Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Дівчинка 35 років поступила до стаціонару з проявами геморагічного синдрома петехіально ~ плямистого тип

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

5 курс.  Геморагічні захворювання. Задача № 1.

Дівчинка 3,5 років поступила до стаціонару з проявами геморагічного синдрома петехіально – плямистого типа, носовою кровотечею, значною кількістю геморагій на тулубі. З анамнезу відомо, що 2 тижні тому хворіла на ГРВІ. При обстеженні були отримані такі результати: кількість тромбоцитів – 26 Г/л, тривалість кровотечі – 22 хв., ретракція кров’яного згустку 60 %, кількість мегакаріоцитів у мієлограмі – 0,06 Г/л.

Відповідь:

Тромбоцитопенічна пурпура. Лік-я- гаміммун в)в 400 мг)кг на 200 мл фізр-у за 4 год №5, преднізолон у дозі 1-2 мг)кг пер ос прот 20 днів з подальшим зниженням дози до повної відміни. Місцево при носовій кровотечі- гемо статичну губку або тромбін

5 курс.  Геморагічні захворювання. Задача № 2.

Хлопчик 7 років поступив до відділення із скаргами на слабкість, запаморочення, які виникли внаслідок тривалої кровотечі з верхньої губи, травма якої відбулася 5 днів тому. З анамнеза життя відомо, що хлопчик народився від четвертої вагітності нормального перебігу з масой  3300 г. Після народження протягом трьох тижнів кровоточила пупкова ранка. Потім кровоточивість появилася у 1,5 року у вигляді рясної носової кровотечі, у 6 років – з місця внутрішньом’язового введення цефтріаксону з приводу пневмонії. В останній рік, перед поступленням до стаціонару, стали появлятися екстравазати на шкірі тулуба, а потім хворий впав та травмував губу. З сімейного анамнеза відомо, що мати хворого 30 років і вона також страждає на тривалі кровотечі, має тривалий menzis (більш, ніж 10 днів). Двоє старших дітей у родині померли від гематологічних захворювань: хлопчик у 2,5 роки від кровотечі невстановленого генезу, дівчинка 4,5 місяця від лейкозу. При огляді: стан хворого важкий, Виражені блідість, вялість. На верхній губі садно зі згустком, з –під якого сочиться кров. Шкіра тулуба з наявністю одиничних екстравазатів різної давності. Лімфовузли неболючі, звичайної консистенції, не збільшені. Печінка та селезінка не пальпуються. Дані обстеження:

Гемограма – еритроцити 1,9 Т/л, гемоглобін 72 г/л, к.п. – 1,0, тромбоцити – 2543 Г/л, лейкоцити – 4,15 Г/л, еозінофіли – 6%, пал.-4 %, с/я – 58 %, л- 23 %, мон.- 3 %, ШОЕ – 15 мм/год., тривалість кровотечі – 15 хв., час згортання крові – 7 хв,, час рекальцифікації плазми – 250 сек., фібриноген – 3 г/л, ретракція згустку 77 %, адгезивність тромбоцитів 20 %.

Відповідь

На підставі того, що кровоточивість має спадкове походження , і зявилась в ранньому віці та зберігалася протягом всього життя хворого, а також лабор данних (збільшення часу кровотечі і зменшення відсотка адгезивності тромбоцитів при норм їх кіл-ті та норм часу згортання крові) можна пост д-з хвороба Віллебрандта. Лікування – кріопреципітат фактора 8 15 ОД)кг через день, АКК 0,1 г)кг)д, адроксон 0,025% 1 мл в-м

5 курс.  Геморагічні захворювання. Задача № 3.

