виділенням невеликої кількості харкотиння, незначну задишку при фізичному навантаженні. Палить з 18 років більше пачки цигарок на добу. ЧД 20/хв. Аускультативно в легенях жорстке везикулярне дихання, видих подовжений, велика кількість сухих розсіяних хрипів. На рентгенограмі- збагачення легеневого малюнку. Ваш попередній діагноз?
+Хронічний обструктивний бронхіт
Бронхіальна астма
Рак легень
Пневмонія
Туберкульоз легень
141. Пацієнт 48-ми років, скаржиться на постійну задишку, кашель з невеликою кількістю харкотиння жовто-зеленого кольору. При обстеженні установлений діагноз хронічного обструктивного бронхіту, 1 стадія, фаза загострення. Які препарати необхідно призначитив якості базісної терапії?
+М-холінолітики
Антибіотики
Метилксантини
β-2-агоністи
Муколітики
142. Хворий Н. 52 років, скаржиться на задишку, яка виникає при незначному фізичному навантаженні, кашель, під час якого хворий напружується, у нього червоніють обличчя, верхня частина грудної клітки, набрякають вени шиї. При огляді грудна клітка бочкоподібна, обличчя одутле синюшне, шия широка з набрякшими венами, при перкусії грудної клітки коробковий звук, при аускультації ослаблене дихання. Чим найбільш ймовірно обумовлена емфізема легень?
+Хронічним обструктивним бронхітом
Бронхіальною астмою
Інфекційним ексудативним плевритом
Дефіцитом альфа-1 антитрипсину
Хронічним абсцесом легені
143. Чоловік 39 років, шофер-дальнобійник, скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, кашель з невеликою кількістю слизуватого харкотиння здебільшого вранці. Тривалий час хворіє на хронічний обструктивний бронхіт, гайморит. Палить, алкоголь вживає епізодично. Об'єктивно: температура ,5оС, ЧДР за хв., пульс уд./хв., АТ /80 мм рт.ст. При аускультації дихання жорстке, помірна кількість сухих свистячих хрипів. ОФВ1-68% від належного значення. Які профілактичні заходи доцільно провести в першу чергу для запобігання прогресування захворювання?
+Відмова від паління.
Відмова від вживання алкоголю.
Санація вогнищ хронічної інфекції.
Раціональне працевлаштування.
Переїзд в іншу кліматичну зону.
144. Хворий Д., 55 років, після апенектомії, протягом 2-х днів скаржиться на прогресуючу задуху і кашель з гнійним харкотинням. Такі симптоми відмічаються в осінній та весняний період. Палить 25 років. Температура - 37,1оС. В легенях дихання послаблене з поодинокими сухими свистячими хрипами. В крові - Л- 10х109/л. Рентгенологічно - підвищена повітряність легень, посилений легеневий малюнок. Бронхоскопія: гіперемія слизової оболонки з наявністю виділень гнійно-слизового характеру. Який діагноз найбільш ймовірний?
+Хронічний бронхіт.
Бронхіальна астма.
Бронхоектатична хвороба.
Тромбоемболія легеневої артерії.
Пневмонія
145. Чоловік 60 років скаржиться на задишку з утрудненим видихом, що посилюється при фізичному навантаженні, кашель з невеликою кількістю слизово-гнійного харкотиння. Хворіє на хронічний обструктивний бронхіт. Об'єктивно: температура ,8оС, ЧДР /хв., пульс /хв., АТ /70 мм рт. ст. Шкіра волога, дифузний ціаноз. При аускультації дихання жорстке, розсіяні свистячі хрипи. ОФВ - 62% від належного значення; фармакологічна проба з атровентом - приріст 5%. Який механізм розвитку незворотньої бронхіальної обструкції найбільш імовірний у хворого?
+Перибронхіальний фіброз
Запальний набряк
Бронхоспазм
Гіперкринія
Мукостаз