Дівчинка 4 роки поступила до відділення зі скаргами на біль у животі, крововиливи на кінцівках, тулубі. Захворювання почалося гостро, з появи плямистої висипки червоного кольору на кінцівках, тулубі, сідницях. Початок захворювання батьки ні з чим не зв’язують. Але відомо, що перед даним захворюванням дитина хворіла на гострий гнійний отит, з приводу чого отримувала цефодокс, аскорутин, нурофен, тобрекс. З анамнезу життя відомо, що дівчинка народилася від третьої вагітності з масою 3250, на грудному вигодовуванні знаходилася до 1 року життя. Відмічалися прояви алергічного діатезу, паратрофії. Батьки дитини здорові. Перша дитина у родині померла від менінгиту, старша дівчинка здорова. При огляді: стан важкий, на кінцівках тулубі геморагії васкулітно-пурпурного типу різного ступеня давності. Обличчя пастозне. В легенях дихання пуерильне, ЧД 18 за хв. Тони серця ритмичні, 106 за хв. Живіт при пальпації болдючий, печінка виступає з під краю реберної дуги на 1 см, селезінка не збільшена. Симптом Пастернацького позитивний  з обох боків. Фізіологічні відправлення у фнормі.

Гемограма: еритроцити – 3,5 Т/л, гемоглобін 118 г/л, ретикулоцити 13 %0, тромбоцити 480 Г/л, лейкоцити 9,1 Г/л, еозинофіли – 0 %, п-6 %, с/я – 61 %, лімфоцити 26 %моноцити 7 %, ШОЕ 5 мм/год. Час згортання крові 3 хв 30 сек, протромбіновий індекс 1,2; Толерантність плазми до гепаріну – 5 хв 20 сек; ретракція згустку 93,3 %.

Відповідь

На підставі скарг, даних анамнезу та огляду (тривалий характер з-я, пурпурно-васкулітна висип), зміни в лаборант пок-х – збіл тромбоцитів, зниж часу згортання(н 5-7хв), толерантн плазми до гепарину 5 хв 20сек(н10-16хв), підв рефракції згустка, що вказують на наявність гіперкоагуляції. Д-з: Геморагічний васкуліт, змішана форма, кожно-абдомінальний с-м, активна фаза, тяжкий перебіг.

Лікування- гіпоалергенна дієта, гепарінотерапія, вв свіжозамороженої плазми 2 р на тиждень, антиагреганти (куранти, трентал).

Для покращення мікроцирк- реополіглюкін, еуфілін, папаверін

5 курс.  Геморагічні захворювання. Задача № 4.

Хлопчик 6 років поступив до відділення зі скаргами на біль у лівому колінному суглобі і його збільшення у об’ємі. З 2-х років життя хлопчик страждає гематомним типом кровотечі. Виникали кровотечі після екстракції зубів, після малих травм – зі слизових ясен, носа. Народився від першої вагітності з масою 3000 г, розвиток на першому році життя нормальний. У 1,5 роки батьки стали помічати «немотивовані» синці. Батьки здорові, брат матері хворіє на гемофілію А. При огляді стан дитини середньої тяжкості. Скаржиться на біль у лівому колінному суглобі, неможливість активних рухів. Лівий колінний суглоб значно збільшений у розмірах, гарячий на дотик, можливість ухів обмежена. Правий колінний суглоб також збільшений у розмірах, неболючий, рухливість збережена. На шкірі кінцівок синці разного ступеня давності. У легенях везикулярне дихання. Живіт мякий неболючий. Печінка + 1, 5 см нижче края реберної дуги. Селезінка не пальпується. Менінгеальних симптомів немає. Гемограма: еритроцити – 3,5 Т/л, гемоглобін 108 г/л, ретикулоцити 13 %0, тромбоцити 280 Г/л, лейкоцити 5,6 Г/л, еозинофіли – 1 %, п-3 %, с/я – 56 %, лімфоцити 36 %, моноцити 4 %, ШОЕ 10 мм/год. Час згортання крові 30 хв.,  Аналіз сечі в межах норми.

Відповідь

На підставі скарг….д-з – гемофілія А, фаза загострення, гемоартроз лівого колінного суглоба

Лікування кріопреципітат антигемофільного ф-ра 8 №5 в-в струйно доза 20-40 Од)кг маси тіла, на суглоб іонофорез з гідрокортизоном №10, ЛФК, масаж

5 курс.  Геморагічні захворювання. Задача № 5.

Дівчинка народилася від других термінових пологів на 39 тижні вагітності. У матері А (II) група крові, резус позитивна. Під час вагітності був токсикоз 1-ї половини, гестоз. В пологах – прееклампсія, тому були накладені акушерськи шипці. Народилася з вагою 3200 за  шлалою Апгар дана оцінка – 4-6 балів. До грудей матері не прикладалася, рефлекс смоктання виражений слабо. На 3 добу життя стан дитини значно погіршився, появилося блювання «кофейною гущею», випорожнення чорного кольору зі згустками крові. За даними гемограми: еритроцити – 2,5 Т/л, гемоглобін - 90 г/л,  тромбоцити 210 Г/л, лейкоцити 16 Г/л, п-6 %, с/я – 50 %, лімфоцити - 34 %, моноцити - 10 %, ШОЕ - 5 мм/год. У дитини -  А (II) група крові, резус позитивна. У коагулограмі: протромбіновий час, час згортання крові та рекальцифікації збільшені, рівні протромбіну та факторів VII, IX, X  значно знижені. Тривалість кровотечі, рівень фібриногену факторів VIII, V, час ретракції згустку в межах норми. 

Відповідь

Геморагічна хвороба н)н, гематемезіс, мелена

Лікування- промивання шлунку фіз. Р-м або 5% АКК, очисна клізма, ентерально- гемо статична суміш по 10 мл 3-4 р на добу. Для оказання терм гемо трансфузії –т трансфузія 10-15 мл)кг свіжозамороженої плазми (9фактор). В)м вікасол 1% р-н в дозі 5 мг 3р на добу протягом 3-5 днів, вигодовування зцідженим гр. молоком

5 курс.  Геморагічні захворювання. Задача № 6.

У хлопчика 8 років відмічався перебіг гострого тонзиліту, на фоні температури 38,0 С отримував парацетамол 240 мг, макропен, аскорбінову кислоту 0,5 г. На наступний  день  виникла поодинока висипка в ділянці колінних, ліктьових суглобів, правого гомілковостопного суглоба, сідницях та кистях, без зуда. Окрім того, відмічався короткочасний  біль в колінних суглобах, з їх набряком та хворобливістю під час рухів.

Об’єктивно  – стан середнього ступеня важкості, Т – 37,5 С, в’ялий, аппетит знижений. У вище вказаних ділянках висипка має характер папул, пурпур, петехій, що не зникають при натисканні. Позитивні проби щипка, джгута. Артралгій та деформацій суглобів немає. Видимі слизові блідо – рожеві, чисті. Тони серця ритмічні, звучні. Живіт мякий, безболісний. Нижній край печінки + 1,0 см. Селезінка не пальпується. Сеча світла. Фізіологічні відправлення без патологічних домішок. 

В аналізі крові – гемоглобін – 120г/л, еритроцити – 3,5х10 12Г/л, лейкоцити – 12х10 9/л, нейтрофіли – 70%, паличкоядерні нейтрофіли – 7%, еозинофіли – 4%, лімфоцити – 11%, моноцити – 8%, ШОЕ  - 20 мм/ч. Заг.аналіз сечі – білок – 0,033г/л, лейкоцити – 1-2 в п/зр,  еритроцити 0-1 в п/з, епітелій – незначна кількість, плоский. Коагулограма – час згортання  по Лі – Уайту – 1 хв. Тромбоцити – 200х10 9л

Відповідь

Геморагічний васкуліт, шкірно-суглобова форма, помірна активність, гострий перебіг

Диф д-з – ревматизм, алергічні захв-я, коагулопатії, тромбоцитопатії

Лікування-  постільний режим, сувора гіпоалергенна дієта,

Гепарин-200 Од)кг 4 р на д п)ш

Куранти 3 мг)кш 2 р на д

Трен тал 100 мг 2 р на д

Лік-я хрон тонзиліту

Контроль ан кр, тр, ан-у сечі 1 р на 2-3 дні, пок-и згорт крові

5 курс.  Геморагічні захворювання. Задача № 7.

У хлопчика 9 років після тренування в спортивній секції виник біль в правому колінному суглобі, ввечері з”явився його  набряк,  виражений біль під час рухів, почервоніння суглобу, підвищилась температура тіла до 37,5 С. Раніше не обстежувався. В анамнезі кефалогематома. Об”єктивно – стан дитини порушений, Т 37,3, блідий, в”ялий, правий колінний суглоб збільшений в розмірі, шароподібної форми, теплий, шкіра над ним гиперемована, рухи в ньому обмежені. Шкіра та слизові чисті, блідо – рожеві. Тони серця ритмічні, звучні. Печінка + 1,0 см. Фізіологічні відправлення без патологічних змін.  В аналізі крові – гемоглобін – 120г/л, еритроцити – 3,5 х10 12/л, лейкоцити – 10х10 9/л, нейтрофіли – 65%, паличко ядерні лейкоцити  - 6%, еозинофіли – 3 %, лімфоцити – 16%, моноцити – 10%, тромбоцити – 220х10 9/л.  Аналіз сечі – лейкоцити – 1-2 в п/зр, еритроцити – 0 – 2 в п/зр, епітелій плоский поодинокий. Тривалість кровотечі по Дюке – 5 хвилин, час згортання по Лі – Уайту – 25 хв.

Відповідь

Гемофілія А, легка форма, первинний гемартроз правого колінного суглоба

Рівень антигемофільного фактора 8 – 5-25% (легкий ст.), АЧТЧ

Вв кріопреципітату в-в 20 Од)кг, імоб пр колінного суглоба на 5 днів, компрес с димексидом та дициноном на ураж суглоб, з 5 дня – іонофорез з дексаметазоном, аспірація крові з суглобової сумки з вв гідрокортизону 1мг)кг з розрахунку

5 курс.  Геморагічні захворювання. Задача № 8.

У дівчини 14 років протягом останніх 2 місяців стали відмічатися менорагії, періодичні носові кровотечі, '' синці '' на тілі, які мати пов”язувала з вегетативною дисфункцією, рухливістю дитини. З анамнезу відомо, що в зимовий час отримувала профілактичний курс аскорбінової кислоти, ноотропи. 3 дні тому назад у дівчинки після удара м”ячем спостерігалась носова кровотеча, яке зупинилось  швидко. Сьогодні зранку розпочалась знову носова кровотеча, з приводу якого дівчинка поступила в стаціонар. При об”єктивному дослідженні шкіра помірна бліда, на кінцівках, тулубі багато різних елементів геморагічної висипки - петехій, екхімозів, екстравазатів різного кольору. На слизовій піднебінних дужок поодинокі енантеми. Живіт м”який, безболісний. Печінка +1,0 см, селезінка не пальпується. Позитивні проби ''джгута'',  ’’щипка’’.

В анализі крові -  еритроцити – 3,0х 10 12/л, гемоглобін – 100 г/л, тромбоцити – 15х10 9/л, лейкоцити – 7,0 х 10 9/л, еозинофіли – 3%, п/яд – 4%, с/яд – 42%, л – 46%, м – 5%, ШОЕ – 15 мм/год, тривалість кровотечі 12 хвилин, час згортання кровіпочаток 2 хв., кінець - 5 хв., ретракція кров”яного згустка різко знижена.

Відповідь

Ідіопатична тормбоцитопенічна пурпура, гострий перебіг, волога форма, п-д загострення, носова кровотеча, постгеморагічна анемія 1 ст

Поліморфна, поліхромна геморагічна висипка, профузні кровотечі, тромбоцитопенія, подовження часу кровотечі, порушення рефракції, позитивні судинні с-и

5 курс.  Геморагічні захворювання. Задача № 9.

Дівчинка 9 років поступила до відділення із носовою кровотечею. Із анамнезу захворювання відомо, що 2 тижня тому перенесла ГРВІ. Тиждень тому на різних ділянках шкіри появилися екхімози різного розміру та дрібно точкова геморагічна висипка. При госпіталізації стан дитини важкий. При огляді привертають увагу  прояви геморагічного синдрому у вигляді екхімозів різноманітних розмірів та петехіальної висипки на обличчі, шиї та руках. У носових ходах – тампони, зволожені кров’ю. Периферичні лімфовузли – дрібні, рухомі. Серцево-легенева діяльність задовільна. Живіт м’кий, неболючий. Печінка та селезінка не пальпуються. Загальний аналіз крові: еритроцити – 3,2х 10 12/л, гемоглобін – 101 г/л, тромбоцити – 12х10 9/л, лейкоцити – 6,4 х 10 9/л, еозинофіли – 3%, п/яд – 2%, с/яд – 59%, л – 26%, м – 8%, ШОЕ – 5 мм/год. Загальний аналіз сечі: колір – жовтий, відносна щільність – 1,008, білок – негативний, епітелій плаский – 2-4 у полі зору, лейкоцити – 2-4 у полі зору, еритроцитів, циліндрів, слизу, бактерій – немає.

Відповідь

Гостра ідіоматична тромбоц пурпура, важкий перебіг.д-з на підставі даних-носові кровотечі, екхімози , зниження кількості тромбоцитів

Лікування – госпіталізація, діжковий режим, в-в имуногл с, спостер-я

5 курс.  Геморагічні захворювання. Задача № 12.

У дитини 10 років після екстракції зуба протягом 6 годин триває масивна кровотеча. Раніш у хлопчика вже спостерігалися носові кровотечі та поширені підшкірні гематоми при ударах.

Відповідь

Гемофілія В, сер ст.

Визн наявність кровотеч у родичів чоловічої статі, визначення час рекальцифікації, тривалість часу згортання, фактори згортання крові

Концентрат фактора 8 в дозі 30-40 ОД)КГ вв щоденно 3 дні, далі – через день

5 курс.  Геморагічні захворювання. Задача № 10.

Хлопчик 9 років поступив до лікарні із скаргами на появу геморагічної  висипки на шкірі нижніх кінцівок, абдомінальну спастичну та суглобові болі. З анамнезу відомо, що 2 тижня тому у хлопчика підвищилася температура до 38 С. Появилися скарги на біль у горлі. Дільничий педіатр поставив діагноз «лакунарна ангіна» та призначив до лікування оксацилін. Через тиждень на шкірі нижніх кінцівок появилися дрібна червонувата висипка, постійна біль у лівому колінному суглобі. При огляді стан дитини важкий. В’ялий, лежить у вимушеному положенні з піджатими до живота колінами. На шкірі нижніх кінцівок, сідницях, вухах дрібно точкова, місцями зливна червонувата геморагічна висипка, яка де-інде виступає над поверхнею шкіри. Лівий колінний та лівий кульшовий суглоби набряклі, болючі при пальпації та рухах, гарячі на дотик, над ними – геморагічна зливна висипка. Живіт болючий при пальпації, печінка та селезінка не пальпуються. Вопорожнення кашоподібні, мають колір «малинового желе». Сечовипускання не порушене, сеча має світлий колір. Загальний  аналіз крові: еритроцити – 3,5х 10 12/л, гемоглобін – 110 г/л, тромбоцити – 435х10 9/л, лейкоцити – 10,4 х 10 9/л, ю – 1 %, еозинофіли – 2%, п/яд – 5%, с/яд – 57%, л – 28%, м – 7%, ШОЕ – 25 мм/год.

Загальний аналіз сечі: колір – жовтий, відносна щільність – 1,012, білок – негативний, епітелій плаский – 2-4 у полі зору, лейкоцити – 2-4 у полі зору, еритроцитів, циліндрів, слизу, бактерій – немає.

Відповідь

1.Геморагічний васкуліт, шкірно-суглобово-абдомінальна форма, тяжкий перебіг.

2.Коагулограма, визначення рівня фактора Віллібранда,  визнач. Рівня ЦІК, фібриногена, альфа2- та гамма-глобуллінів, антитромбіна ІІІ,гепаринорезистентність плазми.

3.Водно-чайна пауза протягом 1-2 днів, далі дієта №1, ліжковий режим, ентеросорбенти, гепаринотерапія(200 од/кг/добу п/ш кожні 6 год., преднізолон1 мг/кг/добу, трен тал 5мг/кг/добу, свіжозаморожена плазма, плазмаферез, супрастин, кетотифен, НПЗП, аскорутин.

5 курс.  Геморагічні захворювання. Задача № 11.

Хлопсик 10 років поступив до лікарні у зв’язку із травмою правого колінного суглоба, скаргами на біль та обмеження рухів у суглобі, що появилися через 2 години після падіння з велосипеду. З анамнезу відомо, що в віці 1 року після падіння вперше були помічені підшкірні гематоми, декілька разів на рік відмічалися носові кровотечі. У віці 3-4 роки після удару виникла набряклість, болючість та обмеження рухів колінного та ліктьового суглобів.

При огляді стан дитини важкий. Скарги на біль у колінному суглобі. Встати на ногу не може. Шкіра бліда, на нижніх кінцівках, обличчі великі екстравазати. Правий колінний суглоб збільшений у розмірах, гарячий на дотик, болючий, рухи у ньому обмежені. Помічено обмеження рухливості у лівому ліктьовому суглобі, невелике збільшення у розмірах, як наслідок травми, що була отримана у 4 роки.

  Загальний  аналіз крові: еритроцити – 3,0х 10 12/л, гемоглобін – 100 г/л, тромбоцити – 300 х 10 9/л, лейкоцити – 8,4 х 10 9/л, еозинофіли – 3%, п/яд – 3%, с/яд – 63%, л – 22%, м – 9%, ШОЕ – 12 мм/год. Тривалість кровотечі – 2 хвилини 30 сек. Час згортання за Лі- Уайтом більше 15 хвилин. Рівень фактора VIII знижений.

Відповідь

Гемофілія А, середнього ступеня тяжкості, первинний гемартроз правого колінного суглоба,хронічний геморагічно-деструктивний остеоартроз лівого колінного суглоба, постгеморагічна анемія.

2. Кріопреципітат 30 од/кг в/в або свіжозаморожену антигемофільну плазму 15мл/кг, повторно кожні 6 годин протягом 4-5 днів. Десмопресин в/в 0,3, повільно кожні 12-24 год. Іммобілізація суглобу на 2-3 дні, компрес із дімексидом.

5 курс.  Геморагічні захворювання. Задача № 13.

До дитячого відділення поступив хлопчик 6 троків зі скаргами на біль у животі, блювоту,  підвищення температури тіла. З анамнезу відомо, що 3 тижня тому дівчинка була щеплена проти дифтерії та правця. При огляді дитина бліда, температура тіла 38 С, язик обкладений білим нальотом, живіт м’який, болючий при пальпації, печінка виступає на 2 см з-під краю реберної дуги. Селезінка не пальпується.  На гомілковостопних суглобах визначається папульозно-геморагічна висипка.

Відповідь

1.Геморагічний васкуліт, шкірно-абдомінальна форма, середнього ст. тяжкості.

2.Регулярний огляд педіатра(1 р в1-2 міс), гематолога (1 р в 2 міс), стоматолога і ЛОРа (1р в 6 міс), ЗАК 2р на рік, ЗАС 1р в квартал, аналіз калу а яйця глистів, коагулограма за показаннями. Профілактичні щеплення протипоказані 2 роки, тривалість спостереження 5 років.




1. Русская Православная Церковь
2. Історія французької реклами
3. Особенности налогообложения имущества
4.  має дуже багато спільного з науковим знанням предмет методи логікопонятійний апарат; 2
5. Лекция 8 КАДРОВАЯ ПОЛИТИКА МЕНЕДЖМЕНТА Качество и эффективность работы предприятий сферы услуг в основ
6. Сочинение- Защита права собственности- комплексный (межотраслевой) анализ регулирования
7. Тема 3. Психологічні особливості самовиховання 3.html
8. Записки українського самашедшого насичений мікс художньої літератури внутрішніх щоденників сучасного
9. после распада Римской империи на две самостоятельные части Западную и Восточную
10. Самарский металлургический колледж МЕТОДИЧЕСКОЕ ПОСОБИЕ Оформление
11. нач XVI в Каменное шатровое зодчество XVI XVI века
12. правовым образованием
13. Сутність економічного мислення
14. тема налогов и сборов РФ Правовой механизм налога и его элементы Предмет и метод налогового права Сис
15. либо государства то внешняя политика отношения между народами и государствами на международной арене
16. 30 МАГМАPELLET 50 Стоимость с НДС в руб
17. реферат по ГОСТу Реферат от латинского Referre докладывать сообщать небольшое устное сообщение изложени
18. Лекция 1Введение Понятие системного программирования Понятие
19. Законодательное и нормативное регулирование бухгалтерского учета Основн
20. тема ионов с зарядами противоположных знаков т